PDA

Επιστροφή στο Forum : Premium Whey (NOW)



Lao
18-10-11, 13:53
http://images.iherb.com/m/NOW-02175-0.jpg



Description

Enhanced Formula with Higher Isolate Content
Microfiltered
Ion-Exchanged
High in Branch Chain Amino Acids
Added Glutamine
Natural Vanilla
All Natural
No Aspartame
No Sucralose
No Acesulfame-K
GMP Quality Assured
A Dietary Supplement

NOW Whey Protein is a delicious blend of three of the highest quality whey protein concentrates and isolates from around the world: Micro-Filtered, Ion-Exchanged and Enzymatically Hydrolyzed (partially predigested). This blend of specially processed whey proteins is designed to maximize amino acid absorption and Biological Value (BV). Extra L-Glutamine has been added (830 mg per serving) because of its important role in protecting muscle tissue from breaking down under stressful, vigorous physical activity.

Whey protein is considered to have the highest Biological Value of any protein source - superior in essential amino acid content to beef, milk, casein or soy.

Suggested Use

Add a 1 scoop (42 g) daily to 8 oz. of cold water, milk, or your favorite juice and blend. Also consider adding NOW Flax Seed Oil for enhanced nutritional benefit. Please note the additional calories and nutrients provided by the above ingredients.




Supplement Facts

Serving Size: 1 Scoop (42g)
Servings Per Container: 21

Amount Per Serving %Daily Value

Calories 165
Calories from Fat 15
Total Fat 1.5 g 2% *
Saturated Fat 0.8 g 4% *
Trans Fat 0 g †
Cholesterol 4 mg 1%
Total Carbohydrate 9 g 3% *
Sugars 9 g †

Protein 30 g 60% *

Calcium 90 mg 9%
Sodium 100 mg 4%
Potassium 128 mg 4%
Stevia rebaudiana Extract (Leaf) 93 mg †

* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.

Typical Amino Acid Profile

Essential Amino Acids mg Per 42 g Serving

L-Isoleucine 1712
L-Leucine 3120
L-Lysine 2600
L-Methionine 734
L-Phenylalanine 885
L-Threonine 1914
L-Tryptophan 455
L-Valine 1529
Non-Essential Amino Acids
L-Alanine 1442
L-Arginine 762
L-Aspartic Acid 2969
L-Cysteine 629
L-Glutamic Acid 5400
L-Glutamine 830
L-Glycine 497
L-Histidine 450
L-Proline 1725
L-Serine 1389
L-Tyrosine 875
Total 29,917 mg

Other Ingredients

Whey protein blend [micro-filtered whey protein concentrate (providing ß-lactoglobulin, a-lactalbumin, immunoglobulins and serum albumin), ion-exchanged whey protein isolate (providing ß-lactoglobulin, a-lactalbumin, immunoglobulins and glycomacro peptides) and enzymatically hydrolyzed whey protein concentrate](milk), fructose, natural flavor, free-form l-glutamine, xanthan gum, stevia rebaudiana herbal extract and soy lecithin (<1%).

Contains milk and soy derivatives.

Contains no salt, yeast, wheat, gluten, egg, shellfish or preservatives.


Παίδες, πως σας φαίνεται;

primordial
18-10-11, 14:05
Πρέπει να είναι πολύ γευστική... αν κρίνω από τα 9gr. υδατ., όπου κ τα 9 είναι ζάχαρη....!!! Εγώ πάντως δεν θα την επέλεγα για τον συγκεκριμένο λόγο...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχουν προσθέσει κ stevia rebaudiana herbal extract... πράγμα το οποίο σημαίνει ότι μάλλον γευστικά θα τα σπάει..!!! Σε τι γεύσεις παίζει..??? Ξέρουμε??

Lao
18-10-11, 14:08
Πρέπει να είναι πολύ γευστική... αν κρίνω από τα 9gr. υδατ., όπου κ τα 9 είναι ζάχαρη....!!! Εγώ πάντως δεν θα την επέλεγα για τον συγκεκριμένο λόγο...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχουν προσθέσει κ stevia rebaudiana herbal extract... πράγμα το οποίο σημαίνει ότι μάλλον γευστικά θα τα σπάει..!!! Σε τι γεύσεις παίζει..??? Ξέρουμε??

Το καλό με την συγκεκριμένη είναι ότι είναι 1,3 κιλά, βγαίνει και σε μικρότερη συσκευασία και λογικά περνάει τελωνείο. Βγάζει 30 γραμμάρια στο scoop. Γεύση, μόνο βανίλια.

Η συσκευασία των 2,84 λιμπρών (1,3 κιλά) κοστίζει 27,5 δολλάρια, άρα περίπου 20 ευρώ. Μαζί με τα μεταφορικά, πάει στα 23-24 περίπου.

tolis93
18-10-11, 14:15
Το καλό με την συγκεκριμένη είναι ότι είναι 1,3 κιλά, βγαίνει και σε μικρότερη συσκευασία και λογικά περνάει τελωνείο. Βγάζει 30 γραμμάρια στο scoop. Γεύση, μόνο βανίλια.

Η συσκευασία των 2,84 λιμπρών (1,3 κιλά) κοστίζει 27,5 δολλάρια, άρα περίπου 20 ευρώ. Μαζί με τα μεταφορικά, πάει στα 23-24 περίπου.

απο τιμη αψογη μου φενεται και απο περιεκτικοτητα! γιατι οκ δειτε τη δοση.40 γρ λεει.και εκει παιρνεις τα 9 γρ υδατανθρακα.γιατι να μη βαλεις 30 και να παρεις λιγοτερα?απο πρωτεινη θα πας στα 24-25 γρ.αψογη

Lao
18-10-11, 14:19
απο τιμη αψογη μου φενεται και απο περιεκτικοτητα! γιατι οκ δειτε τη δοση.40 γρ λεει.και εκει παιρνεις τα 9 γρ υδατανθρακα.γιατι να μη βαλεις 30 και να παρεις λιγοτερα?απο πρωτεινη θα πας στα 24-25 γρ.αψογη

Ναι, μπορεί να λειτουργήσει και έτσι, να μην είναι μέχρι πάνω-πάνω το scoop.

Το blend πως σας φαίνεται;



Whey protein blend [micro-filtered whey protein concentrate (providing ß-lactoglobulin, a-lactalbumin, immunoglobulins and serum albumin), ion-exchanged whey protein isolate (providing ß-lactoglobulin, a-lactalbumin, immunoglobulins and glycomacro peptides) and enzymatically hydrolyzed whey protein concentrate](milk), fructose, natural flavor, free-form l-glutamine, xanthan gum, stevia rebaudiana herbal extract and soy lecithin (<1%).

Contains milk and soy derivatives.

Contains no salt, yeast, wheat, gluten, egg, shellfish or preservatives.

tolis93
18-10-11, 14:24
Ναι, μπορεί να λειτουργήσει και έτσι, να μην είναι μέχρι πάνω-πάνω το scoop.

Το blend πως σας φαίνεται;

απο τη στιγμη που σου βαζει και φρουκτοζη και γλουταμινη μεσα μαζι και με whey απορροφαται καλα μπορω να πω σιγουρα.και απο τη στιγμη που εχει στεβια μεσα και οχι ασπαρταμες και μλκιες....

beefmeup
18-10-11, 14:24
Το blend πως σας φαίνεται;

toobano:green:

μια χαρα ειναι,για την τιμη που εχει δεν το συζηταω..

εντιτ αναφερομαι μονο στο μπλεντ με τις πηγες πρωτεινης..

Lao
18-10-11, 14:25
toobano:green:

μια χαρα ειναι,για την τιμη που εχει δεν το συζηταω..

Ψήνομαι, ψήνομαι :turtle:

Τι λες, περνάει τελωνείο; Από το γνωστό.

beefmeup
18-10-11, 14:27
αν σου περασουν το βαρος απο κει που το αγοραζεις κατα πασα πιθανονοτητα περναει..
εγω πριν μια βδομαδα πηρα μισο λιτρο λαδι καρυδας,κ κατι αλλα που ηταν τσακ στο οριο βαρους,κ μεγαλα σχετικα..
μια χαρα ηρθαν,κ σε καλο χρονο οπως παντα..;)

Lao
18-10-11, 14:37
αν σου περασουν το βαρος απο κει που το αγοραζεις κατα πασα πιθανονοτητα περναει..
εγω πριν μια βδομαδα πηρα μισο λιτρο λαδι καρυδας,κ κατι αλλα που ηταν τσακ στο οριο βαρους,κ μεγαλα σχετικα..
μια χαρα ηρθαν,κ σε καλο χρονο οπως παντα..;)

Μου φαίνεται θα κάνω μια προσπάθεια.

Off the record, σε μια παραγγελία που δεν είχε περάσει / είχε χαθεί / who knows, μου γύρισαν τα λεφτά μείον τα μεταφορικά, παρόλο που δεν είχαν καμία υποχρέωση μιας και το αναφέρουν ρητά, εφόσον έρχεται ως airmail..

Πολιτισμός beef, πολιτισμός. Να τα λέμε αυτά, μπας και παραδειγματιστούν οι δικοί μας σχετικά με το τι σημαίνει να υποστηρίζεις τον πελάτη σου :thumbup:

exkaliber
18-10-11, 14:44
ανετα περναει
εχω παρει κι εγω :green:

Lao
18-10-11, 14:46
Να κάνω μια διόρθωση, το βάρος που ανέφερα πάνω είναι το τελικό, δηλαδή το shipping weight. Η συσκευασία είναι 2 λίμπρες, δηλαδή 908 γραμμάρια.

Άρα, έχουμε τιμή γύρω στα 25 ευρώ για να πάρουμε 908 γραμμάρια.

Αξίζει η τιμή κατά την γνώμη σας;

tolis93
18-10-11, 14:51
Να κάνω μια διόρθωση, το βάρος που ανέφερα πάνω είναι το τελικό, δηλαδή το shipping weight. Η συσκευασία είναι 2 λίμπρες, δηλαδή 908 γραμμάρια.

Άρα, έχουμε τιμή γύρω στα 25 ευρώ για να πάρουμε 908 γραμμάρια.

Αξίζει η τιμή κατά την γνώμη σας;

κατα πολυ still .τοσο καλη τιμη αυτη και αλλες 2 να χουν...

average_joe
18-10-11, 15:02
@Lao φαινεται καλη απο την NOW περιμενω ομως σαφως καλυτερα πραματα.

τα 9γρ υδατανθρακα μου φαινονται πολλα, τωρα τιμη αποδοση δεν την βρισκω βελτιστη.

παντως θα σου περασει απο τελωνειο δεν πιστευω να παιζει προβλημα.

απο συστατικα με χαλαει η φρουκτοζη.

εχω μια υποψια οτι απο υφη θα ειναι αψογη καθως επειδη εχει xanthan gum θα βγαινει πηχτη σαν την myofusion.