PDA

Επιστροφή στο Forum : Aξιολόγηση συμπληρωμάτων



andreas3567
17-03-08, 10:44
κοιτωντας το συγκεκριμενο τμημα του φορουμ για την αξιολογηση συμπληρωματων εχω να κανω μια παρατηρηση διατυπωνοντας την αποψη μου και μονο αυτη...νομιζω οτι θα ηταν καλο να χωρισουμε το καθε συμπληρωμα σε κατηγοριες οι οποιες θα βαθμολογουνται με αριστα το 10.ας πουμε η πρωτεινη που για μενα χωριζεται στις εξης κατηγοριες...διαλυτοτητα (που ειναι και το πιο σημαντικο για την υγεια μας)ποιοτητα αν και συνεπαγεται και με τη διαλυτοτητα...γευση(τοσα ροφηματα πινουμε την ημερα!)αφομοιωση(δηλαδη αν ειναι ευκολοχωνευτη,πολυ σημαντικο για μενα)και τελος τιμη προς αποδοση....και εδω θα κανω τη πρωτη αξιολογηση για πρωτεινη...

optimum on whey

γευση:σοκολατα

διαλυτοτητα 10/10:με ελαχιστο χτυπημα η σκονη διαλυεται τελειως ομοιομορφα
γευση:8/10:ισως η καλυτερη που εχω δοκιμασει
αφομοιωση:10/10:αναμφισβητητα η πιο ελαφρια και πιο ευκολοχωνευτη πρωτεινη
τιμη προς αποδοση:9/10:με την ποιοτητα που προσφερει η τιμη της ειναι απο τις καλυτερες στην αγορα(39 ευρω τα 2,2κιλα απο το εξωτερικο φυσικα..στην Ελλαδα διπλασια τιμη!)
γενικοτερα ειναι η μακραν καλυτερη whey που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης,πολυ ελαφρια,ποιοτικοτατη και ευχαριστη σε γευση....

ΥΓ1:με την εμπειρια που μπορει να εχει το καθε παιδι απο καθε συμπληρωμα που εχει δοκιμασει,αυτο το τμημα του φορουμ ειναι σημαντικοτατο μιλωντας για μενα προσωπικα καθως θα βοηθησει σε λαθος αγορες που θα μας κοστισουν και χρονο και χρημα και ισως και μια ολοκληρη συσκευασια πρωτεινης!(αυτη η νιτρο δε πινεται με τιποτα!!!)

ΥΓ2:και μιας κ ειπα νιτρο εχω δει και κατι που δε μου αρεσε απο καποιες αξιολογησεις αφου βλεπω μεγαλη προκαταληψη εναντια της muscletech...παρολο που αρκετα παιδια εχουν επειχειρηματα κυριως οσο αφορα την τιμη αφου ειναι πανακριβα τα προιοντα της και το μαρκετινγκ που δινει μεγαλο βαρος η εταιρια.αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν ειναι καλη εταιρια .μπορει να μην ειναι απ τις καλυτερες αλλα ειναι μια καλη εταιρεια με μεγαλη ευρευνα στις πλατες της.τα προιοντας με εχουν βοηθησει αρκετα(αν και δεν αγοραζω πια λογω υψηλης τιμης αλλα και γευσης(πολυ αηδια)οπως το musclebuilding stack το οποιο και πηρα για 20 μερες και με βοηθησε σημαντικα στο να αυξησω τα κιλα που κανω μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα...γενικοτερα ειμαι της αποψης να μην υπαρχει προκαταλαψη γιατι ετσι δεν κρινουμε σωστα καποια προιοντα...

ΥΓ3:πολλα ειπα!

RUHL
17-03-08, 11:32
αμα διαβαζες και τα παρακατω ποστ θα εβρησκες αυτο εδω

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2491

:lol: εκει εχει αυτο που ζητας και γευση και διαλυτοτητες

προκαταληψη εναντια της muscletech.Τιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!! :lol: :lol: ποιος :lol: :twisted: :banghead: και τον ελεγα τον γκας να το βαλει στους κανονισμους του φορουμ απαγορευετε η χρηση muscletech και ΜΑP(a) :lol: :lol: :rolf: οι παραβατες να τρωνε ban :rolf: :rolf:

Το υπογραμιζω κανενα προιον της δεν αξηζει τα λεφτα του ουτε 1
ερευνες ποιος εκανε? οι επιστημονες η οι διαφημιστες της muscletech :lol: :lol:
Δυστιχως η εταιρια εχει παρει την κατω βολτα παλια εβαζε και κανενα ακριβο συστατικο τωρα το εκοψε και αυτο και ποια βαζει απο τα φτηνα οπως και η ΟΝ απλος εχει 3 πλασια τιμη :lol: :lol: :banghead: οσο για το stack που πηρες για 20 μερες :lol: :lol: :lol: στο πιασανε κανονικα μπραβο :lol: :lol: με τετοια λεφτα και κυκλο εφτιαχνες :rolf:

το αστειο ειναι ο jay διαφημιζει αλλα προιοντα και αλλα καταναλωνει στο σπιτι του :rolf: :rolf:

http://imageshack.gr/files/fi51orcizoogatmq35r8.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=fi51orcizoogatmq35r8.jpg)


α κατι ακομα αυτο με τις τιμες βγαλτο καποτε μαλον μεσα στο 2008 :P :P :green: :unsure: :D θα ανοιξη ο muscleBoss το μαγαζι και νομιζω το λεει στους κανονισμους δεν κανει να λεμε τετοια :rabbit: :rabbit:

Αρα ολα οκ απλος επρεπε να κοιταξεις ποιο κατω :geek: :wave:

andreas3567
17-03-08, 11:37
καλα φιλε ruhl ηρεμησε δε σ ειπαμε και καμπουρη χαλαρωσε!ελεος!

RUHL
17-03-08, 14:12
Μην ταραζεσε αν δεις οτι βαζω πολλα εικονιδια μεσα δεν μιλαω σοβαρα

μαλον πρεπει να κανω οτι και ο γκας :lol: :lol: :P :P να βαζω στο τελος


-RUHL

h

-RL

Gasturb
18-03-08, 19:14
andreas3567 ευχαριστούμε για την παρατηρησή σου.

Αν κ είναι σωστή πιστεύω ότι μέσα από τα σχολιά του κάθε ποστ σε εκείνη την ενότητα, μπορούμε όλοι μας να βγάλουμε ενα γενικό συμπέρασματα για την αξία αυτού που αξιολογήτε. Τώρα για την βαθμολόγηση που λες μπορεί κάλλιστα να την γράφει ο καθένας αν θέλει.

Gt

andreas3567
18-03-08, 23:36
φιλε gasturb ποια πρωτεινη χρησιμοποιεις αυτη τη στιγμη και ποια θεωρεις καλυτερη?

KATERINI 144
18-03-08, 23:47
για την on's οσα λες ποιο πάνω με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο φιλε andreas3567

τώρα χρησιμοποιώ την eas, υστερεί πολύ λίγο σε διαλυτότητα (γεύση φράουλα) σε σχέση με την on's στα υπόλοιπα είναι οκ

RUHL
19-03-08, 00:21
φιλε gasturb ποια πρωτεινη χρησιμοποιεις αυτη τη στιγμη και ποια θεωρεις καλυτερη?

Ολες μεταξυ τους ιδιες ειναι αρκη να σου κανουν στην γευση τωρα ενα γραμ παραπανω ενα παρακατω σιγα δεν θα δεις διαφορα με αυτο

Gasturb
19-03-08, 00:25
Ανδρέα επειδή δεν θέλω να μπλέκουμε πολλά θέματα μαζί, σε αυτό τον χώρο που βρίσκεται το ποστ σου ας μείνουμε στην παρατηρησή σου κ μόνο.

Gt

ΥΓ Αποψή μου ότι είπε ο Ruhl

andreas3567
19-03-08, 17:58
φιλε ruhl δε θα το λεγα οτι εκτος απο γευση ειναι ολες ιδιες...διαλυτοτητα?τιμη?ευκολοπεπτη?κατα τη γνωμη σου ruhl ποια ειναι η καλυτερη που εχεις δοκιμασει?κ γιατι?αν δεν επιτρεπεται να απαντησεις για να μη μπλεξουμε τα θεματα που λεει και ο gas στειλε pm


ΥΓ:φιλε katerini τι γευσεις εχεις δοκιμασει απο on's γιατι εχω δοκιμασει μονο σοκολατα και θελω ν αλλαξω...

RUHL
19-03-08, 18:08
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2491&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=