PDA

Επιστροφή στο Forum : Craze (Driven Sports)



Σελίδες : [1] 2

Devil
19-10-11, 19:02
32926

comments please....:green:

sofos
19-10-11, 19:17
αυτη η εταιρια ολο ψαγμενα βοτανια ειναι...μ εκανε εντυπωση τουτο δω dendrobium extract :unsure:

Dendrobium is the fresh or dried stem of Dendrobium loddigesii Rolfe, Dendrobium. fimbriatum Hook. var. oculatum Hook, Dendrobium. chrysanthum Wall., Dendrobium. candidum Wall. ex Lindl. or Dendrobium. nobile Lindl. ( Fa m. Orchidaceae).

Action: To benefit the stomach, to promote the production of body fluid, to nourish yin, and to remove heat.

Indications: Thirst due to impairment of yin or deficiency of body fluid; loss of appetite with nausea; fever in deficiency conditions after a severe disease; impaired vision.

sofos
06-11-11, 16:24
λοιπον σχετικα μ αυτο εδω,η εταιρια σε ξενο φορουμ ειπε οτι εχει ανα σκουπ κατω απο 100μγ καφεινης...(το γραφω για οσους ενδιαφερονται να το αγορασουν)

sofos
04-12-11, 10:56
http://www.youtube.com/watch?v=dGg9zZGdbyI&feature=channel_video_title καποιες παραπανω πληροφοριες για το συγκεκριμενο..

deluxe
12-12-11, 21:16
Απο reviews στο εξωτερικο, διαβαζω οτι ειναι απιστευτο. Το εχει δοκιμασει κανεις;

sofos
13-12-11, 01:35
Απο reviews στο εξωτερικο, διαβαζω οτι ειναι απιστευτο. Το εχει δοκιμασει κανεις;

γενικα αυτη η εταιρια απ οτι καταλαβα βγαζει μελετημενα πραγματα...και απ οτι ειδα για pre work εχει και καλη τιμη...

Xxlakis
15-12-11, 00:14
Το δοκιμασα απο φιλο για καμια βδομαδα και απλα να αναφερω 2 πραγματα.ΜΗΝ το παρετε αργα το απογευμα και μετα.ΜΗΝ το ανεβασετε στα 2 scoop απο την πρωτη φορα.Δεν ξερω τι σκατα εχει μεσα παντως απο οτι διαβασα ετοιμαζονται για V2 οποτε οποιος προλαβε προλαβε.

deluxe
15-12-11, 01:04
Γιατι φτιαχνουν και δευτερες εκδοσεις; Δεχονται καταγγελιες;

sofos
16-12-11, 00:06
Το δοκιμασα απο φιλο για καμια βδομαδα και απλα να αναφερω 2 πραγματα.ΜΗΝ το παρετε αργα το απογευμα και μετα.ΜΗΝ το ανεβασετε στα 2 scoop απο την πρωτη φορα.Δεν ξερω τι σκατα εχει μεσα παντως απο οτι διαβασα ετοιμαζονται για V2 οποτε οποιος προλαβε προλαβε.

οπως ειπα πιο πανω αυτη η εταιρια ξερει τι κανει :green::turtle:

Devil
16-12-11, 00:26
οπως ειπα πιο πανω αυτη η εταιρια ξερει τι κανει :green::turtle:

καλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια....:green:

sofos
16-12-11, 00:27
καλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια....:green:

παρτο και συ μωρε να δουμε τι παιζει τοσα και τοσα εχεις παρει και τα στακαρες :green::P:P

Devil
16-12-11, 00:34
παρτο και συ μωρε να δουμε τι παιζει τοσα και τοσα εχεις παρει και τα στακαρες :green::P:P

δεν τα γουσταρω τα στιμς.... αν και μερικες φορες ειναι χρησιμα... αλλα δεν μ αρεσουν...

sofos
16-12-11, 00:36
δεν τα γουσταρω τα στιμς.... αν και μερικες φορες ειναι χρησιμα... αλλα δεν μ αρεσουν...

ναι κουραζουν τα επινεφριδια δυστηχως και για την καρδια σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο..(τα πολλα στιμς)

Devil
16-12-11, 00:43
ναι κουραζουν τα επινεφριδια δυστηχως και για την καρδια σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο..(τα πολλα στιμς)

αυτο ακριβως... δλδ μονο για κανα 2βδομαδο ειναι χρησιμα.... μετα θελεις οφφ αναγκαστηκα η' μεγαλητερη δοση...

COBRA_STYLE
16-12-11, 00:48
εγω παντως χρειαζομαι κατι τετοιο τωρα,γιατι τα επινεφριδια μου κοιμουνται τον υπνο του δικαιου:green:

πρεπει που και που να τα ξεμπουκωνουμε.

sofos
16-12-11, 00:50
εγω παντως χρειαζομαι κατι τετοιο τωρα,γιατι τα επινεφριδια μου κοιμουνται τον υπνο του δικαιου:green:

πρεπει που και που να τα ξεμπουκωνουμε.

αχαχαχαχ μη μπουκωσουν μονο μια και καλη μετα,γιατι κ γω ετσι ημουν πριν 3 χρονια επινα 2ο καφε κ ετρεμαν ποδια-χερια κ στο τελος εφτασα τους 5-6 και δεν την επερνα γραμμη αχαχαχαχαχ

COBRA_STYLE
16-12-11, 00:55
οχι εγω δεν εχω θεμα...καφε δεν πινω ποτε,παρ'ολα αυτα δε με πιανουν τα stims γενικα.

γιαυτο θελω να εξακριβωσω αν ειναι δυνατο αυτο,να το παρω μπας και ξυπνησω στο gym γιατι σερνομαι τις περισσοτερες φορες.

sofos
16-12-11, 01:00
οχι εγω δεν εχω θεμα...καφε δεν πινω ποτε,παρ'ολα αυτα δε με πιανουν τα stims γενικα.

γιαυτο θελω να εξακριβωσω αν ειναι δυνατο αυτο,να το παρω μπας και ξυπνησω στο gym γιατι σερνομαι τις περισσοτερες φορες.

πωωω εσυ παλι αλλη περιπτωση εισαι χεχε :P οποτε παρτο εσυ αν ειναι,γιατι εγω θελω να παρω καποια αλλα πραγματακια τωρα :green::turtle::P

pelex86
17-12-11, 21:38
Λοιπον σημερα ξεκινησα το CRAZE (1.5 scoop) ..εχτες πηγα για ποδοσφαιρο και το σωμα ηταν κουρασμενο,πιασμενο και νυσταγμενο :)...Μετα απο αυτο στο gym δεν ενιωθα τπτ μονο δυναμη και παλι δυναμη για τρελη προπονηση...Αυξησα και μερικα κιλα στις ασκησεις ...Εχω δοκιμαση και το jack3D αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι κατα ενα βημα ποιο ανωτερο..θα δω και στις επομενες ημερες το πως θα ειναι και θα ξαναγραψω review.....

CRAZE FOR EVER :green::green::green::green:

sofos
18-12-11, 02:51
τελικα πρεπει να ναι πολυ καλο,γι αυτο και θα το καταργησουν και θα βγαλουν v2 :green::turtle: αντε devil ψησου κ αλλο ενα θετικο review :P:turtle:

sak
25-01-12, 04:47
...παιρνω το jack3d περιπου 10 μηνες ,αλλα το craze ειναι το κατι αλλο, στα 2 scoop τουλαχιστον που παιρνω. Εχω παθει πλακα, καθολου crash-αρισματα και το καταλαβαινω ακομη πολλες ωρες μετα την προπονηση. Δινει σταδιακα, αλλα τρομερο focus και καλα πριξιματα. Eιχα δει καλα σχολια αλλα δεν το περιμενα. Βεβαια στον καθε ενα δουλευουν διαφορετικα τα p.w. αλλα πιστευω οτι δυσκολα δεν θα "πιασει" καποιον. To μονο αρνητικο ειναι η γευση του. Με πολυ δυσκολια πινετε... μπρος στα καλλη τι ειν ο πονος! Απο μενα παντως 9/10

Roid Rage
25-01-12, 14:12
^^Να συγκρινεις το jacked με το craze ειναι απλα ιεροσυλια. Σε ποιο θα εβαζες 10 δλδ?
Δεν ξερω τι εχουν κανει, παντως ειναι κοροϊδια να ισχυριζονται οτι εχουν λιγοτερο απο 100mg καφεϊνης στο scoop. Ακομα και αληθεια να ειναι, ειναι σα να σου λενε οτι δεν εχει και πολλα στιμς μεσα, ενω ειναι δυνατοτερο απο eca. Χωρις τις ταχυπαλμιες και με crystal clear focus.

COBRA_STYLE
25-01-12, 14:16
^^Να συγκρινεις το jacked με το craze ειναι απλα ιεροσυλια. Σε ποιο θα εβαζες 10 δλδ?
Δεν ξερω τι εχουν κανει, παντως ειναι κοροϊδια να ισχυριζονται οτι εχουν λιγοτερο απο 100mg καφεϊνης στο scoop. Ακομα και αληθεια να ειναι, ειναι σα να σου λενε οτι δεν εχει και πολλα στιμς μεσα, ενω ειναι δυνατοτερο απο eca. Χωρις τις ταχυπαλμιες και με crystal clear focus.

ποιος το λεει οτι ειναι δυνατοτερο απο το eca?

Roid Rage
25-01-12, 14:47
H εμπειρια. Για καποιους μπορει να μην ειναι

sak
25-01-12, 15:08
Με το craze παντως εχω ταχυκαρδιες κατι που με το jack3d δεν συνεβαινε.Το στακαρω με plasmajet μεν αλλα και πριν με 3 scoop jack3d και plasmajet δεν ειχα τετοιο προβλημα. Ισως τα 2 scoop του craze να ειναι πολλα ή στο οριο για εμενα και να πρεπει να παρω 1.5 Οχι Γιαννης Γιαννακης θα μου πεις, αλλα θα το δοκιμασω και ετσι.

Roid Rage
25-01-12, 15:19
To craze ειναι το μονο prew που καταλαβαινω διαφορα απο 1 σε 1,5 και απο 1,5 σε 2 scoop.

ProStyle
28-01-12, 23:43
παιδια απο ελλαδα μπορουμε να το παρουμε απαντηστε σε πμ

Dimitrios
29-01-12, 03:12
παιδια απο ελλαδα μπορουμε να το παρουμε απαντηστε σε πμ

Δύσκολα φίλε μου. Αμερική και Αγγλία μόνο.

Nosblos
29-01-12, 16:48
Δύσκολα φίλε μου. Αμερική και Αγγλία μόνο.

υπαρχει και Ελλαδα.....

Devil
31-01-12, 14:53
To craze ειναι το μονο prew που καταλαβαινω διαφορα απο 1 σε 1,5 και απο 1,5 σε 2 scoop.

εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι λιγο overhyped?

μπορεις να μου δωσεις ενα review με λεπτομεριες... τουλαχιστον απο μερια stim, focus κτλ κτλ..... δεν μ ενδιαφερουν τα pump...

γιατι απο τα συστατικα του δεν βγαζεις ακρη.... σε μερικα δεν υπαρχει μελετη.... και τα αλλα δεν δικαιολογουν τετοια εφε που διαβαζω σε ξενα φορουμ...

απο την αλλη... να εχουν κανει πιο βιοδιαθεσιμο το PEA... μου φαινετε δυσκολο...:unsure:

Roid Rage
31-01-12, 16:00
Δεν ξερω, βασει label εγω δε θα το επαιρνα ποτε, αλλα με τοσα reviews του εδωσα μια ευκαιρια, εδω εχω παρει αλλα κιαλλα. Απο pump δεν καταλαβα, ετσι κιαλιως δε βλεπω διαφορα με τετοια συμπληρωματα, αλλα αυτο που μου εδωσε ηταν ενα crystal clear focus παρομοιο δε θυμαμαι, ισως μονο οταν πρωτοαρχισα να χρησιμοποιω νιτρικο. Και αυτο που μ`αρεσε ειναι οτι δεν ειχα ταχυπαλμιες λες και δεν ειχα παρει stims, αλλα με ολη τη διεγερση που δινουν τα stims. To συνδυαζω με καποιο αλλο που δεν εχει stims με βαση την κρεατινη. Δεν το πηρα πολυ ομως, μονο 2 βδομαδες, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι συμπεριφερονται το ιδιο απο την αρχη μεχρι το τελος.

Devil
31-01-12, 16:09
Δεν ξερω, βασει label εγω δε θα το επαιρνα ποτε, αλλα με τοσα reviews του εδωσα μια ευκαιρια, εδω εχω παρει αλλα κιαλλα. Απο pump δεν καταλαβα, ετσι κιαλιως δε βλεπω διαφορα με τετοια συμπληρωματα, αλλα αυτο που μου εδωσε ηταν ενα crystal clear focus παρομοιο δε θυμαμαι, ισως μονο οταν πρωτοαρχισα να χρησιμοποιω νιτρικο. Και αυτο που μ`αρεσε ειναι οτι δεν ειχα ταχυπαλμιες λες και δεν ειχα παρει stims, αλλα με ολη τη διεγερση που δινουν τα stims. To συνδυαζω με καποιο αλλο που δεν εχει stims με βαση την κρεατινη. Δεν το πηρα πολυ ομως, μονο 2 βδομαδες, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι συμπεριφερονται το ιδιο απο την αρχη μεχρι το τελος.

thanks...;)

μαλιστα... κατι πρεπει να παιζει με αυτη τη @@κια το Dendrobium Extract...

βασικα απο τα συστατικα του.... Dendrobine, Dendroxine, Dendramine, B-Phenylethylamine, N,N-Dimethyl-B-Phenylethylamince, And N,N-Diethyl-B-Phenylethylamine.... τουλαχιστον τα πρωτα 3 δεν μου λενε και πολλα... μελετες δεν υπαρχουν που να λενε κατι.... η' τουλαχιστον δεν τις εχω δει ακομα...

αρα πιο πιθανο να ειναι το PEA πιο βιοδιαθεσημο.... μεγαλητερη ημιζωη κτλ κτλ....

τωρα τα αλλα που εχει μεσα... δλδ η N-Methyltyramine... @@ρια ειναι.... δεν πρεπει να κανει τιποτα...

τι σκατα.... μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το συμπληρωμα... δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.... στα χαρτια δεν δικαιολογουντε τα εφε που εχει....

sak
31-01-12, 19:54
εμενα με πηγε καλα τις 2 πρωτες εβδομαδες , στην τριτη εβδομαδα λιγο με "ψιλοτρελανε". Δηλαδη ή η προπονηση θα με πηγαινε super, focus ,αντοχη ή απο την αρχη θα ειχα θολουρα , πονοκεφαλο και υπνηλια με αποτελεσμα να με βγαινει με το ζορι ενα 20 λεπτο η προπονηση και μετα να σερνομαι... βεβαια σ αυτο πεζουν ρολο και αλλοι παραγοντες αλλα .. τι να πω... το μονο σιγουρο ειναι κανει δουλεια , τωρα τυχαινουν και καποιες προπονησεις να μη μας βγαινουν καλα ουτως ή αλλως... παντως "παιζει" αρκετα με το Κ.Ν.Σ

sofos
01-02-12, 00:26
thanks...;)

μαλιστα... κατι πρεπει να παιζει με αυτη τη @@κια το Dendrobium Extract...

βασικα απο τα συστατικα του.... Dendrobine, Dendroxine, Dendramine, B-Phenylethylamine, N,N-Dimethyl-B-Phenylethylamince, And N,N-Diethyl-B-Phenylethylamine.... τουλαχιστον τα πρωτα 3 δεν μου λενε και πολλα... μελετες δεν υπαρχουν που να λενε κατι.... η' τουλαχιστον δεν τις εχω δει ακομα...

αρα πιο πιθανο να ειναι το PEA πιο βιοδιαθεσημο.... μεγαλητερη ημιζωη κτλ κτλ....

τωρα τα αλλα που εχει μεσα... δλδ η N-Methyltyramine... @@ρια ειναι.... δεν πρεπει να κανει τιποτα...

τι σκατα.... μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το συμπληρωμα... δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.... στα χαρτια δεν δικαιολογουντε τα εφε που εχει....

φτηνο ειναι μωρε παρτο να σου φυγει η περιεργεια :P παντως και στους hodgetwins τους αρεσε,που τους αρεσουν λιγα συμπληρωματα,αυτο ειπαν οτι ειναι καλυτερο απ το jacked,γενικα μονο καλα λογια εχω δει για το craze :green:

Devil
01-02-12, 04:28
φτηνο ειναι μωρε παρτο να σου φυγει η περιεργεια :P παντως και στους hodgetwins τους αρεσε,που τους αρεσουν λιγα συμπληρωματα,αυτο ειπαν οτι ειναι καλυτερο απ το jacked,γενικα μονο καλα λογια εχω δει για το craze :green:

βασικο.... δεν παιρνω συμπληρωματα που δεν ξερω τι κανουν και πως το κανουν... οποτε δεν το βλεπω για το αμεσο μελλον...:green:

απο εκει και περα πηρα κατι καψουλες απο PEA.... θα το δοκιμασω μαζι με κατι αλλο που φαινετε να του αυξανει την ημιζωη... και βλεπουμε...

Devil
01-02-12, 18:05
βασικο.... δεν παιρνω συμπληρωματα που δεν ξερω τι κανουν και πως το κανουν... οποτε δεν το βλεπω για το αμεσο μελλον...:green:

απο εκει και περα πηρα κατι καψουλες απο PEA.... θα το δοκιμασω μαζι με κατι αλλο που φαινετε να του αυξανει την ημιζωη... και βλεπουμε...

λοιπον.... πριν μιση ωρα πηρα 350mg PEA (απλο...) μαζι με κατι αλλο που αυξανει την ημιζωη... (λενε..)... μη ρωτησει κανεις τι ειναι αυτο το κατι αλλο ουτε σε pm... δεν παιζει να απντησω...

τα εφε... στα πρωτα 10 λεπτα ημουν απλα αλλου.... τρελο stim εφε.... μια ελαφρια ταχυκαρδια και λιγο ξεροστομια....

το focus.... ειναι απλα απιστευο ακομα....:green:

πιθανοτατα καταληγω οτι μαλλον στο craze να εχουν αυξησει την βιοδιαθεσημοτητα του PEA με αυτο το ματζουνι που εχουν βαλει μεσα...;)

COBRA_STYLE
01-02-12, 18:15
προφανως πηρες Beta-Methoxy PEA;)

Devil
01-02-12, 18:18
προφανως πηρες Beta-Methoxy PEA;)

οχι PEA απλο ηταν....;)

απλα λογικα το b-methoxy λογικα θα εχει μεγαλητερη ημιζωη....

COBRA_STYLE
01-02-12, 18:25
μαλιστα...ε τοτε θα επαιξες με ΜΑΟ-Β inhibitors.Ισως beta-carbolines.Δεν υπαρχει κατι αλλο...σε στριμωξα για τα καλα!:P

Μπορεις απλα και με καφε να αυξησεις την ημιζωη του PEA...για να μην πας σε OTC MAO inhibitors.

Devil
01-02-12, 18:29
μαλιστα...ε τοτε θα επαιξες με ΜΑΟ-Β inhibitors.Ισως beta-carbolines.Δεν υπαρχει κατι αλλο...σε στριμωξα για τα καλα!:P

Μπορεις απλα και με καφε να αυξησεις την ημιζωη του PEA...για να μην πας σε OTC MAO inhibitors.

καλα με β-carbolines δεν παιζει να επαιζα... εχουν και αλλα εφε...

απλα ειμαι με MAOI και καφε μαζι.... και τσιγαρο(λολ...)

μεχρι εδω ομως μην συνεχισουμε με αλλα ονοματα.... σορρυ κανονες... :green:

sofos
01-02-12, 18:36
καλα με β-carbolines δεν παιζει να επαιζα... εχουν και αλλα εφε...

απλα ειμαι με MAOI και καφε μαζι.... και τσιγαρο(λολ...)

μεχρι εδω ομως μην συνεχισουμε με αλλα ονοματα.... σορρυ κανονες... :green:

εσυ φτιαχτηκες κανονικα ρε τρελε :green::P εγω παντως θα το παρω σε ενα μηνα περιπου,απο μισο μ ενα φιλαρακι :P

COBRA_STYLE
01-02-12, 18:38
καλα με β-carbolines δεν παιζει να επαιζα... εχουν και αλλα εφε...

απλα ειμαι με MAOI και καφε μαζι.... και τσιγαρο(λολ...)

μεχρι εδω ομως μην συνεχισουμε με αλλα ονοματα.... σορρυ κανονες... :green:

γιατι ομως δεν πας για προπονηση ενω το κουμπωσες?:unsure:

Devil
01-02-12, 18:43
εσυ φτιαχτηκες κανονικα ρε τρελε :green::P εγω παντως θα το παρω σε ενα μηνα περιπου,απο μισο μ ενα φιλαρακι :P

για δοκιμασε το να δουμε τι λεει...


γιατι ομως δεν πας για προπονηση ενω το κουμπωσες?:unsure:

γιατι πηγα χτες.... συν οτι το πηρα για αλλο λογο...:green:

poison1
02-02-12, 21:39
devil μας εκαψες το μυαλο... μιλας με γριφους γεροντα:P

fo-ti????

Devil
02-02-12, 23:37
devil μας εκαψες το μυαλο... μιλας με γριφους γεροντα:P

fo-ti????

οχι.... δεν ειναι φυτικο... MAO-b selective ειναι.... σορρυ αλλα δεν κανει να πουμε παραπανω....;)

Devil
18-02-12, 00:37
λοιπον ποσταρω και μερικα ακομα πραγματακια για το craze.....

κυριως για καποια απο τα συστατικα του....

ΝΜΤ....
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=10622222

απο αυτη την ερευνα φαινετε η ΝΜΤ να εχει καποια δυνατοτητα να ανταγωνιζετε τους a2.... (αντιστοιχο μηχανισμο εχουν yohimbine και a-yohimbine)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21336650

σε αυτη την ερευνα.... οπου χρησιμοποιηθικαν λιποκυτταρα.... φαινετε να μην εκανε απολυτος τιποτα σε σχεση με λιποδιαλυση....

naringenin....

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18372132

σε αυτη τηνερευνα η naringenin φαινετε να εχει καποια ιδιοτητα σαν MAO-inhibitor.... πραγμα που αυξανει την ημιζωη του PEA.... χωρις να ξερουμε κατα ποσο....

αυτα ειναι μερικα στοιχια που εχουμε για καποια απο τα συστατικα του craze... αν βρω κατι νεοτερο θα ενημερωσω...;)

skia123
09-03-12, 12:16
Hi σε όλους

Το συμπλήρωμα είναι απλά απίστευτο.
Το χρησιμοποιώ εδώ και 1 μήνα σε βαριές προπονήσεις σε εναλλαγή με το SPMax.
Απο γεύση καλούτσικη , pump καλό αλλά απο focus και ενέργεια είναι σε άλλο επιπίπεδο....
Για focus και ενέργεια 0,5 scoop craze=1,5 Spmax.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ξεκινάνε σχεδόν με την μέγιστη δόση!
Έπειτα απο 4 προπονήσεις στο 0,5 scoop ανέβηκα στο 1.
Το stim effect παραμένει το ίδιο.
Η διάθεση στα ύψη ακόμα και φοβερό αίσθημα ευφορίας.
Στα μείον 1 μικρό αίσθημα ξηροστομίας αλλά με λίγο νεράκι παραπάνω λύνεται και σε αρκετούς προκαλεί προβλήματα (ή μειώνεται αρκετά η απόδοση του προιόντος) όταν συνδιάζεται με συστατικά όπως beta alanine και κάποια άλλα τα οποία δεν θυμάμαι :)
Δοκιμάστε και δεν θα χάσετε!!!

Devil
16-04-12, 01:26
λοιπον παιδες....... ξεκινηστε να στοκαρετε.... :green::turtle:

του κοψανε κουστουμι..... http://courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

ευρεθει ουσια που δεν υπηρχε στο label..... πιθανοτατα συνθετικη και οχι natural(ασχημη λεξη αυτη...:green:).... οι κακιες γλωσσες λενε για amphetamine analog (μακαρι αλλα δεν νομιζω....) και γενικα δεν ξερει κανεις τιποτα....

το αναλογο thread στο bb.com χαθηκε ξαφνικα βεβαια....

ο κυρ PA... κατι ειπε για N-benzyl-2-phenylethylamine.... απο τεστ που ειχε κανει.... βεβαια δεν φαινετε να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....

ειδομεν....

sofos
16-04-12, 02:52
λοιπον παιδες....... ξεκινηστε να στοκαρετε.... :green::turtle:

του κοψανε κουστουμι..... http://courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

ευρεθει ουσια που δεν υπηρχε στο label..... πιθανοτατα συνθετικη και οχι natural(ασχημη λεξη αυτη...:green:).... οι κακιες γλωσσες λενε για amphetamine analog (μακαρι αλλα δεν νομιζω....) και γενικα δεν ξερει κανεις τιποτα....

το αναλογο thread στο bb.com χαθηκε ξαφνικα βεβαια....

ο κυρ PA... κατι ειπε για N-benzyl-2-phenylethylamine.... απο τεστ που ειχε κανει.... βεβαια δεν φαινετε να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....

ειδομεν....

δηλαδη θα το σταματησουν?εχει σιγουρα amphetamine analog?:unsure:

Devil
16-04-12, 03:02
δηλαδη θα το σταματησουν?εχει σιγουρα amphetamine analog?:unsure:

δεν ξερω μαν....

πρεπει να δω lab test.... ετσι με δηλωσεις σε φορουμ δεν βγαζεις ακρη....

το πιο πιθανο ειναι να αλλαξει το μπλεντ....

sobral
16-04-12, 04:00
επιβεβαιώνονται οι απόψεις μου αν και δεν τις έχω εκφράσει εδώ στο φόρουμ για το συγκεκριμένο θέμα. Σε ερώτηση φίλου για το craze αλλά και την εταιρία η άποψη μου ήταν "μην πάρεις τίποτα από την DS". Το γιατί? ψάξτε λίγο το παρελθόν (αλλά και το παρόν απ ότι φαίνεται) του ιδιοκτήτη της -ο οποίος έφτιαχνε τις προορμόνες και τα designer steroids (ds τυχαίο?χαχα) σε πολύυυυ γνωστή εταιρία- και αν μετά από αυτό μπορείτε να πάρετε κάτι από αυτή οκ.....δική σας η απόφαση.

sobral
16-04-12, 04:03
λοιπον παιδες....... ξεκινηστε να στοκαρετε.... :green::turtle:

του κοψανε κουστουμι..... http://courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

ευρεθει ουσια που δεν υπηρχε στο label..... πιθανοτατα συνθετικη και οχι natural(ασχημη λεξη αυτη...:green:).... οι κακιες γλωσσες λενε για amphetamine analog (μακαρι αλλα δεν νομιζω....) και γενικα δεν ξερει κανεις τιποτα....

το αναλογο thread στο bb.com χαθηκε ξαφνικα βεβαια....

ο κυρ PA... κατι ειπε για N-benzyl-2-phenylethylamine.... απο τεστ που ειχε κανει.... βεβαια δεν φαινετε να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....

ειδομεν....

γιατί μακάρι??:unsure: αμα κάποιος θέλει κάτι τέτοιο γούστο του καπέλο του αλλά να το γράφει στο label! να ξέρεις και τι παίρνεις....

Devil
16-04-12, 04:13
επιβεβαιώνονται οι απόψεις μου αν και δεν τις έχω εκφράσει εδώ στο φόρουμ για το συγκεκριμένο θέμα. Σε ερώτηση φίλου για το craze αλλά και την εταιρία η άποψη μου ήταν "μην πάρεις τίποτα από την DS". Το γιατί? ψάξτε λίγο το παρελθόν (αλλά και το παρόν απ ότι φαίνεται) του ιδιοκτήτη της -ο οποίος έφτιαχνε τις προορμόνες και τα designer steroids (ds τυχαίο?χαχα) σε πολύυυυ γνωστή εταιρία- και αν μετά από αυτό μπορείτε να πάρετε κάτι από αυτή οκ.....δική σας η απόφαση.

το DS ηταν απο την Designer Supplements..... ειχε 2-3 καλα συμπληρωματα δεν μπορω να πω.... απο εκει και περα ο sledge ειναι μεγαλη μορφη....:green::turtle:

εχει φτιαξει και απο αυτα παλιοτερα ειναι αληθεια....:green:


γιατί μακάρι??:unsure: αμα κάποιος θέλει κάτι τέτοιο γούστο του καπέλο του αλλά να το γράφει στο label! να ξέρεις και τι παίρνεις....

γιατι απλα ειναι αρκετα ενδιαφερον σαν ''χημικη ενωση''.... ειμαι λατρης της φαρμακολιας...:green:

απο την αλλη δεν ειναι σιγουρο ακομα και το τι εχει.... αυτα λενε οι ''κακες γλωσσες'' οποτε αναμωνη....

kicko
16-04-12, 10:58
παντως εγω που γυμναζομαι 10 χρονια και εχω παρει ατελειωτα συμπληρωματα σαν αυτο δεν εχω ξαναδει.παιρνω 1-1.5 σκουπ και για κανενα τριωρο δεν με σταματαει τιποτα.τρελη ενεργεια και αυτοσυγκεντρωση και καλα πρηξιματα

sobral
16-04-12, 12:45
το DS ηταν απο την Designer Supplements..... ειχε 2-3 καλα συμπληρωματα δεν μπορω να πω.... απο εκει και περα ο sledge ειναι μεγαλη μορφη....:green::turtle:

εχει φτιαξει και απο αυτα παλιοτερα ειναι αληθεια....:green:

αυτούς τους κυνηγούσαν για πολλά και διάφορα. Μιας και λέμε ονόματα εγώ εννοούσα τον Matt Cahill. Σόρρυ αλλά οι τύποι είναι απατεώνες δεν με νοιάζει αν φτιάχνουν δυνατά σκευάσματα (συμπληρώματα δεν είναι), από την στιγμή που λειτουργούν έτσι. Σε ότι έχουν βάλει τα χεράκια τους έχει lab test failure.

γιατι απλα ειναι αρκετα ενδιαφερον σαν ''χημικη ενωση''.... ειμαι λατρης της φαρμακολιας...:green:

απο την αλλη δεν ειναι σιγουρο ακομα και το τι εχει.... αυτα λενε οι ''κακες γλωσσες'' οποτε αναμωνη....

Και όσο γι αυτό παραμένει ίδια η άποψη μου. Αν κάποιος θέλει κάτι τέτοιο να πάει να το πάρει από μένα κανένα πρόβλημα. Να το αναγράφει όμως! ψωνίζουν κ πιτσιρικάδες pre workouts εκεί έξω.Όπως επίσης κ μη γνώστες. Δεν κάθεται ο καθένας να δει ποιος το έφτιαξε, τι παρελθόν έχει κτλ κτλ:toast:

STIVAS
16-04-12, 13:14
λοιπον παιδες....... ξεκινηστε να στοκαρετε.... :green::turtle:

του κοψανε κουστουμι..... http://courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

ευρεθει ουσια που δεν υπηρχε στο label..... πιθανοτατα συνθετικη και οχι natural(ασχημη λεξη αυτη...:green:).... οι κακιες γλωσσες λενε για amphetamine analog (μακαρι αλλα δεν νομιζω....) και γενικα δεν ξερει κανεις τιποτα....

το αναλογο thread στο bb.com χαθηκε ξαφνικα βεβαια....

ο κυρ PA... κατι ειπε για N-benzyl-2-phenylethylamine.... απο τεστ που ειχε κανει.... βεβαια δεν φαινετε να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....

ειδομεν....

Αποκλείετε όλα αυτά είναι μία σκευωρία.:P
Το ομολογώ. Ήταν πολλά τα λεφτά. Αλλά μην βιάζεσαι σκέφτομαι να αποσύρω την μήνυση.:P:green::turtle:
Ήμουν αντιεμπορικός τότε και με έδιωξαν γιατί τους χάλασα τις πωλήσεις που προωθούσαν.;)
Δεν ήθελε πάντως και πολύ μεγάλη εμπειρία για να το καταλάβεις αυτό μετά από μερικές δοκιμές. ;)
Που είσαι βρε παλιόφιλε μου έλειψες. Εδώ συχνάζεις…:joker:

beefmeup
16-04-12, 17:36
χμμμ...οποτε καταληγουμε στον ΝΟ.2 κανονα οσον αφορα τα συμπληρωματα..κ που μεχρι στιγμης ισχυει παντα..
οταν κατι δουλευει καλα,κ δεν το δικαιολογουν τα συστατικα του,τοτε απλα δεν εχει αυτα που γραφει..

Devil
16-04-12, 21:05
Αποκλείετε όλα αυτά είναι μία σκευωρία.:P
Το ομολογώ. Ήταν πολλά τα λεφτά. Αλλά μην βιάζεσαι σκέφτομαι να αποσύρω την μήνυση.:P:green::turtle:
Ήμουν αντιεμπορικός τότε και με έδιωξαν γιατί τους χάλασα τις πωλήσεις που προωθούσαν.;)
Δεν ήθελε πάντως και πολύ μεγάλη εμπειρία για να το καταλάβεις αυτό μετά από μερικές δοκιμές. ;)
Που είσαι βρε παλιόφιλε μου έλειψες. Εδώ συχνάζεις…:joker:

καλως τα παιδια..... :green::turtle:

οτι θα με βρεις ετσι ευκολα δεν το περιμενα....:green:
κοιτα οταν ειδα το ''κουστουμι'' λεω αυτος θα κρυβετε απο πισω.... :green::turtle:

καλως ηρθες στο φορουμ...:welcome:

Devil
16-04-12, 21:07
χμμμ...οποτε καταληγουμε στον ΝΟ.2 κανονα οσον αφορα τα συμπληρωματα..κ που μεχρι στιγμης ισχυει παντα..
οταν κατι δουλευει καλα,κ δεν το δικαιολογουν τα συστατικα του,τοτε απλα δεν εχει αυτα που γραφει..

λιγο πολυ αναμενομενο.... το ιδιο στορυ και με venom του alri (το ξερεις απο πρωτο χερι..) και με stim-x απο ΑΧ.....:green:

beefmeup
16-04-12, 21:11
κ οχι μονο..το Jungle Warfare ειχε μεσα delta-6-methyltestosterone..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21134425

sofos
16-04-12, 22:22
ασχετο τωρα διαβαζω reviews σ ενα σαητ,ενας στις 21 μαρτιου εγραψε οτι ενιωθε σα να παιρνει κατι παρανομο και το στειλε λεει σε εργαστηριο για εξεταση :green::turtle: και btw απο βδομαδα θα το παραγγειλει το κολληταρι μου,θα μου δωσει και μενα φυσικα 1-2 σκουπ και θα γραψω review :green:

FiVo-Alex/City
16-04-12, 22:44
Άσχετο με τα τελευταία post αλλά...για ΚΕΤΟ diet κάνει; δεν βλέπω να γράφει πάνω κατι για carbs.

beefmeup
16-04-12, 22:49
μια χαρα κανει..;)

STIVAS
17-04-12, 15:25
Πάντως με αυτό το craze ρε παιδιά παίχτηκε πολύ γέλιο ειδικά και από κάποιους Έλληνες που υπερβάλανε λιγάκι... εντάξει θυμάμαι ότι διάβασα τότε ότι μέχρι που σου ανεβάζει το IQ έγραψε ένας και ότι αν υπήρχε νωρίτερα θα το έπαιρνε και στις πανελλήνιες εξετάσεις και θα πήγαινε καλύτερα και ότι το παίρνει τώρα για μήνες και παραμένει το ίδιο δυνατό. Προφανώς ο τύπος δεν έχει adrenal glands…:green:

Μιλάμε για πολύ δράμα και πολύ υπερβολή και σουρεάλ καταστάσεις…
Βέβαια τα stims πιάνουν τον καθένα διαφορετικά αλλά όχι και τόσο διαφορετικά.

Υπήρχε και πολύ κόσμος που το πείρε και δεν κατάλαβε τίποτα και είπε απάτη αλλά και το άκρως αντίθετο φυσικά. Γενικά υπήρχαν mixed reviews παγκοσμίως αλλά τα περισσότερα sides σε οδηγούσαν σε ένα συμπέρασμα.

Λοιπόν εγώ το είχα πάρει τον χειμώνα και σχετικά νωρίς όταν είχε βγει.
1)Τουλάχιστον τις 5 πρώτες μέρες σου διαλύει τον ύπνο.
2) Μετά από 2 εβδομάδες αρχίζει όπως όλα τα pre workοout και χάνει παρόλο που είχα ανεβάσει την δόση στα 2 σκουπ, εδώ ίσως το Revamp να βοηθούσε για όσους θέλουν να κερδίσουν χρόνο.
3) έφαγα και κρασάρισμα που ήταν περισσότερο κάτι σαν adrenal glands damage, εγώ με το συγκεκριμένο στην συγκεκριμένη παρτίδα είχα sides περίεργα και ύποπτα που ήταν κοντά σε Dextroamphetamine και MDMA.
4) τρομερές τσίτες και ενέργεια και euphoria και ένα mood με την σεροτονίνη να είναι στα κόκκινα λες και έχεις πάρει overdose SAMe ή κανένα ψυχοφάρμακο ή κανένα χαπάκι για rave party (αμφεταμίνες κτλ.).
5) Λαχάνιασμα, αυξημένο heart beat , αρρυθμία , αυξημένη πίεση ,ψιλό stim pre workout εξάρτηση, υπερβολικός ιδρώτας κτλ. Καλά αυτά μπορείς να τα πάθεις και με άλλα pre workout που μπορεί να μην έχουν τα συγκεκριμένα που έχει το craze αλλά να έχουν το γνωστό stack (synephrine/caffeine/αντιφλεγμονώδη aka SCA stack) τύπου C4 αν θυμάμαι καλά που έχουν και weight loss ιδιότητες αλλά καμία σχέση με ECA stack φυσικά.
6)Παμπαρίσματα και δύναμη είναι στα ίδια επίπεδα με άλλα.
Το craze εγώ δεν θα το ξάνα έπαιρνα, δεν κάνει τόσο για εμένα.

Σιγουρα δεν μπορείς συνήθως να κάνεις ανάλυση ένα pre workout μόνο από το lebel και να βγάλεις συμπεράσματα γιατί δυστυχώς τα περισσότερα όντως δεν τα δικαιολογούν τα συστατικά τους. Θα πρέπει να το δοκιμάσεις ή να το στείλεις σε lab να δεις τι έχει ακριβώς μέσα το συγκεκριμένο στην συγκεκριμένη παρτίδα που έχεις στα χέρια σου. Μπορείς να το καταλάβεις αυτό ακόμα και αν πάρεις μόνος σου χώρια το κάθε συστατικό που γράφει το lebel ενός pre workout στις ίδιες ποσότητες προσπαθώντας να αντιγράψεις το lebel τότε πάλι θα δεις τις περισσότερες φορές ότι το αποτέλεσμα δεν θα είναι το ίδιο.

Μου ήρθε πριν μία εβδομάδα μία παραγγελία από ένα Αγγλικό σαιτ με κάποια δείγματα και είχε μέσα και το RIPPED FREAK Pre-Workout το οποία το lebel δεν μου έλεγε τίποτα (είχε και το γνωστό AstraGin μέσα) αλλά όταν το πείρα παρατήρησα έντονη euphoria και δύναμη στο γυμναστήριο heart beat και ψιλομικρό τρέμουλο με ένα μικρό κρασάρισμα μετά την πρώτη ώρα. Βέβαια είχα καιρό να πάρω ‘pre workout’ και ήμουν στις τελευταίες μέρες του PCT με χαλαρούς προπονητικούς ρυθμούς.

Tasos Green
17-04-12, 15:30
Με το craze παντως εχω ταχυκαρδιες κατι που με το jack3d δεν συνεβαινε.Το στακαρω με plasmajet μεν αλλα και πριν με 3 scoop jack3d και plasmajet δεν ειχα τετοιο προβλημα. Ισως τα 2 scoop του craze να ειναι πολλα ή στο οριο για εμενα και να πρεπει να παρω 1.5 Οχι Γιαννης Γιαννακης θα μου πεις, αλλα θα το δοκιμασω και ετσι.

:shock: μήπως να κατεβαζες τις δόσεις???? πολυ μου φαινεται...

pizzass
18-04-12, 01:41
ειχα θεμα με το jack3d λογω του dmaa φανταζομαι...ειχα χασει τον υπνο μ και το κοψα...αν κ γενικα με αλλα pre work τιγκα στα στιμς (πχ animal rage) χωρις dmaa δν ειχα θεμα..θα εχω προβλημα με αυτο?? μην το παρω τζαμπα...

Polyneikos
18-04-12, 21:22
Το τοπικ ξανανοίγει,αφου παρεμειναν μονο τα ον τόπικ σχόλια,καποια μεταφερθηκαν εδω (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5486-Στην-αλάνα-με-τα-χαλίκια............/page107)
Θα παρακαλουσα η ενότητα να περιεχει αποκλειστικα σχόλια αξιολογησης των προιοντων

rey1989
18-04-12, 22:23
με ενα πρόχειρο search στο γούγλη δεν το βρήκα σε Ελληνικό μαγαζί, τελικά υπάρχει ακόμα δυνατότητα να το αγοράσουμε απο Ελλάδα η μπά ?

nikosg7
18-04-12, 22:33
Καλησπερα το craze ειναι απλα απιστευτο Πολλη ενεργεια πολλη τσιτα και καθολου κρασαρισμα το χρησιμοποιω 3 βδομαδες τωρα και κυριολεκτικα ειναι απογειωτικο!!! Ας ελπισουμε να περιεχει μονο αυτα π γραφει...

beefmeup
18-04-12, 22:34
Ας ελπισουμε να περιεχει μονο αυτα π γραφει...

μαλλον δεν διαβασες τα απο πανω ποστ ε?
:1laugh:

Dimitrios
18-04-12, 22:34
με ενα πρόχειρο search στο γούγλη δεν το βρήκα σε Ελληνικό μαγαζί, τελικά υπάρχει ακόμα δυνατότητα να το αγοράσουμε απο Ελλάδα η μπά ?

Υπάρχει σε ελληνικό μαγαζί φίλε μου αλλά και από Αγγλία να το πάρεις κομπλέ είσαι.
Εγώ προσωπικά ήθελα να το δοκιμάσω εξαιτίας των φοβερών reviews που είχε αλλά όλο με απότρεπαν τα πολλά στιμς που έχει και δεν τα συμπαθώ. Τώρα με αυτό που βγήκε μάλλον με έβγαλε και από τις σκέψεις. Αν και για να λέμε την αλήθεια δεν νομίζω να είναι το μόνο συμπλήρωμα το οποίο έχει ''καλούδια'' που ''ξέχασαν'' να τα αναφέρουν...

nikosg7
18-04-12, 22:36
:) Το διαβασα..... :) ...

rey1989
18-04-12, 23:00
μαλλον δεν διαβασες τα απο πανω ποστ ε?
:1laugh:

εγω πάντως τα διάβασα :green:


Υπάρχει σε ελληνικό μαγαζί φίλε μου αλλά και από Αγγλία να το πάρεις κομπλέ είσαι.
Εγώ προσωπικά ήθελα να το δοκιμάσω εξαιτίας των φοβερών reviews που είχε αλλά όλο με απότρεπαν τα πολλά στιμς που έχει και δεν τα συμπαθώ. Τώρα με αυτό που βγήκε μάλλον με έβγαλε και από τις σκέψεις. Αν και για να λέμε την αλήθεια δεν νομίζω να είναι το μόνο συμπλήρωμα το οποίο έχει ''καλούδια'' που ''ξέχασαν'' να τα αναφέρουν...

αν σου ειναι εύκολο ενα pm για το μαγαζί απο Ελλάδα:thumbup: γιατι μου έληξε η prepaid και βαριέμαι να πάω να βγάλω άλλη :P

Devil
23-04-12, 14:31
λοιπον.... σχετικα με το θεματακι του craze που ειπαμε...

τελικα μετα απο καποια τεστ του ΡΑ.... μεσα ειχε N-ethyl-Beta-Methylphenylethylamine και Ν-benzyl-2-phenethylamine....

ειδικα το δευτερο φαινετε να ειναι και σε αρκετα μεγαλη ποσοτητα... ισως να ειναι και το βασικο συστατικο....λολ

Ν-benzyl-2-phenethylamine
http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/image/imgsrv.fcgi?t=l&cid=65055

N-ethyl-Beta-Methylphenylethylamine
http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/image/imgsrv.fcgi?t=l&cid=15788198


παμε να κανουμε λιγο χημεια....

η παρακατω εικονα ειναι το απλο ΡΕΑ (phenylethylamine)... τα R ειναι τα διαφορα γκρουπ που μπορουν να μπουν... αναλογα με το χημικο γκρουπ που θα μπει υπαρχει και η αναλογη δραση....


43686


καταρχην να ξεκαθαρισουμε τη φαση με τις αμφεταμινες... Amphetamine ουσιαστικα ειναι συντομογραφια του a-methyl-phenylethylamine.... αυτο σημαινει οτι εχει ενα μεθυλιο (CH3) στον α ανθρακα (στη θεση του Rα1 η' Rα2 στην εικονα απο πανω)... δεν θα μιλησουμε βεβαια για αμφεταμινες κτλ κτλ.... το μονο που θα πω ειναι οτι το μεθυλιο εκει ουσιαστικα αυξανει την ημιζωη....

παμε στα συμπληρωματα τωρα.... πριν καιρο βγηκε στην αγορα το β-methyl-phenylethylamine.... χημικα εχει ενα CH3 στον β ανθρακα (στη θεση του Rβ στην εικονα απο πανω)... αυτο ηταν μια προσπαθια των εταιριων να βγαλουν ενα legal alternative.... δεν λεω νομιμο.... αλλα καμια σχεση με τις αμφεταμινες.... γιατι απλα το μεθυλιο στον β ανθρακα (Rβ) δεν κανει τιποτα εναντια στις ΜΑΟ (ενζυμο που ''καταστρεφει'' τις μονοαμινες πχ. αδρεναλινη,ντοπαμινη,ΡΕΑ κτλ κτλ...)

αργοτερα βγηκαν στην αγορα διαφορες μορφες ΡΕΑ αυτη τη φορα με διαφορα γκρουπ οπως methyl (CH3), ethyl (CH3CH2) κτλ δεμενα στο αζωτο (Ν)... στη θεση Rn1 η'/και Rn2 στην εικονα επανω... αυτο αυξησε την βιοδιαθεσιμοτητα καθως ενα τετοιο γκρουπ πανω στο Ν δινει αρκετα προβληματα στις ΜΑΟ... οποτε δεν ''καταστρεφετε'' με την ιδια ευκολια οπως το απλο ΡΕΑ η' το β-methyl-PEA...


με αυτα σαν βαση.... παμε να δουμε λιγο τα 2 παραπανω συστατικα....

N-ethyl-Beta-Methylphenylethylamine...... το μεθυλιο στον β ανθρακα ειναι εντελως αχρηστο... γιατι απλα δεν του δινει τιποτα.... το ethyl ομως που εχει στο Ν πιθανοτατα το κανει πιο βιοδιαθεσημο.... οποτε πιθανοτατα σε μεγαλες δοσεις να κανει οτι θα εκανε το ΡΕΑ (αν δεν υπηρχαν οι ΜΑΟ βεβαια...) και πιθανοτατα να περναει και στο CNS...

Ν-benzyl-2-phenethylamine..... αυτο παλι εχει δεμενο στο Ν ενα benzyl γκρουπ.... ακομα μεγαλητερο απο το ethyl... οποτε κανει ακομα πιο δυσκολη τη ζωη των ΜΑΟ.... πιθανοτατα ακομα μεγαλητερη ημιζωη....
(αν και εμενα για αναισθητικο μου κανει ετσι οπως το βλεπω αλλα τεσπα....:green: τουλαχιστον με κανα 2-3 αλλαγες γινοταν σιγουρα...:turtle:)

εν ολιγης.... αυτα εχει το craze μεσα, μεχρι στιγμης τουλαχιστον.... δεν ειναι αμφεταμινες... αλλα δεν αναφεροντε στο μπλεντ... και επεισης προερχοντε απο χημικη συνθεση και οχι απο τη φυση....


αυτα.... ελπιζω να κουρασα!:green:

STIVAS
23-04-12, 15:48
Devil άσε τι βρήκε ο PA. Ο σκοπός είναι να βλέπαμε τι βρήκες εσύ.
Devil της πληροφορίες που πήρες από τα ποστ του Patrick Arnold που λες ότι βρήκε αυτά τα συστατικά που έκανε σε ποστ του σε ξένο φορουμ κτλ. εμένα δεν μου λέει τίποτα. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι πρέπει να πιστεύουμε στο τι λέει ο PA.:green:
Ποιος είναι ο Patrick Arnold aka "the Father of Prohormones"?
Χημικός με εταιρίες συμπληρωμάτων (κάθε τόσο αλλάζουν ονομασία και ΑΦΜ) και δημιουργός διάφορων DS/PH, στεrοειδών, που συμμετέχει σε φορουμς και περιοδικά και διαφημίζει τα συμπληρώματα του και άλλων εταιρειών και πέρασε και 3 μήνες στην φυλακή για το σκάνδαλο με το ντόπινγκ BALCO.:green:
Και ποιος μου λέει εμένα αν στις πρώτες παρτίδες είχε μέσα άλλα το craze και σε επόμενες παρτίδες είχε άλλα και βάλαν τώρα τον PA να μας πει δεν είναι έτσι είναι γιουβέτσι.:green: Θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα της μύνησης και θα δούμε για πόσο καιρό θα παραμείνει το craze στην αγορά το ίδιο δυνατό όσο ήταν στις αρχές όταν πρωτοβγήκε.:green:
Έτσι εμένα το τι λέει ο Patrick Arnold δεν μου λέει τίποτα γιατί έχει βγάλει και ο ίδιος πολλά μούφα συμπληρώματα που κάνουν άλλα από αυτά που ισχυρίζονται.:turtle:
Το ότι είναι καλός χημικός δεν έχει να κάνει με την εντιμότητα του.;)
Φυσικά κανείς ποτέ δεν είπε ότι έχει 100% αμφεταμίνες απλά είπαμε ότι υπάρχει υποψία λόγο sides. Άλλα άλλο υποψία για κάτι που είναι κοντά και άλλο είμαστε 100% σίγουροι.
Τέλος από την στιγμή που δεν περιέχει μέσα τα συστατικά που ισχυρίζεται ότι έχει μέσα το lebel μπορεί η εταιρία σε κάθε παρτίδα να βάζει μέσα ότι γουστάρει και να το παίρνει ο καταναλωτής χωρίς να έχει γνώση τι παίρνει και τι κινδύνους κρύβει αυτό.;)
Την επόμενη φορά θα προτιμούσα να το δοκιμάσεις εσύ Devil και να το πας σε ένα lab και να μας πεις εσύ τι βρήκες μέσα (αφού ξέρεις καλή χημεία) και όχι ο PA.
Και σταματήστε αυτό το ο PA είπε το ένα και ο PA είπε το άλλο…έλεος....θεό τον κάνατε....

Devil
23-04-12, 16:03
κοιτα προσωπικα τον εμπιστευομαι....νταξ οχι 100%.....:green: αλλα ειναι απο τα λιγα ατομα με την ικανοτητα και την δυνατοτητα να τεσταρουν συμπληρωματα και να γραψουν ανοιχτα αυτα που εχει μεσα.... και εν τελη δεν ειναι η πρωτη φορα που το εχει κανει... εχει ξαναγινει και με αλλες εταιριες και εχει φαει μηνυσεις και ο ιδιος....

απο εκει και περα ειναι το μοναδικο στοιχεια απο lab....

το αλλο ειναι καποια mail... αναμεσα σε ενα προμηθευτη λογικα και ατομα της DS (και ο sledge)... μονο αυτες οι δυο ουσιες αναφαιρθηκαν απο οσο ειδα...
το ποιος τα ποσταρε ειναι αγνωστο (και λογικα θα μεινει γιατι δεν νομιζω οτι τα πηρε νομιμα...)

αμα ειχα τη δυνατοτητα να το κανω θα το κανα σε ολα... αλλα ουτε lab εχω ουτε τα λεφτα...:green::turtle:

STIVAS
23-04-12, 16:11
Και εγώ δεν τον εμπιστεύομαι. Μας έχει μπερδέψει λίγο τα τελευταία χρόνια…:green::turtle:
Λεφτά υπάρχουν θα σε σπονσοράρω εγώ. Ψήφισεμε σε αυτές τις εκλογές και οι γνώσεις σου δεν θα πάνε χαμένες σου υπόσχομαι θα σου βρω δουλειά. ;)
Κατεβαίνω με το κόμμα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ!:turtle:
Πολύ δράμα με αυτό το craze…Φόσκολος… Πάρε σκέτα stims τουλάχιστον να ξέρεις τι παίρνεις και να ξέρεις και τι δουλειά κάνουν…:green:

STIVAS
23-04-12, 17:15
Να δες τι λέει ο δικό σου….:green:

Question to PA: Sorry to jump in but I have been sitting on the sideline and this got me a little worried. I haven't done 90 days straight but would you ingest these ingredients (in Craze) or regard them too detrimental for your health.

Patrick Arnold: i am happy with my ephedrine and caffeine and occasional clearshot. I have no desire to mess around with mysterious stim products that i may react unpredictably to

Patrick Arnold :i almost never take products that are multi-ingredient formulas cuz i have no idea what the hell i am taking. most of my supplements are single ingredient products. the one exception is a workout powder called amino matrix but i know whats in it.

Devil
23-04-12, 18:52
οκ τοτε δαγκωτο stivas....:green::turtle:

ενα δικιο το χει.... αλλα το clearshot ειναι blend!:P

killbill
15-05-12, 18:09
γεια σας παιδια θελω να ρωτησω αν το craze εχει DMAA.στα συστατικα δεν το βλεπω αλλα εχει και αλλες ονομασιες οπως εμαθα...ας μου πει καποιος σχετικος με το θεμα :P εθχαριστω πολυ :green:

salpas18
15-05-12, 19:17
http://painclub.gr/index.php?id=2&productid=131&catid=0&subcatid=&lang=gr
Συγνώμη παιδιά που βάζω την σελίδα αλλά θέλω να μου πείτε εάν είναι ίδιο στα συστατικά όπως το Αμερικα :P

Marios1991
15-05-12, 19:23
http://painclub.gr/index.php?id=2&productid=131&catid=0&subcatid=&lang=gr
Συγνώμη παιδιά που βάζω την σελίδα αλλά θέλω να μου πείτε εάν είναι ίδιο στα συστατικά όπως το Αμερικα :P

Απο'τι τα συγκρινα με το δικο μου , του λειπει B-Phenylethylamine, N,N-Dimethyl-B-Phenylethylamine , N,N-Diethyl-B-Phenylethylamine

Mcstefan7
15-05-12, 19:32
http://www.courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

Κατηγοριτηριο οτι το σκεύασμα αυτό περιέχει αμφεταμίνες

aqua_bill
15-05-12, 19:42
http://www.courthousenews.com/2012/03/21/Craze.pdf

Κατηγοριτηριο οτι το σκεύασμα αυτό περιέχει αμφεταμίνες

το τελευταιο ή το προηγουμενο?

Mcstefan7
15-05-12, 19:52
Δν ξέρω...δν είχα δει οτι είχε μπει πάλι κατι παρόμοιο

beefmeup
15-05-12, 20:44
καποιοι βαριουνται να διαβασουν τα προηγουμενα ποστ..:turtle:

salpas18
16-05-12, 01:09
καποιοι βαριουνται να διαβασουν τα προηγουμενα ποστ..:turtle:


Μήπως τα έχουν διαβάσει και κάνουν τα στραβά μάτια?:unsure: :turtle::P

salpas18
16-05-12, 17:13
review : λοιπόν ηρθε πριν καμια ωρα δοκίμασα 3/4 του σκουπ γιατι εχω πολυ καιρο να παρο μονο για δοκιμή για σημερα και απο αυριο και στην γυμν.
ε τωρα στο θεμα μας αν και λιγο που πηρα με "ξυπνησε" καλα λιγο φοκους και αίσθηση "επιθετική" λέγοντας οτι θες να κανεις κατι και το κανεις δεν το σκέφτεσαι και πολυ! αυτα για αρχή!

Devil
18-05-12, 23:57
review....

@@κια... ενα σκουπ τσιμπισα.... προσωπικα δεν καταλαβα τιποτα... ενα πολυ ελαφρη στιμ εφε και τιποτα αλλο...
ειδομεν... θα ξαναδοκιμασω με παραπανω σκουπ και θα ποσταρω...
απο γευση καλο ειναι....

sofos
19-05-12, 01:40
review....

@@κια... ενα σκουπ τσιμπισα.... προσωπικα δεν καταλαβα τιποτα... ενα πολυ ελαφρη στιμ εφε και τιποτα αλλο...
ειδομεν... θα ξαναδοκιμασω με παραπανω σκουπ και θα ποσταρω...
απο γευση καλο ειναι....

σιγουρα εχεις το παλιο ''καλο'' craze? :green::turtle: γιατι πλεον γινεται ενας χαμος,πχ στο phenadrine παιζει να κυκλοφορουν καμια 3 διαφορετικες εκδοσεις :turtle:

Marios1991
19-05-12, 21:33
Φιλε θα συμφωνησω με τον Devil. Το προιον το εχω και εγω μολις ειχε βγει και οταν το περνω δεν καταλαβω καν οτι εχει στιμς μεσα. Δεν ξερω.. μαλλον ειναι επειδη δεν ειμαι καθολου ευαισθητος σε στιμς αφου περνω "στιμς" πολυ συχνα σαν φαρμακευτικη αγωγη για το ασθμα μου. Οσο για pumps ωραιο ειναι. 1 σκουπ χρησιμοποιω.

Devil
19-05-12, 21:41
σιγουρα εχεις το παλιο ''καλο'' craze? :green::turtle: γιατι πλεον γινεται ενας χαμος,πχ στο phenadrine παιζει να κυκλοφορουν καμια 3 διαφορετικες εκδοσεις :turtle:

yeap παλιο καλο πρεπει να ειναι..... η ετικετα λεει τα ιδια...

στα 2 σκουπ.... παλι @@κιες.... τιποτα το ιδιαιτερο....

νομιζω οτι ειναι πολυυυυυυυυυ overhyped....

sofos
20-05-12, 02:46
Φιλε θα συμφωνησω με τον Devil. Το προιον το εχω και εγω μολις ειχε βγει και οταν το περνω δεν καταλαβω καν οτι εχει στιμς μεσα. Δεν ξερω.. μαλλον ειναι επειδη δεν ειμαι καθολου ευαισθητος σε στιμς αφου περνω "στιμς" πολυ συχνα σαν φαρμακευτικη αγωγη για το ασθμα μου. Οσο για pumps ωραιο ειναι. 1 σκουπ χρησιμοποιω.


yeap παλιο καλο πρεπει να ειναι..... η ετικετα λεει τα ιδια...

στα 2 σκουπ.... παλι @@κιες.... τιποτα το ιδιαιτερο....

νομιζω οτι ειναι πολυυυυυυυυυ overhyped....

δηλαδη γερανιο με καφεινη,πολυ καλυτερος συνδυασμος?

beefmeup
20-05-12, 21:10
νομιζω οτι ειναι πολυυυυυυυυυ overhyped....

:green::green::green:

http://imagemacros.files.wordpress.com/2009/11/placebo.jpg?w=720

καλα κρατα μου λιγα σκουπ,μην το ξεχασεις να δω κ γω μια..:turtle::turtle::turtle:

Devil
21-05-12, 06:07
δηλαδη γερανιο με καφεινη,πολυ καλυτερος συνδυασμος?

για εμενα ναι....


:green::green::green:
καλα κρατα μου λιγα σκουπ,μην το ξεχασεις να δω κ γω μια..:turtle::turtle::turtle:

λογικα θα σου το στειλω ετσι οπως ειναι... δεν το κοβω να δουλευει και με παραπανω σκουπ.....

Devil
22-05-12, 19:26
3σκουπ κραζε + κανα 5αρι καφεδες.... νταξ αφου καταφερα να κοιμηθω καλα ηταν....:rolf::rolf::rolf:

νομιζω οτι εκανε δουλεια στα 3σκουπ....:turtle::turtle::turtle:

Tasos Green
22-05-12, 19:55
νομιζω οτι εκανε δουλεια στα 3σκουπ....:turtle::turtle::turtle:

νομίζεις?... δοκίμασε αυριο 4 σκουπ και πες μας στα σίγουρα... :turtle:

Devil
22-05-12, 20:53
νομίζεις?... δοκίμασε αυριο 4 σκουπ και πες μας στα σίγουρα... :turtle:

μπα λεω να μεινω στα 3σκουπ....:green::turtle::turtle::turtle:

gspyropo
26-06-12, 05:31
poiaη γνωμη σας για το συγκεκριμενο...εχω ακουσει οτι απο γευση ειναι χαλια....μολις το παραγγειλα οποτα θα εχω και ις πρωτες εντυπωσεις αμεσα

Devil
26-06-12, 08:27
poiaη γνωμη σας για το συγκεκριμενο...εχω ακουσει οτι απο γευση ειναι χαλια....μολις το παραγγειλα οποτα θα εχω και ις πρωτες εντυπωσεις αμεσα

μαν πραγματικα δεν μπορει να εισαι τοσο στα @@ρια σου για το φορουμ..... ακριβως στην επομενη σελιδα υπαρχει θεμα..... και πας και μου ανοιγεις καινουργιο θεμα και μαλιστα οπως να ναι.... wtf?

διαβασε πιο πισω εχει μερικες γνωμες...

sak
03-07-12, 15:04
Πηρα για δοκιμη την efx cell rush για να δοκιμασω η οποια περιεχει και 1.5 gr β-αλανινη. Εχω διαβασει οτι η b-alanine δεν "δουλευει" καλα σε συνδιασμο με το crazy.
Aυτα ειναι και μερικα συστατικα και πως δρουνε σε σχεση με το crazy. Βεβαια διαφερει απο οργανισμο σε οργανισμο, αλλον μπορει να μην τον πειραζει ο συνδιασμος.


Beta-alanine= significant decrease in performance during workouts and overall did not feel as good
Added Citrulline= increased the chance of nausea
Added TMG= increased the chance of nausea
Added creatine= increased bloating with no improvement in performance
BCAAs= sipped on intra workout with no issues
GPLC= increase in pump but because of it being a no go for Canada as well as clumping issues it was not used
LCLT= increase in cardio performance but because of it being a no go for Canada as well as clumping issues it was not used
CoQ10= slightly improved cardio session (calories burned and distance traveled) but due to very high cost it could not be used
C.O.P.= performance was improved (but was tried after the production run had started)
B-Vits= no improvement in performance or feel
L-Dopa= (something that only I had tried) increased the feel of stim but overall I didnt feel as good as I do without it. I think Pinch has tried it recently and he liked it.
Added caffeine post use= reignited or extended the energy and focus
5HTP, Trytophan, Gaba= reignited or extended the energy and focus to the point of making it difficult to fall asleep and or stay asleep
Melatonin= worked great for sleep and continues to do so
Triazole= intensified the energy and focus effects (likely because if of the Bioperine and or Curcumin)

Θα ηταν ισως καλυτερα να επερνα την cell rush 45 λεπτα πριν και το craze κανα 15 λεπτο πριν την προπονηση?

Devil
03-07-12, 20:28
η λιστα ειναι ακυρη μαν.... απλα δεν εχει νοημα.....

δεν ξερω πως ο μαστορας απο το αλλο σιτε τα καταφερε ετσι....:green:

sak
04-07-12, 03:27
η λιστα ειναι ακυρη μαν.... απλα δεν εχει νοημα.....

δεν ξερω πως ο μαστορας απο το αλλο σιτε τα καταφερε ετσι....:green:

Ελα ντε, παντως σημερα που τα δοκιμασα μαζι , ενταξει, νορμαλ πραγματα.... μονο το τσιμπιμα που ειχα απο B-alanine, αφου ειχα καιρο *( π.c. ) να παρω pre workout που να την εχει μεσα.


* (Προ.Craze εποχη! :shifty: )

beefmeup
28-07-12, 19:27
λοιπον μετα απο ευγενικη χορηγια του ντεβιλ,ας γραψω μια πρωτη εντυπωση..:green:

διαλυτοτητα 11/10..το καλυτερο προιον της κατηγοριας οσον αφορα αυτο τον τομεα(απο αυτα που εχω παρει εννοειτε,αλλα καλυτερο δεν παιζει να υπαρχει).
γευση 8/10..μου αρεσε πολυ λεμε..
στο διαταυτα τωρα..
το πηρα σκετο στα 2 σκουπ με την μια,κ ειχα τετρακεφαλους/γαμπες/τρικεφαλους.
μιλαμε δεν ηθελα να φυγω απο το γυμναστηριο..εκανα,εκανα,εκανα...μεχρι που τα φτυσα απο αντοχη,κ αναγκαστηκα να σταματησω..
στο καπακι πηγα κ σουπερ μαρκετ,ευκολα ομως.

γενικα αυτο που μου εδωσε ηταν μια καλη αισθηση διαυγειας,κ φοκους μεσα στην προπονηση..τρενο πηγαινα.
κ χωρις να κρασαρω η τπτ,παρολο που στην αρχη ξεκινησα λιγο νωχελικα..εκανε λιγη ωρα να με πιασει..καπου στα 40 λεπτα.

εχω καιρο να παρω κατι σε αυτη την κατηγορια που να μου κανει τοση εντυπωση,αλλα αυτη ηταν μια φορα μονο που το πηρα..
θα ποσταρω κ αργοτερα αν ειναι..

note to self:πρεπει να κοψω το τσιγαρο λεμε.

----------------
τελικα ειχες δικιο..κατι τετοιες απατες με πιανουν καλα:green:

angus young
28-07-12, 20:16
Ωραιος ο beef!!!οποτε,αξιζει μια δοκιμη...
απο πρηξιματα τι ελεγε??

beefmeup
28-07-12, 20:19
μην περιμενεις τπτ,αν κ με τα ποδια που εκανα δεν καταλαβα κ πολλα..φουσκωσαν,αλλα αλλιως ειναι οταν κανεις ανω κορμο.
εκει το καταλαβαινεις καλυτερα νομιζω..

γενικα μονο για ενεργεια ειναι.

angus young
28-07-12, 20:26
Ε ναι,σιγουρα!
οποτε,οταν το ξαναπαρεις και θα παιξεις ανω κορμο,δωσε μας αλλο ενα ριβιου να μας πεις για πρηξιματα και φλεβικοτητα,αν και το οτι ειχες τρελη ενεργεια ειναι πολυ θετικο!!

assos
09-08-12, 19:13
CRAZOLADE

Nέα γεύση berry lemonade για το craze.
Η σύνθεση παραμένει η ίδια.

52364

Dreiko
22-09-12, 11:27
Λοιπον,μιας και μια αδελφη ψυχη,μου εδωσε απλοχερα τα δυο τελευταια σκουπ του να το δοκιμασω ας κανω και εγω ενα review.

Γευση:candy grape-9/10,απο τις καλυτερες γευσεις νιτρικων...
Διαλυτοτητα:10/10,σαν ζαχαρη σε νερο λεμε....

Απο pumps κατι καναμε αλλα οχι τιποτα τρελο...
Απο τσιτες τιποτα...αλλα εγω δεν ειμαι αξιοπιστη πηγη οσο αναφορα τα stims.(οσοι διαβασετε review δικα μου για το jack3d και αλλα νιτρικα θα το καταλαβετε:green: )γενικα δε με πιανουν ολα αυτα...

JOHN65
24-09-12, 15:32
ρε παιδια,μολις το αγορασα και εχει μεσα κατι σαν αρωματικο..τι ειναι αυτο?

angus young
24-09-12, 15:43
Αν εννοεις ενα σακουλακι,ειναι για την υγρασια...
πολλα συμπληρωματα το εχουν,ασ΄το μεσα οπως ειναι...

JOHN65
24-09-12, 15:49
οκ μαν,σευχαριστω πολυ!

angus young
24-09-12, 15:56
Τιποτα φιλε,καλοφαγωτο!!!:toast:

Mean
26-09-12, 10:03
γεια χαρα σε ολους
και καλως σας βρηκα!
απο που το αγοραζετε? δεν μπορω να το βρω στην ελλαδα

sak
26-09-12, 21:10
γεια χαρα σε ολους
και καλως σας βρηκα!
απο που το αγοραζετε? δεν μπορω να το βρω στην ελλαδα

Γραψε driven sports craze στο google ,και πατα την επιλογη απο τα αριστερα Σελίδες από Ελλάδα (http://www.google.gr/search?q=%CE%B4%CF%86%CF%83%CF%83%CE%B4&hl=el&prmd=imvns&source=lnt&tbs=ctr:countryGR&cr=countryGR&sa=X&ei=1kRjUPLaD4Hh4QSnwoHIDg&ved=0CBUQpwUoAg&biw=1540&bih=812) και θα σου βγαλει αποτελεσματα.

Mean
27-09-12, 09:47
Γραψε driven sports craze στο google ,και πατα την επιλογη απο τα αριστερα Σελίδες από Ελλάδα (http://www.google.gr/search?q=δφσσδ&hl=el&prmd=imvns&source=lnt&tbs=ctr:countryGR&cr=countryGR&sa=X&ei=1kRjUPLaD4Hh4QSnwoHIDg&ved=0CBUQpwUoAg&biw=1540&bih=812) και θα σου βγαλει αποτελεσματα.

ευχαριστω
ειναι αξιοπιστα αυτα τα sites? πρωτη φορα τα βλεπω

****το ποστ αυτο,οπως κ το απο πανω που εκανες,ειναι σπαμ..δεν ρωταμε σε θεματα συμπληρωματων,αν ειναι αξιοπιστα τα σαητ..κριτικη στο συμπληρωμα κανουμε.beef****

sak
27-09-12, 22:31
Δοκιμασα το craze με την καινουργια γευση (lemonade) και ενταξει δεν ενθουσιαστηκα αλλα αλλο με εκανε εντυπωση. Μου φανηκε πιο "light" στο θεμα αποτελεσματικοτητας. Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, που μαλλον δεν ειναι αφου εχω καταναλωσει αρκετα και ξερω πως ενεργει το προϊον. Ειναι η τριτη προπονηση και μου φαινετε οτι δεν με "πιανει".Δεν γινετε να απεκτησα tolerance ξαφνικα απο την καινουργια γευση! Επισεις παρατηρησα οτι αλλαξε και η δοσολογια του scoop. Στο berry λεει 1 scoop 5.3gr ενω στο καινουργιο 1 heaping scoop 5.8. Παρατηρησε καποιος τετοια διαφορα σε σχεση με το παλιο(berry)? Παιζει να αλλαξανε τοσο πολυ την συνθεση στο καινουργιο(lemonade)???

kontomanikos
16-10-12, 09:20
παιδια καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας εδω και ενα μηνα περνω το craze
και με εχει πιασει μια παρενεργεια
καθε μια ωρα παω τουαλετα για κατουρημα
πηγα εκανα καποιες γενικες εξετασεις αλλα δεν μου βρισκουν κατι
το εχει ξανα παθει κανεις αυτο το πραγμα

ArgoSixna
16-10-12, 11:47
Καφέ πινεις , γενικά?? Μπορει να σε πειραξε η καφεινη.. Καλο ειναι το να πας συχνα τουαλετα με την προυποθεση να αναπληρωνεις τα υγρα , να πινεις πολυ νερο ολη μερα

200sx
28-10-12, 15:19
Γεύση (grape.. αυτό που δουλεύει καλά δηλαδή) 8/10 εντάξει δεν είναι λες και πίνω fanta..
Διαλυτότητα 10/10
Πρηξιματα 10/10
Αίσθηση στο gym 10/10 νιώθεις ότι όλα είναι τέλεια.. φλέβες πετάγονται.. κιλά σηκώνεις.. δεν βαριέσαι.. και σε κάνει πολύ aggresive.. νιώθω ότι μπορώ να βαρέσω όλο το κόσμο!! χαχα

Δόση: Με 1,5 σκουπ είμαι οκ... κάποτε είχα πάρει 2,5 και μου είχε φανεί υπερβολική δόση.. αλλά είναι ανάλογα στο σώμα!

Αν το συγκρίνω με τα υπόλοιπα νιτρικά που έχω πάρει... πιστεύω ότι νιώθεις καλύτερα από αυτά με γεράνιο αλλά μπορεί στην προπόνηση αυτά με γεράνιο να σου δίνουν καλύτερη δύναμη αλλά έχουν και πολλές παρενέργειες.

Οπότε είμαι ακόμα στο Craze και το επόμενο μου νιτρικο... PharmaFreak Ripped Freak Pre Workout!!!!
Δοκίμασα δειγματάκι και είναι πιο δυνατό από το craze παιδιά.. ;)

COBRA_STYLE
01-11-12, 00:41
εχε υποψιν οτι ηταν "δειγμα"...πολλες φορες αυτο ειναι το κλειδι.Ειναι πολυ πιθανο οταν παρεις την κανονικη συσκευασια να ειναι πολυ κατωτερο

Niiick
01-11-12, 01:22
Αυτο γινεται φουλ στις κολωνιες βαζεις στα χοντος και μυριζεις απ το πρωι μεχρι το βραδυ κανεις μπανιο και παλι μυριζει.. παιρνεις το μπουκαλι και κραταει 5 ωρες:idea:

cuntface
12-12-12, 20:58
στα 2 σκοοπ ειναι η higher dose?

yiantheo
21-12-12, 22:07
πρωτη δοκιμη σημερα στο 1 σκουπ μπορω να πω οτι ηταν οκ !! :):)

Mean
22-12-12, 16:51
εχει γινει χαμος με μουφα Craze στην Ευρωπη

http://getds.com/20121207375/Blog/press-release-more-info-about-crazer-counterfeiting

how to spot the fake
http://www.getds.com/20121221376/Blog/how-to-spot-fake-crazer

200sx
25-12-12, 00:03
Και μένα όταν μου το είπαν έμεινα... ακόμα και fake craze βγάλανε.. απίστευτο!!!
Η αλήθεια είναι από πολλούς ακούω ότι παίρνουνε craze και δεν τους πιάνει καθόλου.. ενώ άλλα craze που πέρνανε τους πιάνανε τρελά!!
Ίσως τελικά αυτά τα craze δεν τους πιάνανε...

cuntface
25-12-12, 00:34
απλα να προσεχουμε απο που ψωνιζουμε παιδια δν νομιζω τα γνωστα σιτες οπως ο πορτογαλος να πουλαει fake products

Fylpa17
25-12-12, 01:21
πορτογαλος και fake πολυ δυσκολο το κοβο ...

cuntface
28-12-12, 15:28
μολις το τσιμπισα στα 2 σκοοπ ειναι η ανωτερη δοση??

Dragonbreath
31-12-12, 15:16
Ένα review και απο εμένα.

Το χρησιμοποίησα για περίπου 2 εβδομάδες,(τόσο με έβγαλε ένα κουτι),δοσολογία ένα την πρώτη φορά, δύο τη δεύτερη... ε, μετά αναλόγως:green:,περιπου 3.

Γέυση berry- lemonade...καλή, πινόταν έυκολα,ειδικά για pre. 8/10
πρηξίματα δεν είδα κάτι αξιοπρόσεκτο, νορμαλ πράγματα. 6/10
Τώρα όσον αφορά, το σημαντικότερο κατ' εμέ, την ενέργεια-συγκέντρωση που σου υπόσχεται ότι δίνει, τουλαχιστον σε εμένα λειτούργησε τις 3-4 τοπολυ πρώτες φορές!(η διμεθυμελαμίνη, όταν με έπιανε,ήταν σαφώς ανώτερη)Δεν ξέρω, τον καθένα μπορει να τον πιάνει διαφορετικά ένα pre, αλλά εμένα... δεν.
Είχα κάνει αποχή για περισσότερο από 3 εβδομάδες απο stims και pre,(με εξαίρεση το assault,που κατέληξα να τα στακάρω μαζί), αλλά παρόλα αυτά δεν φάνηκε να δουλεύει επαρκώς και σε βάθος χρόνου, επάνω μου. 7/10

...μπορεί να ήταν μουφα το δικό μου..τι να πω..δεν το πήρα απο τον πορτογάλο πάντως.

ArgoSixna
31-12-12, 17:02
Προπονηση για την οποια πηγα σημερα προπονηση επιπλεον λογο ορεξης

1.σκουωτ με μεσαιο ανοιγμα ποδιων 15χ40 12χ60 12χ80 8χ100 8χ120
2.leg press με μεγαλο ανοιγμα 15χ80 12χ100 8χ100 12χ130
3.leg extention με ενα ποδι 15χ25 12χ30 8χ40 4χ50fail
4.leg curl 15x35 12x40 8x50 1-1ποδ 4χ35fail
5.αρση θανατου με τεντωμενα ποδια. 3x35

6.καμψεις μπαρας 15x20+μικρη μπαρα 12χ30+μικρη μπαρα 12χ34+μικρη μπαρα
7.καμψεις αυτοσυγκεντρωσης. 7 9 12 13 κιλά χ fail

8.πιεσεις μπαρας με κλειστη λαβη 15x10+μπαρα 12χ20+μπαρα 12χ20+μπαρα 8χ30+μπαρα
9.εκτασεις γαλικες 7 7 8 9 χ fail
10.εκτασεις στην τροχαλια 35x4 fail
11.βυθισεις σε δυο παγκους 3x8 12 5 8 rep

12. κοιλιακοι σε ρωμαικη καρεκλα 3χ15
13. κοιλιακοι σε τροχαλια 3χ15χ25κιλα

15λεπτα περπατημα τρεξιμο με 0:30 αλλαγη.

Ισως να εχω λαθος σε 2-3 σημεια αλλα ειναι οτι θυμαμαι απο την απογευματινη προπονηση , απο βδομαδα θα τα σημειωνω επιτοπου.

Εμπαινα ανετα και για προπονηση στηθους αλλα βαρεθηκα. Μην ρωτησετε τι παιρνω , εχω ανεβασει φωτο!!

Δεν ξερω ποσο μπορει να χαρακτηριστει ως review αλλά αυτη η προπονηση ειχε γινει με το craze ως pre-wo!

200sx
06-01-13, 23:19
Ένα review και απο εμένα.

Το χρησιμοποίησα για περίπου 2 εβδομάδες,(τόσο με έβγαλε ένα κουτι),δοσολογία ένα την πρώτη φορά, δύο τη δεύτερη... ε, μετά αναλόγως:green:,περιπου 3.

Γέυση berry- lemonade...καλή, πινόταν έυκολα,ειδικά για pre. 8/10
πρηξίματα δεν είδα κάτι αξιοπρόσεκτο, νορμαλ πράγματα. 6/10
Τώρα όσον αφορά, το σημαντικότερο κατ' εμέ, την ενέργεια-συγκέντρωση που σου υπόσχεται ότι δίνει, τουλαχιστον σε εμένα λειτούργησε τις 3-4 τοπολυ πρώτες φορές!(η διμεθυμελαμίνη, όταν με έπιανε,ήταν σαφώς ανώτερη)Δεν ξέρω, τον καθένα μπορει να τον πιάνει διαφορετικά ένα pre, αλλά εμένα... δεν.
Είχα κάνει αποχή για περισσότερο από 3 εβδομάδες απο stims και pre,(με εξαίρεση το assault,που κατέληξα να τα στακάρω μαζί), αλλά παρόλα αυτά δεν φάνηκε να δουλεύει επαρκώς και σε βάθος χρόνου, επάνω μου. 7/10

...μπορεί να ήταν μουφα το δικό μου..τι να πω..δεν το πήρα απο τον πορτογάλο πάντως.

Έχει ακουστεί ότι αυτή η γεύση δεν δινει τα δυνατά αποτελέσματα του Craze!
Επίσης από πολλούς ακούω ότι Craze 6/15 δεν δουλεύουνε...
Δεν ξέρω τι παίχτηκε με εκείνη την παρτίδα εγώ τουλάχιστον δεν έχω συναντήσει τέτοια παρτίδα αλλά από πολλά παιδιά ακούω το ίδιο πράγμα...
Τι ημερομηνία ήταν το δικό σου?

Dragonbreath
07-01-13, 16:48
Έχει ακουστεί ότι αυτή η γεύση δεν δινει τα δυνατά αποτελέσματα του Craze!
Επίσης από πολλούς ακούω ότι Craze 6/15 δεν δουλεύουνε...
Δεν ξέρω τι παίχτηκε με εκείνη την παρτίδα εγώ τουλάχιστον δεν έχω συναντήσει τέτοια παρτίδα αλλά από πολλά παιδιά ακούω το ίδιο πράγμα...
Τι ημερομηνία ήταν το δικό σου?

δυστυχως, πλεον το κουτι ειναι στα σκουπίδια και δεν θυμάμαι ημερομηνία, μπορει και να ήταν όμως!

taxidriver109
09-01-13, 16:43
Ρε παιδια βοηθεια ενω ειχα παρει δυο κουτια απο το com τωρα δεν το στελνουν ελλαδα υπαρχει καπου αλλου σε λογικη τιμη?παρακαλω οποιος ξερει εας στειλει κανα πμ

cuntface
10-01-13, 12:09
Έχει ακουστεί ότι αυτή η γεύση δεν δινει τα δυνατά αποτελέσματα του Craze!
Επίσης από πολλούς ακούω ότι Craze 6/15 δεν δουλεύουνε...
Δεν ξέρω τι παίχτηκε με εκείνη την παρτίδα εγώ τουλάχιστον δεν έχω συναντήσει τέτοια παρτίδα αλλά από πολλά παιδιά ακούω το ίδιο πράγμα...
Τι ημερομηνία ήταν το δικό σου?

εμενα ειναι 8/15 και οντως δεν μου κανει τπτ μαμισετα

No Fear
10-01-13, 14:26
Αναφερεστε στην ημερομηνια ληξης?

cuntface
10-01-13, 16:44
Αναφερεστε στην ημερομηνια ληξης?

ναι

No Fear
10-01-13, 23:41
Σημερα παρελαβα με ημερομηνια 10/15 αλλα θα αργησω να ανοιξω.

Mcstefan7
25-01-13, 16:24
Πολύ καλο συμπλήρωμα. Είχα περίπου 2 μήνες να κάνω χρήση τέτοιου είδους συμπλήρωμα και είμουν εκτός δράσης ενάμισο μήνα λόγο προβλήματος υγείας και είχα πέσει αρκετά. Έχω ξεκινήσει πάλι γυμναστική 2 βδομάδες και μπορώ να πώ με το κραζε είδα διαφορά, όχι σε τσιτόματα αλλα σε αντοχή, δύναμη..Έφτασα κοντά στα κιλά που έκανα παλιά :green: Για μένα απο τα καλύτερα πρε που έχω δοκιμάσει!! Αααα 8α βοήθησε και κατι ψιλά το καφεδάκι (καπουτσίνο) :P:P

giannis22
29-01-13, 13:45
πιο καταστημα ειναι αξιοπιστο παιδια εδω αλλαδα?μην την πατησω με κανενα fake

Mikekan
29-01-13, 14:40
Γιατί δεν το παίρνεις από το Πορτογάλο?

nikosg7
29-01-13, 19:06
πιο καταστημα ειναι αξιοπιστο παιδια εδω αλλαδα?μην την πατησω με κανενα fake
Απο το bodyworks ..υπαρχει κ σε online shops εδω στην ελλαδα αλλα δεν βλεπω το λογο ..εκτος αν το βρεις φθηνοτερο εχω την εντυππωση οτι ειναικανα 5 ευρω πιο φτηνο σε e shop εντος Ελλαδας...

monster energy
05-02-13, 21:02
το πηρα σε γευση berry lemonade .....ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ!!! ΟΤΙ χειροτερο εχς χρησιμοποιηση ...οχι απλα δεν με επιανε στα 2 scoop κιολας μπορω να πς οτι με εριχνε ψυχολογικα.!!

reignman007
05-02-13, 21:53
το πηρα σε γευση berry lemonade .....ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ!!! ΟΤΙ χειροτερο εχς χρησιμοποιηση ...οχι απλα δεν με επιανε στα 2 scoop κιολας μπορω να πς οτι με εριχνε ψυχολογικα.!!

Λιγο υπερβολικο σε βρισκω φιλε.

chourdakis
05-02-13, 22:08
οντας αναγνωστης και του αντιστοιχου αμερικανικου site..πολλοι αναφερουν οτι το craze ειναι τρομερα εθιστικο και μετα απο ενα σημειο δν εχουν ορεξη να πανε για προπονηση χωρις αυτο..εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?μερικοι το παιρνουν ακομα και για να βγουν για βολτα(να τους δωσει ευχαριστη αισθηση/αυτοπεπηθειση)

hercules123
05-02-13, 22:51
Η παρτιδα του craze που εξακολουθει να ''δουλευει'' ειναι αυτη με ημερομηνια ληξης 5/15 που βγηκε και αρχικα και σ αυτη την παρτιδα μονο η γευση grape δουλευει.Απο τοτε εχουν βγει 6/15,8/15 ,9/15 και σε αλλες τρεις γευσεις.Οσοι εχουν δοκιμασει την παρτιδα αυτη και το εχουν προσεξει μπορουν να το επιβεβαιωσουν.

sobral
05-02-13, 23:11
Η παρτιδα του craze που εξακολουθει να ''δουλευει'' ειναι αυτη με ημερομηνια ληξης 5/15 που βγηκε και αρχικα και σ αυτη την παρτιδα μονο η γευση grape δουλευει.Απο τοτε εχουν βγει 6/15,8/15 ,9/15 και σε αλλες τρεις γευσεις.Οσοι εχουν δοκιμασει την παρτιδα αυτη και το εχουν προσεξει μπορουν να το επιβεβαιωσουν.

ναι αυτή είχε άλλα πραγματάκια γι αυτό...απορώ γιατί εμπιστεύεστε την εταιρία. Επιπέδου ALRI και iForce. Άμα θέλετε άλλα κόλπα πάτε κατευθείαν σε αυτά.;) Άποψη μου...

JOHN65
05-02-13, 23:30
και εμενα παιδες με επιασε τις πρωτες τρεις τεσσερις φορες που το πηρα..επειτα ελαχιστα εως καθολου..και το κρασαρισμα μεγαλο..οταν λεω με επιασε εννοω λιγο φοκους στην προπονα..τπτ αλλο..

monster energy
06-02-13, 01:05
υπερβολικος δεν θα ελεγα ...δεν εχω λογο να πω ψεματα..μπορει να ειναι ο αργανισμος μου...προτιμω assault

Mikekan
06-02-13, 09:49
Η παρτιδα του craze που εξακολουθει να ''δουλευει'' ειναι αυτη με ημερομηνια ληξης 5/15 που βγηκε και αρχικα και σ αυτη την παρτιδα μονο η γευση grape δουλευει.Απο τοτε εχουν βγει 6/15,8/15 ,9/15 και σε αλλες τρεις γευσεις.Οσοι εχουν δοκιμασει την παρτιδα αυτη και το εχουν προσεξει μπορουν να το επιβεβαιωσουν.

Είχα διαβάσει αυτο το ποστ και είδα στο όνειρο μου ότι παρήγγειλα craze απο παρτίδα 5/15, χαχα ότι ναναι!

hercules123
06-02-13, 21:25
Είχα διαβάσει αυτο το ποστ και είδα στο όνειρο μου ότι παρήγγειλα craze απο παρτίδα 5/15, χαχα ότι ναναι!
Το κανεις λιγο πιο κατανοητο γιατι δεν σε καταλαβα?ειδικα το ...οτι να ναι .

COBRA_STYLE
06-02-13, 21:38
Ποσο πιο κατανοητο φιλε?Σου λεει,οτι διαβασε το ποστ αυτο και το βραδυ ειδε στον υπνο του οτι πηρε το Craze με τη συγκεκριμενη ημερομηνια...το "ο,τι να'ναι" παει στο οτι ηταν κουλο που ειδε αυτο το ονειρο.

Esse
06-02-13, 21:51
]http://www.oneirokriths-oneira.gr/ :green:

Mikekan
06-02-13, 21:59
Ποσο πιο κατανοητο φιλε?Σου λεει,οτι διαβασε το ποστ αυτο και το βραδυ ειδε στον υπνο του οτι πηρε το Craze με τη συγκεκριμενη ημερομηνια...το "ο,τι να'ναι" παει στο οτι ηταν κουλο που ειδε αυτο το ονειρο.

Ακριβώς αυτό φίλε Cobra! Το ότι να ναι πήγαινα στο πόσο κολλημένο είναι το μυαλό μου με τη γυμναστική γενικώς για να δω κάτι τέτοιο στον ύπνο μου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ArgoSixna
07-02-13, 00:33
Eγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι 2 ελληνικα μαγαζια προμοταρουν το craze , ο ενας λεει οτι 5/15 δουλευει ο αλλος οτι 5/15 δεν δουλευει!

reignman007
07-02-13, 10:59
υπερβολικος δεν θα ελεγα ...δεν εχω λογο να πω ψεματα..μπορει να ειναι ο αργανισμος μου...προτιμω assault

Με παρεξηγησες αδερφε,δεν εννοουσα οτι λες ψεματα.Υπερβολικο ηθελα να χαρακτηρισω το οτι την πεταξες.Εγω θα του εδινα 1-2 βδομαδες να σιγουρευτω,μιας και θα τα ειχα σκασει ηδη τα ευρω.

monster energy
08-02-13, 19:47
λαθος δικο μου...το πεταξα εννοω το εδωσα!!!! 1 με 2 βδομαδες να περειμενω για pre ...πολυυυυυυυ.....πηρα assault παλι!!!!!τρομεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Mean
08-02-13, 21:41
μαλλον μουφα το θεμα με τις αμφεταμινες

http://www.drivensports.com/20130207377/Blog/baseless-lawsuit-against-crazer-dismissed

JiMaKi
13-02-13, 16:37
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν είναι οκ να το χρησιμοποιήσω πριν από αγώνες στίβου (σφαιροβολία) η αν θα έχω πρόβλημα αν γίνει κάποιος έλεγχος. Αν ναι τι άλλο παρόμοιο μπορείτε να προτείνετε για να μην έχω κάποιο πρόβλημα;

Devil
14-02-13, 07:25
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν είναι οκ να το χρησιμοποιήσω πριν από αγώνες στίβου (σφαιροβολία) η αν θα έχω πρόβλημα αν γίνει κάποιος έλεγχος. Αν ναι τι άλλο παρόμοιο μπορείτε να προτείνετε για να μην έχω κάποιο πρόβλημα;

κοιτα επειδη εχει μεσα καποια φυτα τα οποια υπαρχει περιπτωση να περιεχουν την Χ η' Ψ ουσια που ειναι στη αρνητικη λιστα....σε αγνωστη συγκεντρωση (ειναι blend).... και γενικοτερα ακουγοντε διαφορα περιεργα για την εταιρια.... προσωπικα δεν θα το προτεινα την χρηση του σε τετοιους αγωνες....

JiMaKi
14-02-13, 10:04
κοιτα επειδη εχει μεσα καποια φυτα τα οποια υπαρχει περιπτωση να περιεχουν την Χ η' Ψ ουσια που ειναι στη αρνητικη λιστα....σε αγνωστη συγκεντρωση (ειναι blend).... και γενικοτερα ακουγοντε διαφορα περιεργα για την εταιρια.... προσωπικα δεν θα το προτεινα την χρηση του σε τετοιους αγωνες....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, αλλά υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο που θα μπορούσα να πάρω αντί γι'αυτό;

cuntface
15-02-13, 13:42
βγαλανε νεο craze στον πορτογαλο? πατιστε νεα προιοντα η νεο craze h νεα συσκευασια

JiMaKi
15-02-13, 17:20
Ναι το είδα κ γω, από ότι βλέπω υπάρχει μια μικρή διαφορά στο skoup του και οι δώσεις είναι λιγότερες. Τα συστατικά τα ίδια μου φαίνονται, λογικά είναι καινούρια γεύση. Δεν είμαι σίγουρος ας μας πει κάποιος που ξέρει αν έχει καμιά διαφορά με το προηγούμενο...

polonos13
16-03-13, 18:40
Παίδες πόσες μέρες On και πόσες Off προτείνετε για το Craze ???

Spiros75
02-04-13, 12:49
Λοιπόν να πώ κι εγώ την άποψή μου για το νέο Craze απο τον Πορτογάλο μιας και πήρα δυο τμχ με γεύση φράουλα.
Είναι το δεύτερο νιτρικό που χρησιμοποιώ μετά το Xplode της Bsn και το δοκίμασα αμέσως μετά την ενός μηνός χρήση περίπου του xplode χωρίς καθόλου off.
Έτσι αναπόφευκτα θα τα συγκρίνω και μεταξύ τους.
Σαν γεύση μόνο φράουλα δεν θύμιζε αλλά φαρμακευτικό σιρόπι.
Διαλυτότητα πολύ καλή χωρίς να αφρίζει καθόλου.
Την 1η εβδομάδα με το craze στο ένα scoop μου έδωσε ενέργεια αλλά και πολύ αντοχή.Η προπόνηση μου τελείωνε και εγώ ήθελα να αρχίσω απο την αρχή χωρίς καθόλου crashαρίσματα.
Απο πρηξίματα και φλεβικότητα σχεδόν καθόλου εκεί που τα είχα συνηθίσει με το xplode αν και οι φλέβες μου διαγράφουν πολύ εύκολα.
Την 2η εβδομάδα ένιωσα την ανάγκη να το ανεβάσω στο 1,5 scoop αλλά διαφορά δεν είδα προς το καλύτερο ακόμα και αν το πήγα στο 2.
Μετά απο 3 εβδομάδες χρήσης στα 2 scoop πλέον απο ενέργεια και ένταση δεν βλέπω τίποτα και στα μισά της προπόνησης με πιάνει νύστα και στο τέλος τρελό crashάρισμα.
Εν τω μεταξύ δεν έχει μεσολαβήσει καμία αλλαγή στην διατροφή,εργασία και τα συμπληρώματα μου ώστε να υποθέσω ότι έχει συμβάλει κάποιος άλλος παράγοντας που δεν με πιάνει πλέον το συγκεκριμένο νιτρικό.
Γνωρίζω ότι σε κάθε οργανισμό τα νιτρικά δουλεύουν διαφορετικά αλλά εμένα με απογοήτευσε.Ίσως να φταίνει και τα stims,δεν ξέρω.To Xplode πάντως με ικανοποιούσε μέχρι και το τελευταίο του scoopάκι.

ArgoSixna
02-04-13, 13:53
Kακώς ανέβασες το craze πανω απο 1.5 σκουπ.. κανε οφφ και ξεκινα με 0.5-0.75 του σκουπ και φθασε μεχρι 1-1.5 αν θες να σου δουλευει σωστα..

Spiros75
02-04-13, 14:21
Off για πόσο καιρό.
Βλέπεις απο σήμερα ξεκινάω off και την κρεατίνη.

Chaz
02-04-13, 14:32
6 βδομάδες θα ήταν καλά.

vasilisot
02-04-13, 14:33
Kακώς ανέβασες το craze πανω απο 1.5 σκουπ.. κανε οφφ και ξεκινα με 0.5-0.75 του σκουπ και φθασε μεχρι 1-1.5 αν θες να σου δουλευει σωστα..

εγω εχω φτασει στα 3 και γινοταν :turtle: :turtle: :turtle:

ArgoSixna
02-04-13, 14:45
Αν διαβασες προτινα μια λυση στο προβλημα του . Σε αυτον πλεον τα 2 δεν δουλευουν. Το σωστο ειναι να κανεις οφφ . Ετσι γλιτωνεις και χρημα και δεν επιβαρυνεις τον οργανισμο σου :thumbup:

Δεν θα ηθελα να παρω ποτε 3σκουπ κρειζ! Και εχω κανει , πιστεψε με, πολυ τρελους συνδιασμους :shock:

Θεμιστοκλης
02-04-13, 15:02
Μετα απο περιπου 1 εβδομαδα που χρησημοποιω και γω το craze ας πω και τα δικα μου συμπερασματα.

Γευση: Κατω του μετριου...
Διαλυτοτητα: τελεια

Τωρα οσον αφορα την ενεργεια δεν μπορω να πω οτι ειδα τρελα πραγματα... Εχω δοκιμασει και αλλα νιτρικα και παραγματικα ενιωθα την ενταση, αυτο το μονο καλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι με κραταει παραπανω κατα τη διαρκεια της προπονησης απο αποψη ενεργειας. Τιποτα περισσοτερο!

Παντως μεχρι τωρα το καλυτερο που εχω δοκιμασει ειναι το assult.

Theologos
02-04-13, 15:25
Το assult ποιας ετερειας ειναι;και εγω το craze εχω και ειμαι ευχαριστημενος δεν με αφηνει καθολου μεσα στην προπονηση....θα ελεγα πολυ καλο.αλλα ειναι και πως ποιανει τον καθενα το καθε συμπληρωμα.

manos24
02-04-13, 15:50
Το assult ποιας ετερειας ειναι;και εγω το craze εχω και ειμαι ευχαριστημενος δεν με αφηνει καθολου μεσα στην προπονηση....θα ελεγα πολυ καλο.αλλα ειναι και πως ποιανει τον καθενα το καθε συμπληρωμα.

Tis muscle pharm είναι και εγώ έχω δεί πολύ καλά αποτελέσματα...

vasilisot
09-04-13, 00:38
το crαze εφαγε ban σε Αυστραλια...κατι βρηκαν μεσα...ξεκινατε να φορτωνεται

http://patrickarnoldblog.com/craziness-over-craze/

Numerouno
09-04-13, 01:06
το crαze εφαγε ban σε Αυστραλια...κατι βρηκαν μεσα...ξεκινατε να φορτωνεται

http://patrickarnoldblog.com/craziness-over-craze/


Αυτο που λενε οτι εχουν βρει, ειναι κατι, που μοιαζει με την αμφεταμινη...

and345
09-04-13, 16:50
Μινι review και απο εμενα μετα απο μια βδομαδα χρησης και ενως μηνα διακοπης απο το πρωηγουμενο νιτρικο (jack3d micro)
αρχικα η δοσολογια μου ειναι 1 σκουπ. Μου εδωσε ενεργεια που λογκα ειναι απο τα στιμς. δεν ξερω αν ειναι μονο ο καιρος αλλα εχω και τρελη εφυδρωση αυτη την βδομαδα που το περνω. κρασαρισματα δεν ειχα. φλεβικοτητα δεν μορω να πω οτι μου εδωσε παραπανω απο αυτην που ετσι και αλλιως ειχα και οταν δεν επερνα νιτρικο. πριξημο ειχα καλο και τελος απο γευση δεν μου αρεσε καθολου και ηταν σαν φαρμακιλα (ειναι γνησιο το προ'ι'ον)

Mcstefan7
15-04-13, 23:09
Βρήκαν την ίδια αμφεταμίνη και στην Σουιδία..Έρχετε μπαν...Πάρτε όσο προλαβένεται...Εγω έκανα σήμερα την καβάτζα μ 4 κουτάκια απο Αγγλία...θα το βγάλουμε το καλοκαιράκι :P

ελμερ
23-04-13, 20:27
Σημερα ηρθε το Craze και σε μενα και δεν αντεξα να μην δοκιμασω (1 scoop):green:....ειχα προπονηση πλατης.......πολυ καλη ενεργεια,καταλαβα στην πραξη τι εννοουσαν focus στην προπονηση.......μου θυμησε αρκετα το maximize intense το παλιο που ηταν οτι καλυτερο ειχα δοκιμασει ως τωρα....λιγοτερη τσιτα απ το maximize αλλα καλυτερο focus.....εκανα και ρεκορ στην καθιστη κωπηλατικη με κλειστη λαβη (85 κιλα 6 επαναληψεις).....πολυ καλο προιον,το focus το καταλαβαινα και μετα στην οδηγηση:)....ισως μου δουλεψει και στα 3/4 του scoop....η γευση candy grape flavor ετσι κι ετσι,πινεται δεν ειναι αηδια αλλα υπαρχουν και καλυτερες......θα γραψω και συνολικες εντυπωσεις μετα απο 7-10 μερες αλλα η πρωτη εντυπωση ηταν αριστη....:thumbup::welcome:

s0k0s
30-04-13, 12:55
Τι γευση το πηρες;
Εγω που δν αντεχω την καφεινη οποτε κ με μισο σκουπ ειμαι κομπλε χαχα :green:

Mikekan
04-06-13, 13:28
Nα αποφύγω καλύτερα να το πάρω σήμερα κατά τις 19:00 μήπως δεν κοιμηθώ το βράδυ. Kαι να το πάρω καλύτερα στη προπόνηση το Σάββατο το πρωί?

Είναι το πρώτο μου νιτρικό.


Εννοείται μιλάω για μισό scoop max.

ΠανοςΒ
04-06-13, 13:50
Παρτο κατα τις 18:00 καλύτερα. Αν είσαι σχετικά νηστικός παρε μισο αν εχεις φαει γενικά σημερα καλά παρτο όλο.

Και μενα μου ήρθε ενα δειγμα απο το λιοντάρι σημερα θα το τιμησω το απογευμα με πλάτη και δικέφαλα.

Mikekan
04-06-13, 14:04
OK Πάνο thanks. Καλές προπονήσεις να έχουμε! :)

Numerouno
04-06-13, 15:31
Πρώτο νιτρικό το craze ρε σι;; Ξεκινά με μισό σκουπ όπως ανέφερες, γιατί αλλιώς δες σε βλέπω καλά ;ρ

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Mikekan
04-06-13, 15:36
Πρώτο νιτρικό το craze ρε σι;; Ξεκινά με μισό σκουπ όπως ανέφερες, γιατί αλλιώς δες σε βλέπω καλά ;ρ

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Nαι! Είπα θα πάρω που θα πάρω, ας πάρω το καλό. :green:

Με 1/3 θα ξεκινήσω!

tsoumi7
04-06-13, 15:41
Τι μισό σκουπ ρε μάγκες εγώ απο την πρώτη μέρα στα 2 τ είχα κ πλέον δ μ πιάνει ούτε στα 2

Mcstefan7
04-06-13, 17:36
Και γω στα 2.5 -3 μαζι με αλλα και μερικές φορεσ μ δουλεύει αλλες οχι :unsure:

tsoumi7
04-06-13, 19:42
κ μενα ετσι.μια με ποιανει μια οχι.οταν με ποιανει ειναι απο τ καλυτερα

Mikekan
04-06-13, 21:41
Μάλιστα.

Ας προσπαθήσω και εγώ λοιπόν να το περιγράψω, όπως είπα πρώτο μου νιτρικό. Χτύπησα μισό scoop στις 19:00.

Βασικά άλλα περίμενα άλλα είδα. Περίμενα τσίτες, burst ενέργειας, κάτι ασυνήθιστο τέλος πάντων. Στα μέσα της προπόνησης είχα απογοητευτεί λίγο. Όσο περνούσε όμως η ώρα διαπίστωνα ότι είχα μία ήρεμη δύναμη μέσα μου, ένα καλύτερο connection μυαλού και μυ. Δεν με ένοιαζε να πάω στο επόμενο set αλλά πως θα εκτελέσω αργά και σωστά αυτό που έκανα εκείνη την ώρα. Όσο περνούσε η ώρα το εκτιμούσα και περισσότερο.

Κιλά παραπάνω, PB, κτλ δεν έκανα, έκανα όμως πιο σωστά το γνωστό μου πρόγραμμα, έκανα παραπάνω ώρα και είμαι πιο ξεκούραστος τώρα.

Αν και όπως είπα άλλα περίμενα άλλα έγιναν, τελικά μου άρεσε.

Στον ύπνο δεν νομίζω ότι θα έχω θέμα.

Πάμε για ένα scoop στην επόμενη προπόνηση.

ΠανοςΒ
04-06-13, 22:22
Πριν απο λιγο τελειωσα ισως την καλυτερη προπονηση της ζωης μου.-
Πηρα ενα σκουπ 18:30 και μπηκα 19:30. Ηταν αυτο που ηθελα στην προπονηση μου φοκους, ηρεμη δυναμη χωρις τις παρενεργειες της καφεινης κλπ κλπ.

Εντυπωση μου εκανε στα βαρια σετ ειχα τη διαυγεια να σταματησω στο κατω μερος της κινησης και να τις κανω ολες τις επαναληψεις. Το τελευταιο σετ δικεφαλα εκανα τις 8 επαν και μετα 5 μισες με το βαρος που την προηγουμενη φορα εκανα 7...
Και 40 λεπτα αεροβιο αδιαμαρτυρητα.

Παω να στοκαρω!!! Ελπιζω μονο να μην ειναι μουφα!!!

Mikekan
04-06-13, 22:28
Μπράβο Πάνο, χρησιμοποιήσαμε την ίδια έκφραση "ήρεμη δύναμη", τυχαίο? Δεν νομίζω! :green:

Ξέχασα να αναφέρω ότι ίδρωσα σίγουρα αρκετά παραπάνω.

and345
05-06-13, 21:14
Μετα απο το πρωτο κουτι που τελειωσε να πω ολοκληρωμενη αποψη
Οπως ειχα πει η γευση δεν μου αρεσε καθολου, αλλα στην συνεχεια απλα την συνηθησα.
Με την καφεινη και τον υπνο δεν ειχα προβλημα.
το επερνα παντα μεσημερι με αδειο στομαχι και 45-60 λεπτα πριν απο την προπ.
ειχα ενεργεια παντα χωρις κρασαρισματα και αρκετα εντονοτερη εφυδρωση.
με την φλεβηκοτητα για να πω την αληθεια, νομιζω οτι τωρα φαινονται ευκολοτερα απο οτι πριν ( εχει περασει και μαι βδομαδα που τελειωσα)
σαν αντοχη δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι εβαζα και 1-2 γραμαρια βητα αλανινη μαζι.
παντως απο οτι εχω παρει μεχρι τωρα ηταν το καλυτερο (jacked3d micro, no370, k-otic)

ελμερ
07-06-13, 18:51
Η γευση candy grape flavor ειναι μετρια....ουτε αηδιαζεις,ουτε σ αρεσει κι ολας 6/10...η αλλη γευση που εχω παρει (berry lemonade flavor) πρεπει να ναι καλυτερη,οταν δοκιμασω και κεινη θα σας πω.....
Γενικα μου αρεσε πολυ,μου δινει συγκεντρωση μεσα στην προπονηση,καλυτερη ενεργεια (και λιγη ταχυπαλμια:green:),δε μου δινει την τσιτα και την υπερενταση που ειχα με το γερανιο,πιο πολυ εχει να κανει με focus και αντοχη ....ξεκινησα με 1 scoop και εχω μεινει εκει.....του βαζω 8,5/10.....απλα μην περιμενει να δει καποιος να δει την τσιτα που ειχε με το γερανιο,ειναι διαφορετικο αυτο αλλα καλο.....:):welcome::welcome:

GeorgeG
07-06-13, 19:36
μετά από 1 βδομάδα χρήσης του craze μπορώ να πω πως έχω απογοητευτεί πλήρως.
Ναι μεν μου δίνει μια μικρή ώθηση στα κιλά, αλλά αυτή είναι σχεδόν αμελητέα. Νιώθω πως αν καθόταν απέναντι μου κανένα γκομενάκι προκλητικά ντυμένο όσο έκανα βάρη θα είχα την απόδοση χωρίς το craze.
Η δόση που πήρα είναι 2 γεμάτα σkouπς, τουλάχιστον 3 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα και 30 λεπτά πριν την προπόνηση.
Την διαφορά την είδα και στους παλμούς μου καθώς σε καμία φάση της προπόνησης δεν ξεπέρασα τους 160 παλμούς, ενώ 1 μήνα πριν, με 3 δόσεις nanovapor χτύπαγα 185άρια παλμους στο τελείωμα του κάθε σετ, ακόμα και στις απλές επαναλήψεις για δικέφαλους.

υγ. απογοητεύτηκα και εγώ από την γεύση γι αυτό το συνδίασα μερικές φορές είτε με βιταμίνη c γεύση μανταρίνη είτε με bcaa σε σκόνη με γεύση rasberry οπότε και βελτιώθηκε θεαματικά η γεύση του!

ΠανοςΒ
07-06-13, 20:43
Σημερα ανοιξα το δικο μου. Ενα σκουπ μια ωρα πριν την προπονηση πηρα και εκανα ποδια- ωμους.
Οτι εγραψα και πιο πανω . Εξαιρετικο φοκους χωρις τσιτες, αυτο που εψαχνα για τις βραδυνες μου προπονησεις.
Ανεβασα κιλα στο σκουωτ. Η γευση ειναι μειον αλλα αφου δουλευει δε με ενδιαφερει.

Feygatos...
07-06-13, 22:09
Παιδιά μόλις έκλεισα μια εβδομάδα που το δούλευα, ξεκίνησα δευτέρα με 1 σκουπ, καμιά διαφορά, πήγα στα 2 και κατέληξα στα 3, πάλι καμιά απολύτως διαφορά, και δεν έχω ξαναπάρει κάτι παρόμοιο. Το πήρα από πορτογάλλο και μάλλον έτυχε να μην ταίριαξε με τον οργανισμό μου και να μην με πιάνει, 45 λεπτά πριν τη προπόνηση με άδειο στομάχι το πέρνω, κάνω και αργά προπόνηση, δηλαδή γυρνάω 9κ30, μετά απο καμιά ώρα τρόω και κατα τις 12 τη πέφτω για ύπνο, ούτε στον ύπνο είδα κάποιο πρόβλημα.

spermnator
08-06-13, 00:55
Γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να σχολιασω τουτο δω....

Κατα καιρους εχω δοκιμασει νιτρικα,jack3d,no-xplode,assault,nitrix.Ολα ειχανε καποια αποτελεσματα( εφιδρωση,φλεβωση,απιστευτη ενεργεια,διαθεση,κτλ κτλ) με εξαιρεση το jack3d το οποιο τα εδινε ολα μαζι και ακομα παραπανω :) Τεσπα,παντα επαιρνα οτι ελεγαν οι οδηγιες,ισως και λιγοτερο.

Μεχρι που ειπα να δοκιμασω αυτην εδω την @#%@$%$#^$#κια.

Απειχα 2 βδμαδες απο νιτρικο,ξεκινησα πρωτη μερα 1 scoop,ΤΠΤ.
Δευτερη μερα εναμισι scoop,TΠΤ.
Τριτη μερα 2 scoop,ΤΠΤ!!!!!!
Απο τοτε,σχεδον καθε μερα που παω gym, 2 scoop 15-30 λεπτα πριν παω,με εντελως αδειο σχομαχι για ωρες να περασει επιτοπου στο αιμα να το "νιωσω",ΠΑΛΙ ΤΠΤ,ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ,ΤΖΙΦΟΣ!!!!!!!!!!!

Το χειροτερο συμπληρωμα που εχω αγορασει ποτε μου,η χειροτερη γευση που εχω δοκιμασει ποτε μου-και να σημειωσω οτι τρελαινομαι ακομα και για σκευασματα που εχουν γευση φαρμακο- αυτο το "πραμα" εχει γευση χαλασμενης λεμοναδας.
Πανε 2 βδομαδες τωρα που το παιρνω,πραγματικα νιωθω να πεφτω αντι να ανεβαινω.

Το κουτι θα το τελειωσω,οχι πως θα αλλαξει κατι,ετσι για την ιστορια...απλα,μοναδικη συμβουλη---> Μ-Α-Κ-Ρ-Ι-Α ! ! ! ! ! ! !

ArgoSixna
08-06-13, 01:48
δεν τυχατε σε καλη παρτιδα.. αν πετυχαινατε το παλιο καλο θα σας ελεγα εγω, ακομη και στιμ τζανκηδες το ενιωθαν...

ArgoSixna
09-06-13, 11:10
Να προσθεσω κατι ακομη , να βγαζετε το σκουπακι και το ασπρο σακουλακι και να το κουνατε πριν καθε χρηση..

και το craze και το jack3d εχουνε αυτο το θεμα, υποθετω οτι ο διαχωρισμος που γινετε και ειναι εμφανης , με την κυρια βασικη ουσια που "δουλευει"!
Δεν θελετε να τυχετε σε σκουπ γεματο με αυτην.. ή θέλετε? :green::green::P:turtle::welcome:

ΠανοςΒ
09-06-13, 11:27
Καλο τιπ Παντελη! Παντως σε οσους λενε οτι δεν τους πιανει να εχουν στο μυαλό τους οτι ειναι διαφορετικο απο τα κλασσικά prewo. Το καταλαβαινεις στην προπόνηση μεσα στο σημειο που συνηθως τα παρατας, αυτο σου δινει το καθαρό μυαλό να πιεστεις λιγο ακομα.

ArgoSixna
12-06-13, 16:01
69053
if you know what i mean ;)

Mikekan
12-06-13, 16:13
Πες και για μας που δεν καταλαβαίνουμε ρε φίλε!

Andreas C.
17-06-13, 12:08
I think i'm in :love: :green:


Πήρα ένα scoop σε προπόνηση δελτοειδών!

Από γεύση δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν είμαι αξιόπιστος σε έτσι θέμα:P:P

Είχα απίστευτο focus σε όλη την προπόνηση πράγμα που το είχα μονο με το shotgun της vpx αλλα σε μικρότερο βαθμό και αυτό με ευχαρίστησε παρα πολύ :thumbup::thumbup::thumbup:

Ένιωθα πιο δυνατός αν και για αυτό θέλω να το δοκιμάσω σε προπόνηση πλάτης για να έχω πιο αξιόπιστη γνώμη;)

Από θέμα ενέργειας καλά λένε τα παιδιά πιο πάνω δεν έχει σχέση με γεράνιο και όπως καλά είπε ο Πάνος σου δίνει μια ήρεμη δύναμη!!!

Είχα μια σταθερή ενέργεια σε όλο το μήκος της προπόνησης πράγμα που δεν το ξανά είχα με αλλα και πιστεύω αν το πάρω και παίζω από μιας αρχής με χαμηλά κιλά και αρκετές επαναλήψεις με βλέπω να κατασκηνώνω στο gym σίγουρα:green:

Όταν τελειωσα δεν είχα κρασάρισμα απλώς είχα ένα μικρό πονοκέφαλο που πιστεύω οφείλεται στο ότι έπρεπε να πάρω για πρώτη φορα μισό scoop :thumbup:

Με το craze μπορείς να κανεις πράξη τα λόγια του μεγάλου Tom Platz (more more kill me) μέσα στην προπόνηση :turtle::turtle:

Mikekan
17-06-13, 12:18
Έτσι είναι.

Στις προπονήσεις του ΣΚ, σταμάταγα τα σετ μόνο όταν έτρεμε η μυική ομάδα που προπονούσα, φοβερό.

Βέβαια από το πολύ ενθουσιασμό παραλίγο να την πάθω στη μέση, θέλει να έχεις λίγο το νου σου και να μην παρασύρεσαι. :green:

cuntface
18-06-13, 13:57
πηρα και γω σε γευση δινη φραουλας θα του δωσο αλλη μια ευκαιρια το ειχα παρει παλιοτερα και στα 3 σκοοπ δεν μου κανε τιποτα

No Fear
18-06-13, 14:12
Kαλο ειναι για οσους τους πιανει.Εμενα δυστυχως δεν με επιασε ποτε!:(
Γενικα με τα προεξασκητικα ειμαι μουλαρι.Το μονο που μου εκανε δουλεια ΠΑΝΤΑ ηταν καψουλες γερανιου που ειχα παρει.
Επρεπε να στακαρω τοτε αλλα που να ηξερα...

cuntface
18-06-13, 16:50
πιστευω τσαμπα το παρεγγηλα και γω αλλα του δινω μια ευκαιρια ακομα διοτι οταν ειχα τελειωση το κουτι jack3d με γερανιο πηρα καπακι το craze και ισως φταιει που δν εκανα OFF :unsure:

ArgoSixna
18-06-13, 17:36
jack3d = 45 λεπτα σκληρη προπονηση (εμενα με βγαζει παραπανω) , craze = 2 ωρες προπονηση και εισαι οπως οταν ξεκινησες. αν δεν κανετε πανω απο 1:30 ωρα προπονηση δεν θα δειτε διαφορα. κανετε;;

cuntface
18-06-13, 18:50
κοντα στην 1ωρα και 40 λεπτα κανω εγω τωρα βεβαια δν ξερω για σας αλλα αναλογα με το ποσα ατομα θα εχει το gym μεσα πεζει μεγαλο ρολο και ο χρονοσ που θα κανεις αλλα συνηθως 1και 40 λεπτα

cuntface
20-06-13, 17:00
1μερα σημερα το πηρα στο 1.50 σκοοπ πολυ καλο focus μεσα στην προπονα απο δυναμη ειδα λιγα πραματα αλλα κυριως ειχα focus πολυ καλο που μου αρεσε βεβαια θα το ριξω στο 1 σκοοπ γτ μου κανε το στομαχι λιγο σκατα στο τελος της προπονησης αλλα σαν stim junky πιστευω οτι ειναι πολυ καλο προιον θα ξανα γραψω και αλλες εντιποσης

ΠανοςΒ
20-06-13, 17:55
Another one bites the dust!

cuntface
20-06-13, 18:47
αυτο παει για το στομαχι?

Mikekan
20-06-13, 19:08
Στο ότι σου άρεσε το Craze! :weights:

ΠανοςΒ
20-06-13, 21:17
Στο ότι σου άρεσε το Craze! :weights:
+1
Join the club !
Welcome to the dark side!

Mikekan
20-06-13, 21:47
Μισό scoop, μία ώρα τρέξιμο 8χλμ και μετά 45 λεπτά πόδια. :shock: Πάω εύκολα και έξω βόλτα. :green:

TheoV
21-06-13, 14:29
Καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση χρησιμοποιω το εν λογω νιτρικο μπορω να το συνδυασω με τον λιποδυαλυτη alphamine η να το ξεκινησω μολις τελειωσω το νιτρικο, Αεροβια κανω το πρωι 45 λεπτα και βαρη απογευμα

Mcstefan7
22-06-13, 21:33
συνδίασετα!!

sobral
22-06-13, 23:14
συνδίασετα!!

καλό είναι να μην προτρέχουμε ή να μην κρίνουμε από τον εαυτό μας που μπορεί να αντέχει έναν τέτοιο συνδυασμό! Η δική μου υπευθυνότητα λέει ξεκάθαρα όχι σε έναν τέτοιο συνδυασμό, δεν είναι αστείο να υπερφορτωθείς με διεγερτικά, μπορεί να έχεις πολύ κακά sides. Και ειδικά με το alphamine που έχει της @@ τα διεγερτικά.

cuntface
24-06-13, 18:17
σαν πολυ αφρο δν βγαζει ρε παιδια η γευση φραουλα π εχω το χτυπαω και μετα ειναι λεσ και ειναι φραπες πολυ αφρο και ερχετε η χαζη ερωτηση να πινω και τον αφρο με extra νερο ?

Mikekan
24-06-13, 19:38
Nαι βγάζει πάρα πολύ. Εγώ ξαναβάζω λίγο νερό μέσα και το πίνω όλο. Σιρόπι φαρμακείου μου θυμίζει η φράουλα.

ΠανοςΒ
24-06-13, 19:41
Εμενα το berry δε μου βγαζει καθολου. Αλλα το ανακατευω απλα, δεν το κτυπαω.

cuntface
24-06-13, 22:06
σημερα επειδη ηταν κλειστο το gym πηγα στιβο και εκανα 40 γυρους τζοκιν με 10 σπριντ πηρα 1.5 σκοοπ πριν αλλα δν το πολυ ενιωσα οτι με πιασε αλλα με βαρη βλεπω μεγαλη διαφορα στην προπονηση

Mikekan
24-06-13, 22:08
40 γύρους? :shock:

400αρηδες?

cuntface
24-06-13, 22:19
40 γύρους? :shock:

400αρηδες?

δν ξερω ρε φιλε ποσο ειναι ενα γιπεδο στιβου ολοκληρο 400μετρα?

Mikekan
24-06-13, 22:21
Τα κανονικά, ναι.

cuntface
24-06-13, 22:25
την ωρα που πηγα ειχε μαθημα στιβου γυναικειο πως να μην κανω 40 βλεπεις τα πολαρακια σου ανεβαινει και λιγο ο εγωισμος δν θες κατι αλλο το craze ειναι περιτο

Mikekan
24-06-13, 22:28
χαχαχα Ωραίος! :green:

Mean
26-06-13, 18:10
http://www.getds.com/20130614381/Blog/further-proof-that-crazer-does-not-contain-amphetamines

Mcstefan7
26-06-13, 18:57
καλό είναι να μην προτρέχουμε ή να μην κρίνουμε από τον εαυτό μας που μπορεί να αντέχει έναν τέτοιο συνδυασμό! Η δική μου υπευθυνότητα λέει ξεκάθαρα όχι σε έναν τέτοιο συνδυασμό, δεν είναι αστείο να υπερφορτωθείς με διεγερτικά, μπορεί να έχεις πολύ κακά sides. Και ειδικά με το alphamine που έχει της @@ τα διεγερτικά.

Το κραζε δν έχει δθνατά διεγερτικά είναι απλως για φοκους! ;)

reignman007
29-06-13, 13:33
δν ξερω ρε φιλε ποσο ειναι ενα γιπεδο στιβου ολοκληρο 400μετρα?

Αν ετρεχες στην εσωτερικη διαδρομη 400.Αν ετρεχες στην εξωτερικη ειναι συν 50 μετρα ανα γυρος(περιπου 7 μετρα και κατι ανα κουλουαρ).

cuntface
29-06-13, 21:55
Αν ετρεχες στην εσωτερικη διαδρομη 400.Αν ετρεχες στην εξωτερικη ειναι συν 50 μετρα ανα γυρος(περιπου 7 μετρα και κατι ανα κουλουαρ).

εσωτερικο τρεχω παντα

Mikekan
10-07-13, 09:17
Ντοπέ ο Rob Riches από την ουσία N,alpha-diethyl-benzeneethanamine που έχει το Craze και μάλιστα δεν αναγράφεται και στα συστατικά.

http://www.robrichesfitness.com/did-rob-riches-fail-a-drug-test/


Τι παίζει με αυτή την ουσία, ξέρετε τίποτα Devil, Beef, Sobral και οι λοιποί? :green:

sobral
10-07-13, 10:33
να σου πω χύμα τι παίζει? η εταιρία είναι αναξιόπιστη κ τα άτομα που την απαρτίζουν αλήτες...τόσο απλά. Έχουν βάλει μέσα μεθαμφεταμίνη στις μισές παρτίδες, στις υπόλοιπες κάνουν οι ίδιοι ελέγχους και τις ανεβάζουν για να δείξουν πόσο καθαρό είναι το προϊόν και όσοι έξω από αυτούς (όπως έκανε κ ο PA) κάνουν ελέγχους και βρίσκουν την ουσία, λένε πως τα craze που ερευνήθηκαν ήταν fake! Ο κωλό-FDA που είναι?! Διαβάζω γι αυτούς κάτι χρόνια και το τι δεν έχουν κάνει....λέμε για την Ελλάδα πως δεν τιμωρείται κανείς αλλά και στην Αμερική τα ίδια μου φαίνεται πως γίνονται...Ελπίζω τώρα ο λόγω Rob το θέμα να κυνηγηθεί περισσότερο. Ευχαριστούμε για την είδηση δεν το είχα μάθει.:)

Mikekan
10-07-13, 10:43
Η συγκεκριμένη ουσία είναι στη λίστα της S6B της WADA μαζί με τις παρακάτω ουσίες:

adrenaline**
cathine***
ephedrine****
etamivan
etilefrine
fenbutrazate
fencamfamin
heptaminol
isometheptene
levmetamfetamine
meclofenoxate
methylephedrine****
methylhexaneamine (dimethylpentylamine)
methylphenidate
nikethamide
norfenefrine
octopamine
oxilofrine (methylsynephrine)
parahydroxyamphetamine
pemoline
pentetrazol
phenpromethamine
propylhexedrine
pseudoephedrine*****
selegiline
sibutramine
strychnine
tuaminoheptane

ΠανοςΒ
10-07-13, 12:42
οτι και να ναι .... εγω αρχίζω να στοκάρω γιατί το βλέπω και πάει για μπαν. Την πατησα με την ...Εφη πριν χρόνια μην πάθουμε καμια νιλα!

Mikekan
10-07-13, 12:48
Και εγώ θα στοκάρω μερικά κουτάκια, καλού κακού. :green:

cuntface
10-07-13, 13:49
70379

Mikekan
10-07-13, 13:51
:green:

andreasaxo
11-07-13, 09:46
Παιδια απο Ελλαδα που θα βρουμε το real;
Εδω λεει η DS πως να καταλαβουμε αν ειναι το ψευτικο.
http://www.drivensports.com/20121221376/Blog/how-to-spot-fake-crazer

Στειλτε μου π.μ για το που θα βρουμε το αυθεντικο.
Ευχαριστω!!

No Fear
11-07-13, 10:27
Αναμενομενο ηταν να βρεθει κατι,υπηρχαν ηδη υποψιες.
Σε εμενα παντως δεν δουλεψε,οσο ειστε ικανοποιημενοι,καλο ειναι να στακαρετε!;)

Mikekan
18-07-13, 14:25
Προσωπικά έχω τεράστιο θέμα με τον ύπνο.

Με ένα scoop κατά τις 18:30 εκτός από ότι αργώ πάρα πολύ να κοιμηθώ (2-3 το πρωί), κάνω και χάλια ύπνο σαν να μην κοιμάμαι βαθιά και ξυπνάω και κάθε μία ώρα.

Δεν βαριέσαι όμως, χαλάλι, έτσι και αλλιώς δεν το παίρνω κάθε μέρα. :green:

metalwar
18-07-13, 15:59
Φιλε μου επειδη σε καταλαβαίνω καλύτερα δώσε βάση στον υπνο σου παρα στη τσίτα :turtle:

Mikekan
18-07-13, 16:44
Kοίτα ο ύπνος είναι πιο σημαντικός σίγουρα, αλλά αυτό μου συμβαίνει μόνο δύο φορές την εβδομάδα που παίρνω craze απόγευμα. Οπότε προς το παρών το παλεύω.

Mikekan
31-07-13, 08:26
Η αλυσίδα καταστημάτων wal mart στην Αμερική αποσύρει το craze μέχρι να ξεκαθαρίσει λίγο η κατάσταση.

http://m.usatoday.com/article/news/2599657


Sent from my iPhone using Tapatalk

andreasaxo
28-08-13, 17:05
Το περιμένω επιτέλους :)

Mikekan
28-08-13, 18:40
Το απέσυρε και το Netrition στην Αμερική.

deluxe
29-08-13, 01:08
Τα ελληνικα καταστηματα εχουν το αυθεντικο craze;

ΠανοςΒ
29-08-13, 08:32
Απο αυτό που ψωνίζω , εχει το κανονικό.

kostas kou
29-08-13, 09:46
Απο αυτό που ψωνίζω , εχει το κανονικό.

στειλε ενα pm ;)

andreasaxo
29-08-13, 11:44
Επειτα απο πολύ ψάξιμο βρήκα ίσως και τον μοναδικο τροπο να ξεχωριζει καποιος τα αυθεντικο απο το fake.
Αν αυτο που περιμενω δεν ειναι το αυθεντικο, θα τους παρει και θα τους σηκώσει.

gspyropo
29-08-13, 12:08
εχω 6 κουτια craze stock οποιος θελει ας επικοινωνησει με pm