PDA

Επιστροφή στο Forum : Swollen (Nutrabolics)



sobral
22-10-11, 01:02
http://www.hercs.com/shophercs/137-254-thickbox/nutrabolics-swollen-144-tablets.jpg
Benefit: Intense pumps, power and intensified strength!
Using two superior forms of Arginine, potentiated with clinical doses of L-Citrulline Malate, SWOLLEN™ provides your body with the ultimate rush of NO and increased NO blood plasma levels. The vaso-dilating effect means explosive, long-lasting pumps, maximized nutrient uptake and unbelievable strength. By combining Agmatine, dual forms of L-Arginine, a 2:1 ratio to L-Citrulline Malate, and Epimedium, SWOLLEN™ allows for maximum blood flow, and unparalleled muscle pumps. SWOLLEN™ is the fastest legal way to achieve the massive muscle size and killer gains that you are looking for!

Benefit: Amplified workout intensity, mental focus and decreased muscle fatigue!
SWOLLEN™ was designed to give you the ultimate pre-workout rush. Unlike other products that rely on cheap ingredients to cut costs, SWOLLEN™ combines Gamma-Butyrobetaine, Geranium Maculatum, Epimedium, L-Citrulline Malate and Caffeine to provide sustained and explosive energy. Geranium acts as a powerful adrenaline-like stimulant, leading to amplified workout intensity, mental clarity, and enhanced performance. With the addition of Tyrosine, SWOLLEN™ delivers intense focus, allowing you to focus on each rep and maximize any workout. Swollen gives you the power to workout harder, push past 'failure', and have non-stop energy from the first dose!

Benefit: Enhanced nutrient uptake for long-lasting Pumps and intensified strength!
SWOLLEN™ is engineered using cutting-edge nutrients, such as Astragin™ and Agmatine. AstraGin™ is the only clinically validated food-ingredient to increase life supporting nutrients in your cells. AstraGin™ has been shown to increase amino acid absorption by up to 60%, vitamin absorption up to 50%, as well as dramatically increasing glucose uptake and insulin sensitivity. Simply stated, AstraGin™ allows you to dramatically increase nutrient uptake and bio-availability, leaving your body primed to perform at its peak and capitalize on your gains. AstraGin™ increases transporter chemicals and mRNA in the body, which directly control the amount of nutrients that your intestinal cells absorb. In addition to increasing your ATP, or quick source energy, Astragin™ also enhances lean body mass composition. Combined with L-Arginine, L-Citrulline Malate and Agmatine, the results are intense, long-lasting pumps, out-of-this-world strength, extreme strength, nutrient absorption, recovery and energy.

Benefit: Increased muscle recovery!
Support: Drawing on various revolutionary and clinically-proven natural ingredients, SWOLLEN™ was designed to speed up recovery time and increase your workout capacity. Swollen utilizes Beet Root Powder, which has been proven to aid in recovery, enhance immunity and speed up nutrient absorption into cells. Potentiated with the effects of Astragin, Agmatine, L-Citrulline, and L-Arginine, Swollen is the most powerful and effective pre-workout supplement on the market, allowing you to lift harder and longer, with each workout!

SUPPLEMENT FACTS
Serving Size: 6 Tablets
Servings Per Box: 24
AE2 (Arginine Ethyl Ester and Arginine AKG)..................................................2000mg
L-Citrulline Malate........................................................................................1000mg
Astragin
(Patent-Pending Extract derived from
Panax Notoginseng & Astralagus Membranaceous)..........................................100mg
Pre-Workout Ultra Intense, Massive Pump & Extreme Energy Matrix....703mg
Agmatine, Gamma-Butyrobetaine (L-Carnitine Precursor), Epimedium Sagittatum, Niacin, High Vacuum Dried Whole Beet Powder, Fructus Schizandrae Chinesis (Schizandrol A), Caffeine, L-Tyrosine, Geranium Maculatum


SUGGESTED USE:
Take 6 Tablets equivalent to 1 serving with 4-8 ounces of cold water and consume 15-30 minutes before beginning activity.

Due to extremely high potency, it's highly recommended to assess tolerance by using 1 serving before considering to increase the dosage, especially if you are sensitive to stimulants. Some individuals may find 1, 1.5 or 2 servings is the ideal dose for workout supremacy.

Ολοκαίνουργιο προϊόν έρχεται από τη Nutrabolics. Ακούω κριτικές από τους <μεγάλους>:P:P
(μην μπείτε στο επίσημο για ενημέρωση, το σάιτ δεν είναι έτοιμο κ δείχνει κάποια πράγματα λάθος μάλλον, γιατί εγώ σε πραγματικές φωτός στο facebook από άνθρωπο που το έχει πάρει, έχω δει το swollen σε μορφή tablets όπως εδώ, ενώ εκεί το έχει σε powder.γενικά είναι ψιλοχάλια το σάιτ προς το παρόν δεν ξέρω γιατί)

Αλλά επειδή μπορεί να το βγάλουν και σε powder ανεβάζω και αυτό τον πίνακα που έχουν:
http://www.nutrabolics.com/upload/images/1316026796lb-swollen-p.jpg
αν τυχόν δεν βγει, μπορούν οι mods να το σβήσουν αργότερα..

Devil
22-10-11, 04:57
παντα με εκνευριζε αυτη η εταιρια λογο blend.... εχω χρησιμοποιησει πραγματικα πολυ λιγα συμπληρωματα της...

για την αργινινη η γνωμη μου ειναι γνωστη.... δεν μ αρεσει.... το ιδιο και τα EE... αρα και τα δυο μαζι.... μου προκαλουν αηδια...:green:

η κιτρουλινη ειναι ανυπαρκτη.... με το astragin δεν εχω ασχολιθει ακομα... οποτε δεν εχω γνωμη...

για το blend απο κατω.... απλα χαλια μαυρα... μερικα καλα συστατικα αλλα σε αγνωστη ποσοτητα και μερικα χωρις %... κακο αυτο...

sobral
22-10-11, 10:59
παντα με εκνευριζε αυτη η εταιρια λογο blend.... εχω χρησιμοποιησει πραγματικα πολυ λιγα συμπληρωματα της...

για την αργινινη η γνωμη μου ειναι γνωστη.... δεν μ αρεσει.... το ιδιο και τα EE... αρα και τα δυο μαζι.... μου προκαλουν αηδια...:green:

η κιτρουλινη ειναι ανυπαρκτη.... με το astragin δεν εχω ασχολιθει ακομα... οποτε δεν εχω γνωμη...

για το blend απο κατω.... απλα χαλια μαυρα... μερικα καλα συστατικα αλλα σε αγνωστη ποσοτητα και μερικα χωρις %... κακο αυτο...

έτσι. Δεν θα έπρεπε πχ το epimedium να έχει standardized to χ % Icariin? Πάντως αν υποθέσουμε -με βάση άλλο προϊόν τους που έχει epimedium κ γράφει standardized to 10%- ότι έχει τόσο (10%) δεν είναι λίγο? της ΜΑΝ ένα που είχα δει όπως κ σε άλλες είχε 20%. Η agmatine έχει να κάνει με την τεστοστερόνη έτσι? Ελπίζω να μην το έχουν φορτώσει με καφείνη κ γεράνιο και από τα υπόλοιπα ψίχουλα....

Devil
22-10-11, 13:54
έτσι. Δεν θα έπρεπε πχ το epimedium να έχει standardized to χ % Icariin? Πάντως αν υποθέσουμε -με βάση άλλο προϊόν τους που έχει epimedium κ γράφει standardized to 10%- ότι έχει τόσο (10%) δεν είναι λίγο? της ΜΑΝ ένα που είχα δει όπως κ σε άλλες είχε 20%. Η agmatine έχει να κάνει με την τεστοστερόνη έτσι? Ελπίζω να μην το έχουν φορτώσει με καφείνη κ γεράνιο και από τα υπόλοιπα ψίχουλα....

περιπου... αυξανει την LH...

το icariin αν ειναι 10% θες μεγαλη ποσοτητα...

sobral
11-04-12, 14:08
http://www.prometeus.nl/CmsData/Artikelen/Fotos/2094/2094_mi1_pd318_1.jpg

http://www.prometeus.nl/CmsData/Artikelen/Fotos/2094/2094_extra_extra470_1.jpg

Η σύσταση του swollen σε μορφή σκόνης. Αυτό μάλλον προορίζεται για Ευρώπη μόνο και τα χάπια για Αμέρικα (ήδη υπάρχουν). Βάση συστατικών ούτε κρύο ούτε ζέστη αλλά οι κριτικές είναι φοβερές από το εξωτερικό. Μάλλον θα πάρει μία δοκιμή.;)

muscleboy21
25-08-12, 12:01
ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΧΕΡΙΩΝ...ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΙΞΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ..ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΗ...!!

sobral
25-08-12, 13:37
ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΧΕΡΙΩΝ...ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΙΞΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ..ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΗ...!!

τέτοια λέγε μου:green::green: η επόμενη μου αγορά θα είναι έχει κλείσει ήδη, περιμένω να μπει ο Σεπτέμβρης να μπουμε δυναμικά. Όλοι στις κριτικές τους μιλάνε για τα πρηξίματα πάντως. Από πλευράς διεγερτικών πως σου φάνηκε? Κράτα μας ενήμερους για το πως πας με το συγκεκριμένο αν μπορείς.:toast:

muscleboy21
25-08-12, 19:03
τέτοια λέγε μου:green::green: η επόμενη μου αγορά θα είναι έχει κλείσει ήδη, περιμένω να μπει ο Σεπτέμβρης να μπουμε δυναμικά. Όλοι στις κριτικές τους μιλάνε για τα πρηξίματα πάντως. Από πλευράς διεγερτικών πως σου φάνηκε? Κράτα μας ενήμερους για το πως πας με το συγκεκριμένο αν μπορείς.:toast:

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΔΙΕΓΕΡΤΙΚΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ..ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΝΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ..ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΡΙΞΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ..ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΕΝ ΚΑΙΡΩ..!!!

muscleboy21
29-08-12, 10:39
Μετα απο 4 προπονησεις με το συγκεκριμενο pre workout εχω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..μου βγαζει φοβερα πριξηματα εν ωρα προπονησης και πολυ ενεργεια καθ'ολη την διαρκεια της....το βαζω μεσα στα 3 καλυτερα pre workout που εχω δοκιμασει..το συνιστω ανεπιφυλακτα..!

sobral
29-08-12, 22:43
Μετα απο 4 προπονησεις με το συγκεκριμενο pre workout εχω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..μου βγαζει φοβερα πριξηματα εν ωρα προπονησης και πολυ ενεργεια καθ'ολη την διαρκεια της....το βαζω μεσα στα 3 καλυτερα pre workout που εχω δοκιμασει..το συνιστω ανεπιφυλακτα..!

nice :thumbup: αν μπορείς δώσε μου μερικά επιπλέον στοιχεία. Χρησιμοποιείς 1 σκουπ έτσι? προηγούμενη εμπειρία από άλλα pre workout? βάση συστατικών αυτό μου κάνει πως θα "φαίνεται" καλύτερα σε υψηλές επαναλήψεις (10-12). Eπίσης, έχεις αυτό με τα συστατικά που έχω ανεβάσει? γιατί υπάρχει κ αυτό: http://www.supplementscanada.com/media/nutra-swollen-powder-info.gif μάλλον υπάρχουν 2 εκδόσεις άλλη σε Καναδά (με 60 δόσεις) κ άλλη σε Ευρώπη (με 30δόσεις, αν κ δεν έχουν διαφορές μόνο στην δοσολογία ανα σκουπ κ στην ποσότητα του astragin, λεπτομέρειες δηλ.)

muscleboy21
30-08-12, 11:00
nice :thumbup: αν μπορείς δώσε μου μερικά επιπλέον στοιχεία. Χρησιμοποιείς 1 σκουπ έτσι? προηγούμενη εμπειρία από άλλα pre workout? βάση συστατικών αυτό μου κάνει πως θα "φαίνεται" καλύτερα σε υψηλές επαναλήψεις (10-12). Eπίσης, έχεις αυτό με τα συστατικά που έχω ανεβάσει? γιατί υπάρχει κ αυτό: http://www.supplementscanada.com/media/nutra-swollen-powder-info.gif μάλλον υπάρχουν 2 εκδόσεις άλλη σε Καναδά (με 60 δόσεις) κ άλλη σε Ευρώπη (με 30δόσεις, αν κ δεν έχουν διαφορές μόνο στην δοσολογία ανα σκουπ κ στην ποσότητα του astragin, λεπτομέρειες δηλ.)

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠΑΚΙ....Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΤΑ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΤΟΥ..ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΙΤΡΙΚΟ ΠΑΝΤΑ ΠΙΑΝΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ...ΓΤ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΤΟΥ...Η ΑΛΗΘΕΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΛΗ ΔΟΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ...ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΝΙΤΡΙΚΑ ΕΧΩ ...ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ(ASSAULT,SUPER PUMP,SUPER PUMP MAX,NO XPLODE,JACKED,DYMATIZE X PAND,NOX DORIAN YATES KAI ALLA POLLA)ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ...ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΟΔΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ASSAULT KAI NEUROCORE.ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΣΕ ΠΕΙΣΕΙ..!


***Γράφε με μικρά γράμματα, τα κεφαλαία υποδηλώνουν έντονη συζήτηση και είναι κουραστικά στην ανάγνωση. Mods Team***

sobral
10-11-12, 14:57
Λοιπόν μιας και φτάνει στο τέλος του ας δώσω ένα πλήρες review:

Διαλυτότητα: 10/10
δεν αφήνει απολύτως τίποτα κ ούτε καν κούνημα θέλει. Άψογο.

Γεύση: 9/10
πολύ ωραία γεύση (πορτοκάλι), παρόλο που μυρίζει ψιλοάσχημα, όταν το ετοιμάζεις πίνεται ευχάριστα.

Πάμε στα σημαντικά τώρα:

Focus/Ενέργεια: 9/10
Πολλααα τα διεγερτικά για μένα. Στο 1σκουπ μέσα σε 3-4 λεπτά με έπιανε. Ελαφρύς πονοκέφαλος και παρ' όλο που το έπαιρνα μετά τη δουλειά μου έδινε αυτή την ώθηση που ήθελα. Ξαφνικά είχα πολύ ενέργεια και όρεξη για γυμναστική.:green: Μία φορά όμως έκανα το λάθος να δοκιμάσω παραπάνω και νόμιζα ότι θα μείνω.:unsure: Μου άφησε ένα πολύ κακό feeling και ένιωθα ότι καιγόμουν σα να είχα πυρετό. Αυτό μετά από ένα μισάωρο πέρασε σιγα σιγά.

Δύναμη:7/10
Δεν ξέρω γιατί όλες τώρα οι εταιρίες κάνουν κωλοτούμπα και διαφημίζουν το creatine & b-alanine free αλλά χωρίς αυτά δεν γίνεται αύξηση δύναμης. Δεν λέω ανέβηκα στα κιλά ειδικά στήθος και πλάτη αλλά πιστεύω ήταν και placebo.

Pumps: 7.5/10
Καλά πρηξίματα αν και νομίζω χρειαζόταν επιπλέον citrulline malate. Με το neurocore ίσως είχα λίγο καλύτερα πρηξίματα. Και αυτό πάντως πολύ καλό σε αυτό τον τομέα.

Overall: 8/10
Γενικά ευχαριστημένος αλλά κάτι του λείπει. Και εξηγούμαι: Εγώ θα του έβαζα κρεατίνη και επιπλέον 2gr citrulline malate. Δεν με έπαιρνε οικονομικά και τελικά δεν το στάκαρα με τίποτα. όπως είναι φτιαγμένο είναι πολύ καλό για να σου δίνει ενέργεια αρκεί να μην είσαι ευαίσθητος στα στιμς όπως εγώ. Το βασικό μου πρόβλημα είναι πως μου άφηνε ταχυκαρδία για πολλές ώρες μετά. Το έπαιρνα βέβαια βράδυ (αναγκαστικά, μετά τη δουλειά) και λογικά είχα πρόβλημα στον ύπνο. Αντοχή επίσης όχι ιδιαίτερη καμία σχέση με το Assault, που έκανα και δεν ήθελα να τελειώσει η προπόνηση. Καλό αλλά ελλειπές για μένα όπως και τα περισσότερα concentrated που βγάζουν τώρα. Το έχουν ρίξει όλες στο pump τώρα. Με 3γρ β-αλανίνη, άλλα 2γρ citrulline και 3-5γρ κρεατίνης γινόταν μπόμπα.:lift2hand: Next time...

Nosblos
12-11-12, 04:26
Πληρες...περιγραφη!!!
θα το δοκιμασω και θα δουμε....;);)

Nosblos
13-11-12, 00:55
Λοιπον.....1 δοκιμη σημερα...
ενα mini review....
γευση 8/10
διαλυτοτητα.....9/10
οσο αναφορα...τωρα....την ενεργεια και το focus...με 1.5 σκουπακι....ειδα πολυ καλα αποτελεσματα!!
βεβαια...γενικα...δεν με πιανουν με τιποτα τα stims....
αλλα...ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!
;);)

Nosblos
20-11-12, 04:54
παμε...λοιπον για μια καλυτερη αναλυση...
ανεβασα στις 2 δοσεις..γιατι τα stims δεν με πιανουν...
ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει...χωρις κρεατινη!!!
εχω κανει στακαρισμα..με κιτρουλινη...μετα απο συμβουλη(sobral)...και δουλευει..πολυ καλα..!!
γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...
μου εχει δωσει δυναμη αν και δεν το περιμενα...ειδικα..στο στηθος!!!
το ξαναεπαιρνα με κλειστα τα ματια!!
πολυ καλη επιλογη!!!;);)

sobral
20-11-12, 14:33
Χαίρομαι που οι συμβουλές μου ήταν εύστοχες. Ήσουν δύσκολη περίπτωση γιατί δεν σε πιάνουν τα στιμς και δεν ήμουν σίγουρος αν μείνεις ευχαριστημένος από το swollen. Αλλά τελικά όλα καλά!;);) Αξιόλογο συμπλήρωμα και δυνατό. Οτιδήποτε θες μου στέλνεις, καλή συνέχεια.

Nosblos
20-11-12, 14:42
Βασικα...εγω σε ευχαριστω για την υπομονη σου...!!!
Παρολο που δεν με πιανουν τα stims αυτο με επιασε καλα....οντως...!!!
να εισαι καλα...:):):)

sobral
20-11-12, 14:56
Βασικα...εγω σε ευχαριστω για την υπομονη σου...!!!
Παρολο που δεν με πιανουν τα stims αυτο με επιασε καλα....οντως...!!!
να εισαι καλα...:):):)

:toast::)

cuntface
07-01-13, 21:20
εχει γερανιο μεσα οπως το παλιο Jack3d? γτ στο jack3d ελεγε geranium stems stems δν σημαινη ΚΛΑΔΙ? ΚΩΤΣΑΝΙ? κατι τετοιο τελος παντων αυτο εδω λεει Geranium Maculatum διαφορετικη μορφη? ξερει κανεις?

sobral
12-01-13, 16:52
εχει γερανιο μεσα οπως το παλιο Jack3d? γτ στο jack3d ελεγε geranium stems stems δν σημαινη ΚΛΑΔΙ? ΚΩΤΣΑΝΙ? κατι τετοιο τελος παντων αυτο εδω λεει Geranium Maculatum διαφορετικη μορφη? ξερει κανεις?

θεωρητικά σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας είναι φυτικής προελεύσεως το γεράνιο ΑΛΛΆ απ ότι είδα εχθές πάει κ αυτό για reformulation βγάζοντας το γεράνιο. Αυτή την λοξοδρομία πήγε να την κάνει και η Muscletech με το geranium robertiatum αλλά και αυτή βρήκε τοίχο. Bye bye geranium από παντού, τέλος. Δεν ξέρω πως λειτουργούσε το jack3d με το 1,3 dimethyl. αλλά αυτό είναι το πιο δυνατό pre από πλευράς διεγερτικών που έχω δοκιμάσει.

oldhiphop
23-03-13, 17:58
παιδια τελικα ειναι καλο το συγκεκριμενο διοτι τα σχολεια που ειδα απο πανω παρα ηταν καλα!
ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Hyper Fx ΒSN... μπορει καπιος να πει πιο αξιζει καλητερα και ειναι πιο δυνατο,μιας και τα δυο ειναι αρκετα οικονομικα απο xtr.

sobral
23-03-13, 18:08
παιδια τελικα ειναι καλο το συγκεκριμενο διοτι τα σχολεια που ειδα απο πανω παρα ηταν καλα!
ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Hyper Fx ΒSN... μπορει καπιος να πει πιο αξιζει καλητερα και ειναι πιο δυνατο,μιας και τα δυο ειναι αρκετα οικονομικα απο xtr.

χαχα τι σύμπτωση! :green::green: σήμερα πήρα από εκεί το hyper fx της BSN. Δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν το έχω ανοίξει ακόμη. Για το από πάνω είδες την άποψη μου. Θα παρεξηγηθώ ότι το προωθώ στο τέλος:P Απλά εμένα μου έκατσε πολύ καλά από πλευράς συγκέντρωσης, τσιτώματος. Πάντως είναι τελείως διαφορετικά από πλευράς συστατικών παρόλο που είναι concentrated με μικρά σκουπ και τα δύο. Το hyper fx πιστεύω θα προσφέρει περισσότερο αντοχή κ διάρκεια λόγω b-alanine, betaine κτλ. Το άλλο περισσότερο τσίτωμα λόγων πολλών διεγερτικών (ειδικά αν σου φέρουν αυτό με το γεράνιο, είναι δυναμίτης) και πρηξίματα λόγω agmatine, beet root, ΑΕ2, C-M κτλ. Η επιλογή δική σου.

MyoBomb
07-06-13, 20:32
ελκυστική τιμή έχει πάντως (26 ευρώ στη γνωστή αλυσίδα) και αυτό είναι λιγο ύποπτο ...

είμαι μεταξύ αυτού και του craze..
επειδη θελω τσίτες θα πάω στο swollen και θα επιχειρήσω review

and345
01-07-13, 13:18
καλησπερα παιδια.
αφου τελειωσα και με το craze, ειπα να δοκιμασω και αυτο γιατι δεν εχει κρεατινη μεσα.
απλα στα συστατικα ειδα το Geranium Maculatum. και θελω να σας ρωτησω αν εχει καμια σχεση με το γερανιο που ειχε το jack3d

sobral
01-07-13, 17:37
καλησπερα παιδια.
αφου τελειωσα και με το craze, ειπα να δοκιμασω και αυτο γιατι δεν εχει κρεατινη μεσα.
απλα στα συστατικα ειδα το Geranium Maculatum. και θελω να σας ρωτησω αν εχει καμια σχεση με το γερανιο που ειχε το jack3d

η απάντηση βρίσκεται λίγα πόστ παραπάνω...

and345
01-07-13, 20:57
σορυ, λαθος μου που δεν το δα. ειχα διαβασει παλιοτερα για αυτο αλλα δεν το θυμομουν
θενξ sobral

sobral
01-07-13, 22:29
σορυ, λαθος μου που δεν το δα. ειχα διαβασει παλιοτερα για αυτο αλλα δεν το θυμομουν
θενξ sobral

τίποτα φίλε:)

and345
05-07-13, 19:16
mini review μιας που ειναι αρχη
μετα απο 1 βδομαδα διακοπη απο το craze που τελειωσε, εκανα το λαθος και ανοιξα το swollen και μου αρεσε τοσο η μυρωδιά που ειπα να το δοκιμασω απο τωρα.
εχω την εκδοση με το Geranium Maculatum. 3 μερες σερι που το εχω παρει, μπορω να πω οτι δεν εχω καταλαβει τιποτα!!!! συγκεντρωση καθολου, οπως και τσιτες. και για να σιγουρεψω οτι δεν συνηθησα τοσο πολυ στα προεξασκηντικα, πηρα σημερα απο εναν φιλο, μια δοση απο το k-otic. και με επιασε κανονικα οπως γραφω και στο αντιστοιχο θεμα. τι να πω... θα κανω μια διακοπη 3 βδομαδες και θα του ξαναδωσω μια ευκαιρια.
α και τελος, κατα την αποψη μου το fruit punch εχει καλυτερη μυρωδια, παρα γευση.

and345
21-08-13, 16:39
Κανονικο review τωρα που τελειωσε το κουτι.
Γευση frouit punch, 6/10 μετρια αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το ζητουμενο απο N.O.
εκδοση με Geranium Maculatum
δοσολογια 1 σκουπ.
μου εβγαλε στην αρχη της προπο ενταση και δυναμη.
πολυ εφίδρωση και αν και ειχα x-tend μαζι μου, εχανα τοσα πολλα υγρα απο τα βαρη, που μετα σε διαδρομο ή ποδήλατο δεν ειχα καθολου ενέργεια.
Για μιση ωρα προπο ηταν καλο αλλα μετα ειχα απιστευτα κρασαρισματα.
Ελαχιστες φορες ειχα τα πρηξίματα (σε σχεση με αλλα Ν.Ο.) αλλα μπορει να φταιει οτι αλλαξα προγραμμα και πηγα σε κυκλικο, επομενως σε λιγοτερη πιεση και ενταση σε μυικες ομαδες την ιδια μερα.
Μια φορα πηρα εναμιση και ένιωθα άρρωστος. Τρεμουλο οταν εφτασα στο τζιμ και χαλια προπο.
Εν τελη δεν θα το ξαναπροτιμήσω.

MyoBomb
22-09-13, 12:57
1 μήνα το δούλεψα(με geranium), τόσο σε αερόβια όσο και αναερόβια.
Πάρα πολύ δυνατό στα 2 scoops.
Ορεξη και νευρικότητα! Ότι πρέπει για πυγμαχία!
Στα βάρη είναι εξίσου καλό (ιδίως αμα το στακάρετε με c4).
Ωστόσο το κρασάρισμα στα 2 scoop να θεωρείται δεδομένο.

Agelo
22-09-13, 17:07
Καλησπέρα στο φόρουμ.
Θα ήθελα τη βοήθεια σας στην επιλογή νιτρικού προπόνηση αερόβια-Kick boxing-krav maga(2 ώρες το πρωί & 2-3 ώρες καθημερινά το απόγευμα).
Χρειάζομαι αντοχή - δύναμη - ενέργεια
Σήμερα που μιλάμε παίρνω το BioTech - NitroX Therary η μια μεζούρα δεν κάνει τίποτα η 2 μεζούρα απλά ένα μυρμήγκιασμα τσίτες όχι τρελές κανονικές πιστεύω.
Ύστερα από έρευνα η αλλιώς ρωτώντας πας στην πόλη μου είπαν για τα εξής
1)RUSH ACCELERATED 454g (STACKER) γύρω στα 40€
2)Olimp - RedWeiler
και σαφώς διαβάζω και την κριτική του MyoBomb για το SWOLLEN 168gr (Nutrabolics) που είναι πολύ σημαντική γιατί το χρειάζομαι ακριβώς για την κριτική που κάνει και θα ήθελα την άποψη σας και για τα δύο παραπάνω αλλιώς θα πάω σε SWOLLEN.
Ευχαριστώ

beefmeup
14-12-13, 17:49
ελμερακο,το πηρα καποιες φορες κ γενικα κατεληξα οτι με πιανει καλα..
στο 1μιση σκουπ ειδικα μου κανει κ ταχυκαρδιες,αν το παρω μαζι με τπτ αλλο τυπου γερανιο,η dendrobium.

λογω εξωτερικης θερμοκρασιας κιολας,πανω στο τεταρτο που το περνω αισθανομαι μια αισθηση ζεστης εσωτερικα κ γενικα μου ανεβαζει αρκετα την ορεξη για προπονηση..απο πρηξιματα κ τετοια μην περιμενετε τπτ,αλλα παρολο που τα συστατικα του δεν το πολυδικαιολογουν στην πραξη ειναι μια χαρα..

γευση πορτοκαλι αρκετα καλη,καλυτερη απο την αναλογη του extend..διαλυτοτητα 10/10..αφηνει ελαχιστο κοκκο,αλλα δεν πιανεται.

ελμερ
14-12-13, 18:14
Σευχαριστω beef...αυτο περιμενα.....:toast::welcome:

sobral
14-12-13, 18:20
διάολος το swollen :evil2::evil2: αυτό μου έκανε κ εμένα, ανέβασε την θερμοκρασία του σώματος, ένιωθες μια τρελή φούντωση κ τσίτωμα στο τέρμα. Απλά εμένα με χαλούσε όλο αυτό, μαμώ τις ευαισθησίες μου... :turtle: Παρόλο που φαίνεται underdosed στην πράξη δουλεύει πολύυυυ καλά!

beefmeup
08-01-14, 18:56
αυτο το συμπληρωμα το υπεραγαπησα..κριμα που τελειωνει οπου ναναι...κ το περιεργο ειναι οτι δεν χρειαστηκε να ανεβασω πανω απο 1μιση σκουπ..

sobral
08-01-14, 19:13
αυτο το συμπληρωμα το υπεραγαπησα..κριμα που τελειωνει οπου ναναι...κ το περιεργο ειναι οτι δεν χρειαστηκε να ανεβασω πανω απο 1μιση σκουπ..

Σας το έλεγα από την αρχή!!!;);) Διάολεμένη ενέργεια πανάθεμα το. Πρέπει να έχει πολύ γεράνιο, δεν ξέρω πως αλλιώς τα καταφέρνει πάντως....το κάνει καλά!

beefmeup
08-01-14, 19:16
ρε συ,το περιεργο ειναι πως η μορφη αυτη του γερανιου που εχει ολοι λενε οτι ειναι μουφα κ οτι δεν ειναι το ιδιο με το κανονικο..γιαυτο νομιζω κ περναει ακομα στην αγορα συμπληρωματων..
για την ιστορια βεβαια εγω το περνω με αλλα 10 μιλι γερανιου καθε φορα ,αλλα με πιανει οσο λιγα του ειδους παρολο που κ τα αλλα prewo τα περνω μαζι με εξτρα γερανιο..

sobral
08-01-14, 20:06
ρε συ,το περιεργο ειναι πως η μορφη αυτη του γερανιου που εχει ολοι λενε οτι ειναι μουφα κ οτι δεν ειναι το ιδιο με το κανονικο..γιαυτο νομιζω κ περναει ακομα στην αγορα συμπληρωματων..
για την ιστορια βεβαια εγω το περνω με αλλα 10 μιλι γερανιου καθε φορα ,αλλα με πιανει οσο λιγα του ειδους παρολο που κ τα αλλα prewo τα περνω μαζι με εξτρα γερανιο..


θεωρητικά σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας είναι φυτικής προελεύσεως το γεράνιο ΑΛΛΆ απ ότι είδα εχθές πάει κ αυτό για reformulation βγάζοντας το γεράνιο. Αυτή την λοξοδρομία πήγε να την κάνει και η Muscletech με το geranium robertiatum αλλά και αυτή βρήκε τοίχο. Bye bye geranium από παντού, τέλος. Δεν ξέρω πως λειτουργούσε το jack3d με το 1,3 dimethyl. αλλά αυτό είναι το πιο δυνατό pre από πλευράς διεγερτικών που έχω δοκιμάσει.

ισχύει αυτό που είχα γράψει πριν καιρό...δεν κυκλοφορεί πια, ότι βρίσκεις είναι από στοκ. Τα καινούργια θα είναι χωρίς γεράνιο. Γι αυτό κ δεν το βρίσκεις Ευρώπη πια, γιατί περιμένουν τα καινούργια λογικά.

Όποιος το πάρει με μεγάλη προσοχή! Παίζει να ήταν το μόνο που ενώ κατανάλωσα 2 κουτιά, ποτέ δεν πήρα πάνω από 1 σκούπ! Απίστευτο κ περίεργο...μία φορά έκανα το λάθος να βάλω 1 κ κάτι και κόντεψε να με στείλει....

Numerouno
08-01-14, 20:37
Από τα καλύτερα νιτρικά δυναμίτης και με πολύ χαμηλή δόση! Αξία η nutrabolics, κρίμα που δεν το είχα προλάβει όταν το ξεστοκαραν

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

cuntface
09-01-14, 14:25
ισχύει αυτό που είχα γράψει πριν καιρό...δεν κυκλοφορεί πια, ότι βρίσκεις είναι από στοκ. Τα καινούργια θα είναι χωρίς γεράνιο. Γι αυτό κ δεν το βρίσκεις Ευρώπη πια, γιατί περιμένουν τα καινούργια λογικά.

Όποιος το πάρει με μεγάλη προσοχή! Παίζει να ήταν το μόνο που ενώ κατανάλωσα 2 κουτιά, ποτέ δεν πήρα πάνω από 1 σκούπ! Απίστευτο κ περίεργο...μία φορά έκανα το λάθος να βάλω 1 κ κάτι και κόντεψε να με στείλει....

εγω στα 3 σκοοπ μονο το στομαχι μου ποναγε ρε sobral ;)

sobral
09-01-14, 23:20
εγω στα 3 σκοοπ μονο το στομαχι μου ποναγε ρε sobral ;)

έτσι είναι τα pre-workouts φίλε...αλλιώς πιάνουν τον καθένα. Και ο beef που έχει πάρει διάφορα δεν ανέβασε την δόση και τον έπιανε. Και του nosblos που το είχα προτείνει -και ήμουν από τους πρώτους που το δοκίμασαν εδώ- είχε μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Στην πλειοψηφία δουλεύει, αυτό μετράει. Λογικό είναι να βρεθούν κ ορισμένοι πιο δυνατοί οργανισμοί που να μην τους πιάνει όσο περίμεναν.

argirisrx8
24-02-14, 21:59
ειμαι ατομο που δεν με πιανουν τα νιτρικα για να μην παρεξηγηθω.εχω δοκιμασει παρα πολλα(no xplode,no xplode 2,super pump,shock therapy κ αλλα)ε αυτο παιδια ηταν το χειροτερο.ειχα φτασει να παιρνω 3 scoop πριν την προπονηση κ ηταν σαν να μην επαιρνα τιποτα.αναγκαστηκα να το δωσω σε φιλο.το βαζω στα 3 χειροτερα το ξανα λεω για μενα.ενα ηταν αυτο,δευτερο το shock therapy k τριτο το super pump

MyoBomb
28-02-14, 04:12
ειμαι ατομο που δεν με πιανουν τα νιτρικα για να μην παρεξηγηθω.εχω δοκιμασει παρα πολλα(no xplode,no xplode 2,super pump,shock therapy κ αλλα)ε αυτο παιδια ηταν το χειροτερο.ειχα φτασει να παιρνω 3 scoop πριν την προπονηση κ ηταν σαν να μην επαιρνα τιποτα.αναγκαστηκα να το δωσω σε φιλο.το βαζω στα 3 χειροτερα το ξανα λεω για μενα.ενα ηταν αυτο,δευτερο το shock therapy k τριτο το super pump

Ναι γιατί πλέον βγαίνει χωρίς γεράνιο τουλάχιστον στην Ελλάδα.Aν έπαιρνες το παλιό με γεράνιο.. η μέρα με τη νύχτα.

Επίσης μια χαρά σε πιάνουν τα προεξασκητικά/νιτρικά. :P
Αυτά που αναφέρεις δεν είναι νιτρικά είναι καραμελίτσες....δοκίμασε pre work out 3ης γενιάς (π.χ. mr Hyde, Superfreak, D Stunner)που είναι τίγκα στα stims και άν δε σε πιάσουν και αυτά τότε όντως δε σε πιάνουν τα prewo.

argirisrx8
28-02-14, 19:50
Ναι γιατί πλέον βγαίνει χωρίς γεράνιο τουλάχιστον στην Ελλάδα.Aν έπαιρνες το παλιό με γεράνιο.. η μέρα με τη νύχτα.

Επίσης μια χαρά σε πιάνουν τα προεξασκητικά/νιτρικά. :P
Αυτά που αναφέρεις δεν είναι νιτρικά είναι καραμελίτσες....δοκίμασε pre work out 3ης γενιάς (π.χ. mr Hyde, Superfreak, D Stunner)που είναι τίγκα στα stims και άν δε σε πιάσουν και αυτά τότε όντως δε σε πιάνουν τα prewo.

φιλαρακο με το γερανιο ειχα παρει κ πιστεψε με τιποτα.το μονο που μου εδωσε λιγη δυναμη ηταν το 1mr.οσο για τα αλλα δεν ειναι καραμελιτσες.ηταν τα καλυτερα στην εποχη τους.

argirisrx8
28-02-14, 20:01
Ναι γιατί πλέον βγαίνει χωρίς γεράνιο τουλάχιστον στην Ελλάδα.Aν έπαιρνες το παλιό με γεράνιο.. η μέρα με τη νύχτα.

Επίσης μια χαρά σε πιάνουν τα προεξασκητικά/νιτρικά. :P
Αυτά που αναφέρεις δεν είναι νιτρικά είναι καραμελίτσες....δοκίμασε pre work out 3ης γενιάς (π.χ. mr Hyde, Superfreak, D Stunner)που είναι τίγκα στα stims και άν δε σε πιάσουν και αυτά τότε όντως δε σε πιάνουν τα prewo.

επισης εσυ ο ιδιος που εχεις γραψει εντυπωσεις για το stunner εδω στο σαιτ γραφεις οτι δεν σου εκανε τιποτα.εβαζες 3 scoop κ 0 δυναμη 0 πρηξιματα κ μονο ενεργεια.αυτο ειναι το νιτρικο 3ης γενιας που μου προτενεις;ασε καλυτερα ρε φιλε δεν θα παρω.

MyoBomb
01-03-14, 23:20
Στο stunner μάλλον μπερδεύεσαι ..
Στο τελευταίο Post έγραψα οτι ΑΦΟΥ το πήρα για 1 μήνα σταμάτησε να με πιάνει κατι που αν ασχολείσαι ξέρεις οτι ισχύει για όλα τα pre work out.
Pump και δύναμη δεν είδα αλλά δεν είναι φτιαγμένα γιαυτό τα Pre work out κατ'εμέ.
Το γεράνιο του swollen επίσης γράφει geranium marculatum και πολλοί (εκτός απο την εταιρία) είπαν οτι είναι ψέμα κ δεν υπήρχε γεράνιο.
Εμένα 2 πωλητές πάντως μου είπαν οτι υπάρχουν πολλές απόψεις για το τί γεράνιο ήταν αυτό, αλλά το swollen με έπιασε.

Τώρα με την περίπτωσή σου σκοπός μου δεν είναι να τσακωνόμαστε δεν είναι και τίποτα το σημαντικό άλλωστε το θέμα. Απλά τα νιτρικά που αναφέρεις δεν έχουν αξιόλογο stimulant και όπως και σένα έτσι και μένα ΔΕΝ με έπιασαν.
Αντιθέτως εάν δοκιμάσεις κάτι που βασίζεται περισσότερο σε stimulants (dendrobium nobile, B pea, geranium, και κάποια άλλα ακόμη) είναι πολύ πιο πιθανό να δουλέψει το συμπλήρωμα. Τόσο φοβερό είναι δηλαδή? Για κακό στο λέω?
Εκτος αν έχεις πάρει 3 scoop jacked 3d πριν καμια 3 χρόνια που κυκλοφορούσε και δεν είδες τίποτα.

sobral
02-03-14, 03:08
Στο stunner μάλλον μπερδεύεσαι ..
Στο τελευταίο Post έγραψα οτι ΑΦΟΥ το πήρα για 1 μήνα σταμάτησε να με πιάνει κατι που αν ασχολείσαι ξέρεις οτι ισχύει για όλα τα pre work out.
Pump και δύναμη δεν είδα αλλά δεν είναι φτιαγμένα γιαυτό τα Pre work out κατ'εμέ.
Το γεράνιο του swollen επίσης γράφει geranium marculatum και πολλοί (εκτός απο την εταιρία) είπαν οτι είναι ψέμα κ δεν υπήρχε γεράνιο.
Εμένα 2 πωλητές πάντως μου είπαν οτι υπάρχουν πολλές απόψεις για το τί γεράνιο ήταν αυτό, αλλά το swollen με έπιασε.

Τώρα με την περίπτωσή σου σκοπός μου δεν είναι να τσακωνόμαστε δεν είναι και τίποτα το σημαντικό άλλωστε το θέμα. Απλά τα νιτρικά που αναφέρεις δεν έχουν αξιόλογο stimulant και όπως και σένα έτσι και μένα ΔΕΝ με έπιασαν.
Αντιθέτως εάν δοκιμάσεις κάτι που βασίζεται περισσότερο σε stimulants (dendrobium nobile, B pea, geranium, και κάποια άλλα ακόμη) είναι πολύ πιο πιθανό να δουλέψει το συμπλήρωμα. Τόσο φοβερό είναι δηλαδή? Για κακό στο λέω?
Εκτος αν έχεις πάρει 3 scoop jacked 3d πριν καμια 3 χρόνια που κυκλοφορούσε και δεν είδες τίποτα.

αυτό που το άκουσες? :unsure: @argirisrx8 ηρέμησε κ εσύ, καλά σου λέει συζήτηση κάνουμε εδώ κ έτσι βγάζουμε συμπεράσματα. Οπότε οι απόλυτες απόψεις για τα pre πρέπει να λείπουν, γιατί δεν πιάνουν όλους το ίδιο. ;)

argirisrx8
02-03-14, 17:48
δεν ειμαι απολυτος ρε παιδια.απλα ειπα οτι δεν με επιασε εμενα το συγκεκριμενο με το γερανιο .ειχα φτασει να παιρνω 3 scoop κ ηταν σαν μην επαιρνα τιποτα.το χαρισα σε ενα φιλο μου.πραγματι μπορει καποια καινουργια να με πιασουν περισσοτερο.θα δουμε.παντως κ το mr που πηρα λιγα πραγματα.

MyoBomb
02-03-14, 20:56
κύριε Sobral συγνωμη για την αναστάτωση :green: Τίποτα απλά ήταν 2 τύποι στη γνωστή αλυσίδα καταστημάτων...
Πήρα το swollen τον Ιούλιο που μας πέρασε και δεν τους έκανα συζητηση για γεράνιο. Το συμπλήρωμα εμένα με έπιανε μια χαρά. Μετά απο κάμποσους μήνες πήγα να το ξαναζητήσω και μου λένε οτιδήποτε έχει γεράνιο μέσα έχει καταργηθεί εδώ και καιρό. Μα τους λέω ρε παίδες πριν λίγους μήνες το χα πάρει. Ο ένας λέει φίλε βγαίνει χωρίς Geranium και ο άλλος μου λέει το geranium marculatum είναι μαιμού. Αντε βγάλε άκρη...

sobral
03-03-14, 00:10
κύριε Sobral συγνωμη για την αναστάτωση :green: Τίποτα απλά ήταν 2 τύποι στη γνωστή αλυσίδα καταστημάτων...
Πήρα το swollen τον Ιούλιο που μας πέρασε και δεν τους έκανα συζητηση για γεράνιο. Το συμπλήρωμα εμένα με έπιανε μια χαρά. Μετά απο κάμποσους μήνες πήγα να το ξαναζητήσω και μου λένε οτιδήποτε έχει γεράνιο μέσα έχει καταργηθεί εδώ και καιρό. Μα τους λέω ρε παίδες πριν λίγους μήνες το χα πάρει. Ο ένας λέει φίλε βγαίνει χωρίς Geranium και ο άλλος μου λέει το geranium marculatum είναι μαιμού. Αντε βγάλε άκρη...

γιατί αναστάτωση φίλε; καμία αναστάτωση απλά μου φάνηκε περίεργο. Καλά από πωλητές πολλά θα ακούσεις...Ισχύει ότι τώρα βγαίνει χωρίς γεράνιο, αλλά εκείνοι το έφερναν μέχρι πρότινος (κ μάλλον το φέρνουν ακόμη έτσι λόγω στόκ) ΜΕ γεράνιο.;) Άρα, βλακείες έλεγαν κ το είδες από μόνος σου δηλ. αφού το είχες στα χέρια σου με γεράνιο.