PDA

Επιστροφή στο Forum : Krav Manga



Kostas_GR
25-10-11, 00:15
Καλησπερα παιδια!

Τι γνωμη εχετε για το Krav Manga? Καμμια αξιολογη σχολη σε Αθηνα?

marpi
25-10-11, 01:20
ειναι αρκετα θετικη η γνωμη μου, καλη φυσικη κατασταση φτιαχνεισ, αυτοαμυνα που οντως μπορεισ να χρεισιμοποιηεισ εξω... ξεσπασ ψυχολογικα πιστευω κιολασ ξεδινεισ..
ξερω σχολεσ, που μενεισ ομως?

D.ANTONIADIS
25-10-11, 17:10
KRAVMANGA HELLAS - IOANNIS PAPAVLAXOPOULOS - MASTER - NO PAIN NO GAIN

Kostas_GR
26-10-11, 02:26
ειναι αρκετα θετικη η γνωμη μου, καλη φυσικη κατασταση φτιαχνεισ, αυτοαμυνα που οντως μπορεισ να χρεισιμοποιηεισ εξω... ξεσπασ ψυχολογικα πιστευω κιολασ ξεδινεισ..
ξερω σχολεσ, που μενεισ ομως?

Παγκρατι μενω! Υπαρχει καποια που να προτεινεις σχετικα κοντα? Δεν εχω προβλημα κ ας ειναι λιγο μακρυα εχω αμαξι, αρκει να μπορεις να βρεις παρκινγκ εκει κοντα κ ας ειναι ψιλομακρυα!

Kostas_GR
26-10-11, 02:29
KRAVMANGA HELLAS - IOANNIS PAPAVLAXOPOULOS - MASTER - NO PAIN NO GAIN

Εχεις κανει προσωπικα εκει? Μπορεις να μου δωσεις καποιες πληροφοριες? Αν ειναι καλος ο δασκαλος, ποσες ωρες ειναι, αν ειναι πολλα ατομα στο τμημα, οτι μπορεις να σκεφτεις θα με βοηθουσε πολυ !

marpi
27-10-11, 01:10
αυτο που λεω εγω ειναι καλλιθεα κ ειναι αρκετα καλοσ.... κ τον κολλητο μ εκει τον πηγα.... εχει ωρεσ αρκετεσ αλλα μαζευει κοσμο γτ οπως σ ειπα ειναι καλοσ,αν θεσ πληροφοριεσ γι αυτον στειλε μ πμ να σ πω.

D.ANTONIADIS
29-10-11, 11:12
Εχεις κανει προσωπικα εκει? Μπορεις να μου δωσεις καποιες πληροφοριες? Αν ειναι καλος ο δασκαλος, ποσες ωρες ειναι, αν ειναι πολλα ατομα στο τμημα, οτι μπορεις να σκεφτεις θα με βοηθουσε πολυ !

EKEI OXI,MAZI TOY NAI,EINAI MASTER,KANI TRAINING THN E.A ,AYTA MIA VISIT THA SE PISI.:thumbup:

*** Γραφε με ελληνικους ,μικρoυς χαρακτηρες.Ειναι κανονας του φόρουμ,το επόμενο αναλογο ποστ θα διαγραφει.MODS TEAM ***

JuniorBodyBuilder
24-03-14, 18:11
Ποια η γνώμη σας σχετικά με το συγκεκριμένο άθλημα;

john619
25-06-14, 22:13
παω 9 μηνες τωρα..ενταξει καλο ειναι αλλα πολυ αυτοαμυνα...αναλογα και με τον δασκαλο..εμας μας βαζει 3λεπτα και ξεδινουμε..
μου ειχαν τυχει εξω 2 περιστατικα..εφαρμοσα οσα εμαθα..τα ατομα πηγαν στα επειγοντα!!!

COBRA_STYLE
26-06-14, 13:19
85306

john619
26-06-14, 18:10
καλα δεν χρειαζεται μεταλλιο..ενα χρηματικο ποσο θα με καλυπτε

George.S
28-01-16, 14:56
Καλησπερα παιδια.Τι γνωμη εχετε για την Krav Maga.Την προτεινετε για αυτοαμυνα ? Ειναι αποτελεσματικη? Ποια ειναι η αποψη σας γενικα για το αν θα φανει χρησιμη εξω σε μια ενοπλη η αοπλη εμπλοκη

bocanegra180
28-01-16, 22:02
Καλησπερα παιδια.Τι γνωμη εχετε για την Krav Maga.Την προτεινετε για αυτοαμυνα ? Ειναι αποτελεσματικη? Ποια ειναι η αποψη σας γενικα για το αν θα φανει χρησιμη εξω σε μια ενοπλη η αοπλη εμπλοκη
Συνάδελφος μου είναι και δάσκαλος της συγκεκριμένης τέχνης εκπαιδευμένος κύριος στο εξωτερικό . Τον έχω δει σε μάθημα του αλλά και σε πραγματικό περιστατικό και απλά δεν μπορεί να τον πιάσει το μάτι. Είναι απίστευτα αποτέλεσματικο με την προϋπόθεση να έχεις κάνει ατελείωτες ώρες πρακτική και εξάσκηση. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω ότι μόνο με τόση πολλή εξάσκηση θα μπορέσει να φανεί χρήσιμο σε αληθινό περιστατικό.

bocanegra180
29-01-16, 00:51
Συνάδελφος μου είναι και δάσκαλος της συγκεκριμένης τέχνης εκπαιδευμένος κύριος στο εξωτερικό . Τον έχω δει σε μάθημα του αλλά και σε πραγματικό περιστατικό και απλά δεν μπορεί να τον πιάσει το μάτι. Είναι απίστευτα αποτέλεσματικο με την προϋπόθεση να έχεις κάνει ατελείωτες ώρες πρακτική και εξάσκηση. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω ότι μόνο με τόση πολλή εξάσκηση θα μπορέσει να φανεί χρήσιμο σε αληθινό περιστατικό.
"Κυρίως" ήθελα να γράψω. Αυτό το άτιμο t9. Αν μπορεί ας το διορθώσει κάποιος.

4001
30-01-16, 12:53
Καλο θα ητανε πριν ξεκινησεις κραβ να εχεις ασχοληθει λγο και με κατι αλλο πχ κικ μποξινγκ

George.S
30-01-16, 17:33
Πιστευω οτι γενικα οι κινησεις οι λαβες που σου μαθαινουν στην Κrav βγαινουν δυσκολο στο δρομο καθως δεν πραγματοποιειται και sparring στις σχολες και ουτε οι τεχνικες γινονται σε full speed

dLazaros
01-02-16, 17:40
Είμαι απο παλια αικιντόκα, αλλά έχω να πω οτι το κραβ έχει λόγο υπαρξης καθώς σε σύντομο χρονικό διάστημα σε "ξυπνάει" ενω μια παραδοσιακή πολεμική τέχνη θέλει χρόνο.
Αυτο που εννοώ είναι οτι, ναι θα φας μερικές, ναι μπορεί να κοπείς, ναι μπορεί να πέσεις κάτω, ΑΛΛΑ, δεν θα σε πιάσει τίποτα και κανένας στον ύπνο, και τα ΠΑΝΤΑ είναι όπλο (πχ περιοδικό)!
Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με το πόσα κατάλαβες, ποσο εξασκήθηκες, κλπ.

Άποψη μου ταπεινή και μόνο.

Dead_Shot
06-02-16, 04:30
Eχετε να μου προτεινετε παιδες καποια καλη σχολη στα δυτικα προαστια?

bocanegra180
06-02-16, 16:06
Eχετε να μου προτεινετε παιδες καποια καλη σχολη στα δυτικα προαστια?
Στο Περιστέρι έχει μια πολλή καλή σχολή . Σε βολεύει η περιοχή?
Αν ναι πες μου να σου στείλω πμ

Dead_Shot
06-02-16, 17:47
Ναι αμε με βολευει απιστευτα στο Περιστερι

Dead_Shot
13-02-16, 00:23
Για τη σχολη του Χρηστου Τζικα στο περιστερι την Krav Maga Peristeri τι γνωμη εχετε ; Την ξερει καποιος ; Εχει προπονηθει μηπως εκει ;

http://www.kravmagaperisteri.gr/

arnold94
21-12-16, 12:22
παιδες ειμαι 22 χρονων 1,75 υψος κ 70 κιλα...ελεγα να ξεκινησω krav maga αλλα διαβασα καπου οτι πρεπει να εχεις ασχοληθει πρωτα και με καποια αλλη πολεμικη τεχνη για να αφομοιωσεις τις τεχνικες...ισχυει;
πρεπει δηλαδη να κανω καλυτερα kick boxing για να συνηθισω;

vaggan
21-12-16, 13:18
οχι δεν ειναι απαραιτητο ασε που το κικ μποξινγκ που αναφερεις δεν ειναι πολεμικη τεχνη αλλα σπορ βασισμενο σε πολεμικες τεχνες εκει χρειαζεσαι βαση στις πολεμικες τεχνες πριν πας στο κικμποξινγκ ο ζαμπιδης παραδειγμα ειχε μαυρη ζωνη στο καρατε πριν μεταηδησει στο κικ μποξινγκ στο θεμα τωρα του κραβ μανγκα εχει επιπεδα τεσσαρων κατηγοριων τα επιπεδα των εκπαιδευομενων τα επιπεδα των αποφοιτων τα επιπεδα εμπειρων και τα επιπεδα αυθεντιων μπορεις να ξεκινησεις ακομα και αν εισαι παντελως ασχετος με πολεμικες τεχνες

nikhtas777
14-03-17, 01:30
Καλησπερα παιδια και εγω σκευτομαι σοβαρα να ξεκινησω. Εχετε καποια κοντινη σχολη κατα νου? Μενω αλιμο εγω....ευχαριστω παιδιαα!!

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tifonas79
20-11-17, 03:47
το Krav maga ειναι κυριως μιξη τεχνικων ελεγχου καποιων ριου του ιαπωνικου jijitsu και χτυπηματων της πυγμαχιας,και δευτερευοντως τεχνικες απο αλλα συστηματα σε λιγοτερο βαθμο.
Ειναι για καποιον που δεν εχει εμπειρια σε προηγουμενη πολεμικη τεχνη [εαν εχει φυσικα βοηθαει πολυ]καθως η υλη του ειναι απλη και κατανοητη σχετικα γρηγορα αφου δεν εχει κατι ιδιαιτερο σε τεχνικες απαιτησεις.
Παντα για το ποσο καλος θα γινεις σε οτοιδηποτε παιζει ρολο ποση και τι ποιοτητας προπονηση κανεις,ο δασκαλος ,η υπομονη και επιμονη σου.