PDA

Επιστροφή στο Forum : help με προγραμμα γραμμωσης



imposer
23-03-08, 20:21
καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοιθεια σας σχετικα με κατι αποριες που εχω για την γραμμωση. Ξερω οτι το πιο σημαντικο απ'ολα ειναι η διατροφη ανεξαρτητα απο το τη προγραμμα κανεις(ογκο-γραμμωση). Αρχικα θελω να ρωτησω αν σε ενα προγραμμα γραμμωσης ειναι καλο να κανω λειτουργικα σετ. ή περισσοτερες επαναληψεις(πχ 10-12).δλδ τι ενοω: πχ στο στηθος θελω να κανω πιεσεις σε οριζοντιο παγκο με πουλ οβερ(σουπερ σετ) με λειτουργικα σετ δλδ max 7-8 επαναληψεις ανα σετ! ειναι σωστο αυτο ? 2ον στο τελος τησ προπονησεις σκεφτομαι να κανω 10-15 λεπτα διαδρομο και μια μερα μονο αεροβια δλδ 4μερες βαροι και μια αεροβια(ειμαι 1.78 και 85 κιλα). συμφωνειται με αυτο ? Ευχαριστς προκαταβολικα για την βοιθεια σας :P :P :lol:

RUHL
23-03-08, 20:34
απο προπονηση δεν χρειαζετε να αλαξεις τιποτα αντε να κανεις πιο μικρα δειαλειματα που ειπε ο βοςς σε ενα αλλο τοπικ μονο αυτο :P :P :P :P καλη στερηση διατροφη ηθελα να πω :green: :P και καλο λιωσιμο στο διαδρομο :lol: :bounce: :bounce: :wcourt: :weights:

imposer
23-03-08, 20:43
δλδ συμφωνεις με super set και λειτουργικα σετ μαζι? ευχαριστω ραουλ :lol: :lol: :P οσον αφορα τα διαλειματα μετα απο καθε super set ενα 30-60sec max διαλειμμα θα κανω!

RUHL
23-03-08, 21:10
raoul?WTF? λαθος φορουμ μεγαλε παρτο αλλιως :lol: :lol: :lol:


τι να σου πω εγω με προπονηση σουπερ σετ δεν αντιδρω για πολυ καιρο μερικες εβδομαδες μετα τερμα αλλα εγω ξερω το σωμα μου σε τι αντιδρα μαλον πρεπει να το γνωρησεις και εσυ εγω μπορω να σου πω καθολου δεν αλαξα το προγραμα του ογκου που εκανα στα βαρη φυσικα και παλι γραμμωσα αρα αλλου πρεπει να δοσεις βαση και οχι στην προπονηση με βαρη και να σου πω εγω τωρα κανε 3 συνεχομενα σουπερ σετ δεν εχει νοημα μπορει εσυ να αντιδρας με 4 η με κανενα μονος σου ανακαλυπτεις τι σου ταιριαζει


imposer παντως οπως το βλεπω με τα συπερ σετ δεν θα πας μακρια :idea: ετσι μια γνωμη

imposer
24-03-08, 01:11
οκ ευχαριστω για την βοιθεια :)