PDA

Επιστροφή στο Forum : Quest Protein Bar (Quest Nutrition)



average_joe
05-11-11, 18:50
33759


Supplement Facts
Supplement Facts
Serving Size: 1 Bar (60 g)
Amount Per Serving %Daily Value*
Calories 200
Calories from Fat 80
Total Fat 9 g 14%
Saturated Fat 0.5 g 3%
Trans Fat 0 g
Cholesterol <5 mg 2%
Sodium 360 mg 15%
Potassium 135 mg 4%
Total Carbohydrate 22 g 7%
Dietary Fiber 18 g 72%
Sugars 1 g
Protein 20 g
Vitamin A 0%
Vitamin C 0%
Calcium 6%
Iron 4%
Phosphorus 10%
Magnesium 10%
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.


Other Ingredients

Protein blend (whey protein isolate, milk protein isolate), isomalto-oligosaccharides* (100% natural prebiotic fiber), almonds, water, natural flavors, sea salt, lo han guo, sucralose.

*Isomalto-Oligosaccharides are 100% Natural Prebiotic Fibers derived from plant sources.

Contains almonds and milk derived ingredients.


μια αρκετα καλη μπαρα πρωτεινης για αντικατασταση γευματος.
συσκευασια των 12 με τη καθεμια να ζυγιζει 60γρ.
αρκετες γευσεις



Vanilla Almond Crunch
Peanut Butter Supreme
Apple Pie
Mixed Berry Bliss
Chocolate Brownie
Peanut Butter & Jelly


τουλαχιστον αυτες εχει το iβοτανο, με τα μακροστοιχεια να διαφερουν ελαχιστα μια στα γρηγορα που κοιταξα.
πολυ καλες πηγες πρωτεινης (αλλα δεν γραφει τροπο επεξεργασιας)
περιεχει lo han guo που απο googlaρισμα το χρησιμοποιουν για γλυκαντικο περαν της σουκραλοζης που περιεχει.
μειονεκτημα αποτελει η τιμη.

33761

Gianna
05-11-11, 19:00
Πού τις βρήκες;

Xxlakis
05-11-11, 19:39
Απο τις καλυτερες που ξερω.Ο υδατανθρακας τους προερχεται αποκλειστικα απο ξηρους καρπους.

Lao
05-11-11, 23:43
μειονεκτημα αποτελει η τιμη.


Την είδα και μου ρθε εγκεφαλικό :green:

average_joe
06-11-11, 00:08
^
πραγματι.
την επομενη φορα θα προειδοποιω!
την εταιρεια δεν την ξερω αλλα πρωτη φορα ειδα μια μπαρα που τα υλικα της να φαινονται καλα.
καλα βεβαια θες τουλαχιστον 2 για να πεις οτι εφαγες (παιζει να λεω και λιγες :green:).
την ποσταρα γιατι μπορει καποιοι να χρησιμοποιουν μπαρες στη διατροφη τους, οποτε για τους συγκεκριμενους μπορει να ναι καλη περιπτωση.

TheWorst
01-01-12, 22:14
1 ευρω η μπαρα πρωτεινης σας φαινεται πολυ ? :unsure:
Περιεργο..Στην Ελλαδα κατω απο 2,5-3 ευρω δε βλεπω μπαρα πρωτεινης..

EDIT: Λαθος παιδια .. Αλλα βγαινει κατω απο 2 ευρω η μια..Οποτε..

polygyros156
06-10-12, 22:48
καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ.ξεθαμα κανω το ξερω η quest bars ειναι οτι καλυτερο σε σοκολατες πρωτεινης για μενα :bowdown:

Dimitrios
07-10-12, 15:46
Με διαφορές οι καλύτερες μπάρες πρωτεϊνης. Από Αμερική μια χαρά τιμή έχουν. Γεύση επίσης μια χαρά. :thumbup:

totis
03-03-14, 00:58
81359 81358
81360

totis
03-03-14, 01:01
Aρρωστια οι αγαπημενες μου μπαρες πρωτεινης...Οποιος δεν τις ξερει ας τις μαθει και ας τις δοκιμασει,αξιζουν.....

8136181362
8136381364

ArgoSixna
03-03-14, 01:08
19 φυτικες? :shock::shock:

αν θελεις στειλε μου ποσο σου βγαινει συνολο η 12αρα συσκευασια με μεταφορικα


Θα μαθω συστατικα και θα φτιαξω μονος μου παλι μου φαινεται :Ρ

ArgoSixna
03-03-14, 01:10
:shock::shock:
http://www.pinterest.com/questnutrition/cheatclean-recipes/

totis
03-03-14, 01:28
:shock::shock:
http://www.pinterest.com/questnutrition/cheatclean-recipes/

ΠΣΣΣΣΣ τι εβαλες φιλε............θελω να τα φαω ολα.....Οταν παω αμερικη τις βρισκω και κατω απο 1.5 ευρω την μπαρα,απο εμας εδω 2.5 ευρω....

totis
03-03-14, 02:03
Ελάχιστους υδατάνθρακες (24γρ) ΟΧΙ απλού γλυκαιμικού δείκτη αλλά προερχόμενους απο φυσικές προβιοτικές ίνες και ξηρούς καρπούς.Χωρίς φουσκώματα όπως άλλες μπάρες στις οποίες οι πηγές σύνθετων υδατανθράκων προέρχονται απο σιτηρά που φυσικά περιέχουν γλουτένη.
Mηδενική ποσότητα ζάχαρης (1γρ)
Καθαρή πρωτείνη 20γρ απο whey isolate και milk protein isolate.
πλουσια σε φυτικες ινες


http://youtu.be/kVO0MkysbwQ

totis
03-03-14, 04:35
Να λεμε και μερικες αληθειες για να μαθαινουν και αυτοι που δεν ξερουν,γενικα οι μπαρες πρωτεινης δεν ειναι οτι καλυτερο που μπορει να τρωει καποιος οι περισσοτερες ειναι τιγκα στους υδατανθρακες και φθηνους υδατανθρακες και σε ζαχαρη,και οι περισσοτερες που εχουν χαμηλα ποσοστα ζαχαρης ειναι τιγκα σε αλκοολη ζαχαρου οποτε εξισου χαλια....(Η quest protein bar) ειναι απο τις πολυ λιγες μπαρες που εχει γενικα πολυ προσεγμενα συστατικα,τουλαχιστον με αυτα που γραφει στην ετικετα της.Αν και ειχε πριν καποιους μηνες καποια προβληματα με μηνυση οτι δεν εχει ακριβως αυτα που γραφει στην ετικετα της.Η εταιρεια quest βεβαια εκανε δηλωσεις οτι οι μπαρες τις εχουνε στο 100% μεσα αυτα που γραφουνε στις ετικετες τους και οτι ολα αυτα γινονται απο τους ανταγωνιστες τις οι οποιοι δεν μπορουν να τους χτυπησουν με αλλους τροπους....
Εγω πιστευω παντος οτι για 2-3 φορες την βδομαδα μια χαρα ειναι,σε καλυπτει αρκετα στο θεμα γλυκου και εγω για αυτο τον λογο την χρησιμοποιω και πιστευω οτι χρησιμευει,Απο το να φας μια σοκολατα η καποιο αλλο γλυκο ειναι προτιμοτερη και περνεις και 20 γραμμαρια πρωτεινη.....Το να στηριζεσαι καποιος καθημερινα για την πρωτεινη του σε μπαρα πρωτεινης ειναι λαθος και ασυμφορω,Η καλυτερη επιλογη ειναι παντα η πρωτεινη ορου γαλακτος ( whey protein )........

No Fear
03-03-14, 12:43
Εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις,η καλυτερες για εμενα με σειρα ηταν η chocolate chip cookie dough,chocolate brownies και white chocolate rasberry,apple pie.
Οι χειροτερες ηταν αυτες με την καρυδα!!!
Θελω να δοκιμασω cookies & cream και peanut butter cups cravings.

Moυ φαινεται την επομενη φορα,θα παραγγειλω και αλλες!:thumbup:

totis
03-03-14, 14:02
Εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις,η καλυτερες για εμενα με σειρα ηταν η chocolate chip cookie dough,chocolate brownies και white chocolate rasberry,apple pie.
Οι χειροτερες ηταν αυτες με την καρυδα!!!
Θελω να δοκιμασω cookies & cream και peanut butter cups cravings.

Moυ φαινεται την επομενη φορα,θα παραγγειλω και αλλες!:thumbup:

Σωστος φιλε....Και εγω ξεμεινα και πρεπει να ξαναπαραγγειλω,παντα ο παγκος της κουζινας ειναι γεματος απο quest protein bar,οταν με πιασει λιγουρα για γλυκακι η δεν προλαβενω και θελω να φαω κατι στα γρηγορα ειναι η πρωτη επιλογη.....:welcome:

No Fear
03-03-14, 14:58
Σωστος φιλε....Και εγω ξεμεινα και πρεπει να ξαναπαραγγειλω,παντα ο παγκος της κουζινας ειναι γεματος απο quest protein bar,οταν με πιασει λιγουρα για γλυκακι η δεν προλαβενω και θελω να φαω κατι στα γρηγορα ειναι η πρωτη επιλογη.....:welcome:
Για κοιτα να ψωνισεις,σημερα κιολας,ριξε μια ματια στο βοτανο και θα καταλαβεις.

totis
03-03-14, 15:53
Για κοιτα να ψωνισεις,σημερα κιολας,ριξε μια ματια στο βοτανο και θα καταλαβεις.

:rocking:

totis
03-03-14, 20:19
Ηρθε η παραγγελεια μου......χα χα χα :shock::green:
81385 μακαρι οντος να ητανε δικα μου ολα αυτα.....:turtle:

Grigoris Tsiaousis
03-03-14, 23:06
Μπορει να μου πει καποιος απο που τα παιρνετε;;;

totis
03-03-14, 23:17
Μπορει να μου πει καποιος απο που τα παιρνετε;;;

Φιλε απο το (βοτανο) *στα αγγλικα αν το γραψεις θα καταλαβεις πιο σαιτ ειναι....μπορεις να τα βρεις σε πολυ καλη τιμη,σημερα ειδικα ακομα πιο φθηνα εχουνε και 10% εκπτωση.....και απο ελλαδα μπορεις να τα βρεις αλλα 2.5 ευρω το ενα....απο εξωτερικο περιπου βγαινει 1.5 ευρω η μπαρα....

polygyros156
06-03-14, 23:21
81490πηρα την cookies crem δεν την εχω δοκιμασει ομως.....

Tiridus
13-03-14, 22:05
Τα βρήκα μια μέρα τυχαία σ'ένα φαρμακείο μέσα σε ψυγειάκι που είχανε εκεί έξω, το μάτι μου έπεσε κατευθείαν πάνω τους.. έρωτας με την πρώτη ματιά που λένε!
Τελικά πήγα για ασπιρίνες και βγήκα με δυο σακούλες με δ'αύτες!!
Καταπληκτική γεύση και πολύ θρεπτικές, τόσο σε πρωτείνες και μέταλα όσο και σε υδατάνθρακες.

Gianna
21-03-14, 15:52
Τα βρήκα μια μέρα τυχαία σ'ένα φαρμακείο μέσα σε ψυγειάκι που είχανε εκεί έξω, το μάτι μου έπεσε κατευθείαν πάνω τους.. έρωτας με την πρώτη ματιά που λένε!
Τελικά πήγα για ασπιρίνες και βγήκα με δυο σακούλες με δ'αύτες!!
Καταπληκτική γεύση και πολύ θρεπτικές, τόσο σε πρωτείνες και μέταλα όσο και σε υδατάνθρακες.

Μένεις Αθήνα; Πού ήταν το φαρμακείο; (Αν μπορεί, θα πω και στον δικό μου φαρμακοποιό να τις φέρει)

ArgoSixna
21-03-14, 16:04
εγω που το εψαξα βρηκα οτι εχει ΑΠΑΙΣΙΑ γευση , πως το προτινετε ρε παιδια?

Μιλαω για φιλους απο αμερικη που ρωτησα και λενε hellll NO its like dog's poop :shock:

Mikekan
21-03-14, 16:15
Περίεργο Παντελή, και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για τη γεύση τους.

Όλο ψήνομαι να πάρω, τα βάζω στο "καλάθι" και τελικά το μετανιώνω. :turtle:

jam
21-03-14, 16:37
ξερετε τι εγινε τελικα με το θεμα που τραβηξαν τις questbars δικαστηρια οσοι γνωριζουν οτι το label οτι δεν ηταν σωστο αν θυμαμαι καλα με calories εως 20% ανακριβες και fiber εως 10-20% ανακριβες ? τι εγινε τελικα ξερουμε ? :unsure:

zisis.z
29-08-14, 12:49
Mε διαφορα οι καλυτερες και ισως οι μονες μπαρες πρωτεινης που αξιζει καποιoς να αγορασει.Και αυτο λογο χρηση σωστων συστατικων και υπερoχων γευσεων.
Αν αφεθω μπορω ανετα να φαω μια δωδεκαδα σε μια μερα:green::) Περναω μερικες χρησιμες φωτογραφιες για να φτιαξουμε λιγο και το τοπικ της.....;)


86937
86938
86939
86940
86941

piou
03-02-15, 16:27
Επειδη θα χρειαστω και εγω quest bar η εκτος και αν υπαρχει καποια τοσο καλη μπορειτε να μου πειτε σε pm απο που να τις παραγγειλω .Απο οτι ειδα γενικα ειναι ακριβες οι μπαρες πρωτεινης.Θα χρειαστω 4 την εβδομαδα για 2 μηνες περιπου οποτε αμα ξερετε απο που θα μου ερθουν πιο οικονομικα και γρηγορα.