PDA

Επιστροφή στο Forum : Super 1 Daily (Carlson Labs)



average_joe
07-11-11, 19:10
33932

33933

αλλη μια συμπαθητικη βιταμινη απο Carlson Labs.
βγαζει για 6 μηνες και αυτη, δοσολογια 1 tablet/ημερα αρκετα οικονομικη.
δεν ανταγωνιζεται με τπτ τις γνωστες μεγαλες (adam, optimen, anavite κτλ) αλλα την ποσταρω πιο πολυ για low budget καταστασεις (οπως και η Vit Minn 75+ που εχω ποσταρει εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17780-Vit-Min-75-Iron-Free-(Now-Foods))

θα ακολουθησει και μια μινι αξιολογηση και περιμενω διορθωσεις :green::green:

average_joe
07-11-11, 20:33
ΣΥΝ

Μια δοση την ημερα. Για οσους τους αρεσει να μην πολυασχολουνται με πολυβιταμινες.
Βιταμινη Α σε καλη ποσοτητα,
Η Ε ειναι σε μορφη τοκοφερόλων και σε καλη ποσοτητα (οχι ομως η καλυτερη μορφη τοκοφερολων).
Εχει βιταμινη Κ.
Καποιες απο τις βιταμινες του συμπλεγματος Β (Β1 και Β2) ειναι σε καλες ποσοτητες.
Φολικο οξυ στο 100%
Περιεχει ιωδιο (αλλα οχι απο την κλασικη πηγη) και σεληνιο σε καλες ποσοτητες.
Το μαγγανιο ειναι στα 3mg
Πολλες δοσεις/ οικονομκη.


ΠΛΗΝ

Μια δοση την ημερα. Για οσους θεωρουν οτι δεν καλυπτονται με τη συνεχη ροη των βιταμινων.
Βιταμινη D σε μορφη D2
Βιταμινη C σε μικρη ποσοτητα.
Η Β6 ειναι σε μετρια ποσοτητα σε σχεση με τις «ψαγμενες» πολυβιταμινες
Η Β12 σε μορφη Cyanocobalamin.
Μικρη ποσοτητα βιοτινης.
Μαγνησιο πολυ χαμηλα .
Εχει σιδηρο (αρνητικο για αντρες).
Καποια μεταλλα δεν ειναι chelated
Το blend περαν της λουτεινης ειναι σε μικρες ποσοτητες.

Lao
08-11-11, 03:49
ΣΥΝ

Μια δοση την ημερα. Για οσους τους αρεσει να μην πολυασχολουνται με πολυβιταμινες.
Βιταμινη Α σε καλη ποσοτητα,
Η Ε ειναι σε μορφη τοκοφερόλων και σε καλη ποσοτητα (οχι ομως η καλυτερη μορφη τοκοφερολων).
Εχει βιταμινη Κ.
Καποιες απο τις βιταμινες του συμπλεγματος Β (Β1 και Β2) ειναι σε καλες ποσοτητες.
Φολικο οξυ στο 100%
Περιεχει ιωδιο (αλλα οχι απο την κλασικη πηγη) και σεληνιο σε καλες ποσοτητες.
Το μαγγανιο ειναι στα 3mg
Πολλες δοσεις/ οικονομκη.


ΠΛΗΝ

Μια δοση την ημερα. Για οσους θεωρουν οτι δεν καλυπτονται με τη συνεχη ροη των βιταμινων.
Βιταμινη D σε μορφη D2
Βιταμινη C σε μικρη ποσοτητα.
Η Β6 ειναι σε μετρια ποσοτητα σε σχεση με τις «ψαγμενες» πολυβιταμινες
Η Β12 σε μορφη Cyanocobalamin.
Μικρη ποσοτητα βιοτινης.
Μαγνησιο πολυ χαμηλα .
Εχει σιδηρο (αρνητικο για αντρες).
Καποια μεταλλα δεν ειναι chelated
Το blend περαν της λουτεινης ειναι σε μικρες ποσοτητες.

:thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::bowdown::bowdown:

Roid Rage
08-11-11, 14:40
:thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::bowdown::bowdown:

Σκοπευεις να αποχωρησεις; και ετοιμαζεις διαδοχή

Αυτη η βιταμινη νομιζω ειναι για γυναικα που γυμναζεται.

Lao
08-11-11, 14:50
Σκοπευεις να αποχωρησεις; και ετοιμαζεις διαδοχή

Αυτη η βιταμινη νομιζω ειναι για γυναικα που γυμναζεται.

Ναι, θα αποσυρθώ στο Θιβέτ :P

Κοίτα, η S1 Daily δεν είναι κάτι το φοβερό, όπως όλες οι «μία την μέρα». Η D2 για μένα είναι αρνητικό. Για γυναίκες που γυμνάζονται, για μένα οι καλύτερες multies μάλλον είναι η Opti-Women της ON και η EVE της NOW (έκδοση softgels).

average_joe
08-11-11, 14:52
@Roid δεν ετοιμαζω πραξικοπημα :green:
εξαλλου, δεν παει πανω απο διμηνο απο τοτε που με ειχε κανει μ@λ@κ@ ο @aepiskeptis σε αναλογο ποστ.:P
οποτε καποιες απλα τις βαζουμε για να προχωρησει η κουβεντα.
σιγουρα η συγκεκριμενη δεν ειναι τπτ τρομερο αλλα για τις ηδη καλες υπαρχουν reviews ετσι ωστε να εμπλουτισεις και την database.
και για να πω και την προσωπικη μου αποψη, απο το να παρω αυτη χαλαω 20dollars παραπανω και παιρνω μια Super 2 Daily και μια Adam και καθαριζω.
απλα δεν ειναι ολοι διατεθημενοι να χαλανε τα αναλογα ποσα...
υποθετω καταλαβαινομαστε.

sofos
08-11-11, 15:00
@Roid δεν ετοιμαζω πραξικοπημα :green:
εξαλλου, δεν παει πανω απο διμηνο απο τοτε που με ειχε κανει μ@λ@κ@ ο @aepiskeptis σε αναλογο ποστ.:P
οποτε καποιες απλα τις βαζουμε για να προχωρησει η κουβεντα.
σιγουρα η συγκεκριμενη δεν ειναι τπτ τρομερο αλλα για τις ηδη καλες υπαρχουν reviews ετσι ωστε να εμπλουτισεις και την database.
και για να πω και την προσωπικη μου αποψη, απο το να παρω αυτη χαλαω 20dollars παραπανω και παιρνω μια Super 2 Daily και μια Adam και καθαριζω.
απλα δεν ειναι ολοι διατεθημενοι να χαλανε τα αναλογα ποσα...
υποθετω καταλαβαινομαστε.

εμενα η αποψη μου ειναι η θα δωσεις κατι παραπανω και θα παρεις κατι σωστο,η δε θα δωσεις μεχρι να βρεις τα εξτρα φραγκα που χρειαζονται,μιας κ αν δε παρεις πολυβιταμινη για ενα μηνα δε θα παθεις τπτ ουτε το συστημα σου θα υπολειτουργει λολ....το ιδιο παει και για τον αλλον που ρωταει για την scitec...δε το γραφω κ εκει για να μην επαναλαμβανομαι....

average_joe
08-11-11, 15:03
^εννοειται οτι συμφωνω αλλα καποιος αλλος μπορει να μην σκεπτεται με τον ιδιο τροπο.

Lao
08-11-11, 15:25
Η δικιά μου λογική λέει ότι «από το ολότελα, καλή και η Παναγιώταινα».

Από το να μην παίρνει κανείς τίποτα, είτε επειδή δεν έχει την οικονομική δυνατότητα είτε επειδή δεν γουστάρει τα πολλά χάπια, ας παίρνει μια multi με δοσολογία «μία την μέρα». Καλό θα του κάνει, κακό δεν θα του κάνει, απλά να έχει στο μυαλό του ότι σαν λύση δεν είναι η καλύτερη.

Lao
02-04-12, 02:26
Λοιπόν, πήρε την παρούσα ένας φίλος μου, και θα πρέπει να αναφέρουμε ότι έχει αλλάξει η φόρμουλα.

Παραθέτω την καινούργια, νομίζω ότι βελτιώθηκε ΠΟΛΥ.