PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμμωση....ποσο χρονο κανετε?



Dinos
28-03-08, 13:17
Μιας και οι πιο πολλοι απο εσας ετοιμαζεστε να μπειτε σε αυτη τη φαση ( αν δεν το εχετε κανει ηδη)

Antonio
28-03-08, 13:39
Ψιλοάκυρη ερώτηση.
Όσο έχουμε ανάγκη...
Εκτός κι αν εννοείς ποσο θα κάνουμε φέτος.

RUHL
28-03-08, 14:26
+1 στον απο πανω η γραμμωση γινεται μεχρι να φτασεις σε ποσοστα λιπους που σου αρεσουν δλδ αμα φτασω εγω στον 3ο μην λεμε τωρα και δω οτι δεν εβγαλα κοιλιακος γιατι να σταματησω? :sneaky:


τωρα αμα μηλας για αγωνιστηκους αλαζει το πραμα αυτοι εχουν προθεσμια εως την ημερα του αγωνα οποτε πρεπει να ξερουν ποσους μηνες πριν πρεπει να αρχησουν για να πιασουν φορμα μαλλον τετοια ερωτηση επρεπε να κανεις για τους αγωνιστηκους του φορουμ :idea:





:weights:

KATERINI 144
28-03-08, 14:58
το πρώτο ψήφησα γιατι ειμαι φετες,
οι αλλοι δυο ποιο πάνω ειναι μπουρουχες γιαυτο δεν απαντούν :D :D

panagiotisf
20-06-08, 18:19
ψήφισα πανω απο 5 μηνες τον χρονο ποτε δεν ημουν υπερ του ογκου

PMalamas
10-02-11, 00:50
1-2 μηνες αυστηρα

XristosZaf
10-03-11, 03:02
psifisa to 4-5 perisi ekana 5 fetos 4 lgka alla bori k 3! th di3i ;)

***Κανόνας του φόρουμ να γράφουμε πάντα Ελληνικά. Mods Team***

sofos
10-03-11, 04:25
αναλογα τον κυκλο :P:P:P

Stella
10-03-11, 09:45
Για φέτος που θέλω να χάσω μπόλικα κιλά (5-6) και δεδομένου ότι δε μ΄αρέσει να κάνω πολύ αυστηρή δίαιτα, εκτιμώ ότι θα χρειαστώ 4 μηνάκια σίγουρα (ίσως και 5)!
Θα δείξει!

gmalamos
10-03-11, 09:46
1.5 με δυο το πολυ..

Jumaru
10-03-11, 10:20
1 μήνα το πολύ 1μιση. Χάνω κιλά υπερβολικά εύκολα όταν δεν τρώω γλυκά και σαβούρα + αερόβια

pan0z
10-03-11, 11:47
Δεν εχω κανει ποτε μου γραμμωση φετος θα ειναι η πρωτη μου οποτε θα πω τι πιστευω οτι πρεπει να ισχυει πιστευω αν σκοπευεις να κανεις μια καλη γραμμωση που σημαινει θα κοβεις θερμιδες,πολλες αεροβιες κτλπ πιστευω μεχρι 2 μηνες αυστηρης διαιτας ειναι αρκετο πιστευω μετα εξασθενεις το οργανισμο σου αρκετα και στην τελικη αν δεν τα χασεις σε 2 μηνες κατι δεν εκανες καλα στον ογκο :green: εκτος αν ειναι καποιος παχυσαρκος και στοχευει στην απωλεια λιπους μονο εκει παω πασο.

Pavlos17
10-03-11, 13:53
Δεν εχω κανει ποτε μου γραμμωση φετος θα ειναι η πρωτη μου οποτε θα πω τι πιστευω οτι πρεπει να ισχυει πιστευω αν σκοπευεις να κανεις μια καλη γραμμωση που σημαινει θα κοβεις θερμιδες,πολλες αεροβιες κτλπ πιστευω μεχρι 2 μηνες αυστηρης διαιτας ειναι αρκετο πιστευω μετα εξασθενεις το οργανισμο σου αρκετα και στην τελικη αν δεν τα χασεις σε 2 μηνες κατι δεν εκανες καλα στον ογκο :green: εκτος αν ειναι καποιος παχυσαρκος και στοχευει στην απωλεια λιπους μονο εκει παω πασο.

καλη επιτυχια.

tony7
10-03-11, 21:30
εγώ λέω 150μήνες..................ο καθένας τα δικά του λέει εγώ τι να καταλάβω που είμαι καινούριος και σε μια βδομάδα αρχίζω όγκο?? :green:

Pavlos17
10-03-11, 22:14
εγώ λέω 150μήνες..................ο καθένας τα δικά του λέει εγώ τι να καταλάβω που είμαι καινούριος και σε μια βδομάδα αρχίζω όγκο?? :green:

συνηθως κραταει οτι στοχους εχει ο καθενας...τωρα αν ο αλλος εχει 40% λιπος,λογικο ειναι να θελει πανω απο 5-6 μηνες,ενω ενας με κατω απο 20% θα του παρει 1-3 μηνες.

τωρα ερχεται καλοκαιρι τωρα βρηκες?εισαι λιγο αναποδος :P

giannis64
10-03-11, 22:32
καντε τωρα που μπορητε ογκο γιατι σε λιγο θα ειστε μονημος στην γραμμωση θελετε δεν θελετε. (θελουμε δεν θελουμε).;)

tony7
10-03-11, 22:35
συνηθως κραταει οτι στοχους εχει ο καθενας...τωρα αν ο αλλος εχει 40% λιπος,λογικο ειναι να θελει πανω απο 5-6 μηνες,ενω ενας με κατω απο 20% θα του παρει 1-3 μηνες.

τωρα ερχεται καλοκαιρι τωρα βρηκες?εισαι λιγο αναποδος :P



από τρίτη αρχίζω γυμναστήριο πρώτη φορα και θέλω να είμαι μέχρι καλοκαίρι έτοιμος 3 μηνες αρκετά είναι πιστεύω αλλα γράμμωση δεν προλαβαίνω:(

pan0z
10-03-11, 22:46
καντε τωρα που μπορητε ογκο γιατι σε λιγο θα ειστε μονημος στην γραμμωση θελετε δεν θελετε. (θελουμε δεν θελουμε).;)

:clap::clap::clap:

TheWorst
18-03-11, 21:53
καντε τωρα που μπορητε ογκο γιατι σε λιγο θα ειστε μονημος στην γραμμωση θελετε δεν θελετε. (θελουμε δεν θελουμε).;)

Γιατι ρε Γιαννη ? Βλεπω στο γυμναστηριο κατι 40 ρηδες που χτυπαν τα 120-130 κιλα και μονο ογκο :D

exkaliber
18-03-11, 21:55
καντε τωρα που μπορητε ογκο γιατι σε λιγο θα ειστε μονημος στην γραμμωση θελετε δεν θελετε. (θελουμε δεν θελουμε).;)

:(:(:(:thumbup:

giannis64
18-03-11, 22:02
Γιατι ρε Γιαννη ? Βλεπω στο γυμναστηριο κατι 40 ρηδες που χτυπαν τα 120-130 κιλα και μονο ογκο :D

υπαληλοι σε δεκο θα ειναι, η δικηγοροι, η γιατροι, η εκατομυριουχοι...:green:

TheWorst
18-03-11, 22:26
Μαλιστα ξερω εναν που στα 39 του αρχισε γυμναστηριο τωρα ειναι 44 ακομα σε φαση ογκου ειναι :weights:



//ειναι βεβαια λιγο οφφ..

Α εγω ψηφησα το τελευταιο,δεν εχω μπει ακομα στη γραμμωση..

steg
19-03-11, 11:25
Σίγουρα εξαρτάται από το ποσοστό λίπους που έχεις όταν ξεκινάς γράμμωση και από το ποσοστό που στοχεύεις να πας. Επίσης και από το πόσο γρήγορα ανταποκρίνεται ο οργανισμός στο στο πρόγραμμα και στη διατροφή γράμμωσης. Αν στη φάση όγκου δεν τρως σαν γουρούνι στη λογική του "όλα επιτρέπονται" και καταφέρεις να κρατήσεις το λίπος σε χαμηλά επίπεδα π.χ. γύρω στο 14, θα είναι αρκετά εύκολο να κατέβεις π.χ. στο 10-12 μέσα σε ένα μήνα. Ενας μήνας είναι αρκετός σ' αυτή την περίπτωση.
Αν όμως ξεκινήσεις από 20+ με στόχο να πέσεις στο 12, τότε καλό κουράγιο. Μπορεί να χρειαστείς και κανα τετράμηνο...

pan0z
19-03-11, 13:07
Μαλιστα ξερω εναν που στα 39 του αρχισε γυμναστηριο τωρα ειναι 44 ακομα σε φαση ογκου ειναι :weights:



//ειναι βεβαια λιγο οφφ..

Α εγω ψηφησα το τελευταιο,δεν εχω μπει ακομα στη γραμμωση..

Ακομα δεν το εχεις πιασει ε?Μιλαει για την οικονομια που υπαρχει μαλλον ζεις σε αλλον δικο σου μαγικο κοσμο.Το οτι δεν θα εχουμε να φαμε σε λιγο καιρο με ολα αυτα που γινονται δεν το εχεις παρει χαμπαρι?

vaggan
28-03-12, 18:46
πεντε μηνες γιατι προσαρμοζω την διαιτα σε σταδια

ελμερ
28-03-12, 19:09
περσι εκανα 4 μηνες....φετος εχω ξεκινησει ηδη και θα μου παρει περιπου 2,5 μηνες......απ οτι βλεπω ειναι ικανοποιητικος χρονος για μενα να προλαβω να ειμαι οκ μονο με διατροφη βαρη και αεροβια χωρις λιποδιαλυτες κτλ.....:welcome::welcome:

marvin
28-03-12, 19:09
Για μενα ειναι θεμα χαρακτηρα ,εκτος κιλων....δεν μπορω να κανω κατι επειδη πρεπει να γινει ετσι,μου αρεσει να το παλευω με τους δικους μου ρυθμους!!!;)

mortu
03-01-13, 06:18
Εξαρτάται από ποιο % λίπους ξεκινάμε,πού θέλουμε να φτάσουμε και πόσο τηρούμε προπόνηση/διατροφή.
Κι αν λάβεις υπόψη ότι οι συνθήκες διαβίωσης είναι ασταθείς,σεζόν με τη σεζόν μπορεί κι ο ίδιος ο αθλούμενος να κάνει λιγότερο ή περισσότερο χρόνο για να φτάσει στο στόχο του

john 88
03-01-13, 10:51
παντα και εγω αναλογα με το τι ποσοστο λιποσ εχω αλλα κανενα 4μηνοσυνηθως

tasos2
03-01-13, 13:47
Πανω απο 6-7 μηνες. Αλλα χανω παρα πολυ αργα ωστε να εξασφαλισω οτι θα μπορω να βαζω και μυς ταυτοχρονα (ή να μη χανω). Τελευταια φορα ειχα χασει 3 κιλα σε 6 μηνες

Χριστοφορος123
03-01-13, 14:00
Πανω απο 6-7 μηνες. Αλλα χανω παρα πολυ αργα ωστε να εξασφαλισω οτι θα μπορω να βαζω και μυς ταυτοχρονα (ή να μη χανω). Τελευταια φορα ειχα χασει 3 κιλα σε 6 μηνες

Και το αποτελεσμα φαινεται και στη φωτο σου! :thumbup::thumbup:
Εγω ψηφισα πως ειμαι ηδη φετες :green::green::green::green::green::green:

tasos2
03-01-13, 14:09
Και το αποτελεσμα φαινεται και στη φωτο σου! :thumbup::thumbup:
Εγω ψηφισα πως ειμαι ηδη φετες :green::green::green::green::green::green:

Ωραιος :green:

Ασε φιλε τωρα στις γιορτες το γαμισα. Πανε οι κοιλιακοι :(

Χριστοφορος123
03-01-13, 14:20
Ωραιος :green:

Ασε φιλε τωρα στις γιορτες το γαμισα. Πανε οι κοιλιακοι :(

Αν η φωτογραφια που εχεις στο avatar ειναι προσφατη μια χαρα φενονται..
(εγω για πλακα το εγραψα ποτε δεν ειχα κοιλιακους)

tasos2
03-01-13, 14:35
Αν η φωτογραφια που εχεις στο avatar ειναι προσφατη μια χαρα φενονται..
(εγω για πλακα το εγραψα ποτε δεν ειχα κοιλιακους)

Σχετικα προσφατη αλλα αρκετα πριν τις γιορτες. Τωρα ψιλοκρυφτηκανε :-(

swimmer_90
06-01-13, 14:45
τα 2 χρονια που κανω βαρη ειμαι μονιμα σε περιοδο ογκου...απο 69 πηγα 77...οποτε γραμμωση δεν εχω κανει και δε σκοπευω τουλαχιστον μεχρι να περασω τα 80...αν εκανα ομως γραμμωση πιστευω θα αφιερωνα ενα τετραμηνο (φλεβαρη-ιουνιο)...

ελμερ
06-01-13, 16:02
Φετος θα κανω 4 μηνες σιγουρα,ισως και λιγο παραπανω...ακομα δεν εχω βρει ποσο καιρο χρειαζεται να κανω.......:welcome:

TheWorst
06-01-13, 16:04
Ελπιζω απο μεσα μαρτιου εως μεσα μαιου να φτασει 2-2,5 μηνες. μακαρι να φτασουν.

tyler_durden
06-01-13, 16:11
ποτε δεν καταλαβα το νοημα μπαλκινγκ και κατινγκ..
για εναν νατουραλ χομπιστα,ποιο το νοημα να φορτωνεις 10 ή και περισσοτερα κιλα απο σεπτεμβρη μεχρι αρπιλη;υπαρχει πιθανοτητα το 70-80% αυτων των κιλων αν ΜΗΝ ειναι ξιγκια;αλλη μια μεθοδος που χρησιμοποιουν επαγγελματιες(φαρμακο+γονιδιο),
και υιοθετουν απλοι ασκουμενοι..ομοιες αντιρρησεις εχω και για τα σπλιτ αλλα θα βγουμε οφφ..

η ποιοτικη προσθηκη κιλων με ταυτοχρονη διατηρηση ενος λογικου ποσοστου λιπους(μεχρι 15-18%),σε παει σταθερα μπροστα..
μπαλκινγκ και καττινγ απο μη επαγγελματιες,εχω την αισθηση πως ειναι ενα βημα μπρος,ενα βημα πισω..