PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως αλλάζετε τη διατροφή σας από Γράμμωσης σε Όγκο ή το αντίθετο και γιατί ?



Goofonly
08-11-11, 22:27
Ο τίτλος απλός. Ένα από τα πράγματα που βλέπω πως δεν λέει κανείς είναι πως αλλάζει τη διατροφή του. Απ'τη μία μέρα στην άλλη? Όχι? Εάν ναι, ποια τα αποτελέσματα? Οι απαντήσεις δικές σας.

Giannistzn
08-11-11, 22:32
Πιστευω εχει αναφερθει αρκετες φορες. Αν μιλαμε για γραμμωση το κλασικο μοτιβο ειναι οτι ξεκινας να κοβεις 200 θερμιδες ανα βδομαδα ή 10 μερες (παραδειγμα ειναι οι μερες). Οταν δεις οτι αρχιζεις να κολλας, κοβεις λιγο ακομα. Στοχος ειναι να πεφτεις σταδιακα για να μην σοκαριστει ο οργανισμος απο μια πολυ μεγαλη αλλαγη.

Απο εκει και περα παιζεις και με τις τροφες σου και με αναλογιες π/υ/λ για βελτιστα αποτελεσματα. Στον ογκο το αναποδο.

Βεβαια τιποτα δεν ειναι στανταρ, αυτο ειναι το πιο κλασικο που ακολουθουν ορισμενοι.

Xxlakis
08-11-11, 22:34
Γενικα δεν κανω αποτομες αλλαγες στη διατροφη μου.Απο τα 5 βασικα γευματα της μερας τα 4 πρωτα εχουνε υδατανθρακα και κοβω τον μισο ανα γευμα καθε βδομαδα οταν θελω να χασω και το αναποδο αν θελω να παρω.Κοβω και τα cheat στο μισο και ειμαι οκ.

aqua_bill
09-11-11, 10:21
σταδιακά 25% του υδαταθρακα από τα 6 γεύματα μου