PDA

Επιστροφή στο Forum : MyoFusion Probiotic Series (Gaspari Nutrition)



sofos
12-11-11, 12:01
http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_prod590058/image_prodprod590058_white450px.jpg

JUST THE FACTS

Incredible Taste, Mixes Easily.
Advanced six stage protein blend.
Patented Ganeden BC30 (Bacillus coagulans GBI-30, 6086) Probiotic to support immune system function and digestive health.*†
Features Whey Protein Concentrate, Brown Rice Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Casein Milk Protein Isolate, Egg Albumin, and fast acting Whey Protein Hydrolysate.
Over 9 grams of essential Amino Acids (EAAs) to support recovery.*
Gluten and Aspartame free formula.
Manufactured in a SQF 2000 facility.
MyoFusion® Probiotic Series is a revolutionary protein formulation with a highly powerful blend of six amino acid packed sources of protein. Gaspari Nutrition only uses the absolute best sources of protein which is why each serving contains 24g of muscle building protein. To further enhance the revolutionary formula is the durable and patent protected Ganaden BC30 (Bacillus coagulans GBI-30, 6086) probiotic to help support digestive health and immune system function.*† This advanced probiotic is strong enough to survive manufacturing, doesn't require refrigeration, is shelf stable, and survives stomach acids to deliver beneficial bacteria to your digestive system all the while having REAL clinical research to back up those claims. Real athletes not only need support for recovery and fueling their muscles, but must also consider JUST THE FACTS to support their healthy lifestyles.* This is why MyoFusion® Probiotic Series has set the new standard for high quality and great tasting proteins for all elite athletes and health enthusiasts around the world. Would expect anything less from Gaspari Nutrition? Absolutely not because you know we are 100% committed to delivering cutting edge innovation with the highest quality standards in the world.

† As part of a balanced diet and healthy lifestyle. Ganedan BC30 is a registered trademark of Ganeden Biotech, Inc. and is protected by US Patent #6,461,607 and patents pending

10 Lbs. Milk Chocolate
Serving Size1Rounded Scoop(39g)
Servings Per Container116.3
Amount Per Serving
Calories 150
Calories From Fat 20
% Daily Value*
Total Fat 2g 3%
Saturated Fat 1g 5%
Trans Fat 0g
Cholesterol 50mg 17%
Sodium 220mg 9%
Total Carbohydrate 9g 3%
Dietary Fiber 1g 4%
Sugars 3g
Protein 24g 48%
Vitamin A 1%
Calcium 25%
Vitamin C 0%
Iron 1%
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your Daily Values may be higher or lower depending on your calorie needs.
Ingredients:
Myofusion Pro Blend (Whey Protein Concentrate, Brown Rice Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Egg Albumin, Milk Protein Isolate, Partially Hydrolyzed Whey Protein), Taurine, Glucose Polymer, Cocoa Powder (Dutch Process), L-Glutamine, Nondairy Creamer (Sunflower Oil, Corn Syrup Solids, Sodium Caseinate, Mono- And Diglycerides, Dipotassium Phosphate, Tricalcium Phosphate, Soy Lecithin, Tocopherols), Dicalcium Phosphate, Natural And Artificial Flavors, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Cellulose Gum, Carrageenan, Lecithin, Acesulfame Potassium, Sucralose, Lactase, GanedenBC (Bacillus Coagulans GBI-30 6086)

sobral
12-11-11, 12:39
MADE IN A SQF 2000 LEVEL 3 CERTIFIED FACILITY
Compromising on quality control or safety is something no customer should settle for. This is why MyoFusion Probiotic Series is made in SQF 2000 Level 3 certified facility. Few companies can say their protein powders are manufactured with this degree of care. (3)

MYOFUSION
PROBIOTIC SERIES YES

ORIGINAL
MYOFUSION NO

η πλάκα είναι εδώ. Τέλος πάντων όπως κ να έχει, είναι η πρώτη φορά που η Gaspari προβάλλει κάτι τέτοιο, που έχει να κάνει με ποιότητα-κατά πόσο ευσταθεί θα δείξει το μέλλον...

sofos
13-11-11, 17:03
MADE IN A SQF 2000 LEVEL 3 CERTIFIED FACILITY
Compromising on quality control or safety is something no customer should settle for. This is why MyoFusion Probiotic Series is made in SQF 2000 Level 3 certified facility. Few companies can say their protein powders are manufactured with this degree of care. (3)

MYOFUSION
PROBIOTIC SERIES YES

ORIGINAL
MYOFUSION NO

η πλάκα είναι εδώ. Τέλος πάντων όπως κ να έχει, είναι η πρώτη φορά που η Gaspari προβάλλει κάτι τέτοιο, που έχει να κάνει με ποιότητα-κατά πόσο ευσταθεί θα δείξει το μέλλον...

θα μπορουσε μετα το χειμωνα να τα βαλει τα πρoβιοτικα στην ηδη υπαρχουσα πρωτεινη(myo fusion hydro) που βγαζει κ οχι να βγαλει αλλη ξεχωριστη μαζι με πρωτεινη ρυζιου μεσα....αλλα αμα θες να χεις κερδος αναγκαζεσαι να το κανεις......

amateur666
13-11-11, 17:12
η πρωτεινη ρυζιου π εχει μεσα ειναι τ ιδιο καλη με την whey?..:unsure:

sofos
13-11-11, 17:13
η πρωτεινη ρυζιου π εχει μεσα ειναι τ ιδιο καλη με την whey?..:unsure:

οχι ειναι χαμηλοτερης βιολογικης αξιας...

sofos
13-11-11, 17:15
και το βιντεο του γκασπαρι για την συγκεκριμενη πρωτεινη...
http://www.youtube.com/watch?v=Kb17nhA_aNg&feature=player_embedded

primordial
13-11-11, 17:16
οχι ειναι χαμηλοτερης βιολογικης αξιας...

+1...

Αν λέω λαλακία ας με διορθώσει κάποιος, αλλά προσθέτοντας πρωτεϊνη ρυζιού, τι συμβαίνει με την γλουτένη τότε...???;)

sofos
13-11-11, 17:18
+1...

Αν λέω λαλακία ας με διορθώσει κάποιος, αλλά προσθέτοντας πρωτεϊνη ρυζιού, τι συμβαίνει με την γλουτένη τότε...???;)

gluten free ειναι,το λεει στο βιντεο...

karpoutzidis
13-11-11, 17:33
δλδ θα ειναι και οι δυο μαζι στην αγορα ή σταματήσαν την παλια?

primordial
13-11-11, 17:50
gluten free ειναι,το λεει στο βιντεο...

;).... Δεν είδα το βιντεάκι....Οκ.....

amateur666
13-11-11, 17:59
δλδ θα ειναι και οι δυο μαζι στην αγορα ή σταματήσαν την παλια?

μπα..οχι δε νομιζω να τη σταματησουν την κανονικη!..κ να την αντικαταστησουν μ αυτη..

sofos
13-11-11, 18:24
δλδ θα ειναι και οι δυο μαζι στην αγορα ή σταματήσαν την παλια?

και τα 2 θα ειναι..

beefmeup
13-11-11, 19:43
δλδ τι ειναι το εν λογω προιον δεν καταλαβα..?:unsure:
μια πρωτεινη με προβιοτικα??
κ τι δλδ,μας λεει οτι εχει καλυτερες μεθοδους κατασκευης απο την κλασσικη μυο..?
μας δουλευει ψιλο γαζι λεμε ο τυπος..:turtle:

χεσε μας ρε γασπαρι με τις γκεη πρωτεινες σου..εμεις θα συνεχισουμε να πινουμε νουτρι..

sofos
13-11-11, 19:51
δλδ τι ειναι το εν λογω προιον δεν καταλαβα..?:unsure:
μια πρωτεινη με προβιοτικα??
κ τι δλδ,μας λεει οτι εχει καλυτερες μεθοδους κατασκευης απο την κλασσικη μυο..?
μας δουλευει ψιλο γαζι λεμε ο τυπος..:turtle:

χεσε μας ρε γασπαρι με τις γκεη πρωτεινες σου..εμεις θα συνεχισουμε να πινουμε νουτρι..

χαχαχαχ ε τι να κανει ο ανθρωπος αν θελει να βγαλει κερδος :P καλυτερα παντως να βγαζε κατι αλλο πχ κανα hica που ναι και της μοδας τελευταια...

Svein
13-11-11, 22:30
Καλή φαίνεται παρολαυτά πάω να πιω την warrior lab του φτωχού εδώ και τώρα :P ...!

Devil
14-11-11, 02:36
δλδ τι ειναι το εν λογω προιον δεν καταλαβα..?:unsure:
μια πρωτεινη με προβιοτικα??
κ τι δλδ,μας λεει οτι εχει καλυτερες μεθοδους κατασκευης απο την κλασσικη μυο..?
μας δουλευει ψιλο γαζι λεμε ο τυπος..:turtle:

χεσε μας ρε γασπαρι με τις γκεη πρωτεινες σου..εμεις θα συνεχισουμε να πινουμε νουτρι..

βασικα εγω σκαλωσα στο οτι εχει πιο ωραια γευση απο την κλασσικη myofusion....:green:

beef αλλαξοπιστησα και πηρα μια 2,27 myofusion σοκολατα....:green: αλλα ηταν τιμη ευκαιριας δεν μπορεσα να αντισταθω...:turtle:

sofos
04-12-11, 10:55
http://www.youtube.com/watch?v=nC6kq189GvM&feature=channel_video_title το βαζω για οσους ξερουν αγγλικα,αυτοι κανουν τα καλυτερα review στο youtube και τα πιο ειλικρινη ;)

oxandroloni
23-12-11, 19:35
Πήγε να βγάλει ο άνθρωπος μια πρωτεΐνη σαν την BSN Syntha-6 , Dymatize - Elite Fusion 7, γιατί τον κατηγορείτε και συγκρίνετε ανόμοια προϊόντα;

sofos
23-12-11, 19:37
Πήγε να βγάλει ο άνθρωπος μια πρωτεΐνη σαν την BSN Syntha-6 , Dymatize - Elite Fusion 7, γιατί τον κατηγορείτε και συγκρίνετε ανόμοια προϊόντα;

γιατι την ακριβινε και εβαλε πραγματα που ναι μαπα,βλεπε πρωτεινη ρυζιου......η κανονικη απλη myofusion ειναι στην ιδια κατηγορια μ αυτες που πες και καλυτερη με διαφορα....

oxandroloni
23-12-11, 19:38
Καλή φαίνεται παρολαυτά πάω να πιω την warrior lab του φτωχού εδώ και τώρα :P ...!

τζάμπα τα λεφτά ρε φιλαράκι.Πάρε αλεύρι κούλα με κακάο ίον και μπέρδευτα θα βγάλεις warrior lab. Πάρε μια νούτρι καλύτερα όπως λενε τα παιδιά και φθηνή και καλή.

amateur666
23-12-11, 19:42
ΣΟΦΕ παιζει να μ πεις τ ελεγαν μ λιγα λογια στο βιντεο π ανεβασες γτ δεν μπορω να τ δω ουτε στο ποστ σ..αλλα ουτε να τ βρω στο youtube!.. :unsure:

sofos
23-12-11, 19:44
ΣΟΦΕ παιζει να μ πεις τ ελεγαν μ λιγα λογια στο βιντεο π ανεβασες γτ δεν μπορω να τ δω ουτε στο ποστ σ..αλλα ουτε να τ βρω στο youtube!.. :unsure:

εμενα γιατι μου το ανοιγει κανονικα?:unsure:

amateur666
23-12-11, 19:46
εμενα γιατι μου το ανοιγει κανονικα?:unsure:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ εγω δεν μπορω να τ δω :(...τεσπα..

sofos
23-12-11, 19:49
ΔΕΝ ΞΕΡΩ εγω δεν μπορω να τ δω :(...τεσπα..

μπες απο google chrome εγω μ αυτον δεν εχω προβληματα και παει και σφαιρα ;)

oxandroloni
31-12-11, 18:42
γιατι την ακριβινε και εβαλε πραγματα που ναι μαπα,βλεπε πρωτεινη ρυζιου......η κανονικη απλη myofusion ειναι στην ιδια κατηγορια μ αυτες που πες και καλυτερη με διαφορα....

Ξέρεις δηλαδή την αναλογία κάθε πηγής? Μπορεί να την έχει γιατί θα δίνει κάτι που δεν δίνουν οι άλλες πηγές.
Σκέφτεσαι πρόχειρα εκτός αν έχεις κάτι με την εταιρία. Εδώ υποτίθεται κάνουμε αντικειμενική κριτική.
Πολλές πρωτεΐνες λένε και Hydrolysate εγώ προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να έχουν βάλει μέσα 1% hydrolysate ίσα ίσα για να το αναφέρουν αλλά δεν μπορείς να ξέρεις τι και πώς.
Τα αποτελέσματα είναι αυτά που θα δείξουν τι και πόσο έχει μέσα.

sofos
31-12-11, 18:57
Ξέρεις δηλαδή την αναλογία κάθε πηγής? Μπορεί να την έχει γιατί θα δίνει κάτι που δεν δίνουν οι άλλες πηγές.
Σκέφτεσαι πρόχειρα εκτός αν έχεις κάτι με την εταιρία. Εδώ υποτίθεται κάνουμε αντικειμενική κριτική.
Πολλές πρωτεΐνες λένε και Hydrolysate εγώ προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να έχουν βάλει μέσα 1% hydrolysate ίσα ίσα για να το αναφέρουν αλλά δεν μπορείς να ξέρεις τι και πώς.
Τα αποτελέσματα είναι αυτά που θα δείξουν τι και πόσο έχει μέσα.

σ αυτο που σ εκανα μπλοντ συμφωνω,αλλα να ξερεις για να την αναγραφει δευτερη ως πηγη,τοτε λογικα θα χει μεγαλο ποσοστο μεσα απο πρωτεινη ρυζιου..και οχι δεν εχω κατι με την εταιρια ισα ισα εχει βγαλει καλα πραγματα και εχω δοκιμασει μερικα και εμεινα ευχαριστημενος...

oxandroloni
05-01-12, 19:30
σ αυτο που σ εκανα μπλοντ συμφωνω,αλλα να ξερεις για να την αναγραφει δευτερη ως πηγη,τοτε λογικα θα χει μεγαλο ποσοστο μεσα απο πρωτεινη ρυζιου..και οχι δεν εχω κατι με την εταιρια ισα ισα εχει βγαλει καλα πραγματα και εχω δοκιμασει μερικα και εμεινα ευχαριστημενος...

Δηλαδή επειδή το λέει στο τέλος το Hydrolysate παίζει να έχει καμιά σταγόνα μέσα :P. Φαίνεται να είναι για όλη την μέρα σαν καθαρό (χωρίς πολλά carbs) MRP. Την δοκίμασα σαν γεύση είναι υπέροχη και διαλυτότητα κρεμώδης σαν τη Nutrabolics Isobolic αν έχει δοκιμάσει κανείς. Παρατηρώ οτι με χορταίνει κανα 3ωρο+ με 2 scoops που παίρνω. Results σε κανα 2 βδομάδες θα δούμε τι ρόλο βαράει..
Βγαίνει και σε τσουβάλι νομίζω 10lb άντε να δούμε τιμή που θα βγεί το τσουβάλι..

sofos
05-01-12, 20:18
Δηλαδή επειδή το λέει στο τέλος το Hydrolysate παίζει να έχει καμιά σταγόνα μέσα :P. Φαίνεται να είναι για όλη την μέρα σαν καθαρό (χωρίς πολλά carbs) MRP. Την δοκίμασα σαν γεύση είναι υπέροχη και διαλυτότητα κρεμώδης σαν τη Nutrabolics Isobolic αν έχει δοκιμάσει κανείς. Παρατηρώ οτι με χορταίνει κανα 3ωρο+ με 2 scoops που παίρνω. Results σε κανα 2 βδομάδες θα δούμε τι ρόλο βαράει..
Βγαίνει και σε τσουβάλι νομίζω 10lb άντε να δούμε τιμή που θα βγεί το τσουβάλι..

απο results,θα σου δωσει παραπανω μυικα απ το ονομα που βαλες εδω :green::P

oxandroloni
06-01-12, 11:21
απο results,θα σου δωσει παραπανω μυικα απ το ονομα που βαλες εδω :green::P

xaxa αυτό δουλεύει σίγουρα καλά και σε βγαίνει και πιο φθηνά.
Απίστευτη δουλειά..

sofos
24-01-12, 19:03
http://www.youtube.com/watch?v=hDRtSyTNEhs&list=UU-OuKtZ-uDNdILOGO3I6RTQ&index=1&feature=plcp η φιλοσοφια του γκασπαρι,σχετικα με την προσθηκη καστανου ρυζιου...

just chris
21-12-12, 12:56
1454 ασυναρτησιες (να μη το πω αλλιως) κανα ρεβιου για γευση, διαλυτοτητα, φουσκωματα, αφρισμα κατα το χτυπημα δεν βλεπω.γι'αυτο δεν ανοιγωνται αυτα τα θεματα????????????????????????????????

dio32
21-12-12, 17:52
1454 ασυναρτησιες (να μη το πω αλλιως) κανα ρεβιου για γευση, διαλυτοτητα, φουσκωματα, αφρισμα κατα το χτυπημα δεν βλεπω.γι'αυτο δεν ανοιγωνται αυτα τα θεματα????????????????????????????????

γευση φυστιβουτηρο πολυ καλη μου αρεσε πρωτη φορα διαλεξα τετοια γευση.διαλυτοτητα 8/10 ουτε αφρισμα ουτε φουσκωμα ενιωσα.
η παλια myofusion για εμενα ηταν myxesion με εστελνε τουαλετα.

just chris
21-12-12, 18:43
:thumbup::thumbup::thumbup:

dreamer n` warrior
09-02-13, 03:14
Απαράδεκτη πρωτείνη!!!!! Πήρα τη γεύση milk chocolate συνέχεια όλο αέρια είχα και όλο τουαλέτα πήγαινα...

sofos
09-02-13, 03:55
Απαράδεκτη πρωτείνη!!!!! Πήρα τη γεύση milk chocolate συνέχεια όλο αέρια είχα και όλο τουαλέτα πήγαινα...

εχει xanthan gum μεσα γι αυτο,ολες του γκασπαρι ειχαν κ εχουν,την επομενη φορα διαλεξε μια χωρις αυτο εδω..

Socratis100
15-02-13, 01:55
Για εμενα πολυ δυνατη η σοκολατα,οτι καλυτερο εχει γευτει
ΜΙΑΜΙΑΜΙΑΜ
Παω αυριο να παρω 4 κιλα,τουρμπο:weights::weights:

thanasispinkflo
15-02-13, 11:21
Γεύση σοκολάτα πολύ καλή και αν και πολλαπλών πηγών διαλυόταν λες και ήταν whey!!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

just chris
23-03-13, 13:02
επειδη εμενα η myofusion δεν μου αρεσε.αυτη εχει διαφορα σε γευση απο τη myo??
θελω να δοκιμασω κ μια πολλων πηγων κ ειπα να δω αυτη.
λοιπον?

just chris
02-04-13, 04:03
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
δυσκολη ερωτηση η απο πανω ε?

Adinamos
16-04-13, 21:33
Πρώτο σκουπ σήμερα:

Γευση (cookies): Όμοια με ρόφημα oreo. Κανένα ανεπιθύμιτο aftertaste. Συνεχίζει την παράδοση των προηγούμενων version, μαζίσυνεχίζει και την παράδοση να είναι η μοναδική πρωτείνη (μαζι με τις αλλες myo) που βαθμολογώ με 10άρι. 10/10
Διαλυτότητα: Και σε αυτη την κατηγορία.. Μία απ τα ίδια: απίστευτη πυκνότητα και ομοιογένεια. Δε μένει τιποτα στο σεικερ. 10/10
Τιμή: Εδώ θα βγάλω το άχτι μου. Όχι μόνο άκριβη, αλλά και όταν ανοίγεις το κουτί η στάθμη της σκόνης ειναι κάτω από τη μεση. Απαράδεκτοί. 3/10

Overall: η παρουσία των προβιοτικών έχουν κόψει σε ποσοστο την πρωτείνη. Κλασσικά δε ξέρουμε τι γινεται μέσα στο μπλεντ επίσης. Από γεύση και διαλυτότητα Τοp, απο value for money.. Νοt. Απ´ ότι φαίνεται το gourmet πληρώνονται ακόμα και στις πρωτείνες κύριοι. 7/10

koukoutsaki
16-04-13, 21:34
την καινουρια καινουρια πηρες την elite series???

Adinamos
17-04-13, 02:30
την καινουρια καινουρια πηρες την elite series???

Όχι καλή μου, την probiotic πήρα.

koukoutsaki
17-04-13, 07:37
ααα μαλιστα
εγω μολις μου τελειωσει το κουτι θα την αγορασω κ θα γραψω εντυπωσεις :thumbup:

υγ ωραια υπογραφη!

nikoskaz
17-04-13, 12:15
εχω δοκιμασει 4 γευσεις ειναι η αγαπημενη μου πρωτεινη γευστικα τουλαχιστον !!! κρεμωδη υφη ελαχιστος αφρος δεν θελει εντονο χτυπημα γαστρεντερικες διαταραχες δεν ειχα ποτε ισως ενα μικρο φουσκωμα αλλα δεν με ενοχλει ! καλυτερη η cinnamon roll μετα μπανανα μετα φυστικοβουτυρο και τελευταια cookies !!! την παιρνω το βραδυ πριν τον υπνο κ κανενα απογευμα σαν mrp !

cuntface
17-04-13, 12:33
εγω πηρα την elite σε γευση βανιλια δεν ειναι τοσο κρεμοδες οσο η probiotic αλλα εχει απιστευτη γευση

GodSlayer
01-05-13, 01:16
για μενα η πλεον αχρηστη πρωτεινη. αλιμονο να πληρωνεις για πρωτεινη brown rice.. ελεος

just chris
01-05-13, 02:42
δεν λεει σε τι ποσοτητα ειναι αρα μην εισαι απολυτος.

GodSlayer
01-05-13, 02:43
σε οποια ποσοτητα και να'ναι! εδω γινονται μαχες για WPI vs WPC αλιμονο να συζηταμε για φυτικες πρωτεινες πλεον

just chris
01-05-13, 02:52
τι να σου πω ρε φιλε, εγω θα την επαιρνα παντως.

GodSlayer
01-05-13, 15:56
φιλε μου ειναι καθαρα θεμα του καθενος. εγω προσωπικα προτιμω τις πρωτεινης υψηλοτερης βιολογικης αξιας.

MakPriest
04-05-13, 21:07
η γευση σοκολάτα που εχω δοκιμάσει ειναι απο πολυ καλή έως άριστη:clapping:

GodSlayer
04-05-13, 21:09
αν σου αρεσει ο κυριος γκασπαρι καλυτερα να προτιμησεις την ελιτ απο τον προβιοτικη

MakPriest
04-05-13, 22:41
είναι λίγο τσιμπημένη στη τιμή η ελιτ.. ισως επειδη ειναι καινούρια ακομα:unsure:

GodSlayer
04-05-13, 23:00
παρε μια αλλη τοτε, μην αναλωνεσαι σε πρωτεινη που περιεχει μεσα φυτικες πηγες

relaxncoffee
26-05-15, 22:08
εχω μια απορια.το οτι εχει ιχνη πρωτεινης ρυζιου που ειναι το κακο?επιδει δεν θεωρειτε υψηλης βιολογικης αξιας?

χωρις παρεξηγηση παιδια οταν κανουμε τελια το φαγητο μας,την γυμναστικη και τον υπνο μας μετα ας ειμαστε ιδιοτροποι και τελιομανεις στα συμπληρωματα.