PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο σωστός διαχωρισμός



Tassos
28-03-08, 18:23
Μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για το σωστό διαχωρισμό του προγράμματος σε περίοδο γράμμωσης? Σε περίοδο όγκου κάνω μια μυική ομάδα την ημέρα. Σε περίοδο γράμμωσης είναι καλό να κάνουμε το ίδιο πρόγραμμα αλλά με περισσότερες επαναλήψεις ή να κάνουμε συνδιασμό μυικών ομάδων για να μικραίνει ο κύκλος που επαναγυμνάζεται μια μυική ομάδα?

RUHL
28-03-08, 18:44
Δεν αλαζεις προγραμμα στην γραμμωση ουτε επαναληψεις αυξανεις μονο το διαλειμα που ειπε ο βοςς μειωνεις αμα ειναι

Παλι 1 σωματικο τμημα την εβδομαδα αμα περνεις αναβολικα και προλαβαινεις να ξεκουραστεις πιο γρηγορα τοτε χτυπας και 2 φορες την εβδομαδα

dreads
07-04-08, 00:43
γιατι να μην γυμνασεις κατι 2 φορες αν εχεις και καμποσες μερες ξεκουρασης ενδιαμεσα? αν εχεις σωστη διατροφη δν νομιζω να υπαρχει προβλημα..ολοι δινουν πολυ εμφαση στην υπερκοπωση αλλα οχι στην διατροφη,πιστευω ειναι πολλη παρεξηγημενη λεξη η υπερκοπωση..ο καθενας ειναι ξεχωριστος δν ειναι παντα τα αναβολικα ρε,γνωμη μου ετσι!Σεβαστη και η δικια σου ομως:)..

pikolo
07-04-08, 01:51
εγω παλι συμφωνω με τον ruhl..δεν προλαβαινεις να αναρωσεις ετσι ωστε να γυμνασεις ενα μερος δυο φορες την εβδσομαδα και ειδικα οταν εισαι σε γραμμωση π ο αργανισμος σ καταπονειται περισσοτερο. :bbbiceps:

RUHL
07-04-08, 10:01
Dreads αμα εφτιαχνα menzer η Dc προπονησεις και 3 φορες την εβδομαδα θα προπονουσα σωματικα τμηματα :lol: :lol: :green: :P :P :P

συνηθως κανω 16-20 σετ τα μεγαλα σωματικα τμηματα και 12-14 τα μικρα οποτε ειμαι πιασμενος για αρκετες μερες(3-5 με καλη διατροφη και συμπληρωματα) μετα την προπονηση για αυτο δεν μπορω να κανω 2πλες προπονησεις με αυτη την ενοια το λεω

Ενω εχω καποια υποψια οτι με αας θα μπορουσα να βγαζω 2πλες προπονησεις :green: :green: :green: :D




:weights: