PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημήτρης Ασημομύτης : Aφιέρωμα + Συνεντευξη [Φεβρουάριος 2013]



Polyneikos
18-11-11, 23:17
Ο Δημήτρης Ασημομύτης ειναι ενας αθλητής της παλιας φρουράς ,ο οποιος πρωταγωνίστησε στις δεκαετίες του 1980 και 1990.
Αγωνιζόταν στις βαριές κατηγορίες.

34504


Επαιξε με σπουδαίους αντιπαλους,Γκίνη,Γρίβα,Μωρο,Κοσυφίδη,Τσιλιγκούδη,Ζωρο,γεγονός που τον κατατασει στην ελιτ του ελληνικου χωρου.
Ξεκίνησε το bodybuilding το 1984.Εντυπωσιασμενος από τα περιοδικα της εποχης ξεκινησε να μαθαινει τα μυστικα του αθληματος.
Την επόμενη χρονια,το 1985 ,συμμετασχει για πρώτη φορά στην κατηγορια εφήβων ,την οποία κερδίζει.
Το 1986,μετα την απόλυση του από τον στρατο συμμετείχε στην κατηγορία Εφήβων +80κ. στο Πανελληνιο Κυπελλο της IFBB,όπου κερδιζει την 2η θεση πίσω από τον Δημήτρη Μεντή

34505




34506

Το 1988 συμμετεχει και κερδίζει στο Πανελληνιο Πρωταθλημα της IFBB στην κατηγορία -90 κ. και συμμετασχει στους Μεσογειακους και Βαλκανικούς ,όπου κερδίζει την 6η και 4η θεση αντίστοιχα.

Το 1989 συμμμετεχει στο Πανελληνιο Κύπελλο της IFBB όπου και κερδιζει την 4η θεση.

Το 1990 κερδίζει την βαρια κατηγορία στο Πανελληνιο Κύπελλο της IFBB και βγαίνει 2ος στο Πανελληνιο της WABBA στην +85,πίσω από τον Σακη Τσιλιγκούδη.Επίσης συμμετεχει στο Power Play Grand Prix και βγαίνει 3ος πίσω από τον Γιαννη ΓΚίνη και τον Σακη Τσιλιγκούδη

Πανελληνιο Πρωταθλημα WABBA 1990

Ανω σειρα απο αριστερα:Γιαννης Κούκος- Σακης Τσιλιγκούδης - Γ. Μελισσουργός - Σ. Μαραγκάκης
Κατω σειρα Κομνηνος - Ασημομύτης - Αναστασόπουλος


34508

Στο Πανευρωπαϊκο της WABBA στην Βαρκελωνη το 1990 κατατάσσεται 13ος

34511

Το 1991 κερδίζει την βαρια κατηγορία στο Πρωταθλημα της WABBA.
Βγαίνει 7ος Στο Πανευρωπαϊκο της WABBA στην Γερμανία στο Alzey.

Το 1992 κερδίζει τον Γενικο Τίτλο στο Πρωταθλημα και στο Κύπελλο της WABBA!

34509


Βγαίνει 2ος στο Μr Ευρωπη και 2ος στο Μρ Oδύσσεια με αντίπαλο τον Γιάννη Γκίνη!
Στο Πανελλήνιο Κυλελλο της WABBA το 1993 βγαίνει 2ος στο στην -90κ.
Στο Παγκόσμιο Πρωταθλήμα της WABBA βγαίνει 6ος στην ψηλή κατηγορία.

Αυτες είναι καποιες από τις συμμετοχές του,σαφως καποιες μου διαφευγουν.Θεωρω ότι σε αυτον τον αθλητη αρμοζει μια ξεχωριστη αναφορα.:clap:

Με τον Σακη Πεφανη

34507

34512


34510

Muscleboss
18-11-11, 23:29
Πολυ καλός αθλητής με σημαντικό αριθμό συμμετοχών. Ομολογώ ότι μέχρι πριν λίγα χρόνια τον αγνοούσα καθώς έχω την εντύπωση ότι δεν ακούστηκε όσο κάποιοι άλλοι.

Κώστα ευχαριστούμε γιατι ήταν ένα κομμάτι του πάζλ που έλλειπε :clap:

ΜΒ

NASSER
19-11-11, 00:22
Ξεχωριστός αθλητής, με ωραία συμμετρία και καλό όγκο για την εποχή που αγωνιζόταν! :clap:

vaggan
22-11-11, 11:44
πολυ καλες αναλογιες:thumbup::thumbup:

Δημήτρης Ασημομύτης
03-12-11, 23:48
35585


35586





35587



35588




35589



35590



35591



35592



35593



35594

Δημήτρης Ασημομύτης
03-12-11, 23:54
Ο Δημήτρης Ασημομύτης ειναι ενας αθλητής της παλιας φρουράς ,ο οποιος πρωταγωνίστησε στις δεκαετίες του 1980 και 1990.
Αγωνιζόταν στις βαριές κατηγορίες.

Επαιξε με σπουδαίους αντιπαλους,Γκίνη,Γρίβα,Μωρο,Κοσυφίδη,Τσιλιγκούδη,Ζωρο,γεγονός που τον κατατασει στην ελιτ του ελληνικου χωρου.
Ξεκίνησε το bodybuilding το 1984.Εντυπωσιασμενος από τα περιοδικα της εποχης ξεκινησε να μαθαινει τα μυστικα του αθληματος.
Την επόμενη χρονια,το 1985 ,συμμετασχει για πρώτη φορά στην κατηγορια εφήβων ,την οποία κερδίζει.
Το 1986,μετα την απόλυση του από τον στρατο συμμετείχε στην κατηγορία Εφήβων +80κ. στο Πανελληνιο Κυπελλο της IFBB,όπου κερδιζει την 2η θεση πίσω από τον Δημήτρη Μεντή


Το 1988 συμμετεχει και κερδίζει στο Πανελληνιο Πρωταθλημα της IFBB στην κατηγορία -90 κ. και συμμετασχει στους Μεσογειακους και Βαλκανικούς ,όπου κερδίζει την 6η και 4η θεση αντίστοιχα.

Το 1989 συμμμετεχει στο Πανελληνιο Κύπελλο της IFBB όπου και κερδιζει την 4η θεση.

Το 1990 κερδίζει την βαρια κατηγορία στο Πανελληνιο Κύπελλο της IFBB και βγαίνει 2ος στο Πανελληνιο της WABBA στην +85,πίσω από τον Σακη Τσιλιγκούδη.Επίσης συμμετεχει στο Power Play Grand Prix και βγαίνει 3ος πίσω από τον Γιαννη ΓΚίνη και τον Σακη Τσιλιγκούδη


Στο Πανευρωπαϊκο της WABBA στην Βαρκελωνη το 1990 κατατάσσεται 13ος



Το 1991 κερδίζει την βαρια κατηγορία στο Πρωταθλημα της WABBA.
Βγαίνει 7ος Στο Πανευρωπαϊκο της WABBA στην Γερμανία στο Alzey.

Το 1992 κερδίζει τον Γενικο Τίτλο στο Πρωταθλημα και στο Κύπελλο της WABBA!


Βγαίνει 2ος στο Μr Ευρωπη και 2ος στο Μρ Oδύσσεια με αντίπαλο τον Γιάννη Γκίνη!
Στο Πανελλήνιο Κυλελλο της WABBA το 1993 βγαίνει 2ος στο στην -90κ.
Στο Παγκόσμιο Πρωταθλήμα της WABBA βγαίνει 6ος στην ψηλή κατηγορία.

Αυτες είναι καποιες από τις συμμετοχές του,σαφως καποιες μου διαφευγουν.Θεωρω ότι σε αυτον τον αθλητη αρμοζει μια ξεχωριστη αναφορα.:clap:




Σ' ευχαριστώ για την δημοσίευση.Μπορείς να δεις κάποιες φωτογραφίες μου που δημοσίευσα στο forum με τις φωτογραφίες αθλητών.

Polyneikos
04-12-11, 09:38
Δημητρη καλως ήρθες στην παρεα μας!Μεγάλη μας χαρα να εισαι μελος του bodybuilding.gr,όπως και έκπληξη!
Mετεφερα τις φωτογραφίες που εβαλες εδω στο άρθρο σου για να ειναι συγκεντρωμενες μαζι με την βιογραφία σου.
Απο ποιους αγωνες ειναι αλήθεια;

NASSER
04-12-11, 10:22
κ. Ασημομύτη καλώς ήρθες στο φόρουμ και ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες!!! :welcome:

vaggan
04-12-11, 10:40
γεια σου δημητρη φοβερες οι φωτο με ζωρο και γουλτιδη :clap::clap:ευχαριστουμε τωρα με τι ασχολησε?εχεις καποιο γυμναστηριο?

TheWorst
04-12-11, 10:45
Πολυ καλος :clap::clap:

tomaxok
04-12-11, 11:13
η αλλη φοτο ειναι με ζωρο και αλεξιου,πολυ καλος αθλητης

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-12-11, 12:20
Πολυ καλος ο Δημητρης Ασυμομυτης! Πιστευω εαν θεωρητικα κατεβαινε στη κατασταση των φωτο στην σημερινη εποχη,εστω κ αν εχουν περασει σχεδον 20 χρονια παλι θα πρωταγωνιστουσε . Αυτο βεβαια ισχυει κ για αλλους κορυφαιους πρωταθλητες οπως ο Δημητρης.:thumbsup:

Δημήτρης Ασημομύτης
04-12-11, 15:50
γεια σου δημητρη φοβερες οι φωτο με ζωρο και γουλτιδη :clap::clap:ευχαριστουμε τωρα με τι ασχολησε?εχεις καποιο γυμναστηριο?

Τώρα τρέχω σε ποδηλατικούς αγώνες στην κατηγορία των παλαιμάχων στην ΠΕΠΑ με αρκετες διακρήσεις και σε αυτό το άθλημα.'Εχω και γυμναστήριο στο κέντρο της Αθήνας:Κεφαλληνίας 97.Το γυμναστήριο λέγεται Power Gym, τηλ:210-8627031.Οι γνώσεις και η εμπειρία μου είναι διαθέσιμες σε όποιον τις ζητήσει.

NASSER
04-12-11, 16:06
Τώρα τρέχω σε ποδηλατικούς αγώνες στην κατηγορία των παλαιμάχων στην ΠΕΠΑ με αρκετες διακρήσεις και σε αυτό το άθλημα.'Εχω και γυμναστήριο στο κέντρο της Αθήνας:Κεφαλληνίας 97.Το γυμναστήριο λέγεται Power Gym, τηλ:210-8627031.Οι γνώσεις και η εμπειρία μου είναι διαθέσιμες σε όποιον τις ζητήσει.

κ. Ασημομύτη μάλλον θα πρέπει να έχουμε φωτο σου και σχόλια και σαυτη την ενότητα http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12918-%CE%A0%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1&p=325189#post325189 καθώς και εγω είμαι νέος ποδηλάτης αλλά τα βάρη δεν τα αποχωρίζομαι :)

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-12-11, 23:55
Μιστερ Ελλας WABBA 1991 ,Δημητρης Ασυμομυτης, πρωτος καθαρα στην βαρια κατηγορια με πολυ δυσκολους αντιπαλους.



http://www.youtube.com/watch?v=KNE-jeGwzpo

Δημήτρης Ασημομύτης
05-12-11, 00:49
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ VIDEO. ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΗΨΗ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΟ.

TRIANTAFYLLOU
05-12-11, 01:59
Eυχάρηστη έκπληξη η παρουσία σου στο φόρουμ Δημήτρη καλώς ήρθες στην παρέα μας :thumbup::thumbup:

εγω σε θυμάμε καλα και την αγωνιστική σου πορεία και αγώνες έβλεπα λαιβ αλλα και συμμετείχα το 88-89 στα πανελλήνια και διεθνή της ΙΦΒΒ και το ποδήλατο που ασχολείσαι τωρα το θεωρώ την καλύτερη προπόνηση για εναν ββ που έχει σταματήσει να είναι αγωνιστικός , γιατι και την καρδιά γυμνάζει χωρίς να επιβαρύνει τα γόνατα και κλειδώσεις όπως πχ το τρέξιμο για κάποιον ειδικα που είναι βαρύς :thumbup:

Polyneikos
05-12-11, 21:59
Μιστερ Ελλας WABBA 1991 ,Δημητρης Ασυμομυτης, πρωτος καθαρα στην βαρια κατηγορια με πολυ δυσκολους αντιπαλους.



http://www.youtube.com/watch?v=KNE-jeGwzpo

Χρηστο σε ευχαριστουμε πολυ για αυτο το όμορφο βίντεο ατομικο του Δημητρη Ασημομυτη.
Ανταποδίδω με μερικες φωτογραφίες από διαφορους αγωνες του και περιοδικα..

35841


IFBB Μεσογειακοι 1988 Τουρκία

35842


Μr Oδύσσεια 1992

35844

Με Γκίνη και Ζωρο

35843


Εξωφυλλο από το περιοδικό Αθλητης με την Βικυ Λεστενκο και τον Βασίλη Γρίβα

35845

Δημήτρης Ασημομύτης
05-12-11, 22:45
35846





35847








35848






35849




35850




35851
35852
35853
35854


35855



35856

Polyneikos
05-12-11, 23:32
Φοβερες οι φωτογραφίες ,ευχαριστουμε για την διάθεσή τους στο forum!:clap:
Παρατηρω ότι εχετε βρεθεί πολλες φορές αντίπαλος με τον Βασίλη Ζωρο,όπως και με τον Γιαννη Γκινή..
Ποιους θεωρουσατε τους σπουδαιότερους αντιπαλους σας;Με ποιους κοντραριστηκατε περισσότερο;

ελμερ
05-12-11, 23:37
πολυ καλο σωμα,συμμετρικο και κοφτερη γραμμωση!!!!:bowdown::bowdown::welcome:

Δημήτρης Ασημομύτης
06-12-11, 00:06
Φοβερες οι φωτογραφίες ,ευχαριστουμε για την διάθεσή τους στο forum!:clap:
Παρατηρω ότι εχετε βρεθεί πολλες φορές αντίπαλος με τον Βασίλη Ζωρο,όπως και με τον Γιαννη Γκινή..
Ποιους θεωρουσατε τους σπουδαιότερους αντιπαλους σας;Με ποιους κοντραριστηκατε περισσότερο;
με τον Ζωρο και τον Γκινη

Διακογιαννης Γιαννης
07-12-11, 10:35
Ο Δημητρης σε καποιο αγωνα, ποζαρισε με Φρανκ Σινατρα-νομιζω με το my way-και ηταν καταπληκτικη παρουσιαση.Αν καποιος εχει το σχετικο βιντεο,θα ηθελα να μας το προβαλλει.

Δημήτρης Ασημομύτης
07-12-11, 22:26
ΓΙΑΝΝΗ ΕΧΩ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ CDROM

Δημήτρης Ασημομύτης
10-12-11, 17:33
Ο Δημητρης σε καποιο αγωνα, ποζαρισε με Φρανκ Σινατρα-νομιζω με το my way-και ηταν καταπληκτικη παρουσιαση.Αν καποιος εχει το σχετικο βιντεο,θα ηθελα να μας το προβαλλει.


http://www.youtube.com/watch?v=77L_aClLLDs


http://www.youtube.com/watch?v=xGMig3NJ6VY

Polyneikos
10-12-11, 17:44
Δημήτρη σε ευχαριστουμε κατ΄αρχην για την διαθεση του προσωπικού σου υλικου.Καταπληκτικο βίντεο,πολυ ωραία ποζαρισματα!:clap:
Στο Πανελληνιο το 1992 που ποζαρεις με το Μy Way είχες παρει το Γενικο Τίτλο.Στο ΜR Αδωνις το 1993 ποιο ήταν το αποτέλεσμα;

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-11, 18:40
Δημητρη η μια παρουσιαση ηταν καλυτερη απο την αλλη.Οντως εισαι κλασικο παραδειγμα αθλητη,με καλλιτεχνικη φλεβα.

Δημήτρης Ασημομύτης
10-12-11, 21:09
Δημήτρη σε ευχαριστουμε κατ΄αρχην για την διαθεση του προσωπικού σου υλικου.Καταπληκτικο βίντεο,πολυ ωραία ποζαρισματα!:clap:
Στο Πανελληνιο το 1992 που ποζαρεις με το Μy Way είχες παρει το Γενικο Τίτλο.Στο ΜR Αδωνις το 1993 ποιο ήταν το αποτέλεσμα;
Γενικός νικητής και εκεί.

NASSER
10-12-11, 21:14
Προσωπικά ο θαυμασμός μου στο πρόσωπο του Δημήτρη είναι πως εξακολουθεί να κάνει πρωταθλητισμό σε ένα επίσης δύσκολο άθλημα, όπου και εκεί πρωτοπορεί!
Πατέρας τριων αγοριών, πραγματικός αγωνιστής και πολύ καλός χαρακτήρας ήταν χαρακτηριστικά τα σχόλια από συναθλητή του ποδηλάτη που όταν τον ρώτησα αν γνωρίζονται, αντέδρασε με ενθουσιασμό :)

Polyneikos
16-12-11, 19:06
Ενας από τους πολλους αγωνες που συμμετείχε ο Δημητρης Αασημομυτης και εχω ξεχωρίσει,με ενα φοβερο Line up στον Γενικο Τίτλο

WABBA-ΠΕΣΔ Μr Ελλάς 1991

Γριβας-Ασημομυτης-Κοσυφίδης - Μωρος!!


36728


36729



Νικητής της κατηγορίας -95 κιλων,με αντιπαλους τον Γιαννη Κοπαρίδη,Χρηστο Κεχαγιά


36730

Δημήτρης Ασημομύτης
19-01-13, 01:26
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΣΤΟ FACEBOOK:
http://www.facebook.com/demetres.asemomytes

Polyneikos
19-01-13, 02:02
Οκ Δημητρη,θα τα λεμε και απο εκεί οπότε :welcome:

TRIANTAFYLLOU
19-01-13, 16:06
γειά σου Δημήτρη , η ποδηλασία είναι απο τα ωραιότερα και πιο ευχάριστα αθλήματα και προσιτή για τον καθένα σε επίπεδο αθλησης σε ερασιτεχνικό επίπεδο , κάνουμε τις μετακινήσεις μας και συγχρόνως γυμναζόμαστε :thumbup::thumbup:

Polyneikos
19-01-13, 19:58
Για καποιον λόγο, όταν βλέπω φωτογραφίες του Δημητρη Ασημομυτη, τις συνδυαζω με μια γκάμα σπουδαίων πρωταθλητων, Γκίνης, Γρίβας, Κρυσταλλης, Ζωρος, Κοσυφίδης, Τσιλιγκούδης ειναι μερικοί με τους οποιους συναγωνίστηκε,σε μια περίοδο όπου γνωρισε μεγάλη ακμη το Bodybuilding
Οπότε ανασύρονται ωραίες εποχές του bodybuilding βλέπωντας καποιες φωτογραφίες του.


60465

WABBA Πανευρωπαϊκο 1992 Αθήνα

60466

MR ΟΔΥΣΣΕΙΑ 1992

60467



Με τον Κρυστάλλη και ανάμεσα τους ο Φραγκίσκος Μπατής


60468

Με τον Κοσυφίδη

60469


Για αρκετα χρόνια πλεον, εχει αφησει το αγωνιστικο bodybuilding και εχει περάσει στην αγωνιστική ποδηλασία σε επιπεδο πρωταθλητισμού, διαγωνίζεται στην κατηγορία Masters,με τα χρώματα του Παναθηναϊκου


60470

60471

Polyneikos
03-02-13, 12:44
Είμαστε στην ευχάριστη θέση ως Βοdybuilding.gr να εγκαινιάζουμε τις παρουσιάσεις αθλητών για το 2013 και να σας παρουσιάσουμε μια συνέντευξη ενός πολύ σημαντικού αθλητή του bodybuilding, του Δημήτρη Ασημομύτη.
Οι παλαιότεροι σίγουρα θα τον θυμούνται ,καθώς εχει αρκετούς τίτλους στο ενεργητικό του, αγωνιζόμενος σε μια πολύ καλή περίοδο του ελληνικού Body Building αλλά σίγουρα και οι νεότεροι αθλητές και αναγνώστες θα βρουν πολύ ενδιαφέρουσα την συνέντευξη του!


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΣΗΜΟΜΥΤΗΣ : Συνέντευξη Φεβρουάριος 2013 !

61068


Δημήτρη καλησπέρα.
Σε ευχαριστουμε κατ΄αρχήν που «σπάς» την σιωπη σου μετά από αρκετα χρονια αποχής από το αγωνιστικο bbing και την ανταπόκρισή σου…
Καλως ήρθες στο bodybuilding.gr,χαρά μας να φιλοξενoυμε έναν σημαντικό πρωταθλητή του bodybuilding.


Δ.Α.: Να ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου για την φιλοξενία σας στο bodybuilding.gr και για το ενδιαφέρον σας.


Πως ξεκινησε ο Δημήτρης Ασημομύτης το άθλημα του bbing;Τι παραστάσεις ειχες για να ξεκινήσεις προπονήσεις με βάρη;


Δ.Α.: Βασικά ξεκίνησα για να αδυνατίσω και να φτιάξω κάπως το σώμα μου, δεν αρχισα με σκοπό δηλαδή τον πρωταθλητισμό.
Κατόπιν είδα ότι το σωμα είχε καλή ανταπόκριση στην προπόνηση με βάρη και αποφάσισα να ασχοληθώ και πιο εντατικά
Οι παραστάσεις που είχα ήταν τα εξωφυλλα των περιοδικων που έβλεπα κρεμασμένα στα περιοδικά ,τις εκδόσεις Ζαπατίνα, τον Αθλητή


Από εκει και πέρα τι σε ώθησε να ξεκινησεις το αγωνιστικό bbing; Παρακολουθουσες τους αγώνες της εποχής;

Δ.Α.: Δεν είχα παρακολουθήσει ποτέ αγώνες, οι φίλοι μου με παρότρυναν,εκείνοι δηλαδή που βλέπαν την διαφορά στο σώμα μου,έβλεπα και εγώ την εξέλιξη στο σώμα μου και το αποφάσισα

Που γυμναζόσουν εκείνη την περίοδο;

Δ.Α.: Γυμναζόμουν στον Δαλμάρα. Την περίοδο πριν κατέβω πρώτη φορά το 1985,γυμναζόμουν το καλοκαίρι στο εξοχικό μου με ένα σετ Οlympus, του Ζαπατίνα. Μια μπάρα 80 κιλά, 2 αλτήρες και ένας πάγκος που γινόταν επικλινής


Eιχες καποια πρότυπα τότε από τον διεθνη ή τον ελληνικο χωρο;

Δ.Α.: Δεν ήξερα τότε αθλητές,ούτε είχα πάρει περιοδικα να φανταστείς, από τις φωτογραφίες που έβλεπα απο τα εξώφυλλα.
Να φανταστείς από την μια έβλεπα τους αθλητές και νόμιζα ότι ήταν ψεύτικοι, σαν μοντάζ!

Λίγο πριν την πρώτη του συμμετοχή, το 1985, στο γυμναστήριο του Σπύρου Μπουρνάζου

61062



Θες να μας αναφερεις πότε αγωνιστηκες για πρώτη φορα;Τι αναμνησεις αποκόμισες από εκεινο τον αγωνα;

Δ.Α.: Αγωνίστηκα στο Mr Eλλάς της WABBA το 1985. Δεν είχα δει ποτέ αγώνες στην ζωή μου,δεν ήξερα καν τι είναι,ούτε οι φίλοι μου,τα περιοδικά κοιτάγαμε,οπότε δεν ξέραμε την διαδικασία,δεν είχε κατέβει κανείς σε αγώνες ,μόνο γυμναστική κάναμε.
Είχα μάθει μόνο κάποιες βασικές πόζες.
Να φανταστείς την άγνοιά μου δεν ήξερα καν ότι έπρεπε να ετοιμάσω μουσική για ατομικό ποζάρισμα.
Όλοι οι αθλητές είχαν καποιο κομμάτι ετοιμάσει, εκτός από μερικους που δεν γνωρίζαμε και μας βάζαν καποια δικια τους μουσική.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχα ποζάρει με το Άπονη ζωή instrumental,χωρίς λόγια δηλαδη!

Τι θέση είχες πάρει εκεί Δημήτρη;

Δ.Α.: Οι juniors τότε χωριζόταν λόγω συμμετοχών σε 3 κατηγορίες ύψους.
Εγω είχα κερδίσει την 1η θέση στην Ψηλή Κατηγορία Εφήβων και το βραβείο του πλέον μυώδης .

Η επόμενη σου συμμετοχή κατόπιν;

Δ.Α.: Ηταν το 1986, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της IFBB, στην βαριά κατηγορία εφήβων, με αθλητές όπως ο Δημητρης Μεντής, ο Κλαδούχος, ο Ασημακόπουλος κτλ. Εκεί Βγήκα 2ος


IFBB-ΕΕΟΣΔ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 1986

61063


Ποιό ήταν το κλίμα πριν ,κατά και μετά την διαρκεια των αγώνων;Ειχες επαφές με άλλους αθλητες;
Πως ενημερωνόσασταν στο ποιοι θα κατέβουν στους αγώνες;

Δ.Α.: Στον 1ο και στον 2ο μου αγώνα δεν ήξερα κανέναν.Μετά είχα γνωρίσει αρκετούς αθλητές, μιλάγαμε,βλεπόμασταν,κάναμε προπονήσεις μαζί.
Με τον Γκίνη είχαμε κανει προπονήσεις μαζί, είχα μείνει και 1 μήνα στην Ρόδο στο σπίτι του, με τον Σωτήρη Παπαδημητρίου μια περίοδο το 1992 κάναμε προπονήσεις,με τον Βασίλη Ζωρο βρεθήκαμε πρωτη φορά στους αγώνες και έκτοτε καναμε παρέα, με τον Αναστασόπουλο , την Βίκυ Λεστένκο και αλλους αρκετούς
Με τον Κλαδούχο κάναμε προπόνηση θυμάμαι (Gap ήταν το ψευδώνυμό του), τότε έκανα διπλές προπονήσεις και πήγαινα το πρωί και κάναμε αεροβική στο International στην Κηφισίας.


Μερικές από τις πιο σημαντικες σου διακρίσεις που εχουμε καταγραψει:

1985 WABBA Μr Ελλας Juniors 1ος 1η κλάση & πλέον μυωδης

1986 IFBB Πανελλήνιο Κύπελλο Εφηβοι -90 2η θέση

1988 IFBB 1ο Πανελληνιο Κυπελλο Ανδρών 1η θέση -90
1988 IFBB Μεσογειακοί Τουρκία 6η θέση
1988 IFBB Βαλκανικοί Τουρκία 3η θέση

1989 IFBB 2o Πανελλήνιο Κύπελλο -90 4η θέση

1990 WABBA Μr Ελλας +85 2ος, Γενικός Τίτλος 4ος
1990 PowerPlay Grand Prix Ψηλή 2ος Γενικός Τίτλος 3ος
1990 WABBA Mr Europe Ισπανία Μεσαία κατηγορία 13ος

1991 WABBA Μr Ελλας -95 1ος Γενικός Τιτλος 3ος
1991 WABBA Mr Europe Γερμανία Ψηλή κατηγορία 7ος

1992 WABBA Μr Ελλας 1ος Ψηλή & Γενικός Νικητής
1992 WABBA MR Europe Aθηνα 2η θέση
1992 WABBA Κύπελλο 1ος Ψηλή & Γενικός Νικητής

1993 WABBA Κύπελλο -90 2ος
1993 WABBA Παγκόσμιο Ισπανία Ψηλή κατηγορία 6ος
1993 Μr Aδωνις Γενικός Νικητής & Γενικός Νικητής Κυπέλλου Πρωταθλητών


Ποια επιτυχια σου θεωρείς πιο σημαντικη; Ο αγώνας -σταθμός ;

Δ.Α.: Νομίζω ότι το 1992 ήταν μια πολύ καλη χρονιά για μένα, είχα κερδίσει και το Πρωτάθλημα και το Κυπελλο στην WABBA,την κατηγορία μου και τον Γενικό, αλλά και στο Πανευρωπαϊκο είχα βγεί 2ος.
Και το 1993 ήμουν σε πολύ καλή φόρμα και γενικά αυτοί οι αγώνες μου έχουν μείνει ως οι καλύτεροι μου.


Πως απέκτησες τις γνώσεις σου γύρω από το άθλημα; Ειχες κάποιον προπονητή αθλητή που σε καθοδηγούσε;

Δ.Α.: Δεν είχα καποιον που να με βοηθάει,απλα διάβαζα πολύ. Όχι μόνο περιοδικά bodybuilding αλλά και ιατρικά βιβλία.
Από εκεί και πέρα πειραματιζόμουν συνέχεια,δεν είχα μείνει σε κάποιο στερεότυπο,έκανα συνεχώς καινούργια πράγματα έτσι ώστε να ανακαλύπτω καινούργιους μεθόδους και στην προπόνηση και στην διατροφή.
Σε κανέναν αγώνα δεν αγωνίστηκα και να κάνω τα ίδια πράγματα με τον προηγούμενο,πάντα πειραματιζόμουν.
Φυσικά κάποιες φορές το πλήρωσα γιατί αντί να βγώ καλύτερος βγήκα χειρότερος, αλλά έτσι απέκτησα πείρα.

Mr ΑΔΩΝΙΣ 1993

61067


Στα πόσα κιλά αγωνιζόσουν;

Δ.Α.: 89 -90- 90,5 ,ανάλογα με την υδατανθράκωση που είχα κάνει.

Με τι ύψος; Οf season πόσα κιλά έφτανες;

Δ.Α.: 1,77 ύψος.Τα κιλά εξωαγωνιστικά ήταν μεχρι 98 κιλα γιατί πρόσεχα να μην ξεφεύγω.
Και πάλι φαινόμουν με γραμμές και φλέβες,απλά δεν είχα την σκληράδα της ημέρας των αγώνων, απο 5% που θα ήμουν στους αγώνες,να έφτανα 11% π.χ.


Δημήτρη εχεις αγωνιστεί με σπουδαίους αθλητές : Γκίνης, Μεντής, Γρίβας,Μωρος, Ζωρος,Κοσυφίδης, Κρυστάλλης, ειναι ενδεικτικά μερικά από τα ονόματα που εχεις παίξει αντίπαλος. Ποιον αθλητη θεωρούσες ότι είχες τον μεγαλύτερο ανταγωνισμό;

Δ.Α.: Με όλους αυτούς που ανέφερες λίγο πολυ, με τον Γκίνη, τον Μεντή, τον Ζώρο, τον Γρίβα,γενικά είχε αρκετούς καλούς αθλητές για την τότε εποχή.

Ασημομύτης - Ζώρος, σε ένα ωραίο comparison

61064



Υποστηριξη ειχες γενικα σε αυτό που εκανες; Καποιον να σε βοηθαει με οποιοδήποτε τρόπο που θα ηθελες να αναφερεις;

Δ.Α.: Όχι, δεν είχα καποια υποστήριξη, ότι έκανα ήταν από μόνος μου.



Είχες σκεφτεί ποτέ τον εαυτο σου να κανεις επαγγελματικο bbing;Αν σου δινόταν η ευκαιρία θα ηταν κατι που θα το επελεγες;

Δ.Α.: Ειχα σκεφτεί να το δοκιμάσω το 1993, μετά το Μr Aδωνις και το Κύπελλο Πρωταθλητών που είχα κερδίσει ,αλλά τελικά άλλαξα γνώμη.
Έπρεπε να φύγω στο εξωτερικό,στην Αμερική και δεν το πήρα απόφαση.Εβαλα άλλες προτεραιότητες.

Που θεωρείς ότι χωλαινε το αθλημα τα χρόνια που αγωνιζόσουν;

Δ.Α.: Αν υπήρχε μεγαλύτερη προβολή και υποστήριξη από τους διοργανωτές των αγώνων, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.
Επίσης αν υπήρχε και μεγαλύτερη αλληλεγγύη μεταξύ των αθλητών ,γιατι υπήρχε και η μυστικοπάθεια μεταξύ μας.


WABBA MR ΕUROPE 1992, 2η θέση

61070

Ποια η γνώμη σου για τον τρόπο διεξαγωγής των αγώνων Σωματικής Διάπλασης στην Ελλάδα;

Δ.Α.: Θα μιλήσω για την περίοδο που αγωνιζόμουν.Γενικά από τις διεξαγωγές ήμουν ευχαριστημένος,μου άρεσε δηλαδή, πέρα από κάποιους κακούς φωτισμούς ή λάθος φόντο που δεν αναδείκνυε τους αθλητες ,γενικά ήταν καλοί.
Βεβαια έχω δει και κάποιους αγώνες όπως στο President, όπου ήταν τόσο χαμηλό το ταβάνι που αν ήσουν πάνω από 1.80 ,όταν σήκωνες τα χέρια για να κανεις διπλή δικεφάλων,χτύπαγαν τα χέρια σου στο ταβάνι !

Κατι αρνητικό σου εχει μείνει απο την πορεία σου;

Δ.Α.: Νομίζω ότι δεν έτυχα της προβολής που θα έπρεπε σε κάποιες επιτυχίες μου από τα περιοδικά της εποχής.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το 1992 κερδίζω το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα την κατηγορία, τον Γενικό, το Πανελλήνιο Κύπελλο την κατηγορία, παλι τον Γενικό, με επιστέγμασμα την 2η θέση στο Πανευρωπαικο και πέρα από κανα 2 φωτογραφίες στα περιοδικά, τίποτα αλλο. Δεν έμαθε κανείς τίποτα .
Ειχα ζητήσει χαρακτηριστικά θυμάμαι να μπεί ενας φίλος να με τραβαει με καμερα στο Πανευρωπαϊκο και δεν τον άφησαν, με την δικαιολογία θα βγει βιντεοκασσέτα για τους αθλητές.
Πηγα να την ζητήσω στον Ζαπατίνα τότε,αν θυμαμαι καλά - φυσικά να την πληρώσω- αλλά τελικά επειδή δεν είχαν το ενδιαφέρον από πολλους αθλητές,δεν μπηκαν στην διαδικασία να την φτιάξουν για κανέναν.

Η τροπαιοθήκη του Δημήτρη Ασημομύτη

61065


Διατηρούσες από παλιά καποιο γυμναστηριο στο κέντρο της Αθήνας, το Power Gym,γνωστό "σιδεράδικο" .Το έχεις ακόμα;

Δ.Α.: Ναι,στην Κεφαλληνίας 97,στο κέντρο της Αθήνας.

Προπονείς η συμβουλεύεις άλλους αθλητές ; Eνημερώνεσαι για τις εξελίξεις του χώρου;

Δ.Α.: Και προπονώ και συμβουλέυω και στα 2 αθλήματα,γενικά δεν εχω σταματήσει να ενημερώνομαι,σε θέματα προπονητικής,διατροφής,συμπληρώματα.

Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε ότι εισαι αγωνιστικός αθλητής στην ποδηλασία για πολλα χρόνια πλεον .Αλήθεια πως προέκυψε;

Δ.Α.: Για κάποια περίοδο όταν σταμάτησα αγωνιστικά το 1993 έκανα ταυτόχρονα και bodybuilding και ποδηλασία, αλλα δεν μπορούσα να συνδυάσω και τα 2 , το ένα "τρώει" το άλλο,οπότε διάλεξα να ασχοληθω με το ποδήλατο


Σε ποια ομάδα διαγωνίζεσαι; Τι διακρίσεις/συμμετοχές εχεις;

Δ.Α.: Στον ΠαναθηναΪκό αγωνίζομαι, έχω βγεί 2 φορές 3ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα άνω των 40.

61069



Πόσο σε ωφέλησαν οι γνώσεις σου από το Bodybuilding ( διατροφή,συμπληρώματα, προπονητική με βαρη) στην αγωνιστική ποδηλασία ; Ταυτίζονται πουθενά αυτά τα αθλήματα;

Δ.Α.: Στην διατροφή και στα συμπληρώματα με βοήθησαν πολύ. Η προπόνηση με βάρη για το ποδήλατο εχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία και στόχους .
Κυκλική προπόνηση με λιγα κιλά και πολλες επαναλήψεις με μικρά διαλλείματα για να κάνεις αντοχή στην δύναμη , μετά μπορείς να κάνεις προγράμματα δύναμης αλλά κυρίως στα πόδια,γιατί στην ποδηλασία δεν σε συμφέρει να εισαι πολλά κιλα ειδικα στον ανω κορμό.
Εγω ας πούμε είμαι αγωνιστικά κιλά 75-76 και θεωρούμαι πολυ βαρύς για ποδηλάτης,αλλοι είναι 60 κιλά

61066


Ο κόσμος της ποδηλασίας πως σε αντιμετώπισε στην αρχή που προερχόσουν από αλλο χώρο; Γνωρίζανε ότι έκανες bodybuilding;

Δ.Α.: Κατ΄αρχήν φαινόμουν (γέλια)! Όταν ξεκίνησα το αγωνιστικο κομμάτι, το 2001-2002, ήμουν 84-85 κιλά και μου λέγανε ότι ήμουν ήδη τεράστιος, χαριτολογώντας, ενώ εγώ είχα χάσει ήδη 10-15 κιλά!


Μερικές γενικές συμβουλές στα νέα παιδιά που ξεκινάνε τώρα την αθλητική πορεία τους στο bodybuilding;

Διατροφή

Δ.Α.: Πρέπει να εχουν υπομονή και να δώσουν μεγάλη σημασία στην διατροφή. Να ελέγχουν το σωματικό τους βάρος
Να κρατιούνται με όσο το δυνατόν χαμηλό ποσοστό λίπους όλη την περίοδο, όχι δηλαδή να παιρνουν 15-20 κιλά και να τρέχουν να τα χάσουν για να κατέβουν σε αγώνες ή για να γραμμωσουν.
Οσο πιο χαμηλό ποσοστό λίπους έχεις τόσο πιο πολυ δουλευουν οι ορμόνες σου, εχεις καλύτερο μεταβολισμό, μπορείς να τρως ποσότητες ,κρατιέσαι δυνατος , είναι σημαντικό κλειδί αυτό, όχι δηλαδη να είσαι γραμμωμένος με 80 κιλα και μετά να μαζεύεις 15-20 κιλα με λίπος και νερά .
Μετά για να αδυνατίσεις, κόβεις ποσότητες φαγητού ,που σου στερούν ενέργεια, δύναμη και δεν σε ωφελεί γιατί με τις δίαιτες πείνας καταβολίζεις και σίγουρα χάνεις και μυική μάζα.
Όταν κρατιέσαι στεγνός όλο τον χρόνο και παίρνεις 1-2 κιλα μυικά τον χρόνο,αυτό είναι μεγάλη επιτυχία..
Εκτός αυτού,όταν κρατιέσαι σε καλά επίπεδα ποσοστων λίπους, βλέπεις τις ατέλειές σου.

Δεν είσαι δηλαδή της λογικής της περιόδου του υπερβολικού φορτώματος θερμίδων και αύξησης σωματικού βαρους;

Δ.Α.: Αυτό προσωπικά θεωρώ ότι ειναι λανθασμένο ως τακτική.
Όταν καποιος αποφασίσει να κόψει τις μισές θερμίδες από εκείνες που έτρωγε για να διαγωνιστεί και ελαττωσει κατά πολυ τις θερμίδες , θα πεθαίνει της πείνας για να κατέβει σε αγώνες, θα το κάνει 1,2,3 φορές , μετά καπου σε κουράζει.
Θυμάμαι χαρακτηριστικα στον πρώτο μου αγωνα ξεκίνησα 96 κιλα για να φτάσω να παίξω στα 73 κιλά.
Αν είχα τις γνωσεις που απέκτησα στην πορεία, θα μπορούσα να ήμουν αλλα 10 κιλα..

Υδατάνθρακας

Δ.Α.: Οπωσδήποτε στην δίαιτα 60% υδατάνθρακα, είτε είναι κάποιος σε δίαιτα για να χάσει,είτε είναι σε όγκο.
Αυτό φυσικά δεν ισχύει όπως ανέφερα όταν ειναι καποιος με ενα μεγάλο ποσοστό λιπους και θελει σε 2 μήνες να ετοιμαστεί,αυτό δεν γίνεται..
Επανέρχομαι σε αυτό που έλεγα ότι αν καποιος ειναι σε μια σχετική φόρμα,μπορεί να κανει δίαιτα τρώγωντας και όχι πεινώντας.
Ειναι σημαντικο για λόγους ενέργειας, για να πρηστείς, να έχεις δύναμη,να γεμίζει το σώμα σου.
Εγω θυμάμαι μεχρι να καταλάβω τι πρέπει να κάνω,όταν κατέβαινα σε αγώνες,πήγαινα στο γυμναστήριο και νόμιζα ότι ανέβαινα τον Ολυμπο από την κούραση.
Οταν τρως δηλαδη κανονικές τροφές και μάλιστα σε μεγάλες ποσότητες επειδή κανεις bodybuilding και ξαφνικά τα κόβεις αυτά και τρως μονο κοτόπουλο,ψαρι,ασπράδια κτλ, ζορίζεσαι και συχνά αποτυγχάνεις.
Πάνε πελάτες σε διαφορους διαιτολόγους και για να τους εντυπωσιάσουν με γρήγορα αποτέλεσμα κόβουν τον υδατανθρακα και χανουν στην αρχή καποια κιλα,αν κανουν όμως ασφαλείς μετρήσεις θα δουν ότι οι απώλειες είναι ενδοκυτταρικά υγρα δηλαδή μυς, κάποια εξωκυτταρικά και ελάχιστο λίπος.


Προπόνηση

Δ.Α.: Είμαι υπέρ του HEAVY DUTY, τύπου Dorian Yates.
Στα βάρη όσο λιγότερο κάνεις ,τόσο καλύτερα είναι. Δεν εξαντλίεις τις δυναμεις σου με πολλά σετ,κανεις λίγα με ενταση
Tο εφάρμοσα όταν σταμάτησα τους αγώνες,ήμουν σε τρομερη φορμα και δύναμη, τετοια δύναμη που δεν την είχα ποτέ ξανά.
Οταν έκανα προετοιμασίες δεν το εφάρμοζα γιατι δεν πίστευα ότι με 4 φορές την εβδομάδα ,από 35-45 λεπτα, θα είχα τετοια αποτελέσματα , την στιγμή που τότε έκανα 1,30 ωρα με 3-1 (3 ημερες προπονηση - 1 ξεκούραση).
Φοβόμουν δηλαδή ότι θα χάσω μάζες, κατι που το εφάρμοσα όταν πλεον δεν είχα το αγχος των αγώνων,με φανταστικα αποτελέσματα.

Αεροβική:

Δ.Α.: Ενας bodybuilder θα πρέπει να κανει αεροβική, είτε είναι σε περίοδο όγκου είτε σε περίοδο γράμμωσης .
Aκόμα και σε περίοδο την λεγόμενη όγκου, τον χειμώνα δηλαδή που προσπαθεί καποιος να προσθέσει μυική μάζα, θα πρεπει να κανει .
Φυσικά υπάρχουν συγκεκριμένες τακτικές , που μπορούμε να το αναλύσουμε σε άλλη στιγμή, δεν ειναι τόσο απλο,αναλογα την περίοδο που βρίσκεται καποιος και τους στόχους του.


Δημήτρη σε ευχαριστούμε για την πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη που μας παραχώρησες.
Θα ήθελες να μεταφέρεις κάτι για το τέλος στα μέλη του bodybuilding.gr;

Δ.Α.: Σας ευχαριστώ για την παρουσίαση που μου κάνατε, χαιρετίζω όλο τους αναγνώστες του forum και τους fun του bodybuilding ,μετά τιμής , Δημήτρης Ασημομύτης


61061

NASSER
03-02-13, 14:35
Προσωπικά θα έλεγα μια από τις καλύτερες συνεντεύξεις που έχω διαβάσει, από έναν πραγματικό αθλητή! Μια συνέντευξη που δίνει πληροφορίες και τρόπο σκέψης και λειτουργίας σε αναγνώστες και αθλητές!:clap:
Ευχαριστούμε πολύ τον Δημήτρη και εύχομαι να έχει καλή επιτυχία στους προσεχείς ποδηλατικούς αγώνες :thumbup:

Polyneikos
04-02-13, 22:20
Ο Δημήτρης ήταν από τους αθλητές που ήταν σταθερά ανοδικός, την περίοδο 1985-1993 που αγωνίστηκε,ενας ολοκληρωμένος αθλητής .
Φυσικα την ποιότητά του ως αθλητής την αποδύκνειε με τους συνεχείς αγώνες που έκανε και το υψηλό επίπεδο, καθως όλο τον χρόνο ήταν σε πολύ καλη κατάσταση ,πραγματοποιώντας σεμινάρια, επισκέψεις σε γυμναστήρια , εκθέσεις κτλ.
Η επαφή μου μαζί του μου έδειξε ότι πρόκειτο για εναν μεστό και καταρτισμένο αθλητή.

Τρία σημεία μου εχουν αποτυπωθεί έντονα από την πορεία του:

- Τo φοβερό Line Up του Γενικου του 1991, με Γρίβα, Μωρο, Ασημομύτη & Κοσυφίδη επι σκηνής.

- Τις συναντήσεις του με τον φοβερό Γκίνη εκεινης της περιόδου.

61205

61204

- Τις κόντρες με τον Βασίλη Ζώρο

61202

61206



61203

Dreiko
04-02-13, 23:57
Αθλητης,με ολη την εννοια της λεξεως!:clap:
Πραγματικα η συνεντευξη ηταν απο τις πιο αληθινες και ευχαριστες που εχουμε διαβασει!!!:bowdown:

Muscleboss
05-02-13, 00:05
Χαρισματικός αθλητης και πολύ ωραία συνέντευξη! Ευχαριστούμε! :thumbup:

Διακογιαννης Γιαννης
05-02-13, 16:38
Ο Δημητρης ειναι απο τους πρωτους Ελληνες αθλητες που καταφερε να γραμμωνει χωρις να χανει μυικη μαζα, και διατηρουσε μεγαλο σωματικο βαρος παρ'ολο που γραμμωνε πραγματικα.Συγκεκριμενα,διατηρουσε υπερεπαρκεια συστατικων μεσα στα κυτταρα,και σχεδον τιποτα εξω απο τα κυτταρα(κατω απο το δερμα).

TRIANTAFYLLOU
05-02-13, 18:04
οι φωτο και το βιογραφικό της πορείας του δημήτρη τα λένε όλα , και δεν είναι μόνο το ταλέντο αλλα η θέληση , η όρεξη και το γεγονός ότι η άθληση είναι τρόπος ζωής και όχι μόνο η σωματοδόμηση και αυτο είναι το σημαντικότερο γιατι πολλοι έχουν σαν στόχο μόνο το σώμα με όποιο τίμημα και αν το αποκτησουν
η ποδηλασία για μας τους ββερ είναι το καλύτερο σπόρ , ειδικα για μας που είμαστε πολλα κιλα , πάντα σε ερασιτεχνικό επίπεδο γιατι πχ εγω με πάνω απο 120 κιλα θα ήθελα ειδικη κατασκευή ποδήλατο και φυσική κατάσταση μουλαριου να βγάλω χιλιόμετρα , ενω δεν έχει κραδασμούς σε γόνατα και μεση όπως το τρέξιμο πχ
γυμνάζει την καρδιά και όλοι αυτοι οι μυς που χρόνια χτίσαμε προσαρμόζονται σ αυτο το στυλ προπόνησης και χάνοντας μαζα είμαστε πιο υγιης και έχουμε καλύτερη ευεξία

οι γνώσεις διατροφής στο ββ και συμπληρωμάτων που είχε ο Δημήτρης τον βοήθησαν και στην ενασχόληση με την ποδηλασία γι αυτο και οι διακρίσεις και σ αυτο το άθλημα που εκτός απο άθλημα σε επαφη με την φύση είναι και μεταφορικό μεσο πολύτιμο για την υγεία :thumbup:

Polyneikos
07-02-13, 20:00
Mερικές ακόμη φωτογραφίες του Δημήτρη Ασημομύτη

61310


61311


61312

DIMITROS
04-09-13, 15:26
"Ξεθαψα" κατι φωτο του Δημητρη απο αγωνες ( πρεπει να ειναι το '90 και) στο χωρο που εκανε ζεσταμα. Για καποιο λογο εχουν βγει λιγο...... "μαγικες" ;) αλλα πιστευω εχουν την αξια τους!!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=71761&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=71762&stc=1

goldenera
04-09-13, 22:52
Μαγικότατες Δημητρό, ευχαριστούμε και αναμένουμε κι άλλο υλικό που από ότι καταλαβαίνω έχεις αρκετό:thumbup:

Γιώργος Βασιλικόπουλος
22-02-15, 19:12
Απο του καλυτερους αθλητες των 90" !!!

Polyneikos
15-02-16, 00:08
Μερικές φωτογραφίες που πέτυχα στο νετ του Ασημομύτη

Με την Λίτσα Αβράμη

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102657&stc=1


Με τον Τασο Ζαχαρόπουλο

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102658&stc=1

Mr Οδύσσεια 1992

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102659&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102660&stc=1


Και μια τελευταία ως κουίζ: Ποιος τον βάφει εδω;

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102661&stc=1

vaggan
15-02-16, 00:16
ο κολιγκιωνης με μαλλια:P

Polyneikos
15-02-16, 00:37
ο κολιγκιωνης με μαλλια:P

Ναι! :thumbup:

ΑΘΛΗΤΗΣ
22-06-17, 15:17
Το περιοδικό ΑΘΛΗΤΗΣ, τεύχος Νο 96 (http://blog.athlitis.gr/athlitis-96/) – Απρίλιος 1992, με τον Δημήτρη Ασημομύτη στο εξώφυλλο έχει ανέβει στο blog.athlitis.gr (http://blog.athlitis.gr/)

116861 (http://blog.athlitis.gr/athlitis-96/)

DIMITROS
22-06-17, 23:21
Ο Aθλητης ο ξανθος στη photo με τον Κολιγκιωνη ..τον θυμαμε ( πρεπει να ηταν φιλος και του Δημητρη) συχνα τοτε στους επερνε μερος στους αγωνες..κανενας "παλιος" ξερει το ονομα του??

Χρήστος Τριανταφύλλου
28-06-17, 20:57
^^Νομιζω Δημητρη Νικολουδης λεγεται , τον θυμαμαι μονο σαν τζουνιορ που αγωνιστηκε.

DIMITROS
28-06-17, 21:58
Ευχαριστω πολυ!!! :thumbup: