PDA

Επιστροφή στο Forum : Βασικες ασκησεις ογκου δελτοειδων



RUHL
01-04-08, 15:17
Λιγο χαθηκα τελευτεο καιρο με τους δελτοειδης μετα απο μια σειρα απο τραυματισμους εμεινα πησω και θελω να μου πειτε ο καθενας σας 2 βασικες ασκησεις που κανετε για ογκο στους δελτοειδης?

ετσι να παρουμε καμια γνωμη ακομα να δουμε τι κανουν και οι αλλοι προσοχη οχι σχημα και λεπτομερια αλλα μυικο ογκο

Antonio
01-04-08, 17:45
πιέσεις και πλάγιες εκτάσεις.

RUHL
01-04-08, 19:18
ωπα ωπα τι πιεσεις με μπαρα με αλτηρες στρατιωτικες ορθιος καθιστος μπροστα πησω πλαγια αριστερα δεξια :lol: :P

λιγο ποιο αναλυτικα αμα μπορεις :wave:

Antonio
01-04-08, 21:01
Μέσα είσαι... :P

RUHL
01-04-08, 21:52
ελειηνε :smash: :banghead: :banghead: :lol:

KATERINI 144
01-04-08, 22:10
καλά τα λέει ο αντονιο, αυτό κανε :green: :green: :green:

Billy
03-04-08, 08:41
καλή γιά τους Εμπροσθεν Δελτοειδής είναι η πιέσεις σε επικληνή πάγκο αλλά θα πρέπει να παίξεις λίγο με την κλήση μέχρι να βρείς την γωνία που δουλεύουν για σένα προσωπικά οι Δελτοειδής στο max.
επίσης με την ίδια άσκηση "πιάνεις" και τον Ανω Θωρακικό οπότε το κέρδος είναι διπλό γιατί άμα δεν έχεις ανεπτυγμένο Ανω Θωρακικό ο Εμπροσθεν Δελτοειδής δεν θα δείξει καλά.

stelios30
04-04-08, 01:55
νομιζω οτι θα πρεπει να αποφευγουμε τις οπισθολαιμιες γιατι ζοριζουν πολυ τον περιστροφεα κ δεν ειναι κ φυσιολογικη η κινηση νομιζω οτι εμπρος ειναι καλυτερα ειτε με αλτηρες η μπαρα

RUHL
04-04-08, 02:00
νομιζω οτι θα πρεπει να αποφευγουμε τις οπισθολαιμιες γιατι ζοριζουν πολυ τον περιστροφεα κ δεν ειναι κ φυσιολογικη η κινηση νομιζω οτι εμπρος ειναι καλυτερα ειτε με αλτηρες η μπαρα

Eυχαριστω και εγω αυτο σκεφτομουν να γυρησω πησω στους αλτηρες στελιο σαν δευτερη πιο απαρετητη για μυικη μαζα στους δελτοειδης πια ειναι κατα την γνωμη σου?

stelios30
04-04-08, 02:04
θα σου πω οτι εγω κανω πλαγιες εκτασεις κ ορθια κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη δινουν ογκο αλλα δεν πρεπει να βαζεις υπερβολικα κιλα σ αυτες τις ασκησεις αλλα να τις κανεις με καλη τεχνικη οσο μπορεις