PDA

Επιστροφή στο Forum : Best Collagen Types 1 & 3 (Doctor's Best)



primordial
29-11-11, 17:51
http://www.drbvitamins.com/images/com_jea/images/128/preview.jpg
Suggested Use: Dissolve 1 scoop of powder in a small amount of water or juice. Add an additional 6-8 oz. of liquid, mix well, and drink on an empty stomach at least 30 minutes before meals. Do not mix with other protein powder supplements.

Supplement Facts
Serving Size: 1 scoop (6.6 grams)
Serving per container: Approximately 30 servings
Amount Per Serving %DV
Sodium 20 mg 1%
--------------------------------------------------------------------------------------------
Collagen Types 1 & 3 6,600 mg †
--------------------------------------------------------------------------------------------
† Daily Value not established.

Other Ingredients: None.
Contains nothing other than listed ingredients

Καλησπέρα...:welcome:

θα ήθελα την γνώμη σας για το συγκεκριμένο προϊόν. Την εταιρεία όλοι την ξέρουμε κ την έχουμε δοκιμάσει ανα διαστήματα, κ τουλάχιστον εγώ έχω μείνει ικανοποιημένος.
Θα ήθελα πολύ να ακούσω κάποιο σχετικό review για το συγκεκριμένο, χωρίς να με ενδιαφερεί το κατά πόσο λάμπει το δέρμα μετά την χρήση του ή τα μαλλιά, ή ακόμα και το πόσο δυνάμωσαν τα νύχια. Ο σκοπός της χρήσης του είναι για να "ταϊσω" λίγο τους χόνδρους κ τους τένοντες.
Φυσικά εάν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο το οποίο να θεωρείτε αποτελεσματικότερο, θα το εκτιμούσα πολύ.....!!!

Thnx in advance....:green:

Roid Rage
29-11-11, 17:57
Εχω παρει το hyalouronic acid της εταιρειας, που εχει μεσα και κολλαγονο. Δε νομιζω πως κανει τπτ. Και το κολλαγονο μαλλον δεν απορροφιεται.

beefmeup
29-11-11, 19:27
σε σκονη δεν ξερω κατα ποσο ειναι βιοδιαθεσιμο..

ελμερ
29-11-11, 21:01
το χρησιμοποιουσα το συγκεκριμενο αρκετο καιρο....καποιοι πονοι που ειχα στους πηχεις χρονιους σχεδον εξαφανιστηκαν....και το καταλαβα γιατι εχω να πιω καμια δεκαρια μερες και αρχισαν να με τσιμπανε παλι καλα.....αυτα απο μενα.....:welcome: (θα το ξαναρχισω)

exkaliber
30-11-11, 23:10
κατι παρομοιο ειχα με τις αρθρωσεις,ειδικα οταν εκανα δικεφαλο με μπαρα με πεθαινε


δοκιμασα proline elastamine vitamin c και ημουν καλα :green:
για παραγωγη κολαγονου απο τον οργανισμο