PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως μπορώ να αποκτήσω όγκο στο πάνω μέρος του σώματος



ΛεωνίδαςΣέρρες
01-12-11, 18:05
Καλησπέρα !! :) Είμαι 14 χρονών και θέλω να αυξήσω τον όγκο του πάνω μέρος του σώματος μου !
Και μια άλλη ερώτηση είναι η εξής : Πέρσι έκανα καθημερινά όλη την ώρα απο 3-4 σετ την μερα βαράκια των 5 κιλών και το καλοκαίρι τα σταμάτησα μετά από κάταγμα στην κάτω γνάθο και δεν ασχολήθηκα άλλο και δεν λέω έτρωγα πολύ άλλα δεν έβλεπα καμιά αλλαγή στο όγκο του σώματος μου δηλαδή να βαραίνω ή ακόμα να χάνω τον όγκο στο σώμα (τον γυμνασμένο ) μου. Γιατί όλο αυτό ; :unsure: :rolf:

Keirox
01-12-11, 19:59
Καλησπέρα !! :) Είμαι 14 χρονών και θέλω να αυξήσω τον όγκο του πάνω μέρος του σώματος μου !
Και μια άλλη ερώτηση είναι η εξής : Πέρσι έκανα καθημερινά όλη την ώρα απο 3-4 σετ την μερα βαράκια των 5 κιλών και το καλοκαίρι τα σταμάτησα μετά από κάταγμα στην κάτω γνάθο και δεν ασχολήθηκα άλλο και δεν λέω έτρωγα πολύ άλλα δεν έβλεπα καμιά αλλαγή στο όγκο του σώματος μου δηλαδή να βαραίνω ή ακόμα να χάνω τον όγκο στο σώμα (τον γυμνασμένο ) μου. Γιατί όλο αυτό ; :unsure: :rolf:

Με βαράκια 5 κιλών δεν κάνεις τίποτα. Θέλεις linear gain προγράμματα (όπως SS/SL) για όγκο καθώς και πολύ φαγητό.

Δέν έχασες όγκο γιατί δεν τον είχες ποτέ, αν σταματήσεις για 4-5 εβδομάδες χάνεις muscle σταδιακά και το βλέπεις και το καταλαβένεις.

Σου προτείνω να ξεκινήσεις με ένα σοβαρό πρόγραμμα όσο το δυνατών πιο γρήγορα γιατί λόγο ηλίκίας θα βάλεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ muscle πάρα πολύ γρήγορα.

Goofonly
01-12-11, 20:03
Τα είπε όλα ο φίλος από πάνω... Γιατί χωρίς πρόγραμμα και σωστή προπόνηση ξεχνάμε τη μυική μάζα. Μπορεί να ήσουν πιο φουσκωμένος από νερά και όταν ταχανες να νόμιζες πως ξεφούσκωσες... Πέρνα μια βόλτα από τα άρθρα διατροφής και προπόνησης. Καλή συνέχεια.

ΛεωνίδαςΣέρρες
02-12-11, 08:22
Μπορείτε να μου πρωτείνετε ένα πρόγραμμα .
Εδώ και μια εβδομάδα κάνω 3 σετ των 20 πρωί μεσημέρι και βράδυ από τα 5 κίλα να τα συνεχίσω ή να ακολουθήσω μια άσκηση διαφορετική
:unsure:

jannous44
02-12-11, 10:26
Με βαράκια 5 κιλών δεν κάνεις τίποτα. Θέλεις linear gain προγράμματα (όπως SS/SL) για όγκο καθώς και πολύ φαγητό.

Δέν έχασες όγκο γιατί δεν τον είχες ποτέ, αν σταματήσεις για 4-5 εβδομάδες χάνεις muscle σταδιακά και το βλέπεις και το καταλαβένεις.

Σου προτείνω να ξεκινήσεις με ένα σοβαρό πρόγραμμα όσο το δυνατών πιο γρήγορα γιατί λόγο ηλίκίας θα βάλεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ muscle πάρα πολύ γρήγορα.

:doh: 14χρονων ειναι το παιδι . τωρα νομιζεις καταλαβε τι του ειπες? και παλι αλλα νταλα της παρασκευης το γαλα:turtle::turtle:



Τα είπε όλα ο φίλος από πάνω... Γιατί χωρίς πρόγραμμα και σωστή προπόνηση ξεχνάμε τη μυική μάζα. Μπορεί να ήσουν πιο φουσκωμένος από νερά και όταν ταχανες να νόμιζες πως ξεφούσκωσες... Πέρνα μια βόλτα από τα άρθρα διατροφής και προπόνησης. Καλή συνέχεια.
:P:P:P:P:P:P
http://1.bp.blogspot.com/-iq84fgMPAfk/Tb0J4MbgleI/AAAAAAAAAQ0/i4m2Z3SBd7k/s1600/copy-paste.png

σε πειρααααζω...:welcome:

Keirox
02-12-11, 11:03
Άν θέλεις παραπάνω πληροφορίες η extra εξήγηση let me know. Δεν είναι κακό να ρωτάς :)

ΛεωνίδαςΣέρρες
02-12-11, 15:13
Καλησπέρα και πάλι !
Ειπάρχει κανένα βιβλίο που να λέει τις ασκήσεις αυτές ή μπορώ να τις βρω στο διαδίκτυο ; :unsure: :unsure: :bbbiceps:

Goofonly
02-12-11, 19:52
Καλησπέρα και πάλι !
Ειπάρχει κανένα βιβλίο που να λέει τις ασκήσεις αυτές ή μπορώ να τις βρω στο διαδίκτυο ; :unsure: :unsure: :bbbiceps:

bodybuilding.com , έχει όλες τις ασκήσεις που γίνονται με βάρη σχεδόν

ΛεωνίδαςΣέρρες
03-12-11, 12:23
Είναι καλό να κάνω κάμψεις
και οταν κάνω κοιλιακουύς μετά τους 10 ζαλίζομαι λίγο μήπως ξέρετε γιατί ;;):unsure::unsure:

Goofonly
03-12-11, 12:39
Είναι καλό να κάνω κάμψεις
και οταν κάνω κοιλιακουύς μετά τους 10 ζαλίζομαι λίγο μήπως ξέρετε γιατί ;;):unsure::unsure:

πολλοί λόγοι... ίσως κακή διατροφή, ίσως δεν πρόλαβες να χωνέψεις, ίσως δεν κοιμήθηκες καλά... κ.α

ΛεωνίδαςΣέρρες
03-12-11, 14:54
Χριάζεται να πέρνω κρατίνη ή πρωτείνη για να μεγαλώσω τον όγκο μου ;
Επίσης τι άσκηση πρέπει να κάνω για να κάνω ''στήθος'' :P ;

Goofonly
03-12-11, 14:59
Χριάζεται να πέρνω κρατίνη ή πρωτείνη για να μεγαλώσω τον όγκο μου ;
Επίσης τι άσκηση πρέπει να κάνω για να κάνω ''στήθος'' :P ;

Το forum υπάρχει για να σε βοηθάμε με τις απορίες που έχεις, εφόσον όμως έχεις ψάξει εσύ ο ίδιος... Υπάρχουν άρθρα διατροφής και προπόνησης, ασκήσεις και προγράμματα... δεκάδες από αυτά. Διάβασε τα και θα σου λυθούν οι απορίες. Το να σου πω τι να κάνεις εφόσον δεν ξέρεις τι κάνουν η πρωτείνη και η κρεατίνη... θεωρώ πως είναι περιττό.

adamz
03-12-11, 17:26
Διαβασε πρωτα το section ΔΙΑΤΡΟΦΗ! αναλογα με τα κιλα σου..βγαλε μια παρομοια με αλλες ποσοτητες αποαυτες που θα δεις..και ανεβασε την για διορθωσεις...

Μετα διαβασε το section ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ και δες ασκησεις...
μονο με βαρακια 5κιλα δεν θα κανεις τπτ...

πρωτεινη κρεατινη...ξεχνα τα! εισαιπολυ μικρος και ο οργανισμος σου ακομα μπορει να δωσει πολυ αναπτυξη! Τρωγε καθαρα απο τωρα να συνιθιζεις..(οχι μπεργκερς γυρους αναψυκτικα κλπ)

amateur666
03-12-11, 18:06
γραψου σ κανα καλο γυμναστηριο στην περιοχη σ π να εχει καλο γυμναστη π να ξερει απο διατροφη προγραμματα κτλπ....κ σταδιακα θ δεις μεγαλες διαφορες στο σωμα σ!...;)

ΛεωνίδαςΣέρρες
03-12-11, 19:01
Σας ευχαριστώ πεδιά για τον χρόνο σας :):):clap::clap::welcome:

ka2sel
03-12-11, 19:11
τελευταια στο φορουμ εχουν εμφανιστει καποια ατομα μικρης ηλικιας (13-14) που ψαχνουν τροπους ειτε να δειξουν τους κοιλιακους τους μεχρι το καλοκαιρι ειτε να φουσκωσουν το πανω μερος του σωματος τους...πραγματικα το μονο που θα προτεινα χωρις να σχολιασω τιποτα περαιτερω ειναι να ασχοληθουν με καποιο αθλημα οπως κικ μποξιν η στιβο για να βαλουν καποιες βασεις στο σωμα τους και οσον αφοραν τη διατροφη,μονο να προτιμουν να τρωνε σωστα χωρις υπερβολες/αυστηροτητα...και οταν ερθει η ωρα θα ασχοληθουν και με τα γυμναστηρια κτλ...

aprosektos
03-12-11, 19:46
συμφωνο απολυτα μακαρι να ειχα κανει κ εγω το ιδιο σε αυτην την ηλικια.

ka2sel
03-12-11, 21:42
Γενικα πιστευω πως δεν ειναι στοχος μονο να φτιαξεις το σωμα αλλα και πως θα το διατηρησεις...εχοντας βαλει τα 'θεμελια' και αφου εχει συνηθισει το σωμα σου να γυμναζεται απο μικρη ηλικια ολοι οι στοχοι καθιστουνται πιο ευκολοι...η αθληση πρεπει να αποτελει κομματι της ζωης σου...lifestyle..για εμενα ειναι δωρο αδωρον να πλακωθεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ στην προπονηση 6-9 μηνες να πεταξεις λιγο, οσο γινεται μαλλον, τους κοιλιακους σου και οταν εχει φτασει το καλοκαιρι να τους ποζαρεις στη παραλια..συγκεκριμενα για τη περιπτωση των μικρων μας φιλων παρατηρησα οτι θελουν να φτιαξουν ειτε σωμα ειτε κοιλιακους αλλα δεν ξερουν πως για ολα απαιτειται χρονος...
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1.η πρωτεινη και η κρεατινη δεν ειναι ο μαγικος ζωμος του πανοραμιξ...δε καταλαβαινω το λογο ειδικα για τη κρεατινη, να παρει καποιο παιδι σε αυτη την ηλικια...
2.αυτα τα παιδια εχουν την ευκαιρια λογω ηλικιας να μπουν στο νοημα της αθλησης και να φτιαξουν οπως θελουν το σωμα τους..
3.ειναι λαθος να παραπεμπουμε τα παιδια αυτης της ηλικιας στο section προπονησης,δεν νομιζω ,αν και δεν εχω κοιταξει κιολας, να υπαρχει προγραμμα που απευθυνεται σε αυτες τις ηλικιες...

thanos col
03-12-11, 21:56
στα 13 14 ειναι καλυτερα να κανουν ενα αθλημα να μαθουν τα βασικα και να διασκεδασουν...να βγουν εξω να οξυγονοθουν αυτοι κ ο εγκεφαλος τους.σε αυτες τις ηλικιες καλυτερα να το δουν σαν παιχνιδι σαν χομπι.και επιπλεον (απο οσο ξερω διορθωστε με αν κανω λαθος) ο ογκος δεν θα ερθει στα 14 και στα 15

Jart
03-12-11, 22:38
Γεια σας :)
Ηθελα να σας πω πως δεν ειναι και τοσο κακο να αρχιζεις γυμναστικη απο 14-15.
Εχω δοκιμασει πανω απο 10 αθληματα Ιππασία μπασκετ ποδοσφαιρο καρατε κικ μποξ κ.α πολλα.
Το μονο που ευχαριστιέμαι ειναι η γυμναστικη. Το ζηταει το σωμα μου. Δεν μπορω να κατσω μια βδομαδα χωρις να κανω γυμναστικη. Ασχολιομουνα απο μικρος στο σπιτι. Και πριν 3 μηνες αρχισα γυμναστηριο και εβαλα 6 κιλα σε μυσ. Αλλαξε πολυ το σωμα μου.
Ποτε δεν ρωτουσα πως να κανω κοιλιακους γρηγορα και αλλα οπως αλλα παιδια στη ηλικια μου. Απλως εκανα εκανα εκανα.
Και αυτο που λετε οτι τα παιδακια κανουν γυμν. για να δειχνουν τους κοιλιακους τους το καλοκαιρι.. Γιατι εσεις που ειστε 25-30 κανετε κατι διαφορετικο? ;ρ Ολοι για αυτο το κανουμε πιο πολυ για να τσιμπήσουμε καμια γκομενα

Αν το θελεις πραγματικα θα το εχεις. ;)

Musclenuke
03-12-11, 23:39
Γεια σας :)
Ηθελα να σας πω πως δεν ειναι και τοσο κακο να αρχιζεις γυμναστικη απο 14-15.
Εχω δοκιμασει πανω απο 10 αθληματα Ιππασία μπασκετ ποδοσφαιρο καρατε κικ μποξ κ.α πολλα.
Το μονο που ευχαριστιέμαι ειναι η γυμναστικη. Το ζηταει το σωμα μου. Δεν μπορω να κατσω μια βδομαδα χωρις να κανω γυμναστικη. Ασχολιομουνα απο μικρος στο σπιτι. Και πριν 3 μηνες αρχισα γυμναστηριο και εβαλα 6 κιλα σε μυσ. Αλλαξε πολυ το σωμα μου.
Ποτε δεν ρωτουσα πως να κανω κοιλιακους γρηγορα και αλλα οπως αλλα παιδια στη ηλικια μου. Απλως εκανα εκανα εκανα.
Και αυτο που λετε οτι τα παιδακια κανουν γυμν. για να δειχνουν τους κοιλιακους τους το καλοκαιρι.. Γιατι εσεις που ειστε 25-30 κανετε κατι διαφορετικο? ;ρ Ολοι για αυτο το κανουμε πιο πολυ για να τσιμπήσουμε καμια γκομενα

Αν το θελεις πραγματικα θα το εχεις. ;)6 μυικα κιλα σε 3 μηνες αποκλειεται. Το οτι στη ζυγαρια ειδες +6 κιλα δεν τα κανει και μυικα

ka2sel
04-12-11, 02:03
Γεια σας :)
Ηθελα να σας πω πως δεν ειναι και τοσο κακο να αρχιζεις γυμναστικη απο 14-15.
Εχω δοκιμασει πανω απο 10 αθληματα Ιππασία μπασκετ ποδοσφαιρο καρατε κικ μποξ κ.α πολλα.
Το μονο που ευχαριστιέμαι ειναι η γυμναστικη. Το ζηταει το σωμα μου. Δεν μπορω να κατσω μια βδομαδα χωρις να κανω γυμναστικη. Ασχολιομουνα απο μικρος στο σπιτι. Και πριν 3 μηνες αρχισα γυμναστηριο και εβαλα 6 κιλα σε μυσ. Αλλαξε πολυ το σωμα μου.
Ποτε δεν ρωτουσα πως να κανω κοιλιακους γρηγορα και αλλα οπως αλλα παιδια στη ηλικια μου. Απλως εκανα εκανα εκανα.
Και αυτο που λετε οτι τα παιδακια κανουν γυμν. για να δειχνουν τους κοιλιακους τους το καλοκαιρι.. Γιατι εσεις που ειστε 25-30 κανετε κατι διαφορετικο? ;ρ Ολοι για αυτο το κανουμε πιο πολυ για να τσιμπήσουμε καμια γκομενα

Αν το θελεις πραγματικα θα το εχεις. ;)

θεωρω χαζομαρα ενα παιδι 13-14 να βαλει στοχο να φανουν οι κοιλιακοι του το καλοκαιρι...βασικα ειναι λαθος η οπτικη γωνια του αντιμετωπιζεται η αθληση και γενικα η γυμναστικη...13-14 χρονων εχουν τη δυνατοτητα καταρχην να αθληθουν να διασκεδασουν που ειπε παραπανω ενασ φορουμιτης και οσον αφορα το χτισιμο σωματος να βαλουν τις βασεις για αργοτερα...
φιλε ειτε εισαι κομματια ειτε πιο χοντρος και απο τον μπιλια απο το ροδα τσαντα και κοπανα πρεπει να το εχεις και λιγο αλλιως τιποτα..
τελος οτι κανεις πρεπει να το κανεις για τη παρτη σου και για καμια γυναικα..;)

ka2sel
04-12-11, 02:05
6 μυικα κιλα σε 3 μηνες αποκλειεται. Το οτι στη ζυγαρια ειδες +6 κιλα δεν τα κανει και μυικα

συμφωνω..και πρωτη φορα στη ζωη σου να κανεις αυστηρη διατροφη για ογκο,σωστη προπονηση και να χρησιμοποιεις και τα απαραιτητα συμπληρωματα δεν γινεται να παρεις 6 μυικα...με την καμια

Konstantinos!
04-12-11, 02:21
ούτε πρωτείνη ούτε κρεατίνη χρειάζεσαι στην ηλικία σου.Κατά τη γνώμη μου να τρως καλά, να μην πίνεις πολλά αναψυκτικά(εγώ στην ηλικία σου έπινα 1 λίτρο κοκά κόλα τη μέρα :P ) και ασχολήσου με έλξεις σε μονόζυγο π.χ http://www.youtube.com/watch?v=9eD4cTHTiWE και κάμψεις http://www.youtube.com/watch?v=Eh00_rniF8E .Για τα πόδια σου τρεξιματάκι κάθε μέρα ,και τα λέμε σε 2-2.5 χρόνια πάλι, όταν είσαι 16.5-17 .Πάντα γνώμη μου.

Konstantinos!
04-12-11, 02:49
Υ.Γ : Μπορείς να πάρεις μια πολυβιταμίνη και συμπλήρωμα λιπαρών οξέων για την ηλικία σου.

Jart
04-12-11, 02:58
Και ομως πειρα 5-6 κιλα σε 3 μηνες. Και μονο με πολυ φαΐ και γυμναστικη. Δεν νομιζω να ειναι λιπος. Γιατι πουθενα δεν ειδα να μου βγαινει λιγο λιπος. Ισα ισα μεγαλωσαν τα χερια μου στηθος και ασφηξαν τα ποδια μου που ηταν σαν ζελε ;ρ
Φυσικα το κανεις πρωτα απο ολα για την παρτη σου.. Αλλα τα πιο πολλα παιδια σκεφτονται ετσι οπως σου ειπα. Αρχιζουν γυμναστηριο 2-3 μηνες πριν το καλοκαιρι και νομιζουν οτι θα κανουν σωμα.
Και οσο για τους κοιλιακους εχω μονο 4 και με το ζορι. Δεν εχω λιπος στην κοιλια εως καθολου. Δεν ξερω ξερω για τι δεν φενονται εντονωτεροι :unsure: . αλλα απο πλατη στηθος χερια ποδια τα παμε καλα ;)

Goofonly
04-12-11, 04:49
Και ομως πειρα 5-6 κιλα σε 3 μηνες. Και μονο με πολυ φαΐ και γυμναστικη. Δεν νομιζω να ειναι λιπος. Γιατι πουθενα δεν ειδα να μου βγαινει λιγο λιπος. Ισα ισα μεγαλωσαν τα χερια μου στηθος και ασφηξαν τα ποδια μου που ηταν σαν ζελε ;ρ
Φυσικα το κανεις πρωτα απο ολα για την παρτη σου.. Αλλα τα πιο πολλα παιδια σκεφτονται ετσι οπως σου ειπα. Αρχιζουν γυμναστηριο 2-3 μηνες πριν το καλοκαιρι και νομιζουν οτι θα κανουν σωμα.
Και οσο για τους κοιλιακους εχω μονο 4 και με το ζορι. Δεν εχω λιπος στην κοιλια εως καθολου. Δεν ξερω ξερω για τι δεν φενονται εντονωτεροι :unsure: . αλλα απο πλατη στηθος χερια ποδια τα παμε καλα ;)

Και όμως, 5-6 μυικά κιλά είναι άπιαστα και 1 και 2 χρόνια να κάνεις... όσα παίρνουμε είναι μύες, νερά και λίπος, νερά και μέσα στους μύες και εκτός....

προφανώς ή μετριέσαι λανθασμένα ή απλά πήρες νερά από το φαγητό, συνήθως έτσι γίνεται

ka2sel
04-12-11, 05:06
οντως δε παιζει αυτο

Jart
04-12-11, 11:55
Τι να σας πω. Εγω οτι βλεπω στην ζυγαρια σας λεω.

Goofonly
04-12-11, 14:17
Τι να σας πω. Εγω οτι βλεπω στην ζυγαρια σας λεω.

Η ζυγαριά λέει πολλά ψέματα φίλε μου. Δεν μετράει τι μυική μάζα, μετράει τις συνολικές αλλαγές. 6 μυικά κιλά είναι ΜΕΓΑΛΗ υπόθεση.

Kourasmenos
04-12-11, 18:25
Χριάζεται να πέρνω κρατίνη ή πρωτείνη για να μεγαλώσω τον όγκο μου ;
Επίσης τι άσκηση πρέπει να κάνω για να κάνω ''στήθος'' :P ;

Μπαρα και αλτηρες φιλε μου μετα υπνο καλο φαγητο τιποτα το σπουδαιο το στηθος ειναι ευκολο να φτιαχτει για πολλους ειδικα αν εχεισ πανω απο 15% λιπος

Musclenuke
04-12-11, 19:27
H ζυγαρια σου δειγνει οτι πηρες +6 κιλα.Δεν σου λεει τι ειδος κιλα πηρες.Το οτι ειναι μυικα ειναι δικο σου συμπερεσμα.Αμα εμπεναν 6 μυικα κιλα σε 3 μηνες,δλδ σε 1 χρονο θα ειχαμε +20 καθαρα μυικα κιλα,τοτε με το πολυ ενα χρονο γυμναστικη θα ημασταν ολοι τουμπανιαριδες και κομματια.Λιπακι και νερο (και πολυ λιγους μυς) ειναι τα κιλα σου για τον καιρο που κανεις. :toast:

Keirox
06-12-11, 12:12
Όταν είσαι πιτσιρικάς μπορείς να βάλεις μυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ σε 5-6 μήνες με σωστή διατροφή/πρόγραμμα/γενετικά ίσως να γίνεται. Είναι ένας πιτσιρίκος στο gym μου που κάνει πολλά κιλα (130+/150+/80-90+) squat/deadlift/bench και είναι τούμπανο (έχει ΜΕΓΑΛΗ μυική μάζα) και ας ασχολείτε λίγο παραπάνω απο 1.5 χρόνο.

Το πιο πιθανό είναι να έβαλες 1-2 κιλά (noobgains) που σε καμια περίπτωση δεν είναι κακό.)

Το να φανούν οι κοιλιακοί είναι το μόνο έυκολο έχεις δεν έχεις μύς. Απλά κάνε ένα σωστό cutting και σε 3-4 μήνες θα φάινοντε - βέβαια χωρίς μυς θα είσαι auschwitz mode - που είναι απαίσιο. :)

Konstantinos!
06-12-11, 16:33
Όταν είσαι πιτσιρικάς μπορείς να βάλεις μυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ σε 5-6 μήνες με σωστή διατροφή/πρόγραμμα/γενετικά ίσως να γίνεται. Είναι ένας πιτσιρίκος στο gym μου που κάνει πολλά κιλα (130+/150+/80-90+) squat/deadlift/bench και είναι τούμπανο (έχει ΜΕΓΑΛΗ μυική μάζα) και ας ασχολείτε λίγο παραπάνω απο 1.5 χρόνο.

Το πιο πιθανό είναι να έβαλες 1-2 κιλά (noobgains) που σε καμια περίπτωση δεν είναι κακό.)

Το να φανούν οι κοιλιακοί είναι το μόνο έυκολο έχεις δεν έχεις μύς. Απλά κάνε ένα σωστό cutting και σε 3-4 μήνες θα φάινοντε - βέβαια χωρίς μυς θα είσαι auschwitz mode - που είναι απαίσιο. :)

Ότι γενετικά και αν έχει ο πιτσιρικάς στον οποίο αναφέρεσαι,τα ποσά είναι εξωπραγματικά για να έχουν επιτευχθεί με φιλέτο κοτόπουλο,ρύζακι νερόβραστο,πρωτείνη και κρεατίνη,ειδικά σε διάστημα 18 μηνών .Είπαμε...αν είναι έτσι να έρχεται ο κάθε 16χρονος 5 μήνες στο γυμναστήριο και να χτυπάει 120+ στο ξεκίνημα, να πάρουμε σύνταξη εμείς που είμαστε 20+ και παιδευόμαστε με τα 100 πόσο καιρό.Εκτός αν είναι ετεροθαλής αδερφός του Hulk και ο πατέρας του έκανε πειράματα και σ αυτόν :P .

alexdaks
26-03-13, 20:40
γίνεται ενά παιδί που είναι 14 χρονών να πάρει μυικό όγκο;;;;;; (θέλω να μάθω γιατί είμαι κ εγώ σε αυτή την ηλικία)

SkillBill
03-04-13, 22:52
Όταν είσαι πιτσιρικάς μπορείς να βάλεις μυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ σε 5-6 μήνες με σωστή διατροφή/πρόγραμμα/γενετικά ίσως να γίνεται. Είναι ένας πιτσιρίκος στο gym μου που κάνει πολλά κιλα (130+/150+/80-90+) squat/deadlift/bench και είναι τούμπανο (έχει ΜΕΓΑΛΗ μυική μάζα) και ας ασχολείτε λίγο παραπάνω απο 1.5 χρόνο.

Το πιο πιθανό είναι να έβαλες 1-2 κιλά (noobgains) που σε καμια περίπτωση δεν είναι κακό.)

Το να φανούν οι κοιλιακοί είναι το μόνο έυκολο έχεις δεν έχεις μύς. Απλά κάνε ένα σωστό cutting και σε 3-4 μήνες θα φάινοντε - βέβαια χωρίς μυς θα είσαι auschwitz mode - που είναι απαίσιο. :)

χαχαχ σε ποιο πας γιατι εγω και γω στο δικο μου εναν τετοιον:P\

υγ:κωνσταντινε μια χαρα γινεται αν δεν κανεις σπλιτακια και κανεις μονο προπονηση δυναμης σε 3 ασκησεις..ακομα κ γω ειχα φτασει τα 85 στον παγκο στα 17(αααχ τοοοοτε..) μετα απο μερικους μηνες..μην υπερβαλουμε δλδ :)