PDA

Επιστροφή στο Forum : Mixed Protein Matrix (Full Force)



oldhiphop
02-12-11, 00:35
35470

35471

καλη περιεκτικοτιτα σε πρωτεινη 3 πηγων. και χαμιλη τιμη απο xtr τo 1kg
λεω να παω να την τσιμπισω, την εχει δοκιμαση κανεις?

minos
02-12-11, 12:54
Πολύ καλή πρωτείνη η συγκεκριμένη. αν δν εχεις μεγάλο θέμα με τις γεύσεις γτ δν έχει και απο τις καλυτερες. ποιοτικά παντως πολυ καλη την εβαζα κανα μηνα με κραταγε καλα για 3 πηγων.. πολυ δυσκολη γευση ομως. θα σου προτεινα καλυτερα την isobolic (nutrabolics)αντοιστιχη με φοβερη γευση..

Adinamos
02-12-11, 12:59
Αγνωστη εταιρια, φθηνη πηγη πρωτεινης, υπαρχει μονο στα χτρ και πουθενα σε ολο τον υπολοιπο κοσμο. Θες και αλλα?;)

beefmeup
02-12-11, 13:02
μαν εχω την εντυπωση οτι ειναι καλη για λιπασμα..
την ειχα δει στον χορηγο κ τσεκαρα μια τα συστατικα της,κ αποτι θυμαμαι ειχε σογια μεσα σαν μια απο τις βασικες πηγες..κ νομιζω οτι ηταν κ πρωτη..
κ οι αλλες πηγες που ειχε δεν ηταν κ ο,τι καλυτερο..
θυγατρικη της scitec πρεπει να ειναι η εταιρια.

Adinamos
02-12-11, 15:11
μαν εχω την εντυπωση οτι ειναι καλη για λιπασμα..

:thumbup::thumbup::thumbup:

beefmeup
05-12-11, 16:51
Chocolate
Ingredients: Protein blend (soy protein isolate, ultrafiltered whey protein concentrate, milk protein concentrate, calcium caseinate), cocoa powder, dextrose, chocolate flavor, xanthan gum, aspartame*, sodium chloride.

:thumbup:

exkaliber
05-12-11, 18:39
ειχε σογια μεσα σαν μια απο τις βασικες πηγες..κ νομιζω οτι ηταν κ πρωτη..


εννωας η πρωτη που αναφερεται στις πηγες πρωτεινης που περιεχει?
δλδ η σειρα που αναφερονται υποδηλωνει και σε τι ποσοτητα υπαχουν?
ή μηπως ξεφυγα?:unsure:

COBRA_STYLE
05-12-11, 18:48
εννωας η πρωτη που αναφερεται στις πηγες πρωτεινης που περιεχει?
δλδ η σειρα που αναφερονται υποδηλωνει και σε τι ποσοτητα υπαχουν?
ή μηπως ξεφυγα?:unsure:

συνηθως ετσι γινεται...η πρωτη πανω πανω ειναι και σε μεγαλυτερο ποσοστο συνηθως.

beefmeup
05-12-11, 19:48
παντα ετσι γινεται..ακομα κ στα συστατικα των τυποποιημενων τροφιμων.
τα συστατικα αναγραφονται με πρωτο αυτο που ειναι σε μεγαλυτερη περιεκτικοτητα κ ακολουθουν κατα την ιδια σειρα ολα τα υπολοιπα.
κ στα μπλεντ το ιδιο..

exkaliber
08-12-11, 12:57
χρησιμο :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
θα το εχω υποψιν

andreasaxo
01-05-12, 16:06
Παιδιά βοήθεια, δεν αντέχω άλλο :(:cry: , την πήρα λόγο που τα 3 κιλά έχουν 45 euro αλλά την πάτησα :banghead:
Από εχθές που την ξεκίνησα έχω πιάσει κολλητηλικια με την λεκάνη μου :pale: , εχθές με έστειλε 7 φορές και μέχρι τώρα, σήμερα, έχω πάει 5 :evil2: .
Τι να κάνω;
Έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα 12 scoop, δεν την παλεύω άλλο, και έχω μέλλον ακόμα ρε γαμώτο μέχρι να τελειώσει.
Η κοιλιά μου συνεχώς γουργουρίζει, γίνετε χαμός, δεν μπαίνω σε περισσότερες λεπτομέρειες, καταλαβαίνετε :affraid: .

beefmeup
01-05-12, 16:20
μαλλον κανα προσθετο θα σε πειραζει..εχει μεσα διογκωτικο

andreasaxo
01-05-12, 17:15
μαλλον κανα προσθετο θα σε πειραζει..εχει μεσα διογκωτικο
Έχει διογκωτικο; Χαιρετίσματα, τώρα τι κάνω; Σκέφτηκα να πάρω καμιά καλή πρωτεΐνη και απλά να αναμιγνύω ένα scoop της καλής πρωτεΐνης και μισό από αυτήν εδώ, μήπως και τα καταφέρω σιγά σιγά να την καταναλώσω.
Έχεις καμιά άλλη ιδέα;

beefmeup
01-05-12, 17:20
δες απο πανω το ποστ νο.6 για τα συστατικα.

αλλη ιδεα δεν υπαρχει αν εννοεις τι να κανεις με την σκονη..αν σε ενοχλει τοσο την πετας/χαριζεις κλπ..
παντως να συνεχισεις να την περνεις θα δεις οτι ειναι μια ανεφικτη λυση.

δοκιμασε κ αυτο που λες..μπορει κ να δουλεψει..

andreasaxo
01-05-12, 19:43
Είδα ότι έχει Xanthan gum

sobral
01-05-12, 21:38
όλα τα προϊόντα της εταιρίας για κλάμματα, δεν θα έπαιρνα τίποτα από την συγκεκριμένη. Φθηνές πηγές σε όλα τα συστατικά, πολλά γλυκαντικά κ λοιπές μακακίες γενικά δεν....

andreasaxo
18-05-12, 14:58
Τελικά βρήκα τον τρόπο να την καταναλώσω χωρίς να με στέλνει τουαλέτα.
Πήρα την Instant Whey της Reflex, αναγκαστικά στην ίδια γεύση που είχα πάρει και την Mixed Protein Matrix, σε γεύση βανίλια.
Αναμιγνύω 3 scoop της Instant Whey (με το scoop της Instant Whey) και 1 scoop ίδιο αλλά από την Mixed Protein Matrix, κατεβαίνει χαλαρά και ούτε που την καταλαβαίνω την Mixed Protein Matrix, ε που θα πάει, μέχρι να χειμωνιαση θα έχει καταναλωθεί η Mixed Protein Matrix.
2 με 3 φορές την ημέρα κάνω αυτήν την αναλογία σε scoops μίξη.