PDA

Επιστροφή στο Forum : Thermal XTC (Nutrabolics)



sobral
04-12-11, 17:11
Like all of the products from Nutrabolics, ThermalXTC contains zero filler, resulting in the most powerful mood-enhancing thermogenic in existence. The calibre of ingredient quality and scientific formulation in ThermalXTC signify a new generation fat-burner that enhances your fat-loss and your mood while you diet. The bottom line is ThermalXTC will melt your fat and leave you feeling euphoric.



51092


51093



[QUOTE][Main Benefits:

Dramatically reduces body fat and fat storage.
Increases fat burning and thermogenesis.
Produces an unbelievable euphoric sensation.
No mood swings, agitation or mental fatigue.
Enhances physical and mental performance, mental focus and clarity.
Increases stamina, and energy.
Decreases appetite and cravings.

Gamma Butyrobetaine- L-Carnitine is required for the transport of fatty acids into the mitochondria for the creation of metabolic energy. Gamma-butyrobetaine has been shown to substantially increase the body's production of L-Carnitine. This helps with Carnitine biosynthesis, greatly increasing your ability to burn fat.

Wild Nutmeg Extract- Wild Nutmeg Extract produces a natural "feel-good" euphoric sensation. In addition to this psychoactive effect, Wild Nutmeg has shown to possess anti-inflammatory and neuroprotective effects as well.

Geranium Maculatum- Geranium acts as a powerful adrenaline-like stimulant, leading to increased energy, mental clarity, enhanced physical and mental performance, and intense focus. It achieves this by affecting the central nervous system (CNS), and by stimulating norepinephrine-release and acting as a norepinephrine reuptake inhibitor. This allows the body to secrete more norepinephrine and epinephrine, which are the body’s most powerful fat-burning hormones. This produces increased utilization of fat cells and triggers fat release. Geranium works synergistically with caffeine, resulting is extreme energy, euphoria and amplified fat-loss. Additionally, Geranium is a great mood balancer and is often used for the relief of tension and unease, providing a sustained energizing effect.

African Mango Extract- African Mango Extract (Irvingia Gabonesis), has been clinically proven as an effective fat-loss supplement due to its ability to increase the amount of Leptin (a hormone responsible for regulating hunger and metabolism). Various studies show that African Mango Extract can inhibit body fat production, while improving blood glucose, decreasing blood sugar levels and LDL Cholesterol levels.

L-Tyrosine- Tyrosine is the precursor to neurotransmitters such as norepinephrine and dopamine, and has been shown to relieve both psychological and physical stress by reducing stress hormone levels. It acts as a natural mood enhancer; relieves burnout, anxiety, and mental fatigue, and improves alertness and enhances cognitive function. Tyrosine increases thermogenesis, lipolysis and maximizes adrenal, thyroid, and pituitary function while powerfully stimulating fat loss and workout intensity.

Evodiamine- Evodiamine is a plant extract, which has been shown to reduce fat uptake and storage. It has energy enhancing characteristics, and boosts core body temperature to increase calorie burn.

Octopamine- Octopamine is a naturally occurring selective beta-3 adrenergic receptor agonist, and has been shown in studies to exhibit strong lipolytic activity in fat cells (break down of fat for energy). Activation of these adrenergic receptors on the surface of fat cells leads to increases in intracellular cAMP and stimulation of lipolysis. Increasing cAMP concentration has been shown to significantly increase lipolysis. Octopamine also the first isolated selective beta-3 agonist that has the ability to regulate fat loss, and made available as a nutritional supplement. Octopamine is closely related to Norepinephrine, and has been shown to increase serotonin uptake, in addition to working as a powerful and safe fat-burning alternative. What this means is that Octopamine can mobilize the release of fat from fat cells. It can also help improve insulin sensitivity, which further aids with fat loss.

Hordenine- Hordenine stimulates the release of norepinephrine and works as a stimulant, aiding in the release of fat from fat cells for energy. When this occurs, liberated lipids are oxidized for energy, which helps with reducing overall body fat. Hordenine has also been shown to help with appetite suppression.

Tyramine- This Amino Acids acts as a Neurotransmitter in the body, increasing the "feel-good" mood we all desire. It increases levels of dopamine, and provides energy through the release of adrenalin (norepinephrine), which further amplifies fat-loss. Tyramine prevents insulin levels from rising, which in turn prevents the amount growth hormone levels, IGF-1, and testosterone levels from falling. Elevated insulin levels can also lead to decreased protein synthesis and an increase in atrophy of muscles, both of which are detrimental to anyone interested in losing fat and maintaining lean muscle mass.

Guggulsterone- Guggulsterones work by stimulating your thyroid function, which is one of the leading factors in controlling body weight. Optimal thyroid gland function helps regulates your metabolism, so by increasing thyroid functionality, your metabolic rate can increase your ability to burn fat. Guggulsterone helps with the conversion of the T4 thyroid hormone, to the more active T3 form, as well as maintaining healthy cholesterol levels.
/QUOTE]




κλασικά μπλέντ από την συγκεκριμένη εταιρία, αλλά από πλευράς συστατικών πως σας φαίνεται? γενικά πάντως δείχνει να συμμαζεύεται στα καινούργια της προϊόντα με πολύ μικρότερα μπλέντς σε σχέση με τα προηγούμενα της.

aris1988
10-07-12, 08:23
Κανείς τίποτα???

beefmeup
10-07-12, 10:49
δεν νομιζω να υπαρχει μελλον..
καποια απο τα συστατικα ειναι οκ,αλλα που κ πως ειναι αγνωστο με το μπλεντ αυτο.

sobral
10-07-12, 11:09
δεν νομιζω να υπαρχει μελλον..
καποια απο τα συσταικα ειναι οκ,αλλα που κ πως ειναι αγνωστο με το μπλεντ αυτο.

από πλευράς ποσοτήτων είναι το πρόβλημα, από πλευράς συστατικών νομίζω είναι μια χαρά. African mango παίζει πολύ τελευταία, Evodiamine γνωστή προάγει την θερμογέννεση, guggulsterones ελαφρά επίδραση στον θυροειδή, πράσινο τσάι τα γνωστά, red rasberry ketones επίσης παίζει πολύ από τον γνωστό Dr.Oz, θα του έδινα μια δοκιμή αρκεί να μάθω ότι έχει λίγη καρνιτίνη γιατί αν έχει πολύ θα είναι εις βάρος των υπολοίπων κ μετά δεν λέει τίποτα...

sobral
24-11-12, 04:55
http://pbs.twimg.com/media/A5mPJSrCEAEQnLb.jpg:large

είναι στο....εργοστάσιο:green: και ετοιμάζεται και σε μορφή σκόνης. Για μένα που δεν είμαι των pills.:turtle:

liveris
27-05-13, 22:35
λεει τπτ το συγκεκριμενο? αποτι βλεπω δεν εχει καφεινη

MrWorkOut
19-06-13, 18:12
βλεπω πολυ ζητηση το συγκεκριμενο :P
Μολις το παρηγγειλα!το βρηκα σε τιμη προσφορα..γ αυτο!οχι γτ με ενθουσιασε :notice:
ειμαι σε off απο lipo6 black κ σε λιγες μερες θα αρχισω να περνω αυτο,την αρχη formula με τα tabs...
κανενας π να το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις ρε παιδια υπαρχει?????
μετα απο ενα μηνα κ κατι θυμιστε μ να σας πω τα δικα μ αποτελεσματα :bodybuilder2:
αν και δεν μ γεμιζει τοσο το ματι..θα δειξει ελπιζω να εχω αδικο! :bowdown:

manosemty
19-06-13, 21:36
βλεπω πολυ ζητηση το συγκεκριμενο :P
Μολις το παρηγγειλα!το βρηκα σε τιμη προσφορα..γ αυτο!οχι γτ με ενθουσιασε :notice:
ειμαι σε off απο lipo6 black κ σε λιγες μερες θα αρχισω να περνω αυτο,την αρχη formula με τα tabs...
κανενας π να το εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις ρε παιδια υπαρχει?????
μετα απο ενα μηνα κ κατι θυμιστε μ να σας πω τα δικα μ αποτελεσματα :bodybuilder2:
αν και δεν μ γεμιζει τοσο το ματι..θα δειξει ελπιζω να εχω αδικο! :bowdown:

το παιρνω εδω και μια εβδομαδα, πρωτη και δευτερη μερα ανα 2 χαπακια και δεν μου εκανε τιποτα το εχω παει στα 4 δυο πρωι και δυο πριν την προπονηση και δεν μου κανει παλι τιποτα..... μισο κιλο επεσα και αυτο πιστευω οτι ειναι απ τη διατροφη. Τσαμπα λεφτα για μενα.

MrWorkOut
19-06-13, 21:42
το παιρνω εδω και μια εβδομαδα, πρωτη και δευτερη μερα ανα 2 χαπακια και δεν μου εκανε τιποτα το εχω παει στα 4 δυο πρωι και δυο πριν την προπονηση και δεν μου κανει παλι τιποτα..... μισο κιλο επεσα και αυτο πιστευω οτι ειναι απ τη διατροφη. Τσαμπα λεφτα για μενα.

Μα η δοσολογια λεει 2 χαπια πριν την προπονηση κ στις off μερες 1 το πρωι κ 1 το απογευμα! αεροβια αρκετη κανεις???? δν σ δινει παραπανω ενεργεια? ποσες προπονησεις τη βδομαδα?
μην μ λες τετοια κ απελπιζομαι ακομα δν μ εχει ερθει :P

manosemty
19-06-13, 21:50
απο αεροβια κανω κολυμπι 3 φορες τη βδομαδα και προπονησεις με βαρη 5 μερες. Ισως να μη δουλευει σε μενα μη σε παρω στο λαιμο μου. :)

MrWorkOut
19-06-13, 22:05
τι να πω..και εμενα η αληθεια ειναι δν μ γεμιζε το ματι..τεσπα,περιμενε να τελειωσει κ πες μας αν κ δν νομιζω να κανει τρομερη διαφορα!
θα το δοκιμασω κ εγω τωρα π ερχετε κ θα σ πω..παντως σαν το lipo6 black δν νομιζω ειναι!!!

Αρχαριος012
01-07-13, 22:44
Τελικα τι παιζει με αυτο το προιον?Το εχει παρει κανεις?Καμια γνωμη?Αξιζει ή ειναι πεταμενα λεφτα?

MrWorkOut
04-07-13, 18:06
Πρωτη μερα σημερα χρησης του και δεν μπορω να πω κ τα καλυτερα..δεν μ εδωσε κ πολυ ενεργεια για τα βαρη!βεβαια εβγαλα ξεκουστα την αεροβια :P 20' χιιτ, 10' σε ανηφορα(8 incline) στο διαδρομο,που συνηθως κουραζομουν αρκετα..
Τωρα για υδρωτα με τετοια αεροβια δεν μπορω να ξερω :P γιατι το τ-σερτ παντα σταζει στο τελος της προπο
Τεσπα..
Πρωτη μερα δεν με ενθουσιασε..αλλα θα του δωσω λιγο χρονο πριν το κρινω..

liveris
04-07-13, 18:27
ρε φιλε λιποδιαλυτης ειναι τι περιμενεις δλδ να σου κανει σε 1μερα?!?!παρε ολο το κουτι πρωτα με σωστη διατροφη κ μετα γραψε εντυπωσεις..

Αρχαριος012
05-07-13, 01:05
Να μας κρατας ενημερους για το πως παει η φαση με το συγκεκριμενο προιον(αν βεβαια κανεις διατροφη και αεροβια)

MrWorkOut
05-07-13, 02:50
ρε φιλε λιποδιαλυτης ειναι τι περιμενεις δλδ να σου κανει σε 1μερα?!?!παρε ολο το κουτι πρωτα με σωστη διατροφη κ μετα γραψε εντυπωσεις..

Δεν τα ξερεις καλα τοτε τοτε φιλε μου!

Τι περιμενω απο την πρωτη μερα????

περιμενω εφοσον ξεκινησα με ΦΟΥΛ δωση να εχω και την αναλογη ενεργεια..δεν ειπα οτι περιμενα να πεσει το λιπος μ στο 10%
(Βεβαια δεν εχω πολλες απαιτησεις γιατι δεν περιεχει καφεινη)

Ναι κανω αρκετη αεροβια,οπως εγραψα,κ στη διατροφη αν οχι αριστα τα παω παρα πολυ καλα! :)

liveris
05-07-13, 07:37
αντε καλα ..εσυ θα ξερει καλυτερα..οπως κ στο ανιμαλ που εχασες 10 κιλα..:turtle::turtle:

MrWorkOut
05-07-13, 14:14
Μπορουσες να με ρωτησεις μεσω μνματος τι εννοουσα κ οχι εδω,ωστε τωρα να ειμαστε εκτος topic..

Τεσπα,μπερδευτηκες κ δεν κτλβες οτι μιλουσα μονο κ μονο για ενεργεια(εννοειται πως δν περιμενα κατι παραπανω απο την 1η μερα,αν ειναι δυνατον):P

Επισης ,δν εχω γραψει πουθενα για το ανιμαλ(ουτε καν το εχω παρει)

Εγραψα για το lipo6 black..Αν το σκεφτεις δεν ειναι παραλογος αριθμος εαν καποιο προιον ''δουλευει'' :)

Σκεψου οτι μ εβγαλε 1μιση μηνα και κατι πανω κατω κ εγραψα οτι το συνδιαζα με μια καρνιτινη...

Δικαιωμα σ να πιστευεις οτι γραφω ''μπουρδες'' :P αλλα οχι δν γραφω....Γιατι με καθημερινη ασκηση(βαρη-αεροβια) κ αψογη διατροφη,μπορει να γινει κατι τετοιο!

Φιλικα :)

MrWorkOut
24-07-13, 15:08
Ενταξει δεν με ενθουσίασε κιολας το προιον..

5/10

sobral
27-07-13, 11:29
το είχα πάρει πιο πολύ για ενέργεια -δεν πιστεύω πολύ στους λιπο κ δεν μου αρέσουν γενικά σαν κατηγορία συμπληρώματος- και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Ούτε πολύ ενέργεια (στα 2caps μόνο έπιανε) και από ένα σημείο κ μετά με πείραζε, ενώ δεν με βοηθούσε μες στην προπόνηση με χαλούσε αργότερα (με αρκετή ταχυκαρδία λόγω γερανίου, που έχω ένα θέμα δεν το αντέχει κ το πολύ το ΚΝΣ μου :green: ). Ακόμη έχει μείνει το μισό κ παραπάνω κουτί. Καθόλου ευχαριστημένος πάντως καλύτερα μην του δώσω βαθμό ή μάλλον.... πάρε ένα 4/10 να χεις!

Το καινούργιο πάντως σε μορφή σκόνης δείχνει πολύ καλύτερο κ σε ποσότητες και σε συστατικά. Μάλλον το κατάλαβαν πως το χαπι ήταν αποτυχία...

http://www.supplementscanada.com/media/nutrabolic-thermal-xtc-pdr-info.jpg

edit: και...απ΄ότι έχω καταλάβει τα χάπια καθυστερούν να δράσουν σε σχέση με τις σκόνες. Τα ίδια λένε και στο swollen, ότι η σκόνη πιάνει πιο γρήγορα.

Numerouno
29-07-13, 12:48
Ενδιαφέρον φαίνεται η σκόνη πάντως!

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

sobral
06-07-15, 18:54
96304