PDA

Επιστροφή στο Forum : Με ή χωρίς αερόβια η δίαιτα χαμηλή σε carbs ?



Niiick
26-03-08, 16:49
παιδια να ρωτησω κ εγω κατι σχετικο πιστευτε πως με μια διαιτα χαμηλη σε carbs μπορουμε να επιτυχουμε καλη γραμμωση χωρις αεροβια?ετσι ελεγε ο ioanis σ ενα αρθρο του εγω πιστευω γινεται

RUHL
26-03-08, 16:59
παιδια να ρωτησω κ εγω κατι σχετικο πιστευτε πως με μια διαιτα χαμηλη σε carbs μπορουμε να επιτυχουμε καλη γραμμωση χωρις αεροβια?ετσι ελεγε ο ioanis σ ενα αρθρο του εγω πιστευω γινεται

Και γιατι το ρωτας αυτο εδω? και οχι σε κανενα αναλογο τοπικ? :green:

Και θυμαμε ο Dorian δεν εκανε αεροβια μονο υδαταθρακες εκοβε αλλα ποιο κατω εγραφε οτι ειναι γενετικο :^^: :^^:

toula_nomikou
27-03-08, 00:24
Οταν παιζεις σε αγωνες για μενα πρεπει να κανεις και αεροβια για να βγει πολυ καλο το αποτελεσμα,αν θες μονο για το καλοκαιρακι χαμηλωνοντας τους υδατανθρακες σιγουρα θα γραμμωσεις.Ομως η αεροβια εχει πολλα καλα και καλο θα ηταν να μη τη σταματας ποτε τελειως.

TRIANTAFYLLOU
27-03-08, 01:03
η αερόβια΄πρέπει να είναι βασική στο ββ για λόγους υγείας, φυσικής κατάστασης και για γράμωση το αν μπορεί κάποιος να γραμώσει χωρις αερόβια και βεβαια μπορεί αλλα αυτο που είπε ο ruhl που το άκουσε απο τον yates ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις ανθρώπων με γενετικες προδιαγραφές αλλά και πάλι χρειάζετε για καλύτερη φυσική κατάσταση . εγω προσωπικά πρέπει να έκανα 2 ώρες αερόβια σε όλη την προετοιμασία , παλιότερα το 86 μέχρι το 89 ούτε καν ποδήλατο είχαμε στο γυμναστήριο και κέρδιζα καθαρα απο την γράμωση αλλά δούλευα και σε μηχανουργείο 12 ωρες την μέρα επαιζε ρόλο και αυτό αλλά και ο όγκος προπόνησης και η ένταση ήταν τέτοια που ήταν σαν να εκανα αερόβια.
αυτο θέλει ανάλυση έχει να κάνει με τον σωματότυπο αλλά και το είδος εργασίας που κάνει ο καθένας θυμάμαι με έβλεπαν στη δίαιτα να τρώω πατσα κοιλιά και έλεγα χαριτολογώντας για να κάνω κοιλιακούς όπως και ποδαράκι για να γραμώσουν τα πόδια . τώρα όμως δεν το κάνω στο βαθμό που το έκανα γιατί απλά αλλάζει ο μεταβολισμός όσο μεγαλώνουμε .
αν κάποιος θέλει να γραμώσει χωρίς αερόβια και χωρίς να έχει τις φυσικές προδιαγραφές τότε πρέπει να κάνει πιο αυστηρή δίαιτα αυτός όμως θα έχει και σημαντικη απώλεια μυών αρα δεν συμφέρει . ενα είναι το σίγουρο το λίπος δεν εξαφανίζετε αλλά καίγετε για να καεί πρέπει να κάνουμε καύσεις και για τις καύσεις χρειάζετε ενέργεια απο σωστή πηγή για να διατηρήσουμε και τον μυικό ιστό.

ioannis1
27-03-08, 01:28
η ελλατωση υδατανθρακων οχι τελειως μηδενισμος αλλα σε πολυ χαμηλα επιπεδα σε συνδυασμο με αεροβια οχι υπρβολικη δινει πολυ καλα αποτελεσματα.με ληψη φαρμακων πχ θυροειδικων ισως γραμμωσεις χωις αεροβιωση αλλα δεν ειναι υγειινο.

Niiick
27-03-08, 02:03
ευχαριστω παιδια εγω τρεχω πανω κατω ολη μερα αλλα δν κανω καθολου διαδρομο παρολαυτα επισκεπτομαι το ταρταν συχνα :wink: εκοψα τους βραδινους υδατανθρακες για αρχη.αυτο για τα thyroid φαρμακα το ξερω πχ t3,t4 και για τους β-2 ανταγωνιστες παρεπιπτωντως εγω εχω μια ελαφρια μορφη υποθυροειδισμου λογο κληρονομικοτητας και περνω καθε πρωι τ4 των 50.οταν λες για υδατανθρακες σε πολυ χαμηλα επιπεδα τι εννοεις για να ξερω?

RUHL
27-03-08, 03:38
.οταν λες για υδατανθρακες σε πολυ χαμηλα επιπεδα τι εννοεις για να ξερω?

0-100 :twisted:

ioannis1
27-03-08, 11:53
μη πεσεις ομως κατω απο 100 την ημερα.

Gasturb
09-04-08, 03:00
Σου χώρισα το θέμα γιατί ήταν offtopic


Και γιατι το ρωτας αυτο εδω? και οχι σε κανενα αναλογο τοπικ?
Listen to Ruhl


αυτο για τα thyroid φαρμακα το ξερω πχ t3,t4 και για τους β-2 ανταγωνιστες
Απαγορεύονται οι αναφορές για φάρμακα στο ελεύθερο φόρουμ.

Gt

Niiick
09-04-08, 19:48
thanks π το μετεφερες οσο για τα φαρμακα μου ξεφυγε σορυ :oops: βαλε με στο αντιστοιχο υποφορουμ να ξεδιπλωσω τις γνωσεις μου :) :shifty: :) ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΣΥΧΩΡΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ :awesome: