PDA

Επιστροφή στο Forum : Fat burn



Vaggelis
09-04-08, 16:18
Λοιπόν είμαι 17 ετών(σε 1 μηνα)και είμαι 1.72-75 γυμνάζομαι 8 μήνες και πρόσφατα άρχισα και Kick :box1:.... Πέρυσι τον μάιο ζύγισα 100 κιλά και άρχισα δίαιτα και τώρα είμαι 78 κιλά.
Μέχρι εδώ όλα καλά έχω καταφέρει να δυναμώσω αρκετά και γενικά το δούλεψα όσο μπορούσα το πρόβλημα είναι ότι οι πατσάδες και αυτά δεν έχουνε φυγή όταν είμαι όρθιος όλα ωραία και καλά αλλα όταν κάθομαι πετάγεται η μπάκα και κάποια αλλα σημεία όπως μπουτιά δεν λέω ότι είναι τεραστια είναι normal αλλα πιστεύω ότι από την στιγμή που γυμνάζομαι και θα συνεχίσω να το κάνω θα ήταν καλο να φύγουν.Στην αρχή δοκίμασα να κάψω αυτό το λίπος με πολλές αερόβιες άσκησις p.x διάδρομο και τα λοιπά αλλα ως αποτέλεσμα ήταν να αδυνατίσω κάτι που δεν το θέλω.... και μιλώντας με ένα παιδί μου πρότεινε να πάρο λιποδιαλυτές για 1-2 μήνες και θα είμαι ok...μου πρότεινε τα Animal Cuts από την Universal και μου είπε ότι με το κάθε κουτάκι θα βγάζω 22 μέρες
Ωραία όλα αυτά αλλα δεν ξέρω αρκετά πράγματα για αυτό το παρασκεύασμα όπως σε τι μορφή είναι,αν είναι όντως αποτελεσματικό,αν είναι βλαβερό για τον οργανισμό,και κύριος στο σημείο που κει το λίπος κάνει και σισφιζι η απλά το κει και μετά θα είναι πιο χαλια απότι απότι πριν...
Σχετικά με την διατροφή μου σχετικά προσέχω τρώω λαλακιες 1 φροά την νομάδα και μόλις τελειώσεις με εξέτασης και oal αυτά θα πάρο και διατροφή
thanks για τον χρόνο σας..

:rocking: :rocking:

Antonio
09-04-08, 16:28
Δεν νομίζω να σε βοηθήσουν τα εν λόγω σκευάσματα στον στόχο σου. Οι λιποδιαλύτες απλά σε βοηθάν να χάνεις λίγο γρηγορότερα κιλά και άντε κινούν λίγο την πλάστιγγα προς την απώλεια περισσότερου λίπους σε σχέση με μύς.
Αυτή η χαλαρότητα που νιώθεις εσύ προέρχεται από την μεγάλη αλλαγή των κιλών σου και το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ο χρόνος. Με τον καιρό θα προσαρμοστεί και η ελαστικότητα του δερματός στα νέα σου κιλά.

Vaggelis
09-04-08, 16:34
Αυτό που θέλω είναι να πάρο όγκο δηλαδή να έχω ένα γερο σώμα δεν με νοιάζουν η γραμμώσεις και αυτά τόσο πολύ αλλα δεν βλέπω τεραστια αλλαγή σε αυτή την χαλαρότητα κάνω κοιλιακούς ραχιαίους δεν ξέρω τι να κάνω.. :bodybuilder2: :bodybuilder2:

billys15
09-04-08, 16:37
Θελεις ογκο και θα παρεις λιποδιαλυτη? Μαλλον μπερδευεσαι.Δεν γινεται να βαζεις μυες και να καις λιπος ταυτοχρονα (ενταξει εκτος κι αν κανεις καμια 10αρια χρονακια τρωγοτας τις θερμιδες συντηρησης και εχοντας τελικα τα αποτελεσματα που θα μπορουσες να εχεις σε 2-3).Επισης αν δεν εχεις διατροφη απο πισω δεν θα κανουν τιποτα τα συμπληρωματα.

Vaggelis
09-04-08, 16:41
Ωραία πες ότι περνώ διατροφή και δεν περνώ κάποιο fat burner πως θα καταφέρω να κάψω αυτό το λίπος σε σχετικά μίρκο χρονικό διάστημα υπάρχει κάποιο κόλπο δεν έχω πρόβλημα στο να δουλέψω ειδικά το καλοκαίρι θα πηγαίνω 2 φορες την ημερα gym θα έχω χρόνο να λιώσω :squat: :wcourt:

billys15
09-04-08, 16:45
Το λιπος δεν γινεται να φυγει απο μια μονο περιοχη,φευγει απ'ολο το σωμα.Γι'αυτο ασε για τωρα αυτο και συγκεντρωσου στο να βαλεις μαζα πανω σου,ειναι τα καταλληλα χρονια για πειραματισμο.Ουτως ή αλλως μετα δεν θα φαινεται ασχημα οπως λες,οταν ανοιξει το πανω μερος και μεγαλωσουν τα ποδια σου.

RUHL
09-04-08, 16:54
+1 στον μπιλλ


Oχι σε καμια περιπτωση 2 φορες την ημερα δεν περνεις αναβολικα 1ον εισαι μικρος 2ον και 3ον αυτα τα κανουν μονο οι προ πρωι στηθος ξερω γω και βραδυ τρικεφαλο :green: :P

Στο θεμα μας υπαρχουν 2 πραγματα οταν περνεις ογκο φτιαχνεις μυεις και βαζεις λιπος ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να βαζεις μυεις και να χανεις λιπος μαζι αυτο γινετε μονο εφοσον περνεις αναβολικα(τα συμπληρωματα δεν ειναι αναβολικα ουτε καν η κρεατινη :rolf: :rolf: :rolf: -να κανουμε και κανενα αστειο :green: :P )

2ο πραγμα κανεις γραμμωση δεν γινετε να χασεις λιπος χωρις να χασεις μυικο ιστο μυεις

Αρα τι μπορεις να κανεις?

να κανεις καθαρο ογκο στην πρωτη περιπτωση να μην τρως λιπαρα φαγητα να μην ξεφεγεις παλι θα βαλεις λιπος αλλα θα ειναι λιγοτερο (στην τωρινη φαση αμα τρως πολλες φορες οτι νανε και τα βγαλεις αυτα και τρως πχ συνεχεια κρεας απο στηθος κοτοπουλο και γαλοπουλα θα παρατηρησης μια διαφορα :wink: )

γραμμωση φροντηζεις να περνεις αρκετη πρωτεινη για να χασεις οσο το λιγοτερο μυικο ιστο

Λιπον ολοι αυτοι οι λιποδιαλυτες πως λειτουργουν? ειναι συνεργασημοι με αεροβια μερικοι δινουν αντοχη και καλυτερη αποδοση ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ με πια λογικη θα παρεις αμα δεν κανεις? να πεταξεις λεφτα?

Και χασημο λιπος χωρις ταυτοχρονη αεροβια ειναι πολυ δυσκολο σου δινο ενα παραδειγμα με 2 τροπους χανεις λιπος η με μειωση τον θερμιδων ΣΤΑΔΙΑΚΑ η με αεροβια και κρατας ιδιες θερμιδες

Η για ακομα μεγαλυτερα αποτελεσματα και τα 2 μαζι αμα κανεις το ενα απο τα 2 αντι για 3μηνο ας πουμε που θα σου παρει θα κανεις 6 μηνο ετσι χονδρικα

Οποτε γραψε την διατροφη σου καπου και θα σου πουμε τι περιπου και πως ΕΦΟΣΟΝ ΑΓΩΡΑΣΕΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΙΤΕΣ κρατα τους δεν χαλανε το καλοκαιρι ερχετε οταν μπεις στην γραμμωση ΜΕ ΑΕΡΟΒΙΟΣΗ τοτε ΟΚ ΠΑΡΕ αλλως τωρα μην πετας τα λεφτα σου :awesome:

Vaggelis
09-04-08, 16:55
Το λιπος δεν γινεται να φυγει απο μια μονο περιοχη,φευγει απ'ολο το σωμα.Γι'αυτο ασε για τωρα αυτο και συγκεντρωσου στο να βαλεις μαζα πανω σου,ειναι τα καταλληλα χρονια για πειραματισμο.Ουτως ή αλλως μετα δεν θα φαινεται ασχημα οπως λες,οταν ανοιξει το πανω μερος και μεγαλωσουν τα ποδια σου.

Δηλαδή να κάνω υπομονή και να δουλέψω ώστε να αναπτύξω όσο το περισσότερο μικό ιστό γίνετε για την ηλικία μου, δηλαδή δεν υπάρχει κάποια διατροφή που να την κανεις και να σε δήθε να χάνεις λοιπό? και κάτι άλλο εγώ την τελευταία εβδομαδα άρχισα να κάνω 1 ώρα αερόβιες άσκησις διάδρομο,ελλειπτικό ποδήλατο και τέτοια είναι καλο η τα σταματήσω?
και μετά από αυτά κάνω κοιλιακούς ραχιαίους και μετά όργανα :weights: :squat: :hantel:

RUHL
09-04-08, 16:56
Το λιπος δεν γινεται να φυγει απο μια μονο περιοχη,φευγει απ'ολο το σωμα.Γι'αυτο ασε για τωρα αυτο και συγκεντρωσου στο να βαλεις μαζα πανω σου,ε

+1 ρε τον βασιλακη κατι εμαθες τελικα :bounce: :bounce: :green: :P :P :P :P

RUHL
09-04-08, 16:58
Δηλαδή να κάνω υπομονή και να δουλέψω ώστε να αναπτύξω όσο το περισσότερο μικό ιστό γίνετε για την ηλικία μου, δηλαδή δεν υπάρχει κάποια διατροφή που να την κανεις και να σε δήθε να χάνεις λοιπό? και κάτι άλλο εγώ την τελευταία εβδομαδα άρχισα να κάνω 1 ώρα αερόβιες άσκησις διάδρομο,ελλειπτικό ποδήλατο και τέτοια είναι καλο η τα σταματήσω?
και μετά από αυτά κάνω κοιλιακούς ραχιαίους και μετά όργανα :weights: :squat: :hantel:

ΛΑΘΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ το αναποδο θα κανεις πρωτα βαρη κοιλιακους κτλ μετα ποδιλατο αεροβια κτλ κτλ

γραψε την διατροφη σου και κατσε να σου δωσω ενα βοοκ να διαβασεις για καθαρο ογκο

RUHL
09-04-08, 17:00
Η αεροβια γινεται και στον ογκο αλλα καλυτερα σε μερες που δεν πηγαινεις για προπονηση με το πρωινο ξυπνημα με αδειο στομαχι :awesome: :awesome: :awesome: η μερικες φορες σε μερες προπονησης ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΒΑΡΗ και οχι σε μερες που κανεις ποδια

Vaggelis
09-04-08, 17:01
+1 στον μπιλλ


Oχι σε καμια περιπτωση 2 φορες την ημερα δεν περνεις αναβολικα 1ον εισαι μικρος 2ον και 3ον αυτα τα κανουν μονο οι προ πρωι στηθος ξερω γω και βραδυ τρικεφαλο :green: :P

Στο θεμα μας υπαρχουν 2 πραγματα οταν περνεις ογκο φτιαχνεις μυεις και βαζεις λιπος ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να βαζεις μυεις και να χανεις λιπος μαζι αυτο γινετε μονο εφοσον περνεις αναβολικα(τα συμπληρωματα δεν ειναι αναβολικα ουτε καν η κρεατινη :rolf: :rolf: :rolf: -να κανουμε και κανενα αστειο :green: :P )

2ο πραγμα κανεις γραμμωση δεν γινετε να χασεις λιπος χωρις να χασεις μυικο ιστο μυεις

Αρα τι μπορεις να κανεις?

να κανεις καθαρο ογκο στην πρωτη περιπτωση να μην τρως λιπαρα φαγητα να μην ξεφεγεις παλι θα βαλεις λιπος αλλα θα ειναι λιγοτερο (στην τωρινη φαση αμα τρως πολλες φορες οτι νανε και τα βγαλεις αυτα και τρως πχ συνεχεια κρεας απο στηθος κοτοπουλο και γαλοπουλα θα παρατηρησης μια διαφορα :wink: )

γραμμωση φροντηζεις να περνεις αρκετη πρωτεινη για να χασεις οσο το λιγοτερο μυικο ιστο

Λιπον ολοι αυτοι οι λιποδιαλυτες πως λειτουργουν? ειναι συνεργασημοι με αεροβια μερικοι δινουν αντοχη και καλυτερη αποδοση ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ με πια λογικη θα παρεις αμα δεν κανεις? να πεταξεις λεφτα?

Και χασημο λιπος χωρις ταυτοχρονη αεροβια ειναι πολυ δυσκολο σου δινο ενα παραδειγμα με 2 τροπους χανεις λιπος η με μειωση τον θερμιδων ΣΤΑΔΙΑΚΑ η με αεροβια και κρατας ιδιες θερμιδες

Η για ακομα μεγαλυτερα αποτελεσματα και τα 2 μαζι αμα κανεις το ενα απο τα 2 αντι για 3μηνο ας πουμε που θα σου παρει θα κανεις 6 μηνο ετσι χονδρικα

Οποτε γραψε την διατροφη σου καπου και θα σου πουμε τι περιπου και πως ΕΦΟΣΟΝ ΑΓΩΡΑΣΕΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΙΤΕΣ κρατα τους δεν χαλανε το καλοκαιρι ερχετε οταν μπεις στην γραμμωση ΜΕ ΑΕΡΟΒΙΟΣΗ τοτε ΟΚ ΠΑΡΕ αλλως τωρα μην πετας τα λεφτα σου :awesome:

Όπως ηπα γράμμωση δεν είναι ο κύριος μου στόχος γιατί και να θέλω δεν μπορώ έχω αρκετό λίπος που πρέπει να φυγή διατροφή(άσε που δεν βρίσκω ka διατροφολόγο κοντά μου) θα παο να πάρο όταν τελειώσω τις εξέτασης του σχόλιο και όλα αυτά πάντως πέρυσι επί 1 μηνα πήγαινα 2 φορες την ημερα gym

RUHL
09-04-08, 17:12
καλα αμα εχεις λεφτα για πεταμα δωστε σε μενα αμα θες θα σου στειλω τον τραπεζικο λογαριασμο για να τα βαλεις :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Εχουν καψει ατομα οι διατροφολογοι δεν ξερουν σοβαρα τωρα αυτοι σπουδασαν για να βγαζουν διατροφη στα απλα ατομα που δεν κανουν βαρη και δεν ενδιαφεροντε να κανουν σωμα απλος να χασουν κιλα η να βαλουν εχω δει μια περιπτωση αχαχχα ηθελε ογκο ο αλλος και του εγραψε και πιτσες μεσα αχαχαχχααχαχ η εναν αλλο για γραμμωση και κατι κουρασαν κατι χυμους του εχωσε μεσα οποτε 1ον διαβασε τα αρθρα για γραμμωση και ογκο και μετα ξαναποσταρε την διατροφη σου να δουμε τι μπορουμε να κανουμε

Vaggelis
10-04-08, 10:04
Ο λόγος που θα πιστεύω ότι θα με βοηθήσει κάποιος διατροφολόγος είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά πχ δεν μπορώ να κάνω μονο μου την διατροφή μου διάβασα καπάι άρθα στο forum αλλα δεν ξέρω είναι κάπως περίπλοκα πχ δεν ξέρω αν αυτές η διατροφές είναι για την ηλικία μου η και κάθε ποτε να τρώω το κάθε γεύμα όλα αυτά με μπερδεύουν, όπως καταλαβαίνετε είμαι πολύ αρχάριος :( :unsure:

Gasturb
10-04-08, 10:38
Ο λόγος που θα πιστεύω ότι θα με βοηθήσει κάποιος διατροφολόγος είναι ότι δεν έχω ιδέα από αυτά
Να γράψεις 10 φορές το παρακάτω

'Να πάω σε ένα βιβλιοπωλείο κ να πάρω βίβλια σχετικά με τις βασικές γνώσεις της διατροφής κ να διαβάσω αντίστοιχα άρθρα κ ποστς στο φόρουμ, αφήνοντας στην άκρη τον διατροφολόγο'

Η γνώση είναι δύναμη :squat:

Vaggelis
10-04-08, 10:45
Ok boss πιο βιβλιο θα μου προτείνατε μην πάρο τίποτα τις πλακας
:rifle: διατροφολόγος :army2:

Gasturb
10-04-08, 10:51
Αυτό που προτείνουμε εν ολίγοις ειναι να αποκτήσεις γνώση στερεή ώστε να μην έχεις ανάγκη προσωπικό διατροφολόγο που κοστίζει πολλά περισσότερα.

Βγήκαμε off οπότε επιστροφή στο θέμα μας 'fat burn'