PDA

Επιστροφή στο Forum : Swolex (Scitec Nutrition)



sobral
16-12-11, 17:10
http://www.sciteconline.com/images/products/normal/scitec_swolex.jpg



SUPPLEMENT FACTS
Serving size: 6 capsules

Amount per serving %Daily Value

Creatine Nitrate 3000 mg †
Citrulline Malate 1710 mg †
Vitamin C (Ascorbic Acid) 60 mg 100%
† Daily Value not established.
Other ingredients: Magnesium Stearate, Gelatin (capsules).


Πολύ ωραίο!:thumbup: γερή δόση από nitrate και ικανοποιητική από C.M. Θα το έπαιρνα άνετα. Δοσολογία τώρα μου φαίνεται ότι με 6 caps είναι οκ, όχι παραπάνω.

beefmeup
16-12-11, 17:11
σωπα...μου μυριζει χορηγο η δουλεια..αν ειναι κ φτηνο παει για δοκιμη στο μελλον..:thumbup:
απλο κ τουμπανο..
λιγο κιτρουλινη ισως ηθελε παραπανω στην δοση,αλλα τα 3γρ κρεατινης που εχει μεσα ειναι υπεραρκετα..

primordial
16-12-11, 17:26
Καλό... αλλά 18 servings...;)....????
Πόσο φθηνό μπορεί να είναι...?

sobral
16-12-11, 17:33
σωπα...μου μυριζει χορηγο η δουλεια..αν ειναι κ φτηνο παει για δοκιμη στο μελλον..:thumbup:
απλο κ τουμπανο..
λιγο κιτρουλινη ισως ηθελε παραπανω στην δοση,αλλα τα 3γρ κρεατινης που εχει μεσα ειναι υπερακετα..

no no dear Beef.:P Ο χορηγός δεν το έχει φέρει από εξωτερικό το είδα. Σπάνια ψωνίζω από εδώ πλέον. Μετά έψαξα κ το βρήκα κ Ελλάδα. είναι πολύ φθηνό αλλά λογικά θα χρειαστούμε 2-3 για να γίνει πλήρης ο κύκλος.

beefmeup
16-12-11, 17:35
μπα μονο για πριν την προπονηση θα το επερνα..
κ τις οφ μερες μονουδρικη..:thumbup:

sobral
16-12-11, 17:41
μπα μονο για πριν την προπονηση θα το επερνα..
κ τις οφ μερες μονουδρικη..:thumbup:

και πάλι 2 bottles τα θες..οι 18 δόσεις είναι πολύ λίγες. Αλλά όπως σου είπα είναι φθηνό ακόμη κι εδώ οπότε μια χαρά.;)

Devil
16-12-11, 17:43
μπα μονο για πριν την προπονηση θα το επερνα..
κ τις οφ μερες μονουδρικη..:thumbup:

+1


μαζι με ΝΑC και εξτρα βιταμινη C....;)

sofos
16-12-11, 17:51
+1


μαζι με ΝΑC και εξτρα βιταμινη C....;)

γιατι και καλα για να μειωθουν τα free radicals που παραγονται απ την αυξηση του νιτρικου οξιδειου?:P

sobral
16-12-11, 17:57
+1


μαζι με ΝΑC και εξτρα βιταμινη C....;)

:thumbup: καλά που το είπες για το NAC γιατί ήθελα να ρωτήσω. Και τα nitrate της Thermolife για παράδειγμα, τα βλέπω πάντα με NAC + N-Acetyl-Cysteine + Trans-Resveratrol + Quercetine. Ποιος είναι ο λόγος? Είχα διαβάσει στο παρελθόν για side effects και έρευνες που τα έβγαζαν επιβλαβή για τον οργανισμό, αν και στο φόρουμ της Thermolife τα αντέκρουαν με δικές τους έρευνες.

mpalarinakorina
16-12-11, 18:06
Καλό... αλλά 18 servings...;)....????
Πόσο φθηνό μπορεί να είναι...?

εεεε τα φθηνα μας χαλανε, τα ακριβα μας χαλανε....... τι θα γινει με την παρτη μας ???? :P

beefmeup
16-12-11, 18:10
εεεε τα φθηνα μας χαλανε, τα ακριβα μας χαλανε....... τι θα γινει με την παρτη μας ???? :P

ναι σωστα πρεπει να ενισχυσουμε κ τον μπαμπα σου:P


sobral στειλε ενα πμ αν θες,για αγορα απο ελλαδα..
αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο..

sofos
16-12-11, 18:16
ναι σωστα πρεπει να ενισχυσουμε κ τον μπαμπα σου:P


sobral στειλε ενα πμ αν θες,για αγορα απο ελλαδα..
αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο..

εγω beef διαβασα οτι τα βαζουν για να μειωσουν και καλα τα free radicals που παραγονται απ την αυξηση του νιτρικου οξιδιειου...αλλα δε ξερω κατα ποσο αυξανεται με τα nitrates,για να κανει τοση ''ζημια'' και να χρειαζονται μετα αυτα....εξαλλου και κατα τη διαρκεια της ασκησης υπαρχει μια μικρη αυξηση του N.O

sobral
16-12-11, 18:17
ναι σωστα πρεπει να ενισχυσουμε κ τον μπαμπα σου:P


sobral στειλε ενα πμ αν θες,για αγορα απο ελλαδα..
αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο..

ναι ρε συ ξέρω τι είναι κ γιατί τα βάζουν, απλά ήθελα να μάθω αν τελικά είναι όντως επιβλαβή όπως είχε βγει ένα διάστημα...μάλλον πως όχι νομίζω αλλά επειδή είναι καινούργια σχετικά κ δεν έχουν πολύ έρευνα από πίσω κρατάω μία επιφύλαξη.

Devil
16-12-11, 18:17
γιατι και καλα για να μειωθουν τα free radicals που παραγονται απ την αυξηση του νιτρικου οξιδειου?:P

οχι...

μειωνουν την αναπτηξη νιτροζαμινων απο τα nitrates...

beefmeup
16-12-11, 18:18
^^^
για τον σοφο παει,με προλαβατε αλητες..

εγω τι εγραψα ρε?:green:





αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..

το ιδιο ειναι:turtle:

mpalarinakorina
16-12-11, 18:18
ναι σωστα πρεπει να ενισχυσουμε κ τον μπαμπα σου:P


sobral στειλε ενα πμ αν θες,για αγορα απο ελλαδα..
αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο..

σας ειπα ανεβαστε λιγο την εταιρια κ θα μοιραζει χορηγιες σε ολους...
να ρωτησω κατι ωστοσο ? τα πορτοκαλακια δεν κανουν ?????? πρεπει να παιξει ντε κ καλα συμπληρωμα ?

mpalarinakorina
16-12-11, 18:19
ακυρο παιδια σε αλλο τοπικ παει αυτο..... εχω καψει φλατζες μολις γυρισα απο προπονση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sobral
16-12-11, 18:19
για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο.. :green::green:

beefmeup
16-12-11, 18:19
τα πορτοκαλακια δεν κανουν ??????

κανουν κ αυτα,γιατι οχι?

μπα κ σε αυτο κολουσε..υπαρχει αναφορα για την βιτ c:green:

mpalarinakorina
16-12-11, 18:22
οκ το ρεζιλικι μετριαστηκε ! =]

Devil
16-12-11, 18:24
εγω τι εγραψα ρε?:green:


το ιδιο ειναι:turtle:

ελα? εγω?....:unsure:

καπου το ειχα ξαναποσταρει εδω μεσα αυτο με τις νιτροζαμινες και οτι ειναι πιθανον να ειναι καρκινογονα αλλα δεν θυμαμαι που...:green::turtle:


εσυ απο πανω.... μπορεις να μην σπαμαρεις....


@beef.. δεν το ειδα...:turtle:

beefmeup
16-12-11, 18:25
εκανα εντιτ καραμητρο..:green:

COBRA_STYLE
16-12-11, 19:27
:thumbup: καλά που το είπες για το NAC γιατί ήθελα να ρωτήσω. Και τα nitrate της Thermolife για παράδειγμα, τα βλέπω πάντα με NAC + N-Acetyl-Cysteine + Trans-Resveratrol + Quercetine. Ποιος είναι ο λόγος? Είχα διαβάσει στο παρελθόν για side effects και έρευνες που τα έβγαζαν επιβλαβή για τον οργανισμό, αν και στο φόρουμ της Thermolife τα αντέκρουαν με δικές τους έρευνες.

αυτο και αυτο ειναι το ιδιο πραγμα!;)

sobral
16-12-11, 19:37
αυτο και αυτο ειναι το ιδιο πραγμα!;)

i know cobra από βιασύνη το έγραψα δύο φορές;) γίνεται ένας χαμός σε αυτό το τόπικ όπως βλέπεις δεν θα συννενοηθούμε σήμερα χαχα:P

primordial
23-12-11, 10:21
Είμαι μεταξύ Swolex &
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16378-Creatine-Nitrate-(APS-Nutrition-)&highlight=Creatine+Nitrate αυτής....!!!
Τις προορίζω για μετά τις γιορτές κ η χρήση που έχω στο μυαλό μου είναι 3 pre-work κ 3 post-work.....

Όπως ανέφερε κ ο beef...


αυτα που αναφερεις τα βαζουν σαν αντιοξ..για τον φοβο των ιουδαιων,περισοτερο.....

σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κ NAC της NOW....

γνώμες...???

sofos
23-12-11, 10:25
Είμαι μεταξύ Swolex &
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16378-Creatine-Nitrate-(APS-Nutrition-)&highlight=Creatine+Nitrate αυτής....!!!
Τις προορίζω για μετά τις γιορτές κ η χρήση που έχω στο μυαλό μου είναι 3 pre-work κ 3 post-work.....

Όπως ανέφερε κ ο beef...

...

σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω κ NAC της NOW....

γνώμες...???

αυτη παρε το αλλο ειναι μπλεντ...το nac αν δεν εχεις τα λεφτα μη το παρεις σιγα..

kostas z
10-01-12, 14:26
παιδια καλησπερα. μπορω να παρω το εν λογω προιον μαζι με ενα νιτρικο? (και τα 2 μαζι πριν την προπονηση)

Devil
10-01-12, 19:53
παιδια καλησπερα. μπορω να παρω το εν λογω προιον μαζι με ενα νιτρικο? (και τα 2 μαζι πριν την προπονηση)

ναι γινετε αλλα εξαρταται απο το νιτρικο που θα χρησιμοποιησεις...

kostas z
10-01-12, 20:42
συγκεκριμενα εχω το Tested (tested Nutrition) το οποιο δεν περιεχει κρεατινη. μπορω να τα συνδιασω? Devil ευχαριστω. (παντα διαβαζω με προσοχη τις αποψεις σου)

Devil
10-01-12, 20:56
συγκεκριμενα εχω το Tested (tested Nutrition) το οποιο δεν περιεχει κρεατινη. μπορω να τα συνδιασω? Devil ευχαριστω. (παντα διαβαζω με προσοχη τις αποψεις σου)

ναι με αυτο μπαινει ευκολα...;)

τιποτα ρει....:green:

primordial
11-01-12, 12:38
ναι με αυτο μπαινει ευκολα...;)

τιποτα ρει....:green:

Επειδή το έχω δεί το εργάκι, δεν τολμώ να σε ρωτήσω κατά περίπτωση με ποια pre-work μπορούμε να το συνδυάσουμε....
Αυτό που θα ήθελα να ξέρω όμως, είναι ποιά συστατικά, θα πρέπει ή δεν θα πρέπει να έχει ένα pre-work drink...
Εάν υπάρχει κάποια σχετική βιβλιογραφία θα ήθελα να της ρίξω μια ματιά...
Όχι τπτ άλλο, έχω πάρει 2 κουτιά από δαύτο κ περιμένω πώς κ πώς να το ξεκινήσω...

Thx in advance...:welcome:

Devil
11-01-12, 16:28
Επειδή το έχω δεί το εργάκι, δεν τολμώ να σε ρωτήσω κατά περίπτωση με ποια pre-work μπορούμε να το συνδυάσουμε....
Αυτό που θα ήθελα να ξέρω όμως, είναι ποιά συστατικά, θα πρέπει ή δεν θα πρέπει να έχει ένα pre-work drink...
Εάν υπάρχει κάποια σχετική βιβλιογραφία θα ήθελα να της ρίξω μια ματιά...
Όχι τπτ άλλο, έχω πάρει 2 κουτιά από δαύτο κ περιμένω πώς κ πώς να το ξεκινήσω...

Thx in advance...:welcome:

δυσκολη ερωτηση αυτη... βασικα παντα εξαρτατε απο το τι ζητας απο το prewo σου.... το τι μπορεις να βαλεις.... τα παντα.... απο στιμς,κρεατινες,αμινοξεα κτλ κτλ.....

το θεμα ειναι τι ζητας εσυ απο το prewo σου?

primordial
11-01-12, 22:55
^^^^^

Με αφορμή αυτό....


ναι γινετε αλλα εξαρταται απο το νιτρικο που θα χρησιμοποιησεις...

Ρώτησα αυτό....


Επειδή το έχω δεί το εργάκι, δεν τολμώ να σε ρωτήσω κατά περίπτωση με ποια pre-work μπορούμε να το συνδυάσουμε....
Αυτό που θα ήθελα να ξέρω όμως, είναι ποιά συστατικά, θα πρέπει ή δεν θα πρέπει να έχει ένα pre-work drink...
Εάν υπάρχει κάποια σχετική βιβλιογραφία θα ήθελα να της ρίξω μια ματιά...
Όχι τπτ άλλο, έχω πάρει 2 κουτιά από δαύτο κ περιμένω πώς κ πώς να το ξεκινήσω...

Thx in advance...:welcome:

Για παράδειγμα:
έχω το Maximize V.2 & το Mesomorph... ουσιαστικά σαν pre-work είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κ από τα δύο. Το ζητούμενο από αυτά είναι η ένταση κ τα δύο στέκονται επάξια σε αυτό.
Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν θα έπρεπε αυτά να συνδυαστούν με το Swolex?

COBRA_STYLE
11-01-12, 23:06
Kοιτα primordial,γενικα αμα το συνδυασεις με το maximize πχ δεν θα εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα...απλα εγω προσωπικα δεν θα το εκανα γιατι πας να συνδυασεις κρεατινη με καφεινη...και ισχυει οτι αμα γινει ταυτοχρονη ληψη και των 2 χανεις σε κρεατινη.Απο κει και περα δεν βλεπω να υπαρχει κατι αλλο που να δημιουργει θεμα.

Devil
11-01-12, 23:10
^^^^^

Με αφορμή αυτό....



Ρώτησα αυτό....



Για παράδειγμα:
έχω το Maximize V.2 & το Mesomorph... ουσιαστικά σαν pre-work είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κ από τα δύο. Το ζητούμενο από αυτά είναι η ένταση κ τα δύο στέκονται επάξια σε αυτό.
Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν θα έπρεπε αυτά να συνδυαστούν με το Swolex?

οχι κανενας λογος.... συνδυαζοντε ανετα.... δεν θα εχεις προβλημα...

kostas z
15-01-12, 20:34
Καλησπερα και παλι. ποσες μερες χρησης ενδεικνοντε για εναν full κυκλο με την συγκεκριμενη κρεατινη? (η συσκευασια 108 καψουλες δια 6 βγαζει 18 μερες)

kostas z
17-01-12, 10:31
καμμια αποψη?

Devil
18-01-12, 15:28
Καλησπερα και παλι. ποσες μερες χρησης ενδεικνοντε για εναν full κυκλο με την συγκεκριμενη κρεατινη? (η συσκευασια 108 καψουλες δια 6 βγαζει 18 μερες)


καμμια αποψη?

οσο χρονο θες... δεν υπαρχει στανταρ χρονος... εγω θα την περιοριζα μονο σαν prewo... τις μερες προπονησης...

primordial
07-02-12, 11:55
Ερώτηση: Θα ήταν υπερβολή αν μετά την προπόνηση έπαιρνα κ 2 με 3 γραμ. Gluconate, ενώ τις off έπαιρνα μόνο Gluconate, p;ali 2-3gr.?
Το Swolex το χρησιμοποιώ μόνο τις ημέρες προπόνησης.

tsoumi7
21-04-13, 17:05
´παιδες με το no xplode παει;

Andreas C.
21-04-13, 23:45
Ναι φίλε :toast:

tsoumi7
22-04-13, 22:41
Ευχαριστώ πολυ!