PDA

Επιστροφή στο Forum : Protein Rush (VPX Sports)



sobral
16-12-11, 22:41
52043


52044

beefmeup
16-12-11, 23:06
μονο κ μονο για τα διογκωτικα την αποκλειουμε:turtle:

αυτο το calcium caseinate ρε φουστη μου οποτε το βλεπω παθαινω κατι,κ σεληνιαζομαι..:weights:

γενικοτερα μαπα την κοβω...η tempro καλυτερη ειναι νομιζω..

sobral
16-12-11, 23:12
μονο κ μονο για τα διογκωτικα την αποκλειουμε:turtle:

αυτο το calcium caseinate ρε φουστη μου οποτε το βλεπω παθαινω κατι,κ σεληνιαζομαι..:weights:

γενικοτερα μαπα την κοβω...η tempro καλυτερη ειναι νομιζω..

μαλακία είναι αλλά την ανέβασα να υπάρχει, γενικά αμα βγαίνει κάτι νέο το ανεβάζω. Δεν συγκρίνεται με tempro σε καμία περίπτωση κλάσεις ανώτερη του Dorian.;) Όσο για την καζείνη μόνο όταν την βλέπω σε micellar την προτιμώ αυτά τα caseinates είναι φθηνές πηγές απλά για να στρώνουν οι γεύσεις και να χαίρονται τα αμερικανάκια με το milkshake που πίνουν.

kazabubu
04-02-12, 12:22
Μολις εκανα αι-βοτανο παραγγελια....
Θα σας ενημερωσω σε λιγες μερες με την παραλαβη.
Παντως η VPX ειναι λιγο δυσκολο να βγαλει μουφα αλλα αν δεν δουμε και δεν δοκιμασουμε τζαμπα να χαμε να λεγαμε...
\Εν αναμονη λοιπον.

average_joe
04-02-12, 19:49
αυτο το calcium caseinate ρε φουστη μου οποτε το βλεπω παθαινω κατι,κ σεληνιαζομαι..:weights:


γιατι αυτο?:unsure:
δωσε info οποτε μπορεσεις γιατι σκεφτομουν να αγορασω μια calcium caseinate απο mp (μονο για την αθλια γευση ξερω).

sofos
04-02-12, 19:52
γιατι αυτο?:unsure:
δωσε info οποτε μπορεσεις γιατι σκεφτομουν να αγορασω μια calcium caseinate απο mp (μονο για την αθλια γευση ξερω).

πιες γαλα το ιδιο πραγμα ειναι..

beefmeup
04-02-12, 21:15
γιατι αυτο?:unsure:
δωσε info οποτε μπορεσεις γιατι σκεφτομουν να αγορασω μια calcium caseinate απο mp (μονο για την αθλια γευση ξερω).

για ποιο λογο την θες,ας πουμε??

average_joe
04-02-12, 21:18
κατσε sorry για καζεινη δε μιλαμε?
απλα ετσι οπως με ρωτας σκαλωσα :)
σκεφτομουν να φτιαξω κανα blend, μετα το παρατησα σα σκεψη αλλα αφου ειδα να το αναφερεις ειπα να ρωτησω.

beefmeup
04-02-12, 21:22
ναι,για καζεινη μιλαμε..:P
αν ειναι να παρεις παρε miscelar για να κανεις την δουλεια σου..
αποδεδειγμενα σου δινει ροη αμινοξεων για περισοτερη ωρα,κ ειναι κ καλυτερης βιολογικης αξιας..

kazabubu
05-02-12, 08:24
μονο κ μονο για τα διογκωτικα την αποκλειουμε:turtle:

αυτο το calcium caseinate ρε φουστη μου οποτε το βλεπω παθαινω κατι,κ σεληνιαζομαι..:weights:

γενικοτερα μαπα την κοβω...η tempro καλυτερη ειναι νομιζω..

Ρε παιδιά γιατί τόση φασαρία για μια ποσότητα η οποία είναι προ τελευταία στο blend.Δηλαδή την pepto pro που έχει μέσα τρίτη στο blend δε την είδε κανείς;;;????

Anithos
06-02-12, 09:40
την εχω εδω και καιρο και την παίρνω μονο μετα την προπονηση,σαν γευση ,διαλυτοτητα ..τελεια, ( κουκις) γρηγορα αποροφίσιμη αν και πολλων πηγων και πολυ καλών πηγών πρωτεινης θα ελεγα.Γλυκιζει πολυ λογω πολλων υδατανθρακων(γλυκοζη) και γω θα πω ,πως θα την ηθελα ανεβασμενη σε περιεκτηκοτητα πρωτεινης (ειναι 50%) και οχι τοσο πολλούς υδατανθρακες.αυτα.

Konstantinos!
06-02-12, 16:45
την εχω εδω και καιρο και την παίρνω μονο μετα την προπονηση,σαν γευση ,διαλυτοτητα ..τελεια, ( κουκις) γρηγορα αποροφίσιμη αν και πολλων πηγων και πολυ καλών πηγών πρωτεινης θα ελεγα.Γλυκιζει πολυ λογω πολλων υδατανθρακων(γλυκοζη) και γω θα πω ,πως θα την ηθελα ανεβασμενη σε περιεκτηκοτητα πρωτεινης (ειναι 50%) και οχι τοσο πολλούς υδατανθρακες.αυτα.

μα πως θέλεις μια πρωτείνη όγκου (υδατάνθρακες) με περισσότερη πρωτείνη ;:unsure:

sobral
06-02-12, 18:16
την εχω εδω και καιρο και την παίρνω μονο μετα την προπονηση,σαν γευση ,διαλυτοτητα ..τελεια, ( κουκις) γρηγορα αποροφίσιμη αν και πολλων πηγων και πολυ καλών πηγών πρωτεινης θα ελεγα.Γλυκιζει πολυ λογω πολλων υδατανθρακων(γλυκοζη) και γω θα πω ,πως θα την ηθελα ανεβασμενη σε περιεκτηκοτητα πρωτεινης (ειναι 50%) και οχι τοσο πολλούς υδατανθρακες.αυτα.

αυτό από που το συμπέρανες?:unsure::unsure:

Anithos
07-02-12, 09:32
αυτό από που το συμπέρανες?:unsure::unsure:

απο που το συμπερανα,να σου πω....επειδη ειναι πρωτεινη πολλαπλων πηγων -και δεν ειναι η πρωτη που χρησιμοποιώ σε αυτα τα 15 χρονια ενασχολησης- απλα την νιωθω στο στομαχι μου να χωνευει πιο γρηγορα ,σαν μια γουέι.

kazabubu
15-02-12, 10:51
Παρελαβα εχθες την συγκεκριμενη πρωτεινη.


Γευση cookies & creme 9.5/10
Διαλυτοτητα 10/10 με 2 χτυπηματα στο σεικερ ειναι ετοιμη.

Απο ενοχλησεις στο στομαχι δεν καταλαβα τιποτα και μπορω να πω οτι μου φανηκε ελαφρυτερη απο την PROSTAR της ULTIMATE NUTRITION.
Ακομα το καλο ειναι οτι κρατει μεσα μικρα κομματακια τα οποια δινουν το κατι παραπανω σαν αισθηση αλλα και γευση.
Τωρα για την ποιοτητα μπορω να πω οτι ειναι απο τις TOP αλλα μην ξεχναμε οτι και η τιμη ειναι στα ιδια TOP επιπεδα.
Πιστευω οτι εαν το οικονομικο δεν ειναι θεμα για καποιον η συγκεκριμενη πρωτεινη μπορει να καλυψει πληρως (βαση των συστατικων της) τον αθλητη σε 24ωρη βαση προσφεροντας παραλληλα γευση και ποιοτητα.
Πιστευω μπορει να καταναλωθει ολες τις ωρες της ημερας.

Θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμασω και την σοκολατα.......

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
14-05-12, 20:39
Παρελαβα εχθες την συγκεκριμενη πρωτεινη.


Γευση cookies & creme 9.5/10
Διαλυτοτητα 10/10 με 2 χτυπηματα στο σεικερ ειναι ετοιμη.

Απο ενοχλησεις στο στομαχι δεν καταλαβα τιποτα και μπορω να πω οτι μου φανηκε ελαφρυτερη απο την PROSTAR της ULTIMATE NUTRITION.
Ακομα το καλο ειναι οτι κρατει μεσα μικρα κομματακια τα οποια δινουν το κατι παραπανω σαν αισθηση αλλα και γευση.
Τωρα για την ποιοτητα μπορω να πω οτι ειναι απο τις TOP αλλα μην ξεχναμε οτι και η τιμη ειναι στα ιδια TOP επιπεδα.
Πιστευω οτι εαν το οικονομικο δεν ειναι θεμα για καποιον η συγκεκριμενη πρωτεινη μπορει να καλυψει πληρως (βαση των συστατικων της) τον αθλητη σε 24ωρη βαση προσφεροντας παραλληλα γευση και ποιοτητα.
Πιστευω μπορει να καταναλωθει ολες τις ωρες της ημερας.

Θα ηθελα καποια στιγμη να δοκιμασω και την σοκολατα.......



Eυχαριστώ για την εκτενή αναφορά αδερφέ, σκεφτόμουν να την δοκιμάσω :thumbup:

panakos
23-05-12, 19:46
καλησπερα φιλοι!!
μπορω να αγορασω την συγκεκριμενη πρωτεινη κυριως για βραδυ??
εννοω κανει για βραδυ αν την πινω με γαλα..:unsure:

νομιζω πως ειναι ενταξει απο αποψη τιμης γι αυτο σας ρωταω!

raziel13epsilon
28-07-12, 22:34
Γευση cookies & creme: 10/10
Διαλυτοτητα: 10/10
Τιμη : 9/10

Μπορω να πω οτι βρηκα την υγεια μου με αυτη τη πρωτεινη. Ειναι φοβερη σε γευση και διαλυεται στο δευτερολεπτο. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Διαβασα σε ενα ιατρικο φορουμ οτι οταν περνεις μια πρωτεινη η οποια περιεχει caseine και whey protein σε ενα blend , οτι ο οργανισμος τραβαει γρηγορα την πρωτεινη γρηγορης αφομοιωσης και διαχωριζει τις πρωτεινες απο μονος του.
Δεν χρειαζεται δηλαδη να εχεις διαφορετικες πρωτεινες. Φυσικα η συγκεκριμενη εχει το μειον οτι το καθε σκουπ εχει 20 γραμ πρωτεινης. Καλο θα ειναι μετα την προπονηση να περνεις 1 1/2 σκουπ και οχι 1.