PDA

Επιστροφή στο Forum : Cacao Power, Raw Cacao Butter (Navitas Naturals)



average_joe
19-12-11, 00:58
36802


Supplement Facts
Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablespoon
Servings Per Container: 35
Amount Per Serving % Daily Value*
Calories 120
Calories from Fat 120
Total Fat 14 g 22%
Saturated Fat 8 g 40%
Trans Fat 0 g
Cholesterol 0 mg 0%
Sodium 0 mg 0%
Total Carbohydrate 0 g 0%
Dietary Fiber 0 g 0%
Sugars 0 g
Protein 0 g
Vitamin A 0%
Vitamin C 0%
Calcium 0%
Iron 0%
*Percentage daily values based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.

Other Ingredients
Organic Cacao Butter (Theobroma Cacao)

average_joe
19-12-11, 01:07
αλλο ενα προιον που χρησιμοποιησα τωρα τελευταια.
γενικα δουλευεται δυσκολα καθως παραμενει σε στερεη μορφη σε θερμοκρασια δωματιου, (κοβεται με δυσκολια) απλα με βολευε στη διατροφη μου καθως ειχε διαφορετικη αναλογια κορεσμενων λιπαρων σε σχεση με το λαδι καρυδας και μπορουσα να υπολογισω καλυτερα τα macros μου.
γευση ενταξει δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.
μαλλον θα καταληξω σε chocolate nibs για τετοιου ειδους λιπαρα (κυριως στεαρικο) και θα κανω ενα review και στο τελευταιο καποια στιγμη.

tolis93
19-12-11, 14:20
απο τιμη τι παιζει?παιζει να το βρω ελλαδα?

average_joe
19-12-11, 19:47
απο αμερικη το παραγγελνω.
σχετικα ακριβο.
απλα ειναι δυσχρηστο και δεν με ενθουσιασε η γευση (τετοια προιοντα ειναι φαγητο στην ουσια και ως τετοια θελω να τα βλεπω. αν εχει και καποια ευεργετικη ιδιοτητα δεν με χαλαει, απλα η γευση ειναι το κυριο κριτηριο).
το θετικο του εγκειται στα διαφορετικα λιπαρα που περιεχει σε συγκεντρωσεις μεγαλυτερες απο αλλα κοινα τροφιμα.
επιπλεον καθως ειναι καθαρο βουτυρο πιθανον να μην περιεχει θεοβρωμινη/ καφεινη για οποιον το χρησιμοποιει βραδυ.

bb-fitness
23-12-11, 03:17
αλλο ενα προιον που χρησιμοποιησα τωρα τελευταια.
γενικα δουλευεται δυσκολα καθως παραμενει σε στερεη μορφη σε θερμοκρασια δωματιου, (κοβεται με δυσκολια) απλα με βολευε στη διατροφη μου καθως ειχε διαφορετικη αναλογια κορεσμενων λιπαρων σε σχεση με το λαδι καρυδας και μπορουσα να υπολογισω καλυτερα τα macros μου.
γευση ενταξει δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.
μαλλον θα καταληξω σε chocolate nibs για τετοιου ειδους λιπαρα (κυριως στεαρικο) και θα κανω ενα review και στο τελευταιο καποια στιγμη.


chocolate nibs απο που παιρνεις?παιζει να εχει Αγγλια?

average_joe
01-03-12, 22:58
να κανω ενα update εδω καθως απο τοτε εχω καταναλωσει αλλες δυο πλακες απο δαυτο.
τελικα το βρισκω εξαιρετικο σε shake με βρωμη πρωτεινη coconut oil μελι και κανελλα.
τωρα η τιμη του ειναι αστα να πανε οποτε δεν ξερω αν θα το συνεχισω.