PDA

Επιστροφή στο Forum : Liver Powder (NOW)



Lao
22-12-11, 03:47
http://www.nowfoods.com/idc/groups/public/documents/digital_asset/I132609.gif



Argentine Beef
Low Heat, Desiccated
Non-Defatted
A Dietary Supplement

NOW® Beef Liver powder provides a convenient way to obtain all the legendary health and nutritional benefits of liver without the inconvenience. Our powder comes from fresh, hormone-free Argentine Beef Liver carefully processed to preserve all the fragile nutritional elements. Enjoy the results!

Suggested Usage

As a dietary supplement, take one rounded tablespoon daily mixed in tomato or vegetable juice, or other liquid. Consider taking this product in combination with NOW® Lecithin, Bee Pollen and Brewer's Yeast.



Supplement Facts

Serving Size: 1 Rounded Tablespoon (10 g)
Servings Per Container: 34

Amount Per Serving % Daily Value*

Calories 40
Calories from Fat 15
Total Fat 1.5 g 2%
Trans Fat 0 g †
Cholesterol 8.5 mg 3%
Protein 7 g 14%
Beef Liver Powder (Argentine, Low Heat) (Desiccated) 10 g †
Niacin (Vitamin B-3) 0.1 mg 1%
Vitamin B-6 5 mg 250%
Vitamin B-12 0.2 mcg 3%
Iron 0.6 mg 3%

* Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.

NOW® Liver Powder delivers the natural nutrient profile found in Genuine Whole Foods.

Contains no: sugar, salt, yeast, wheat, gluten, corn, soy, milk, egg, shellfish or preservatives.

Caution: Do Not Eat Freshness Packet Enclosed.

Warning: Accidental overdose of iron-containing products is a leading cause of fatal poisoning in children under 6. Keep this product out of reach of children. In case of accidental overdose, call a doctor or Poison Control Center immediately.

Ως γνωστόν, είμαι fan του αποξηραμένου συκωτιού. :green:

Το ερώτημα είναι, αυτό αξίζει τον κόπο;

exkaliber
22-12-11, 14:23
Σου προτείνω να πάρεις το Uni-Liver και όχι την σκόνη της NOW.

pizzass
22-12-11, 14:27
δλδ αυτο ειναι uni-liver σε σκονη ?!

exkaliber
22-12-11, 15:03
ειναι σκωτ :green: σε σκονη

Lao
22-12-11, 18:19
Σου προτείνω να πάρεις το Uni-Liver και όχι την σκόνη της NOW.

To Uni-Liver το παίρνω εδώ και πολύ καιρό...

Αλλά για πες την γνώμη σου, γιατί να συνεχίσω να προτιμώ το UL;

stelios17
22-12-11, 18:39
Εαν το εχει παρει κανεις , ας πει τι λεει απο γευση ...
Επειδη 99% θα το βαλω στην παραγγελια που θα κανω για το νεο χρονο!!!

exkaliber
22-12-11, 19:30
Αλλά για πες την γνώμη σου, γιατί να συνεχίσω να προτιμώ το UL;


Γιατί αξίζει περισσότερο τα λεφτά του, βγάζει για περισσότερα servings, είναι πολύ πιο βολικό στην χρήση και δεν θα ξεράσεις :green:

:unsure:

Lao
23-12-11, 01:25
:unsure:

Βρε exkaliber, το να οικειοποιείσαι απαντήσεις μου από το θέμα του Uni-Liver, οδηγεί κάπου; Το θυμόμουν ότι το είχα πει αυτό στο θέμα του UL, αλλά περίμενα μπας και πεις κάτι διαφορετικό που στο κάτω-κάτω μπορεί να μην το ήξερα.

Δική σου άποψη, δεν έχεις;

exkaliber
23-12-11, 01:27
μου ειχες πει να μν το παρω για αυτους τους λογους
και τωρα ρωτας γνωμες για το συγκεκριμενο προιον?:unsure:

Lao
23-12-11, 01:35
μου ειχες πει να μν το παρω για αυτους τους λογους
και τωρα ρωτας γνωμες για το συγκεκριμενο προιον?:unsure:

Το ξέρω ότι στο είχα πει, αλλά από τότε μπορεί και να το δοκίμασες, να είχες δοκιμάσει επίσης και το UL και να είσαι τελικά πιο ικανοποιημένος από αυτό. Δεν μπορώ να ξέρω, προφανώς, τι παίρνεις εσύ ή ο καθένας ή τα αποτελέσματα που έχει το Χ συμπλήρωμα στον Ψ άνθρωπο.

Γνώμες λέμε εδώ μέσα, δεν έχουμε το αλάθητο του Πάπα. Προτείνουμε ο ένας στον άλλον, δοκιμάζουμε και λέμε, στην τελική, τι είδαμε στην πράξη.

Συνεπώς, δική σου άποψη έχεις, ή όχι;

average_joe
23-12-11, 02:37
τα πλεονεκτηματα του μου φαινεται ειναι οτι δεν περιεχει ασβεστιο και Dicalcium phosphate για οποιον σημαινει κατι αυτο τελος παντων.

απο την αλλη ειναι σε σκονη πραγμα που το καθιστα πιο δυσχρηστο.

τωρα οικονομικα δεν ξερω δεν το εχω τσεκαρει.

για αυτο δεν ξερω και πολλα απλα εχω πετυχει οτι εχει καποια sides.

αν θες @Lao ψαξτο και συ λιγο καλυτερα καθως χρησιμοποιεις κατα κορον το uni liver και σε συμπαθητικες δοσεις και αν σε προβληματισει τοτε θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις το συγκεκριμενο προιον.

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι και ενα προιον που εχω παρει (r- ala της AST) το περιεχει και οταν αποφασισω να το χρησιμοποιησω θα ξανακοιταξω τα sides και θα δω τοτε.
:toast:

Lao
23-12-11, 02:51
τα πλεονεκτηματα του μου φαινεται ειναι οτι δεν περιεχει ασβεστιο και Dicalcium phosphate για οποιον σημαινει κατι αυτο τελος παντων.

απο την αλλη ειναι σε σκονη πραγμα που το καθιστα πιο δυσχρηστο.

τωρα οικονομικα δεν ξερω δεν το εχω τσεκαρει.

για αυτο δεν ξερω και πολλα απλα εχω πετυχει οτι εχει καποια sides.

αν θες @Lao ψαξτο και συ λιγο καλυτερα καθως χρησιμοποιεις κατα κορον το uni liver και σε συμπαθητικες δοσεις και αν σε προβληματισει τοτε θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις το συγκεκριμενο προιον.

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι και ενα προιον που εχω παρει (r- ala της AST) το περιεχει και οταν αποφασισω να το χρησιμοποιησω θα ξανακοιταξω τα sides και θα δω τοτε.
:toast:

Που λες, κοίταξα τα sides του Dicalcium Phosphate που λες... δεν έχω κανένα από αυτά. ;)

Βασικά, αυτό που σκεφτόμουν ήταν να κάνω μια παραγγελία από το παρόν για χαβαλέ. Να σπάσω λίγο την μονοτονία του UL, αν με καταλαβαίνεις. :green: