PDA

Επιστροφή στο Forum : Jarrow Pak Plus (Jarrow Formulas)



Lao
24-12-11, 01:02
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51g-LeitEBL.jpg



New Formula!
30 High-Potency Vitamin/Mineral Packs
Dietary Supplement

With Enhanced Nutrients:

Lutein
Lycopene
Zeaxanthin
Gamma E
Olive Fruit Extract
MK-7 (Vitamin K2)
Selenium (as MSC)
Methylcobalamin
Balanced Calcium
and Magnesium

Jarrow Pak Plus contains 30 packets of 10 units each. Each packet contains:

One CarotenAll Softgel (small dark softgel)
One Gamma E 300 Softgel (larger dark softgel)
One B-Right Capsule (white capsule)
Six Mineral Balance Capsules (white capsule)
One C + Oleaselect Softgel (white capsule)



Suggested Usage

For adults, take one packet per day with a meal.

For best results, beginning with first meal of the day take one B-Right® (white capsule), one C + Oleaselect® (white capsule) and two Mineral Balance® (white capsule).

With lunch or dinner, take two Mineral Balance®, one CarotenALL® (dark softgel) and one Gamma E 300™ (dark softgel).

Take two Mineral Balance® two hours after last meal or at bedtime.

It is okay to take entire pack at once with large meal.

http://www.jarrow.com/supplimentImg/supp_facts_PAK_020411.gif

Απλό και λιτό.

Μου αρέσουν πολύ οι αναλυτικές οδηγίες. :thumbup:

ελμερ
24-12-11, 01:03
και απο τιμη?:welcome:

sofos
24-12-11, 01:10
Λαο εμενα αυτη η εταιρια μ αρεσει οσο και η ΝΟW,εχει πολυ καλα πραγματα και πηρα αυτα εδω B-Right® (white capsule), one C + Oleaselect® (white capsule) and two Mineral Balance® (white capsule) που τα προτεινει εδω περα,ψαξτα ειδικα το B-Right εχει τις καλυτερες μορφες συμπλεγματος Β και με 3 χαπια εισαι υπερ καλυμενος...μετα πηρα ξεχωριστα D3 και τωρα θα παρω τα mineral της και C+E και ειμαι κομπλε καθως θα χω για 2-3 μηνες το δικου μου πακ,με σχετικα λιγα ευρα ;)

Lao
24-12-11, 01:13
και απο τιμη?:welcome:

25 δολλάρια.


Λαο εμενα αυτη η εταιρια μ αρεσει οσο και η ΝΟW,εχει πολυ καλα πραγματα και πηρα αυτα εδω B-Right® (white capsule), one C + Oleaselect® (white capsule) and two Mineral Balance® (white capsule) που τα προτεινει εδω περα,ψαξτα ειδικα το B-Right εχει τις καλυτερες μορφες συμπλεγματος Β και με 3 χαπια εισαι υπερ καλυμενος...μετα πηρα ξεχωριστα D3 και τωρα θα παρω τα mineral της και C+E και ειμαι κομπλε καθως θα χω για 2-3 μηνες το δικου μου πακ ;)

Εγώ τώρα την ανακάλυψα και απ'ότι βλέπω είναι όπως τα λες. Φαίνεται σοβαρή εταιρεία, χωρίς πολλά-πολλά, στυλ NOW και Carlson.

Και μιας και το πες, και εγώ εδώ και καιρό φτιάχνω δικά μου paks, ουσιαστικά, με όλα αυτά που προσθέτω στις multies μου. :green:

sofos
24-12-11, 01:16
25 δολλάρια.



Εγώ τώρα την ανακάλυψα και απ'ότι βλέπω είναι όπως τα λες. Φαίνεται σοβαρή εταιρεία, χωρίς πολλά-πολλά, στυλ NOW και Carlson.

Και μιας και το πες, και εγώ εδώ και καιρό φτιάχνω δικά μου paks, ουσιαστικά, με όλα αυτά που προσθέτω στις multies μου. :green:

ναι το καλυτερο πραγμα ειναι να κανεις δικα σου και σου κρατανε καιρο και βγαινουν και πολυ φτηνα :toast: δες τα ολα τα προιοντα της,εχει αρκετα καλα και μερικα ψηλο ψαγμενα :);)

Lao
18-11-12, 17:19
Λοιπόν, έχω feedback από το παρόν...και είναι καλό. :thumbup:

Καλός φίλος μου, ΟΥΚ-ας παρακαλώ, παραδοσιακός χρήστης Pak, Adam και Opti-Men πήρε δύο κουτιά και, κατά δήλωσή του, τον πιάνει καλύτερα. Το χρησιμοποιεί εδώ και κανά μήνα, και από την 1η βδομάδα και μετά άρχισε να νοιώθει πιο ξεκούραστος, πιο διαυγής και έχει διάθεση να κάνει περισσότερα πράγματα.

Το... αστείο της υπόθεσης, είναι ότι μιλάμε για μάχιμο υπαξιωματικό ΟΥΚ-α, ο οποίος ξυπνάει χαράματα, πάει σε ασκήσεις, κατά καιρούς πάει σε αποστολές στο εξωτερικό, εκπαιδεύει τους νέους, κάνει και προπονήσεις μαζί μου, οπότε πολλές φορές αναρωτιέμαι τι στο καλό μπορεί να εννοεί όταν λέει ότι «θέλει να κάνει περισσότερα πράγματα» :bowdown:

Anyway, εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι το κριτήριό του.

Όταν το δοκιμάσω και εγώ, θα έχω και προσωπική άποψη.;)

Lao
26-11-12, 19:07
Εύρηκα :green:

pizzass
26-11-12, 20:21
Lao σιγουρα το review του φιλου σ λεει πολλα. σ μενα τουλαχιστον. βαση συστατικων τι συγκριση θα εκανες με την αναβιτε (μιλαμε παντα για αθλουμενους ως target groyp)? γιατι η τιμη του ειναι αρκετα καλη. περιμενω και το δικο σ feedback :thumbup:

Lao
27-11-12, 03:16
Lao σιγουρα το review του φιλου σ λεει πολλα. σ μενα τουλαχιστον. βαση συστατικων τι συγκριση θα εκανες με την αναβιτε (μιλαμε παντα για αθλουμενους ως target groyp)? γιατι η τιμη του ειναι αρκετα καλη. περιμενω και το δικο σ feedback :thumbup:

Δεν μπορώ να το συγκρίνω με την Anavite, γιατί πολύ απλά η 2η είναι «specialized», έχει φτιαχτεί με σκοπό να αυξάνει τις επιδόσεις του ασκούμενου / αθλούμενου ενώ το παρόν αποσκοπεί στο well being.

Την Anavite έχουμε πει ότι την παίρνουμε για 2 μήνες και μετά κάνουμε off λόγω β-αλανίνης, ενώ το Jarrow μπορεί κανείς να το παίρνει όλο τον χρόνο.

Ακόμα και ο τρόπος που λειτουργεί το καθένα είναι διαφορετικός.

Στο παρόν έχεις 10 softgels και κάψουλες και το καθένα έχει και κάτι διαφορετικό μέσα το οποίο αν ακολουθήσεις και τις οδηγίες χρήσης το παίρνεις ξεχωριστά από τα άλλα ώστε να μην μπλέκονται μεταξύ τους. Από την άλλη, σε κάθε ταμπλέτα της Anavite έχεις όλα τα συστατικά μαζί.

Όπως έχουμε πει πολλές φορές, σημασία δεν έχει μόνο τι γράφει το label αλλά και κατά πόσο απορροφάμε το κάθε τι, κάτι που με την σειρά του έχει να κάνει με την ποιότητα των μορφών, από το πως είναι κατασκευασμένες οι ταμπλέτες / κάψουλες / softgels, από τις αναλογίες των συστατικών, από τον χρονισμό που απελευθερώνεται το κάθε τι, από το με τι φαγητό τα συνδιάζουμε, κτλ κτλ κτλ κτλ.

Εν ολίγοις, το τι είναι «καλύτερο» είναι θέμα αναγκών και στόχων.

Αν θες μια multi που θα σε βοηθήσει να αυξήσεις τις επιδόσεις σου, τότε πας για Anavite η οποία για μένα είναι αποτελεσματική, την έχω δοκιμάσει κατ'επανάληψη και όντως σε εμένα έκανε δουλειά.

Αν θες μια multi που μπορείς να παίρνεις όλο τον χρόνο, να έχει αρκετά έως πολύ καλά υλικά και, μάλιστα, ενώ είναι Pak δεν σε δεσμεύει με έναν τρόπο χρήσης και μόνο, τότε το παρόν είναι μια καλή έως πολύ καλή επιλογή.

Εάν τελικά το πάρω (εν τω μεταξύ έχω να τελειώσω 2 μπουκάλια Life Force :green:) θα το συνδίαζα με άλλη μία ή δύο κάψουλες B-Right (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20218-B-Right-(Jarrow-Formulas)), ελευθερόκοκκο, Ω3 και επιπλέον D3 και μαγνήσιο.

Θεωρώ ότι έτσι φτιάχνω ένα πληρέστατο stack, μία «βάση» κατά την οποία τα βασικά τα παίρνω σε διαφορετικές ώρες ώστε να πετυχαίνω ακόμα καλύτερη απορρόφηση.

Κλείνοντας, αν θέλεις παρόλαυτά να σου κάνω μία label to label σύγκριση, το κυριότερο ατού του Jarrow έναντι της Anavite είναι ότι έχει την Ε ως σύμπλεγμα και όχι μόνο ως α-τοκοφερόλη, έχει την Α επίσης ως σύμπλεγμα προσφέροντας και λουτεϊνη. λυκοπένιο κτλ, έχει PABA, χολίνη και ινοσιτόλη, πράγματα που λείπουν από την άλλη.

Από την αντίπερα όχθη, η Anavite έχει πολύ καλές ποσότητες, αναλογίες και μορφές, τα μέταλλα είναι Albion, έχει β-αλανίνη και carnipure ΑΛΛΑ δεν έχει τόσο προσεγμένη την Α και την Ε ενώ λείπουν χολίνες, ινοσιτόλες κτλ.

Όπως καταλαβαίνεις, ακόμα και αν συγκρίνεις αποκλειστικά και μόνο με τα labels, πάλι δεν μπορείς να πεις ότι το ένα ή το άλλο είναι απόλυτα καλύτερο...

Lao
29-05-14, 12:21
Το χει πάρει ένας γνωστός μου δεκαθλητής, το είδα και από κοντά.

Έχουν αλλάξει τα Supp Facts, τα καινούργια είναι τα εξής:

http://www.jarrow.com/supplimentImg/supp_facts_PAK_lrg.jpg

Οι αλλαγές δεν είναι μεγάλες, κυρίως την μείωση της Α εντόπισα.

Αυτό που εξακολουθεί να μου αρέσει, είναι οι οδηγίες χρήσης, τις οποίες θεωρώ ιδεατές.

ΔΕΝ μου αρέσουν τα 400mg μαγνήσιο ως oxide, το 1gr C και η μικρή ποσότητα Β12.