PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Protein (CNP Professional)



Muscleboss
14-01-09, 02:32
37163


25 gram serving

Energy 419kj
Protein 19.5g
Carbohydrate (1.2g of which sugars 1.2g)
Fat 1.9g (of which saturates 1.4g)
Sodium 0.04g

Γευστική (σοκολάτα), αραιώνεται πολύ καλά, διαλυτότητα καλή. Μικρό πρόβλημα στη διαλυτότητα όταν αναμιγνείται με δεξτρόζη ή κάτι άλλο.
Τα ποσοστά υδατανθράκων και λίπους θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα.

Μετά από 1 μήνα IDS μου φαίνεται κορυφαία!

Γενικά πολύ καλή, τείνει να γίνει από τις αγαπημένες μου στην κατηγορία. :thumbup:

ΜΒ

slaine
14-01-09, 02:35
δε βάζεις και τα συστατικά να δούμε καλύτερα τι παίζει?

Muscleboss
14-01-09, 02:37
έκανα έντιτ όσο έγραφες :)

ΜΒ

slaine
14-01-09, 02:45
οκ :thumbup:

RUHL
14-01-09, 10:30
πηγες πρωτεινης? :?

Muscleboss
15-01-09, 00:05
^ Blend...

Whey Protein Blend (Whey Protein Concentrate and Whey Protein Isolate cultured with bifidus, acidophilus and yoghurt organisms)

leodary
16-01-09, 17:26
Σε σχεση με EAS , ON, την βρισκεις καλυτερη και αν καταλαβα καλα καλυτερη και απο την IDS?να σε ρωτησω και κατι ακομα, σε σχεση με την Pro Recover της ιδιας εταιριας την θεωρεις καλυτερη μεταπροπονητικα?

JasonBlack
21-01-09, 18:01
Δεν νομίζω ότι στέκει να είναί καλύτερη μεταπροπονητικά από το pro recover. Το συγκεκριμένο φτιάχτηκε καθαρά και μόνο για μεταπροπονητικό γεύμα (κυρίως για την άμεση απορρόφηση και την αναπλήρωση των υδατανθράκων αν δεν κάνω λάθος)

tezaman
21-01-09, 18:13
marketing FTW!!! :lol:

Muscleboss
24-01-09, 03:08
σχετικά με ΟΝ και EAS δε θα έλεγα ότι ειναι καλύτερη.

μάλιστα έχω διακρίνει κάτι κόκκους μέσα (οι περισσότερες από τις πρωτείνες αυτης της κατηγορίας έχουν) που όταν κάθονται στο λαιμό καμια φορά τον "καίνε" τοπικά.... και δε μαρέσει αυτο.

μαλιστα γενικά η διαλυτότητά της δεν είναι και η καλύτερη, όπως ξανάγραψα.

πάντως σε γενικές γραμμές είναι καλή.

ΜΒ

tezaman
24-01-09, 04:44
δεν νομίζω πως είναι καλύτερη απο την ON ρε μπός

Muscleboss
24-01-09, 12:10
δεν νομίζω πως είναι καλύτερη απο την ON ρε μπός

αυτο είπα... ξαναδιάβασε την πρώτη σειρά πιο προσεχτικά τεζα...

"σχετικά με ΟΝ και EAS δε θα έλεγα ότι ειναι καλύτερη" (δηλαδή δεν είναι καλύτερη από αυτές τις δύο).


ΜΒ

tezaman
24-01-09, 16:11
στο πάνω ποστ απο το δικό μου νομίζω έλειπε το δεν :green:

sofos
24-12-11, 01:21
http://www.predatornutrition.com/warp_image.php?imagefile=warp_sites%2Fpredator.g6%2Ffiles%2Fwheyprotein227kg.jpg

As one of Britain's leading manufacturers of Whey Protein, CNP Whey is a product you can trust to deliver results. This new, 4.25kg size makes CNP Whey Protein more economical than ever before.

CNP Whey Protein is a fast absorbing protein supplement that is ideal for use directly after your workout and will support improved recovery and impressive gains in lean muscle.
Included with Whey Protein are high amounts of Branched Chain Amino Acids (BCAAs) and glutamine, the amount amino acid found in muscle. Your body's amino acids after quickly depleted during intense activity so it is vital to quickly restore them to normal levels as they play an important role in energy metabolism, neurotransmission, muscle recovery, immune function and gastrointestinal health. Probiotics, or more commonly known as Friendly bacteria', have also been included to help provide a healthy digestive system to allow for superior nutrient uptake.
So why should you choose CNP Whey Protein?

Combination of whey protein concentrate and whey protein isolate
High in branch chain amino acids to promote muscle growth
High in Glutamine the most abundant amino acid found in muscle
Added Pro Biotics to promote healthy digestive system which will enable more nutrients to be metabolised
Low in Fat and carbs
Tastes great and mixes easily

Serving Size: 1 Scoop (25g) Servings Per Container: 170
Amount Per Serving
Total Calories: 100kcal Protein: 19.5g Total Carbohydrates: 1.2g -Sugars: 1.2g -Dietary Fiber: 0g Fat: 1.9g -Saturates: 1.4g Sodium: 0.04g Probiotics: 100
Ingredients Whey Protein Blend (Whey Protein Concentrate and Whey Protein Isolate cultured with bifidus, acidophilus and yoghurt organisms), Cocoa Powder, Chocolate Flavour, Sucralose
Please Note: Nutritional facts and ingredients may vary slightly between flavours

Take 1 scoop (25g) with 250ml of cold water.

απ τις φτηνες,αγγλικη με προβιοτικα...

sofos
22-04-12, 01:13
παιδια την εχετε δοκιμασει αυτη?την εχω βρει σε καλη τιμη και λεω να την παρω σε σοκολατα.....

Sofo007
22-04-12, 18:55
80gr πρωτείνης στα 100?
Η πιο υψηλή σε περιεκτικότητα που έχω βρεί!
Σε σχέση με τις Complete 8 και Myofusion τι λέει? Αυτές έχουν βέβαια πιο λίγη πρωτείνη αλλά δε ξέρω και πολλά, άνοιξα και στο φόρουμ με τα συμπληρώματα ένα θέμα αλλά δεν είχα δει αυτό το ποστ.

sTeLaKoS
22-04-12, 19:55
Και οι 2 που αναφέρεις είναι blend πρωτεινών, έχουνε δηλαδή και άλλες πηγές πρωτείνης πέραν του ορού γάλακτος. Άλλης κατηγορίας. ;)

78% πρωτείνη είναι αλλά δεν είναι η μοναδική, εκεί γύρω είναι οι περισσότερες whey, κάποιες isolate μάλιστα φτάνουν και το 85-90%.

Sofo007
22-04-12, 20:49
78% πρωτείνη είναι αλλά δεν είναι η μοναδική, εκεί γύρω είναι οι περισσότερες whey, κάποιες isolate μάλιστα φτάνουν και το 85-90%.

Ποιά η διαφορά στην ποσότητα πρωτείνης μέσα στο μείγμα? Δηλαδή ποιός ο σκοπός να πάρω μία πχ με 60%(αν υπάρχει) και σε μία με 90% που λες εσύ?

sTeLaKoS
22-04-12, 20:56
Δες εδώ: Πρωτεΐνες


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?29-Πρωτεΐνες)