PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλύτες αδυνάτισμα



S.G.S.O.S
14-04-08, 19:36
Γεια σας..
ειμαι 22 χρονων, θέλω να χασω κιλα και λιπος, οχι να κανω μυς..
κανω διαδρομο και διατροφη αλλα θα ηθελα να παρς καποιο λιποδιαλύτη..
εχετε να μου προτείνεται καποιον καλο?
για την εφεδρινη τη γνώμη εχετε και τι αποτελεσματα εχει...?
τελος ξερει κανεισ τιποτα για ενεσεις ή λειζερ για λυποδιάλυση? :help:
ευχαριστω..

jiujitSu
14-04-08, 19:50
Αρχισε απο εδω. ΠΑΤΑ ΕΔΩ ! (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1596)

Αμα δεν την παλεψεις με ολα αυτα τοτε ΠΑΤΑ ΕΔΩ ! (http://www.bodyline.gr/home/index.asp)

RUHL
14-04-08, 19:52
μακρια απο λιπο αναρωφησεις λαζερ κτλ κτλ

τωρα τα ιδια θα πω διαβασε το αθρο του βοςς για γραμμωση , γραψε μας την διατροφη που κανεις τωρα, και το χασημο λιπους ειναι διατροφη προσεγμενη και μπολικη αεροβια τιποτα αλλο για την εφεδρινη υπαρχουν καλα λογια αλλα δοκιμασες και τον αλλο τροπο με τα πανω που ειπα μην παμε στις ευκολες λησεις γιατι δεν δουλευουν ετσι αυτα οτι και να παρεις


:wave:

S.G.S.O.S
14-04-08, 20:14
το πρωι και βραδυ γαλα με λιγα δημιτριακα,μεσημερι κατι ψητο και σαλάτα και ενδιάμεσα 2 γευματα απο 1 φρουτο..και κανω διάδρομο και wave αν το ξέρετε.. Ειχα αρχισει και power plate αλλα το σταματησα γιατι πηρα 6 κιλα. εχει κολλησει ο οργανισμος μου γιαυτο θελς κατι να με βοηθήσει... Το hydroxycut? και ολα αυτα τα λιποτροπικα κατα ποσο βοηθάνε? δηλαδη σε ποσο καιρο μπορεις να δεις αποτελεσματα?

Spyro D
14-04-08, 20:22
Αν περνεις μονο καλης ποιοτητας πρωτεινη...δεν εχεις προβλημα!!Γενικα δεν θα εχεις προβλημα αλλα δες το ως εξης.Αν τρως αντι για μια σαλατα με ελεολαδο κτλ [καλη διατροφη]ενα σουβλακι[κακη διατροφη]πια θα ειναι τα αποτελεσματα αν αυτο το κανεις καθε μερα για χρονια?Με αυτο το παραδειγμα θελω να πω οτι την πρωτεινη δες την ως φαγητο!!Απο εταιρια σε εταιρια αλλαζει η ποιοτητα!!κανε τις επιλογες σου...

jiujitSu
14-04-08, 20:34
Kανε πρωτα μια αιματολογικη να δεις αν δουλευει ο θυρεοειδης σου.

Τα λιποδιαλυτικα δεν κανουν θαυματα αμα δεν εχεις ρυθμισει διατροφη και ασκηση. Τα λιποδιαλυτικα που κυκλοφορουν νομιμα ειναι τζαμπα λεφτα.

Η εφεδρινη ειναι φαρμακο και αμα δεν ξες τι κανεις ενδεχεται να σου δημιουργησει σοβαροτατα προβληματα. Ασε που ειναι και απαγορευμενη. Ρισκαρεις 1-2 χρονια ποινη (εξαγορασιμη βεβαια) αν σε πιασουν. Ειδικα αυτον τον καιρο...

Υπαρχουν πιο ηπιες φαρμακολογικες προσεγγισεις για την παχυσαρκια. Βλεπε Reductil, Xenical που θεωρουνται πιο ακινδυνα απο την εφεδρα. Συζητησε το με τον γιατρο σου.

Antonio
14-04-08, 21:02
Αρχισε απο εδω. ΠΑΤΑ ΕΔΩ ! (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1596)

Αμα δεν την παλεψεις με ολα αυτα τοτε ΠΑΤΑ ΕΔΩ ! (http://www.bodyline.gr/home/index.asp)

θεος! :green:

Επί του θέματος τώρα πιστεύω οτι το αδυνάτισμα,με την έννοια που το θές εσύ- όχι η γράμμωση, είναι ένα αρκετά εύκολο αρκεί να έχεις υπομονή και κάποιες βασικές γνώσεις ουτως ώστε να μπορείς να "κοροϊδέψεις" κατα κάποιον τρόπο τον οργανισμό σου αντί να σε κορϊδέψει αυτός. Αυτές οι βασικές γνώσεις υπάρχουν στο 1ο link που σου έδωσε ο jiu.
Από τα συμπτώματα σου εγώ βγάζω ως συμπέρασμα οτι έχεις επέλθει σε ένα plateau,προφανώς λόγω απότομης μείωσης θερμίδων ή λόγο σταθεροποίησης τους σε ένα επίπεδό.
Διάβασε το αρθρο πιστεύω οτι θα σε βοηθήσει αρκετά. Όλο το μυστικό βρίσκεται στην σταδιακή αλλαγή διατροφής και προπόνησης.

KATERINI 144
14-04-08, 22:30
Γεια σας..
ειμαι 22 χρονων, θέλω να χασω κιλα και λιπος, οχι να κανω μυς..

αφού δε θέλεις κατι παραπάνω απλός μείωσε τις θερμίδες και είσαι οκ. :idea:

RUHL
14-04-08, 23:32
Mε αυτα που εγραψε νομιζω ηδη χαμηλα ειναι οποτε αυξηση στην αεροβια :green:

καλα το λινκ με το βοδυλινε :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Gasturb
14-04-08, 23:34
S.G.S.O.S

Mην ξεκινάς με χημικές φόρμουλες που δεν θα σε προσφέρουν κ πολλά στην περιπτωσή σου αλλα με διάβασμα (φόρουμ) για συμβουλές κ προσπάθεια (ότι είπε ο Φώτης + αεροβική + γυμναστική) θα ανακαλύψεις πόσες δυνατότητες έχει το σώμα σου να διορθωθεί.

Καλή σου επιτυχία

Gt