PDA

Επιστροφή στο Forum : Life Force Multiple (Source Naturals)



Lao
24-12-11, 23:37
http://www.sourcenaturals.com/bottles_lg/GP1459.jpg



Life Force® Multiple, the most complete daily formula available, is scientifically Bio-Aligned™ to deliver essential cellular energy and balance to vital systems and organs. For lifelong support to your brain, skin, eyes, immune, circulatory, antioxidant and energy systems, take Life Force - and join the Wellness Revolution of preventive health care.



Supplement Facts for Capsule

Serving Size: 4 Capsules

Amount %DV

Calories 5
Total Carbohydrate 1 g <1%
Protein 1 g 2%

Vitamin A (as beta-carotene 10,000 IU & palmitate 2,500 IU) 12,500 IU 250%
Vitamin C (as ascorbic acid & ascorbyl palmitate) 500 mg 833%
Vitamin D-3 (as cholecalciferol) 1,000 IU 250%
Vitamin E (as vitamin E succinate) 200 IU 667%
Thiamin (vitamin B-1) 50 mg 3,333%
Riboflavin (vitamin B-2) 50 mg 2,941%
Niacinamide 35 mg & Niacin 15 mg 50 mg 250%
Vitamin B-6 (as pyridoxine HCl & pyridoxal-5'-phosphate [Coenzymated™]) 50 mg 2,500%
Folate (as folic acid & calcium folinate) 400 mcg 100%
Vitamin B-12 (as methylcobalamin) 500 mcg 8,333%
Biotin 150 mcg 50%
Pantothenic Acid (as calcium D-pantothenate & pantethine) 55 mg 550%

Calcium (as calcium carbonate, malate, chelate, & citrate) 100 mg 10%
Iodine (as potassium iodide) 100 mcg 67%
Magnesium (as magnesium chelate) 100 mg 25%
Zinc (as monomethionine [Opti-Zinc®] & zinc citrate) 15 mg 100%
Selenium (as L-selenomethionine & sodium selenite) 100 mcg 143%
Copper (as copper sebacate) 1 mg 50%
Manganese (as manganese citrate) 3 mg 150%
Chromium (as chromium polynicotinate [ChromeMate®] & chromium picolinate) 100 mcg 83%
Molybdenum (as molybdenum chelate) 100 mcg 133%
Potassium (as potassium citrate) 50 mg 1%

N-Acetyl L-Cysteine 150 mg
gamma-Vitamin E Complex 67 mg
Silymarin (from milk thistle seed extract) 60 mg
Choline (as bitartrate) 50 mg
Inositol 50 mg
alpha-Lipoic Acid & R-Lipoic Acid 40 mg
DMAE (as bitartrate) 30 mg
Grape Seed Ext. (Proanthodyn™) 30 mg
MSM (methylsulfonylmethane [OptiMSM®]) 25 mg
Hawthorn Berry Extract (4:1) 25 mg
N-Acetyl-L-Tyrosine 25 mg
Turmeric Rhizome 25 mg
Green Tea Leaf Extract (95% polyphenols, 35% EGCG) 25 mg
Quercetin 25 mg
Natural trans-Resveratrols (from Polygonum cuspidatum Root Ext.) 20 mg
Coenzyme Q10 20 mg
Ginkgo Leaf Extract (50:1) 20 mg
Tocotrienol Complex (Tocomax®) 10 mg
Bilberry Fruit Extract (25% anthocyanidins) 5 mg
Rutin 5 mg
Black Pepper Fruit Ext. (BioPerine®) 3 mg
Lycopene 3 mg
Boron (as amino acid chelate) 2 mg
Lutein (FloraGlo®) 2 mg
Astaxanthin 100 mcg


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Supplement Facts for Tablet

Serving Size: 2 Tablets

Amount %DV

Calories 5

Vitamin A (as beta-carotene 10,000 IU & palmitate 2,500 IU) 12,500 IU 250%
Vitamin C (as ascorbic acid & ascorbyl palmitate) 500 mg 833%
Vitamin D-3 (as cholecalciferol) 1,000 IU 250%
Vitamin E (as vitamin E succinate) 200 IU 667%
Thiamin (vitamin B-1) 50 mg 3,333%
Riboflavin (vitamin B-2) 50 mg 2,941%
Niacinamide 35 mg & Niacin 15 mg 50 mg 250%
Vitamin B-6 (as pyridoxine HCl & pyridoxal-5’-phosphate [Coenzymated™]) 50 mg 2,500%
Folate (as folic acid & calcium folinate) 400 mcg 100%
Vitamin B-12 (as methylcobalamin) 500 mcg 8,333%
Biotin 150 mcg 50%
Pantothenic Acid (as calcium D-pantothenate & pantethine) 55 mg 550%

Calcium (as calcium carbonate, malate, chelate & citrate) 100 mg 10%
Iodine (as potassium iodide) 100 mcg 67%
Magnesium (as magnesium chelate) 100 mg 25%
Zinc (as monomethionine [OptiZinc®] & zinc citrate) 15 mg 100%
Selenium (as L-selenomethionine & sodium selenite) 100 mcg 143%
Copper (as copper sebacate) 1 mg 50%
Manganese (as manganese citrate) 3 mg 150%
Chromium (as chromium polynicotinate [ChromeMate®] & chromium picolinate) 100 mcg 83%
Molybdenum (as molybdenum chelate) 100 mcg 133%
Sodium 5 mg <1%
Potassium (as potassium citrate) 50 mg 1%

N-Acetyl-L-Cysteine 150 mg
gamma-Vitamin E Complex 67 mg
Silymarin (from milk thistle seed extract) 60 mg
Choline (as bitartrate) 50 mg
Inositol 50 mg
alpha-Lipoic Acid & R-Lipoic Acid 40 mg
Grape Seed Extract (Proanthodyn™) 30 mg
MSM (methylsulfonylmethane [OptiMSM®]) 25 mg
Hawthorn Berry Extract (4:1) 25 mg
N-Acetyl-L-Tyrosine 25 mg
Turmeric Rhizome 25 mg
Green Tea Leaf Extract (95% polyphenols, 35% EGCG) 25 mg
Quercetin 25 mg
Natural trans-Resveratrols (from Polygonum cuspidatum Root Ext.) 20 mg
Coenzyme Q10 20 mg
Ginkgo Leaf Extract (50:1) 24% Flavoneglycosides 20 mg
Tocotrienol Complex (Tocomax®) 10 mg
Bilberry Fruit Extract (25% anthocyanidins) 5 mg
Rutin 5 mg
Black Pepper Fruit Extract (BioPerine®) 3 mg
Lycopene 3 mg
Boron (as amino acid chelate) 2 mg
Lutein (FloraGlo®) 2 mg
Astaxanthin 100 mcg

Θα έλεγα ότι είμαι συγκινημένος... :green:

Μόλις ανακάλυψα ότι έχω άλλη μια επιλογή για regular multi (οι άλλες είναι η Adam και η Opti-Men).

Thumbs up! :thumbup::thumbup::thumbup:

EDIT: Πάααααααααααρα πολύ καλά σχόλια στο bb.com.

luckyseven
21-01-12, 01:45
Φαίνεται πολύ καλή θα την προτιμούσες αντί για anav...?

Lao
21-01-12, 01:56
Φαίνεται πολύ καλή θα την προτιμούσες αντί για anav...?

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε κάτι τέτοιο, γιατί η Anavite είναι κατά την γνώμη μου σε άλλη κατηγορία. Και μόνο το ότι λόγω β-αλανίνης δεν μπορείς να την παίρνεις συνέχεια, τα λέει όλα.

Η παρούσα πάντως, είναι στυλ Opti-Men και Adam, αλλά ίσως πιο καλή. Πολύ καλές δόσεις αλλά και μορφές βιταμινών, chelated μέταλλα, και ένα αρκετά ενδιαφέρον blend σαν... κερασάκι.

Θα την παραγγείλω σίγουρα, μόλις τελειώσει το στοκ μου από Opti-Men ;)

luckyseven
21-01-12, 02:13
Από βοτάνια δεν έχει τίποτα όμως μέσα και για να φτάσεις την προτεινόμενη δόση της β αλανίνης και καρνιτίνης
πρέπει να πάρεις 6 χάπια.

Lao
21-01-12, 07:59
Από βοτάνια δεν έχει τίποτα όμως μέσα και για να φτάσεις την προτεινόμενη δόση της β αλανίνης και καρνιτίνης
πρέπει να πάρεις 6 χάπια.

Αυτό ακριβώς που λες, επιβεβαιώνει το ότι είναι multi με άλλη φιλοσοφία σε σχέση με την παρούσα. Γι'αυτό και εγώ προσωπικά δεν μπορώ να σου πω ποια είναι «καλύτερη».

Mcstefan7
21-01-12, 17:37
Η συγκεκριμένη μουλτι περιέχει και καφείνη απο οτι βλέπω ή λάθος κάνω?Η άνταμ έχει καφείνη?? Η βίταμπόλικ που έπαιρνα παλία είχαν και 8έλω μια χωρίς!

Lao
21-01-12, 18:46
Η συγκεκριμένη μουλτι περιέχει και καφείνη απο οτι βλέπω ή λάθος κάνω?Η άνταμ έχει καφείνη?? Η βίταμπόλικ που έπαιρνα παλία είχαν και 8έλω μια χωρίς!

Που την είδες την καφεϊνη; :unsure:

Mcstefan7
21-01-12, 21:01
Green Tea Leaf Extract απο αυτό δεν πέρνουν την φυσική καφείνη??

Lao
21-01-12, 22:29
Green Tea Leaf Extract απο αυτό δεν πέρνουν την φυσική καφείνη??

Α, αυτό εννοούσες; Είπα και εγώ, έψαχνα να βρω «caffeine» στα Supp Facts και απορούσα!

Κοίτα, το ότι το πράσινο τσάι είναι φυσική πηγή καφεϊνης αληθεύει, αλλά δεν νομίζω να μπορούμε να πούμε ότι 25 mg εκχυλίσματος που έχει αυτή η multi θα δώσει κάποια μεγάλη ποσότητα.

sofos
21-01-12, 23:57
πολυ λιγη ποσοτητα απ τα εξτρα που χει,για να μη πω κοροιδεια...

Lao
22-01-12, 00:02
πολυ λιγη ποσοτητα απ τα εξτρα που χει,για να μη πω κοροιδεια...

Αυτό είναι ένα πρόβλημα που το έχουν πολλέεεεες multies. ;)

OK, τα blends υπάρχουν πιο πολύ για λόγους marketing. Στα βασικά πάντως, η παρούσα εμένα μου φαίνεται πολύ καλή.

sofos
22-01-12, 00:04
Αυτό είναι ένα πρόβλημα που το έχουν πολλέεεεες multies. ;)

OK, τα blends υπάρχουν πιο πολύ για λόγους marketing. Στα βασικά πάντως, η παρούσα εμένα μου φαίνεται πολύ καλή.

καλη ειναι ναι,εχει και τα συνενζημα στις βιταμινες του συμπλεγματος Β,που μετρανε απειρα....και την πιο αποροφησιμη μορφη ψευδαργηρου και καλες μορφες μεταλλων..

Lao
22-01-12, 00:15
καλη ειναι ναι,εχει και τα συνενζημα στις βιταμινες του συμπλεγματος Β,που μετρανε απειρα....και την πιο αποροφησιμη μορφη ψευδαργηρου και καλες μορφες μεταλλων..

Αστέρι έχεις γίνει! :green:

Το μόνο, ουσιαστικά, πράγμα που δεν μου αρέσει είναι το 50% βιοτίνης, αλλά ΟΚ θα ζήσω και μ'αυτό. :P

Dimitrios
23-01-12, 12:06
Lao πολύ καλή την τσέκαρα τόσο στο βότανο όσο και στο bb.com.:clap: Έχει όντως πολύ καλά reviews!
Mια ερώτηση μόνο: Ποια είναι για εσένα η βέλτιστη δόση; 3 ή 6 softgels; Για να ξέρουμε και που κυμαίνεται από άποψη τιμής.
Πάντως αν είναι έξι βγάζει όσο η Anavite(ένα μήνα) και είναι πιο ακριβή.:unsure:

Lao
23-01-12, 13:13
Lao πολύ καλή την τσέκαρα τόσο στο βότανο όσο και στο bb.com.:clap: Έχει όντως πολύ καλά reviews!
Mια ερώτηση μόνο: Ποια είναι για εσένα η βέλτιστη δόση; 3 ή 6 softgels; Για να ξέρουμε και που κυμαίνεται από άποψη τιμής.
Πάντως αν είναι έξι βγάζει όσο η Anavite(ένα μήνα) και είναι πιο ακριβή.:unsure:

Ποια 3 ή 6 softgels; :unsure:

Dimitrios
23-01-12, 13:31
Ποια 3 ή 6 softgels; :unsure:

Tablets ήθελα να πω..

Dimitrios
23-01-12, 13:33
Bασικά είναι αρκετές συσκευασίες. Iron/No Iron και tablets/capsules.

Lao
23-01-12, 13:41
Bασικά είναι αρκετές συσκευασίες. Iron/No Iron και tablets/capsules.

Η συγκεκριμένη έκδοση την οποία βρήκα και μου φαίνεται καλή, βγαίνει σε ταμπλέτες και κάψουλες. Αν προσέξεις το 1ο μου post, θα το δεις.

Και για να σου απαντήσω, εγώ είμαι υπέρ του να παίρνουμε τις προτεινόμενες από τον εκάστοτε κατασκευαστή δόσεις. Ένας λόγος που πολλοί λένε ότι οι multies δεν δουλεύουν, είναι αχρείαστες, πεταμένα λεφτά κτλ κτλ κτλ, είναι ότι παίρνουν τις δοσολογίες που εκείνοι νομίζουν ότι πρέπει να παίρνουν, πράγμα που θεωρώ λάθος.

Dimitrios
23-01-12, 13:43
Η συγκεκριμένη έκδοση την οποία βρήκα και μου φαίνεται καλή, βγαίνει σε ταμπλέτες και κάψουλες. Αν προσέξεις το 1ο μου post, θα το δεις.

Και για να σου απαντήσω, εγώ είμαι υπέρ του να παίρνουμε τις προτεινόμενες από τον εκάστοτε κατασκευαστή δόσεις. Ένας λόγος που πολλοί λένε ότι οι multies δεν δουλεύουν, είναι αχρείαστες, πεταμένα λεφτά κτλ κτλ κτλ, είναι ότι παίρνουν τις δοσολογίες που εκείνοι νομίζουν ότι πρέπει να παίρνουν, πράγμα που θεωρώ λάθος.

Όχι συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.
Οπότε προτείνεις την έκδοση No Iron;

Lao
23-01-12, 13:45
Όχι συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.
Οπότε προτείνεις την έκδοση No Iron;

Οι εκδόσεις που έχω ποστάρει εδώ, είναι χωρίς σίδηρο, έτσι και αλλιώς.

Dimitrios
23-01-12, 13:46
Οι εκδόσεις που έχω ποστάρει εδώ, είναι χωρίς σίδηρο, έτσι και αλλιώς.

Nαι γι αυτό το λέω και εγώ. Προτείνεις, μιας και αυτή πόσταρες, την έκδοση χωρίς σίδηρο.

Lao
23-01-12, 13:56
Nαι γι αυτό το λέω και εγώ. Προτείνεις, μιας και αυτή πόσταρες, την έκδοση χωρίς σίδηρο.

Δεν είναι θέμα τι προτείνω εγώ. Αυτή την στιγμή, η γενική παραδοχή που επικρατεί είναι ότι οι άντρες δεν χρειάζονται σίδηρο ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥΣ.

Βέβαια, ακόμα και σ'αυτό το θέμα είναι εύκολο να υπάρχουν παρανοήσεις.

Εξηγούμαι:

Το ότι «οι άντρες δεν χρειάζονται σίδηρο», είναι μια γενικότητα.

Το σωστό είναι να λέμε ότι «οι άντρες δεν χρειάζονται σίδηρο, εφόσον λαμβάνουν όσο χρειάζονται από την διατροφή τους», καθώς και το ότι «κίνδυνος τοξικότητας από αυξημένη πρόσληψη σιδήρου μέσω συμπληρωμάτων διατροφής, υπάρχει όταν ο σίδηρος είναι σε συνθετική μορφή».

Στα πλαίσια αυτά, εάν ένας άντρας δεν τρώει αρκετές τροφές που περιέχουν σίδηρο, τότε προφανώς και πρέπει να παίρνει. Μιλώντας μάλιστα από προσωπική εμπειρία (αν και θα πάω σε άλλα χωράφια τώρα) ένας λόγος που παίρνω σε σταθερή βάση το αγαπημένο μου Uni-Liver, είναι ο αιματικός σίδηρος που μου παρέχει. Κάνε μια αναζήτηση στο Google με λήμμα «heme iron» να δεις και μόνος σου τι ισχύει.

Φυσικά, εάν κάποιος τρώει σωστά και παίρνει τον σίδηρο που χρειάζεται, τότε δεν έχει λόγο να παίρνει και επιπρόσθετο.

Γενικά, το τι χρειάζεται ο καθένας, κατά την γνώμη μου είναι ΠΟΛΥ υποκειμενικό...

Dimitrios
23-01-12, 14:11
Δεν είναι θέμα τι προτείνω εγώ. Αυτή την στιγμή, η γενική παραδοχή που επικρατεί είναι ότι οι άντρες δεν χρειάζονται σίδηρο ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥΣ.



Γενικά, το τι χρειάζεται ο καθένας, κατά την γνώμη μου είναι ΠΟΛΥ υποκειμενικό...

Συμφωνώ.:clap: Πάντως με ή χωρίς σίδηρο τα έχουν ''φάει'' όλα από το το βότανο.:P

Lao
23-01-12, 14:15
Συμφωνώ.:clap: Πάντως με ή χωρίς σίδηρο τα έχουν ''φάει'' όλα από το το βότανο.:P

Φαίνεται πως την πήραν χαμπάρι (την multi) πολλοί...:green:

Πάντως συμφωνώ μαζί σου, είναι σχετικά ακριβή. Αν θες κάτι φτηνότερο και αξιοπρεπές (και πάντα μιλώντας για «συμβατική» multi), τότε μπορείς να πας σε Opti-Men ή Adam. Βεβαίως, η κάθε μία έχει τα δικά της συν και πλην, τα οποία σε ό,τι αφορά εμένα, έχω επισημάνει βάσει της δικής μου - μικρής - αντίληψης, στο γνωστό θέμα.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16907-%CE%A3%CF%85%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD :toast:

Dimitrios
23-01-12, 14:23
Φαίνεται πως την πήραν χαμπάρι (την multi) πολλοί...:green:

Πάντως συμφωνώ μαζί σου, είναι σχετικά ακριβή. Αν θες κάτι φτηνότερο (και πάντα μιλώντας για «συμβατική» multi, τότε μπορείς να πας σε Opti-Men ή Adam. Βεβαίως, η κάθε μία έχει τα δικά της συν και πλην, τα οποία σε ό,τι αφορά εμένα, έχω επισημάνει βάσει της δικής μου - μικρής - αντίληψης, στο γνωστό θέμα.:toast:

Βασικά η άποψη μου είναι ότι από τι στιγμή που κάποια πολυβιταμίνη με καλύπτει σε ένα μεγάλο εύρος αυτών που χρειάζομαι και έχει και ένα καλό όνομα και είναι προσεγμένη εταιρεία θα την προτιμήσω και αν θέλω κάτι έξτρα το παίρνω. Άλλωστε βιταμίνες, μέταλλα και τα σχετικά είναι αρκετά φθηνά και κρατάνε μήνες. Έτσι κάνω εγώ το στακ μου και ξέρω τι παίρνω και ανάλογα με το τι χρειάζομαι.
Σε αυτη βέβαια την άποψη συνέβαλε και αυτή η ιστοσελίδα και σίγουρα και εσύ φίλε Λάο.:welcome:

Αν την πετύχω σε στοκ σίγουρα θα την δοκιμάσω κάποια στιγμή την εν λόγω.:thumbup:

Lao
26-02-12, 02:18
UPDATE: Δύο κολλητοί μου και συμπολεμιστές :green: με αυτό που ασχολούμαι οι οποίοι κάνουν εξίσου βαριές προπονήσεις, δηλώνουν ενθουσιασμένοι με την παρούσα.

Μέχρι πρόσφατα ο ένας έπαιρνε Opti-Men, Carlson και Adam και ο άλλος Opti-Men, για σερί μήνες και οι δύο.

Μόλις τελειώσει το στοκ μου από Opti-Men και Adam πάω βουρ στο βότανο :P

Lao
02-03-12, 13:33
Σημερινή παραλαβή για άλλον έναν συμπολεμιστή μου :green:

Mcstefan7
02-03-12, 18:50
Σε μέγεθοπς τα χάπια τι λένε? Εϊναι σαν τα ταμπλετς της ΝΟW(ADAM)?
Η αδαμ μου φέρνει φουσκομα στο στομαχι στο 2τερο χαπι και ενιοετε στο 1το με αυτή παίζει να έχω το ιδιο? Η βιταμπολικς της νυτραμπολικσ δεν μου έφερναν

Lao
03-03-12, 02:53
Σε μέγεθοπς τα χάπια τι λένε? Εϊναι σαν τα ταμπλετς της ΝΟW(ADAM)?
Η αδαμ μου φέρνει φουσκομα στο στομαχι στο 2τερο χαπι και ενιοετε στο 1το με αυτή παίζει να έχω το ιδιο? Η βιταμπολικς της νυτραμπολικσ δεν μου έφερναν

Το μέγεθος, ναι, είναι σαν της Adam.

Για το αν θα σου φέρει φούσκωμα, δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Lao
09-06-12, 14:29
Χθεσινή παραλαβή, 120άρι με σίδηρο.

Lao
05-10-12, 14:03
Νέα παραλαβή για την συλλογή μου :P

Μου ήρθε σήμερα το 180άρι με τις κάψουλες, χωρίς σίδηρο.

Έχω και... ενάμιση 180άρι ταμπλέτες με σίδηρο, θα παίρνω εναλλάξ το ένα και το άλλο.:turtle:

Niiick
09-10-12, 23:50
Απιστευτα βρωμανε οι ατιμες!:P

Lao
10-10-12, 01:58
Απιστευτα βρωμανε οι ατιμες!:P

Το καλό το πράμα... :P

Ποια έκδοση πήρες;

cuntface
10-10-12, 08:31
Το καλό το πράμα... :P

Ποια έκδοση πήρες;

μπορεις να μου στηλης το λινκ στο οποιο βρηκες το προιον? για το το no iron ενδιαφερομε

Niiick
11-10-12, 01:29
Τις no iron, 60tabs, τωρα λεω να παω σε rainbow light καποια απ τις just once.

Εχω παρει ενα σωρο βιταμινες αλλα ξεπερασε τα ορια βρωμας αυτη δε κανω πλακα εχει παραγινει το κακο δε ξερω που να κρυψω το κουτακι να μη βρωμαει το σπιτι!

Lao
11-10-12, 12:25
Τις no iron, 60tabs, τωρα λεω να παω σε rainbow light καποια απ τις just once.

Εχω παρει ενα σωρο βιταμινες αλλα ξεπερασε τα ορια βρωμας αυτη δε κανω πλακα εχει παραγινει το κακο δε ξερω που να κρυψω το κουτακι να μη βρωμαει το σπιτι!

Δεν επιτρέπεται ένας Animal όπως εσύ να μυρίζει αυτό το θεσπέσιο άρωμα-καβαλίνας :P και να μην πορώνεται :rolf::rolf::rolf:

Στα σοβαρά τώρα, αν σε ενοχλεί τόσο η μυρωδιά και μάλιστα φτάνει στο σημείο να βρωμάει όλο το σπίτι, τότε μην την ξαναπάρεις. Πάντως είναι από τις καλύτερες multies. Μπορείς να δοκιμάσεις και τις κάψουλες, έχουν διαφορετική μυρωδιά που μπορεί να μην σε ενοχλεί.

P.S. Που να μυρίσεις και καμιά Anavite... :shock:

spartan77
11-10-12, 13:21
εγω αυτην δεν την εχω δοκιμασει ακομα, αλλα την παραγγειλα μιας και η green εχει ελειψη παλι!

αμα κρινω απο την green θα προσαρμοστω γρηγορα και σ αυτην:green: τιγκα βαρβατιλα

αφου με την green στο ιδιο κουτακι που βαζω κ αλλες καψουλες απο βιταμινες και λιπαρα οξεα εχουν παρει ολες την ιδια μυρωδια!

Lao
11-10-12, 13:33
εγω αυτην δεν την εχω δοκιμασει ακομα, αλλα την παραγγειλα μιας και η green εχει ελειψη παλι!

αμα κρινω απο την green θα προσαρμοστω γρηγορα και σ αυτην:green: τιγκα βαρβατιλα

αφου με την green στο ιδιο κουτακι που βαζω κ αλλες καψουλες απο βιταμινες και λιπαρα οξεα εχουν παρει ολες την ιδια μυρωδια!

Πίστεψέ με, η απλή βρωμάει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ από την Green...

ΠΟΡΩΣΟΥ :weights::weights::weights:

spartan77
11-10-12, 14:34
.......πλακα κανεις !!! (οχι οτι μ ενοχλει αλλα με βαση την γκριν που ειναι βαρβατιλα νομιζα οτι ειχα γνωση μυρωδιας...)


ενταξει! πορωθηκα ηδη λεμε :hantel:

liveris
11-10-12, 15:02
Πίστεψέ με, η απλή βρωμάει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ από την Green...

ΠΟΡΩΣΟΥ :weights::weights::weights:
ρε λαο ποσο βρωμαει δλδ δεν αντεχεται??την εχω παραγειλει κ γω αλλα μαυτα που διαβαζω νομιζω θα βρωμαει ολο το σπιτι..παλι θα με κραζει η γυναικα μου...:green:

Lao
11-10-12, 15:07
ρε λαο ποσο βρωμαει δλδ δεν αντεχεται??την εχω παραγειλει κ γω αλλα μαυτα που διαβαζω νομιζω θα βρωμαει ολο το σπιτι..παλι θα με κραζει η γυναικα μου...:green:

Κοίτα... για την δική μου μύτη ούτε βρωμάει, ούτε μυρίζει όλο το σπίτι. Μεταξύ σοβαρού και αστείου λέμε ό,τι λέμε (τουλάχιστον εγώ).

Βέβαια εγώ είμαι ο Lao :P:P:P

liveris
11-10-12, 15:10
Κοίτα... για την δική μου μύτη ούτε βρωμάει, ούτε μυρίζει όλο το σπίτι. Μεταξύ σοβαρού και αστείου λέμε ό,τι λέμε (τουλάχιστον εγώ).

Βέβαια εγώ είμαι ο Lao :P:P:P

καλα εσυ μπορει να ετρωγες τα βοτανα κ απο το δεντρο κατευθειαν με την μανια που εχεις μαυτα..:P

Lao
11-10-12, 15:15
καλα εσυ μπορει να ετρωγες τα βοτανα κ απο το δεντρο κατευθειαν με την μανια που εχεις μαυτα..:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Πάντως μην ανησυχείς... το πολύ-πολύ να σε χωρίσει η γυναίκα σου...:P:P:P

Δεν πειράζει όμως, εσύ τον στόχο σου :bodybuilder2:

liveris
11-10-12, 15:24
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Πάντως μην ανησυχείς... το πολύ-πολύ να σε χωρίσει η γυναίκα σου...:P:P:P

Δεν πειράζει όμως, εσύ τον στόχο σου :bodybuilder2:

:green::green:χαχα...ετσι....προπαντων τα μουσκουλα!!

Niiick
12-10-12, 01:16
Προπαντων τα μουσκουλα ναι χαχα εγω δε κανω πλακα αληθεια βρωμαει τωρα αφου την περιμενεις να σου ερθει, μεγεια!

Πολυ καλη ειναι, τωρα ενταξει ολες βρωμανε οι tablets σχεδον δε βαριεσαι. Χαρντκοριλα οπως λεει ο lao:bbbiceps:

liveris
12-10-12, 01:35
κοιτα αν μυριζει στο στυλ της anavite οκ δεν τρεχει τπτ αλλα ετσι πως τα γραφατε φοβηθηκα λεω τι διαολο πηρα..:green:

Lao
23-10-12, 11:36
Συζητώντας στο άλλο θέμα με την Green, θυμήθηκα ότι ήθελα εδώ να γράψω εντυπώσεις σε ό,τι αφορά την έκδοση με τις κάψουλες.

Αυτή την στιγμή, έχω ένα κουτί ταμπλέτες με σίδηρο και άλλο ένα κουτί κάψουλες χωρίς σίδηρο.

Η διαφορά είναι στο serving, το οποίο στις ταμπλέτες είναι 2 ενώ στις κάψουλες είναι 4. Θεωρητικά, οι κάψουλες διαλύονται πιο εύκολα, αλλά το μεγαλύτερο προσόν τους για μένα είναι ότι δίνουν την δυνατότητα για μεγαλύτερη διασπορά κατά την διάρκεια της μέρας. Για να το πω και αλλιώς, δίνουν περισσότερες επιλογές δοσολογίας, καθώς μπορεί κανείς να πάρει 2+2, 1+3, 1+2+1, 1+1+1+1 κτλ κτλ κτλ.

Βέβαια, μπορεί κανείς να πει ότι και τις ταμπλέτες μπορούμε να τις σπάμε και να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό, απλά εάν κάποιος δεν έχει όρεξη να μπαίνει σε τέτοιες διαδικασίες και θέλει να προσαρμόζει την δοσολογία ανάλογα με τις απαιτήσεις της Χ μέρας, οι κάψουλες θα τον εξυπηρετήσουν περισσότερο.

BTW, υπάρχουν μέρες που μπορεί να πάρω π.χ. 1 ταμπλέτα και 2 κάψουλες. :green:

Anyway, από μένα η συγκεκριμένη multi είναι από τις καλύτερες «γενικής χρήσης».:thumbup:

leftis
14-01-13, 17:03
Τι διαφορές έχει με την Life Force Green Multiple?

spartan77
14-01-13, 17:10
Τι διαφορές έχει με την Life Force Green Multiple?



απλα η green εχει ολη την λαχαναγορα του ρεντη μεσα ;)


Sea Greens and Grasses Blend
High ORAC Fruits Blend
nflammation Blend
Vegetable Blend
Immunity Support Blend
Mushroom Blend

leftis
14-01-13, 17:23
απλα η green εχει ολη την λαχαναγορα του ρεντη μεσα ;)


Sea Greens and Grasses Blend
High ORAC Fruits Blend
nflammation Blend
Vegetable Blend
Immunity Support Blend
Mushroom Blend



Συνεπώς η green είναι καλύτερη εφ'όσον έχει ενα plus?

spartan77
14-01-13, 17:41
Συνεπώς η green είναι καλύτερη εφ'όσον έχει ενα plus?

σιγουρα τα green blends ειναι αυτα που κανουν την διαφορα με την απλη...χωρις να σημαινει οτι δεν μετραει η απλη..εγω πιστευω οτι και οι 2 ειναι πολυ καλες πολυβιταμινες....τωρα εαν ειναι η καλυτερη δεν γνωριζω,γιατι στον καθεναν λειτουργει και διαφορετικα η καθε Multi...

GeoDask
25-11-13, 13:07
Λοιπόν, μιας και χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη αυτό τον καιρό έχω να πώ μόνο τα καλύτερα. Μου βγάζει μια ενέργεια και μια ευεξία που δεν μου δινανε σε τέτοιο βάθμο ούτε και η αντίστοιχη της AOR !!!

Την συνεχίζω λοιπόν και βλέπουμε :thumbup:

primordial
25-11-13, 13:23
Έχεις δοκιμάσει και την Green?
Μπορείς να κάνεις ένα συγκριτικό ανάμεσα στις δύο?
Ρωτάω γιατί έχω ήδη χρησιμοποιήσει τρια κουτιά από την συγκεκριμένη και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
Παίρνω 3 την ημέρα 1-1-1.
Σκεφτόμουν να δοκιμάσω και την Green σειρά της συγκεκριμένης...;)

spartan77
25-11-13, 14:04
συμφωνώ με τον GeoDask κ γω έχω παρατηρήσει καλύτερη ενέργεια και ευεξία με αυτήν την μούλτι αλλά και με την green. Για μένα οι καλύτερες μούλτι και τις χρησιμοποιώ σχεδόν όλο τον χρόνο :thumbup:

Lao
25-11-13, 14:27
Έχεις δοκιμάσει και την Green?
Μπορείς να κάνεις ένα συγκριτικό ανάμεσα στις δύο?
Ρωτάω γιατί έχω ήδη χρησιμοποιήσει τρια κουτιά από την συγκεκριμένη και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.
Παίρνω 3 την ημέρα 1-1-1.
Σκεφτόμουν να δοκιμάσω και την Green σειρά της συγκεκριμένης...;)

1+1+1 από ποια έκδοση;

@ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Κάντε που και που και καμμιά αλλαγή. Τα έχουμε πει, καμμιά multi δεν είναι τέλεια και η LF έχει μπόλικη α-τοκοφερόλη, καθώς και 2.500 IU προσχηματισμένης Α, που δεν είναι και λίγα.

Και αυτό σας το λέει ο Lao, που και άνοιξε το θέμα, και έχει πάρει 4-5 κουτιά, και επίσης θεωρεί ότι είναι καλή επιλογή.;)

tzouas
25-11-13, 14:42
Επειδη και εγω τωρα εδω και 5 μηνες αυτη χρησιμοποιω και μου τελειωνει τον αλλο μηνα ποια θα προτεινες λαο για αλλαγη?ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο αυτη απλα για την αλλαγη που λες.(εκτος της aor)

Lao
25-11-13, 14:53
Επειδη και εγω τωρα εδω και 5 μηνες αυτη χρησιμοποιω και μου τελειωνει τον αλλο μηνα ποια θα προτεινες λαο για αλλαγη?ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο αυτη απλα για την αλλαγη που λες.(εκτος της aor)

Μια που να έχει λίγη Ε και Α, χωρίς να είναι τσίπικη.

Αν δεν θες την AOR, υπάρχει η Anavite, η Orange Triad κτλ.

primordial
25-11-13, 15:03
1+1+1 από ποια έκδοση;

@ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Κάντε που και που και καμμιά αλλαγή. Τα έχουμε πει, καμμιά multi δεν είναι τέλεια και η LF έχει μπόλικη α-τοκοφερόλη, καθώς και 2.500 IU προσχηματισμένης Α, που δεν είναι και λίγα.

Και αυτό σας το λέει ο Lao, που και άνοιξε το θέμα, και έχει πάρει 4-5 κουτιά, και επίσης θεωρεί ότι είναι καλή επιλογή.;)

Την Life Force με serving size τις 2 tablets.
Αναφέρει ότι μπορεί να πάει μέχρι κ 4 ημερησίως και εγώ παίζω 3 κατά τη διάρκεια της ημέρας.




Supplement Facts


Serving Size: 2 Tablets


Servings per Container: 90



Amount Per Serving
% Daily Value


Calories
5



Total Carbohydrate
1 g
<1%*


Vitamin A (as beta-carotene 10,000 IU & palmitate 2,500 IU)
12,500 IU
250%


Vitamin C (as ascorbic acid & ascorbyl palmitate)
500 mg
833%


Vitamin D-3 (as cholecalciferol)
1,000 IU
250%


Vitamin E (as vitamin E succinate)
200 IU
667%


Thiamin (Vitamin B-1)
50 mg
3,333%


Riboflavin (vitamin B-2)
50 mg
2,941%


Niacinamide 35 mg & Niacin 15 mg
50 mg
250%


Vitamin B-6 (as pyridoxine HCl & pyridoxal-5'-phosphate [Coenzymated])
50 mg
2,500%


Folate (as folic acid & calcium folinate)
400 mcg
100%


Vitamin B-12 (as methylcobalamin)
500 mcg
8,333%


Biotin
150 mcg
50%


Pantothenic Acid (as calcium D-pantothenate & pantethine)
55 mg
550%


Calcium (as calcium carbonate, malate, chelate, & citrate)
100 mg
10%


Iron (as Ferrochel amino acid chelate)
6 mg
33%


Iodine (as potassium iodide)
100 mcg
67%


Magnesium (as magnesium chelate)
100 mg
25%


Zinc (as monomethionine [OptiZinc] & zinc citrate)
15 mg
100%


Selenium (as L-selenomethionine & sodium selenite)
100 mcg
143%


Copper (as copper sebacate)
1 mg
50%


Manganese (as manganese citrate)
3 mg
150%


Chromium (as chromium polynicotinate [ChromeMate] & chromium picolinate)
100 mcg
83%


Molybdenum (as molybdenum chelate)
100 mcg
133%


Sodium
5 mg
<1%


Potassium (as potassium citrate)
50 mg
1%


N-Acetyl Cysteine
150 mg



gamma-Vitamin E Complex
67 mg



Silymarin (from milk thistle seed extract)
60 mg



Choline (as bitartrate)
50 mg



Inositol
50 mg



alpha-Lipoic Acid & R-Lipoic Acid
40 mg



Grape Seed Extract (Proanthodyn)
30 mg



MSM (methylsulfonylmethane [OptiMSM])
25 mg



Hawthorn Berry Extract (4:1)
25 mg



N-Acetyl-L-Tyrosine
25 mg



Turmeric Rhizome
25 mg



Green Tea Leaf Extract (95% polyphenols, 35% EGCG)
25 mg



Quercetin
25 mg



Natural trans-Resveratrols (from Polygonum cuspidatum Root Ext.)
20 mg



Coenzyme Q10
20 mg



Ginkgo Leaf Extract 24% Flavoneglycosides
20 mg



Tocotrienol Complex (Tocomax)
10 mg



Bilberry Fruit Extract (25% anthocyanidins)
5 mg



Rutin
5 mg



Black Pepper Fruit Extract (Bioperine)
3mg



Lycopene
3 mg



Boron (as amino acid chelate)
2 mg



Lutein (FloraGlo)
2 mg



Astaxanthin
100 mcg



*Percent Daily Values (%DV) are based on a 2,000 calorie diet.
†Daily Value not established.

Lao
25-11-13, 15:08
Την Life Force με serving size τις 2 tablets.
Αναφέρει ότι μπορεί να πάει μέχρι κ 4 ημερησίως και εγώ παίζω 3 κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Άσε τι γράφει, ΜΗΝ περνάς τις 2.

Αν θέλεις πάνω από 2 την μέρα, τότε πάρε τις κάψουλες, που αντί για 2, το serving size είναι 4.

GeoDask
26-11-13, 00:40
Πριν απο αυτή είχα την orange triad, αξιόλογη αλλά δεν είδα διαφορά όπως με την LF. Θέλω όμως joint support γιατί το χω γυρίσει στο crossfit και παίζω καλά lifts.

Καμια πρόταση lao για στακ ; μην μου πεις κανα άνιμαλ που είναι πανάκριβο ! :P βασικά και η LF έχει MSM μέσα, το ίδιο είναι ;

Σε σχέση με την έκδοση greens που και αυτή την έσω δοκιμάσει θεωρώ οτι η απλή είναι καλύτερη.

Για greens τώρα παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ το oximega απο controlled labs και το πρωί το orac-energy greens της paradise.

Για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι μπορεί να βοηθάνει και αυτά στο κομμάτι της ενέργειας και της ευεξίας.

:welcome:

Lao
26-11-13, 14:55
Πριν απο αυτή είχα την orange triad, αξιόλογη αλλά δεν είδα διαφορά όπως με την LF. Θέλω όμως joint support γιατί το χω γυρίσει στο crossfit και παίζω καλά lifts.

Καμια πρόταση lao για στακ ; μην μου πεις κανα άνιμαλ που είναι πανάκριβο ! :P βασικά και η LF έχει MSM μέσα, το ίδιο είναι ;

Σε σχέση με την έκδοση greens που και αυτή την έσω δοκιμάσει θεωρώ οτι η απλή είναι καλύτερη.

Για greens τώρα παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ το oximega απο controlled labs και το πρωί το orac-energy greens της paradise.

Για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι μπορεί να βοηθάνει και αυτά στο κομμάτι της ενέργειας και της ευεξίας.

:welcome:

Σιγά μη σου λεγα Animal :shock:

Κοίτα να δεις, σαν πολεμικοτεχνίτης στα 38 μου κιόλας (ακόμα αντέχω :green:) ένας από τους λόγους που από κάποια φάση και μετά άρχισα να ψάχνω πολύ το θέμα των supps, ήταν και οι αρθρώσεις μου, καθώς καταπονούνται αρκετά.

Με τα χρόνια, έχω καταλήξει στο ότι όσον αφορά τον τομέα αυτό βοηθάνε τα Ω3 και οι multies, η ισορροπημένη και πολύπλευρη διατροφή και η προπονητική, δηλαδή να ξέρεις το σώμα σου και πως να το δουλεύεις. Βεβαίως, αν υπάρχει διαπιστωμένο ιατρικό θέμα, τότε ο καταλληλότερος για να σου πει τι και πόσο να πάρεις, είναι ο γιατρός σου.

Προληπτικά πάντως, εκτός από multies και Ω3 δεν έχω να σου προτείνω κάτι καλύτερο. Πολλά παιδιά στην Σχολή μου έχουν δοκιμάσει γλουκοζαμίνες κτλ, αλλά οι εντυπώσεις είναι αμφιλεγόμενες.

dio32
26-11-13, 16:21
λαο να σου πω,τις πολυβιταμινες τις κοβουμε καθολου?η σερι?

Lao
27-11-13, 15:27
λαο να σου πω,τις πολυβιταμινες τις κοβουμε καθολου?η σερι?

Για προφανείς λόγους, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να δώσω μια γενική απάντηση που να ισχύει για όλους.

dio32
27-11-13, 16:11
Για προφανείς λόγους, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να δώσω μια γενική απάντηση που να ισχύει για όλους.

μαλιστα δεν χρειαζοταν να πεις κατι αλλο καταλαβα.ευχαριστω