PDA

Επιστροφή στο Forum : Beta alanine (Now)



sofos
27-12-11, 08:33
http://images.iherb.com/l/NOW-02007-0.jpg

Description
Supports Muscular Endurance
Helps Delay Muscle Fatigue
High Potency
GMP Quality Assured
A Dietary Supplement
Vegetarian/Vegan Product
CarnoSyn Carnosine Synthesizer
Beta-Alanine is a non-essential amino acid that is used by muscle cells to synthesize Carnosine. Carnosine is a dipeptide (Beta-Alanine plus Histidine) that functions as a buffer for the hydrogen ions (acid) produced during strenuous exercise, thus helping to maintain optimum muscular pH. NOW uses CarynoSyn, a patented form of Beta-Alanine that has been clinically tested and shown to increase muscle Carnosine content, allowing muscles to work harder and longer during intense exercise. NOW Beta-Alanine is backed by scientific research demonstrating that CarnoSyn supplementation results in delayed muscle fatigue and rapid recovery time, thereby helping you attain your strength and endurance training goals.
Suggested Use
As a dietary supplement, take a 1/2 level teaspoon (2.0 g) 3 to 4 times daily. Mix into 8 fl oz of water or your favorite beverage. For best results, allow at least 2 hours between doses. Consider taking these other NOW products: Ribose and GPLC GlycoCarn.

Supplement Facts
Serving Size: 1/2 Level Teaspoon (2.0 g)
Servings Per Container: 250
Amount Per Serving % DV
CarnoSyn Beta-Alanine 2.0 g (2,000 mg) *
*Daily Value not established.
Other Ingredients
None.
Contains no sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, corn, soy, milk, egg, shellfish or preservatives

δε ξερω αν το χει ποσταρει και καποιος αλλος....σε πολυ καλη τιμη ειναι παντως+carnosyn ;)

Lao
27-12-11, 13:34
Αν παίρνεις 4 γραμμάρια την μέρα, βγάζει για 125 δόσεις.

NOW, εγγύηση :thumbup:

Dimitrios
27-12-11, 13:35
Σκέφτομαι να την πάρω από βότανο!
Φτηνή και βγάζει πολλά servings!

Dimitrios
27-12-11, 13:36
Αν παίρνεις 4 γραμμάρια την μέρα, βγάζει για 125 δόσεις.

NOW, εγγύηση :thumbup:

Ειδικά αν την στακάρεις με την Anavite σου βγάζει πολύ παραπάνω!:thumbup:
Σήμερα κάνω παραγγελία Anavite+τη συγκεκριμένη β-αλανίνη!;)

Lao
27-12-11, 13:41
Ειδικά αν την στακάρεις με την Anavite σου βγάζει πολύ παραπάνω!:thumbup:
Σήμερα κάνω παραγγελία Anavite+τη συγκεκριμένη β-αλανίνη!;)

Ωραίος, θα σε πιάσει καλά αυτό το stack.

Να προσθέσω μόνο ότι το ίδιο προϊόν βγαίνει και σε κάψουλες.

http://images.iherb.com/m/NOW-02008-0.jpg



Beta-Alanine is a non-essential amino acid that is used by muscle cells to synthesize Carnosine. Carnosine is a dipeptide (Beta-Alanine plus Histidine) that functions as a buffer for the hydrogen ions (acid) produced during strenuous exercise, thus helping to maintain optimum muscular pH. NOW uses CarnoSyn®, a patented form of Beta-Alanine that has been clinically tested and shown to increase muscle Carnosine content, allowing muscles to work harder and longer during intense exercise. NOW® Beta-Alanine is backed by scientific research demonstrating that CarnoSyn® supplementation results in delayed muscle fatigue and rapid recovery time, thereby helping you attain your strength and endurance training goals.*

----------------------------------------------------------------------------------------------

Suggested Usage

As a dietary supplement, take 3 capsules 2 to 3 times daily with water or your favorite beverage. For best results, allow at least 2 hours between doses. Consider taking these other NOW® products: Ribose and GPLC GlycoCarn®.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Supplement Facts

Serving Size 3 Capsules
Servings Per Container 40

Amount Per Serving % Daily Value

CarnoSyn® Beta-Alanine 2.25 g (2,250 mg) *

* Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.

Other Ingredients: Rice Flour, Gelatin (capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Ascorbyl Palmitate.

Contains no: sugar, salt, yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, shellfish or preservatives.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Caution: Beta-Alanine may cause a harmless, temporary tingling sensation on the skin for some individuals. After a few weeks of supplementation with Beta-Alanine, this sensation normally lessens or subsides.

Licensed under one or more of U.S. Pat. Nos. 5,965,596, 6,426,361 and 7,504,376, each of which is owned by Natural Alternatives International, Inc. (NAI). NAI is also the owner of the registered trademark CarnoSyn®.
Store in a cool, dry place.

sofos
27-12-11, 13:43
Αν παίρνεις 4 γραμμάρια την μέρα, βγάζει για 125 δόσεις.

NOW, εγγύηση :thumbup:

ετσι ακριβως ;) φτηνη και ποιοτικη


Σκέφτομαι να την πάρω από βότανο!
Φτηνή και βγάζει πολλά servings!

και γω απο κει το δα αυτο,το χει παν φτηνο,οτι πρεπει για να το ριξουν καμια μυνηση αργοτερα πολλοι ελληνες που πουλανε συμπληρωματα προκειμενου να σταματησει να τα φερνει ελλαδα :rolf::rolf:

sofos
27-12-11, 13:45
Ωραίος, θα σε πιάσει καλά αυτό το stack.

Να προσθέσω μόνο ότι το ίδιο προϊόν βγαίνει και σε κάψουλες.

http://images.iherb.com/m/NOW-02008-0.jpg

ναι αλλα σε σκονη βγαζει πιο πολλες δοσεις και βολευει αν παιρνεις αλλα ποσα χαπια,δε θα θελει να χεις να πιεις δηλαδη και 6-7 χαπια β-αλανινης αν ηδη κατεβαζεις μια 10αρα απο fish oils,πολυβιταμινες,κρεατινες etc :P

Lao
27-12-11, 13:46
ετσι ακριβως ;) φτηνη και ποιοτικη



και γω απο κει το δα αυτο,το χει παν φτηνο,οτι πρεπει για να το ριξουν καμια μυνηση αργοτερα πολλοι ελληνες που πουλανε συμπληρωματα προκειμενου να σταματησει να τα φερνει ελλαδα :rolf::rolf:

:rolf::rolf::rolf:

BTW είναι και Carnosyn, ό,τι καλύτερο δηλαδή. Είναι η ίδια εταιρεία που πλέον παρέχει β-αλανίνη στην Gaspari για την Anavite. ;)

Lao
27-12-11, 13:48
ναι αλλα σε σκονη βγαζει πιο πολλες δοσεις και βολευει αν παιρνεις αλλα ποσα χαπια,δε θα θελει να χεις να πιεις δηλαδη και 6-7 χαπια β-αλανινης αν ηδη κατεβαζεις μια 10αρα απο fish oils,πολυβιταμινες,κρεατινες etc :P

Οικονομικά δεν το συζητάμε, η σκόνη είναι πιο καλή.

Απλά επισήμανα και την version με τις κάψουλες για όσους δεν γουστάρουν σκόνες κτλ. ;)

sofos
27-12-11, 13:49
:rolf::rolf::rolf:

BTW είναι και Carnosyn, ό,τι καλύτερο δηλαδή. Είναι η ίδια εταιρεία που πλέον παρέχει β-αλανίνη στην Gaspari για την Anavite. ;)

γι αυτο την εβαλα γιατι ειναι Carnosyn χεχε και φτηνη,2 σε 1 και NOW ποιοτητα δηλαδη :)

Dimitrios
27-12-11, 13:50
και γω απο κει το δα αυτο,το χει παν φτηνο,οτι πρεπει για να το ριξουν καμια μυνηση αργοτερα πολλοι ελληνες που πουλανε συμπληρωματα προκειμενου να σταματησει να τα φερνει ελλαδα :rolf::rolf:

Κανονικά εμείς πρέπει να τους τραβήξουμε μια ωραία μηνυσούλα που μας κλέβανε τόσο καιρό αλλά τέσπα...καλή καρδιά μιας και έρχονται και γιορτές...:green:

Lao
27-12-11, 13:50
γι αυτο την εβαλα γιατι ειναι Carnosyn χεχε και φτηνη,2 σε 1 και NOW ποιοτητα δηλαδη :)

Δεν ξέρω αν το έχεις στο μυαλό σου, κάνε στακάρισμα με κρεατίνη. Αν βάλεις και ελευθερόκοκκο :green: θα με θυμηθείς. :toast::toast::toast:

Dimitrios
27-12-11, 13:51
Κάτι οφ, σε στακάρισμα με κρεατίνη στο ποστ τα βάζω και τα 2 μαζί στο σέικερ ή ξεχωριστά;:unsure:

Lao
27-12-11, 13:52
Κάτι οφ, σε στακάρισμα με κρεατίνη στο ποστ τα βάζω και τα 2 μαζί στο σέικερ ή ξεχωριστά;:unsure:

Εγώ θα τα έβαζα ξεχωριστά πάντως. Δεν θα τα έπαιρνα μαζί.

Dimitrios
27-12-11, 14:01
Εγώ θα τα έβαζα ξεχωριστά πάντως. Δεν θα τα έπαιρνα μαζί.

Ούτε έγω γιατί δεν μου αρέσει να τα βάζω όλα μαζί..:P
Ένα ένα θα τα παίρνω αμέσως μετά την προπόνηση(θα τρέχω τουαλέτα και δεν θα φτάνω..:green::green:).

Πάντως γενικά η NOW μιας και είδα Lao έχεις ανοίξει σχετικό θέμα νομίζω είναι μια αξιόπιστη all around εταιρεία με λογικές τιμές και καλή ποιότητα προϊώντων..:thumbup:

Lao
27-12-11, 14:02
Ούτε έγω γιατί δεν μου αρέσει να τα βάζω όλα μαζί..:P
Ένα ένα θα τα παίρνω αμέσως μετά την προπόνηση(θα τρέχω τουαλέτα και δεν θα φτάνω..:green::green:).

Πάντως γενικά η NOW μιας και είδα Lao έχεις ανοίξει σχετικό θέμα νομίζω είναι μια αξιόπιστη all around εταιρεία με λογικές τιμές και καλή ποιότητα προϊώντων..:thumbup:

Ώπα ώπα ώπα!

Τι εννοείς ότι θα τα παίρνεις όλα μετά την προπόνηση; Την β-αλανίνη την παίρνουμε ΠΡΙΝ, όχι μετά.

sofos
27-12-11, 14:04
Δεν ξέρω αν το έχεις στο μυαλό σου, κάνε στακάρισμα με κρεατίνη. Αν βάλεις και ελευθερόκοκκο :green: θα με θυμηθείς. :toast::toast::toast:

μπα ο ελευθεροκοκος μονο χαρουμενο μ εκανε(απο ενεργεια δεν ειχα παρατηρησει τιποτα) ισως δοκιμασω καμια ροντιολα αργοτερα..

average_joe
27-12-11, 15:40
Τι εννοείς ότι θα τα παίρνεις όλα μετά την προπόνηση; Την β-αλανίνη την παίρνουμε ΠΡΙΝ, όχι μετά.

δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητος ο χρονισμος της πριν την προπονηση.
απλα συνηθως πολλα νιτρικα την περιεχουν και οποτε μαλλον γι αυτο θεωρειται τοτε ο καταλληλοτερος χρονος χρησης.
btw και γω πριν την επαιρνα.
την ειχα αγορασει λογω carnosyn τη συγκεκριμενη.

Lao
27-12-11, 15:54
δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητος ο χρονισμος της πριν την προπονηση.
απλα συνηθως πολλα νιτρικα την περιεχουν και οποτε μαλλον γι αυτο θεωρειται τοτε ο καταλληλοτερος χρονος χρησης.
btw και γω πριν την επαιρνα.
την ειχα αγορασει λογω carnosyn τη συγκεκριμενη.

Ικανοποιημένος; Είδες αποτέλεσμα;

average_joe
27-12-11, 16:00
@Lao γενικα δεν ειμαι τυπος που θα σου πει οτι κανει θαυματα κτλ.
νταξει σε υποθερμιδικη το ετρεξα, καλα ενιωθα.
αντιστοιχα εχω ξανατρεξει απο τη bp τετοιου ειδους συμπληρωμα δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι διαφορετικο.
απλα εφοσον αποφασισω να παρω ενα συμπληρωμα δεν ξερω πως και γιατι απλα θα μου τραβηξει καλυτερα το ματι σαν καταναλωτης πλεον το πατενταρισμενο.
οποτε αν ξαναεπαιρνα σε αυτο θα πηγαινα.
(ειμαι λιγο απιστος που μου χες γραψει και συ :green:)

Lao
27-12-11, 16:06
@Lao γενικα δεν ειμαι τυπος που θα σου πει οτι κανει θαυματα κτλ.
νταξει σε υποθερμιδικη το ετρεξα, καλα ενιωθα.
αντιστοιχα εχω ξανατρεξει απο τη bp τετοιου ειδους συμπληρωμα δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι διαφορετικο.
απλα εφοσον αποφασισω να παρω ενα συμπληρωμα δεν ξερω πως και γιατι απλα θα μου τραβηξει καλυτερα το ματι σαν καταναλωτης πλεον το πατενταρισμενο.
οποτε αν ξαναεπαιρνα σε αυτο θα πηγαινα.
(ειμαι λιγο απιστος που μου χες γραψει και συ :green:)

Μα ίσα-ίσα, είμαι υπέρ του να λέμε τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά γίνεται.

Πολλές φορές μπορεί να παρερμηνεύουμε ο ένας τον άλλον λόγω ύφους και στυλ γραφής (εγώ π.χ, πολλές φορές βγάζω έναν ενθουσιασμό) αλλά το ζητούμενο στην τελική αυτό είναι, να ανταλλάσουμε απόψεις και εμπειρίες.

Πάντως, γενικά, η β-αλανίνη μαζί με την κρεατίνη, για μένα είναι από τα λίγα συ,πληρώματα που όντως βοηθάνε να πάει η προπόνηση σε ένα πιο καλό επίπεδο.

Dimitrios
29-12-11, 13:49
Σήμερα την παρήγγειλα από βότανο μαζί με Anavite!:thumbup:
Ξεκινάμε κριτικές λογικά καμιά βδομάδα μετά το νέο έτος...:green:

Lao
30-12-11, 02:50
Σήμερα την παρήγγειλα από βότανο μαζί με Anavite!:thumbup:
Ξεκινάμε κριτικές λογικά καμιά βδομάδα μετά το νέο έτος...:green:

Εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις κριτικές όταν θα χεις κλείσει κανά μήνα. ;)

Dimitrios
30-12-11, 12:43
Εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις κριτικές όταν θα χεις κλείσει κανά μήνα. ;)

Tότε θα αρχίσω να βλέπω διαφορά ε; Θυμάμε που το έλεγες στα reviews σου και εσύ..;)