PDA

Επιστροφή στο Forum : Panax Ginseng (NOW)



Lao
27-12-11, 14:47
http://images.iherb.com/m/NOW-04014-2.jpg



Description

Adaptogenic Herb
Supports Stress Response
Nervous System Support
GMP Quality Assured
A Dietary Supplement

The Panax Ginseng Roots and root hairs used in this product have been specially selected for their high concentration of ginsenosides, the most active constituent in ginseng. The typical ginsenoside content of this product is 5% minimum

Suggested Use

As an herbal dietary supplement, take 2 capsules 1 to 2 times daily as needed.

Supplement Facts

Serving Size: 2 Capsules
Servings Per Container: 125

Amount Per Serving % Daily Value

Total Carbohydrate 1.0 g <1%*
Dietary Fiber 0.5 g 2%*
Panax Ginseng (root) (min. 5% Ginsenosides) 1.04 g (1040 mg) †

* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established

Other Ingredients: Gelatin (capsule) and stearic acid (vegetable source).

Contains no sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, corn, soy, milk, egg, shellfish or preservatives.
Warnings

Caution: Please discard the inedible freshness packet enclosed.

Αυτό είναι το κορεάτικο ginseng. Προσοχή, έχει άλλες ιδιότητες από το σιβηριανό (λέγε με ελευθερόκοκκο).

chourdakis
06-02-12, 04:54
τι διαφορες??? και στο θεμα ειναι το ιδιο?καλητερο το ελευθερο?λαο γενικα εσυ ειχα ειδα οτι χρησιμοποιεις ελευθερο,εχεις δει διαφορα?εγω ειχα παρει σε υγρη μορφη σιβιριανο τζινσενγκ(στην ουσια το ιδιο ειναι)..2 μινες επαιρνα δν ειδα και πολλα.....

Lao
06-02-12, 12:50
τι διαφορες??? και στο θεμα ειναι το ιδιο?καλητερο το ελευθερο?λαο γενικα εσυ ειχα ειδα οτι χρησιμοποιεις ελευθερο,εχεις δει διαφορα?εγω ειχα παρει σε υγρη μορφη σιβιριανο τζινσενγκ(στην ουσια το ιδιο ειναι)..2 μινες επαιρνα δν ειδα και πολλα.....

Τι ποσότητα αντιστοιχούσε στο κάθε serving;

chourdakis
06-02-12, 18:12
Τι ποσότητα αντιστοιχούσε στο κάθε serving;

1 γραμμαριο μεσα σε αλκοολ.βεβαια η αλιθεια ειναι οτι καθε μηνα εβγαινα οφφ αλλο ενα μηνα και μετα το ξαναπερνα....εσενα απανω σ δουλευει?ισως φταιει και οτι ειμαι ψιλος και ισως θελω λιγο παραπανω...βεβαια επεσα και σε περιοδο εκσεταστικης που οσο νανε το ανχος ανεβαινει λιγακι...περα απο αυτο ομως,θελω να το παρω σε μια φιλη που δινει τωρα πανεληνιες(για το ελευθερο τις ναου μιλαω).τι ποσοτιτες να περνει αυτη?1γρ ειναι πολυ για 18 χρονων κοριτσι?εγω αποτι καταλαβα να το παω στα 2γραμμαρια με σηνεχομενη 2μινη ληψη και μετα 2-3 βδομαδες οφφ ετσι?

Lao
07-02-12, 01:05
1 γραμμαριο μεσα σε αλκοολ.βεβαια η αλιθεια ειναι οτι καθε μηνα εβγαινα οφφ αλλο ενα μηνα και μετα το ξαναπερνα....εσενα απανω σ δουλευει?ισως φταιει και οτι ειμαι ψιλος και ισως θελω λιγο παραπανω...βεβαια επεσα και σε περιοδο εκσεταστικης που οσο νανε το ανχος ανεβαινει λιγακι...περα απο αυτο ομως,θελω να το παρω σε μια φιλη που δινει τωρα πανεληνιες(για το ελευθερο τις ναου μιλαω).τι ποσοτιτες να περνει αυτη?1γρ ειναι πολυ για 18 χρονων κοριτσι?εγω αποτι καταλαβα να το παω στα 2γραμμαρια με σηνεχομενη 2μινη ληψη και μετα 2-3 βδομαδες οφφ ετσι?

Επειδή έχουμε βγει εκτός, καλύτερα διάβασε το ανάλογο θέμα στο οποίο έχουμε γράψει πολλά πράγματα:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17452-Eleuthero-%28NOW%29

Και για να σου απαντήσω και στην αρχική σου ερώτηση, το κορεάτικο ginseng έχει άλλες ιδιότητες σε σχέση με το σιβηριανό. Επίσης, το κορεάτικο σε σοβαρές ποσότητες πάντα, το παίρνουμε για 1-2 μήνες και μετά διακόπτουμε. Για το σιβηριανό, οι απόψεις διίστανται.

COBRA_STYLE
07-02-12, 02:22
Αμα συνδυασεις Eleuthero με αυτο ξερεις αν παιζει καποιο θεμα?Δε το εχω κοιταξει καθολου.

Lao
07-02-12, 02:27
Αμα συνδυασεις Eleuthero με αυτο ξερεις αν παιζει καποιο θεμα?Δε το εχω κοιταξει καθολου.

Υπάρχουν πολλά προϊόντα που έχουν και τα δύο, αλλά συνήθως δεν είναι σε μεγάλες ποσότητες.

Θα το ψάξω αυτό που ρωτάς, ενδιαφέρομαι και εγώ.

oldhiphop
21-02-12, 20:39
τελικα παιδες πιο ειναι καλητερο ? και πιες ειναι οι διαφορές στα αποτελεσματα.

vagg
11-10-12, 20:27
Υπάρχουν πολλά προϊόντα που έχουν και τα δύο, αλλά συνήθως δεν είναι σε μεγάλες ποσότητες.

Θα το ψάξω αυτό που ρωτάς, ενδιαφέρομαι και εγώ.


τελικα εδω ειχαμε κανενα νεο??:green:

Lao
12-10-12, 01:29
τελικα εδω ειχαμε κανενα νεο??:green:

Not yet...