PDA

Επιστροφή στο Forum : ProEffect Yummy Protein (Bodyraise)



TEFAAtzis
06-01-12, 01:56
37533




[What's in ProEffect Yummy Protein 2 lbs (906g)

Caramel
LOT: 917234 BEST BEFORE: 18/07/2013
900 gCaramel
Serving size 1 scoop(s) (30.0 g)
Servings per container 30.00
% Daily Value*
Daily Quantity
114 Kcal = 477 KJ Energy value
Protein 4.5% 22.50 g
Carbohydrates 0.7% 3.50 g
Sugar 0% 0
Total Fat 0.5% 1.10 g
Saturated Fat 0% 0
Trans Fat 0% 0
Fibre 0% 0
Sodium 0% 0
Tocopherols 6 mg
Thiamin 0.80 mg
Riboflavin 1 mg
Niacin 10.80 mg
Pantothenic Acid 3.60 mg
Pyrodoxine 1.20 mg
Biotin 1 mcg
Vitamin B9 (Folic Acid) 120 mcg
Cyanocobalamin 0.60 mcg
Ascorbic Acid 36 mg
Calcium 222 mg
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
Ingredients
Protein Blend (Milk protein, Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, enriched whey protein powder ),Flavorings, Malt flour, Thickener, Xanthan Gum, Sweeteners (Acesulfame-K, Aspartame, Sodium saccharine ),Vitamins (Ascorbic Acid, Niacinamide, Vitamin E Acetate, Pyridoxine Hydrochloride, Calcium Pantothenate, Riboflavin, Thiamin mononitrate, Vitamin B9 (Folic Acid), Biotin, Cyanocobalamin ),Lactase, Soy Lecithin.
Directions: Put 300ml of cold water or cold milk (1.5% fat) together with 30g of product powder in a shaker and mix about 20 seconds.

Warnings: Do not use if pregnant or lactating. Consult a physician prior to use if you have any medical condition. Discontinue use and consult your doctor if any adverse reactions occur. Keep out of the reach of children. Store in a cool, dry place. Allergy Alert: Contains Milk. Best before end date see tube.
Aminogram100g
Essencial Amino Acids (EAAs)
Tryptophan 1.70 g
Valine 6.10 g
Threonine 5.10 g
Isoleucine 5.40 g
Leucine 9.50 g
Lysine 7.70 g
Phenylalanine 4 g
Methionine 2.60 g
Conditionally Essential Amino Acids (CAAs)
Arginine 2.90 g
Cystine 1.60 g
Tyrosine 4.10 g
Histidine 2.40 g
Proline 7.70 g
Nonessencial Amino Acids (NAAs)
Aspartic Acid 9.40 g
Glutamic Acid 19.20 g
Alanine 3.70 g
Serine 5.20 g
Glycine 1.70 g


Την εχει δοκιμασει κανεις??Το blend εχει milk-whey

pizzass
06-01-12, 15:10
στην αξιολογηση δν θα πρεπε να ναι αυτο ?? :unsure:

beefmeup
06-01-12, 15:11
:thumbup:

TEFAAtzis
06-01-12, 19:41
Nαι δικο μου λαθος παιδια,καμια γνωμη?Σκεφτομαι να την δοκιμασω

TEFAAtzis
10-01-12, 23:12
τελικα πηρα 2 μικρα κουτια απο ανερχομενο σαιτ του εξωτερικου.Ημουν περιεργος να ξεφυγω απο τις κλασσικες γευσεις πρωτεινων κυριως για αυτο και πηρα αυτες.Καλη γευση και διαλυτοτητα και στο στομαχι σου δινει για λιγο ενα αισθημα κορεσμου χωρις να καθεται βαρια,μπορει να την ξαναπροτιμησω

Dimitrios
11-01-12, 00:10
τελικα πηρα 2 μικρα κουτια απο ανερχομενο σαιτ του εξωτερικου.Ημουν περιεργος να ξεφυγω απο τις κλασσικες γευσεις πρωτεινων κυριως για αυτο και πηρα αυτες.Καλη γευση και διαλυτοτητα και στο στομαχι σου δινει για λιγο ενα αισθημα κορεσμου χωρις να καθεται βαρια,μπορει να την ξαναπροτιμησω

Aπό γεύσεις είδα έχει κάποιες έμπειρες... Ποιες πήρες και τι κριτικές βάζεις;:)

TEFAAtzis
11-01-12, 00:26
Aπό γεύσεις είδα έχει κάποιες έμπειρες... Ποιες πήρες και τι κριτικές βάζεις;:)

Κρεμα-λεμονι = 7,5-8 στα 10 μια φορα ηπια
Καραμελα = 8,5 -9 στα 10 μου αρεσε πολυ

deluxe
06-07-12, 16:32
Πηρα για ενα φιλο μου την καραμελα και δοκιμασα και εγω. Πραγματικα αρκετα ωραια η καραμελα. Ειναι σα να τρως το γλυκο κρεμ καραμελε. Με γαλα ειναι απαικτη. Καμια σχεση με την καραμελα της syntha-6.

Το θεμα ειναι τι γινεται με τα γλυκαντικα που εχει.. Λογικα δε θα κανει για μακροχρονια ληψη.

deluxe
21-07-12, 03:19
Μπορειτε να μου πειτε εαν ειναι ασφαλης πρωτεϊνη για να αγορασω; Μου αρεσε η καραμελα που ειχα δοκιμασει και σκεφτομαι να αγορασω 3 κουτια που τα εχει και σε προσφορα το ******

TEFAAtzis
21-07-12, 04:36
ηπια 2 κουτια το χειμωνα καραμελα και λεμονι.Μια χαρα μου φανηκαν

deluxe
21-07-12, 14:08
Η καραμελα πινεται ανετα μαζι με βρωμη και γαλα; Παντως με νερο δεν ειναι και τοσο ωραια.

tolis93
21-07-12, 14:39
αν η τιμη της ειναι αναλογη των συστατικων της θα την τιμησω γιατι ακουω καλα πραγματακια για τη γευση.εχω καιλα με τη καραμελα ασχημη κ αυτο το κρεμα λεμονι με δεμονισε ασχημα....αλλα πολυ γλυκαντικο μεσα εχει πηκτικα απο οσο ειδα εχει διαφορα περιεργα

TEFAAtzis
21-07-12, 15:06
Η καραμελα πινεται ανετα μαζι με βρωμη και γαλα; Παντως με νερο δεν ειναι και τοσο ωραια.

Eμενα μια χαρα μου φαινοταν σε νερο.Με γαλα δεν πινω καμια πρωτεινη:P

TEFAAtzis
21-07-12, 15:07
αν η τιμη της ειναι αναλογη των συστατικων της θα την τιμησω γιατι ακουω καλα πραγματακια για τη γευση.εχω καιλα με τη καραμελα ασχημη κ αυτο το κρεμα λεμονι με δεμονισε ασχημα....αλλα πολυ γλυκαντικο μεσα εχει πηκτικα απο οσο ειδα εχει διαφορα περιεργα

βγαζει ενα ωραιο αρωμα λεμονι και απο γευση ειναι πιο απαλη και light

tolis93
21-07-12, 15:37
βγαζει ενα ωραιο αρωμα λεμονι και απο γευση ειναι πιο απαλη και light

πες κ αλλα να πεταξω την ισο100 π μωλις μ ρθε να παρω αυτη πες κ αλλα:green:. γενικα η γευση στη πρωτεινη ειναι σημαντικη υποθεση.γιατι οκ και 3 και 5 γρ υδατανθρακα να χει μεσα τα κοβεις στη τελικη απο δεξτρο μαλτο π θα παρεις μετα τη προπονηση και αν δν παιρνεις τετοια βγαζεις 5-10 γρ ρυζι σιγα τη διαφορα δλδ

deluxe
21-07-12, 23:30
Εμενα με ανησυχει η ασπαρταμη που εχει μεσα. Ξερετε αλλη πρωτεϊνη που να εχει ιδια γευση καραμελας με αυτη;

TEFAAtzis
22-07-12, 00:31
Εμενα με ανησυχει η ασπαρταμη που εχει μεσα. Ξερετε αλλη πρωτεϊνη που να εχει ιδια γευση καραμελας με αυτη;

Ρε Deluxe σορρυ κιολας εχεις καταπωσει τοσα και τοσα η ασπαρταμη της συγκεκριμενης θα σε πειραξει?:P
Τσιμπα την αφοβα μια χαρα ειναι

deluxe
22-07-12, 02:51
Τα τοσα και τοσα που λες δεν ειχαν μεσα ουσιες βλαβερες για τον οργανισμο. Η ασπαρταμη εχει αποδειχθει οτι επιδρα αρνητικα.

Εδω να μαθαινουμε καποια πραγματα : http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/11/blog-post_13.html

Χιλιες φορες να παρω ενα δυνατο λιποδιαλυτη, παρα ασπαρταμη σε μεγαλες δοσεις.

TEFAAtzis
22-07-12, 03:14
Τα τοσα και τοσα που λες δεν ειχαν μεσα ουσιες βλαβερες για τον οργανισμο. Η ασπαρταμη εχει αποδειχθει οτι επιδρα αρνητικα.

Εδω να μαθαινουμε καποια πραγματα : http://vickytoxotis.blogspot.com/2008/11/blog-post_13.html

Χιλιες φορες να παρω ενα δυνατο λιποδιαλυτη, παρα ασπαρταμη σε μεγαλες δοσεις.

Οι ποσοτητες που πρεπει να παιρνεις ειναι τεραστιες για να παθεις κατι,εκτος αν πινεις 10 σκουπ τη μερα :D

deluxe
22-07-12, 03:54
Που το ξερεις αυτο; Δε γραφει την ποσοτητα ασπαρταμης που περιεχεται ανα σκουπ.

Η ζαχαρινη και η ακεσουλφαμη δε τους εφτανε ρε μαμωτη μου;

TEFAAtzis
22-07-12, 17:56
Που το ξερεις αυτο; Δε γραφει την ποσοτητα ασπαρταμης που περιεχεται ανα σκουπ.

Η ζαχαρινη και η ακεσουλφαμη δε τους εφτανε ρε μαμωτη μου;

σκεψου οτι εχει + αυτα τα 2 που ειπες.Ποση πια ποσοτητα να εχει σε ασπαρταμη? ;).Και δεν ειναι και πολυ γλυκια,ειδικα η λεμονι που ανεφερε και ο αλλος ο ψηλος που την ψηνει ειναι αρκετα ελαφρια σε γευση

deluxe
23-07-12, 00:33
Καλα να μου πεις, εδω πινω σχεδον καθε μερα απο ενα κουτακι spire zero που εχει ασπαρταμη. Τι να λεμε τωρα.. Τεσπα θα την δοκιμασω και θα κοψω το αναψυκτικο. :thumbup:

TEFAAtzis
23-07-12, 00:49
Καλα να μου πεις, εδω πινω σχεδον καθε μερα απο ενα κουτακι spire zero που εχει ασπαρταμη. Τι να λεμε τωρα.. Τεσπα θα την δοκιμασω και θα κοψω το αναψυκτικο. :thumbup:

προτιμω την pepsi max:P

deluxe
23-08-12, 06:17
Η εταιρια ειναι καλη; Η γευση καραμελα ειναι αρκετα καλη, αλλα γινεται πολυ πηκτη και το μειονεκτημα ειναι οτι εχει αθλια διαλυτοτητα. Πρεπει να την κουναω μια ωρα!!

Να φανταστω οτι εχει την μιση πρωτεϊνη απο αυτη που λεει..

Αλλα το εχω παρει αποφαση οτι με τις πρωτεϊνες προκοπη δε βλεπεις, απλα τις παιρνω για επιπλεον θερμιδες και γευση. Φαγητο φουλ θελει!

deluxe
19-09-12, 14:43
Για οποιον εχει δοκιμασει την γευση καραμελας, ξερει αλλη πρωτεϊνη που να εχει παρομοια γευση;

Fylpa17
21-12-12, 01:28
σοκολατα με φουντουκια σε γαλα :))))))
τελεια! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: