PDA

Επιστροφή στο Forum : ημερολογιο δαφνης



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

xelashai
08-01-12, 23:55
καλησπέρα..:welcome:
μετα απο παρότρυνση της gym ξεκιναω να γραφω κι εγω το προγραμμα μου για να δουμε τι γινεται και να καταλαβω τα λαθη μου....
ημουν 72κιλα και απο τον περασμενο φεβρουάριο σταμάτησα να τρωω βλακειες απο εξω, γλυκα, τηγανιτα κτλ και ετσι εφτασα τα 63 κιλά(1.65 ύψος) και θελω να κατεβω στα 57-58 κιλά. εχω ενα 3μηνο ομως που εχει κολλήσει η ζυγαρια και δεν κατεβαινει αλλο...
πηγαινω γυμναστηριο(με καποιες διακοπες ανα διαστηματα) και εχω και διαδρομο στο σπιτι.
αυτη την περιοδο χρησιμοποιω μονο τον διαδρομο, τελος του μηνα ξεκιναω παλι γυμναστηριο...
λοιπον ξεκιναω....αντε καλη μου αρχη και καλα αποτελεσματα;)
σημερα ξυπνησα στις 8.30 ...εκανα 45λεπτα διαδρομο..γρηγορο περπατημα με κλιση
στις 9.30 εφαγα μια μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ.σ cottage
στις 12 ενα γιαουρτακι με 10 αμυγδαλα (το μισώ το γιαουρτακι δεν το αντεχω ...με το ζορι το τρωω)
στις 2.30 εφαγα φιλετο κοτοπουλο(ισα με μια παλαμη) με βραστη πατατα και μαρουλι
στις 6 1 μπανανα
στις 8.30 φιλετο κοτοπουλο με μαρουλι κ 1κ.σ λαδι
αυτα......βαρατε κοριτσια:spank: μην λυπαστε...

gym
09-01-12, 00:05
ελα ρε δαφνη αστερι...καλως την κ απο εδω.,,χαχα,,,παντου θα σε καλωσοριζουμε εμεις!


αμα δεν το αντεχεις το γιαουρτι βαλε κοτατζ...μιαμ μιαμ κ πολυυυυυυυ καλο πραμα σου λεω!αμα βαλεις κ κανελιτσα τελειο αλλα δες κ το κ σκετο για αρχη!

θα σε τσεκαρουμε ολοι...μια εβδομαδα να δουμε πως πας,τι τρως,τι προπονηση κανεις ,να παρουμε μια ιδεα...ολααααααααα ομως θα τα λες ΟΛΑ...!

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΛΕΜΕ!
επισης αν γινεται ρε συ αυτην την εβδομαδα κανε τον κοπο να μετρας κ την πατατα κ ολα για να εχουμε μια αποψη....γινεται?αχ μπραβο τι καλο κοριτσι χαιρομαι που γινεται κ θα το κανεις χωρις προβλημα!:green::green::green:

γιατι πατατα ειναι αυτη 37690.....

πατατα ειναι κ αυτη...37691


εσυ ποια τρως εεεε???????:green::green::green:

xelashai
09-01-12, 00:10
ελα ρε δαφνη αστερι...καλως την κ απο εδω.,,χαχα,,,παντου θα σε καλωσοριζουμε εμεις!


αμα δεν το αντεχεις το γιαουρτι βαλε κοτατζ...μιαμ μιαμ κ πολυυυυυυυ καλο πραμα σου λεω!αμα βαλεις κ κανελιτσα τελειο αλλα δες κ το κ σκετο για αρχη!

θα σε τσεκαρουμε ολοι...μια εβδομαδα να δουμε πως πας,τι τρως,τι προπονηση κανεις ,να παρουμε μια ιδεα...ολααααααααα ομως θα τα λες ΟΛΑ...!

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΛΕΜΕ!
επισης αν γινεται ρε συ αυτην την εβδομαδα κανε τον κοπο να μετρας κ την πατατα κ ολα για να εχουμε μια αποψη....γινεται?αχ μπραβο τι καλο κοριτσι χαιρομαι που γινεται κ θα το κανεις χωρις προβλημα!:green::green::green:

γιατι πατατα ειναι αυτη 37690.....

πατατα ειναι κ αυτη...37691


εσυ ποια τρως εεεε???????:green::green::green:





χαχαχαχχαα...δεν υπάρχεις...γελασα τοσο πολυ πραγματικα....εισαι φοβερη
μου πηραν τη ζυγαρια γιατι ηθελαν να φτιαξουν ενα γλυκο (εγω δεν αγγιζω τέτοια..δεν πιστευω να με υποψιάστηκες?) και αυριο θα μου την φερουν..οποτε απο αυριο ζυγιζω τα παντα..

Stella
09-01-12, 00:13
Aφου βρε Δάφνη δεν αντέχεις το γιουρτάκι γιατί καλή μου καταπιέζεσαι και το τρώς;;;;:spank:
Αυτοβασανίζεσαι;;;;Why???:unsure:

gym
09-01-12, 00:14
χαχαχαχχαα...δεν υπάρχεις...γελασα τοσο πολυ πραγματικα....εισαι φοβερη
μου πηραν τη ζυγαρια γιατι ηθελαν να φτιαξουν ενα γλυκο (εγω δεν αγγιζω τέτοια..δεν πιστευω να με υποψιάστηκες?) και αυριο θα μου την φερουν..οποτε απο αυριο ζυγιζω τα παντα..

γκουτ γκουτ τοτε...αναμενουμε!

xelashai
09-01-12, 00:16
Aφου βρε Δάφνη δεν αντέχεις το γιουρτάκι γιατί καλή μου καταπιέζεσαι και το τρώς;;;;:spank:
Αυτοβασανίζεσαι;;;;Why???:unsure:


για την ακριβεια το σιχαίνομαι το γιαουρτι αλλα δεν ηξερα τι αλλο να φαω...
ειμαι αρκετες ωρες στη δουλεια (απο τις 7 μεχρι τις 2.30) και ετσι ηταν ευκολο να το εχω παντα μαζι μου...αλλα δεν το αντεχω ...καθε κουταλια και γκριμάτσα...χιχιχι

Stella
09-01-12, 00:29
Kι εγώ το γιαούρτι και τα πράσινα μήλα κατά περιόδους (συνήθως χειμώνα) αναγουλιάζω όταν τα τρώω, δεν τα θέλω καθόλου και δεν τα τρώω.
Ξερω΄γω ρε συ Δαφνη...και το να τρως κάτι που δε σου αρέσει με το ζόρι καλό είναι;
Δες και τα λογκ από τις υπόλοιπες κοπέλες και θα πάρεις ιδέες!;)

xelashai
09-01-12, 00:46
Kι εγώ το γιαούρτι και τα πράσινα μήλα κατά περιόδους (συνήθως χειμώνα) αναγουλιάζω όταν τα τρώω, δεν τα θέλω καθόλου και δεν τα τρώω.
Ξερω΄γω ρε συ Δαφνη...και το να τρως κάτι που δε σου αρέσει με το ζόρι καλό είναι;
Δες και τα λογκ από τις υπόλοιπες κοπέλες και θα πάρεις ιδέες!;)

εχει να πεσει διαβασμα...μπας και πάρω ιδεες..γιαυτο ξεκινησα ημερολογιο για να φτιαξω λιγο καλυτερα τη διατροφη μου....παλιοτερα οταν εβγαινε τελειως το θεμα φαγητο απο το μυαλο μου εχανα κατευθειαν κιλα...τωρα εχει φαει κολλημα το μυαλο...

gym
09-01-12, 03:17
θα το ξεκολλησουμε ομως...;)

aggeliki
09-01-12, 12:32
δαφνη καλη αρχη και απο μενα!!! θεληση και πεισμα και ειλικρινει θελει και ολα θα πανε καλα!!!!! :welcome:

xelashai
09-01-12, 16:34
καλησπέρα κοριτσαρες μου... ανυπομονούσα να επιστρεψω απο τη δουλειά για να γραψω στο αγαπημένο μου ημερολογιο...
λοιπον... εγερτήριο στις 6.30
πρωινο στις 7.30 μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ.σ cottage
στις 10.30 1 μηλο
στις 1 μια χουφτα αμυγδαλα
στις 3 φιλετο κοτοπουλο 80γρ + βραστη πατατα 70γρ +μαρουλι με ι κ.σ λαδι
αυτα μεχρι στιγμης.....

xelashai
09-01-12, 16:35
δαφνη καλη αρχη και απο μενα!!! θεληση και πεισμα και ειλικρινει θελει και ολα θα πανε καλα!!!!! :welcome:


σε ευχαριστω αγγελικουλα μου...θα τα καταφερω...που θα μου παει????;)

gym
09-01-12, 16:49
καλησπέρα κοριτσαρες μου... ανυπομονούσα να επιστρεψω απο τη δουλειά για να γραψω στο αγαπημένο μου ημερολογιο...
λοιπον... εγερτήριο στις 6.30
πρωινο στις 7.30 μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ.σ cottage το φτιανχεις εσυ ετσι?
στις 10.30 1 μηλο
στις 1 μια χουφτα αμυγδαλα
στις 3 φιλετο κοτοπουλο 80γρ + βραστη πατατα 70γρ +μαρουλι με ι κ.σ λαδι
αυτα μεχρι στιγμης.....

.

xelashai
09-01-12, 16:56
.

ναι,γιατι?

gym
09-01-12, 17:05
α οκ...ειπα μηπως παιρνεις καθε φορα απο εξω κ εχουν μεσα ξερεις κ σως κ τετοια αλλα αφου ειναι δικο σ οκ!:toast:

xelashai
09-01-12, 22:50
και συνεχιζω...
στις 6 1 μπανανα
στις 9.30 ομελετα (1 αυγο+1 κροκο στο αντικολλητικο χωρις λαδι) + μαρουλι (σε ολα τα γευματα μου και στις σαλάτες δεν βαζω καθολου αλάτι)
μεχρι στιγμης 1 1/2 λιτρο νερο


αααα gym να ρωτησω κατι???....πηγε ο φιλος μου στα extreme και πηρε πρωτεινη και του εκαναν δωρο σνακ φουντουκια της bariatrix
διατροφικα στοιχεια στα 30γρ το σακουλακι
122 kcal
10.2 g proteins
1.9 g sugars
4.4 g total fat
2.4 g fibres
0.380 g sodium
60mg potassium
5mg calcium

η γνωμη σου?

COBRA_STYLE
10-01-12, 01:32
^^ δεν ειναι ασχημα τα φουντουκια:green:;)

gym
10-01-12, 02:13
δαφνουλα μου φουντουκακια ειναι..για σενα τα θες?θα του τα φας?:green::green::green:

eri_87
10-01-12, 02:19
Δαφνη καλή αρχή κ στα δικά σου βασανιστήρια!!! Όλα καλά θα πάνε... :turtle:

xelashai
10-01-12, 12:01
δαφνουλα μου φουντουκακια ειναι..για σενα τα θες?θα του τα φας?:green::green::green: αν θα τα φαω λεει. . .εχουν κατασχεθει κιολας!το δικο σου οκ περιμενω. . .ειναι πολυ νοστιμα. .ειναι πικαντικα βεβαια. .τι λες για τα διατροφικα τους στοιχεια?

xelashai
10-01-12, 12:15
Δαφνη καλή αρχή κ στα δικά σου βασανιστήρια!!! Όλα καλά θα πάνε... :turtle: καλημερα ερη!ευχαριστω. . .οντως ολα καλα θα πανε. .οσο ειμαστε εδω κ πιεζουμε η μια την αλλη. .κι εχουμε και την αγαπημενη gym να μας δινει τις ξιλιες μας. .

COBRA_STYLE
10-01-12, 14:59
απλα τρωγε με μετρο γιατι εχουν μπολικο αλατι...για να αποφυγεις την εντονη κατακρατηση υγρων.

gym
10-01-12, 15:13
αν θα τα φαω λεει. . .εχουν κατασχεθει κιολας!το δικο σου οκ περιμενω. . .ειναι πολυ νοστιμα. .ειναι πικαντικα βεβαια. .τι λες για τα διατροφικα τους στοιχεια?


φαε απλα βαλε τα στο πρωινο σου...μια χαρα θα ειναι εκει θα σου δωσουν κ ενεργεια κ δεν μας πειραζει να ειναι εκει πρωι πρωι...απο μια χουφτα αλλα μετρο ε...

πχ μια χουφτα βαλε αλλα μια χουφτα φυσιολογικη οχι τετοια....37774

με πιαννννννννεις?:green:

xelashai
10-01-12, 15:38
φαε απλα βαλε τα στο πρωινο σου...μια χαρα θα ειναι εκει θα σου δωσουν κ ενεργεια κ δεν μας πειραζει να ειναι εκει πρωι πρωι...απο μια χουφτα αλλα μετρο ε...

πχ μια χουφτα βαλε αλλα μια χουφτα φυσιολογικη οχι τετοια....37774

με πιαννννννννεις?:green:



σε πιάνω..σε πιάνω...;)..εχεις τον τρόπο σου εσυ με τα παραδείγματα...:clap:
πολυ ωραία..να φυγει επιτέλους κι αυτό το απαίσιο γιαούρτι...
ααα...εκοψα και τα αντισυλληπτικά!!

gym
10-01-12, 15:41
σε πιάνω..σε πιάνω...;)..εχεις τον τρόπο σου εσυ με τα παραδείγματα...:clap:
πολυ ωραία..να φυγει επιτέλους κι αυτό το απαίσιο γιαούρτι...
ααα...εκοψα και τα αντισυλληπτικά!!
ωραια τωρα προσεχε μην πιασεις τον ποντικο(που λεει κ η γιαγια μου)και ζητας μετα διατροφη κ προπονηση για το μπεμπε!:green:

xelashai
10-01-12, 15:46
ωραια τωρα προσεχε μην πιασεις τον ποντικο(που λεει κ η γιαγια μου)και ζητας μετα διατροφη κ προπονηση για το μπεμπε!:green:




απα πα.....κουνησου απο τη θεση σου και ειμαι και πολυ φοβιτσιαρα...νομιζω πως καθε φορα μενω εγκυος....

gym
10-01-12, 15:51
απα πα.....κουνησου απο τη θεση σου και ειμαι και πολυ φοβιτσιαρα...νομιζω πως καθε φορα μενω εγκυος....

να το κοψεις τοτε...:green::green::green::green::green:


χα
χ
α
χα
χα
τι λεω η χαζη παλιιιιι

xelashai
10-01-12, 15:55
να το κοψεις τοτε...:green::green::green::green::green:


χα
χ
α
χα
χα
τι λεω η χαζη παλιιιιι




αχαχαχαχαχαχχαα...κοβεται το s..?????

aggeliki
10-01-12, 15:58
[QUOTE=xelashai;492734]αχαχαχαχαχαχχαα...κοβεται το s..?????[/QUOT

κανει καλοοοο!!!! καις και θερμιδες φουλ!!!!! καλα τα λεω αγαπητη gum????και αυτο αεροβιο δεν θεωρειτε???:P:P

gym
10-01-12, 15:58
http://www.youtube.com/watch?v=Jh-rJbtI4jA
ε μα...τα θελεις κ εσυ!:green:

gym
10-01-12, 15:59
[QUOTE=xelashai;492734]αχαχαχαχαχαχχαα...κοβεται το s..?????[/QUOT

κανει καλοοοο!!!! καις και θερμιδες φουλ!!!!! καλα τα λεω αγαπητη gum????και αυτο αεροβιο δεν θεωρειτε???:P:P


http://www.youtube.com/watch?v=Hfec8Myi048
ε μα κ εσυυυυυυυυυυυυυ!τα θελες!:green:

aggeliki
10-01-12, 16:00
χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!εισαι απιστευτη!!

xelashai
10-01-12, 16:01
[QUOTE=xelashai;492734]αχαχαχαχαχαχχαα...κοβεται το s..?????[/QUOT

κανει καλοοοο!!!! καις και θερμιδες φουλ!!!!! καλα τα λεω αγαπητη gum????και αυτο αεροβιο δεν θεωρειτε???:P:P


υπάρχει καλυτερο ειδος προπονησης απο αυτο?????δεν νομιζω...χαχαχαχα;)

xelashai
10-01-12, 16:04
http://www.youtube.com/watch?v=Jh-rJbtI4jA
ε μα...τα θελεις κ εσυ!:green:


:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

xelashai
10-01-12, 16:27
7.30 μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ. cottage
10 γιαουρτακι 2% (μπλιαξ....)με 10 αμυγδαλα
12.30 1 μπανανα
3 τονος σε νερο με μαρουλι και 1κ.σ λαδι(τον τονο τον ξεπλενω μπας και φυγει λιγο αλατακι)
αυτα εως τωρα...
εχω μεγαλη ποικιλια στα γευματα μου ετσι???...:(ολες οι μερες ιδιες...
το απογευμα επιτελους θα παω Super market να παρω cottage και ξηρους καρπους να φυγει επιτελους αυτο το γιαουρτακι...
να παρω και μια σοκολατιτσα ...αυτη τη μικρη των 100γρ ???εελα...ελα...μη θυμωνεις πλακα κανω...:P

gym
10-01-12, 20:30
7.30 μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ. cottage
10 γιαουρτακι 2% (μπλιαξ....)με 10 αμυγδαλα
12.30 1 μπανανα
3 τονος σε νερο με μαρουλι και 1κ.σ λαδι(τον τονο τον ξεπλενω μπας και φυγει λιγο αλατακι)
αυτα εως τωρα...
εχω μεγαλη ποικιλια στα γευματα μου ετσι???...:(ολες οι μερες ιδιες...
το απογευμα επιτελους θα παω Super market να παρω cottage και ξηρους καρπους να φυγει επιτελους αυτο το γιαουρτακι...
να παρω και μια σοκολατιτσα ...αυτη τη μικρη των 100γρ ???εελα...ελα...μη θυμωνεις πλακα κανω...:P

Ο Χ Ι 37784:green:

gym
10-01-12, 20:31
αγαπη μου αμα σε χαλαει το γιαουρτι αλλαξε μαρκα η το γιαουρτι γενικως μην το τρως...φαε κοτατζ καλε λεμε!

xelashai
10-01-12, 20:39
Ο Χ Ι 37784:green:



μου κοπηκε η ορεξη για σοκολατα.........

gym
10-01-12, 20:44
εμ ειδεςςςς!:green::green::green:

xelashai
10-01-12, 20:47
εμ ειδεςςςς!:green::green::green:





χαχα...καλα ειπα εγω οτι εχεις τον τροπο σου....

katerina.
10-01-12, 21:32
Ο Χ Ι 37784:green:

TI ΠΑΙΔΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!!ΜΕ ΕΚΑΝΕς ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΠΑΛΙ:):):):):):)

xelashai
11-01-12, 00:08
[QUOTE=xelashai;492772]7.30 μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και 1κ. cottage
10 γιαουρτακι 2% (μπλιαξ....)με 10 αμυγδαλα
12.30 1 μπανανα
3 τονος σε νερο με μαρουλι και 1κ.σ λαδι(τον τονο τον ξεπλενω μπας και φυγει λιγο αλατακι)
αυτα εως τωρα...
εχω μεγαλη ποικιλια στα γευματα μου ετσι???...:(ολες οι μερες ιδιες...



και η συνεχεια...
στις 6 διαδρομο 45 λεπτα
στις 7 μιση μπανανα
στις 9 1 μπιφτεκι 50γρ με μαρουλι

xelashai
11-01-12, 01:33
ασχετο αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο προφιλ εμφανιζει την φωτογραφια και στο φορουμ οχι....???:-?

sTeLaKoS
11-01-12, 01:53
Δάφνη πρέπει να τη βάλεις σαν φωτογραφία Avatar για να την εμφανίζει στα ποστ σου. Εύκολο είναι, απ' τον πίνακα ελέγχου κατά τον ίδιο τρόπο που έβαλες φώτο προφίλ. :thumbup:

xelashai
11-01-12, 15:42
Δάφνη πρέπει να τη βάλεις σαν φωτογραφία Avatar για να την εμφανίζει στα ποστ σου. Εύκολο είναι, απ' τον πίνακα ελέγχου κατά τον ίδιο τρόπο που έβαλες φώτο προφίλ. :thumbup:



αυτο ειναι....;)... μπράβο!!σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια...
με εμπνέει αυτη η φωτογραφία...λετε να καταφερω να της μοιάσω????:1laugh:

Stella
11-01-12, 15:44
Ω, ναι Δαφνη!
Φυσικά και θα τα καταφέρεις!:thumbup:

Άσε που εδώ στο forum υπάρχουν και κοπέλες με πολύ καλύτερα σώματα από αυτής στo αβαταρ σου! (βλ Lila1/marvin κλπ)

xelashai
11-01-12, 15:50
Ω, ναι Δαφνη!
Φυσικά και θα τα καταφέρεις!:thumbup:



χαχαχα...... αν το δω κι αυτο :shock:.....τι να πω...κερναω ολο το forum...:toast:!!!!!

Stella
11-01-12, 15:52
Ω, ναι Δαφνη!
Φυσικά και θα τα καταφέρεις!:thumbup:

Άσε που εδώ στο forum υπάρχουν και κοπέλες με πολύ καλύτερα σώματα από αυτής στo αβαταρ σου! (βλ Lila1/marvin κλπ)

Συμπλήρωσα και κάτι.....:P

xelashai
11-01-12, 15:55
Συμπλήρωσα και κάτι.....:P


τελεια!!!βαλτε φωτο κοριτσια να σας θαυμάζουμε και να παίρνουμε εμπνευση...:awesome:

xelashai
11-01-12, 16:17
7.30...μπαγκετα ολικης με 2φ γαλοπουλα και cottage
10.....1 μηλο
12....1 κεσεδακι cottage 1 παξιμάδι
3..... 3/4 φλ φακες

xelashai
11-01-12, 20:40
7.30...μπαγκετα ολικης με 2φ γαλοπουλα και cottage
10.....1 μηλο
12....1 κεσεδακι cottage 1 παξιμάδι
3..... 3/4 φλ φακες

6.30......45' γρηγορο περπατημα
7.30.....1/2 φλ φακες

τελος το φαγητο για σημερα.....

gym
11-01-12, 21:52
αυτο ειναι....;)... μπράβο!!σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια...
με εμπνέει αυτη η φωτογραφία...λετε να καταφερω να της μοιάσω????:1laugh:

αμα το θελεις πολυ κ το γουσταρεις,γιατι οχι καλε?;)

να σου πω τωρα...εχεις μετρησει ποτε παλμους στο περπατημα σου?ετσι απλα με το χερι να δεις που βρισκεσαι η μπα?

xelashai
11-01-12, 21:58
αμα το θελεις πολυ κ το γουσταρεις,γιατι οχι καλε?;)

να σου πω τωρα...εχεις μετρησει ποτε παλμους στο περπατημα σου?ετσι απλα με το χερι να δεις που βρισκεσαι η μπα?





μπα....δεν εχω δοκιμασει ποτε...
εχει ο διαδρομος στα χερουλια σενσορα της polar για τους παλμους αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι αξιοπιστο...
(εχω αγορασει ορολοι της polar με σενσορα για το στηθος για παλμους αλλα δεν βρισκουμε την ζωνη στην οποια κουμπωνει ο σενσορας)

gym
11-01-12, 22:16
μπα....δεν εχω δοκιμασει ποτε...
εχει ο διαδρομος στα χερουλια σενσορα της polar για τους παλμους αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι αξιοπιστο...
(εχω αγορασει ορολοι της polar με σενσορα για το στηθος για παλμους αλλα δεν βρισκουμε την ζωνη στην οποια κουμπωνει ο σενσορας)

χαχαχαχαχαχα...να την βρεις καλε!ετσι να δουμε πως πας,οχι οτι θα το βαζεις καθε φορα...

αν κ ειναι ωραιο να ξερεις πως πας (οταν δεν εισαι ειδικος κ εχεις εμπειρια,θες ενα μηχανημα να βοηθησει )αλλα και παλι,να το ευχαριστιεσαι,μην σε αγχωνει αυτο...

απλα μια στο τοσο καντο...

xelashai
11-01-12, 22:24
χαχαχαχαχαχα...να την βρεις καλε!ετσι να δουμε πως πας,οχι οτι θα το βαζεις καθε φορα...

αν κ ειναι ωραιο να ξερεις πως πας (οταν δεν εισαι ειδικος κ εχεις εμπειρια,θες ενα μηχανημα να βοηθησει )αλλα και παλι,να το ευχαριστιεσαι,μην σε αγχωνει αυτο...

απλα μια στο τοσο καντο...


το εχω ψαξει αλλα στην ελλάδα δεν υπάρχει...θα κοιταξω μηπως την βρω στο ebay
να σε ρωτησω βρε ελένη μου...βλέπεις να κάνω κατι λάθος στην διατροφη μου???αντε να πληρωθω να παω παλι γυμναστηριο γιατι δεν μπορω αλλο...

gym
11-01-12, 22:28
αν εκανες κατι θα σου το ελεγα...

τωρς νορμαλ,μια χαρα...δεν εχεις υπερβολες μεσα κ εγω αυτο θελω...

αν εχεις κατι τραγικο ,εγω κ οι υπολοιποι θα στο πουν...

θελω να μην αγχωνεσαι με τη διατροφη...κουλ!δωσε βαση στην προπονηση...θα πληρωθεις κ θα πας κ θα βαρεσουμε ναι?ναι ναι...χαιρομαι που συμφωνεις!:green:

xelashai
11-01-12, 22:33
αν εκανες κατι θα σου το ελεγα...

τωρς νορμαλ,μια χαρα...δεν εχεις υπερβολες μεσα κ εγω αυτο θελω...

αν εχεις κατι τραγικο ,εγω κ οι υπολοιποι θα στο πουν...

θελω να μην αγχωνεσαι με τη διατροφη...κουλ!δωσε βαση στην προπονηση...θα πληρωθεις κ θα πας κ θα βαρεσουμε ναι?ναι ναι...χαιρομαι που συμφωνεις!:green:


ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ.....συμφωνω!!!
απλα προβλιματίζομαι γιατι πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται συνεχεια το φαγητο...με το που τελειώνω το ενα γευμα σκεφτομαι ποιο θα ειναι το επομενο...και δεν ξερω αν αυτο ειναι απλα αγχος για το αν τρωω σωστα ή αν ειναι λαιμαργία...
αααα....και κατι που μου εχει κανει φοβερη εντύπωση...που βρισκεις χρόνο και μπαίνεις συνεχεια στο φορουμ και απαντας σε ολους..μπραβο σου γιατι σε χρειαζομαστε!

gym
11-01-12, 22:36
xaxaxa...το να βοηθαω εσας,βοηθαει κ εμενα..;)

επισης(κανω την πτυχιακη μου στην ψυχολογια κ με ειμαι στον υπολογιστη πολλες ωρες μεσα στη μερα ,σχεδον συνεχεια καποιες φορες...εχω κ στο κινητο μου νετ....οποτε δεν μου ξεφευγει τιποτεςςς)...


αυτο με το φαγητο θελω να μην το σκεφτεσαι...δεν θελει υπερβολες δαφνη μου!ολες /ολοι ξερουμε τι μας παχαινει...εεε?ξερεις ξερεις!

οποτε αυτα μακρυα!:green:

xelashai
11-01-12, 22:43
xaxaxa...το να βοηθαω εσας,βοηθαει κ εμενα..;)

επισης(κανω την πτυχιακη μου στην ψυχολογια κ με ειμαι στον υπολογιστη πολλες ωρες μεσα στη μερα ,σχεδον συνεχεια καποιες φορες...εχω κ στο κινητο μου νετ....οποτε δεν μου ξεφευγει τιποτεςςς)...


αυτο με το φαγητο θελω να μην το σκεφτεσαι...δεν θελει υπερβολες δαφνη μου!ολες /ολοι ξερουμε τι μας παχαινει...εεε?ξερεις ξερεις!

οποτε αυτα μακρυα!:green:

πωπω...τον προηγουμενο μηνα παρουσιασα και εγω την πτυχιακη μου...ετσι καταλαβαίνω τι περνας...υπομονη...αν και να σου πω την αληθεια τωρα που μου εφυγε το αγχος μου λειπει η ολη διαδικασια...γιαυτο και μου φορτωσε ο φιλος μου την δικη του...:doh:........:banghead: ...χαχαχα

gym
11-01-12, 22:46
παρε κ την δικια μου τοτε..:green::green::green:


αιντε με τα οφφ λερωσαμε το λογκ σου κ πως θα το τσεκαρω εγω μετα τακα τακα εεεε???????:green::green::green:

xelashai
11-01-12, 22:49
παρε κ την δικια μου τοτε..:green::green::green:


αιντε με τα οφφ λερωσαμε το λογκ σου κ πως θα το τσεκαρω εγω μετα τακα τακα εεεε???????:green::green::green:


αα...:doh:...sorryδεν θα ξαναγινει..δεν ειμαστε να σε δυσκολευουμε τωρα..

gym
11-01-12, 22:52
αα...:doh:...sorryδεν θα ξαναγινει..δεν ειμαστε να σε δυσκολευουμε τωρα..

γι αυτο σας εχω πει οτι οτι σχολια θελετε (δεν σε μαλωνω καλε μην λες σορρυ...:green:)θα τα κανετε παραθεση(εκεινο το πραγματακι στα δεξια που λεει quote και θα πηγαινετε στο τοπικ να ποσταρετε για να τα αναλυουμε εκει οοολαααααααα)
;)

xelashai
11-01-12, 22:56
γι αυτο σας εχω πει οτι οτι σχολια θελετε (δεν σε μαλωνω καλε μην λες σορρυ...:green:)θα τα κανετε παραθεση(εκεινο το πραγματακι στα δεξια που λεει quote και θα πηγαινετε στο τοπικ να ποσταρετε για να τα αναλυουμε εκει οοολαααααααα)
;)



χαχαχχα...ειμαι πολυ ξανθια εεε???αν σου πω οτι καταλαβα θα πω ψεματα...το πατησα να δω τι γινεται και τσεκαριστικε...και μετα? τα βλέπεις σε αλλο θεμα? πεταξα κοτσάνα τωρα ε?χιχιχιχιχιχι...

gym
11-01-12, 23:06
χαχαχχα...ειμαι πολυ ξανθια εεε???αν σου πω οτι καταλαβα θα πω ψεματα...το πατησα να δω τι γινεται και τσεκαριστικε...και μετα? τα βλέπεις σε αλλο θεμα? πεταξα κοτσάνα τωρα ε?χιχιχιχιχιχι...

βασικα εγω δεν το εξηγησα σωστα...χιχιχ...οχι δεν ειμαι ξανθια...

ακου...πας κανονικα να κανεις παραθεση κ καλα οτι θα απαντησεις με παραθεση πχ στο μηνυμα μου...
μετα πας για απαντηση κ κανεις κοπυ το μηνυμα που ειναι σε εκεινο υο κουτι της απαντησης>(δηλαδη η παραθεση ολη)
μετα πας στο τοπικ μας...πατας απαντηση κ κανεις πε'ι'στ αυτοπ που εχεις κανει κοπυ...κ ταραν ταραν τσα...βγηκε αυτο που θελουμε!


καλα περιγραφω τελεια το ξερω!

xelashai
11-01-12, 23:16
γι αυτο σας εχω πει οτι οτι σχολια θελετε (δεν σε μαλωνω καλε μην λες σορρυ...:green:)θα τα κανετε παραθεση(εκεινο το πραγματακι στα δεξια που λεει quote και θα πηγαινετε στο τοπικ να ποσταρετε για να τα αναλυουμε εκει οοολαααααααα)
;)


βασικα εγω δεν το εξηγησα σωστα...χιχιχ...οχι δεν ειμαι ξανθια...

ακου...πας κανονικα να κανεις παραθεση κ καλα οτι θα απαντησεις με παραθεση πχ στο μηνυμα μου...
μετα πας για απαντηση κ κανεις κοπυ το μηνυμα που ειναι σε εκεινο υο κουτι της απαντησης>(δηλαδη η παραθεση ολη)
μετα πας στο τοπικ μας...πατας απαντηση κ κανεις πε'ι'στ αυτοπ που εχεις κανει κοπυ...κ ταραν ταραν τσα...βγηκε αυτο που θελουμε!


καλα περιγραφω τελεια το ξερω!




ατσα...το πιασα....:thumbup:
δεν φταις εσυ..ειναι που τα παιζω στα δαχτυλα αυτα..
ελα να μαζευομαι...αρκετα σε απασχολησα...
:love::love:

xelashai
12-01-12, 15:47
:welcome:....
7.30....μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και cottage
10.......1 μηλο
12.......1 cottage με 1 χουφτα αμυγδαλα
2.30....3/4 φλ φακες

να ειχα και μια σοκολατιτσα τωρα.....αχχχχχχ.....
ναι ναι ξερω....:spank::spank:

gym
12-01-12, 16:33
:welcome:....
7.30....μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και cottage
10.......1 μηλο
12.......1 cottage με 1 χουφτα αμυγδαλα
2.30....3/4 φλ φακες

να ειχα και μια σοκολατιτσα τωρα.....αχχχχχχ.....
ναι ναι ξερω....:spank::spank:

πως ειπατε?37836

xelashai
12-01-12, 16:39
πως ειπατε?37836


εεεε???δεν ξερω...δεν θυμαμαι να ζητησα κατι...:chinese:

xelashai
12-01-12, 23:31
[QUOTE=xelashai;494013]:welcome:....
7.30....μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και cottage
10.......1 μηλο
12.......1 cottage με 1 χουφτα αμυγδαλα
2.30....3/4 φλ φακες

6....1 μπανάνα
9....1/2φλ φακές

επιτρέπονται όσπρια το βράδυ?

xelashai
13-01-12, 15:47
:welcome:.....
7.30...μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και Cottage
9.30....2 μπανανες(πεινουσα σημερα...)
12.......cottage με 15 αμυγδαλα..(επιτρέπονται ολοι οι ξηροι καρποι αρκει να ειναι χωρις αλάτι?)
3.......3/4 φλ φακες..(ελληνιδα μανα...μαγειρευει για λόχο..κι ακομη δεν εχουν τελειωσει)

xelashai
13-01-12, 21:55
:welcome:.....
7.30...μπαγκετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και Cottage
9.30....2 μπανανες(πεινουσα σημερα...)
12.......cottage με 15 αμυγδαλα..(επιτρέπονται ολοι οι ξηροι καρποι αρκει να ειναι χωρις αλάτι?)
3.......3/4 φλ φακες..(ελληνιδα μανα...μαγειρευει για λόχο..κι ακομη δεν εχουν τελειωσει)


5.30....15 αμυγδαλα
7....1 ωριτσα διαδρομο
8.30 τονο σε νερο με μαρουλι+1κ.σ λάδι

τελος για σημερα...

gym
14-01-12, 14:48
περιμενω απο σενα κατι οργανωμενο οπως ειπαμε!και εννοειται αναφορα σημερα!:green:

xelashai
14-01-12, 17:29
3797737978

μεγαλη η χαρη σου κυρια μου...τις μισω τις φωτογραφιες...(αφου για να με καταφερει η μανα μου να βαλει μια φωτο στο σαλονι την πληρωσε 100ευρω....:1laugh:)
:oops:..:oops:..
βγαινω τωρα γιατι ντρεπομαι....:dooreek:

xelashai
14-01-12, 17:38
3797737978

μεγαλη η χαρη σου κυρια μου...τις μισω τις φωτογραφιες...(αφου για να με καταφερει η μανα μου να βαλει μια φωτο στο σαλονι την πληρωσε 100ευρω....:1laugh:)
:oops:..:oops:..
βγαινω τωρα γιατι ντρεπομαι....:dooreek:




sorry δεν ηξερα οτι θα εβγαιναν τοσο μεγαλες.....ειναι πολλα τα κιλα μάναμ....:P

katerina.
14-01-12, 18:01
ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ...εχεις και πολυ ωραιο προφιλ...στους γλουτους!!!!:clap:

xelashai
14-01-12, 18:09
ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ...εχεις και πολυ ωραιο προφιλ...στους γλουτους!!!!:clap:




χαλια μαυρα ειμαι αλλα τελοςπαντων....θελω γενικο ρεκτιφιέ...:1laugh:
ευχαριστω βρε κατερινα ...αντε να βοηθησετε να τα καταφερω...

eri_87
14-01-12, 19:00
Έλα βρε Δάφνη, μην υπερβάλλεις! Αδυνατούλα είσαι, σιγά σιγά θα γίνεις κορμάρα! Δεν αργείς... :turtle:

xelashai
14-01-12, 19:06
Έλα βρε Δάφνη, μην υπερβάλλεις! Αδυνατούλα είσαι, σιγά σιγά θα γίνεις κορμάρα! Δεν αργείς... :turtle:



σε ευχαριστω βρε eri...πρεπει να μεινω μακρια απο σοκολατες για να τα καταφερω...για να δουμε για ποσο???

xelashai
14-01-12, 20:47
:welcome:....
ξυπνησα στις 6
7...15...μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα και cottage
10......1 μηλο
12......1 μπανανα
4........μακαρονια ολικης με αυγο(1 ολοκληρο+1 ασπραδι στο αντικολλητικο)
7........1 μπανανα

πολλα φρουτα εφαγα σημερα.....
το σαββατο ειναι δυσκολο..εχει αρκετη κουραση στη δουλεια...και παντα..μα παντα...με πιανει για γλυκο...γιαυτο εφαγα και δευτερη μπανανα

xelashai
14-01-12, 22:54
:welcome:....
ξυπνησα στις 6
7...15...μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα και cottage
10......1 μηλο
12......1 μπανανα
4........μακαρονια ολικης με αυγο(1 ολοκληρο+1 ασπραδι στο αντικολλητικο)
7........1 μπανανα

πολλα φρουτα εφαγα σημερα.....
το σαββατο ειναι δυσκολο..εχει αρκετη κουραση στη δουλεια...και παντα..μα παντα...με πιανει για γλυκο...γιαυτο εφαγα και δευτερη μπανανα


9....2 φρυγανιες ολικης με μελι....:doh:
το μετανιωσα ομως:banghead:..μετραει???ή θα τις φαω ετσι κι αλλιως??

gym
14-01-12, 23:08
μεγαλη η χαρη σου κυρια μου...τις μισω τις φωτογραφιες...(αφου για να με καταφερει η μανα μου να βαλει μια φωτο στο σαλονι την πληρωσε 100ευρω....:1laugh:)
:oops:..:oops:..
βγαινω τωρα γιατι ντρεπομαι....:dooreek:

μου ζητας εμμεσα ενα 100αρικο μανταμ?δεν βγαινω μανα μου!!!!!!
θες 100 καμψεις να ισοφαρισουμε??????

gym
14-01-12, 23:08
9....2 φρυγανιες ολικης με μελι....:doh:
το μετανιωσα ομως:banghead:..μετραει???ή θα τις φαω ετσι κι αλλιως??

τις εφαγες?

xelashai
14-01-12, 23:12
μου ζητας εμμεσα ενα 100αρικο μανταμ?δεν βγαινω μανα μου!!!!!!
θες 100 καμψεις να ισοφαρισουμε??????

α πα πα...δεν βγαινουν μανα μου...:rolf::rolf:

τις φρυγανιες? εεεεε ναι..τις εφαγα..τωρα?:spank:

gym
14-01-12, 23:21
α πα πα...δεν βγαινουν μανα μου...:rolf::rolf:

τις φρυγανιες? εεεεε ναι..τις εφαγα..τωρα?:spank:

καλα...μην αυτομαστιγωνεσαι....δεν εγινε τιποτα...μια φορα το εφαγες...
απλα για να καταλαβεις τωρα...εσυ εισαι σε κατασταση που σιγα σιγα πας για νανι....
αυτο που εδωσες στο σωμα σου (ας το πουμε αυτοκινητο) ειναι υδατανθρακας ,δηλαδη ενεγρεια(ας την πουμε βενζινη)...πραγμα που δεν το χρειαζεσαι εφοσον θα πεσεις για νανι,δεν εχεις να κανεις καμια δραστηριοτητα ναι?
αρα εσυ τωρα το κανεις το σωμα σου να νομιζει οτι το χρειαζεσαι,για ενεργεια...και τσουπ τσουπ τσουπ...θα παει καπου να αποθηκευτει...

δεν παει να πει οτι αμαν αμεσως οι δυο φρυγανιες εγιναν λιπος...σιγα το κακο τωρα...
απλα σου εξηγω πως εχει στο περιπου η κατασταση για να ξανακανεις πχ αυριο μια σωστοτερη επιλογη για αυτο που χρειαζεται το σωμα σου την δεδομενη στιγμη...

μην στεναχωριεσαι..παει το εφαγες...δεν τρεχει κατι...το ξαναλεω...μικρο το κακο...ναι?
πχ θα προτιμουσα αν ηθελες ντε και καλα φρυγανια να εβαζες πανω κοτατζ με κανελα...αν σου αρεσει...

αλλα και παλι ψυλοι στα αχυρα για δυο φργανιτσες....το παραπανω στο εξηγησα για να αρχισεις να σκεφτεσαι το σωμα σου ετσι(ως μια μηχανη)...

xelashai
14-01-12, 23:26
καλα...μην αυτομαστιγωνεσαι....δεν εγινε τιποτα...μια φορα το εφαγες...
απλα για να καταλαβεις τωρα...εσυ εισαι σε κατασταση που σιγα σιγα πας για νανι....
αυτο που εδωσες στο σωμα σου (ας το πουμε αυτοκινητο) ειναι υδατανθρακας ,δηλαδη ενεγρεια(ας την πουμε βενζινη)...πραγμα που δεν το χρειαζεσαι εφοσον θα πεσεις για νανι,δεν εχεις να κανεις καμια δραστηριοτητα ναι?
αρα εσυ τωρα το κανεις το σωμα σου να νομιζει οτι το χρειαζεσαι,για ενεργεια...και τσουπ τσουπ τσουπ...θα παει καπου να αποθηκευτει...

δεν παει να πει οτι αμαν αμεσως οι δυο φρυγανιες εγιναν λιπος...σιγα το κακο τωρα...
απλα σου εξηγω πως εχει στο περιπου η κατασταση για να ξανακανεις πχ αυριο μια σωστοτερη επιλογη για αυτο που χρειαζεται το σωμα σου την δεδομενη στιγμη...

μην στεναχωριεσαι..παει το εφαγες...δεν τρεχει κατι...το ξαναλεω...μικρο το κακο...ναι?
πχ θα προτιμουσα αν ηθελες ντε και καλα φρυγανια να εβαζες πανω κοτατζ με κανελα...αν σου αρεσει...

αλλα και παλι ψυλοι στα αχυρα για δυο φργανιτσες....το παραπανω στο εξηγησα για να αρχισεις να σκεφτεσαι το σωμα σου ετσι(ως μια μηχανη)...


το πιασα boss...:thumbup:

gym
14-01-12, 23:27
το πιασα boss...:thumbup:

οβερ

xelashai
15-01-12, 14:17
good morning....τι ωραια που ειναι η κυριακη...;)
λοιπον...
ξυπνησα στις 9 και εκανα 45 λεπτα διαδρομο γρηγορο περπατημα με κλιση(προσπαθω που και που να τρεχω αλλα δεν...δεν τα καταφερνω για πολυ)
10...3 φρυγανιες ολικης με μελι (αυτο τρωω καθε κυριακη)
1.....2 γιουβαρλακια 120γρ

sTeLaKoS
15-01-12, 16:27
Δάφνη αφού δε μπορείς δε χρειάζεται να τρέχεις, αρκεί να πιάνεις το εύρος παλμών της αεροβίωσης. :thumbup:

xelashai
15-01-12, 16:33
Δάφνη αφού δε μπορείς δε χρειάζεται να τρέχεις, αρκεί να πιάνεις το εύρος παλμών της αεροβίωσης. :thumbup:

βάζω 5λεπτα τρεξιμο ενδιάμεσα οποτε βλεπω οτι μπορώ για να ανεβαίνουν λιγο οι παλμοι....
ευρος παλμών αεροβίωσης.΄..εως 160 το λεπτο εννοείς?
(εχω αγορασει και παλμογραφο αλλα δεν βρισκω τη ζωνη για τον σενσορα..)θα ηταν πιο ευκολο ετσι..

sTeLaKoS
15-01-12, 16:48
160 παλμοί είναι πολλοί κατά τη γνώμη μου. Εκτός αν το πας για HIIT οπότε και αλλάζει το πράγμα και δε μπορώ να σε συμβουλέψω γιατί δεν το 'χω δουλέψει.
Προσωπικά τρέχω κάπου μεταξύ 65-75% της μέγιστης καρδιακής λειτουργίας.

Μέγιστη καρδιακή λειτουργία= 220 μείον(-) την ηλικία σου.

Αν έχεις όρεξη διάβασε αυτά τα 2 τόπικ, είναι σχετικά και θα πάρεις πολλές απόψεις.
Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση;
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?492-%CE%91%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC...-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7)Διαχωρισμος Αερόβιας - Αναεροβιας (ΗΙΤ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9098-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%91%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-(%CE%97%CE%99%CE%A4))

xelashai
15-01-12, 16:51
160 παλμοί είναι πολλοί κατά τη γνώμη μου. Εκτός αν το πας για HIIT οπότε και αλλάζει το πράγμα και δε μπορώ να σε συμβουλέψω γιατί δεν το 'χω δουλέψει.
Προσωπικά τρέχω κάπου μεταξύ 65-75% της μέγιστης καρδιακής λειτουργίας.

Μέγιστη καρδιακή λειτουργία= 220 μείον(-) την ηλικία σου.

Αν έχεις όρεξη διάβασε αυτά τα 2 τόπικ, είναι σχετικά και θα πάρεις πολλές απόψεις.
Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση;
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?492-%CE%91%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC...-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7)Διαχωρισμος Αερόβιας - Αναεροβιας (ΗΙΤ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9098-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%91%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-(%CE%97%CE%99%CE%A4))


σε ευχαριστω..θα τα διαβασω..:thumbup:

sTeLaKoS
15-01-12, 16:51
(εχω αγορασει και παλμογραφο αλλα δεν βρισκω τη ζωνη για τον σενσορα..)θα ηταν πιο ευκολο ετσι..


Εμπειρικά να χεις στο μυαλό σου πως πρέπει να είσαι σε τέτοια κατάσταση ώστε να συνομιλείς κανονικά με κάποιον δίπλα σου, χωρίς να είσαι ιδιαίτερα λαχανιασμένη.
Λεπτομέρειες θα βρεις στα τόπικ που σου είπα να διαβάσεις! ;)

xelashai
15-01-12, 21:41
good morning....τι ωραια που ειναι η κυριακη...;)
λοιπον...
ξυπνησα στις 9 και εκανα 45 λεπτα διαδρομο γρηγορο περπατημα με κλιση(προσπαθω που και που να τρεχω αλλα δεν...δεν τα καταφερνω για πολυ)
10...3 φρυγανιες ολικης με μελι (αυτο τρωω καθε κυριακη)
1.....2 γιουβαρλακια 120γρ


3-4...νανι..:sleeping:
4....1 ωριτσα διαδρομο..αργο περπάτημα
5....1 μπανανα + 1 χουφτα ηλιοσπορο ανάλατο
8....ομελέτα (1 ολοκληρο +1 ασπράδι στο αντικολλητικο) + μαρούλι με 1κ.σ λαδι

xelashai
16-01-12, 16:15
:welcome:... καλή εβδομάδα!!!
7.30.... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30....1 μπανάνα
12.30...cottage με 1 χούφτα ηλιόσπορο ανάλατο
3........γιουβαρλάκια 80γρ

gym
16-01-12, 18:23
αγαπαμε γιουβαρλακια ε?χαχαχα

xelashai
16-01-12, 18:27
αγαπαμε γιουβαρλακια ε?χαχαχα



χαχαχαχα...μπα οχι...ειναι η μονοτονια που λεγαμε..απλα δεν εχω επιλογες...

sTeLaKoS
16-01-12, 21:00
Τον κιμά για αλλαγή, μπορείς να τον κάνεις και μπιφτέκια με βρώμη αντί για ψωμί, και μετά ψήσιμο σε αντικολλητικό. Με είχανε σώσει ένα φεγγάρι που έκανα δίαιτα..

Με τα ψάρια πως τα πας; Στα lidl πουλάνε κατεψυγμένα φιλέτα μπακαλιάρου (οικονομικά) που μαγειρεύονται σε 10 λεπτάκια ;)

xelashai
16-01-12, 22:42
Τον κιμά για αλλαγή, μπορείς να τον κάνεις και μπιφτέκια με βρώμη αντί για ψωμί, και μετά ψήσιμο σε αντικολλητικό. Με είχανε σώσει ένα φεγγάρι που έκανα δίαιτα..

Με τα ψάρια πως τα πας; Στα lidl πουλάνε κατεψυγμένα φιλέτα μπακαλιάρου (οικονομικά) που μαγειρεύονται σε 10 λεπτάκια ;)

για καποιο λογο τα μπιφτέκια δεν μου βγαίνουν καλα... συνταγή της μαμάς :thumbdown:...θα δοκιμάσω αλλη σύντομα και ναι βαλω και βρώμη οπως ειπες!! θα δοκιμάσω καμια απο το forum..;)

για πες για τα μπακαλιαρακια..πως τα μαγειρεύεις?ειναι αρμυρά?..γιατι το εχω κόψει το αλάτι τελείως..

sTeLaKoS
16-01-12, 23:00
Στη γεύση δεν είναι αλμυρά. Εγώ να φανταστείς προσθέτω αλάτι στο μαγείρεμα. Η συσκευασία γράφει 0.1gr νάτριο ανά 100γρ ψαριού.

Συνήθως το κάνω βραστό σε τηγανάκι. Ενοίωτε τηγανιτά :P

Δεν ειναι τίποτα, ακόμη και εγώ ο άσχετος έμαθα να το κάνω.
Βράζεις νερό και προσθέτεις κρεμμύδι φρέσκο ή ξερό, λιιιιγο λαδάκι, αλάτι, πιπέρι, άνηθο, μαιντανό, δεντρολίβανο. (Τα περισσότερα από αυτά είναι προαιρετικά, ότι έχεις βάζεις)
Αφού βράσουν κανένα 5λεπτο, ρίχνεις τα φιλετάκια. Σε πολύ λίγο είναι έτοιμο, κανένα 5λεπτο νομίζω, αν και θα το δεις...
Προς το τέλος προσθέτεις ρίγανη και λεμόνι. Εαν θέλεις εντονότερη γεύση λεμονιού, αφού το σβήσεις ρίξε μέσα μια στημένη λεμονόκουπα.

:toast:

xelashai
16-01-12, 23:13
Στη γεύση δεν είναι αλμυρά. Εγώ να φανταστείς προσθέτω αλάτι στο μαγείρεμα. Η συσκευασία γράφει 0.1gr νάτριο ανά 100γρ ψαριού.

Συνήθως το κάνω βραστό σε τηγανάκι. Ενοίωτε τηγανιτά :P

Δεν ειναι τίποτα, ακόμη και εγώ ο άσχετος έμαθα να το κάνω.
Βράζεις νερό και προσθέτεις κρεμμύδι φρέσκο ή ξερό, λιιιιγο λαδάκι, αλάτι, πιπέρι, άνηθο, μαιντανό, δεντρολίβανο. (Τα περισσότερα από αυτά είναι προαιρετικά, ότι έχεις βάζεις)
Αφού βράσουν κανένα 5λεπτο, ρίχνεις τα φιλετάκια. Σε πολύ λίγο είναι έτοιμο, κανένα 5λεπτο νομίζω, αν και θα το δεις...
Προς το τέλος προσθέτεις ρίγανη και λεμόνι. Εαν θέλεις εντονότερη γεύση λεμονιού, αφού το σβήσεις ρίξε μέσα μια στημένη λεμονόκουπα.

:toast:

τελεια..θα το δοκιμασω σιγουρα....και πανω στην ωρα μου το ειπες..φτιαχνω λιστα για το super market για αυριο...γιατι αν παω χωρις λιστα θα γινει χαμος...;)
thank you...

xelashai
16-01-12, 23:35
:welcome:... καλή εβδομάδα!!!
7.30.... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30....1 μπανάνα
12.30...cottage με 1 χούφτα ηλιόσπορο ανάλατο
3........γιουβαρλάκια 80γρ

9.30 1ποτηρι250ml γάλα (ήθελα κατι ζεστό για το λαιμό και επειδή τσαι και χαμομήλι δεν πίνω.. αναγκαστικά γαλατακι..) και 1 δαμασκηνο αποξηραμενο..για δοκιμη;)
μμμ...αυτα....δεν έφαγα κατι αλλο .. πονάει ο λαιμός :( και δεν κατεβαίνει τίποτα...

gym
17-01-12, 01:30
για καποιο λογο τα μπιφτέκια δεν μου βγαίνουν καλα... συνταγή της μαμάς :thumbdown:...θα δοκιμάσω αλλη σύντομα και ναι βαλω και βρώμη οπως ειπες!! θα δοκιμάσω καμια απο το forum..;)

για πες για τα μπακαλιαρακια..πως τα μαγειρεύεις?ειναι αρμυρά?..γιατι το εχω κόψει το αλάτι τελείως..

γιατι?θα κατεβεις σε αγωνες και φοβασαι μην θολωσεις κτλ κτλ?
δεν θελω χαζα...το περασαμε ολες αυτο το σταδιο...βαζε αλατι ετσι λιγο με το δαχτυλο....μονο σε φαγητα που φτιαχνεις εσυ και ξερεις οτι δεν εχει βαλει η μαμα

gym
17-01-12, 01:31
Στη γεύση δεν είναι αλμυρά. Εγώ να φανταστείς προσθέτω αλάτι στο μαγείρεμα. Η συσκευασία γράφει 0.1gr νάτριο ανά 100γρ ψαριού.

Συνήθως το κάνω βραστό σε τηγανάκι. Ενοίωτε τηγανιτά :P

Δεν ειναι τίποτα, ακόμη και εγώ ο άσχετος έμαθα να το κάνω.
Βράζεις νερό και προσθέτεις κρεμμύδι φρέσκο ή ξερό, λιιιιγο λαδάκι, αλάτι, πιπέρι, άνηθο, μαιντανό, δεντρολίβανο. (Τα περισσότερα από αυτά είναι προαιρετικά, ότι έχεις βάζεις)
Αφού βράσουν κανένα 5λεπτο, ρίχνεις τα φιλετάκια. Σε πολύ λίγο είναι έτοιμο, κανένα 5λεπτο νομίζω, αν και θα το δεις...
Προς το τέλος προσθέτεις ρίγανη και λεμόνι. Εαν θέλεις εντονότερη γεύση λεμονιού, αφού το σβήσεις ρίξε μέσα μια στημένη λεμονόκουπα.

:toast:

στελιοοοοοοοοο :shock::shock::shock::shock: τετοια λογια εδω μεσα δεν επιτρεπονται καλεεεεεεεεε!:shock::shock:
μην ακους δαφνη....:green:

gym
17-01-12, 01:32
9.30 1ποτηρι250ml γάλα (ήθελα κατι ζεστό για το λαιμό και επειδή τσαι και χαμομήλι δεν πίνω.. αναγκαστικά γαλατακι..) και 1 δαμασκηνο αποξηραμενο..για δοκιμη;)
μμμ...αυτα....δεν έφαγα κατι αλλο .. πονάει ο λαιμός :( και δεν κατεβαίνει τίποτα...

οκ αλλα γενικα οχι βραδυ αποξηρμαενα οκ?οκ!
και μπραβο που πας οργανωμενη στο σουπερ...

καθως περναει ο καιρος κ αν βλεπω πως ειστε καλα κοριτσακια,θα σας βοηθησω και σε αλλα κομματια της καθημερινοτητας σας...;);)

xelashai
17-01-12, 01:49
γιατι?θα κατεβεις σε αγωνες και φοβασαι μην θολωσεις κτλ κτλ?
δεν θελω χαζα...το περασαμε ολες αυτο το σταδιο...βαζε αλατι ετσι λιγο με το δαχτυλο....μονο σε φαγητα που φτιαχνεις εσυ και ξερεις οτι δεν εχει βαλει η μαμα


χαχαχαχ...καλο!το ειχα δοκιμασει λογω κατακρατησης και ειδα οτι δεν μου λειπει το αλάτι..μου αρεσουν ανάλατα...και το μαρούλι για παραδειγμα δεν με ενοχλει που το τρωω χωρις,,,

xelashai
17-01-12, 01:51
στελιοοοοοοοοο :shock::shock::shock::shock: τετοια λογια εδω μεσα δεν επιτρεπονται καλεεεεεεεεε!:shock::shock:
μην ακους δαφνη....:green:


τηγανιτα???α πα πα...δεν βλεπω...δεν ακουω...:rolf::rolf:

gym
17-01-12, 01:51
χαχαχαχ...καλο!το ειχα δοκιμασει λογω κατακρατησης και ειδα οτι δεν μου λειπει το αλάτι..μου αρεσουν ανάλατα...και το μαρούλι για παραδειγμα δεν με ενοχλει που το τρωω χωρις,,,

χμ....καλα σε λιγο καιρο θα αλλαξεις γνωμη...κανε τα πειρματα σου κ εσυ!:green:

xelashai
17-01-12, 02:04
χμ....καλα σε λιγο καιρο θα αλλαξεις γνωμη...κανε τα πειρματα σου κ εσυ!:green:


ειμαι πεισματαρα...;)

xelashai
17-01-12, 16:11
:welcome:...
7.30... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30....1 μήλο
11.30...cottage + 1 Χούφτα ηλιόσπορο ανάλατο
3........120γρ μακαρόνια ολικής με 8 μικρές γαριδουλες νερόβραστες(τις ζύγισα μαζι με τα μακαρόνια)...stella..ουου;)

xelashai
17-01-12, 20:59
:welcome:...
7.30... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30....1 μήλο
11.30...cottage + 1 Χούφτα ηλιόσπορο ανάλατο
3........120γρ μακαρόνια ολικής με 8 μικρές γαριδουλες νερόβραστες(τις ζύγισα μαζι με τα μακαρόνια)...stella..ουου;)

6.......1 ωριτσα διάδρομο γρήγορο περπάτημα (και κατι 5λεπτα τρεξιμο ενδιάμεσα...ωχ παναγια μου.. τόσο μονο αντέχω..:()
7.30....1/2 φλ φασολάδα 120γρ.. (μμμ.. μάλλον δεν ηταν οτι καλύτερο ε?:spank:αλλα μύριζε ολο το σπίτι..δεν μπορούσα να αντισταθώ..)
αρκετά έφαγα σήμερα... αύριο ξεκιναω γυμναστήριο ...:turtle::turtle:

gym
18-01-12, 00:13
6.......1 ωριτσα διάδρομο γρήγορο περπάτημα (και κατι 5λεπτα τρεξιμο ενδιάμεσα...ωχ παναγια μου.. τόσο μονο αντέχω..:()
7.30....1/2 φλ φασολάδα 120γρ.. (μμμ.. μάλλον δεν ηταν οτι καλύτερο ε?:spank:αλλα μύριζε ολο το σπίτι..δεν μπορούσα να αντισταθώ..)
αρκετά έφαγα σήμερα... αύριο ξεκιναω γυμναστήριο ...:turtle::turtle:

σιγα μωρε που εφαγες μιση κουπα φασολαδα και σε χαλασε...αντε ρε...τα αλλα να μην τρως...ξερεις εσυ :green: κ φαε τα φασολια σου!;)

οσο για το τρξιμο...θελει να συνηθισεις...δεν ειναι τιποτα...να βρεις τον ρυθμο και να μην πηγαινεις περα δωσε τα ποδια σου(τρελαινομαι οταν βλεπω να τρεχουν και τα πλεματα να φευγουν δεξια κ αριστερα)...θελει να πιασεις το φιλινγκ που λεμε...;)

xelashai
18-01-12, 00:18
σιγα μωρε που εφαγες μιση κουπα φασολαδα και σε χαλασε...αντε ρε...τα αλλα να μην τρως...ξερεις εσυ :green: κ φαε τα φασολια σου!;)

οσο για το τρξιμο...θελει να συνηθισεις...δεν ειναι τιποτα...να βρεις τον ρυθμο και να μην πηγαινεις περα δωσε τα ποδια σου(τρελαινομαι οταν βλεπω να τρεχουν και τα πλεματα να φευγουν δεξια κ αριστερα)...θελει να πιασεις το φιλινγκ που λεμε...;)


:rolf::rolf:...οχι ευτυχως αυτο δεν το κανω...απλα προσπαθω καθε φορα να πιεστω λιγο παραπανω στο τρεξιμο αλλα καταληγει καθε φορα να με ποναει η κοιλια μου αριστερα..καταλαβες ε?..ε ρε πτωμα...:rolf:


οχι οχι...απο τα άλλα;)...τιποτα!δεν αγγιζω...

xelashai
18-01-12, 19:44
7.30...μπαγκετα με γαλοπουλα και cottage
9.30...μπανανα
11.30..cottage και αλλη μια μπανανα
2.30...1/2 φλ φασολαδα
5.30...3 φρυγανιες ολικης με μελι..(να γιατι δεν φευγει η κυτταριτιδα:P)
8.30...200ml γαλα 0%


σαλατα τα εκανα σημερα αλλα πεινουσα..δεν ξερω γιατι..αμαν εκανα μεχρι να παω στο σπιτι για μεσημεριανο..
τσατίστηκα που δεν πηγα και γυμναστηριο τελικα...:(
ειχα ετοιμαστει..ειχα βαλει και τα βιντεακια στο κινητο..μην ξεχασω κατι...:1laugh:

xelashai
20-01-12, 01:31
7.30....μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα +cottage
9.30....μπανανα
11.30..cottage με 1 φρυγανια ολικης
2.30....2 καλαμακια κοτοπουλο + 80γρ ρυζι καστανο
6........1 μηλο
9.15....1 καλαμακι με μαρουλι

Stella
20-01-12, 01:36
7.30....μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα +cottage
9.30....μπανανα
11.30..cottage με 1 φρυγανια ολικης
2.30....2 καλαμακια κοτοπουλο + 80γρ ρυζι καστανο
6........1 μηλο
9.15....1 καλαμακι με μαρουλι

Ελαιόλαδο υποθέτω βάζεις στη σαλάτα σου ε;

xelashai
20-01-12, 01:39
Ελαιόλαδο υποθέτω βάζεις στη σαλάτα σου ε;

αμεεεε....ξεχασα το αλατι παλι...τωρα που ρωτησες το θυμηθηκα..:doh:

gym
20-01-12, 09:46
7.30....μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα +cottage
9.30....μπανανα
11.30..cottage με 1 φρυγανια ολικης
2.30....2 καλαμακια κοτοπουλο + 80γρ ρυζι καστανο εδω σαλατουλιτσα γιοκ?:(
6........1 μηλο
9.15....1 καλαμακι με μαρουλι

.

xelashai
21-01-12, 00:27
.

:welcome:γεια σου λενακι....
μου την έφαγαν την σαλατουλα μου χθες..και εμεινα μπουκάλα εγω το μεσημέρι...:(

για να δούμε τι κάναμε σήμερα...
7.30.... μπαγκέτα με γαλοπούλα + cottage
9........μηλο
11......1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
2.30....2 μπιφτεκάκια 120γρ + 1/2 φλ ρύζι καστανό + μαρούλι με 1κ.σ λαδι

και αν σας πω οτι αυτό ήταν και το τελευταίο γεύμα της ημέρας???ωωω ναι...
έτρεχα στους γιατρούς ολο το απόγευμα...εχω ταχυκαρδία απο χθές και πονοκεφάλους και επειδη ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα..ειπα να δω τι γινεται..
σαν να υποψιάζομαι οτι η χοληστερίνη θα ειναι ψηλααα.. πολύ ψηλααα...θα μου πει για διατροφή και θα πέσει γελιο...

xelashai
21-01-12, 22:18
:welcome:...
αχχχ... ντρέπομαι να σας πω τι έφαγα σήμερα... μαντάρα τα έκανα...
λοιπόν..
7.30..... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30..... μπανάνα
12........ μήλο + 10 αμύγδαλα
3..........1/2 φλ φασολάδα
καλα ως εδω..το απόγευμα όμως...
6..........250ml γάλα(λογω αντιβίωσης) + 3 φρυγανιές με 1 κ.σ μελι(και για τις 3)
8.30......250 ml φρεσκοστιμμενο χυμό πορτοκάλι (το δοκίμασα μήπως βοηθήσει στην χαμηλή πίεση)
και γλυκοκοιταω και μια μπανάνα..δεν νομιζω πως τελείωσα για απόψε...
:spank:

eli_din3
21-01-12, 22:56
:welcome:...
αχχχ... ντρέπομαι να σας πω τι έφαγα σήμερα... μαντάρα τα έκανα...
λοιπόν..
7.30..... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30..... μπανάνα
12........ μήλο + 10 αμύγδαλα
3..........1/2 φλ φασολάδα
καλα ως εδω..το απόγευμα όμως...
6..........250ml γάλα(λογω αντιβίωσης) + 3 φρυγανιές με 1 κ.σ μελι(και για τις 3)
8.30......250 ml φρεσκοστιμμενο χυμό πορτοκάλι (το δοκίμασα μήπως βοηθήσει στην χαμηλή πίεση)
και γλυκοκοιταω και μια μπανάνα..δεν νομιζω πως τελείωσα για απόψε...
:spank:

αυτην την μπαγκετα ολικης και γαλοπουλα και κοτατζ δεν την βαρεθηκες??:P

xelashai
21-01-12, 23:04
αυτην την μπαγκετα ολικης και γαλοπουλα και κοτατζ δεν την βαρεθηκες??:P


χαχαχαχαχ...ναι να σου πω την αληθεια την εχω βαρεθει...αλλα επειδη ξυπναω πολυ πρωι 6.30..και πρεπει να ειμαι στην δουλεια στις 7 δεν εχω χρονο να ετοιμασω κατι αλλο..:(
εν τω μεταξυ καθε μερα που γραφω το ημερολογιο..οταν παω να γραψω το πρωινο μου κανω..φφφφφφ παλι....απο δω και περα θα κανω copy-paste απο τις προηγουμενες μερες..αφου ολες ιδιες ειναι...:rolf::rolf:

eli_din3
21-01-12, 23:09
χαχαχαχαχ...ναι να σου πω την αληθεια την εχω βαρεθει...αλλα επειδη ξυπναω πολυ πρωι 6.30..και πρεπει να ειμαι στην δουλεια στις 7 δεν εχω χρονο να ετοιμασω κατι αλλο..:(
εν τω μεταξυ καθε μερα που γραφω το ημερολογιο..οταν παω να γραψω το πρωινο μου κανω..φφφφφφ παλι....απο δω και περα θα κανω copy-paste απο τις προηγουμενες μερες..αφου ολες ιδιες ειναι...:rolf::rolf:

νταξει ωραιο πρεπει να ναι αλλα καθε μερα πηζεις..φαε κανα μουσλακι με γαλατακι :P
κανα πιτακι...(μπλιαχ) κανα παξιμαδακι με λιγο τυρακι light..+κανα φρουτο [[πω εγινα και "ειδικη" δινω και συμβουλες..που σε ρε gym να με δεις :P (ελπιζω να μη λεω οτι να ναι χεχε)]] παντως τοσο που ειδα αυτο το "μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα και κοτατζ" θελω και εγω... μπαγκετα ολικης που βρισκεις?

xelashai
21-01-12, 23:21
νταξει ωραιο πρεπει να ναι αλλα καθε μερα πηζεις..φαε κανα μουσλακι με γαλατακι :P
κανα πιτακι...(μπλιαχ) κανα παξιμαδακι με λιγο τυρακι light..+κανα φρουτο [[πω εγινα και "ειδικη" δινω και συμβουλες..που σε ρε gym να με δεις :P (ελπιζω να μη λεω οτι να ναι χεχε)]] παντως τοσο που ειδα αυτο το "μπαγκετα ολικης με γαλοπουλα και κοτατζ" θελω και εγω... μπαγκετα ολικης που βρισκεις?

χαχαχαχα...μην κολλησεις κι εσυ...και αν βαλεις και μαρουλακι και ντοματουλα ειναι πολυ νοστιμη...
τις παιρνω απο ενα μαγαζι-cafe snack. τ6ις παιρνω αψητες και τις ψηνω στο σπιτι..ειναι πολυ νοστιμο ψωμακι..και βαζω οτι θελω εγω..
φτιαχνει και τορτιγιες με σαλατα..μιαμ..
απο φουρνους που εχω δοκιμασει ειναι πετρα..σπας δοντια και χαλια απο γευση..

eli_din3
21-01-12, 23:23
χαχαχαχα...μην κολλησεις κι εσυ...και αν βαλεις και μαρουλακι και ντοματουλα ειναι πολυ νοστιμη...
τις παιρνω απο ενα μαγαζι-cafe snack. τ6ις παιρνω αψητες και τις ψηνω στο σπιτι..ειναι πολυ νοστιμο ψωμακι..και βαζω οτι θελω εγω..
φτιαχνει και τορτιγιες με σαλατα..μιαμ..
απο φουρνους που εχω δοκιμασει ειναι πετρα..σπας δοντια και χαλια απο γευση..

εεεε και γω θελωωωωωωωωωωωωωωωω... τι μαγαζι ειναι αυτο??/ αν δν θες να κανεις διαφησημη στειλε πμ

xelashai
22-01-12, 13:54
:welcome:...καλημερααα!!!!
αχχχ... Κυριακή... επιτέλους!!!
λοιπόν.. ξύπνησα στις 8.. χουζούρι μέχρι τις 8.30..:P
8.30.....50 λεπτα διάδρομο.. γρήγορο περπάτημα με ανηφόρα
10........3 φρυγανιές με μέλι(1κ.σ και για τις 3) + 1 μπανάνα
11........150ml γάλα 0%(λόγω αντιβίωσης)
2.......... κοτόπουλο ψητό με πατατουλες..(επιτέλους θα φάω ζεστο φαγητό..)

Stella
22-01-12, 14:50
:welcome:...
αχχχ... ντρέπομαι να σας πω τι έφαγα σήμερα... μαντάρα τα έκανα...
λοιπόν..
7.30..... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30..... μπανάνα
12........ μήλο + 10 αμύγδαλα
3..........1/2 φλ φασολάδα
καλα ως εδω..το απόγευμα όμως...
6..........250ml γάλα(λογω αντιβίωσης) + 3 φρυγανιές με 1 κ.σ μελι(και για τις 3)
8.30......250 ml φρεσκοστιμμενο χυμό πορτοκάλι (το δοκίμασα μήπως βοηθήσει στην χαμηλή πίεση)
και γλυκοκοιταω και μια μπανάνα..δεν νομιζω πως τελείωσα για απόψε...
:spank:

Μας λες και για ποιο γευμα καλέ ντρέπεσαι;
Γιατί αυτά μονο πολλά δεν είναι...μη σου πω οτι τα βλέπω και λίγα....;)

gym
22-01-12, 15:44
Μας λες και για ποιο γευμα καλέ ντρέπεσαι;
Γιατί αυτά μονο πολλά δεν είναι...μη σου πω οτι τα βλέπω και λίγα....;)

:thumbup::thumbup::thumbup:
ντραπηκε κιολας!:green:

voulaki
22-01-12, 15:50
Ευχαριστω για τις ευχες Δάφνη ανυπομονω ν αρχίσω !

xelashai
22-01-12, 16:07
:welcome:...καλημερααα!!!!
αχχχ... Κυριακή... επιτέλους!!!
λοιπόν.. ξύπνησα στις 8.. χουζούρι μέχρι τις 8.30..:P
8.30.....50 λεπτα διάδρομο.. γρήγορο περπάτημα με ανηφόρα
10........3 φρυγανιές με μέλι(1κ.σ και για τις 3) + 1 μπανάνα
11........150ml γάλα 0%(λόγω αντιβίωσης)
2.......... κοτόπουλο ψητό με πατατουλες..(επιτέλους θα φάω ζεστο φαγητό..)

edit..120γρ το κοτοπουλο + 90γρ πατατες + μαρουλι με 1κ.σ λαδι + αλάτι;)

xelashai
22-01-12, 23:03
:welcome:...καλημερααα!!!!
αχχχ... Κυριακή... επιτέλους!!!
λοιπόν.. ξύπνησα στις 8.. χουζούρι μέχρι τις 8.30..:P
8.30.....50 λεπτα διάδρομο.. γρήγορο περπάτημα με ανηφόρα
10........3 φρυγανιές με μέλι(1κ.σ και για τις 3) + 1 μπανάνα
11........150ml γάλα 0%(λόγω αντιβίωσης)
2.......... κοτόπουλο ψητό με πατατουλες..(επιτέλους θα φάω ζεστο φαγητό..)

6.........1/2 ώρα χαλαρο περπάτημα
7.........70γρ κοτόπουλο + μαρούλι με 1κ.σ λάδι
9.........200ml γάλα

marvin
22-01-12, 23:10
ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ...εχεις και πολυ ωραιο προφιλ...στους γλουτους!!!!:clap:


:bowdown::bowdown:Τωρα το ειδα.Κατρινα μας φοβερο το σχολιο σου.

Δαφνη μου εχεις πολυ ωραιο σκελετο..κατα συνεπεια πολυ ωραιο σωμα.!!!!!:turtle:

xelashai
22-01-12, 23:17
:bowdown::bowdown:Τωρα το ειδα.Κατρινα μας φοβερο το σχολιο σου.

Δαφνη μου εχεις πολυ ωραιο σκελετο..κατα συνεπεια πολυ ωραιο σωμα.!!!!!:turtle:

ντρέπομαι...:oops::oops:....πολυ!!... ευχαριστώ αν και δεν πιστεύω τίποτα..:P
ειμαι χοντρουλα..ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω ωραίο σώμα..

marvin
22-01-12, 23:26
ντρέπομαι...:oops::oops:....πολυ!!... ευχαριστώ αν και δεν πιστεύω τίποτα..:P
ειμαι χοντρουλα..ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω ωραίο σώμα..

Θα μου επιτρεψεις να πω οτι εισα λαθος.εχεις ωραιο σωμα.το οτι εσυ σαν ιδανικη εικονα το θελεις πιο φιτ..πιο σκληρο δεν αναιρει οτι ειναι πολυ ωραιο.Ολα θα γινουν...με υπομονη.:turtle:

xelashai
22-01-12, 23:35
Θα μου επιτρεψεις να πω οτι εισα λαθος.εχεις ωραιο σωμα.το οτι εσυ σαν ιδανικη εικονα το θελεις πιο φιτ..πιο σκληρο δεν αναιρει οτι ειναι πολυ ωραιο.Ολα θα γινουν...με υπομονη.:turtle:

:^^:ευχαριστώ!!.... ασχολήθηκα τον τελευταιο χρόνο στο να χάσω τα κιλά που ήθελα..και αυτη τη χρονιά θέλω να δώσω λιγο προσοχή στην προπόνηση..κι αυτη τη φορα εντατικά!!!
ωρες ωρες απογοητευομαι αλλα το ξαναβρισκω το κεφι μου...που θα μου παει..ε???

eli_din3
22-01-12, 23:37
:^^:ευχαριστώ!!.... ασχολήθηκα τον τελευταιο χρόνο στο να χάσω τα κιλά που ήθελα..και αυτη τη χρονιά θέλω να δώσω λιγο προσοχή στην προπόνηση..κι αυτη τη φορα εντατικά!!!
ωρες ωρες απογοητευομαι αλλα το ξαναβρισκω το κεφι μου...που θα μου παει..ε???

και εγω αυτο το θεμα εχω..νταξει εκτος του οτι μου χουν γινει εμμονη ολα αυτα..στην κυριολεξια.. δεν εχω και υπομονη να δω διαφορα..τρελενομαι ρε :P καθε μερα με κοιταω στον καθρεφτη να δω αν αλλαξε κατι.. και φυσικα δεν αλλαξε και εγω απογοητευομαι και η εμμονη μεγαλωνει :P
παντως οντως τζιτζι εισαι!

gym
23-01-12, 10:11
:^^:ευχαριστώ!!.... ασχολήθηκα τον τελευταιο χρόνο στο να χάσω τα κιλά που ήθελα..και αυτη τη χρονιά θέλω να δώσω λιγο προσοχή στην προπόνηση..κι αυτη τη φορα εντατικά!!!
ωρες ωρες απογοητευομαι αλλα το ξαναβρισκω το κεφι μου...που θα μου παει..ε???

κ εμεις εδω τι κανουμε?χαρταετο πεταμε?:green::green::green:

xelashai
23-01-12, 13:58
καλημερααα...:welcome:
8......τα γνωστά... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα..εκανα τρομερή αλλαγή σήμερα.. έβαλα φιλαδελφεια..:P
10.... μήλο + 200ml γάλα..(οτι να ναι αλλα έπρεπε για την αντιβίωση :(:()
12....1/2 cottage + 1 χούφτα αμύγδαλα

οτι να ναι κι αυτη η βδομάδα..δεν το βλέπω να πηγαίνω γυμναστήριο μέχρι να βγουν οι εξετάσεις.. λέτε να πεθαίνω???

gym
23-01-12, 14:20
καλημερααα...:welcome:
8......τα γνωστά... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα..εκανα τρομερή αλλαγή σήμερα.. έβαλα φιλαδελφεια..:P
10.... μήλο + 200ml γάλα..(οτι να ναι αλλα έπρεπε για την αντιβίωση :(:()
12....1/2 cottage + 1 χούφτα αμύγδαλα

οτι να ναι κι αυτη η βδομάδα..δεν το βλέπω να πηγαίνω γυμναστήριο μέχρι να βγουν οι εξετάσεις.. λέτε να πεθαίνω???

αστα να πανε...κ εγω ζοριζομαι αλλα κατι θα κανουμε...μην μασας!
ελπιζω να πηγαινει καλα με την αντιβιωση ε?;)

xelashai
23-01-12, 14:32
αστα να πανε...κ εγω ζοριζομαι αλλα κατι θα κανουμε...μην μασας!
ελπιζω να πηγαινει καλα με την αντιβιωση ε?;)

κι εσυ αρρωστη λενακι??:(
ααα...καποιος απο δω μεσα μας κολλησε..δεν θα τον πιασω??:spank:

xelashai
24-01-12, 00:15
καλημερααα...:welcome:
8......τα γνωστά... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα..εκανα τρομερή αλλαγή σήμερα.. έβαλα φιλαδελφεια..:P
10.... μήλο + 200ml γάλα..(οτι να ναι αλλα έπρεπε για την αντιβίωση :(:()
12....1/2 cottage + 1 χούφτα αμύγδαλα

οτι να ναι κι αυτη η βδομάδα..δεν το βλέπω να πηγαίνω γυμναστήριο μέχρι να βγουν οι εξετάσεις.. λέτε να πεθαίνω???

και το οτι να ναι συνεχίζεται...τα νεύρα μου..:mad:
3.....2 καλαμάκια κοτόπουλο + μαρούλι με 1κ.σ λάδι
6.....1 τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα + 250ml γάλα

αυτά για απόψε γιατι αύριο εχω εξεταση αίματος..:(
πειναωωωωω....

gym
24-01-12, 16:12
αντε ολα καλα θα πανε βρε με το αιμα!:toast::toast:

xelashai
24-01-12, 16:14
:welcome:.. αγαπητό μου ¨οτι να ναι¨ ημερολόγιο...
στις 8....τη γνωστή μπαγκέτα..
στις 10... μπανάνα
στις 12...5 αποξηραμένα δαμάσκηνα
στις 3....150γρ σούπα + 50γρ κοτόπουλο

εκανα και τις εξετάσεις αίματος σήμερα..να δούμε αυριο..θα κλαίω ή θα γελάω????

xelashai
24-01-12, 16:15
αντε ολα καλα θα πανε βρε με το αιμα!:toast::toast:

χαχα,,βαζεις ενα στοιχημα??

xelashai
24-01-12, 20:55
:welcome:.. αγαπητό μου ¨οτι να ναι¨ ημερολόγιο...
στις 8....τη γνωστή μπαγκέτα..
στις 10... μπανάνα
στις 12...5 αποξηραμένα δαμάσκηνα
στις 3....150γρ σούπα + 50γρ κοτόπουλο


6......70γρ κοτοπουλο +μαρουλι με 1κ.σ λαδι
9.......250ml καυτο γαλατακι μηπως και ηρεμησει λιγο ο λαιμος..

xelashai
25-01-12, 12:33
καλημέρα!:welcome:
7.30.... ξέρετε τωρα..τη γνωστή μπαγκέτα :P
9........ μήλο
11.......10 αμύγδαλα με 1/2 cottage
12.......2 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3.........τόνο + μαρούλι με 1κ.σ λάδι

:angry:.. έλεος με αυτο το ΙΚΑ ...3 μέρες να βγάλει μια γενική αίματος... ελπίζω αύριο να τις πάρω...

xelashai
25-01-12, 20:55
καλημέρα!:welcome:
7.30.... ξέρετε τωρα..τη γνωστή μπαγκέτα :P
9........ μήλο
11.......10 αμύγδαλα με 1/2 cottage
12.......2 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3.........τόνο + μαρούλι με 1κ.σ λάδι

:angry:.. έλεος με αυτο το ΙΚΑ ...3 μέρες να βγάλει μια γενική αίματος... ελπίζω αύριο να τις πάρω...
6.30....3 φρυγανιές με λίγο μέλι
8........200ml γάλα 0%

έχουν σπάσει τα νεύρα μου.. θέλω να παω γυμναστήριο:(

gym
25-01-12, 22:46
6.30....3 φρυγανιές με λίγο μέλι
8........200ml γάλα 0%

έχουν σπάσει τα νεύρα μου.. θέλω να παω γυμναστήριο:(

θα πας καλε θα πας...κουλ!~

φαγητο ποτε θα φας μας λες η θα την βγαζεις ακομα με φρυγανιες κ μελι?;);)

xelashai
26-01-12, 11:09
..μέρααα:(:(
7.30...... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα + cottage
9.......... μπανάνα
11.30....1/2 cottage +2 αποξηραμένα δαμάσκηνα

πήρα τις εξετάσεις... χοληστερίνη:320:shock::shock:.... δέχομαι συγχαρητήρια :spank:

eli_din3
26-01-12, 11:26
..μέρααα:(:(
7.30...... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα + cottage
9.......... μπανάνα
11.30....1/2 cottage +2 αποξηραμένα δαμάσκηνα

πήρα τις εξετάσεις... χοληστερίνη:320:shock::shock:.... δέχομαι συγχαρητήρια :spank:

πολυ ειναι ή λιγο?

xelashai
26-01-12, 11:32
πολυ ειναι ή λιγο?

οχι απλα πολυ..παρα πολυ..(το οριο ειναι γυρεω στο 200νομιζω)

eli_din3
26-01-12, 11:40
omg.πλακα κανεις?? γιατι ρε συ...αφου μια χαρα τρως :unsure:

marvin
26-01-12, 11:44
οχι απλα πολυ..παρα πολυ..(το οριο ειναι γυρεω στο 200νομιζω)


Ειναι οντως πολυ ομως μπορει να εχει σχεση με την προηγουμενη διατροφη σου και ισως με ελειψη ασκησης.Καθως και με θυροηδη.Ολα φτιαχνονται.Θα δεις οτι στην επομενη εξεταση ολα θα ειναι καλα.:turtle::turtle:

xelashai
26-01-12, 11:45
omg.πλακα κανεις?? γιατι ρε συ...αφου μια χαρα τρως :unsure:

άντε ντε...δεν ξέρω..:(
και ηδη τρώω λίγο...απο που να κόψω????:cry:

eli_din3
26-01-12, 11:46
άντε ντε...δεν ξέρω..:(
και ηδη τρώω λίγο...απο που να κόψω????:cry:

μα δεν ειναι θεμα ποσοτητας...

για να εχεις και για να τρως τοσο καλα μαλλον κατι αλλο παιζει..δεν σου ειπε ο γιατρος τιποτα?

marvin
26-01-12, 11:47
άντε ντε...δεν ξέρω..:(
και ηδη τρώω λίγο...απο που να κόψω????:cry:


Ποσο καιρο κανεις σωστη διατροφη;

xelashai
26-01-12, 11:52
Ειναι οντως πολυ ομως μπορει να εχει σχεση με την προηγουμενη διατροφη σου και ισως με ελειψη ασκησης.Καθως και με θυροηδη.Ολα φτιαχνονται.Θα δεις οτι στην επομενη εξεταση ολα θα ειναι καλα.:turtle::turtle:

έκανα και για θυροειδή και δεν έχω..και αυτή τη διατροφή την κάνω εδώ και 9 μήνες..αρα δεν δικαιολογείται να ειναι τοσο ψηλά..
και τα αντισυλληπτικά που επιβαρύνουν τα εχω κόψει εδώ κ 2 εβδομάδες..:(
φφφφ...
ααα..εχω 2 μήνες να γυμναστώ βέβαια αλλά και παλι..

marvin
26-01-12, 12:16
έκανα και για θυροειδή και δεν έχω..και αυτή τη διατροφή την κάνω εδώ και 9 μήνες..αρα δεν δικαιολογείται να ειναι τοσο ψηλά..
και τα αντισυλληπτικά που επιβαρύνουν τα εχω κόψει εδώ κ 2 εβδομάδες..:(
φφφφ...
ααα..εχω 2 μήνες να γυμναστώ βέβαια αλλά και παλι..


Αν τα αντισυλληπτικα σου επιβαρυνουν με 2 βδομαδες διακοπη δεν μπορεις να ξερεις.Θελει λιγο χρονο το σωμα να επανελθει.

xelashai
26-01-12, 12:20
Αν τα αντισυλληπτικα σου επιβαρυνουν με 2 βδομαδες διακοπη δεν μπορεις να ξερεις.Θελει λιγο χρονο το σωμα να επανελθει.

μακάρι να είναι από αυτά..θα τις πάω στο γιατρο αύριο να δω τι θα μου πει..

voulaki
26-01-12, 12:45
δαφνούλα, μήπως έγινε ρε συ καποιο λάθος στα αποτελέσματα??? ικα ειναι αυτό ......η διατροφή σου με τιποτα δεν το δικαιολογεί, έχει κάποιος απο την οικογένεια σου τέτοιο θέμα με χοληστερίνη?

xelashai
26-01-12, 13:42
δαφνούλα, μήπως έγινε ρε συ καποιο λάθος στα αποτελέσματα??? ικα ειναι αυτό ......η διατροφή σου με τιποτα δεν το δικαιολογεί, έχει κάποιος απο την οικογένεια σου τέτοιο θέμα με χοληστερίνη?
ο πατέρας μου αλλα εκεινος τρώει κιόλας... παϊδάκια, σαλτσούλες κτ.λ
εγω το καημένο εχω να φαω πατάτες τηγανητές για παράδειγμα ενάμιση χρόνο :(
θα κάνω και μια επαναληπτική σε κανα δίμηνο ..
τελοςπαντων...το πολύ πολύ να πεθάνω..;)..:P

voulaki
26-01-12, 14:21
μην ακουω χαζα...:spank: ολα καλα θα πανε. αντε να μας πεις τι θα σου πει κι αυριο ο γιατρος..

Stella
26-01-12, 14:38
Όντως Δαφνούλι η χολιστερίνη είναι αρκετά ανεβασμένη αλλά και πάλι δε νομίζω να διακαιολογούνται οι ταχυκαρδίες που είχες.
Πάντως μην ανησυχεις...απ΄οσο ξέρω η ανεβασμένη τιμή στη χολιστερίνη δε προκειται να σου κάνει βραχυχρόνια κάποια ζημιά...οπότε εσύ συνεχίζεις με τη διατροφούλα σου και κάποια μορφή άσκησης και θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρός!
Γυμναστήριο δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν ξεκινάς;Νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα να ασκηθεις αν η τιμή της είναι ανεβασμένη, ειδικά σε άτομα νεαρής ηλικιας...
Αλλα μιας και αυριο θα πας στο γιατρό τωτησε τον κιόλας για το gym...
Aντε μην ανησυχεις βρε...θα πέσει η άτιμη....

beefmeup
26-01-12, 15:25
οχι απλα πολυ..παρα πολυ..(το οριο ειναι γυρεω στο 200νομιζω)

τι τιιμες ειχαν η ldl/hdl..?
τριγλυκεριδια τσεκαρες?

xelashai
26-01-12, 15:39
τι τιιμες ειχαν η ldl/hdl..?
τριγλυκεριδια τσεκαρες?

hdl....83(με οριο 70)
ldl.....193(με οριο 160)
τριγλυκεριδια...155(με οριο 150)
χοληστερινη.....307(με οριο 200)
SGOT/AST........33(ΜΕ ΟΡΙΟ 30)

αρίστευσα..:rocking:

beefmeup
26-01-12, 15:49
hdl....83(με οριο 70)
ldl.....193(με οριο 160)
τριγλυκεριδια...155(με οριο 150)
χοληστερινη.....307(με οριο 200)
SGOT/AST........33(ΜΕ ΟΡΙΟ 30)

αρίστευσα..:rocking:

ναι,μονο που 83+193 δεν μας κανει 320...:unsure:

xelashai
26-01-12, 15:51
ναι,μονο που 83+193 δεν μας κανει 320...:unsure:
ωπα..δεν καταλαβα..αυτα τα προσθετεις?και το αποτελεσμα τι?
το πρωι που ποσταρα ειχα παρει τηλ την μικροβιολογο και μου ειπε τα αποτελεσματα απο το τηλεφωνο..προφανως ειδε λαθος και αντι για 307 ειδε 320

beefmeup
26-01-12, 15:53
το αποτελεσμα ειναι 276..
αυτη ειναι η χοληστερινη σου συνολικα..
καλα εισαι,θα ζησεις..

τα τριγλυκεριδια σου ειναι λιγο πανω..τρως λιπαρα??

ελα,μεταξυ μας θα μεινει δεν θα το μαθει η ελλενη:P

xelashai
26-01-12, 15:56
το αποτελεσμα ειναι 276..
αυτη ειναι η χοληστερινη σου συνολικα..
καλα εισαι,θα ζησεις..

τα τριγλυκεριδια σου ειναι λιγο πανω..τρως λιπαρα??

ελα,μεταξυ μας θα μεινει δεν θα το μαθει η ελλενη:P

χαχαχαχα...οχι.."ορκιζομαι":P
οχι πραγματικα..τιποτα εδω και 9 μηνες εχω κοψει τηγανιτα,σαλτσες και τετοια..
καμια σοκολατα μονο 1-2 φορες το μηνα...

eli_din3
26-01-12, 15:57
ο πατέρας μου αλλα εκεινος τρώει κιόλας... παϊδάκια, σαλτσούλες κτ.λ
εγω το καημένο εχω να φαω πατάτες τηγανητές για παράδειγμα ενάμιση χρόνο :(
θα κάνω και μια επαναληπτική σε κανα δίμηνο ..
τελοςπαντων...το πολύ πολύ να πεθάνω..;)..:P

ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

beefmeup
26-01-12, 15:58
οκ...ας το πιστεψω..:green:

να γραφτεις γυμναστηριο..η γυμναστικη αποδεδειγμενα ριχνει αυτες τις τιμες..
κ να ξανακανεις μετα απο κανα 2μηνο να εχεις μια καλυτερη εικονα του τι γινεται..;)

xelashai
26-01-12, 16:00
οκ...ας το πιστεψω..:green:

να γραφτεις γυμναστηριο..η γυμναστικη αποδεδειγμενα ριχνει αυτες τις τιμες..
κ να ξανακανεις μετα απο κανα 2μηνο να εχεις μια καλυτερη εικονα του τι γινεται..;)

εγινε..:thumbup:
σε ευχαριστω!;)

gym
26-01-12, 18:42
οπ τι εγινε εδω?>δαφνη ζεις?:green::green::green:


γυμναστικη και σωστη διατροφη με συνεπεια και τα αποτελεσματα σου θα φανουν με την παροδο του χρονου...μην φοβασαι!
θα ζησεις και θα σε βασανιζω για καιρο ακομα!:green::green::green:

xelashai
26-01-12, 18:48
οπ τι εγινε εδω?>δαφνη ζεις?:green::green::green:


γυμναστικη και σωστη διατροφη με συνεπεια και τα αποτελεσματα σου θα φανουν με την παροδο του χρονου...μην φοβασαι!
θα ζησεις και θα σε βασανιζω για καιρο ακομα!:green::green::green:

:shock::shock:..:help::help::help:....:P:P

gym
26-01-12, 18:50
38755dear :green::green::green::green:

xelashai
26-01-12, 18:59
38755dear :green::green::green::green:


:rolf::rolf:.....:love::love::love:

Stella
26-01-12, 19:57
ναι,μονο που 83+193 δεν μας κανει 320...:unsure:

Η ολική χολιστερίνη δεν υπολογίζεται από το άθροισμα της HDL και της LDL.
O υπολογισμος αυτών των τιμών είναι πιο περιπλοκος από μια απλή πρόσθεση.
Βρηκα και κάτι που περιγράφει το πως υπολογίζεται:

"Το εργαστήριο μετρά την ποσότητα (συγκέντρωση) της ολικής χοληστερόλης, της «καλής» (ΗDL) χοληστερόλης και των τριγλυκεριδίων. Τα νούμερα της απάντησης αντιστοιχούν σε χιλιοστόγραμμα ανά δεκατόλιτρο (mg/dL). Το εργαστήριο δεν μετράει απευθείας την «κακή» (LDL) χοληστερόλη. Ο υπολογισμός της «κακής» (LDL) χοληστερόλης γίνεται σε 3 βήματα: 1ον) διαιρούμε τα τριγλυκερίδια δια του 5, 2ον) προσθέτουμε στο αποτέλεσμα της διαίρεσης την «καλή» (ΗDL) χοληστερόλη και 3ον) αφαιρούμε αυτό το άθροισμα από την ολική χοληστερόλη. Πρέπει να σημειωθεί ότι αν τα τριγλυκερίδια είναι πάνω από 400 mg/dL δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε αυτόν τον κανόνα."

Οπότε τα αποτελέσματα είναι ολόσωστα!

Stella
26-01-12, 20:02
Πάντως όπως και να΄χει η Δαφνούλα θα ξεκινήσει προπόνηση...θα συνεχίσει τη διατροφούλα με μπολικο "καλό" φαγάκι
και μαζί θα φτάξουμε τις κορμάρες μας!!!:turtle::turtle::turtle:
Ε, Δαφνη;;;;
Πες και΄συ!!!:green:

xelashai
26-01-12, 20:04
Πάντως όπως και να΄χει η Δαφνούλα θα ξεκινήσει προπόνηση...θα συνεχίσει τη διατροφούλα με μπολικο "καλό" φαγάκι
και μαζί θα φτάξουμε τις κορμάρες μας!!!:turtle::turtle::turtle:
Ε, Δαφνη;;;;
Πες και΄συ!!!:green:

:thumbup:ετσι στελλιτσα...κυριακη ξεκιναμε:turtle::turtle::turtle:

gym
27-01-12, 00:57
:thumbup:ετσι στελλιτσα...κυριακη ξεκιναμε:turtle::turtle::turtle:

αμην!:green:

xelashai
27-01-12, 00:58
αμην!:green:

αμεεε..θα δεις..;)

gym
27-01-12, 00:59
αμεεε..θα δεις..;)

κ εσυ σα ζεις!:green:

xelashai
27-01-12, 01:02
κ εσυ σα ζεις!:green:
:P:P...:rolf::rolf:

sTeLaKoS
27-01-12, 01:41
hdl....83(με οριο 70)
ldl.....193(με οριο 160)
τριγλυκεριδια...155(με οριο 150)
χοληστερινη.....307(με οριο 200)
SGOT/AST........33(ΜΕ ΟΡΙΟ 30)

αρίστευσα..:rocking:


Εντάξει θα ζήσεις :army2:

Βάλε λιπαρά ψάρια στη διατροφή σου, αν δεν έχεις τη δυνατότητα θα σου Ω3 σε συμπλήρωμα.
Αλκοόλ μαχαίρι έτσι;

Συνέχισε βάρη και αερόβια και παρακολούθησε το :thumbup:

xelashai
27-01-12, 01:49
Εντάξει θα ζήσεις :army2:

Βάλε λιπαρά ψάρια στη διατροφή σου, αν δεν έχεις τη δυνατότητα θα σου Ω3 σε συμπλήρωμα.
Αλκοόλ μαχαίρι έτσι;

Συνέχισε βάρη και αερόβια και παρακολούθησε το :thumbup:

αλκοολ δεν εχω πιει ποτε
εχω παρει συμπληρωμα ω3..θα το ξεκινησω αφου δει ο γιατρος τις εξετασεις αυριο...
βρε εσυ τι εκανες με τους πονους που ειχες στην προπονηση??

sTeLaKoS
27-01-12, 02:06
Ποτέ; Δε ξέρεις τι χάνεις :green:
Ωραία. Για να δούμε τι θα πει ο γιατρός. :thumbup:

Τίποτα δεν έκανα. Δεν υπάρχει θέμα πίεσης, τη μετράω 3 φορές τη μέρα. Έκατσα μερικές μέρες και αύριο λέω να ξαναδοκιμάσω να πάω προπ. Αν έχω κάποιο νεότερο θα το γράψω στο τόπικ.

xelashai
27-01-12, 02:10
Ποτέ; Δε ξέρεις τι χάνεις :green:
Ωραία. Για να δούμε τι θα πει ο γιατρός. :thumbup:

Τίποτα δεν έκανα. Δεν υπάρχει θέμα πίεσης, τη μετράω 3 φορές τη μέρα. Έκατσα μερικές μέρες και αύριο λέω να ξαναδοκιμάσω να πάω προπ. Αν έχω κάποιο νεότερο θα το γράψω στο τόπικ.

εε..οταν λεω ποτε...το δοκιμασα 2-3 φορες ειδα οτι οι παρενεργειες ειναι επικινδυνες...και ειπα μακρια και αγαπημενοι...;)
αντε ελπιζω να μην εχεις καμια ενοχληση στην προπονηση

xelashai
27-01-12, 11:51
..μέρααα:(:(
7.30...... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα + cottage
9.......... μπανάνα
11.30....1/2 cottage +2 αποξηραμένα δαμάσκηνα

ξέχασα να γράψω για χθες..αχχχ
2.........φιλετο κοτόπουλο 100γρ + μαρούλι με 1κ.σ λάδι..ε και λίγο αλατάκι όποτε θυμάμαι...:P
6.........1 μήλο
8.30..... κοτόπουλο απο το μεσημέρι 75γρ + μαρουλάκι

xelashai
27-01-12, 12:00
8....... μπαγκέτα ολικής( γαλοπουλο + Cottage)
11......1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
12.30.. μπανάνα
3........φακές:turtle:

eli_din3
27-01-12, 17:12
8....... μπαγκέτα ολικής( γαλοπουλο + Cottage)
11......1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
12.30.. μπανάνα
3........φακές:turtle:

ε δεν αντεχω αλλο αυτην την μπαγκετα ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

xelashai
27-01-12, 17:14
ε δεν αντεχω αλλο αυτην την μπαγκετα ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ελα πες αληθεια..ζηλευεις..:P:P:P

xelashai
27-01-12, 22:13
8....... μπαγκέτα ολικής( γαλοπουλο + Cottage)
11......1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
12.30.. μπανάνα
3........150γρ φακές

6........ μήλο
8.30....60γρ φακές

μμμ... έδειξα στο γιατρό τις εξετάσεις... ίου.. ίου.. ίου..:moderator:...ήθελε να μου δώσει φαρμακευτική αγωγή για την χοληστερίνη!!
...του πρότεινα όμως (έχω και θράσος ε??)να κάνουμε μια επαναλειπτικη σε εξωτερικό ιατρείο σε μια εβδομάδα..κι αν εξακολουθούν να είναι πάνω απο το όριο θα παιρνω φάρμακα για την υπόλοιπη ζωή μου..:(:(:(
τώρα εγώ τι κάνω???... αυτή την εβδομάδα προσέχω ακομη περισσότερο ή κάνω κανονικά την διατροφή μου?:-?

marvin
27-01-12, 22:24
6........ μήλο
8.30....60γρ φακές

μμμ... έδειξα στο γιατρό τις εξετάσεις... ίου.. ίου.. ίου..:moderator:...ήθελε να μου δώσει φαρμακευτική αγωγή για την χοληστερίνη!!
...του πρότεινα όμως (έχω και θράσος ε??)να κάνουμε μια επαναλειπτικη σε εξωτερικό ιατρείο σε μια εβδομάδα..κι αν εξακολουθούν να είναι πάνω απο το όριο θα παιρνω φάρμακα για την υπόλοιπη ζωή μου..:(:(:(
τώρα εγώ τι κάνω???... αυτή την εβδομάδα προσέχω ακομη περισσότερο ή κάνω κανονικά την διατροφή μου?:-?

Nα τρως κανονικα..τι ουσια εχει να προσεχεις πριν τις εξετασεις το θεμα ειναι να δεις ποσο εχεις στην καθημερινοτητα σου.:turtle::turtle:

xelashai
27-01-12, 22:28
Nα τρως κανονικα..τι ουσια εχει να προσεχεις πριν τις εξετασεις το θεμα ειναι να δεις ποσο εχεις στην καθημερινοτητα σου.:turtle::turtle:

αν δω οτι κατεβαίνει με πολυ αυστηρή διατροφή..θα τη διατηρήσω και μετά τις εξετάσεις για να αποφύγω τα χάπια... κάπως ετσι το σκέφτηκα..

marvin
27-01-12, 23:00
αν δω οτι κατεβαίνει με πολυ αυστηρή διατροφή..θα τη διατηρήσω και μετά τις εξετάσεις για να αποφύγω τα χάπια... κάπως ετσι το σκέφτηκα..

Ναι καταλαβαινω πως σκεφτηκες αλλαθεωρησα οτι τις κανεις για να δεις μηπως εχει γινει λαθος.Αν τις κανεις για να δεις αν η διατροφη βοηθησει στο να πεσει,οκ.Δεν το επιασα ετσι.Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!!!:turtle:

xelashai
27-01-12, 23:09
Ναι καταλαβαινω πως σκεφτηκες αλλαθεωρησα οτι τις κανεις για να δεις μηπως εχει γινει λαθος.Αν τις κανεις για να δεις αν η διατροφη βοηθησει στο να πεσει,οκ.Δεν το επιασα ετσι.Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!!!:turtle:

ευχαριστώ.. μακάρι..
εν τω μεταξύ του ειπα οτι θα ξεκινήσω πολυβιταμινη και ω3 και άρχισε το κήρυγμα...μακριά απο αυτά...δεν έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ και άλλα τέτοια..

eri_87
28-01-12, 14:47
Δάφνη αμα θες πες μου σε ποιόν γιατρό πήγες..
Η γνώμη μου είναι ότι με τέτοια διατροφή που λες ότι κάνεις τόσου μήνες, είναι κληρονομικό το θέμα. Πάντως σε 1βδομάδα από τη διατροφή δε θα δεις θεαματικές πτώσεις στη χοληστερίνη. Δε σημαίνει ότι θα παίρνεις χάπια για πάντα, στην αρχή μαζί με διατροφή κ μόλις πέσει συνεχίζεις διατροφή κ κόβεις χάπια! Ο πατέρας μου από 450 το πήγε καπου 200, τώρα δε παίρνει τπτ. Αλλά μου κάνει εντύπωση που έχεις κ τα τριγλυκερίδια πάνω. :unsure:

xelashai
28-01-12, 16:14
6.30.....200ml γάλα 0% με 30γρ all bran(δηλητήριο :puke:... έκανα 1/2 ώρα να τα φάω)
10........1/2 Cottage με 10 φουντούκια
12.30....5 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3..........150γρ ψάρι + μαρούλι με 1κ.σ λάδι (αέρας σαν να μην έφαγα... γιαυτό δεν τα θέλω τα ψάρια:angry:)

Stella
28-01-12, 16:34
6.30.....200ml γάλα 0% με 30γρ all bran(δηλητήριο :puke:... έκανα 1/2 ώρα να τα φάω)
10........1/2 Cottage με 10 φουντούκια
12.30....5 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3..........150γρ ψάρι + μαρούλι με 1κ.σ λάδι (αέρας σαν να μην έφαγα... γιαυτό δεν τα θέλω τα ψάρια:angry:)

Mε το ψάρι να βάζεις μπολικη σαλάτα ρε! Βαλε εκει κουνουπίδι/καρότα/μπροκολο μπόλικη ποσότητα που είναι και χορταστικά και ταιριάζουν και πολύ! Να δεις πως χορταινεις!!!:)
Α, και αφού ήταν μεσημεριανό μπορούσες άνετα να βάλεις και μια πατατούλα βραστή!;)

Εγώ αυτό έφαγα σήμερα!

xelashai
28-01-12, 16:44
Mε το ψάρι να βάζεις μπολικη σαλάτα ρε! Βαλε εκει κουνουπίδι/καρότα/μπροκολο μπόλικη ποσότητα που είναι και χορταστικά και ταιριάζουν και πολύ! Να δεις πως χορταινεις!!!:)
Α, και αφού ήταν μεσημεριανό μπορούσες άνετα να βάλεις και μια πατατούλα βραστή!;)

Εγώ αυτό έφαγα σήμερα!

ένα μεγάλο πιάτο σαλάτα έφαγα αλλά τζίφος.. τίποτα..πειναωωωω..το μπρόκολο το αποφεύγω στελλιτσα με φουσκώνει πάρα πολύ..
no πατάτα... θέλω να την ρίξω την άτιμη που θα μου πάει... είμαι πεισματάρα

sTeLaKoS
28-01-12, 16:59
μμμ... έδειξα στο γιατρό τις εξετάσεις... ίου.. ίου.. ίου..:moderator:...ήθελε να μου δώσει φαρμακευτική αγωγή για την χοληστερίνη!!
...του πρότεινα όμως (έχω και θράσος ε??)να κάνουμε μια επαναλειπτικη σε εξωτερικό ιατρείο σε μια εβδομάδα..κι αν εξακολουθούν να είναι πάνω απο το όριο θα παιρνω φάρμακα για την υπόλοιπη ζωή μου..:(:(:(
τώρα εγώ τι κάνω???... αυτή την εβδομάδα προσέχω ακομη περισσότερο ή κάνω κανονικά την διατροφή μου?:-?


Πριν αποφασίσεις να δεχθείς φαρμακευτική αγωγή, πάρε τις εξετάσεις σου (αυτές και τις επόμενες) και πήγαινε και σε άλλο γιατρό, να πάρεις 2η γνώμη.
Κατά προτίμηση όχι του ΙΚΑ. ;)


ευχαριστώ.. μακάρι..
εν τω μεταξύ του ειπα οτι θα ξεκινήσω πολυβιταμινη και ω3 και άρχισε το κήρυγμα...μακριά απο αυτά...δεν έχουν έγκριση από τον ΕΟΦ και άλλα τέτοια..

Το πάρε και 2η γνώμη κολλάει κι εδώ^^. Τραγικός, απλά.

xelashai
28-01-12, 17:08
Πριν αποφασίσεις να δεχθείς φαρμακευτική αγωγή, πάρε τις εξετάσεις σου (αυτές και τις επόμενες) και πήγαινε και σε άλλο γιατρό, να πάρεις 2η γνώμη.
Κατά προτίμηση όχι του ΙΚΑ. ;)
ναι αυτο θα κάνω..:thumbup:εν τω μεταξύ μου έκανε εντύπωση γιατί μου είπε οτι θα τα παίρνω χωρίς διακοπή..:(



Το πάρε και 2η γνώμη κολλάει κι εδώ^^. Τραγικός, απλά.
οσο για τα συμπληρώματα δεν εχουν καμια επίδραση στην χοληστερινη..ισα ισα τα ω3 για παραδειγμα δεν υποτιθεται οτι κάνουν καλο ειδικα στην χοληστερίνη???

sTeLaKoS
28-01-12, 17:18
Ακριβώς.

Αν θες διάβασε αυτό το τόπικ από εδώ και τις επόμενες σελίδες ή ολόκληρο..
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4849-Ωμέγα-3-λιπαρά-και-ημερήσια-πρόσληψη&p=258592&viewfull=1#post258592

Όπως επίσης και αυτά..

http://www.chem.uoa.gr/chemicals/chem_omegaFA.htm
http://www.medlook.net/article.asp?item_id=3119
(http://www.medlook.net/article.asp?item_id=3119)
Δε θέλω να τους βάλω όλους σε ένα τσουβάλι αλλά κάποιοι γιατροί έχουνε προσωπικό συμφέρον όταν συνταγογραφούνε φάρμακα. ;)
Γενικά ψάξου....

xelashai
28-01-12, 17:24
Ακριβώς.

Αν θες διάβασε αυτό το τόπικ από εδώ και τις επόμενες σελίδες ή ολόκληρο..
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4849-Ωμέγα-3-λιπαρά-και-ημερήσια-πρόσληψη&p=258592&viewfull=1#post258592

Όπως επίσης και αυτά..

http://www.chem.uoa.gr/chemicals/chem_omegaFA.htm
http://www.medlook.net/article.asp?item_id=3119
(http://www.medlook.net/article.asp?item_id=3119)
Δε θέλω να τους βάλω όλους σε ένα τσουβάλι αλλά κάποιοι γιατροί έχουνε προσωπικό συμφέρον όταν συνταγογραφούνε φάρμακα. ;)
Γενικά ψάξου....

ευχαριστω πολυ..;)

eli_din3
28-01-12, 19:59
και που λες... μαγειρευω σημερα το φιλετακι μου με μουσταρδα λεμονι ριγανη παπρικα και λεω... γιατι να το φαω με μπασματι? ας κανω μια αλλαγη... και παιρνω μια μπαγκετα ολικης το χωνω μεσα.. βαζω και μουσταρδα και 2 φετες ντοματας και εγινε............... κολαση :P α ρε μπαγκετα :P

xelashai
28-01-12, 20:20
και που λες... μαγειρευω σημερα το φιλετακι μου με μουσταρδα λεμονι ριγανη παπρικα και λεω... γιατι να το φαω με μπασματι? ας κανω μια αλλαγη... και παιρνω μια μπαγκετα ολικης το χωνω μεσα.. βαζω και μουσταρδα και 2 φετες ντοματας και εγινε............... κολαση :P α ρε μπαγκετα :P

:rolf::rolf::rolf: είδες που κακολογούσες την μπαγκετουλα μου??:P

xelashai
28-01-12, 20:44
6.30.....200ml γάλα 0% με 30γρ all bran(δηλητήριο :puke:... έκανα 1/2 ώρα να τα φάω)
10........1/2 Cottage με 10 φουντούκια
12.30....5 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3..........150γρ ψάρι + μαρούλι με 1κ.σ λάδι (αέρας σαν να μην έφαγα... γιαυτό δεν τα θέλω τα ψάρια:angry:)

5.30......1 ώρα διάδρομο
7..........120γρ φακές (μιλάμε για πείνα οχι αστεία... μάλλον είναι που δεν είχα την μπαγκετουλα μου το πρωί.. ε? eli_din3??:P):rolf::rolf:
9..........150ml γάλα 0%

gym
28-01-12, 20:49
ένα μεγάλο πιάτο σαλάτα έφαγα αλλά τζίφος.. τίποτα..πειναωωωω..το μπρόκολο το αποφεύγω στελλιτσα με φουσκώνει πάρα πολύ..
no πατάτα... θέλω να την ρίξω την άτιμη που θα μου πάει... είμαι πεισματάρα

τι σου φταιει η πατατα η βραστη καλε?

xelashai
28-01-12, 20:53
τι σου φταιει η πατατα η βραστη καλε?

ολα μου φταίνε... είναι άδικο με τη διατροφή που κάνω να εχω χοληστερίνη :(
απλά κάνω δοκιμή για 1 εβδομάδα να δω τι θα γίνει με τις επόμενες εξετάσεις
και ήθελα αυτή την εβδομάδα να φάω και σοκολάτα.. πανάθεμα με..

gym
28-01-12, 20:56
ολα μου φταίνε... είναι άδικο με τη διατροφή που κάνω να εχω χοληστερίνη :(
απλά κάνω δοκιμή για 1 εβδομάδα να δω τι θα γίνει με τις επόμενες εξετάσεις
και ήθελα αυτή την εβδομάδα να φάω και σοκολάτα.. πανάθεμα με..

:green::green:


ρε συ...η πατατα ΒΡΑΣΤΗ τι να σου κανει καλε?βραστη ειναι...;)

eli_din3
28-01-12, 20:58
5.30......1 ώρα διάδρομο
7..........120γρ φακές (μιλάμε για πείνα οχι αστεία... μάλλον είναι που δεν είχα την μπαγκετουλα μου το πρωί.. ε? eli_din3??:P):rolf::rolf:
9..........150ml γάλα 0%

:O:O:O ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΜΠΑΓΚΕΤΑ ΟΕΟ??/
μια μερα ειπα να φαω και εγω μπαγκετα και δεν εφαγες εσυ..τι συγχρονισμος ειναι αυτοοος πιαα :P

xelashai
29-01-12, 12:35
καλημερααα...τι ωραία που είναι η Κυριακή...38948

9.........50 λεπτά διάδρομο
10.30...3 φρυγανιές με 1κ.γ μέλι + 150ml γάλα 0%
12.30...3 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3.........φιλέτο κοτόπουλο με βραστή πατάτα

gym
29-01-12, 15:31
καλημερααα...τι ωραία που είναι η Κυριακή...38948

9.........50 λεπτά διάδρομο
10.30...3 φρυγανιές με 1κ.γ μέλι + 150ml γάλα 0%
12.30...3 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3.........φιλέτο κοτόπουλο με βραστή πατάτα

τελειο το εμοτικον..χ.αχ.α.χ.α..καλημερααα

xelashai
29-01-12, 15:45
τελειο το εμοτικον..χ.αχ.α.χ.α..καλημερααα


38956............38957

gym
29-01-12, 15:49
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:τρεληηηηηηηη

xelashai
30-01-12, 00:38
καλημερααα...τι ωραία που είναι η Κυριακή...38948

9.........50 λεπτά διάδρομο
10.30...3 φρυγανιές με 1κ.γ μέλι + 150ml γάλα 0%
12.30...3 αποξηραμένα δαμάσκηνα
3.........φιλέτο κοτόπουλο με βραστή πατάτα

6........ μισή ώρα διάδρομο.. χαλαρό περπάτημα
7.30....80γρ φακές

gym
30-01-12, 13:14
αντε να δω ποτε θα πας γυμναστηριο λεμε!;)

xelashai
30-01-12, 13:16
αντε να δω ποτε θα πας γυμναστηριο λεμε!;)

σημεραααα!!!!

gym
30-01-12, 13:17
αμην!:bowdown:

xelashai
30-01-12, 13:30
7.30......μπαγκέτα
9.30......μήλο
12........1/2 Cottage + 10 αμύγδαλα
3..........γαρίδες νερόβραστες με ρυζάκι

gym
30-01-12, 13:36
τι ειναι αυτα που γραφεις?
ποσοτητες?γιοκ?βαριομαστε να γραψουμε στο λογκ κυρια μου????????????????????????????;)

xelashai
30-01-12, 13:39
τι ειναι αυτα που γραφεις?
ποσοτητες?γιοκ?βαριομαστε να γραψουμε στο λογκ κυρια μου????????????????????????????;)

39078

εεε δεν μπορεσα να κρατηθω..

gym
30-01-12, 13:47
αμε ναι σε σενα κυρια μου που δεν γραφεις ποσοτητεςςςςςςς

xelashai
30-01-12, 13:54
αμε ναι σε σενα κυρια μου που δεν γραφεις ποσοτητεςςςςςςς

μωρε για τις γαριδες οταν θα παω στο σπίτι και ετοιμασω το μεσημεριανο θα τις ζυγισω
τωρα για την μπαγκετα..την μαθατε ολες

gym
30-01-12, 13:55
γι αυτο καλο ειναι να γραφετε το λογκ στο τελος της μερας για να ειναι ολα μαζεμενα και να βγαινει ακρη κ να ξερετε τι εχετε φαει κ οχι τι ΘΑ φατε...;)

xelashai
30-01-12, 13:57
γι αυτο καλο ειναι να γραφετε το λογκ στο τελος της μερας για να ειναι ολα μαζεμενα και να βγαινει ακρη κ να ξερετε τι εχετε φαει κ οχι τι ΘΑ φατε...;)
:thumbup:

xelashai
30-01-12, 19:52
επιτέλους...ξεκίνησα....39101...
λοιπόν...
ξεκίνησα με ζέσταμα.....15 λεπτά διάδρομο
διατάσεις
1) καθίσματα με μπάρα ελεύθερα (12 επαναλήψεις)

2)πλιέ με σωματικό βάρος *12

3)προχωρητικές προβολές *12...αυτο πόνεσε;)

4) έλξεις..σε εκείνο το μηχάνημα που λέγαμε με την υποβοήθηση *12

5)κάμψεις για στήθος ανοιχτά...χα..κι εδώ γελάει ο κόσμος...6 επαναλήψεις και με το ζόρι..

6)βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12

7)πιέσεις με αλτήρες όρθια για ώμους *12

8) κοιλιά μονόζυγο άρσεις ποδιών δεν έκανα..δεν υπάρχει τέτοιο μηχάνημα.. έκανα στον πάγκο για κοιλιακούς σε κλίση(κρατιόμουν δηλαδή απο εκεί που στηρίζουμε τα πόδια και σήκωνα τα πόδια σε ορθή γωνία) *12

9)criss cross *12

10)ραχιαίους δίζυγο*12

έκανα τον κύκλο 3 φορές και στο τέλος διατάσεις..
ερώτηση τώρα...στις περισσότερες ασκήσεις με έπαιρνε άνετα για περισσότερες επαναλήψεις... μπορώ?

gym
30-01-12, 20:06
πρωτον
κοιλιακους αρσεις ποδιων γιατι δεν εκανες?δεν ειχες μηχανημα ε?>και ελξεις δηλαδη στο μηχανημα με υποβοηθηση πως στο καλο εκανες?;)

δευτερον
εννοειται ανεβαζεις κιλα οταν νιωθεις οτι σου βγαινουν ευκολα οι επαναληψεις ;)

αντε αντε καλη αρχηηηηηηη!!!!!!!:green:

xelashai
30-01-12, 20:46
πρωτον
κοιλιακους αρσεις ποδιων γιατι δεν εκανες?δεν ειχες μηχανημα ε?>και ελξεις δηλαδη στο μηχανημα με υποβοηθηση πως στο καλο εκανες?;)

δευτερον
εννοειται ανεβαζεις κιλα οταν νιωθεις οτι σου βγαινουν ευκολα οι επαναληψεις ;)

αντε αντε καλη αρχηηηηηηη!!!!!!!:green:

πως να τις εκανα τις αρσεις αφου ειχε υποβοηθηση?

gym
30-01-12, 20:48
πως να τις εκανα τις αρσεις αφου ειχε υποβοηθηση?

ελα ρε συ...το κατεβαζεις τερμα κατω κ σηκωνεις πιο ψηλα τα ποδια κ απο εκειιιιιιι πιο ψηλα...;)

xelashai
30-01-12, 20:52
ελα ρε συ...το κατεβαζεις τερμα κατω κ σηκωνεις πιο ψηλα τα ποδια κ απο εκειιιιιιι πιο ψηλα...;)

δεν γινοταν..ηταν τερμα επανω η υποβοηθηση(για να κατεβει δηλαδη επρεπε να εχει βάρος).ρωτησα την γυμνάστρια αν κατεβαινει τερμα και μου ειπε δεν γίνεται

eri_87
30-01-12, 20:52
Καλή αρχή στο γυμναστήριο! (και καλή υπομονή με όλους τους "να μην πω" εκεί μέσα:green:)
Ρε συ που τα βρίσκεις αυτά τα τέλεια emoticons; Πεθαίνω στα γέλια!!!!!

xelashai
30-01-12, 20:53
μμμ..εκτος κι αν ζητησω απο τη γυμναστρια να παταει με το ποδι της για να μενει τερμα κατω..?

xelashai
30-01-12, 20:55
Καλή αρχή στο γυμναστήριο! (και καλή υπομονή με όλους τους "να μην πω" εκεί μέσα:green:)
Ρε συ που τα βρίσκεις αυτά τα τέλεια emoticons; Πεθαίνω στα γέλια!!!!!

ευχαριστω πολυ ερη μου!!! ποσο δικιο εχεις σε αυτο..μην δουν κοπελα να κανει κατι διαφορετικο στα οργανα..χαζευουν..κι εγω που ντρεπομαι κιολας ειναι οτι χειροτερο.
οσο για τα emoticons μην το ακουσει η ελένη..την εχω τρελάνει...:rolf:

gym
31-01-12, 00:54
μμμ..εκτος κι αν ζητησω απο τη γυμναστρια να παταει με το ποδι της για να μενει τερμα κατω..?

:thumbup::thumbup::thumbup:
ετσι να της πεις...δεν θα κουραστει πολυ πες της...:green:

xelashai
31-01-12, 00:54
7.30......μπαγκέτα
9.30......μήλο
12........1/2 Cottage + 10 αμύγδαλα
3..........70 γργαρίδες νερόβραστες με ρυζάκ 70γρι
6.30..........μπανανα
8.30......φιλετο κοτοπουλο 70γρ + μαρουλι με 1κ.σ λαδι

gym
31-01-12, 00:55
ευχαριστω πολυ ερη μου!!! ποσο δικιο εχεις σε αυτο..μην δουν κοπελα να κανει κατι διαφορετικο στα οργανα..χαζευουν..κι εγω που ντρεπομαι κιολας ειναι οτι χειροτερο.
οσο για τα emoticons μην το ακουσει η ελένη..την εχω τρελάνει...:rolf:

τι εγινε εδω>?χανω κατι?>:unsure::unsure:

xelashai
31-01-12, 00:57
τι εγινε εδω>?χανω κατι?>:unsure::unsure:

θελω να περναω απαρατηρητη στο gym..θελω να ειμαι συγκεντρωμενη και να μην νοιωθω βλεμμα επανω μου..ντρεπομαι πολυ και κομπλαρω

gym
31-01-12, 01:07
θελω να περναω απαρατηρητη στο gym..θελω να ειμαι συγκεντρωμενη και να μην νοιωθω βλεμμα επανω μου..ντρεπομαι πολυ και κομπλαρω

εεεε ετσι ειναι αμα εισαι γυναικααρα αυτα εχεις...μην κολλας...πας,ακουστικα μεσα σε μπλουζα κ ας μην εχει μπ 3 κ κανεις..;)

xelashai
31-01-12, 01:13
εεεε ετσι ειναι αμα εισαι γυναικααρα αυτα εχεις...μην κολλας...πας,ακουστικα μεσα σε μπλουζα κ ας μην εχει μπ 3 κ κανεις..;)

αντε βρε..θα κοκκινισω...Σιγα για να κουτσομπολεψουν το κανουν..
ασε που οταν εκανα διατασεις με κοιταζαν καλα καλα..σου λεει τι κανει αυτη??απο αλλο πλανητη ειναι?εδω δεν κανουμε τετοια..:rolf:
ΖΗΤΩ ΟΙ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ!

gym
31-01-12, 01:33
ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΟΛΕΕΕΕΕ:bowdown::bowdown::bowdown:

eli_din3
31-01-12, 11:18
θελω να περναω απαρατηρητη στο gym..θελω να ειμαι συγκεντρωμενη και να μην νοιωθω βλεμμα επανω μου..ντρεπομαι πολυ και κομπλαρω

και εγω ετσι ακριβως

xelashai
31-01-12, 23:19
7.30.......μπαγκέτα με 2 φέτες γαλοπούλα +cottage
9.30.......1 μπανάνα
12.........1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
2.30...........120γρ μπριζόλα39224 + μαρούλι με 1κ.σ λάδι

4...........γυμναστήριο:
ζέσταμα..15 λεπτά ελλειπτικό
διατάσεις
[*=1]καθίσματα με μπάρα ελεύθερα *18 (στην 15η έκαιγε και τις υπόλοιπες 3 με δυσκολία)[*=1]πλιέ με σωματικό βάρος *18[*=1]προχωρητικές προβολές *18 (εδώ όσο καίει..τόσο πορώνομαι)[*=1]έλξεις *12 (τζίφος εδώ στα ίδια)[*=1]κάμψεις για στήθος ανοιχτά *7 και με το ζόρι (έκανα μια παραπάνω από χθες..ζήτωωω)[*=1]βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12[*=1]πιέσεις με αλτήρα όρθια για ώμους *15[*=1]κοιλιά μονόζυγο άρσεις ποδιών *10 (ζήτησα απο τη γυμνάστρια να πατάει την υποβοήθηση και μου λέει...δεν χρειάζεται να κάνεις τέτοια..κανε οτι κάνουν όλα τα κορίτσια..στο μηχάνημα των κοιλιακών..)[*=1]criss cross*12[*=1]ραχιαίους δίζυγο *15

3 φορές ο κύκλος


κορμό
[*=1]σανίδα 3*1’[*=1]πλάγια στηριξη 3*1’+1’(δεξιά-αριστερά)[*=1]θέση γάτας (3 φορες επι 30’’ )[*=1]σανίδα με μικρη κίνηση μπροστά και πίσω 3*1’

30'αερόβιο + διατάσεις

7.......ομελέτα39225 (1 ολόκληρο+ 1 ασπράδι στο αντικολλητικό) + μαρούλι

eli_din3
31-01-12, 23:46
7.30.......μπαγκέτα με 2 φέτες γαλοπούλα +cottage
9.30.......1 μπανάνα
12.........1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
2.30...........120γρ μπριζόλα39224 + μαρούλι με 1κ.σ λάδι

4...........γυμναστήριο:
ζέσταμα..15 λεπτά ελλειπτικό
διατάσεις
[*=1]καθίσματα με μπάρα ελεύθερα *18 (στην 15η έκαιγε και τις υπόλοιπες 3 με δυσκολία)[*=1]πλιέ με σωματικό βάρος *18[*=1]προχωρητικές προβολές *18 (εδώ όσο καίει..τόσο πορώνομαι)[*=1]έλξεις *12 (τζίφος εδώ στα ίδια)[*=1]κάμψεις για στήθος ανοιχτά *7 και με το ζόρι (έκανα μια παραπάνω από χθες..ζήτωωω)[*=1]βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12[*=1]πιέσεις με αλτήρα όρθια για ώμους *15[*=1]κοιλιά μονόζυγο άρσεις ποδιών *10 (ζήτησα απο τη γυμνάστρια να πατάει την υποβοήθηση και μου λέει...δεν χρειάζεται να κάνεις τέτοια..κανε οτι κάνουν όλα τα κορίτσια..στο μηχάνημα των κοιλιακών..)[*=1]criss cross*12[*=1]ραχιαίους δίζυγο *15

3 φορές ο κύκλος


κορμό
[*=1]σανίδα 3*1’[*=1]πλάγια στηριξη 3*1’+1’(δεξιά-αριστερά)[*=1]θέση γάτας (3 φορες επι 30’’ )[*=1]σανίδα με μικρη κίνηση μπροστά και πίσω 3*1’

30'αερόβιο + διατάσεις

7.......ομελέτα39225 (1 ολόκληρο+ 1 ασπράδι στο αντικολλητικό) + μαρούλι


κανε οτι κανουν ολα τα κοριτσια λεει αχαχαχαχ
ρε σε μας βγαζουν ολα τα κιλα απο την υποβοηθηση και βαζουν πανω ενα βαρος απο αυτα τα στρογγυλα της μπαρας..γιατι δεν κανεις κ εσυ αυτο?

xelashai
31-01-12, 23:52
κανε οτι κανουν ολα τα κοριτσια λεει αχαχαχαχ
ρε σε μας βγαζουν ολα τα κιλα απο την υποβοηθηση και βαζουν πανω ενα βαρος απο αυτα τα στρογγυλα της μπαρας..γιατι δεν κανεις κ εσυ αυτο?

39239...να μην της εχω και υποχρεωση..

amst
01-02-12, 01:08
7.30.......μπαγκέτα με 2 φέτες γαλοπούλα +cottage
9.30.......1 μπανάνα
12.........1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
2.30...........120γρ μπριζόλα39224 + μαρούλι με 1κ.σ λάδι

4...........γυμναστήριο:
ζέσταμα..15 λεπτά ελλειπτικό
διατάσεις
[*=1]καθίσματα με μπάρα ελεύθερα *18 (στην 15η έκαιγε και τις υπόλοιπες 3 με δυσκολία)[*=1]πλιέ με σωματικό βάρος *18[*=1]προχωρητικές προβολές *18 (εδώ όσο καίει..τόσο πορώνομαι)[*=1]έλξεις *12 (τζίφος εδώ στα ίδια)[*=1]κάμψεις για στήθος ανοιχτά *7 και με το ζόρι (έκανα μια παραπάνω από χθες..ζήτωωω)[*=1]βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12[*=1]πιέσεις με αλτήρα όρθια για ώμους *15[*=1]κοιλιά μονόζυγο άρσεις ποδιών *10 (ζήτησα απο τη γυμνάστρια να πατάει την υποβοήθηση και μου λέει...δεν χρειάζεται να κάνεις τέτοια..κανε οτι κάνουν όλα τα κορίτσια..στο μηχάνημα των κοιλιακών..)[*=1]criss cross*12[*=1]ραχιαίους δίζυγο *15

3 φορές ο κύκλος


κορμό
[*=1]σανίδα 3*1’[*=1]πλάγια στηριξη 3*1’+1’(δεξιά-αριστερά)[*=1]θέση γάτας (3 φορες επι 30’’ )[*=1]σανίδα με μικρη κίνηση μπροστά και πίσω 3*1’

30'αερόβιο + διατάσεις

7.......ομελέτα39225 (1 ολόκληρο+ 1 ασπράδι στο αντικολλητικό) + μαρούλι


Όταν λες μπαγκέτα στο πρωινό, σε τι ποσότητα αναφέρεσαι??

xelashai
01-02-12, 01:36
Όταν λες μπαγκέτα στο πρωινό, σε τι ποσότητα αναφέρεσαι??

80-100γρ

gym
01-02-12, 01:43
ενα θα σου πω...η γυμναστρια σου θελει μπατσες...ε βεβαια ρε...κανε οτι κανουν οι αλλες στο μηχανημα των κοιλιακων που αν δεν συγκεντρωθεις στον μυ αμα σου πιατσει η κοιλια κ οχι τα ποοδια να μου τρυπησεις τη μυτη...


μπραβο δαφνη που πορωνεσαι!ετσι!:clap::clap::clap:

xelashai
01-02-12, 23:02
εαν εισαι αρσενικό..σε προειδοποιώ ..μη συνεχίσεις...είσοδος μονο σε γυναίκες.. αυστηρά!!
θα υπάρξουν κυρώσεις...39320......39319...39326 όλο και κάτι άλλο θα σκεφτώ...
εαν υπάρχουν ανήλικα στο χώρο.. παρακαλώ να απομακρυνθούν..οι εικόνες προκαλούν σοκ!!!


7.30.....μπαγκέτα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα + cottage
9.30.....1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
12........1 μπανάνα
3..........140γρ φασολάδα με 1κ.σ λάδι

γυμναστήριο:
ζέσταμα...15 λεπτά διαδρομο
διατάσεις

καθίσματα με μπάρα ελύθερα * 18
πλιέ με σωματικο βάρος * 18
προχωρητικες προβολές *18
έλξεις *12
κάμψεις για στηθος ανοιχτά * 7
βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12
πιέσεις με αλτήρα ορθια για ώμους *15
κοιλιά μονοζυγο άρσεις ποδιών *10
Criss cross *12
ραχιαιους δίζυγο *15
3 φορες ο κύκλος + διατάσεις

7..........1 μπανάνα
9.30..... 2 μπιφτέκια 130γρ + μαρούλι με 1κ.γ λάδι

39321393223932339324

...1.65....64 κιλά...39325

marvin
01-02-12, 23:27
εαν εισαι αρσενικό..σε προειδοποιώ ..μη συνεχίσεις...είσοδος μονο σε γυναίκες.. αυστηρά!!
θα υπάρξουν κυρώσεις...39320......39319...39326 όλο και κάτι άλλο θα σκεφτώ...
εαν υπάρχουν ανήλικα στο χώρο.. παρακαλώ να απομακρυνθούν..οι εικόνες προκαλούν σοκ!!!


7.30.....μπαγκέτα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα + cottage
9.30.....1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
12........1 μπανάνα
3..........140γρ φασολάδα με 1κ.σ λάδι

γυμναστήριο:
ζέσταμα...15 λεπτά διαδρομο
διατάσεις

καθίσματα με μπάρα ελύθερα * 18
πλιέ με σωματικο βάρος * 18
προχωρητικες προβολές *18
έλξεις *12
κάμψεις για στηθος ανοιχτά * 7
βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *12
πιέσεις με αλτήρα ορθια για ώμους *15
κοιλιά μονοζυγο άρσεις ποδιών *10
Criss cross *12


ραχιαιους δίζυγο *15
3 φορες ο κύκλος + διατάσεις

7..........1 μπανάνα
9.30..... 2 μπιφτέκια 130γρ + μαρούλι με 1κ.γ λάδι

39321393223932339324

...1.65....64 κιλά...39325


:dooreek::dooreek::P:P:P:P

Σημερα θα με νευριασετε...ρε που το αποκτησατε εσεις το προβλημα;Μια χαρα κορμια εισαστε ολες σας!!!!:thumbup::thumbup:

xelashai
01-02-12, 23:30
:dooreek::dooreek::P:P:P:P

Σημερα θα με νευριασετε...ρε που το αποκτησατε εσεις το προβλημα;Μια χαρα κορμια εισαστε ολες σας!!!!:thumbup::thumbup:

μα κοιτα πλαϊνά.. κοίτα μπουτάκια... κοίτα κοιλιές... κοίτα λεωωω...