PDA

Επιστροφή στο Forum : Ημερολόγιο amst



Σελίδες : [1] 2 3

amst
09-01-12, 22:21
Καλησπέρα!
Αρχίζω να γράφω και εγώ από σήμερα και υποσχόμαι φώτος "πριν και μέτα", εκεί προς Ιούνη, λίγο πριν τις παραλίες... :)


Πρωινό στις 10: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα

12-1.30: γυμναστήριο, 20' διάδρομο, 15' κοιλιακούς + ασκήσεις για πλάτη-στήθος

Μεσημεριανό στις 14.00: 1μαρούλι, 1τόνο, 3κουταλιές γλυκού λάδι + 3παξιμαδάκια "τσατσαρωνάκι"

στις 16.30: μισή μπανάνα
18.30: ένα στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες


Βραδυνό στις 9.00: 2 φέτες τυρί, 1φέτα ζαμπόν + 2παξιμαδάκια "τσατσαρωνάκι"


Από νερό πιστεύω θα φτάσω το 1.5λίτρο μέχρι να κοιμηθώ.

Δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά μετά τα σαβουριάσματα των τελευταίων μηνών, το προσπάθησα πολύ και σιγά σιγά θα στρώσω...


Παρόλο που έφαγα πρωινό 2ώρες πριν το γυμναστήριο, πάλι με ανακάτευε... Πρέπει να το ρυθμίσω διαφορετικά μάλλον...

xelashai
09-01-12, 22:53
:welcome:....καλη αρχή!!!

gym
10-01-12, 02:24
καλως ηρθες και απο εδω λοιπον!κοιτα να εισαι τυπος κ υπογραμμος εεεεεεεεεεεεε!!!!!!

εαν νιωθεις τοσο ανακατεμα περιμενε μεχρι να το συνηθισεις η απλα μειωσε το στο μισο κ φαε το αλλο μισο οταν γυρισεις...!

eri_87
10-01-12, 02:27
Καλή αρχή στη προσπάθειά σου!!!
Έλα να μαζευόμαστε!!!!!!!!!

aggeliki
10-01-12, 10:33
καλη αρχη και απο μενα!!!! εγω πιο παλια ειχα το ιδιο θεμα με σενα ..δεν μπορουσα να φαω τιποτα μα τιποτα το πρωι ..ετρωγα μετα απο 3 ωρες αφου ειχα σηκωθει και την εβγαζα με καφε και τσιγαρο...απαραδεκτο!! σιγα σιγα ομως αρχιζα να πιεζω τον εαυτο μου να τρωω κατι εστω ενα κουλουρι θεσ/νικης η λιγο δημητριακα και μπορω να σου πω οτι πολυ γρηγορα το συνηθισα και τωρα πλεον δεν γινεται να μην φαω πρωινο !! σιγα σιγα θα το συνηθισει ο οργανισμος σου..
καλη συνεχεια να εχεις!:thumbup::thumbup:

lila_1
10-01-12, 11:05
Απορώ....εγώ πιέζομαι για να μη φάω όλο το ψυγείο το πρωί που σηκώνομαι...

amst
10-01-12, 12:13
Καλημέρα!

Μάλλον το διατύπωσα λάθος... Και εγώ ξυπνάω με τρελή όρεξη, θέλω να φάω ότι υπάρχει και το πρωινό μου δεν το χάνω για κανένα λόγο (τελικά)!
Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και 2 ώρες αργότερα, στο γυμναστήριο πιέζομαι. Δηλαδή, εκεί που κάνω κοιλιακούς ή κάποια άσκηση με κλίση, μου έρχεται άσχημα.
Αρχικά, όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνούσα 8, πήγαινα γυμναστήριο και έτρωγα στις 11, το οποίο είναι άθλιο. Θα το στρώσω, θα βρω τρόπο και θα σας πω.

Σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου, γυμναστική στο σπίτι με ελλειπτικό.

Άντε να έρθει και η Παρασκευή να πάω διατροφολόγο :turtle::turtle::turtle:

lila_1
10-01-12, 12:29
Καλημέρα!

Μάλλον το διατύπωσα λάθος... Και εγώ ξυπνάω με τρελή όρεξη, θέλω να φάω ότι υπάρχει και το πρωινό μου δεν το χάνω για κανένα λόγο (τελικά)!
Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και 2 ώρες αργότερα, στο γυμναστήριο πιέζομαι. Δηλαδή, εκεί που κάνω κοιλιακούς ή κάποια άσκηση με κλίση, μου έρχεται άσχημα.
Αρχικά, όπως έχω ξαναγράψει, ξυπνούσα 8, πήγαινα γυμναστήριο και έτρωγα στις 11, το οποίο είναι άθλιο. Θα το στρώσω, θα βρω τρόπο και θα σας πω.

Σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου, γυμναστική στο σπίτι με ελλειπτικό.

Άντε να έρθει και η Παρασκευή να πάω διατροφολόγο :turtle::turtle::turtle:

Κάνεις βάρη ή αερόβια? Αν κάνεις αερόβια δεν τρέχει να πας νηστική. Αν κάνεις βάρη φάε κάτι πολύ ελαφρύ και φάε αμέσως μετά.
΄΄Η πήγαινε λίγο αργότερα γυμ.

gym
10-01-12, 15:19
Απορώ....εγώ πιέζομαι για να μη φάω όλο το ψυγείο το πρωί που σηκώνομαι...


true true !ειμαστε φαγανια κοριτσια!:food:


Κάνεις βάρη ή αερόβια? Αν κάνεις αερόβια δεν τρέχει να πας νηστική. Αν κάνεις βάρη φάε κάτι πολύ ελαφρύ και φάε αμέσως μετά.
΄΄Η πήγαινε λίγο αργότερα γυμ.

λιλα βαρη κανει αν δεν θυμαμαι λαθος οποτε γι αυτο ειναι καλο να εχει κατι εστω κ λιγο στο στομαχι της...

αλλιως οτι ειπε η λιλα πιο πανω για το αεροβιο ισχυει...

amst
10-01-12, 23:47
Πρωινό στις 10 : 50γρ. δημητριακά+1ποτήρι γάλα
Μεσημεριανό στις 2: 2κουτ. φακές, 3παξιμαδάκια τσατσαρωνάκι, 40γρ. τυρί, 2κουτ.γλ. λάδι
στις 6: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες
Βραδυνό στις 9.30: 1κουτ. φακές, 2παξιμαδάκια, 20γρ. τυρί, 1κ.γ. λάδι
10.30 1κουταλιά άνθος αραβ. :P
νερό 1.5λίτρο
γυμναστική δεν πρόλαβα, αύριο όμως έχω πολύ χρόνο.
ναι, βάρη κάνω. αλλά σκέφτηκα μήπως έκανα και 2φορές την εβδομάδα πιλάτες. είναι το μόνο από ομαδικά που μου άρεσε. Αν μου το προτείνετε, να κάνω αύριο μόνο πιλάτες ή και κάτι άλλο??

Μ'αρέσει που αυτοσχεδιάζω στη διατροφή, αλλά με αγχώνει λίγο κιόλας.

Καλό σας βράδυ κυρίες μου.
:welcome:

gym
11-01-12, 11:31
κοιτα..η διατροφη σου ειναι οκ...

αλλα

προσεχε τον υδατανθρακα προς το βραδυ...δεν σου χρειαζεται εκτος κ αν ειναι μεταπροπονητικο..
δηλαδη οκ εφαγες φακες αλλα μην βαζεις κ παξιμαδι κ μετα ανθος κτλ ...καταλαβες?

θα μου πεις αυτο εγινε μια φορα απλα το επισημαινω για να μην ξαναγινει...

να δινεις στο σωμα σου αυτο που χρειαζεται τη δεδομενη στιγμη κ αυτο το βραδυ δεν ειναι ο υδατανθρακας...;);)

amst
11-01-12, 12:57
xm...

δηλαδή, αν το βράδυ είχα κάνει ελλειπτικό για παράδειγμα, θα μπορούσα να είχε φάει και τα παξιμάδια?
αν δεν είναι μετα-προπονητικό, τι θα μπορούσε να είναι το βραδινό?

ίσως είναι λίγο άσκοπο να το συζητήσουμε τώρα, αφού την παρασκευή θα έχω τη διατροφή οπότε θα μιλήσουμε πάνω σ'εκείνο το πρόγραμμα, αλλά.... περιέργεια!

gym
11-01-12, 23:36
σου απαντησα στο τοπικ μας...τσεκαρε!;)

amst
12-01-12, 11:27
Ημέρα 3η

Πρωινό στις 9.30: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα
Μεσημ. στις 2.30: 2αυγά, 1μεσαία πατάτα βραστή, μπρόκολο βραστό, 3κ.γλυκού λάδι
Απογ. στις 18.00: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες + 1χυμό motion
Βραδ. στις 21.30: 2σύκα και μια χούφτα ξηροκάρπια (αλλά πείνααααααααα, τρελή πείνα!!!!! έβλεπα τα σουβλάκια και τις σαβούρες των δίπλα μου και τα μάτια μου έκαναν κάπως έτσι :shock: :shock:)

Από γυμναστική, 20' ελλειπτικό. Κάπου εδώ διάβασα και έκανα το εξής: 5' σταθερό ζέσταμα και μετά ανέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό μέχρι το μέγιστο και μετά κατέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό. Καλά, έλιωσα... και το καραγούσταρα το πρόγραμμα!

lila_1
12-01-12, 12:00
Ημέρα 3η

Πρωινό στις 9.30: 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα
Μεσημ. στις 2.30: 2αυγά, 1μεσαία πατάτα βραστή, μπρόκολο βραστό, 3κ.γλυκού λάδι
Απογ. στις 18.00: 1στρογγυλό κουλούρι με σταφίδες + 1χυμό motion
Βραδ. στις 21.30: 2σύκα και μια χούφτα ξηροκάρπια (αλλά πείνααααααααα, τρελή πείνα!!!!! έβλεπα τα σουβλάκια και τις σαβούρες των δίπλα μου και τα μάτια μου έκαναν κάπως έτσι :shock: :shock:)

Από γυμναστική, 20' ελλειπτικό. Κάπου εδώ διάβασα και έκανα το εξής: 5' σταθερό ζέσταμα και μετά ανέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό μέχρι το μέγιστο και μετά κατέβαζα ένα επίπεδο ανά λεπτό. Καλά, έλιωσα... και το καραγούσταρα το πρόγραμμα!
Bάλε περισσότερη πρωτείνη(απο κρέας)+ σαλατικά για να μη πεινάς, με κάτι κουλούρια,δημητριακά, σύκα κλπ σ αυτές τις ποσότητες, δεν τραβάει η ομάδα,,,Στη θέση σου θα χα βγει για κυνήγι απ τη πείνα

amst
12-01-12, 12:10
Bάλε περισσότερη πρωτείνη(απο κρέας)+ σαλατικά για να μη πεινάς, με κάτι κουλούρια,δημητριακά, σύκα κλπ σ αυτές τις ποσότητες, δεν τραβάει η ομάδα,,,Στη θέση σου θα χα βγει για κυνήγι απ τη πείνα

Καλά, μη νομίσεις... Έτοιμη είμαι να βγω... χα,χα
Τα δημητριακά αλήθεια δε με πολυκαλύπτουν, αλλά κοροϊδεύω την πείνα μου το πρωί, που λέμε.
Εσύ τι τρως το πρωί? Και έλεγα είμαι παράλογη που θέλω να φάω τα πάντα όταν ξυπνώ...

lila_1
12-01-12, 12:15
Καλά, μη νομίσεις... Έτοιμη είμαι να βγω... χα,χα
Τα δημητριακά αλήθεια δε με πολυκαλύπτουν, αλλά κοροϊδεύω την πείνα μου το πρωί, που λέμε.
Εσύ τι τρως το πρωί? Και έλεγα είμαι παράλογη που θέλω να φάω τα πάντα όταν ξυπνώ...

Τι τρώω εγώ το πρωί....χμμμμ :green::green::green:Ασε καλύτερα :turtle:

Οι πιο χορταστικές επιλογές είναι η βρώμη (καλύτερα βρασμένη σε νερό), το γιαούρτι, και τα μήλα...Και τα αυγά ενδεχομένως ανάλογα με τί θα τα συνδιάσεις.
Να ξες οτι το τοτάλ 2% είναι σαν στόκος (εγώ το ξεσκίζω) και σε κρατάει για πολλεεεεεες ώρες. Αν σ'αρέσει το γιαούρτι το πρωί χτύπα το.

Εναλλακτικά τρώς και κανα σάντουιτς ολικής και συμπληρώνεις με κανα ασπράδι ή γιαούρτι...
Γενικά διάλεγε τροφές με ίνες, με πολύ νερό και πρωτείνες, που έχουν μεγάλο όγκο για τις θερμίδες που σου δίνουν και δεν είναι πολύ έυπεπτες

amst
12-01-12, 12:24
Παλιότερα, χτυπούσα γάλα+δημητρ., τοστ, μαγιονέζες + κανένα κρουασάν + κανένα φρούτο.
Ωραίες εποχές. Ωραία σαβουριάσματα.

Θα αρχίσω να δοκιμάζω, να δω τι με κρατάει καλύτερα.
Ευχαριστώ λίλα!:)

gym
12-01-12, 12:43
Παλιότερα, χτυπούσα γάλα+δημητρ., τοστ, μαγιονέζες + κανένα κρουασάν + κανένα φρούτο.
Ωραίες εποχές. Ωραία σαβουριάσματα.

Θα αρχίσω να δοκιμάζω, να δω τι με κρατάει καλύτερα.
Ευχαριστώ λίλα!:)

αυτα ειναι παρελθον!:green:ναι ειμαι κακια το ξερω αλλα για το καλο σου!οχι τα φρουτα ,τοστ νορμαλ,γαλα κ δημητρ..αλλα ξερεις ποια...

amst
12-01-12, 13:17
Yes master!
Παρελθόν. Αλλιώς δεν έχει παραλία φέτος.

Θα με βοηθήσεις όμως κάποια στιγμή και με τη γυμναστικούλα,ε???
Ναι ξέρω. Πρώτα πρέπει να αρχίσω.

gym
13-01-12, 00:57
Yes master!
Παρελθόν. Αλλιώς δεν έχει παραλία φέτος.

Θα με βοηθήσεις όμως κάποια στιγμή και με τη γυμναστικούλα,ε???
Ναι ξέρω. Πρώτα πρέπει να αρχίσω.

δειξε μου εσυ οτι εισαι πια αποφασισμενη να δουλεψεις και εγω εδω ειμαι σε οτι χρειαστεεις...αλλα θελω πεισμα...ειμαι αυστηρη!:green:

να αρχισεις και εδω ειμαστε!don't worry dear!;)

amst
14-01-12, 19:12
Γεια σας, γεια σας!!!!

Σήμερα ήμουν η μικρή πορνοστάρ του γυμναστηρίου. Καλέ, τι σκεφτήκατε?
Τα έδωσα όλα και αγκωμαχούσα.. ουφ και ουφ το πήγαινα.

Ζέσταμα 15' διάδρομος, όπου ανά λεπτό ανέβαζα επίπεδο, στο μάξιμουμ έτρεξα λίγο και μετά ανά λεπτό κατέβαζα.
Έκανα και 5' ελλειπτικό, δε ξέρω γιατί και μόνο 5'. χμ.....

Μετά έκανα 20' κοιλιακούς, όπου μετρούσα και ανά 25 έκανα 30" διάλειμμα. Εκεί να δείτε πόνος.
Ραχιαίους 30.
Μετά έκανα ασκήσεις για γλουτούς, είχα βρει παλιά αυτό και μου άρεσε και το κάνω όσο συχνά μπορώ, σπίτι ή γυμναστήριο http://www.youtube.com/watch?v=48QRti_2zvQ

Και πήγα στα όργανα:

Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12
Πιέσεις μηχανής 3x15
Εκτάσεις μηχανής 3x12

Πόδια-Γάμπες
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
Κάμψεις Αλτήρων 3x12

Από κιλά μου έβαζε ο γυμναστής καμμιά 15-αριά.
Μόνο στις τελευταίες 2ασκήσεις έβαλα 20 γιατί δεν ένιωθα τίποτα.

Γενικά πλέον βάζω κιλά, δε τα φοβάμαι (με όσα έχω διαβάσει εδώ).

gym
14-01-12, 23:26
ωραια...λογικα θα σε βαλει για προσαρμογη...κανε ακριβως οτι σου λεει...να μην φοβασαι τα κιλα...βαρα δυνατα λεμε!
το αεροβιο σου αν θες καντο μετα τα βαρη....αυτο που εκανες πριν το μετραω σαν ζεσταμα ...καταλαβες?
ενα 15λεπτο ειναι οκ για ζεσταμα και μετα βουρ στα βαρη...

αιντε βρε καλη συνεχεια κ εκει πορνοσταρ λεει!το διαβασα στην αρχη κ τρομαξα!:shock::shock::shock:

amst
15-01-12, 14:51
ωραια...λογικα θα σε βαλει για προσαρμογη...κανε ακριβως οτι σου λεει...να μην φοβασαι τα κιλα...βαρα δυνατα λεμε!
το αεροβιο σου αν θες καντο μετα τα βαρη....αυτο που εκανες πριν το μετραω σαν ζεσταμα ...καταλαβες?
ενα 15λεπτο ειναι οκ για ζεσταμα και μετα βουρ στα βαρη...

αιντε βρε καλη συνεχεια κ εκει πορνοσταρ λεει!το διαβασα στην αρχη κ τρομαξα!:shock::shock::shock:

Χμ.. Δηλαδή πόσο να κάνω μετά? Κανένα 20λεπτο?? Όμως βρε gym, θα μου παίρνει πολύ ώρα και θα τρώω ασκήσεις για να προλάβω... Δηλαδή 4 φορές την εβδομάδα από δυόμιση-τρεις ώρες με τίποτα δε μπορώ.

Λοιπόν, ας πάω και αύριο να δω πόση ώρα θα μου πάρει το Β μέρος και το ξανασυζητάμε.
Thank you my dear...

edit* πονάω σήμερα, χέρια-στήθος...
γιατί μ'αρέσει που πονάω???!!!! :rolf:

gym
15-01-12, 22:02
Χμ.. Δηλαδή πόσο να κάνω μετά? Κανένα 20λεπτο?? Όμως βρε gym, θα μου παίρνει πολύ ώρα και θα τρώω ασκήσεις για να προλάβω... Δηλαδή 4 φορές την εβδομάδα από δυόμιση-τρεις ώρες με τίποτα δε μπορώ.

Λοιπόν, ας πάω και αύριο να δω πόση ώρα θα μου πάρει το Β μέρος και το ξανασυζητάμε.
Thank you my dear...

edit* πονάω σήμερα, χέρια-στήθος...
γιατί μ'αρέσει που πονάω???!!!! :rolf:

ποιος ειπε καλε τοσες ωρες?οχι ρε...γιατι?
απλα καλο ειναι στην αρχη να κανεις ζεσταμα,προετοιμαζεις τους μυς σου για την προπονηση τους...
το αεροβιο γενικα το βαζουμε μετα βαρη εαν δεν εχουμε την επιλογη του πρωινου η αλλης ξεχωριστης μερας διοτι λεγεται οτι ειναι χαμηλο το γλυκογονο κ αυτο το εκμεταλλευομαστε...
οποτε αν θες να το κανεις ,μετα τα βαρη...κ στην αναγκη κοψε απο το ζεσταμα λιγα λεπτα αντε αν κ διαφωνω...
στις ακσησεις σου οχι μεγαλα διαλειμματα,οσο χρειαζεται για να ξαναμπεις...;)

amst
16-01-12, 13:56
Σήμερα 10.15-12.00

Ζέσταμα Διάδρομος 15'
Κοιλιακούς 10-15'
Ραχιαίους

Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15
Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12
Dorsal 3x12

Ώμοι - Τραπεζοειδείς
Προτάσεις 4x12
Πλάγιες Εκτάσεις 3x10
Έξω Στροφή Ώμου 3x12
Ασκήσεις Αυχένα 10x3

Τρικέφαλοι
Πιέσεις Τροχαλίας 4x12
Kick Backs 3x12

Αποθεραπεία
15' ποδήλατο

Στο τέλος τα είχα παίξει και με το ζόρι έκανα ποδήλατο.
Από κιλά έβαλα 15, αλλά σε κάποια σετ πιεζόμουν απίστευτα.

Στην προηγούμενη προπόνηση ο γυμναστής είχε μπερδευτεί και μου έδειξε τις 2 τελευταίες ασκήσεις αυτής της μέρας, αλλά δεν πειράζει.

gym
16-01-12, 18:27
μην ξεχνας τις διατασεις και στο τελος της προπονησης

amst
17-01-12, 12:00
μην ξεχνας τις διατασεις και στο τελος της προπονησης


Καλημέρα!

Ναι, αυτό ήθελα να το ρωτήσω, αλλά δεν έχω ιδέα. Υπάρχει κάτι σχετικό στο φόρουμ? Ο γυμναστής δε μου είπε, να τον ρωτήσω να μου δείξει,ε?
Επίσης, στο τέλος θα έπρεπε να κάνω περισσότερο ή τα 15' είναι οκ? Και τι επιλέγω? Ποδήλατο, ελλειπτικό ή διάδρομο?

Καλά, σήμερα ζυγίστηκα, έτσι από περιέργεια. Είμαι μείον 1.5..... :green::green::green::green::green::green::green::green:
Άντε να φεύγουν από πάνω μου οι κιλούμπες :weights:

gym
18-01-12, 00:24
Καλημέρα!

Ναι, αυτό ήθελα να το ρωτήσω, αλλά δεν έχω ιδέα. Υπάρχει κάτι σχετικό στο φόρουμ? Ο γυμναστής δε μου είπε, να τον ρωτήσω να μου δείξει,ε?
Επίσης, στο τέλος θα έπρεπε να κάνω περισσότερο ή τα 15' είναι οκ? Και τι επιλέγω? Ποδήλατο, ελλειπτικό ή διάδρομο?

Καλά, σήμερα ζυγίστηκα, έτσι από περιέργεια. Είμαι μείον 1.5..... :green::green::green::green::green::green::green::green:
Άντε να φεύγουν από πάνω μου οι κιλούμπες :weights:

εννοειται πες του ...''φιλαρακι,η τζιμ μου ειπε να κανω διατασεις...για ολο το σωμα...ριχτες'':green:

αντε αντε λεμε να φευγουν!!!!!!!!:toast::toast::toast:

amst
20-01-12, 00:57
Dear program,

Στις 9: Γάλα με 50γρ. κουάκερ(Αυτό με τα φρούτα)

Στις 11 γυμναστήριο.

Ζέσταμα 15'

Κοιλιακούς δεν έκανα σήμερα

Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12
Πιέσεις μηχανής 3x15
Εκτάσεις μηχανής 3x12

Πόδια-Γάμπες
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
Κάμψεις Αλτήρων 3x12

Αποθεραπεία 20' (δεν άντεξα 30')

Με πόνεσε πάρα πολύ η "Κάμψεις Τροχαλίας 4x12". με το ζόρι έβγαζα τα 10κιλά. Γιατί τόσο αυτή η άσκηση?

Στη 1: μια μπανάνα

Στις 2.30: 1μαρούλι, 100γρ. καλαμπόκι, 1 φέτα τυρί του τοστ λαίτ

Στις 5: 2μπισκότα με δημητριακά (100θερμίδες σύνολο) και μία μπανάνα

Στις 9: μια μεσαία αραβική με μια φέτα τυρί λάιτ, 1φέτα ζαμπόν λάιτ και επειδή πεινούσα, έφαγα και μισό στήθος κοτόπουλο ψητό.

Από νερό, γύρω στο 1.5. Να το αυξήσω?


Άμεσα θα ανεβάσω και φωτό, αλλά προσπαθώ να ξεπεράσω τη ντροπή :unsure: και θα το κάνω.

Α! Έκανα και κάποιες διατάσεις (όσες θυμόμουν από το αερόβιο πρόγραμμα, γιατί δεν υπήρχε γυμναστής να ρωτήσω - το Σάββατο θα είναι ο καλός ο γυμναστής και θα μου τα δείξει όλα)

Gym, αν έχεις εξεταστική, καλή επιτυχία (μπορεί να έχω λάθος εντύπωση όμως)

Με τη διατροφή πεινάω σε κάποιες φάσεις, αλλά θα συνηθίσω, πού θα πάει!!!!!

gym
20-01-12, 09:53
Dear program,

Στις 9: Γάλα με 50γρ. κουάκερ(Αυτό με τα φρούτα)

Στις 11 γυμναστήριο.

Ζέσταμα 15'

Κοιλιακούς δεν έκανα σήμερα

Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12
Πιέσεις μηχανής 3x15
Εκτάσεις μηχανής 3x12

Πόδια-Γάμπες
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
Κάμψεις Αλτήρων 3x12

Αποθεραπεία 20' (δεν άντεξα 30')

Με πόνεσε πάρα πολύ η "Κάμψεις Τροχαλίας 4x12". με το ζόρι έβγαζα τα 10κιλά. Γιατί τόσο αυτή η άσκηση?

Στη 1: μια μπανάνα

Στις 2.30: 1μαρούλι, 100γρ. καλαμπόκι, 1 φέτα τυρί του τοστ λαίτ

Στις 5: 2μπισκότα με δημητριακά (100θερμίδες σύνολο) και μία μπανάνα

Στις 9: μια μεσαία αραβική με μια φέτα τυρί λάιτ, 1φέτα ζαμπόν λάιτ και επειδή πεινούσα, έφαγα και μισό στήθος κοτόπουλο ψητό.

Από νερό, γύρω στο 1.5. Να το αυξήσω?


Άμεσα θα ανεβάσω και φωτό, αλλά προσπαθώ να ξεπεράσω τη ντροπή :unsure: και θα το κάνω.

Α! Έκανα και κάποιες διατάσεις (όσες θυμόμουν από το αερόβιο πρόγραμμα, γιατί δεν υπήρχε γυμναστής να ρωτήσω - το Σάββατο θα είναι ο καλός ο γυμναστής και θα μου τα δείξει όλα)

Gym, αν έχεις εξεταστική, καλή επιτυχία (μπορεί να έχω λάθος εντύπωση όμως)

Με τη διατροφή πεινάω σε κάποιες φάσεις, αλλά θα συνηθίσω, πού θα πάει!!!!!

πρωτον...κιλα σε καθε ασκηση να μου γραφεις...να εχεις μαζι σου ενα βιβλιαρακι κ να τα σημειωνεις...

η ασκησησ την τροχαλια σε ζοριζει....γιατι δουλευει το δικεφαλακι :green:

το νερο αν νιωθεις οτι θες κ αλλο ναι...ανετα ενα μισολιτρακι το κατεβαζεις ακομα!πιστευω εννοεις σκετο νερο 1.5 ε?οχι μεσα απο καφεδες κτλ κτλ...

εχω κ εξεταστικη κ δουλεια κ απο ολα..χ.α.χα.να σαι ακαλ σε ευχαριστω παρα πολυ!;)

με την φωτο δνε θελω χαζα κ ντροπες...κοριτσια ειμαστε...θα σε δουμε κ θα σε βοηθησουμε οσο μπορουμε...ακομη κ οι αντρες που κοιτανε,μην νομιζεις....οποιος σχολιαζει ,ειναι για το καλο σου(καραδοκω κ εγω απο εδω οποτε μην ανησυχεις....;))....βαλε ακεφαλη ρε...

με την διατροφη πεινας γιατι νομιζεις οτι αν φας παραπανω θα παχυνεις...ενω στην πραγματικοτητα δεν τρως πολυ...το θεμα στο χασιμο λιπους δνε ειναι να μην τρωμε αλλα να τρωμε σωστα κ αυτα που πρεπει...οι πιο καθαρες τροφες να ξερεις οτι σε γεμιζουν σαν ποσοτητα...απλα οσο πιο μη καθαρη γινεται μια τροφη τοσο μειωνεται η ποσοτητα λογω των εξτρα που εχουνε...


πατησου στην προπονηση κ ολα θα γινουν σταδιακα...εδω ειμαστε κ εμεις να σε βοηθησουμε!:toast:

amst
22-01-12, 14:28
Καμαρώστε με

Καλά, γενικά θέλω πολύ δουλειά. Τις ανέβασα να με δείτε και να έχετε καλύτερη εικόνα


*************************

xelashai
22-01-12, 14:39
καταρχήν μπράβο σου που ανέβασες φώτο..:clap:
κατα δεύτερον... αφού εχεις την υγεία σου..ολα θα γίνουν!!!
εδω ειναι η Ελένη και τα υπόλοιπα κορίτσια να σε στηρίξουμε...
διατροφή και προπόνηση...και ολα φτιαχνουν..ε??εεε..ελενη?;)

Stella
22-01-12, 14:44
Oι γλουτοί σου κοιτάνε τον ουρανό:thumbup: και οι μοιροί σου έχουν προοπτικές!
Στο πίσω μέρος του άνω σώματος θα καθαρίσεις από το λιπάκι με σωστή διατροφή (όχι διαιτα) και βάρη, το ίδιο και κοιλιά!
Μπράβο σου! Εχεις καλές βάσεις!:thumbup:;)

voulaki
22-01-12, 15:45
Καλή αρχή κι απο μένα ,όντως πολυ καλές προοπτικές κοι ζηλεύω γλουτους!!!.... Καλή δύναμη !!!

gym
22-01-12, 15:46
ολα φτιαχνουν...ολα!!!!!!

θελει απλα να το αγαπατε αυτο που κανετε αλλιως θα πανε στραφι ολα...

λοιπον...ωραιο καλουπι...ο πωπος στον Θεο...
σφιξιμο θες...θες προπονηση και συνεπεια σε διατροφη...
εσυ ξερεις καλυτερα απο την καθε μια μας τι ειναι αυτο που σε παχαινει..πχ αν ειναι οι σοκολατες κ χανεις τον ελεγχο εστω κ αν φας μια<.μαχαιρι...αλλιως το μυαλο παιζει παιχνιδακια κ εχεις τον ασταματητο...

μ αρεσει το καλουπι σου....θα φτιαχτεις καλα!
σε ενα μην αξανα φωτο για να δεσμευτεις για αλλαγες!;)

amst
22-01-12, 16:38
Ναι, σ'ένα μήνα πάλι!!!

Αυτό http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 πώς σας φαίνεται για κοιλιακούς? Επειδή στο γυμναστήριο ξαπλώνω και κάνω ότι μου ρθει.

marvin
22-01-12, 23:23
Βασικα πολυ χαιρομαι που διαβασα οτι ολα καλα!!!!Ειναι πολυ καλο και σημαντικο νεο.Υποκλινομαι στις φωτο σου,μπραβο που τις ανεβασες.Σε ενα μηνα θα σε δουμε πολυ φιτ.Εχεις οντως καλα στοιχεια οπως ειπαν ολες οι κοπελες.Καλη πορεια!!!:turtle::turtle:

katerina.
23-01-12, 08:01
Καμαρώστε με

Καλά, γενικά θέλω πολύ δουλειά. Τις ανέβασα να με δείτε και να έχετε καλύτερη εικόναγαι


και μετα μας λενε για τζενιφερ λοπεζ!!!!ελληνιδες ωρε !!!!ολα τα καλα σε σημεια που πρεπει...
οταν καθαρισεις λιγο ...με την διατροφη και το προγραμμα της ελενης ...θα δεις εντυπωσιακα αποτελεσματa

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

gym
23-01-12, 10:05
Ναι, σ'ένα μήνα πάλι!!!

Αυτό http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 πώς σας φαίνεται για κοιλιακούς? Επειδή στο γυμναστήριο ξαπλώνω και κάνω ότι μου ρθει.

καλο ειναι αγαπουλαααααααααααα αρκει να αναπνεεις σωστα κ να το κανεις αργα...και να μην το βαρεθεις ναι>?;)

amst
23-01-12, 10:54
Καλημέρα!

Παλεύω εδώ και 2ώρες να συνέλθω και να πάω γυμναστήριο, αλλά δε θα τα καταφέρω απ'τον πόνο. Να κάνω λίγο ελλειπτικό σπίτι και καμμιά άσκηση και αν το απόγευμα είμαι καλύτερα, να πάω γυμναστήριο? ε? ε? ε?


Ευχαριστώ για τους σχολιασμούς. Το καλό είναι πως αν σφίξω τα πόδια μου, πετάει εκείνος ο μυς (τετρακέφαλος??), στο πόδι ψηλά, εξωτερικά:green: Στη φωτό αυτό δε φαίνεται.

Αλλά γενικά είμαι πολύ πλαδαρή και ο ποπός έχει κυτταρίτιδα και δεν είναι και τόσο σφιχτός. Γενικά πρέπει να χάααααααασω από παντού :green:


τα καλά στοιχεία και τις προοπτικές ρε κορίτσια πού τα είδατε? ποια είναι? εγώ με κοιτάζω, με ξανακοιτάζω και το μόνο που λέω είναι "πώς έγινες έτσι καμάρι μου???" :green::green::green::green::green:

gym
23-01-12, 11:10
εχε υπομονη τεκνον μου και θα δεις θαυματα!:green::green:

dorita
23-01-12, 16:58
γεια κ από μένα..:welcome:καλή αρχή!!!
υπομονή κ επιμονή κ όλα τα καλά μπροστά μας!!:)

amst
24-01-12, 01:11
γεια κ από μένα..:welcome:καλή αρχή!!!
υπομονή κ επιμονή κ όλα τα καλά μπροστά μας!!:)

Σ'ευχαριστώ ντορίτα! Καλή αρχή και σ'εσένα.
Δεν πρόλαβα να το κάνω στο τόπικ μας, οπότε σε καλωσορίζω από εδώ.

:)

amst
24-01-12, 01:24
Σημερινό πρόγραμμα

Στις 9: 2φρυγανιές με μέλι
Στις 11: 1 μπολάκι άνθος αραβοσίτου (1κ.γ. μαύρη ζάχαρη το πολύ)
Στις 2.30: 1μαύρη μπαγκέτα με τόνο, αγγούρι, ντομάτα
Στις 6.30: 1 στρογγυλό κουλούρι θεσ/νίκης
Στις 8: 1 μπισκότο με δημητριακά (50θερμίδες)
Στις 9: γυμναστήριο
Στις 11: 1 μαρούλι, 50γρ. καλαμπόκι, στήθος κοτόπουλο ψητό, 1κ.σ. λάδι

Δυστυχώς καθόλου φρούτα και έβαλα και καλαμπόκι στη σαλάτα.
Θα κοιμηθώ σε καμμιά ώρα, να χωνέψω :)

Στο γυμναστήριο:

Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15 (15κιλά)
Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12 (15κιλά)
Dorsal 3x12 (15κιλά, μου βγήκε η γλώσσα να τα κάνω, στα 6 σταματούσα και έλεγα ένα ακόμη και ένα ακόμη για να φτάσω στα 12)

Ώμοι - Τραπεζοειδείς
Προτάσεις 4x12 (3κιλά)
Πλάγιες Εκτάσεις 3x10 (3κιλά)

Τρικέφαλοι
Πιέσεις Τροχαλίας 4x12 (15κιλά)
Kick Backs 3x12 (3κιλά)

Αποθεραπεία
15' ποδήλατο (με το ζόρι, πάντα με πιέζει πολύ η αποθεραπεία)
και φυσικά διατάσεις.


Gym, πώς τις βλέπεις τις ασκήσεις με αυτά τα κιλά?

Από διατροφή μάλλον θα κράξεις :)

Αυτό που θα σε κάνει να χαμογελάσεις, είναι ότι σήμερα παρά τη χάλια κατάστασή μου, ένιωθα ότι οι μύες μου ήθελαν να τεντωθούν και ξεκούνησα και πήγα!!!

Κοιλιακούς δεν έκανα, αυτό που ήθελα να ρωτήσω, είναι αν μπορώ να τους κάνω μετά το γυμναστήριο σπίτι (όπως και τις ασκήσεις για τους γλουτούς) ή είναι σημαντικό να γίνονται στο γυμν. πριν την αποθεραπεία?


Σας καληνυχτώ..

amst
24-01-12, 01:31
πρωτον...κιλα σε καθε ασκηση να μου γραφεις...να εχεις μαζι σου ενα βιβλιαρακι κ να τα σημειωνεις...

η ασκησησ την τροχαλια σε ζοριζει....γιατι δουλευει το δικεφαλακι :green:

το νερο αν νιωθεις οτι θες κ αλλο ναι...ανετα ενα μισολιτρακι το κατεβαζεις ακομα!πιστευω εννοεις σκετο νερο 1.5 ε?οχι μεσα απο καφεδες κτλ κτλ...
ναι, καθαρό νερό

εχω κ εξεταστικη κ δουλεια κ απο ολα..χ.α.χα.να σαι ακαλ σε ευχαριστω παρα πολυ!;)

με την φωτο δνε θελω χαζα κ ντροπες...κοριτσια ειμαστε...θα σε δουμε κ θα σε βοηθησουμε οσο μπορουμε...ακομη κ οι αντρες που κοιτανε,μην νομιζεις....οποιος σχολιαζει ,ειναι για το καλο σου(καραδοκω κ εγω απο εδω οποτε μην ανησυχεις....;))....βαλε ακεφαλη ρε...

με την διατροφη πεινας γιατι νομιζεις οτι αν φας παραπανω θα παχυνεις...ενω στην πραγματικοτητα δεν τρως πολυ...το θεμα στο χασιμο λιπους δνε ειναι να μην τρωμε αλλα να τρωμε σωστα κ αυτα που πρεπει...οι πιο καθαρες τροφες να ξερεις οτι σε γεμιζουν σαν ποσοτητα...απλα οσο πιο μη καθαρη γινεται μια τροφη τοσο μειωνεται η ποσοτητα λογω των εξτρα που εχουνε...
με αγχώνει που έχω συνέχεια ή δημητριακά ή κουλούρι ή παξιμάδια... είναι κακό? πρέπει να τα μειώσω?


πατησου στην προπονηση κ ολα θα γινουν σταδιακα...εδω ειμαστε κ εμεις να σε βοηθησουμε! τώρα από προπόνηση, έχω αφεθεί σε εκείνο το πρόγραμμα και ότι βλέπεις και εσύ στραβό, μου λες.

πού θα κάνουμε πάρτυ για το πτυχίο σου? :green::green: :toast:




Σας καληνυχτώ...

marvin
24-01-12, 01:33
2φρυγανιές με μέλι
Στις 11: 1 μπολάκι άνθος αραβοσίτου (1κ.γ. μαύρη ζάχαρη το πολύ)
Στις 2.30: 1μαύρη μπαγκέτα με τόνο, αγγούρι, ντομάτα
Στις 6.30: 1 στρογγυλό κουλούρι θεσ/νίκης
Στις 8: 1 μπισκότο με δημητριακά (50θερμίδες)
Στις 9: γυμναστήριο
Στις 11: 1 μαρούλι, 50γρ. καλαμπόκι, στήθος κοτόπουλο ψητό, 1κ.σ. λάδι






amst παρατηρησα οτι στο φαγητο σου εχεις πολυ....ψωμι.....και πολυ λιγη πρωτεινη.Ποσο τονο να χωρουσε η μπακετα σου..οτι πηρες απο πρωτεινη ηταν ουσιαστικα απο το κοτοπουλο.Νομιζω πως καλο θα ηταν να αυξησεις λιγο την πρωτεινη σου και να βγαλεις τον πολυ υδατανθρακα..η εστω φερε μια ισοροπια σε αυτα.

amst
24-01-12, 01:42
2φρυγανιές με μέλι
Στις 11: 1 μπολάκι άνθος αραβοσίτου (1κ.γ. μαύρη ζάχαρη το πολύ)
Στις 2.30: 1μαύρη μπαγκέτα με τόνο, αγγούρι, ντομάτα
Στις 6.30: 1 στρογγυλό κουλούρι θεσ/νίκης
Στις 8: 1 μπισκότο με δημητριακά (50θερμίδες)
Στις 9: γυμναστήριο
Στις 11: 1 μαρούλι, 50γρ. καλαμπόκι, στήθος κοτόπουλο ψητό, 1κ.σ. λάδι






amst παρατηρησα οτι στο φαγητο σου εχεις πολυ....ψωμι.....και πολυ λιγη πρωτεινη.Ποσο τονο να χωρουσε η μπακετα σου..οτι πηρες απο πρωτεινη ηταν ουσιαστικα απο το κοτοπουλο.Νομιζω πως καλο θα ηταν να αυξησεις λιγο την πρωτεινη σου και να βγαλεις τον πολυ υδατανθρακα..η εστω φερε μια ισοροπια σε αυτα.

Ναι, έχεις δίκαιο.
Το παρατήρησα και εγώ γράφοντάς το και είναι και αυτό που με αγχώνει. Απλά κάθε φορά που πεινάω, θα πάρω ή μπάρα ή κουλούρι ή παξιμάδι. Πρέπει να το στρώσω αυτό. Νιώθω όμως ότι το "ψωμί" με κρατάει.

lila_1
24-01-12, 11:04
Mpaa...η πρωτείνη είναι το μακροσυστατικό που πετυχαίνει το μεγαλύτερο κορεσμό..
Κόψε τα πολλά ψωμιά όπως λέει και η μαρβιν...

gym
24-01-12, 16:04
Σημερινό πρόγραμμα

Στις 9: 2φρυγανιές με μέλι
Στις 11: 1 μπολάκι άνθος αραβοσίτου (1κ.γ. μαύρη ζάχαρη το πολύ)
Στις 2.30: 1μαύρη μπαγκέτα με τόνο, αγγούρι, ντομάτα
Στις 6.30: 1 στρογγυλό κουλούρι θεσ/νίκης
Στις 8: 1 μπισκότο με δημητριακά (50θερμίδες)
Στις 9: γυμναστήριο
Στις 11: 1 μαρούλι, 50γρ. καλαμπόκι, στήθος κοτόπουλο ψητό, 1κ.σ. λάδι


αυτα τα μπισκοτακια βρε αγαπη μου σε χορταινουν?μπορει να ετυχε σαν μερα(η οχι?) αλλα γενικα εδω εχεις πολυ ψωμοειδες...
αλλα ξαναλεω...τυχαια μερα ε?ξερω οτι ειναι ευκολο να τα τρως αυτα αλλα θα μπορουσες να εχεις μαζι σου πχ μια μπανανα η ενα παρεις τακα τακα ενα γιαουρτακι ακομη κ απο περιπτερο κ να φας...εχεις πολλες εναλλακτικες οπως πχ μια χουφτα ξηροκαρπια...μηλο...που σε χορταινοιυν πιο πολυ και ειναι και μια χαρα σαν τροφες...


Δυστυχώς καθόλου φρούτα και έβαλα και καλαμπόκι στη σαλάτα.
Θα κοιμηθώ σε καμμιά ώρα, να χωνέψω :)

Στο γυμναστήριο:

Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15 (15κιλά)
Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12 (15κιλά)
Dorsal 3x12 (15κιλά, μου βγήκε η γλώσσα να τα κάνω, στα 6 σταματούσα και έλεγα ένα ακόμη και ένα ακόμη για να φτάσω στα 12)

Ώμοι - Τραπεζοειδείς
Προτάσεις 4x12 (3κιλά)
Πλάγιες Εκτάσεις 3x10 (3κιλά)

Τρικέφαλοι
Πιέσεις Τροχαλίας 4x12 (15κιλά)
Kick Backs 3x12 (3κιλά)

Αποθεραπεία
15' ποδήλατο (με το ζόρι, πάντα με πιέζει πολύ η αποθεραπεία)
και φυσικά διατάσεις.


Gym, πώς τις βλέπεις τις ασκήσεις με αυτά τα κιλά?

τα κιλα ειναι σχετικα σε καθε γυμναστηριο και δεν μπορω να γνωριζω το εχεις στο δικο σου...τα κιλα σου εσυ νιωθεις οτι σε ζοριζουν στις τελευταιες επαναληψεις<?νιωθεις τοι δουλευεις η σου ειναι ευκολα?>αν ισχυει το δευτερο παει να πει οτι ηρθε η ωρα να ανεβασεις ...;)
Από διατροφή μάλλον θα κράξεις :)
χαχαχαχα....
Αυτό που θα σε κάνει να χαμογελάσεις, είναι ότι σήμερα παρά τη χάλια κατάστασή μου, ένιωθα ότι οι μύες μου ήθελαν να τεντωθούν και ξεκούνησα και πήγα!!!
τελεια...ανεβηκες μετα ετσι?:thumbup::thumbup:
Κοιλιακούς δεν έκανα, αυτό που ήθελα να ρωτήσω, είναι αν μπορώ να τους κάνω μετά το γυμναστήριο σπίτι (όπως και τις ασκήσεις για τους γλουτούς) ή είναι σημαντικό να γίνονται στο γυμν. πριν την αποθεραπεία?

ναι μπορεις...ειναι λεπτομερεια αλλα καλυτερα ειναι οτι εχεις να κανεις,καντο στο γυμναστηριο με την υπολοιπ[οη προπονηση σου να τελειωνεις εκει...σπιτι ειναι ο χωρος που ξεκουραζεσαι....γυμναστηριο ο χωρος που προπονεισαι....εκτος κ αν υπαρχει ειδικος λογος που θες να τα σπασεις...
εαν ρωτας προπονητικα αν πειραζει,οχι...καντα σπιτι!δεν τρεχει κατι...
αλλα μετα θα εχεις παλι διατασεις στα σημεια που δουλεψες...;)


Σας καληνυχτώ..
.

gym
24-01-12, 16:05
Ναι, έχεις δίκαιο.
Το παρατήρησα και εγώ γράφοντάς το και είναι και αυτό που με αγχώνει. Απλά κάθε φορά που πεινάω, θα πάρω ή μπάρα ή κουλούρι ή παξιμάδι. Πρέπει να το στρώσω αυτό. Νιώθω όμως ότι το "ψωμί" με κρατάει.

υπαρχουν εναλλακτικες ακομη κ αν εισαι στον δρομο....;)
στην αναγκη ενα συμπληρωμα πρωτεινης θα ηταν κατι που θα σου ελυνε τα χερια...

amst
26-01-12, 01:58
υπαρχουν εναλλακτικες ακομη κ αν εισαι στον δρομο....;)
στην αναγκη ενα συμπληρωμα πρωτεινης θα ηταν κατι που θα σου ελυνε τα χερια...

Γεια σας!

Τι είναι το συμπλήρωμα πρωτεϊνης??

Αυτά τα ψωμάκια, οι μπάρες, τα μπισκότα δημητριακών... μου αρέσουν. Δε μπορώ να πω ότι χορταίνω, αλλά όπως έλεγε και εκείνη η διαιτολόγος, μετά.... νεράκι.. χαχαχααα
Το γιαούρτι δε με τρελαίνει σαν γεύση και αν το φάω, θα πάρω κάτι με φρούτα-δημητρικά, να έχει γεύση.
Δεν έχω βρει λύση, πάντως έτσι ήταν οι περισσότερες μέρες μου (πολύ ψωμί δηλαδή). Το έστρωσα λίγο όμως και γράφω παρακάτω:

Τρίτη:

Στις 10: Μια φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φριγανιάς) + 1 ποτήρι γάλα + 50γρ. κουάκερ
Στις 12: 4βερίκοκα αποξ.
Στις 3.30: 2καλαμάκια κοτόπουλο, 1 πίτα αλάδωτη, ντομάτα, μαρούλι, 1κουταλιά τζατζίκι
Στις 7: 1χυμό 250ml
Στις 9.30: 1 αραβική πίτα με 2φέτες ζαμπόν, 2φέτες τυρί (light) (η αραβική ήταν μεγάλη- είναι πολύ μεγάλη, να προτιμώ τη μεσαία? απλά αυτή έτυχε να βρω)



Τετάρτη:

Στις 8: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς) + 1ποτήρι γάλα + 30γρ. κουάκερ
Στις 11: 1γαλικό με γάλα
Στη 1: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς)
Στη 1 γυμναστική: 30' ελλειπτικό + ασκήσεις με βαράκια για χέρια + ασκήσεις για γλουτούς + διατάσεις
Στις 3: 1.5 κουτάλα φασολάδα, 1φέτα ψωμί (στο παραπάνω μέγεθος)
Στις 6: 3σύκα
Στις 7: 1 σοκολατάκι που με κέρασαν (και μετά τίποτα, για να καλύψω τις θερμίδες από το σοκολατάκι) :unsure:
Α! Στις 10: μισό τσάι χαχαααχαααχαα


Well, για πείτε πώς βλέπετε τη διατροφή?

marvin
26-01-12, 02:28
Γεια σας!

Τι είναι το συμπλήρωμα πρωτεϊνης??

Αυτά τα ψωμάκια, οι μπάρες, τα μπισκότα δημητριακών... μου αρέσουν. Δε μπορώ να πω ότι χορταίνω, αλλά όπως έλεγε και εκείνη η διαιτολόγος, μετά.... νεράκι.. χαχαχααα
Το γιαούρτι δε με τρελαίνει σαν γεύση και αν το φάω, θα πάρω κάτι με φρούτα-δημητρικά, να έχει γεύση.
Δεν έχω βρει λύση, πάντως έτσι ήταν οι περισσότερες μέρες μου (πολύ ψωμί δηλαδή). Το έστρωσα λίγο όμως και γράφω παρακάτω:

Τρίτη:

Στις 10: Μια φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φριγανιάς) + 1 ποτήρι γάλα + 50γρ. κουάκερ
Στις 12: 4βερίκοκα αποξ.
Στις 3.30: 2καλαμάκια κοτόπουλο, 1 πίτα αλάδωτη, ντομάτα, μαρούλι, 1κουταλιά τζατζίκι
Στις 7: 1χυμό 250ml
Στις 9.30: 1 αραβική πίτα με 2φέτες ζαμπόν, 2φέτες τυρί (light) (η αραβική ήταν μεγάλη- είναι πολύ μεγάλη, να προτιμώ τη μεσαία? απλά αυτή έτυχε να βρω)



Τετάρτη:

Στις 8: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς) + 1ποτήρι γάλα + 30γρ. κουάκερ
Στις 11: 1γαλικό με γάλα
Στη 1: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς)
Στη 1 γυμναστική: 30' ελλειπτικό + ασκήσεις με βαράκια για χέρια + ασκήσεις για γλουτούς + διατάσεις
Στις 3: 1.5 κουτάλα φασολάδα, 1φέτα ψωμί (στο παραπάνω μέγεθος)
Στις 6: 3σύκα
Στις 7: 1 σοκολατάκι που με κέρασαν (και μετά τίποτα, για να καλύψω τις θερμίδες από το σοκολατάκι) :unsure:
Α! Στις 10: μισό τσάι χαχαααχαααχαα


Well, για πείτε πώς βλέπετε τη διατροφή?


:inandout::inandout:

gym
26-01-12, 18:53
Γεια σας!

Τι είναι το συμπλήρωμα πρωτεϊνης?? σκονη πρωτεινης...συμπληρωμα...συμπληρωνει εκει που δεν ειναι αρκετο το φαγητο σου...;)νερο πρωτεινη σεικερ κουνας πινεις τελος...:green::green:

Αυτά τα ψωμάκια, οι μπάρες, τα μπισκότα δημητριακών... μου αρέσουν. ατιμουλικοοοοοοΔε μπορώ να πω ότι χορταίνω, αλλά όπως έλεγε και εκείνη η διαιτολόγος, μετά.... νεράκι.. χαχαχααα βρε την διαιτολογοοοοοο
Το γιαούρτι δε με τρελαίνει σαν γεύση και αν το φάω, θα πάρω κάτι με φρούτα-δημητρικά, να έχει γεύση.βαλε εσυ αν θες κανελα η αντε κ λιγο μελι η φρουτα εσυ...γενικα ειμαι κατα αυτων των ετοιμων...αλλα μικρο το κακο...απλα σου λεω τι θεωρω καλυτερο εγω...
Δεν έχω βρει λύση, πάντως έτσι ήταν οι περισσότερες μέρες μου (πολύ ψωμί δηλαδή). Το έστρωσα λίγο όμως και γράφω παρακάτω:

Τρίτη:

Στις 10: Μια φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φριγανιάς) + 1 ποτήρι γάλα + 50γρ. κουάκερ
Στις 12: 4βερίκοκα αποξ.
Στις 3.30: 2καλαμάκια κοτόπουλο, 1 πίτα αλάδωτη, ντομάτα, μαρούλι, 1κουταλιά τζατζίκι
Στις 7: 1χυμό 250ml
Στις 9.30: 1 αραβική πίτα με 2φέτες ζαμπόν, 2φέτες τυρί (light) (η αραβική ήταν μεγάλη- είναι πολύ μεγάλη, να προτιμώ τη μεσαία? απλά αυτή έτυχε να βρω)



Τετάρτη:

Στις 8: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς) + 1ποτήρι γάλα + 30γρ. κουάκερ
Στις 11: 1γαλικό με γάλα
Στη 1: 1φέτα ψωμί βιτάμ-μέλι (μέγεθος φρυγανιάς)
Στη 1 γυμναστική: 30' ελλειπτικό + ασκήσεις με βαράκια για χέρια + ασκήσεις για γλουτούς + διατάσεις
Στις 3: 1.5 κουτάλα φασολάδα, 1φέτα ψωμί (στο παραπάνω μέγεθος)
Στις 6: 3σύκα
Στις 7: 1 σοκολατάκι που με κέρασαν (και μετά τίποτα, για να καλύψω τις θερμίδες από το σοκολατάκι) :unsure:
Α! Στις 10: μισό τσάι χαχαααχαααχαα


Well, για πείτε πώς βλέπετε τη διατροφή?
τωρα εγραψες την στρωμενη διατροφη σου η την πριν το στρωσιμο?:unsure:

tasos2
27-01-12, 00:46
Γεια σας!
Στις 7: 1 σοκολατάκι που με κέρασαν (και μετά τίποτα, για να καλύψω τις θερμίδες από το σοκολατάκι) :unsure:


Μη το ξανακανεις αυτο. Ειναι τεραστιο λαθος.

gym
27-01-12, 00:50
Μη το ξανακανεις αυτο. Ειναι τεραστιο λαθος.

περα απο το οτι ειναι κ δικαιολογια-τυψεις για το σοκολατακι :green::green:

lila_1
27-01-12, 12:13
Μη το ξανακανεις αυτο. Ειναι τεραστιο λαθος.
Μια χαρά είναι...αρκεί να μην το κάνει μετά από προπόνες.

amst
28-01-12, 11:34
τωρα εγραψες την στρωμενη διατροφη σου η την πριν το στρωσιμο?:unsure:

Καλημέρα!
Συγγνώμη που γράφω τόσο αργά, αλλά δεν προλάβαινα ούτε τον υπολογιστή να ανοίξω.
Αυτό που έγραψα ήταν το στρωμένο από την άποψη των "ψωμιών".

Γενικά, έχω κόψει τα κουλούρια, κάνω προσπάθεια να φάω κανένα γιαουρτάκι.


Σχετικά με το σοκολατάκι, κάποιες φορές ξεφεύγω, το ξέρω αλλά έχω στο μυαλό μου το εξής:
Καλύτερα να φάω κάτι μικρό τη στιγμή που το θέλω, παρά να το αφήσω, να το σκέφτομαι και μετά να ξεσπάσω σε καμμιά δεκαριά σοκολάτες (αυτό έκανα με τις δίαιτες και μετά το χεζα μετά).

amst
28-01-12, 11:35
:inandout::inandout:



marvin???

lila_1
28-01-12, 11:50
Σχετικά με το σοκολατάκι, κάποιες φορές ξεφεύγω, το ξέρω αλλά έχω στο μυαλό μου το εξής:
Καλύτερα να φάω κάτι μικρό τη στιγμή που το θέλω, παρά να το αφήσω, να το σκέφτομαι και μετά να ξεσπάσω σε καμμιά δεκαριά σοκολάτες (αυτό έκανα με τις δίαιτες και μετά το χεζα μετά).
:thumbup::thumbup:
Μια χαρά είναι απλά να φέρνεις σε ισορροποία τις θερμίδες σου..δηλαδή όποτε τρως να παραλείπεις κάποια μερίδα υδ/κα

gym
28-01-12, 12:30
Καλημέρα!
Συγγνώμη που γράφω τόσο αργά, αλλά δεν προλάβαινα ούτε τον υπολογιστή να ανοίξω.
Αυτό που έγραψα ήταν το στρωμένο από την άποψη των "ψωμιών".

Γενικά, έχω κόψει τα κουλούρια, κάνω προσπάθεια να φάω κανένα γιαουρτάκι.


Σχετικά με το σοκολατάκι, κάποιες φορές ξεφεύγω, το ξέρω αλλά έχω στο μυαλό μου το εξής:
Καλύτερα να φάω κάτι μικρό τη στιγμή που το θέλω, παρά να το αφήσω, να το σκέφτομαι και μετά να ξεσπάσω σε καμμιά δεκαριά σοκολάτες (αυτό έκανα με τις δίαιτες και μετά το χεζα μετά).

κοιταξε...κ παλι η διατροφη σου εχει πολλα ψωμοειδη αλλα εφοσον λες οτι το διορθωσεςα πο πριν(σιγουρα εκανες αλλαγες ε?;)τοτε το πας ετσι κ μετααααα οταν χρειαστει θα αλλαξεις...
δεν χρειαζεται να πιεζεσαι απο την αρχη...
να φας κ κοτατζ λεμε...ειναι καλο λεμεεε!

σχετικα με το γλυκακι εφοσον εχεις βρει οτι ετσι μπορεις να εισαι οκ,το κρατας οπως νιωθεις κ ακους κ αυτο που λεει η λιλα απο πανω /...:thumbup:

amst
28-01-12, 21:36
κοιταξε...κ παλι η διατροφη σου εχει πολλα ψωμοειδη αλλα εφοσον λες οτι το διορθωσεςα πο πριν(σιγουρα εκανες αλλαγες ε?;)τοτε το πας ετσι κ μετααααα οταν χρειαστει θα αλλαξεις...
δεν χρειαζεται να πιεζεσαι απο την αρχη...
να φας κ κοτατζ λεμε...ειναι καλο λεμεεε!

σχετικα με το γλυκακι εφοσον εχεις βρει οτι ετσι μπορεις να εισαι οκ,το κρατας οπως νιωθεις κ ακους κ αυτο που λεει η λιλα απο πανω /...:thumbup:

Είχα διαβάσει ένα αρθράκι που είχες ανεβάσει αρχικά, ότι δε μπορούμε να περάσουμε από τη σκέτη σαβούρα στον ατμό και αυτό ακριβώς κάνω.
Από τις 5 σαβούρες που έτρωγα τη μέρα έφτασα στη μια στις 5 μέρες και μετά στη μία την εβδομάδα.

Και σιγά σιγά θα στρώσουν όλα.
Έκοψα και τα "κουλούρια θεσσαλονίκης", εθισμός ήταν. και το γιαουρτάκι το δοκίμασα, σιγά σιγά θα το εντάξω στο απογευματινό.

Και όλα αυτά χάρη σε εσάς κυρίες μου

amst
28-01-12, 21:37
:thumbup::thumbup:
Μια χαρά είναι απλά να φέρνεις σε ισορροποία τις θερμίδες σου..δηλαδή όποτε τρως να παραλείπεις κάποια μερίδα υδ/κα

λίλα αυτή είσαι εσύ σε πιο μικρή ηλίκια? με το τσιγάρο στο στόμα??

gym
28-01-12, 21:45
λίλα αυτή είσαι εσύ σε πιο μικρή ηλίκια? με το τσιγάρο στο στόμα??

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
28-01-12, 21:46
Είχα διαβάσει ένα αρθράκι που είχες ανεβάσει αρχικά, ότι δε μπορούμε να περάσουμε από τη σκέτη σαβούρα στον ατμό και αυτό ακριβώς κάνω.
Από τις 5 σαβούρες που έτρωγα τη μέρα έφτασα στη μια στις 5 μέρες και μετά στη μία την εβδομάδα.

Και σιγά σιγά θα στρώσουν όλα.
Έκοψα και τα "κουλούρια θεσσαλονίκης", εθισμός ήταν. και το γιαουρτάκι το δοκίμασα, σιγά σιγά θα το εντάξω στο απογευματινό.

Και όλα αυτά χάρη σε εσάς κυρίες μου

αυτο ακριως λεω...οτι εφοσον εσυ λες οτι αυτη ειναι η στρωμενη σου διατροφη αρα ετρωγες πιο πολλα...αρα εισαι οκ...
βημα βημα γινονται ολα!το εχεις πιασει ωραια!:toast:

tasos2
28-01-12, 21:53
Μια χαρά είναι...αρκεί να μην το κάνει μετά από προπόνες.

Kαλα ειναι να τρωει λιγοτερο υδατανθρακα οταν τρωει σοκολατακι αλλα οχι να αποφυγει τελειως το γευμα ακομα και την πρωτεινη που θα επαιρνε.

lila_1
28-01-12, 22:04
Kαλα ειναι να τρωει λιγοτερο υδατανθρακα οταν τρωει σοκολατακι αλλα οχι να αποφυγει τελειως το γευμα ακομα και την πρωτεινη που θα επαιρνε.
Ε ναι προφανώς αλλά δεν ξέρουμε τι εννοεί "σοκολατάκι"
Μπορεί να χτύπησε κάτι σε μέγεθος Mars :turtle::turtle:
Αν και προσωπικά αν έτρωγα ένα σοκολατάκι μόνο, δεν θα κανα πουθενά έκπτωση, εκτός αν το κανα συνειδητά καθε μέρα

gym
30-01-12, 13:16
που σαι ρε αμστττττττττττττττττ?????????/

amst
30-01-12, 14:07
Καλημέρα!
Αρχικά, κάηκε ο υπολογιστής. Μετά έλειπα εκτός γιατί με έτρεχαν με τη δουλειά και τώρα στο κρεβάτι άρρωστη, σε λίγο με πυρετό μάλλον.
Όλα πάνε ανάποδα, έχω να γυμναστώ 4μέρες.
Μάλλον στο ελλειπτικό θα τα ρίξω και σήμερα.

Και δε χιονίζει κιόλας, να δούμε άσπρη μέρα!


Αυτά από μένα, εσείς?

xelashai
30-01-12, 14:09
Καλημέρα!
Αρχικά, κάηκε ο υπολογιστής. Μετά έλειπα εκτός γιατί με έτρεχαν με τη δουλειά και τώρα στο κρεβάτι άρρωστη, σε λίγο με πυρετό μάλλον.
Όλα πάνε ανάποδα, έχω να γυμναστώ 4μέρες.
Μάλλον στο ελλειπτικό θα τα ρίξω και σήμερα.

Και δε χιονίζει κιόλας, να δούμε άσπρη μέρα!


Αυτά από μένα, εσείς?

περαστικα σου!!!

gym
30-01-12, 14:10
αχ περαστικα σου ρε συ!:welcome::welcome:

amst
31-01-12, 16:04
Στις 9:30 1 ποτήρι γάλα, 2 αραβικές μικρές (σε θερμίδες όσες ένα τοστ), 2φ. ζαμπόν, 2φ. τυρί λάιτ
Στις 11:30 ένα κομμάτι κέικ χομ-μεϊντ, καμμιά 30-αριά γραμμάρια
Στη 1 ελλειπτικό 35' (παλμοί περίπου 140 είναι οκ?) και κοιλιακούς (λόγω γρίπης δεν παίρνω ανάσες και τα'παιξα)
Στις 2:30 1μαρούλι, 80γρ. καλαμπόκι (πολύ??), 120γρ. μπιφτέκι, 1κ.σ. λάδι
Κατά τις 4 θα χτυπήσω ένα ζελέ
Στις 6 ένα γιαουρτάκι (μπορώ να βάλω και φρούτο εδώ?)
και το βράδυ βλέπουμε

gym
31-01-12, 16:07
Στις 9:30 1 ποτήρι γάλα, 2 αραβικές μικρές (σε θερμίδες όσες ένα τοστ), 2φ. ζαμπόν, 2φ. τυρί λάιτ
Στις 11:30 ένα κομμάτι κέικ χομ-μεϊντ, καμμιά 30-αριά γραμμάρια
Στη 1 ελλειπτικό 35' (παλμοί περίπου 140 είναι οκ?) ΝΑΙκαι κοιλιακούς (λόγω γρίπης δεν παίρνω ανάσες και τα'παιξα) :green:
Στις 2:30 1μαρούλι, 80γρ. καλαμπόκι (πολύ??),ΟΧΙ 120γρ. μπιφτέκι, 1κ.σ. λάδι
Κατά τις 4 θα χτυπήσω ένα ζελέ
Στις 6 ένα γιαουρτάκι (μπορώ να βάλω και φρούτο εδώ?) 1 μηλο
και το βράδυ βλέπουμε

;)

amst
31-01-12, 16:29
;)

dear gym, thank you


ωραία φωτό έβαλες εσύ:)

gym
31-01-12, 16:29
dear gym, thank you


ωραία φωτό έβαλες εσύ:)

ειναι η δικη μας η ΘΕΑ Η ΕΛΕΝΑ ΠΛΑΚΙΤΣΗ...

ε δεν θα βαζω ολο τις ξενες....ε μααααααα!:bowdown::bowdown::bowdown:

amst
31-01-12, 17:23
ειναι η δικη μας η ΘΕΑ Η ΕΛΕΝΑ ΠΛΑΚΙΤΣΗ...

ε δεν θα βαζω ολο τις ξενες....ε μααααααα!:bowdown::bowdown::bowdown:

Δεν την ήξερα, μόλις τώρα είδα φώτος της.
Άψογη. Και όμορφο πρόσωπο και τέλειο κορμί.

amst
01-02-12, 11:39
1/2/'12

69.4kg

27.3% fat

1640 BMR
23.1 BMI

(οι μετρήσεις είναι από το ελλειπτικό και νομίζω είναι καλύτερες απ'την προηγουμένη, θα το ψάξω)

φωτός δεν ανεβάζω πάλι, ε?

gym
01-02-12, 11:43
1/2/'12

69.4kg

27.3% fat

1640 BMR
23.1 BMI

(οι μετρήσεις είναι από το ελλειπτικό και νομίζω είναι καλύτερες απ'την προηγουμένη, θα το ψάξω)

φωτός δεν ανεβάζω πάλι, ε?
κ γραψε κ υψος μαζι
βαλε ρε αμα μπορεις να ειναι συγκεντρωμενα:toast:

amst
01-02-12, 11:57
Οι προηγούμενες μετρήσεις

κιλά: 68
ύψος: 1.73
fat: 29.7%
BMR: 1580
B.T.: 5
BMI: 22.7

με το ίδιο ελλειπτικό, αλλά διαφορετική ζυγαριά.
από δω και πέρα θα ζυγίζομαι με την ίδια

amst
01-02-12, 12:06
1/2/'12

κιλά: 69.4kg

ύψος: 1.73

27.3% fat

1640 BMR

23.1 BMI



οι φωτός είναι πριν από 8μέρες νομίζω, αλλά δεν έχει αλλάξει και κάτι και δε μπορώ να βγάλω άλλες άμεσα


*************************************

gym
01-02-12, 12:07
:thumbup::thumbup::toast::toast:ωραια ολα συγκεντρωμενα!

amst
01-02-12, 12:19
11:00 1μπολάκι ρυζόγαλο

Θα πάω για ελλειπτικό αλλά πεινάω απίστευτα.
Να φάω μια αραβική με ζαμπόν τυρί (θερμίδες τοστ) ή είναι υπερβολή?

gym
01-02-12, 12:25
11:00 1μπολάκι ρυζόγαλο

Θα πάω για ελλειπτικό αλλά πεινάω απίστευτα.
Να φάω μια αραβική με ζαμπόν τυρί (θερμίδες τοστ) ή είναι υπερβολή?

κ, να πας για αεροβιο?
οχι

amst
01-02-12, 12:30
κ, να πας για αεροβιο?
οχι

οκ.. πάω για νεράκι λοιπόν!!! χαχαχαχαχχααχαααααααα

gym
01-02-12, 12:38
οκ.. πάω για νεράκι λοιπόν!!! χαχαχαχαχχααχαααααααα

καμαρι μου εσυ:clap::clap:

amst
01-02-12, 16:08
11:00 1μπολάκι ρυζόγαλο
1:00 3βερύκοκα αποξ. + 1τσάι
3:00 1μαρούλι, 2κουταλιές καλαμπόκι, 1κ.σ. λάδι, 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1.5φ. ψωμί

gym
01-02-12, 16:12
11:00 1μπολάκι ρυζόγαλο
1:00 3βερύκοκα αποξ. + 1τσάι
3:00 1μαρούλι, 2κουταλιές καλαμπόκι, 1κ.σ. λάδι, 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1.5φ. ψωμί

αγαπη μου εσυ....που πηγε η αραβικη οεοε?????:green::green::green:

amst
02-02-12, 01:27
1/2

11:00 1μπολάκι ρυζόγαλο
1:00 3βερύκοκα αποξ. + 1τσάι
3:00 1μαρούλι, 2κουταλιές καλαμπόκι, 1κ.σ. λάδι, 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1.5φ. ψωμί
5:00 1γιαούρτι με φρούτα 1% (να το συνηθίσω και θα φτάσω και στο σκέτο με μέλι)
7:00 μπισκότα με δημητρικά (περίπου 150θερμίδες)
9:15 1καλαμάκι με 1φ.ψωμί (ήμουν έξω, πού να φάω σαλάτα :( )
00:00 1 μπολ ζελέ

Νερό 1 λίτρο περίπου (λίγο)
Ελλειπτικό 15' (ελάχιστο)

Τα ψιλοσκάτωσα πάλι με τα ψωμιά, αλλά με το ζόρι κρατήθηκα να μη φάω τοστ όταν έφτασα σπίτι. Πείνα....... είμαι σίγουρη πως αν έπινα περισσότερο νερό, θα πεινούσα λιγότερο.

Ελπίζω αύριο να τα πάω καλύτερα

xelashai
02-02-12, 01:36
δεν τρως λευκο ψωμι ε?

amst
02-02-12, 01:44
δεν τρως λευκο ψωμι ε?

λαλαλαλαλαλαλαλαλλααααααααααααααααααα


λευκό :( αφού και στα δύο γεύματα ήταν απ'έξω....
τι μ!@#@$κιες κάνω.... πωωωωωω δεν το είχα σκεφτεί

xelashai
02-02-12, 01:46
λαλαλαλαλαλαλαλαλλααααααααααααααααααα


λευκό :( αφού και στα δύο γεύματα ήταν απ'έξω....
τι μ!@#@$κιες κάνω.... πωωωωωω δεν το είχα σκεφτεί

ολικης απο αυριο ετσι???
αν συνεχισεις με το λευκο δεν θα το κοψεις ποτε!

amst
02-02-12, 01:48
ολικης απο αυριο ετσι???
αν συνεχισεις με το λευκο δεν θα το κοψεις ποτε!

Γαμώτο, δε θα στρώσω ποτέ.
Πεινάω συνέχειααααααααααααααααααα..............

Οκ, Ολικής!!

xelashai
02-02-12, 01:56
Γαμώτο, δε θα στρώσω ποτέ.
Πεινάω συνέχειααααααααααααααααααα..............

Οκ, Ολικής!!

θα στρωσεις μην ανησυχεις...
κι εγω στην αρχη ετσι ημουν...πεινουσα απιστευτα
το λευκο χωψι δεν σου προσφερει τιποτα...τουλαχιστον το ολικης εχει φυτικες ινες οι οποιες σε χορταινουν
μικρες φετουλες ομως γιατι απο θερμιδες ειναι το ιδιο

amst
02-02-12, 02:16
θα στρωσεις μην ανησυχεις...
κι εγω στην αρχη ετσι ημουν...πεινουσα απιστευτα
το λευκο χωψι δεν σου προσφερει τιποτα...τουλαχιστον το ολικης εχει φυτικες ινες οι οποιες σε χορταινουν
μικρες φετουλες ομως γιατι απο θερμιδες ειναι το ιδιο

Σ'ευχαριστώ ρε!
Αλήθεια, αν δε μου το έλεγες, θα συνέχιζα λευκό. Τι έπαθα αυτή την εβδομάδα. Τσατσαρωνάκης από αύριο......!!!!!

xelashai
02-02-12, 02:19
Σ'ευχαριστώ ρε!
Αλήθεια, αν δε μου το έλεγες, θα συνέχιζα λευκό. Τι έπαθα αυτή την εβδομάδα. Τσατσαρωνάκης από αύριο......!!!!!
απο φουρνο αν μπορεις..να αποφυγεις κ τα συντηρητικα

eli_din3
02-02-12, 02:40
Γαμώτο, δε θα στρώσω ποτέ.
Πεινάω συνέχειααααααααααααααααααα..............

Οκ, Ολικής!!

το ολικης με εχει καταστρεψει... εγω δεν ετρωγα ποτε ψωμι... να τρωγα μια φορα τον χρονο και αυτο αν ημασταν σε ταβερνα.. απο τοτε π παιρνω ολικης...... δεν μπορω να σταματησω.. τοσο νοστιμο θεε μου..τοσες διαφορετικες παραλλαγες...τοσοι φουρνοι.................

gym
02-02-12, 10:49
θα στρωσεις μην ανησυχεις...
κι εγω στην αρχη ετσι ημουν...πεινουσα απιστευτα
το λευκο χωψι δεν σου προσφερει τιποτα...τουλαχιστον το ολικης εχει φυτικες ινες οι οποιες σε χορταινουν
μικρες φετουλες ομως γιατι απο θερμιδες ειναι το ιδιο

επισης πολυ καλη επιλογη ειναι το γερμανικο το ψωμι το λεγομενο PUMPERNICKEL
οριστε κ ενα βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=zNc-NVfbu04

PEGY
02-02-12, 13:59
Λοιπόν περασα κ εγω για επίσκεψη!

Απ τις φωτο βλέπω πως έχεις πολύ ωραία φιγούρα, το δέρμα σου είναι σφιχτό και τα επίμαχα σημεία κοιτούν τον ουρανό.
Με κατάλληλη διατροφή και γυμναστική δεν θα σε γνωρίζουμε!

Στο θέμα διατροφή σίγουρα δεν είμαι η ειδική, ωστοσο θα επισημάνω κ εγώ τα εξης:
Πολλαααααααααααααααααα ψωμια, απειρα. Χρησιμοποίησε πατατα,ρυζι κ απο ψωμί 2 φ. την ημέρα είσαι οκ, οχι κάθε μέρα.

Το άσπρο ψωμι είναι μεγάλο ΟΧΙ. Δεν περιέχει κανενα απολύτως θρεπτικό συστατικό, μας παρέχει μονο θερμίδες κ τίποτα άλλο.Δεν μπορουμε να το σταματήσουμε γιατι είναι άκρως εθιστικό στον οργανισμό, όπως η άσπρη ζάχαρη, τα λευκά μακαρόνια.
Ο κορεσμός σου πράγματι θα επέλθει απο την πρωτεϊνη, τα πράσινα λαχανικά κ τα καλά λίπη (ελαιόλαδο, ξηροι καρποί, αβοκάντο κ.α.)

amst
02-02-12, 23:39
10:00 1ποτήρι γάλα, 55γρ. μούσλι
13:00 1 ζελέ λάιτ
14.30 1 κούπα αρακά με καρότα, ελάχιστο καλαμπόκι, 1/3 μιας μικρής πατάτας, 60γρ. τυρί, 1αραβική μικρή με 2φ. ζαμπόν, 1φ. τυρί
5:00 1σακουλάκι δημητρικά (150 θερμίδες)
7:00 4βερύκοκα αποξηραμένα
9:30 μαρούλι, 1τόνο σε νερό χωρίς ψωμί

30' ελλειπτικό
νερό πάλι λίγο, γύρω στο λίτρο

είχα τύψεις για την αραβική στο καπάκι μετά το μεσημεριανό, αλλά πεινούσα
και τώρα πεινάω, θα πιω νεράκι......... :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

amst
02-02-12, 23:44
είναι λίγο καλύτερο απ'τα προηγούμενα?

το τι αγώνα κάνω εχθές και σήμερα να μην πλακωθώ στο φαϊ...... πεινάω ρε γαμώτο.

eli_din3
02-02-12, 23:47
είναι λίγο καλύτερο απ'τα προηγούμενα?

το τι αγώνα κάνω εχθές και σήμερα να μην πλακωθώ στο φαϊ...... πεινάω ρε γαμώτο.

εγω οταν πειναω (δηλαδη την μιση μερα :P) κανω ενα ωραιο καυτο τσαιι.. και γεμιζει το στομαχακι.. και καιγεσαι και δεν πεινας :P κρατα γεραααα αμστ!!!! το χεις ! παμε τελεια!

amst
03-02-12, 00:01
εγω οταν πειναω (δηλαδη την μιση μερα :P) κανω ενα ωραιο καυτο τσαιι.. και γεμιζει το στομαχακι.. και καιγεσαι και δεν πεινας :P κρατα γεραααα αμστ!!!! το χεις ! παμε τελεια!

απ'το νερό, πάμε στο βραστό νερό... καλή φάση!!!
χαχαχαχααχααααααααααα
πλάκα κάνω, ευχαριστώ eli. θα το δοκιμάσω και αυτό.

amst
04-02-12, 09:47
3/2

9:00 1 ποτήρι γάλα+50γρ. μούσλι
12:30 20φυστίκια
15:00 1κούπα αρακά, μισή πατάτα, καρότα, 40γρ. τυρί
16:00 2μπισκότα δημητριακών (100θερμίδες)
20:00 1 χούφτα φυστίκια (αυτά είχαν αλάτι :unsure: )
21:30 σαλάτα μαρούλι, 1καλαμάκι κοτόπουλο, μισή φέτα ψωμί
23:00 μισό ποτήρι χυμό πορτοκάλι


δεν έχει βελτιωθεί κάπως?
Α! Και δεν πεινούσα επιτέλους!!!


Καλημέρα:)

gym
04-02-12, 23:58
και βεβαια βελτιωθηκες!

γερα παμε!:toast::toast::weights:

amst
05-02-12, 20:30
4/2

8:00 1ποτήρι γάλα + 50γρ. μούσλι
12:30 1κομμάτι κολοκυθόπιτα (κολοκύθι, τραχανάς, σταφίδες, μέλι)
14:00 1 μπριζόλα, χόρτα βραστά, 1φ. ψωμί ΜΑΥΡΟ, 1κ.σ. λάδι
15.30 1 καφέ
17:30 μια μπουκιά χαλβά :unsure:
21:00 3κομμάτια σπανακόπιτα χωρίς λάδι, (χωρίς το πάνω φύλλο, μόνο το κάτω και τη γέμιση, σπιτική σπανακόπιτα, χωρίς λάδι) + λίγο κοτόπουλο ψητό

amst
05-02-12, 20:35
5/2

9:30 2κομμάτια κολοκυθόπιτα (φύλλο σπιτικό, κολοκύθι, τραχανάς, σταφίδες, μέλι)+1 ποτήρι γάλα
12:00 3μανταρίνια
13:00 σούπα με μισή πατάτα βραστή και ένα κομμάτι βακαλάο, 1/3φ. ψωμί, 2ελιές, μια μπουκιά κρέας :P:P:P:P
15:00 1κομμάτι κολοκυθόπιτα+1ρόφημα σοκολάτας χωρίς ζάχαρη


λέω να φάω μούσλι-γάλα τώρα και τέλος για σήμερα. υπερβολικό? δεν παίζει και τίποτα άλλο.......

amst
05-02-12, 22:59
5/2

9:30 2κομμάτια κολοκυθόπιτα (φύλλο σπιτικό, κολοκύθι, τραχανάς, σταφίδες, μέλι)+1 ποτήρι γάλα
12:00 3μανταρίνια
13:00 σούπα με μισή πατάτα βραστή και ένα κομμάτι βακαλάο, 1/3φ. ψωμί, 2ελιές, μια μπουκιά κρέας :P:P:P:P
15:00 1κομμάτι κολοκυθόπιτα+1ρόφημα σοκολάτας χωρίς ζάχαρη


λέω να φάω μούσλι-γάλα τώρα και τέλος για σήμερα. υπερβολικό? δεν παίζει και τίποτα άλλο.......

20:00 μούσλι-γάλα

21:30 2φ. τυρί λάιτ + 1κομματάκι αραβική :unsure:

gym
06-02-12, 00:14
20:00 μούσλι-γάλα

21:30 2φ. τυρί λάιτ + 1κομματάκι αραβική :unsure:

προσεχε τις ωρες που τρως υδατανθρακα!κ ας ειναι κομματακι!μαλλον την αγαπας την αραβικη πουλι μου ε?:green::green:

amst
06-02-12, 10:23
προσεχε τις ωρες που τρως υδατανθρακα!κ ας ειναι κομματακι!μαλλον την αγαπας την αραβικη πουλι μου ε?:green::green:

και να φανταστείς πως δεν τρελαίνομαι για την αραβική... απλά αυτό βρίσκω σπίτι όταν πεινάω!!!
το μούσλι ήταν οκ για βραδινό???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

lila_1
06-02-12, 10:57
προσεχε τις ωρες που τρως υδατανθρακα!κ ας ειναι κομματακι!μαλλον την αγαπας την αραβικη πουλι μου ε?:green::green:
Γιατί να τις προσέχει??

gym
06-02-12, 12:19
Γιατί να τις προσέχει??

γιατι βλεπω οτι τις αγαπαει πολυ ρε συ...

συγκριτικα σαν ποιοτητα κ επιλογη ειναι πολυυυυ ανωτερη απο αλλα ψωμοειδη...

ειδικα αν την φτιαχνει κ μονη της απλα πρεπει σιγα σιγα να μπει στη διαδικασια να μειωνει αυτα τα ψωμοειδη κ να αντικαθιστα με κατι πχ σαν πατατουλα...ρυζακι...

θα την φαει κ αυτην αλλα ας εχει κ εναλλαγες...


υ.γ. για τις ωρες λες η για τις αραβικες?χαχα



ας πω κ για τις ωρες....ε δεν θα φαει υδατανθρακα κ θα κοιμηθει...ποιος ο λογος ?καλυτερα λιγο πριν τον υπνο να το αποφευγει...
δεν ειναι μονοδρομος αυτο αλλα μπορει κ να την βοηθησει

lila_1
06-02-12, 12:21
Για τις ώρες λέω ρε :green:

gym
06-02-12, 12:23
και να φανταστείς πως δεν τρελαίνομαι για την αραβική... απλά αυτό βρίσκω σπίτι όταν πεινάω!!!
το μούσλι ήταν οκ για βραδινό???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

καλη ειναι ειδικα αμα εισαι εξω κ τακα τακα φτιαχνεις κατι απλα επειδη βλεπω το εχεις συχνα στο σπιτι...

αν πεινας προτιμοτερο να φας μια πατατα αντι για αραβικη...θα σε κρατησει κ πιο πολυ...

το μουσλι δεν ειναι οτι καλυτερο για βραδυ αλλα δεν εβαλες κ καμια τρελη ποσοτητα...

γενικα βραδυ να προτιμας κατι σε σαλατικο με πρωτεινη η κανενα γαλακτοκομικο με ξηροκαρπια αν θες...
κατι ελαφρυ αν πεεσεις συντομα για υπνο...αν πεσεις σε τριωρο ε θα φας εννεοιται

gym
06-02-12, 12:25
Για τις ώρες λέω ρε :green:

κ καθομαι κ λεω για τις πιτες πρωινιατικα...:green::green:


ε ναι αυτο ρε...να μην μπουκωνει με υδατ πριν κοιμηθει...δεν υπαρχει λογος...

μετα δεν θα κανει κατι,θα κοιμηθει...οποτε ας το βαλει προτιμοτερο γυρω απο προπονηση κ μεσα στη μερα να εχει ενεργεια παρα το βραδυ

lila_1
06-02-12, 12:27
κ καθομαι κ λεω για τις πιτες πρωινιατικα...:green::green:


ε ναι αυτο ρε...να μην μπουκωνει με υδατ πριν κοιμηθει...δεν υπαρχει λογος...

μετα δεν θα κανει κατι,θα κοιμηθει...οποτε ας το βαλει προτιμοτερο γυρω απο προπονηση κ μεσα στη μερα να εχει ενεργεια παρα το βραδυ

Δε νομίζω ότι έχει θέμα, εφόσον, εννοείται, της βγαίνουν οι θερμίδες...
Αν δηλαδή λόγω χρόνου ή οτιδήποτε έχει παραλείψει να φάει υ/κα, μπορεί να τον φάει για βράδυ...Δε θα γίνει λίπος..και την επόμενη μέρα θα τον χρησιμοποιήσει σαν ενέργεια που λες.

gym
06-02-12, 12:33
Δε νομίζω ότι έχει θέμα, εφόσον, εννοείται, της βγαίνουν οι θερμίδες...
Αν δηλαδή λόγω χρόνου ή οτιδήποτε έχει παραλείψει να φάει υ/κα, μπορεί να τον φάει για βράδυ...Δε θα γίνει λίπος..και την επόμενη μέρα θα τον χρησιμοποιήσει σαν ενέργεια που λες.

:thumbup::thumbup:κ εγω εκει ειμαι...

απλα δν ειμαι σιγουρη αν το κανει συστημα τι γινεται!

πχ εγω ξερω για μενα οτι υδατ το βραδυ κ υπνος...γιοκ...
ασε που εχω δυσκολια μετα στον υπνο...

αυτο δεν ειναι απολυτο γι αυτο ειπα δεν ειναι μονοδρομος αλλα ας δοκιμασει επανω της κ βλεπει....

amst
07-02-12, 01:16
6/2

9:00 1ποτήρι γάλα+55γρ. μούσλι
10:30 1κομματάκι κολοκυθόπιτα (ευτυχώς τέλειωσε)
11:00 γυμναστήριο
15' ζέσταμα διάδρομο
15' κοιλιακούς
10' ασκήσεις για γλουτούς


Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12 (2κιλά-δε μ'έπιασε πολύ, αλλά μετά πήγαινε 4 και δε μπορούσα)
Πιέσεις μηχανής 3x15 (10 κιλά, δε μπορούσα να το βγάλω.... πόνος)
Εκτάσεις μηχανής 3x12 (15κιλά)
διατάσεις χεριών

Πόδια-Γάμπες (εδώ έβαζα 15 κιλά- πόνος στις κάμψεις δικεφάλων, με δυσκολία έβγαιναν)
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12(εδώ υπάρχει θέμα, βάζω 10 κιλά και δε μπορώ ούτε 8επαναλήψεις να κάνω. βάζω 5κιλά και πάλι δε μπορώ :unsure: )
Κάμψεις Αλτήρων 3x12 (2κιλά)

διατάσεις

15' ποδήλατο

διατάσεις ξανά

14:30 2κουτ. φασολάδα, 5ελιές, 1φέτα ψωμί μαύρο
15:30 1μανταρίνι
18:30 3μανταρίνια
21:30 μπρόκολο βραστό, 1μεσαία πατάτα βραστή, 2αυγά

gym, θα μπορούσαμε κάποια στιγμή αργότερα να βγάζαμε πρόγραμμα που να διαρκεί λιγότερο? ή να κάνω κάποια στο γυμναστήριο και κάποια άλλα σπίτι? ή το τελευταίο (αποθεραπεία) να έκανα λιγότερο και να έκανα σπίτι ελλειπτικό?
αυτό το συνεχόμενο δίωρο με σκοτώνει. τρέχω σαν παλαβή να προλάβω τα υπόλοιπα μέσα στη μέρα

gym
07-02-12, 01:22
6/2

9:00 1ποτήρι γάλα+55γρ. μούσλι
10:30 1κομματάκι κολοκυθόπιτα (ευτυχώς τέλειωσε)
11:00 γυμναστήριο
15' ζέσταμα διάδρομο
15' κοιλιακούς
10' ασκήσεις για γλουτούς


Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12 (2κιλά-δε μ'έπιασε πολύ, αλλά μετά πήγαινε 4 και δε μπορούσα)
Πιέσεις μηχανής 3x15 (10 κιλά, δε μπορούσα να το βγάλω.... πόνος)
Εκτάσεις μηχανής 3x12 (15κιλά)
διατάσεις χεριών

Πόδια-Γάμπες (εδώ έβαζα 15 κιλά- πόνος στις κάμψεις δικεφάλων, με δυσκολία έβγαιναν)
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12(εδώ υπάρχει θέμα, βάζω 10 κιλά και δε μπορώ ούτε 8επαναλήψεις να κάνω. βάζω 5κιλά και πάλι δε μπορώ :unsure: )
Κάμψεις Αλτήρων 3x12 (2κιλά)

διατάσεις

15' ποδήλατο

διατάσεις ξανά

14:30 2κουτ. φασολάδα, 5ελιές, 1φέτα ψωμί μαύρο
15:30 1μανταρίνι
18:30 3μανταρίνια
21:30 μπρόκολο βραστό, 1μεσαία πατάτα βραστή, 2αυγά

gym, θα μπορούσαμε κάποια στιγμή αργότερα να βγάζαμε πρόγραμμα που να διαρκεί λιγότερο? ή να κάνω κάποια στο γυμναστήριο και κάποια άλλα σπίτι? ή το τελευταίο (αποθεραπεία) να έκανα λιγότερο και να έκανα σπίτι ελλειπτικό?
αυτό το συνεχόμενο δίωρο με σκοτώνει. τρέχω σαν παλαβή να προλάβω τα υπόλοιπα μέσα στη μέρα

εννοειται θα το φτιαξουμε!don't worry!

amst
07-02-12, 01:24
εννοειται θα το φτιαξουμε!don't worry!

ωραία, ωραία.... ;);)
κλείνουν τα μάτια μου, καληνύχτα από τη βροχερή αθήνα

amst
07-02-12, 22:20
7/2

9:30 55γρ. μούσλι+1ποτήρι γάλα+1κ.γ. μέλι+άπειρη κανέλλα
12:00 1/4μήλο+1/4μπανάνα+ελάχιστο μέλι+άπειρη κανέλλα
14:30 σαλάτα πράσινη με 1κ.σ. λάδι + ξύδι +2καλαμάκια κοτόπουλο+1φ.ψωμί
19:00 2μεσαίες αραβικές (βάρος όσο 2φέτες τοστ)3φ.ζαμπόν, 3φ. τυρί λάιτ (+1πιρουνιά μακαρόνια. 1όμως :unsure:)
21:00 1γιουρτάκι 2%, 1κ.γ. μέλι, 1/4πορτοκάλι



Μιας και είμαι σε φάση που δοκιμάζω φαγητά και συνδυασμούς, ότι παρατηρήσεις έχετε σχετικά με τη διατροφή, μου κάνει ΠΑΡΑ πολύ καλό και με βοηθάτε.

Gianna
07-02-12, 23:19
Αυτές οι πίτες, κόλαση, εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;; Σου μιλάει μια...πιτομανής!!! ΄:porc: Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες είμαι ικανή να φάω, ειδικά οι ετοιματζίδικες φεύγουν σαν να ναι από χαρτί...

eli_din3
07-02-12, 23:23
Αυτές οι πίτες, κόλαση, εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;; Σου μιλάει μια...πιτομανής!!! ΄:porc: Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες είμαι ικανή να φάω, ειδικά οι ετοιματζίδικες φεύγουν σαν να ναι από χαρτί...

καλα κανει μια πιτα η γιαγια μου... κολοκυθακι... φετα.. και γαλοπουλα.. ΝΤΑΞΕΙ ΟΚ ΣΚΟΤΩΣΕ ΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ..

amst
07-02-12, 23:25
Αυτές οι πίτες, κόλαση, εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;; Σου μιλάει μια...πιτομανής!!! ΄:porc: Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες είμαι ικανή να φάω, ειδικά οι ετοιματζίδικες φεύγουν σαν να ναι από χαρτί...

Χωρίς μαγιονέζα ή κηπουρού, τι να κλασσουν???????? χαχααχαχααχαχαααααα :P:P
Αλλά κρατάνε ρε παιδί μου!

Καλά, εμένα και τα τοστς μ'αρέσουν και τα πιτόγυρα... μμμ.....υδατάνθρακας!!!

Gianna
07-02-12, 23:25
καλα κανει μια πιτα η γιαγια μου... κολοκυθακι... φετα.. και γαλοπουλα.. ΝΤΑΞΕΙ ΟΚ ΣΚΟΤΩΣΕ ΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ..

Πίτα από γιαγιά, όχι δεν θα σε σκοτώσω, απλά θα βάλω τα κλάματα τώωωρα!!

amst
07-02-12, 23:54
ναι, θυμήστε μου ότι τέλειωσε η κολοκυθόπιτα :banghead::banghead:
του χρόνου πάλι

amst
07-02-12, 23:59
6/2

9:00 1ποτήρι γάλα+55γρ. μούσλι
10:30 1κομματάκι κολοκυθόπιτα (ευτυχώς τέλειωσε)
11:00 γυμναστήριο
15' ζέσταμα διάδρομο
15' κοιλιακούς
10' ασκήσεις για γλουτούς


Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12 (2κιλά-δε μ'έπιασε πολύ, αλλά μετά πήγαινε 4 και δε μπορούσα)
Πιέσεις μηχανής 3x15 (10 κιλά, δε μπορούσα να το βγάλω.... πόνος)
Εκτάσεις μηχανής 3x12 (15κιλά)
διατάσεις χεριών

Πόδια-Γάμπες (εδώ έβαζα 15 κιλά- πόνος στις κάμψεις δικεφάλων, με δυσκολία έβγαιναν)
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12(εδώ υπάρχει θέμα, βάζω 10 κιλά και δε μπορώ ούτε 8επαναλήψεις να κάνω. βάζω 5κιλά και πάλι δε μπορώ :unsure: )
Κάμψεις Αλτήρων 3x12 (2κιλά)

διατάσεις

15' ποδήλατο

διατάσεις ξανά

14:30 2κουτ. φασολάδα, 5ελιές, 1φέτα ψωμί μαύρο
15:30 1μανταρίνι
18:30 3μανταρίνια
21:30 μπρόκολο βραστό, 1μεσαία πατάτα βραστή, 2αυγά

gym, θα μπορούσαμε κάποια στιγμή αργότερα να βγάζαμε πρόγραμμα που να διαρκεί λιγότερο? ή να κάνω κάποια στο γυμναστήριο και κάποια άλλα σπίτι? ή το τελευταίο (αποθεραπεία) να έκανα λιγότερο και να έκανα σπίτι ελλειπτικό?
αυτό το συνεχόμενο δίωρο με σκοτώνει. τρέχω σαν παλαβή να προλάβω τα υπόλοιπα μέσα στη μέρα

άσχετο:
σήμερα πονάω παντού... περπατάω και είμαι πιασμένη...
στο leg press έβαλα 40kg. γαμ@τη άσκηση

amst
08-02-12, 00:28
άσχετο:
σήμερα πονάω παντού... περπατάω και είμαι πιασμένη...
στο leg press έβαλα 40kg. γαμ@τη άσκηση

gym, επειδή κάποια στιγμή θα δεις το λογκ μου, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μου βγαίνουν οι ασκήσεις που με το ζόρι βγάζω 3-4 επαναλήψεις (πιέσεις μηχανής + κάμψεις τροχαλίας) ή με τον καιρό θα στρώσει? μήπως κάποια άσκηση στο σπίτι για να τους δυναμώσω??

lila_1
08-02-12, 00:40
gym, επειδή κάποια στιγμή θα δεις το λογκ μου, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μου βγαίνουν οι ασκήσεις που με το ζόρι βγάζω 3-4 επαναλήψεις (πιέσεις μηχανής + κάμψεις τροχαλίας) ή με τον καιρό θα στρώσει? μήπως κάποια άσκηση στο σπίτι για να τους δυναμώσω??

Καλύτερα να μειώσεις το βάρος και να βγάζεις 12-15 τώρα που σαι αρχάρια....

amst
08-02-12, 01:50
Καλύτερα να μειώσεις το βάρος και να βγάζεις 12-15 τώρα που σαι αρχάρια....

μήπως να μη βάζω καθόλου βάρος? στις κάμψεις τροχαλίας δε βγάζω ούτε 4επαναλ. με 5κιλά :shock::shock:
δεν ένιωθα τόσο αγύμναστο το χέρι μου πάντως

λίλα, μιας και μπήκες, τι διατροφή πώς τη βλέπεις?

lila_1
08-02-12, 09:54
όπου δε μπορείς να βγάλεις επαναλήψεις με βάρος, μείωσέ το...θα ρθει και το βάρος σιγά σιγά
Όταν λες κάμψεις τροχαλίας εννοείς την άσκηση για 3κέφαλα? Πως γίνεται να μη μπορείς ούτε 5 κιλά? 1-1 χέρι κάνεις μήπως?

Αν με 5 κιλά βγάζεις 4 επαν (πολύ δύσκολο μου φαίνεται βέβαια) μη βάζεις καθόλου βάρος (όπου γίνεται)...
Ένας καλός μπούσουλας είναι να βάζεις πάντα στόχο τις 12 επαναλήψεις...όταν δεις ότι αυτές βγαίνουν άνετα στο 1ο σετ, αυξάνεις βάρος και τις ρίχνεις...συνεχίζεις με αυτό το βάρος μέχρι να ξαναπιάσεις τις 12 κοκ...
Τι πρόγραμμα κάνεις στο γυμ?

Όσο για τη διατροφή..δεν την έχω κοιτάξει...για μία μέρα ενδειτικά που είδα

3/2

9:00 1 ποτήρι γάλα+50γρ. μούσλι
12:30 20φυστίκια
15:00 1κούπα αρακά, μισή πατάτα, καρότα, 40γρ. τυρί
16:00 2μπισκότα δημητριακών (100θερμίδες)
20:00 1 χούφτα φυστίκια (αυτά είχαν αλάτι :unsure: )
21:30 σαλάτα μαρούλι, 1καλαμάκι κοτόπουλο, μισή φέτα ψωμί
23:00 μισό ποτήρι χυμό πορτοκάλι


Θα λεγα να αυξήσεις λίγο την πρωτείνη, μου φαίνεται λίγη....κατα τ άλλα απο τη στιγμή που μετράς θερμίδες, είσαι οκ
Βασικά μου φάινονται πολύ λίγα...δεν πεινάς?

amst
08-02-12, 11:00
όπου δε μπορείς να βγάλεις επαναλήψεις με βάρος, μείωσέ το...θα ρθει και το βάρος σιγά σιγά
Όταν λες κάμψεις τροχαλίας εννοείς την άσκηση για 3κέφαλα? Πως γίνεται να μη μπορείς ούτε 5 κιλά? 1-1 χέρι κάνεις μήπως?

Αν με 5 κιλά βγάζεις 4 επαν (πολύ δύσκολο μου φαίνεται βέβαια) μη βάζεις καθόλου βάρος (όπου γίνεται)...
Ένας καλός μπούσουλας είναι να βάζεις πάντα στόχο τις 12 επαναλήψεις...όταν δεις ότι αυτές βγαίνουν άνετα στο 1ο σετ, αυξάνεις βάρος και τις ρίχνεις...συνεχίζεις με αυτό το βάρος μέχρι να ξαναπιάσεις τις 12 κοκ...
Τι πρόγραμμα κάνεις στο γυμ?

Όσο για τη διατροφή..δεν την έχω κοιτάξει...για μία μέρα ενδειτικά που είδα

Θα λεγα να αυξήσεις λίγο την πρωτείνη, μου φαίνεται λίγη....κατα τ άλλα απο τη στιγμή που μετράς θερμίδες, είσαι οκ
Βασικά μου φάινονται πολύ λίγα...δεν πεινάς?


Καλημέρα!
Αυτό που με δυσκολεύει είναι το πεκ-ντεκ, με 10κιλά βγάζω επαναλήψεις 5-6 με πολύ πόνο. Μάλλον θα το ρίξω στα 5κιλά.
Αυτό που μου φαίνεται αδύνατο είναι οι κάμψεις δικεφάλων σε τροχαλία ( http://wwww.menshealth.gr/fitness.general.6.5446.html όπως φαίνεται σ'αυτό το σάιτ ) όπου και με 5κιλά δεν τα καταφέρνω.

Ε εντάξει, συνηθίζω την πείνα και τώρα είμαι καλύτερα :)

Βασικά σ'ευχαριστώ!

gym
08-02-12, 11:11
δεν χρειαζεται να πεινας πουλακι μου για να χασεις...
λιγο να μπεις σε μια σειρα κ με προπονησουλα θα μπουνε σε μια σειρα ολα...
η προπονηση θα σε βοηθησει πραγματικα πολυ...

το προγραμμα δωσε μου λιγο χρονο να το διορθωσουμε αναλογα με το προγραμμα σου οκ?!;)

lila_1
08-02-12, 11:14
Κάνε με ελεύθερα βαράκια αν δε μπορείς στη τροχαλία...πάντως περίεργο μου φαίνεται...μάλλον θα ναι η συγκεκριμένη τροχαλία...κάτι θα πάιζει με τις τριβές..
Στη θέση σου θα βαζα πιο χορταστικές τροφές για τις ίδιες θερμίδες...δεν έχει νόημα να πεινάς όταν μπορείς να μη πεινάς με το ίδιο θερμιδικό αποτέλεσμα....

amst
08-02-12, 11:37
Προς το παρόν δε γκρινιάζω γιατί είμαι στη φάση της προσαρμογής. Όσο πάει και πεινάω λιγότερο.
Το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδέα τι αλλαγές θα μπορούσα να κάνω, ούτε στη διατροφή ούτε στη γυμναστική, γι'αυτό ρωτάω συνέχεια πώς σας φαίνεται.

gym, με το πρόγραμμα όποτε μπορείς εσύ
λίλα θα το συνεχίσω όπως λες γιατί η τροχαλία δεν παλεύεται

eli_din3
08-02-12, 11:56
Καλημέρα!
Αυτό που με δυσκολεύει είναι το πεκ-ντεκ, με 10κιλά βγάζω επαναλήψεις 5-6 με πολύ πόνο. Μάλλον θα το ρίξω στα 5κιλά.
Αυτό που μου φαίνεται αδύνατο είναι οι κάμψεις δικεφάλων σε τροχαλία ( http://wwww.menshealth.gr/fitness.general.6.5446.html όπως φαίνεται σ'αυτό το σάιτ ) όπου και με 5κιλά δεν τα καταφέρνω.

Ε εντάξει, συνηθίζω την πείνα και τώρα είμαι καλύτερα :)

Βασικά σ'ευχαριστώ!

το πεκ ντεκ και μενα μου φαινεται πανδυσκολο..περυσι οταν το χα αρχισει εκανα με 5 κιλα... και ζοριζομουν κιολας :P μετα παρατησα τα βαρη.. και φετος που το κανα μια φορα (γιατι δεν ειναι στο προγραμμα μου ακομα) το κανα 10 κιλα με ΠΟΛΥ ζορι.αρα ντοντ γουορι υπαρχουν και χειροτερα..θα δυναμωσεις σιγα σιγα!!

amst
08-02-12, 15:58
8/2

Πείνα σήμερα, οπότε γράφω για να μην τα ξεχάσω :green:

9:15 55γρ. μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
11:15 2μπισκότα δημητριακών (100θερμίδες)+1τσάι
12:15 1μπανάνα
14:00 1χούφτα φυστίκια
15:00 150γρ. μοσχαράκι άπαχο βραστό, με πελτέ χωρίς λάδι, 1φλ. πατάτα βραστή, μπρόκολο

morgoth
08-02-12, 16:02
απο οσο ξερω αν φτασεις σε σημειο να πεινας καταβολιζεσαι. αν εχεις αυτο το αισθημα συνεχεια μηπως κατι δεν παει καλα? ισως να αυξησεις λιγο την ενεργεια σου (μεσω τροφής)? η gym θα ξερει να βοηθησει καλυτερα.

amst
08-02-12, 16:09
απο οσο ξερω αν φτασεις σε σημειο να πεινας καταβολιζεσαι. αν εχεις αυτο το αισθημα συνεχεια μηπως κατι δεν παει καλα? ισως να αυξησεις λιγο την ενεργεια σου (μεσω τροφής)? η gym θα ξερει να βοηθησει καλυτερα.

Δεν το έχω συνέχεια και τις τελευταίες μέρες τα πήγαινα καλά, αλλά σήμερα ξύπνησα "πεινασμένη". Τώρα με το μοσχάρι έστρωσα, θα δω πώς θα πάει αργότερα και θα σας γράψω.

gym
08-02-12, 16:15
8/2

Πείνα σήμερα, οπότε γράφω για να μην τα ξεχάσω :green:

9:15 55γρ. μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
11:15 2μπισκότα δημητριακών (100θερμίδες)+1τσάι
12:15 1μπανάνα
14:00 1χούφτα φυστίκια
15:00 150γρ. μοσχαράκι άπαχο βραστό, με πελτέ χωρίς λάδι, 1φλ. πατάτα βραστή, μπρόκολο

εγω θα προτιμουσα πχ αντι για τα μπισκοτα που τρως κ ας εχουν 100 θερμιδες να ετρωγες την μπανανα σου με ενα γιαουρτακι και κανελα κ αν εχεις το αισθημα της λιγουρας για γλυκο βαλε κ ενα κγλυκου μελι...

οσο πιο καθαρη ειναι η τροφη να ξερεις οτι τοσο πιο μεγαλο πειρθωριο εχεις να τρως κ να εχεις κορεσμο...

εμενα δυο μπισκοτα δεν μου κανουν τιποτα...ασε που μου ανοιγουν την ορεξη για κανενα πακετο!:green::green:

amst
09-02-12, 00:21
εγω θα προτιμουσα πχ αντι για τα μπισκοτα που τρως κ ας εχουν 100 θερμιδες να ετρωγες την μπανανα σου με ενα γιαουρτακι και κανελα κ αν εχεις το αισθημα της λιγουρας για γλυκο βαλε κ ενα κγλυκου μελι...

οσο πιο καθαρη ειναι η τροφη να ξερεις οτι τοσο πιο μεγαλο πειρθωριο εχεις να τρως κ να εχεις κορεσμο...

εμενα δυο μπισκοτα δεν μου κανουν τιποτα...ασε που μου ανοιγουν την ορεξη για κανενα πακετο!:green::green:

είπα να έβαζα το γιαούρτι στο βραδινό, οπότε να μην το τρώω συνέχεια, μιας και δε μ'αρέσει πολύ
χμ... στενοχωρήθηκα λιγάκι σήμερα, δεν πήγε καλά...
οκ, ίσως επειδή αλλάζω και δοκιμάζω. θα στρώσει όμως

amst
09-02-12, 00:30
8/2

Πείνα σήμερα, οπότε γράφω για να μην τα ξεχάσω :green:

9:15 55γρ. μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
11:15 2μπισκότα δημητριακών (100θερμίδες)+1τσάι
12:15 1μπανάνα
14:00 1χούφτα φυστίκια
15:00 150γρ. μοσχαράκι άπαχο βραστό, με πελτέ χωρίς λάδι, 1φλ. πατάτα βραστή, μπρόκολο
18:00 4μανταρίνια+1στρογγυλό κουλούρι
21:30 65γρ. μοσχάρι + 4κ.σ. γιαούρτι+1μπουκιά ψωμί
22:00 1 χούφτα φυστίκια



και τώρα μ'έχει πιάσει μια όρεξη να φάω τα πάντα
αύριο θα είναι καλύτερα

xelashai
09-02-12, 00:32
και τώρα μ'έχει πιάσει μια όρεξη να φάω τα πάντα
αύριο θα είναι καλύτερα

πεινας ή λαιμαργία?

amst
09-02-12, 00:55
πεινας ή λαιμαργία?

σίγουρα το δεύτερο.
απλά σήμερα μ'έχει τσακίσει.. κρατιέμαι, κρατιέμαι..
και σαν να μην έφταναν αυτά, ο ένας έτρωγε πιτόγυρο και η άλλη κρέπα σοκολάτα. δεν τα ζήλεψα, αλλά μετά ήθελα πιο πολύ να φάω

πάω να καθαρίσω, μήπως και ξεχαστώ

xelashai
09-02-12, 00:59
σίγουρα το δεύτερο.
απλά σήμερα μ'έχει τσακίσει.. κρατιέμαι, κρατιέμαι..
και σαν να μην έφταναν αυτά, ο ένας έτρωγε πιτόγυρο και η άλλη κρέπα σοκολάτα. δεν τα ζήλεψα, αλλά μετά ήθελα πιο πολύ να φάω

πάω να καθαρίσω, μήπως και ξεχαστώ

ωωωχ...καταλαβα...
γυρω γυρω απο τη δουλεια μου εχει ταβερνες ,ψησταριες και σαντουιτσαδικα....φανταζεσαι μυρωδιες ε???αλλα...εγω κυρια!!
κρατησου...κρατησου...αυριο θα ειναι καλυτερα
να σε ρωτησω ομως...κατα τι ωρα κοιμασαι?

amst
09-02-12, 01:00
θα μπορούσε το βραδινό μου να ήταν μούσλι με γάλα? και αν ναι, τι θα έπρεπε να αλλάξω στα υπόλοιπα γεύματα?

amst
09-02-12, 01:01
ωωωχ...καταλαβα...
γυρω γυρω απο τη δουλεια μου εχει ταβερνες ,ψησταριες και σαντουιτσαδικα....φανταζεσαι μυρωδιες ε???αλλα...εγω κυρια!!
κρατησου...κρατησου...αυριο θα ειναι καλυτερα
να σε ρωτησω ομως...κατα τι ωρα κοιμασαι?


δεν το έχω στάνταρ
περίπου 1

αλλά απόψε πρέπει να καθαρίσω, οπότε θα με πάει αργά.... θα τη βγάλω με νερό!!! :P

xelashai
09-02-12, 01:12
δεν το έχω στάνταρ
περίπου 1

αλλά απόψε πρέπει να καθαρίσω, οπότε θα με πάει αργά.... θα τη βγάλω με νερό!!! :P
μμμ..γιαυτο σε ρωτησα...αν κοιμασαι τοσο αργα μηπως το τελευταιογευμα σου να ειναι λιγο πιο αργα??3 ωρες πριν τον υπνο δηλαδη?
λογικο μου φαινεται τοτε να πεινας...ας απαντηση καποια απο τις σουσουραδες που ξερουν καλυτερα..

amst
09-02-12, 01:33
μμμ..γιαυτο σε ρωτησα...αν κοιμασαι τοσο αργα μηπως το τελευταιογευμα σου να ειναι λιγο πιο αργα??3 ωρες πριν τον υπνο δηλαδη?
λογικο μου φαινεται τοτε να πεινας...ας απαντηση καποια απο τις σουσουραδες που ξερουν καλυτερα..

βασικά σήμερα είναι μια ειδική μέρα, κατά τη διάρκεια της οποίας πεινάω συνέχεια.
οπότε απλά περιμένω να περάσει.....

συνήθως τρώω 9-9:30 οπότε την παλεύω ;)

xelashai
09-02-12, 01:57
βασικά σήμερα είναι μια ειδική μέρα, κατά τη διάρκεια της οποίας πεινάω συνέχεια.
οπότε απλά περιμένω να περάσει.....

συνήθως τρώω 9-9:30 οπότε την παλεύω ;)
οκ τοτε...κανε υπομονη λιγες μερες αλλα αν δεις οτι συνεχιζεις να πεινας...ξανακοιταξε λιγο τις ωρες..θα σου πει κ η ελενη γιατι εγω δεν το χω

amst
09-02-12, 23:29
9/2


10:00 55γρ. μούσλι + 1.5ποτήρι γάλα
11:00 20' ελλειπτικό+κοιλιακούς+διατάσεις
13:00 1μπανάνα+1μήλο+1κ.γ. μέλι+άπειρη κανέλλα
15:00 2καμαλάκια κοτόπουλο+σαλάτα+1.5φέτα ψωμί
19:00 δημητριακά σκέτα περίπου 30γρ.
22:30 0.5lt γάλα + 1κ.σ. κακάο

Gianna
09-02-12, 23:33
εγω θα προτιμουσα πχ αντι για τα μπισκοτα που τρως κ ας εχουν 100 θερμιδες να ετρωγες την μπανανα σου με ενα γιαουρτακι και κανελα κ αν εχεις το αισθημα της λιγουρας για γλυκο βαλε κ ενα κγλυκου μελι...

οσο πιο καθαρη ειναι η τροφη να ξερεις οτι τοσο πιο μεγαλο πειρθωριο εχεις να τρως κ να εχεις κορεσμο...

εμενα δυο μπισκοτα δεν μου κανουν τιποτα...ασε που μου ανοιγουν την ορεξη για κανενα πακετο!:green::green:


Αυτό ακριβώς!!!! Όπως και η παραπάνω πρόταση, που νομίζω είναι κλειδί για τη διατροφή μας.

amst
09-02-12, 23:37
[/COLOR]

Αυτό ακριβώς!!!! Όπως και η παραπάνω πρόταση, που νομίζω είναι κλειδί για τη διατροφή μας.

Εκτός απ'τα μπισκότα, τα υπόλοιπα είναι οκ όμως???

Gianna
10-02-12, 10:59
Εκτός απ'τα μπισκότα, τα υπόλοιπα είναι οκ όμως???

Ναι, μια χαρά είναι, αλλά εγώ θα έλεγα π.χ στο γεύμα των 19:00 ότι αυτό δεν είναι γεύμα....Να βαζες καμιά σαλατούλα με τόνο, ή κότατζ ή αυγουλάκια, γαλοπούλα και καμιά φετούλα ψωμί ολικής καλύτερα;)

amst
10-02-12, 11:37
Ναι, μια χαρά είναι, αλλά εγώ θα έλεγα π.χ στο γεύμα των 19:00 ότι αυτό δεν είναι γεύμα....Να βαζες καμιά σαλατούλα με τόνο, ή κότατζ ή αυγουλάκια, γαλοπούλα και καμιά φετούλα ψωμί ολικής καλύτερα;)

Καλημέρα Γιάννα!
Αυτό το γεύμα και εμένα δε μου βγαίνει καλά, αλλά το διάλειμμα που έχω είναι ή σε κάποιο λεωφορείο ή περπατώντας ή στο γραφείο με τους συναδέλφους και δε μου βγαίνει να φάω αυγό, ούτε σαλάτα (άσε που δεν προλαβαλινω, 5' το πολύ έχω). Να έπαιρνα κανένα τοστ ή μια μικρή αραβική? Ή θα ανέβαζα πολύ τον υδατάνθρακα?
Με το γάλα το βράδυ βολεύομαι, οπότε να έβαζα αραβική ο απόγευμα??

Για πείτε, συναγωνιστές ενάντια στο λίπος :green::green::green:

xelashai
10-02-12, 11:44
ή cottage με ξηρους καρπους...?

amst
10-02-12, 12:18
ή cottage με ξηρους καρπους...?

τρώγεται αυτό?
να βγάλω κουτάλι με το κότατζ??? χμ..................

gym
10-02-12, 12:22
ναι βρε τρωγεται τρελη!

Stella
10-02-12, 14:27
τρώγεται αυτό?
να βγάλω κουτάλι με το κότατζ??? χμ..................

Mμμμμμμ.....μια χαρά τρωγεται...και με το κουτάλι! Αντι για γιαουρτάκι βγάλε το cottage!:green:

Gianna
10-02-12, 23:02
Mμμμμμμ.....μια χαρά τρωγεται...και με το κουτάλι! Αντι για γιαουρτάκι βγάλε το cottage!:green:

Τέλειο είναι το κότατζ. Συνδυάζεται και με αλμυρά π.χ αγγουράκι/ρίγανη/λινέλαιο - ελαιόλαδο/ελιές/γαλοπούλα, με ξηροκάρπια, με βρώμη, με ψιλοκομμένα φρούτα, μέλι, ότι θες.

amst
11-02-12, 02:59
χμ...... θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω.. κάτι θα ξέρετε για να το λέτε


10/2

10:00 55γρ.μούσλι+1.5ποτήρι γάλα

13:00 20' ελλειπτικό+ασκήσεις άνω κορμού+διατάσεις

14:30 160γρ. μοσχάρι άπαχο βραστό με κόκκινη σάλτσα χωρίς λάδια+1κούπα μανέστρα
18:00 1μπανάνα
20:00 3μπισκότα δημητριακών
22:00 1χούφτα ξηροκάρπια
23:30 0.5lt γάλα με κακάο

amst
11-02-12, 17:34
11/2

9:30 55γρ. μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
12:45 μισό στρογγυλό κουλούρι
16:00 120γρ. μοσχάρι+1κούπα μανέστρα+2κ.γ. τυρί




12:00-15:00 περπάτημα

amst
11-02-12, 23:18
11/2

9:30 55γρ. μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
12:45 μισό στρογγυλό κουλούρι
16:00 120γρ. μοσχάρι+1κούπα μανέστρα+2κ.γ. τυρί




12:00-15:00 περπάτημα


20:00 μια μπουκιά χαλβά
21:30 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα


αύριο πρέπει να φάω πολλή σαλάτα

gym
11-02-12, 23:21
20:00 μια μπουκιά χαλβά
21:30 50γρ. δημητριακά + 1ποτήρι γάλα


αύριο πρέπει να φάω πολλή σαλάτα

γιατι πρεπει?αμα θες ,φαε!μην ζοριστεις

amst
11-02-12, 23:42
γιατι πρεπει?αμα θες ,φαε!μην ζοριστεις

δύο μέρες τώρα δεν έφαγα καθόλου και λέω αύριο να αναπληρώσω

gym
11-02-12, 23:44
δύο μέρες τώρα δεν έφαγα καθόλου και λέω αύριο να αναπληρώσω

μην κανεις τιποτα με το ζορι...οπως νιωθεις!;)

amst
11-02-12, 23:46
μην κανεις τιποτα με το ζορι...οπως νιωθεις!;)


οκ αρχηγέ!!

amst
12-02-12, 17:05
12/2

11:00 1μεγάλη αραβική+3φέτες τυρί+1ποτήρι γάλα
13:00 1χούφτα αμύγλαδα+φουντούκια (ωμά, ανάλατα)
15:00 2μπουκιές από ένα μείγμα (τρυμμένη πατάτα, αυγό,αλεύρι)
16:00 λίγη σαλάτα, 1μπριζόλα χοιρινή (150γρ.), 1μικρό κομμάτι αραβική

ελπίζω να μη συνεχίσω μ'αυτούς τους ρυθμούς;)

amst
13-02-12, 00:51
12/2

11:00 1μεγάλη αραβική+3φέτες τυρί+1ποτήρι γάλα
13:00 1χούφτα αμύγλαδα+φουντούκια (ωμά, ανάλατα)
15:00 2μπουκιές από ένα μείγμα (τρυμμένη πατάτα, αυγό,αλεύρι)
16:00 λίγη σαλάτα, 1μπριζόλα χοιρινή (150γρ.), 1μικρό κομμάτι αραβική

ελπίζω να μη συνεχίσω μ'αυτούς τους ρυθμούς;)

18:00 50γρ.δημητριακά
23:30 0.5lt γάλα+1κ.σ. κακάο+1χούφτα δημητρικά

γυμναστική: άπειρο περπάτημα

marvin
13-02-12, 00:59
18:00 50γρ.δημητριακά
23:30 0.5lt γάλα+1κ.σ. κακάο+1χούφτα δημητρικά

γυμναστική: άπειρο περπάτημα


:rolf: Ξεκινησεις απο που και σε βρισκουμε που;:turtle:

:welcome:

amst
13-02-12, 01:28
:rolf: Ξεκινησεις απο που και σε βρισκουμε που;:turtle:

:welcome:


χαμένη στην Αθήναααα.....

ξεκίνησα 6:30 και περπατούσα μέχρι τις 11... ωραίααααα

amst
13-02-12, 01:29
18:00 50γρ.δημητριακά
23:30 0.5lt γάλα+1κ.σ. κακάο+1χούφτα δημητρικά

γυμναστική: άπειρο περπάτημα

00:15 1φέτα τυρί+1μυτούλα χαλβά (έλεος! σταματάω)

amst
13-02-12, 23:21
12/2

Λοιπόν, σήμερα ξέφυγα λίγο.
Αλλά δεν πειράζει, μια μέρα ήταν, θα τελειώσει σε λίγο! χα χα χα

10:00 1χούφτα δημητριακά (πεινούσα τόσο, που δε μπορούσα να περιμένω το μούσλι να βράσει) (η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται)
10:30 50γρ. μούσλι, 1.5ποτήρι γάλα, 1κ.γ. μέλι
13:00 1μεγάλη αραβική+2φ.τυρί
14:30 1χούφτα αμύγδαλα
17:30 1τοστ απ'έξω, ζαμπόν(?), τυρί, μαρούλι
19:00 20γρ. μαύρη σοκολάτα
20:00 αρακά με 1κομμάτι μικρό τυρί+2 μικρά κομμάτια πατάτας
22:00 1χούφτα αμύγδαλα, 1μπουκιά χαλβά

:unsure::unsure:

gym
14-02-12, 04:27
δεν ξεφυγες πολυ...κουλ...σιγα κιολας...τι εφαγες?τα 20 γρ σοκολατας που τα μετρησες κιολας?
ωρες ωρες μου δινετε την εντυπωση οτι και ακομη κ αυτη τη σοκολατα που τρωτε δεν την ευχαριστιεστε ρε συ...

εγω αμα φαω σοκολατα ,θα χαλαρωσω κ οχι δεν θα μετρησω γραμμαρια...θα την φαω απλα και θα το ευχαριστηθω...

πρεπει λιγο να ηρεμησεις με το θεμα διατροφης..να μην σου γινεται εμμονη ιδεα κ οοοοταν γινει αυτο,θα δεις οτι δεν ειναι δυσκολο τελικα...;)

amst
14-02-12, 11:26
δεν ξεφυγες πολυ...κουλ...σιγα κιολας...τι εφαγες?τα 20 γρ σοκολατας που τα μετρησες κιολας?
ωρες ωρες μου δινετε την εντυπωση οτι και ακομη κ αυτη τη σοκολατα που τρωτε δεν την ευχαριστιεστε ρε συ...

εγω αμα φαω σοκολατα ,θα χαλαρωσω κ οχι δεν θα μετρησω γραμμαρια...θα την φαω απλα και θα το ευχαριστηθω...

πρεπει λιγο να ηρεμησεις με το θεμα διατροφης..να μην σου γινεται εμμονη ιδεα κ οοοοταν γινει αυτο,θα δεις οτι δεν ειναι δυσκολο τελικα...;)

Καλημέρα!
Εντάξει, εχθές δεν τρελάθηκα με αυτά που έφαγα, είπα απλά "οκ" και ευτυχώς σήμερα δε ξύπνησα με τις ίδιες διαθέσεις.
Πράγματι, τη σοκολάτα δεν την χάρηκα. Όχι για τις τύψεις, αλλά δε μου άρεσε η γεύση! Πάω καλά?!! (τα γραμμάρια τα είχε στη συσκευασία+τα είδα για να γράψω βρε)!!

Θα πάω γυμν. στις 12 :green::green::green:

amst
14-02-12, 15:29
14/2

10:00 50γρ.μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
12:00-13:30 γυμναστήριο
15' διάδρομο, 15'κοιλιακούς, ραχιαίους,
μετά έκανα άνω κορμό, βαράκια, ντόρσαλ, τροχαλία (επιτέλους βρήκα ρυθμό και δεν πονούσα)
διατάσεις, 15' ποδήλατο, διατάσεις
14:15 130γρ. κοτόπουλο, σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.ψωμί

amst
14-02-12, 22:44
14/2

10:00 50γρ.μούσλι+1.5ποτήρι γάλα
12:00-13:30 γυμναστήριο
15' διάδρομο, 15'κοιλιακούς, ραχιαίους,
μετά έκανα άνω κορμό, βαράκια, ντόρσαλ, τροχαλία (επιτέλους βρήκα ρυθμό και δεν πονούσα)
διατάσεις, 15' ποδήλατο, διατάσεις
14:15 130γρ. κοτόπουλο, σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.ψωμί

15:45 1μπουκιά χαλβά
18:30 1γιαουρτάκι, 1κ.γ.μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπια
21:00 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.τυρί, 2φ. ζαμπόν

Gianna
14-02-12, 22:52
15:45 1μπουκιά χαλβά
18:30 1γιαουρτάκι, 1κ.γ.μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπια
21:00 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.τυρί, 2φ. ζαμπόν

Θέε και Κύριε, πώς μένετε στην μία μπουκιά;;;;; Να κοιτάς να έχει μόνο ταχίνι και μέλι και όχι άλλα πρόσθετα (π.χ ζάχαρη, υδρογονωμένα φυτικά έλαια κλπ.);)

amst
15-02-12, 00:59
Θέε και Κύριε, πώς μένετε στην μία μπουκιά;;;;; Να κοιτάς να έχει μόνο ταχίνι και μέλι και όχι άλλα πρόσθετα (π.χ ζάχαρη, υδρογονωμένα φυτικά έλαια κλπ.);)

η καρδούλα μου το ξέρει γιάννα!χαχα

ξέρεις κάποια μάρκα χωρίς πρόσθετα να μου προτείνεις?

όχι για μένα, για τη φουκαριάρα τη μάνα μου, να γλυκάνει το δοντάκι της

Gianna
15-02-12, 01:43
η καρδούλα μου το ξέρει γιάννα!χαχα

ξέρεις κάποια μάρκα χωρίς πρόσθετα να μου προτείνεις?

όχι για μένα, για τη φουκαριάρα τη μάνα μου, να γλυκάνει το δοντάκι της

Δεν είμαι σίγουρη, νομίζω φέρνει ο Σκλαβενίτης έναν στα βιολογικά του σε μία πράσινη συσκευασία (Ολυμπος;;; δεν θυμάμαι μάρκα..) Πάντως σε μαγαζί με βιολογικά θα βρεις σίγουρα. Υπάρχει κι ένας του "Κοσμίδη - Χαλβάς Δραπετσώνας" που είναι και καλά χειροποίητος, ο καλύτερος και δεν συμμαζεύεται, που έχει γλυκαντικά αρκετά λιγότερους υδατάνθρακες από τους άλλους και λιγότερα λιπαρά, πανάκριβος βέβαια και εννοείται θέλει πολύ μέτρο!!!

amst
15-02-12, 10:51
Δεν είμαι σίγουρη, νομίζω φέρνει ο Σκλαβενίτης έναν στα βιολογικά του σε μία πράσινη συσκευασία (Ολυμπος;;; δεν θυμάμαι μάρκα..) Πάντως σε μαγαζί με βιολογικά θα βρεις σίγουρα. Υπάρχει κι ένας του "Κοσμίδη - Χαλβάς Δραπετσώνας" που είναι και καλά χειροποίητος, ο καλύτερος και δεν συμμαζεύεται, που έχει γλυκαντικά αρκετά λιγότερους υδατάνθρακες από τους άλλους και λιγότερα λιπαρά, πανάκριβος βέβαια και εννοείται θέλει πολύ μέτρο!!!

ας μην πάρω καλύτερα!

:green::green:

gym
15-02-12, 14:46
ας μην πάρω καλύτερα!

:green::green:

:thumbup::thumbup::thumbup:

amst
16-02-12, 02:13
15/2

9:30 50γρ. μούσλι+1.5 ποτήρι γάλα
12:00 1μπανάνα
13:00 1χούφτα φουντουκοαμύγδαλα
15:00 σαλάτα μαρούλι, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1τόνο, ένα κομμάτι κρέας από μπριζόλα, 2παξιμ. μικρά ολικής
18:00 1μπανάνα
21:30 σαλάτα μαρούλι, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 1καλαμάκι κοτόπουλο, 1/4 πίτα αλάδωτη(αντί για ψωμί)


νιώθω ότι έφαγα πολλά, αλλά τέλος πάντων
θα μπορούσε μήπως κάποιος να μου πει πολύ χοντρικά στις πόσες θερμίδες είμαι? έτσι, από περιέργεια ?!

destroyerody94
16-02-12, 14:25
Eίσαι γύρω στις 1500, υπολογίζοντας την μπριζόλα λιγότερο από 100 γρ

amst
17-02-12, 00:10
Eίσαι γύρω στις 1500, υπολογίζοντας την μπριζόλα λιγότερο από 100 γρ

Ναι, σίγουρα κάτω από 100, μπορεί και το μισό.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απίστευτα πολύ :)

amst
17-02-12, 00:15
16/2

09:45 50γρ.μούσλι, 1.5ποτήρι γάλα + 1κ.γ. μέλι
12:00 1χούφτα ανάλατα,ωμά αμυγδαλοφούντουκα
14:15 μαρούλι, 70γρ. καλαμπόκι, 1κ.σ.λάδι, 1τόνο + 1φ.ψωμί 30γρ. και 1κ.γ. ταραμά :green:
17:15 1μπανάνα, 30γρ.δημητριακά
21:15 2καλαμάκια κοτόπουλο, σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.ψωμί


κάθε γεύμα και άπειρο υδατάνθρακα, θα το ξαναφτιάξω

amst
17-02-12, 00:33
16/2

09:45 50γρ.μούσλι, 1.5ποτήρι γάλα + 1κ.γ. μέλι
12:00 1χούφτα ανάλατα,ωμά αμυγδαλοφούντουκα
14:15 μαρούλι, 70γρ. καλαμπόκι, 1κ.σ.λάδι, 1τόνο + 1φ.ψωμί 30γρ. και 1κ.γ. ταραμά :green:
17:15 1μπανάνα, 30γρ.δημητριακά
21:15 2καλαμάκια κοτόπουλο, σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1φ.ψωμί


κάθε γεύμα και άπειρο υδατάνθρακα, θα το ξαναφτιάξω

ξέχασα:

25' ελλειπτικό, 10' ασκήσεις για γλουτούς, διατάσεις

(έτσι, επειδή είχα μόνο μισή ωρίτσα :( )

amst
18-02-12, 14:52
17/2

9:30 50γρ.μούσλι, 1κ.γ. μέλι+1.5 ποτήρι γάλα
12:30 1χούφτα ξηροκάρπια
15:00 2καλαμάκια κοτόπουλο, ντομάτα-μαρούλι, 1κουταλία τζατζίκι, 1πίτα αλάδωτη
19:00 1καφέ γαλλικό+γάλα, 3μπισκότα δημητριακών
22:30 2καλαμάκια κοτόπουλο, σαλάτα μαρούλι, 1φ. ψωμί

ελλειπτικό

amst
20-02-12, 23:35
20/2

10:00 50γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα
11:50 - 13:00 γυμναστήριο
13:00 1μπανάνα
14:00 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 2μικρά παξιμαδάκια κρίθινα, 150γρ. κοτόπουλο στήθος ψητό
16:30 1γιουρτάκι, 1κ.σ.μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπια
21:00 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 1μικρό παξιμαδάκι, 60γρ. κοτόπουλο (έκλεψα μια πιρουνιά μακαρόνια)

amst
22-02-12, 00:22
21/2

9:30-10:00 ελλειπτικό

10:15 50γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα

12:15 2 μικρές μπανάνες

15:15 σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 120γρ. μπιφτέκι ψητό

17:15 200γρ. γιαούρτι 2%, 1κ.γ. μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπια

18:15 (ότι είχε περισσέψει από το από πάνω, μιας και δεν πρόλαβα να το φάω στο 5-λεπτο διάλειμμα)


22:00-22:30
1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12

2.εκτασεις καθιστη πλαι 3*12

3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15

4.shrugs με αλτηρες 3*15

5.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*25 αργα

6.κρις κρος 3*30 συνολο

7.αρσεις ποδιων σε μονοζυγο 3*20

8.διατασεις


22:40 λαχανόρυζο με 1κ.σ. ωμό λάδι, 2φ.τυρί τοστ

amst
22-02-12, 03:06
από απλή και μόνο περιέργεια

μπαίνει κανείς εδώ μέσα??

RAMBO
22-02-12, 03:07
:rolf:..
μην ανχωνεσαι εγω τουλαχιστον κοιταω αλλο αμα δεν γραφω;)

xelashai
22-02-12, 03:08
από απλή και μόνο περιέργεια

μπαίνει κανείς εδώ μέσα??

χαχαχα...εννοειται βρε...καθε μερα:thumbup:

amst
22-02-12, 03:13
ωωωωωωωωωωωωω.........

τόσο συγκινητικό!!
δεν είναι θέμα το γράψιμο, απλά το είχα απορία

σας καληνυχτώ
μ'αυτά που είδα στα τεστ, τα ματάκια μου πονάνε

εκείνη τη σαλάτα δεν την κατάλαβα..
μετά τα βάζεις σε σαλάτα αυτά τα.. μελωμένα πορτοκάλια?? χμμμμμμ..... και λάδι ή όχι? ρε μήπως με δουλεύετε??

RAMBO
22-02-12, 03:15
οχι την σαλτσα Ραμπο την ριχνεις το κοτοπουλο,καληνυχτα:welcome:

xelashai
22-02-12, 03:17
ωωωωωωωωωωωωω.........

τόσο συγκινητικό!!
δεν είναι θέμα το γράψιμο, απλά το είχα απορία

σας καληνυχτώ
μ'αυτά που είδα στα τεστ, τα ματάκια μου πονάνε

εκείνη τη σαλάτα δεν την κατάλαβα..
μετά τα βάζεις σε σαλάτα αυτά τα.. μελωμένα πορτοκάλια?? χμμμμμμ..... και λάδι ή όχι? ρε μήπως με δουλεύετε??

χαχαχαχα...σαλτσουλα ειναι..σημερα την εμαθα;)..και την δοκιμασα με κοτοπουλο
ζεσταινεις λιγο μελι σε χαμηλη φωτια κ ριχνεις κ λα κομματακια απο πορτοκαλι

marvin
22-02-12, 11:53
από απλή και μόνο περιέργεια

μπαίνει κανείς εδώ μέσα??

Καθε μερα Αμστ μου!!!!Ομως αν γραψω της διαφωνιες μου ισως σε μπερδεψω!!!!:welcome:
Π/χ εδω!!
amst
21/2

9:30-10:00 ελλειπτικό

10:15 50γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα

12:15 2 μικρές μπανάνες

15:15 σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 120γρ. μπιφτέκι ψητό

17:15 200γρ. γιαούρτι 2%, 1κ.γ. μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπιαΘεωρω οτι ειναι γευμα σε λαθος ωρα,ομως φανταζομαι οτι εκεινη την ωρα σου ερχετε να φας κατι σαν γλυλο..ενω θα εβαζα ενα ιδιο γευμα με το μεταπροπονητικο σου και θα επελεγα καλυτερη πηγη πρωτεινης μετα απο προπονηση απο 2 φετες τυρακι.Το γιαουρτι ειναι πρωτεινη αργης αποροφησης απο τον οργανισμο μας και το βαζουμε τελευταιο γευμα μαζι με λιπαρα(ξηροκαρπια) για να εχει κατι να επεξεργαζεται το στομαχι μας μεχρι την ωρα που θα ξαναφαμε πρωινο

18:15 (ότι είχε περισσέψει από το από πάνω, μιας και δεν πρόλαβα να το φάω στο 5-λεπτο διάλειμμα)

22:40 λαχανόρυζο με 1κ.σ. ωμό λάδι, 2φ.τυρί τοστμε κοτοπουλο η ψαρι ισως

24:00 γιαουρτι-ξηροκαρπια..λεω εγω τωρα!!!

amst
22-02-12, 12:10
Καθε μερα Αμστ μου!!!!Ομως αν γραψω της διαφωνιες μου ισως σε μπερδεψω!!!!:welcome:
Π/χ εδω!!
amst
21/2

9:30-10:00 ελλειπτικό

10:15 50γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα

12:15 2 μικρές μπανάνες

15:15 σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 120γρ. μπιφτέκι ψητό

17:15 200γρ. γιαούρτι 2%, 1κ.γ. μέλι, 1χούφτα ξηροκάρπιαΘεωρω οτι ειναι γευμα σε λαθος ωρα,ομως φανταζομαι οτι εκεινη την ωρα σου ερχετε να φας κατι σαν γλυλο..ενω θα εβαζα ενα ιδιο γευμα με το μεταπροπονητικο σου και θα επελεγα καλυτερη πηγη πρωτεινης μετα απο προπονηση απο 2 φετες τυρακι.Το γιαουρτι ειναι πρωτεινη αργης αποροφησης απο τον οργανισμο μας και το βαζουμε τελευταιο γευμα μαζι με λιπαρα(ξηροκαρπια) για να εχει κατι να επεξεργαζεται το στομαχι μας μεχρι την ωρα που θα ξαναφαμε πρωινο

18:15 (ότι είχε περισσέψει από το από πάνω, μιας και δεν πρόλαβα να το φάω στο 5-λεπτο διάλειμμα)

22:40 λαχανόρυζο με 1κ.σ. ωμό λάδι, 2φ.τυρί τοστμε κοτοπουλο η ψαρι ισως

24:00 γιαουρτι-ξηροκαρπια..λεω εγω τωρα!!!


χμ....
δηλαδή να πήγαινε κάπως έτσι:
πρωινό, εντεκατιανό, μεσημεριανό τα ίδια
και το απόγευμα τι να έβαζα? (που να μπορεί να κουβαληθεί και να φαγωθεί σε 5')
το βράδυ αν έβαζα και το κοτόπουλο στις 9 ας πούμε, να έτρωγα και ένα γιαουρτάκι πριν πέσω για ύπνο?

το απογευματινό με σκοτώνει
το γιαούρτι δε μ'αρέσει, για αυτό βάζω μέλια, ξηροκάρπια κλπ. μπας και γίνει πιο ευχάριστο και το καταπιώ χαχαχαχαααα


να μου λέτε πάντα τι πιστεύετε, γιατί δοκιμές κάνω και είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο διατροφής
:P:P:P

άσχετο, από θερμίδες είμαι οκ για να χάνω κιόλας ή να αρχίσω να μειώνω?

amst
22-02-12, 12:10
χαχαχαχα...σαλτσουλα ειναι..σημερα την εμαθα;)..και την δοκιμασα με κοτοπουλο
ζεσταινεις λιγο μελι σε χαμηλη φωτια κ ριχνεις κ λα κομματακια απο πορτοκαλι

θα το δοκιμάσω σίγουρα!!!

marvin
22-02-12, 12:18
χμ....
δηλαδή να πήγαινε κάπως έτσι:
πρωινό, εντεκατιανό, μεσημεριανό τα ίδιαΔεν ειναι αναγκη να τρως τα ιδια σαν τροφες αλλα σαν θερμιδες και σαν ποιοτητα τροφων!!!
και το απόγευμα τι να έβαζα? (που να μπορεί να κουβαληθεί και να φαγωθεί σε 5')Τα ταπερακια χωρανε τα παντα μεσα;)Απο λιγο κοτοπουλο με ρυζακι...ψαρι πατατουλα....οτι τραβαει η ψυχη σου και ταιριαζει με το στοχο σου!!
το βράδυ αν έβαζα και το κοτόπουλο στις 9 ας πούμε, να έτρωγα και ένα γιαουρτάκι πριν πέσω για ύπνο?Ναι αυτο εννοω!!!:)Κατι σε πρωτεινη μαζι με σαλατα και ισως και υδατανθρακα μιας και θα εισαι απο προπονηση

το απογευματινό με σκοτώνει
το γιαούρτι δε μ'αρέσει, για αυτό βάζω μέλια, ξηροκάρπια κλπ. μπας και γίνει πιο ευχάριστο και το καταπιώ χαχαχαχαααα


να μου λέτε πάντα τι πιστεύετε, γιατί δοκιμές κάνω και είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο διατροφής
:P:P:P

άσχετο, από θερμίδες είμαι οκ για να χάνω κιόλας ή να αρχίσω να μειώνω?
Να παρακολουθησεις με τι ρυθμους χανεις..αν χανεις πολυ γρηγορα δεν ειναι καλο,ανεβασε λιγο τις θερμιδες σου.Αν παλι δεν χανεις καθολου θα πρεπει να ξανακοιταξεις τις θερμιδες που καταναλωνεις.

amst
22-02-12, 12:42
Οπότε 3 φορές κοτόπουλο π.χ. τη μέρα?

χμ.... θα το επεξεργαστώ....

και όταν δεν κάνω προπόνηση βράδυ αλλά πρωί?


μάλλον παίρνω πολλές θερμίδες, γιατί μάλλον δε χάνω αλλά περιμένω την 1μαρτίου που θα ξαναμετρηθούμε και τότε θα το ρυθμίσουμε ΜΑΖΙ!!

marvin
22-02-12, 12:56
Οπότε 3 φορές κοτόπουλο π.χ. τη μέρα?

χμ.... θα το επεξεργαστώ....

και όταν δεν κάνω προπόνηση βράδυ αλλά πρωί?


μάλλον παίρνω πολλές θερμίδες, γιατί μάλλον δε χάνω αλλά περιμένω την 1μαρτίου που θα ξαναμετρηθούμε και τότε θα το ρυθμίσουμε ΜΑΖΙ!!

Και σε ολα τα γευματα να εχεις..εννοειτε μικρες ποσοτητες δεν σε πειραζει.Αλλα μπορεις να παιζεις και με οσπρια..ψαρια..αυγα!!!Κοιτα το ποτε κανεις προπονηση δεν εχει σχεση με ολα τα γευματα σου αλλα με το γευμα σου πριν και μετα την προπονηση.
Τρως ενα γευμα 1-2 ωρες πριν την προπονηση (κατι της επιλογης σου που να περιεχει πρωτεινη-λιγη ποσοττα υδατανθρακα-λαδακι) και αλλο ενα ιδιο γευμα μετα την προπονηση,Οσο περναει ημερα μειωνουμε τον υδατανθρακα που τρωμε γιατι αν δεν εχουμε προπονηση ο οργανισμος δεν χρειαζεται την ενεργεια που θα παρει απο αυτον!!!Αυτη ειναι αποψη δικη μου και μερικων αλλων.Καποιοι αλλοι λειτουργουν αλλιως.Υπαρχουν πολλοι δρομοι να φτασεις στο στοχο σου ,αυτο να το θυμασαι!!!

Stella
22-02-12, 21:08
από απλή και μόνο περιέργεια

μπαίνει κανείς εδώ μέσα??

Kαλέ και΄γω μπαίνω συνέχεια και το διαβάζω....;)

gym
22-02-12, 22:44
από απλή και μόνο περιέργεια

μπαίνει κανείς εδώ μέσα??

εχεις παραπονο κυρια μου??????:P:P:P

να ξερεις οτι ολα ελεγχονται και οπου πρεπει πεφτει σχολιο..μην ξεχνας οτι οσο πιο καθαρο ειναι ενα ημερολογιο,τοσο πιο ευκολα ελεγχεται στο τελος η οταν θελησουμε να κανουμε ενα τσεκινγκκκκκκκκ!:green::green:

Gianna
23-02-12, 00:20
1. Εννοείται ότι σουλατσάρουμε στο λογκ σου (βραδιάτικα κυρίως).
2. Επειδή διάβασα ότι δεν σ' αρέσει το γιαούρτι: Δοκίμασε να αναμείξεις γιαούρτι (π.χ τοταλ 0%) με κοττατζ και φυσικά προσθέτεις αν θες και τριμμένα ή ολόκληρα ξηροκάρπια, αποξηραμένα ή φρέσκα φρούτα για πρωινό, νιφάδες βρώμης κλπ.
3. Δεν είναι ανάγκη να τρως μόνο κοτόπουλο και μάλιστα φιλέτο. Κάνε μπιφτεκάκια γαλοπούλας, αλλά και με άπαχο μοσχαρίσιο κιμά, πάρε φιλέτο σολωμό, κονσερβούλες τόνο, το συκώτι μοσχάρι είναι πολύ νόστιμο, κάνε ρύζι με γαριδούλες, μακαρόνια ολικής με κιμά γαλοπούλας, παίξε πολύ με τα μπαχαρικά - μυρωδικά, αυγουλάκια πάίζουν παντού, είχε πει η γυμούλα ένα ωραίο: ρίχνεις στα ασπράδια κανέλλα, πάπρικα (αν δεν κάνω λάθος:unsure:), γενικά οι επιλογές είναι πολλές. Ε, και στην τελική συμπληρώνεις με ρόφημα πρωτεϊνης.
4. Πότε φεύγεις, πού θα πας;;;;;;;;

amst
23-02-12, 11:49
Μα τι οικοδέσποινα?
Ήρθαν οι επισκέπτες μου εχθές και εγώ έλειπα!
:P:P

22/2

10:00 1αραβική όσο μια φέτα τοστ με 2φ.τυρί τοστ
11:00 1κ.γ. ταχίνι κακάο (χωρίς ζάχαρες κλπ.) με ένα κομματάκι ψωμί
12:50 - 14:00 γυμναστήριο

1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλία 4*12 (15κιλά)
2.τριγωνικές έλξεις σε τροχαλία 3*12 (15κιλά)
3.κωπηλατική σε τροχαλία καθιστή με ίσια μπάρα μικρή(παλάμες κοιτάνε ψηλά) 3*12 (15κιλά)
4.μηχάνημα κωπηλατικής με ουδέτερη λαβή 3*12 (δεν ήξεραν τι είναι η ουδέτερη λαβή, οπότε μου έβαλαν με τριγωνάκι όταν τους είπα οι παλάμες να κοιτάζονται) (την έκανα στο ίδιο μηχάνημα με την άσκηση 3) (15κιλά)
5.Ραχιαίοι σε ρωμαϊκή καρέκλα 5*20 αργά με χέρια πίσω από κεφάλι (μου την έδειξε ο γυμναστής, Η άσκηση.. ασκησάρα)
6.κάμψεις με μπάρα για δικέφαλο 3*10 (η μπάρα η τσαλακωμένη ή η ίσια? καλά, 3*3 έβγαλα χωρίς κιλά με πολύ ζόριιι)
7.τροχαλία από κάτω με μικρή μπάρα ίσια 3*10 (με 5κιλά 3*10 με λίγο πόνο)


14:15 1 μπανάνα
15:30 μπρόκολο, 1μεσαία βραστή πατάτα, ομελέτα με 2αυγά+1ασπράδι
18:15 50γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα, άπειρη κανέλα
22:15 1μικρή αραβική, σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 35γρ. μπιφτέκι, συμπλήρωσα με βραστή γαλοπούλα και έφτασα τα 100γρ.

amst
23-02-12, 11:51
1. Εννοείται ότι σουλατσάρουμε στο λογκ σου (βραδιάτικα κυρίως).
2. Επειδή διάβασα ότι δεν σ' αρέσει το γιαούρτι: Δοκίμασε να αναμείξεις γιαούρτι (π.χ τοταλ 0%) με κοττατζ και φυσικά προσθέτεις αν θες και τριμμένα ή ολόκληρα ξηροκάρπια, αποξηραμένα ή φρέσκα φρούτα για πρωινό, νιφάδες βρώμης κλπ.
3. Δεν είναι ανάγκη να τρως μόνο κοτόπουλο και μάλιστα φιλέτο. Κάνε μπιφτεκάκια γαλοπούλας, αλλά και με άπαχο μοσχαρίσιο κιμά, πάρε φιλέτο σολωμό, κονσερβούλες τόνο, το συκώτι μοσχάρι είναι πολύ νόστιμο, κάνε ρύζι με γαριδούλες, μακαρόνια ολικής με κιμά γαλοπούλας, παίξε πολύ με τα μπαχαρικά - μυρωδικά, αυγουλάκια πάίζουν παντού, είχε πει η γυμούλα ένα ωραίο: ρίχνεις στα ασπράδια κανέλλα, πάπρικα (αν δεν κάνω λάθος:unsure:), γενικά οι επιλογές είναι πολλές. Ε, και στην τελική συμπληρώνεις με ρόφημα πρωτεϊνης.
4. Πότε φεύγεις, πού θα πας;;;;;;;;

1. :green::green::green::green:

2. αχχχχχχχχχ.... μόνο αυτό δε μπορώ να συνηθίσω

3. το χοιρινό που είναι και πιο οικονομικό όχι,ε?

4. Μπάνσκο. Εγώ ήθελα ή Βερολίνο (αλλά δεν είχαμε λεφτά) ή εδώ ελλαδίτσα.. αλλά η παρέα είχε άλλα σχέδια :P

Καλημέρα

gym
23-02-12, 11:52
η ισια η μπαρα


καλα εκανες με το τριγωνακι

προσοχη στη ρωμαικη,οχι πολυ ψηλα και εξω το στηθος...οχι καμπουρα

amst
23-02-12, 15:45
23/2

10:30 50γρ. μούσλι, 1κ.γ.μέλι, 1.5ποτήρι γάλα, άπειρη κανέλα :P
12:30 1χούφτα ξηροκάρπια
14:30 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 40γρ. τυρί, 1φλ. χυλοπίτες (όχι απ'αυτές που δίνει η κατερίνα στο γυμναστήριο) :green:


χάλια η επιλογή χυλοπίτες, πεινάω απίστευτα πολύ
χαχα.. δε ξέρω αν θα το σώσω

Gianna
24-02-12, 00:06
1. :green::green::green::green:

2. αχχχχχχχχχ.... μόνο αυτό δε μπορώ να συνηθίσω

3. το χοιρινό που είναι και πιο οικονομικό όχι,ε?

4. Μπάνσκο. Εγώ ήθελα ή Βερολίνο (αλλά δεν είχαμε λεφτά) ή εδώ ελλαδίτσα.. αλλά η παρέα είχε άλλα σχέδια :P

Καλημέρα

Ε, στο χοιρινό το κομμάτι που αξίζει είναι το ψαρονέφρι, το φιλέτο του δηλαδή που δεν το λες και οικονομικό.... Αλλά σιγά, για αλλαγή παίρνεις και χοιρινό πού και που. Καλό ταξίδι!!! (ε, και εγώ Βερολίνο θα προτιμούσα)

amst
24-02-12, 00:55
23/2

10:30 50γρ. μούσλι, 1κ.γ.μέλι, 1.5ποτήρι γάλα, άπειρη κανέλα :P
12:30 1χούφτα ξηροκάρπια
14:30 σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, μπαλσάμικο, 40γρ. τυρί, 1φλ. χυλοπίτες (όχι απ'αυτές που δίνει η κατερίνα στο γυμναστήριο) :green:
17:15 1 μπανάνα
19:00 2καλαμάκια κοτόπουλο, μισή αλάδωτη πίτα, ντομάτα, μαρούλι
20:30-22:15 προπόνηση πολεμικές τέχνες
23:45 1ποτήρι γάλα, 1κ.γ. κακάο

amst
24-02-12, 00:57
Ε, στο χοιρινό το κομμάτι που αξίζει είναι το ψαρονέφρι, το φιλέτο του δηλαδή που δεν το λες και οικονομικό.... Αλλά σιγά, για αλλαγή παίρνεις και χοιρινό πού και που. Καλό ταξίδι!!! (ε, και εγώ Βερολίνο θα προτιμούσα)

Ευχαριστώ αγάπη
καλά να περάσεις και εσύ

RAMBO
24-02-12, 01:16
τι πολεμικες τεχνες κανεις?

gym
24-02-12, 01:16
εξω εφαγες καλε?:P

καλα να περασεις!:green:

amst
24-02-12, 14:14
έχω απαντήσει απ'το πρωί, γιατί δε φαίνονται?

katerina.
24-02-12, 14:39
έχω απαντήσει απ'το πρωί, γιατί δε φαίνονται?

υπηρχε καποιο προβλημα ....και μερικα ποστ πρωινα εχουν χαθει;);)

amst
24-02-12, 14:49
τι πολεμικες τεχνες κανεις?

ξαναγράφω λοιπόν
kick boxing κάνω, αλλά εχθές κάναμε τα πολύ απλά και βασικά πράγματα

έφαγα και μια κατά λάθος στην κοιλιά χαχαχααα

amst
24-02-12, 14:50
εξω εφαγες καλε?:P

καλα να περασεις!:green:

ευχαριστώ, επίσης!!

ναι, τα καλαμάκια απ'έξω τα παίρνω, χωρίς λάδια και κάνω εγώ τη σαλάτα ;-)

amst
24-02-12, 21:16
24/2

9:30 1ψωμάκι χάμπουργκερ με 2φ.γαλοπούλα βραστή+2φ.τυρί, 1/2φ.ψωμί+1/2 κ.γ.ταχίνι
12:00 1χούφτα ξηροκάρπια
12:30-13:30 προπόνηση
1.καμψεις ανοιχτα 3*6
2.πιεσεις σε επικληνη παγκο με αλτηρες 3*12
3.ανοιγματα σε επικληνη 3*12
4.πιεσεις σε ισιο παγκο με αλτηρες 3*10
5.βυθισεις σε παγκο για τρικεφαλο 3*15
6.εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι(προσοχη σε τεχνικη) 1-1 3*10
7.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*20 αργα
8.κρις κρος 3*20 συνολο

14:00 1μπανάνα
15:30 1τόνο, σαλάτα, 1κ.σ. λάδι, 2κ.σ. καλαμπόκι
16:30 1χούφτα δημητριακά
19:30 50γρ. μούσλι+1ποτήρι γάλα+1κ.γ. μέλι


τα σκάτωσα λίγο σήμερα νομίζω

να φάω κοτόπουλο για βραδινό ή να πιω κανένα γάλα?

xelashai
24-02-12, 21:19
...τι εγινε?δεν εφυγες?

amst
24-02-12, 21:40
...τι εγινε?δεν εφυγες?

έτσι κι αλλιώς θα έφευγα πιο αργά, απλά πρόλαβα να γυρίσω σπίτι από δουλειά :green::green:

xelashai
24-02-12, 21:46
έτσι κι αλλιώς θα έφευγα πιο αργά, απλά πρόλαβα να γυρίσω σπίτι από δουλειά :green::green:

ειπα κι εγω...καταλαβα λαθος??...χρειαζομαι διακοπες το ξερω...αλλα οχι κι ετσι:green:
καλο ταξιδι λοιπον...:welcome:

RAMBO
26-02-12, 18:26
ξαναγράφω λοιπόν
kick boxing κάνω, αλλά εχθές κάναμε τα πολύ απλά και βασικά πράγματα

έφαγα και μια κατά λάθος στην κοιλιά χαχαχααα


:oops::oops::oops:και πριν ρωτησω να φανταστεις το εψαξα πρωτα...

amst
28-02-12, 12:11
:oops::oops::oops:και πριν ρωτησω να φανταστεις το εψαξα πρωτα...

όχιιιιιιιι
εννοούσα το ξαναγράφω γιατί είχε πέσει το φόρουμ και δεν είχε ανέβει η απάντηση
:)

amst
28-02-12, 12:14
25/2

7:30 3μπισκότα δημητριακών
9:30 1τοστ
14:30 φιλέτο κοτόπουλο ψητό, 2κ.σ. πουρέ, σαλάτα, 1κ.σ. τζατζίκι, 1κομμάτι πίτα στα κάρβουνα με τυρί, 1κ.σ. φασόλια
21:00 1ρόφημα καφέ-γάλα
23:15 1χούφτα αμύγδαλα

amst
28-02-12, 12:19
26/2

(τελικά το ξενοδοχείο δεν είχε το αναμενόμενο πρωινό, οπότε....)

8:30 1ποτήρι γάλα, 1φ.μαύρο ψωμί, 1.5φ. ζαμπόν, 1.5φ. τυρί, 1κ.γ. μαρμελάδα
11:00 1τσάι, 1χούφτα αμύγδαλα
14:00 4μπισκότα(πτι μπερ)
16:00 1δαγκ. κρουασάν :green::green:
19:00 αρνί ψητό, πατάτες βραστές-ρύζι, 1ψωμάκι, 1κ.σ.τζατζίκι,
21:00 1μπανάνα
23:00 1/2ποτήρι κρασί

amst
28-02-12, 12:23
27/2

8:15 ομελέτα με λίγο τυρί, 1φ.ζαμπόν, 1φ.ψωμί άσπρο, 1ποτήρι γάλα
11:30 - 13:30 σκι
13:30-15:30 περπάτημα στο χιόνι ( :love: )
16:30 1/2 λουκούμι, 2χούφτες αμύγδαλα
17:30 1 μπισκότο
21:00 1τοστ γαλοπούλα, φιλαδέλφεια, ντομάτα

katerina.
28-02-12, 12:35
27/2

8:15 ομελέτα με λίγο τυρί, 1φ.ζαμπόν, 1φ.ψωμί άσπρο, 1ποτήρι γάλα
11:30 - 13:30 σκι
13:30-15:30 περπάτημα στο χιόνι ( :love: )
16:30 1/2 λουκούμι, 2χούφτες αμύγδαλα
17:30 1 μπισκότο
21:00 1τοστ γαλοπούλα, φιλαδέλφεια, ντομάτα

ski???:shock::shock:περπατημα στο χιονι??:shock::shock:ΖΗΛΕΥΩ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marvin
28-02-12, 12:54
27/2

8:15 ομελέτα με λίγο τυρί, 1φ.ζαμπόν, 1φ.ψωμί άσπρο, 1ποτήρι γάλα
11:30 - 13:30 σκι
13:30-15:30 περπάτημα στο χιόνι ( :love: )
16:30 1/2 λουκούμι, 2χούφτες αμύγδαλα
17:30 1 μπισκότο
21:00 1τοστ γαλοπούλα, φιλαδέλφεια, ντομάτα

amst μου Ολη μερα τραφηκες ουσιατικα με ποσα αυγα δε λες...λιγο τυρι..λιγο ζαμπον...225 γρ γαλα
και αλλη μια φετα γαλοπουλα απο πρωτεινη.Περαν οτι διατροφικα ολη τη μερα εφαγες λιγο οι πηγες σου οπως ψωμι..λουκουμι....μπισκοτο ..δεν ηταν οι καλυτερες για τον στοχο σου δεν μπορω να φανταστω οτι ο μπουφες του ξενοδοχειου δεν διεθεται κατι καλυτερο.Πιστευω να το καταλαβαινεις.:welcome:

amst
28-02-12, 15:55
amst μου Ολη μερα τραφηκες ουσιατικα με ποσα αυγα δε λες...λιγο τυρι..λιγο ζαμπον...225 γρ γαλα
και αλλη μια φετα γαλοπουλα απο πρωτεινη.Περαν οτι διατροφικα ολη τη μερα εφαγες λιγο οι πηγες σου οπως ψωμι..λουκουμι....μπισκοτο ..δεν ηταν οι καλυτερες για τον στοχο σου δεν μπορω να φανταστω οτι ο μπουφες του ξενοδοχειου δεν διεθεται κατι καλυτερο.Πιστευω να το καταλαβαινεις.:welcome:

κι όμως..
το πρωί μόνο αυτό είχαν (σε ρωτούσαν αν θες γάλα/καφέ/τσάι και σου έφερναν ένα πιάτο με το πρωινό) και την υπόλοιπη μέρα στο χιονοδρομικό μόνο hot dog, προτηγανισμένες πατάτες και γλυκά είχε
(αν αναφέρεσαι στην τελευταία μέρα)


καλέ πώς να ξέρω πόσα αυγά είχε?? :rolf:

amst
28-02-12, 23:29
28/2

10:15 55γρ. μούσλι, 1κ.γ. μέλι, 1.5ποτήρι γάλα
12:15 1χούφτα αμύγδαλα

12:30 - 13:40 γυμναστήριο

Ζεσταμα 12 λεπτα ποδηλατο
1.λεγκ εξτεσιον 3*12 (15κιλά)
2.λεγκ κερλ 3*12 (15κιλά)
3.σκουωτ ελευθερα με μπαρα 4*12 (με βαράκια, όχι μπάρα/ 3κιλά σε κάθε χέρι - η μπάρα είναι ενσωματωμένη σε ένα μηχάνημα)
4.προχωρητικες προβολες 3*15 βηματα
5.πλιε με αλτηρα στη μεση 3*15 (δε μου βγήκαν 15, αλλά 12*3)
6.γαμπες σμιθ/μηχανημα ορθια 4*20 (απόλαυση η άσκηση, αλλά 12-15 σε κάθε σετ, θα ανέβει σιγά σιγά)
7.αποθεραπεια 10 λεπτα χαλαρα διαδρομο
8.διατασεις


15:30 αρακά χωρίς λάδια, 40γρ.τυρί, ψωμί
18:10 1γιααύρτι
21:30 1αραβική, 4φ.γαλοπούλα, 4φ.τυρί

Miss Fit
29-02-12, 00:04
:welcome: Γιατί δεν δοκιμάζεις τα σκουοτ στην ενσωματωμενη μπάρα που λες (λογικά η σμιθ) χώρις να τις βάλεις βάρος και σιγά σιγά θα δεις οτι θα μπορεις και με κιλα..;) Απλά για να μάθεις την κίνηση με μπάρα.

amst
29-02-12, 16:11
:welcome: Γιατί δεν δοκιμάζεις τα σκουοτ στην ενσωματωμενη μπάρα που λες (λογικά η σμιθ) χώρις να τις βάλεις βάρος και σιγά σιγά θα δεις οτι θα μπορεις και με κιλα..;) Απλά για να μάθεις την κίνηση με μπάρα.

θα το δοκιμάσω και θα γράψω νεότερα :)

amst
29-02-12, 16:32
29/2


10:00 55γρ. μούσλι, 1κ.γ.μέλι, 1.5ποτήρι γάλα
12:00 1χούφτα αμύγδαλα
14:00 1/6 αραβική, 2φ.γαλοπούλα, 1φ.τυρί

14:30-15:30 προπόνηση

ώμοι-κοιλιά-αερόβιο
1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12
2.εκτασεις καθιστη πλαι 3*12
3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15
4.shrugs με αλτηρες 3*15
5.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*25 αργα (τα έβγαλα και τα 3 :green: )
6.κρις κρος 3*30 συνολο (δεν είμαι σίγουρη ότι τα κάνω σωστά, μου είναι τόσο άγνωστη η κίνηση, θα βελτιωθώ όμως)
7.αρσεις ποδιων σε μονοζυγο 3*20 (15,15,15)
8.διατασεις

RAMBO
29-02-12, 16:39
το μελι το τρως ξεχωριστα η το ανακατευεις με ζεστο γαλα και το ριχνεις στο μουσλι?

amst
29-02-12, 23:23
29/2


10:00 55γρ. μούσλι, 1κ.γ.μέλι, 1.5ποτήρι γάλα
12:00 1χούφτα αμύγδαλα
14:00 1/6 αραβική, 2φ.γαλοπούλα, 1φ.τυρί

14:30-15:30 προπόνηση

ώμοι-κοιλιά-αερόβιο
1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12
2.εκτασεις καθιστη πλαι 3*12
3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15
4.shrugs με αλτηρες 3*15
5.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*25 αργα (τα έβγαλα και τα 3 :green: )
6.κρις κρος 3*30 συνολο (δεν είμαι σίγουρη ότι τα κάνω σωστά, μου είναι τόσο άγνωστη η κίνηση, θα βελτιωθώ όμως)
7.αρσεις ποδιων σε μονοζυγο 3*20 (15,15,15)
8.διατασεις

16:00 σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο, 120γρ. μπιφτέκι
16:30 1χούφτα δημητριακά
18:30 250γρ. γιαούρτι 2%, 1κ.γ. μέλι, 22γρ. αμύγδαλα
22:15 1/4αραβική, 2φ.γαλοπούλα, 2φ.τυρί

νερό: 1.5λίτρο

amst
29-02-12, 23:26
το μελι το τρως ξεχωριστα η το ανακατευεις με ζεστο γαλα και το ριχνεις στο μουσλι?

βάζω το μούσλι, το γάλα, το μέλι και άπειρη κανέλα σ'ένα κατσαρολάκι και τα βράζω.... πολλή ώρα μέχρι να πήξει.. :P:P

κανέλα, μπορεί να χαλάω και μισό βαζάκι το μήνα:green:

RAMBO
29-02-12, 23:35
πως και τετοιο κολλημα με την κανελλα..και καλα με τοσο που τρως δεν την εχεις βαρεθει?:unsure:

amst
29-02-12, 23:57
πως και τετοιο κολλημα με την κανελλα..και καλα με τοσο που τρως δεν την εχεις βαρεθει?:unsure:

μπααααα
ακόμα και στο κρέας βάζω

gym
01-03-12, 00:24
ασκσηση κρις κρος=δεν κουνας λεκανη καθολου...φαντασου οτι εχεις δυο ποτηρια με κρασι επανω καυτο σαν το γερμανικο ενα πραγμα και φορας ασπρη φορμα...δεν πρεπει να πεσει ουτε σταγονα γιατι καηκες κ εχει γινει χαλια η φορμα

σταθερη λοιπον λεκαη καλη απαπνοη(βγαζεις αερα εντονα) και ανοιχτα οι αγκωνες...οχι γρηγορη κινηση κ αυτοσυγκεντρωση ποανω απο ολα

amst
01-03-12, 23:46
Οι φωτός ανεβαίνουν από συμφορουμίτισσα, μιας και εμένα μου κάνουν νούμερα
λοιπόν, ο απολογισμός αυτού του μήνα, του τόσο σημαντικού για μένα είναι:

στα κιλά μικρή διαφορά
σ'αυτά που αντιλαμβάνομαι εγώ.. τα παντελόνια που ήταν τσίτα, έχουν πλέον αρκετό κενό μεταξύ δέρματος και υφάσματος
νιώθω διαφορά στα κόκκαλα της λεκάνης και όταν κάνω μπάνιο αντιλαμβάνομαι πως τα πλαϊνά πιασίματα έχουν μειωθεί

όμως ο λόγος που αυτός ο μήνας ήταν τόόοοοοοοοσο σημαντικός, είναι για όλα αυτά που έμαθα

το είδα κάπως σαν προσαρμογή και το μάρτιο θα το πάω πιο δυναμικά. η διατροφή μάλλον δεν ήταν και η καλύτερη και πολλές φορές δε σας άκουσα και έκανα του κεφαλιού μου
από προπόνηση πρέπει να το πάω πιο γερά, τώρα με το πρόγραμμα της ελένης μου είναι πολύ πιο ευχάριστο

δεν έχω καθόλου εμπειρία, είμαι πιο άσχετη από άσχετη, αλλά πιστεύω πως έχω καλή κατασκευή και αν δουλέψω, θα μου αρέσω

σίγουρα χρειάζομαι τις γνώσεις και την εμπειρία σας
και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε και να μου τα χώνετε (κυρίως με τη διατροφή)

στόχος: να φορέσω σορτς και αθλητικό, κολλητό μπλουζάκι μέχρι το καλοκαίρι

σας ευχαριστώ όλους για τον τρόπο που φέρθηκα στο σώμα μου τον τελευταίο μήνα
είναι η πρώτη φορά που πιστεύω πως θα κάνω κάτι

καλή συνέχεια σε όλους/όλες μας

gym
01-03-12, 23:51
Οι φωτός ανεβαίνουν από συμφορουμίτισσα, μιας και εμένα μου κάνουν νούμερα
λοιπόν, ο απολογισμός αυτού του μήνα, του τόσο σημαντικού για μένα είναι:

στα κιλά μικρή διαφορά
σ'αυτά που αντιλαμβάνομαι εγώ.. τα παντελόνια που ήταν τσίτα, έχουν πλέον αρκετό κενό μεταξύ δέρματος και υφάσματος
νιώθω διαφορά στα κόκκαλα της λεκάνης και όταν κάνω μπάνιο αντιλαμβάνομαι πως τα πλαϊνά πιασίματα έχουν μειωθεί

όμως ο λόγος που αυτός ο μήνας ήταν τόόοοοοοοοσο σημαντικός, είναι για όλα αυτά που έμαθα

το είδα κάπως σαν προσαρμογή και το μάρτιο θα το πάω πιο δυναμικά. η διατροφή μάλλον δεν ήταν και η καλύτερη και πολλές φορές δε σας άκουσα και έκανα του κεφαλιού μου
από προπόνηση πρέπει να το πάω πιο γερά, τώρα με το πρόγραμμα της ελένης μου είναι πολύ πιο ευχάριστο

δεν έχω καθόλου εμπειρία, είμαι πιο άσχετη από άσχετη, αλλά πιστεύω πως έχω καλή κατασκευή και αν δουλέψω, θα μου αρέσω

σίγουρα χρειάζομαι τις γνώσεις και την εμπειρία σας
και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε και να μου τα χώνετε (κυρίως με τη διατροφή)

στόχος: να φορέσω σορτς και αθλητικό, κολλητό μπλουζάκι μέχρι το καλοκαίρι

σας ευχαριστώ όλους για τον τρόπο που φέρθηκα στο σώμα μου τον τελευταίο μήνα
είναι η πρώτη φορά που πιστεύω πως θα κάνω κάτι

καλή συνέχεια σε όλους/όλες μας

ποσο χαιρομαι ρε μαμωτο οταν διαβαζω τετοιες κουβεντες κ ποσο θα χαρω οταν μετα απο μηνες τα λογια σου ΕΣΥ τα κανεις πραξεις...

στο χερι σου ειναι...εμεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε....εσυ ομως εχεις το μαχαιρι...;)

katerina.
02-03-12, 00:02
:
Οι φωτός ανεβαίνουν από συμφορουμίτισσα, μιας και εμένα μου κάνουν νούμερα
λοιπόν, ο απολογισμός αυτού του μήνα, του τόσο σημαντικού για μένα είναι:

στα κιλά μικρή διαφορά
σ'αυτά που αντιλαμβάνομαι εγώ.. τα παντελόνια που ήταν τσίτα, έχουν πλέον αρκετό κενό μεταξύ δέρματος και υφάσματος
νιώθω διαφορά στα κόκκαλα της λεκάνης και όταν κάνω μπάνιο αντιλαμβάνομαι πως τα πλαϊνά πιασίματα έχουν μειωθεί

όμως ο λόγος που αυτός ο μήνας ήταν τόόοοοοοοοσο σημαντικός, είναι για όλα αυτά που έμαθα

το είδα κάπως σαν προσαρμογή και το μάρτιο θα το πάω πιο δυναμικά. η διατροφή μάλλον δεν ήταν και η καλύτερη και πολλές φορές δε σας άκουσα και έκανα του κεφαλιού μου
από προπόνηση πρέπει να το πάω πιο γερά, τώρα με το πρόγραμμα της ελένης μου είναι πολύ πιο ευχάριστο

δεν έχω καθόλου εμπειρία, είμαι πιο άσχετη από άσχετη, αλλά πιστεύω πως έχω καλή κατασκευή και αν δουλέψω, θα μου αρέσω

σίγουρα χρειάζομαι τις γνώσεις και την εμπειρία σας
και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε και να μου τα χώνετε (κυρίως με τη διατροφή)

στόχος: να φορέσω σορτς και αθλητικό, κολλητό μπλουζάκι μέχρι το καλοκαίρι

σας ευχαριστώ όλους για τον τρόπο που φέρθηκα στο σώμα μου τον τελευταίο μήνα
είναι η πρώτη φορά που πιστεύω πως θα κάνω κάτι

καλή συνέχεια σε όλους/όλες μας
:clap::clap::clap::clap:τα λογια ειναι περιττά .εγραψες!!!

xelashai
02-03-12, 00:05
01/02 01/03(68.8kg)


*******************************

RAMBO
02-03-12, 00:08
οπως ειπε και η Ελενη φενεσαι πιο ξεπρησμενη..απο τα γραφωμενα σου φενεται να εχεις ζηλο και θα τα καταφερεις να φτασεις τους στοχους σου,:clap:εμεις εδω ειμαστε,καλη συνεχεια!

dorita
02-03-12, 00:15
μπραβο αμστ!! εχει φυγει αρκετο λιπος!! :thumbup:

amst
02-03-12, 00:24
δάφνη, πολύ καλή δουλειά ρε..
και δίπλα-δίπλα?!! τέλειο

παιδιά σας ευχαριστώ που με στηρίζετε
1 μήνας όρθια!!

καλό βράδυ
ξεκούραση, έχουμε γερή προπόνηση αύριο ;)

katerina.
02-03-12, 00:27
μπραβο amst eχεις διαφορα απο την προηγουμενη φωτο...συνεχισε δυνατα!!!!εχεις πιασει το νοημα τωρα ...σκληρη προπονηση και πιο προσεγμενη διατροφη!!:clap:

marvin
02-03-12, 00:33
:clap: μπραβο Αμστ για την αλλαγη σου.Ξεπρηστηκες αρκετα.Φαντασου να εκανες κανονικα αυτα που επρεπε ποσο ακομα θα φαινοταν η διαφορα.Γιαυτο μην χανεις αλλο χρονο,δωσε βαση σε αυτα που μαθαινεις και διαβαζεις και καντα πραξη...θα δεις ακομα μεγαλυτερες διαφορες στην επομενη φωτογραφιση ,αρκει να το πιστεψεις!!!:turtle:

Miss Fit
02-03-12, 23:22
Amst, σου ευχομαι καλή διασκέδαση μέχρι να έρθουν τα αποτελέσματα που επιθυμεις...γιατί ειμαι σίγουρη πως θα έρθουν.;) Το θέμα ειναι να απλαυσεις την διαδρομή σου ως εκει με σωστή διατροφή και δυνατή προπονηση! Τα ξέρεις ολα αυτα , οπότε συνεχισε. Φαινεται οτι το σώμα σου εχει αρχίσει να αλλάζει, αναμένουμε τον επομενο μήνα.:thumbup:

amst
03-03-12, 11:36
Παιδιά ευχαριστώ!!!

2/3

11:00 55γρ. μούσλι, 1κ.γ.μέλι, 1.5ποτήρι γάλα
12:50-14:10
γυμναστήριο πλατη δικεφαλος

10' διάδρομο
1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλια 4*12 (15κιλά)
2.τριγωνικες ελξεις σε τροχαλια 3*12 (15κιλά)
3.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη με ισια μπαρα μικρη(παλαμες κοιτανε ψηλα) 3*12(σωστη θεση κ τεχνικη αυστηρα) (15κιλά)
4.μηχανημα κωπηλατικης με ουδετερη λαβη 3*12 (15κιλά)
5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 5*20 αργα με χερια πισω απο κεφαλι (15,15,15,15,15 γιατί ζαλιζόμουν :green: )
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο 3*10 (μπάρα χωρίς κιλά, με πολύυυ δυσκολία και πόνο)
7.τροχαλια απο κατω με μικρη μπαρα ισια 3*10 (5κιλά)
15' ελλειπτικό
διατάσεις

14:20 1μπανάνα
15:30 140γρ. μπιφτέκι, σαλάτα, 1κ.σ.λάδι, μπαλσάμικο
16:30 1χούφτα αμύγδαλα
20:30 1αραβική, 5φ.γαλοπούλα, 3φ.τυρί
22:30 1χούφτα ξηροκάρπια