PDA

Επιστροφή στο Forum : voulaki's log



Σελίδες : [1] 2

voulaki
14-01-12, 18:45
να'μαι κι εγω λοιπόν, μετά από παρότρυνση της gym, το δικόμου πρόγραμμα διατροφής. να πω ότι το ακολουθώ πιστά τουλάχιστον 5 μέρες την εβδομάδα, και το σαββατοκύριακο βέβαια απλά το σ/κ θα φας και κάτί παραπάνω ρε παιδάκι μου έτσι δεν είναι?
λοιπόν πάμε

ξυπνάω στις 6.30 αλλά τρώω όταν φτάσω στο γραφείο γύρω στις 9 τοστ με 2 φέτες σίκαλης και 2 φέτες καπνιστή γαλοπούλα

στις 12 ένα ξυνόμηλο

στις 2,30 με 3 150 γρ. γαλοπούλα ψητή ή ψάρι ή κοτόπουλο με σαλάτα πράσινη και 5 κουταλιές μπασμάτι με 2 κουτ. λάδι

στις 5 ένα ξυνόμηλο πάλι ή μια μπανάνα

στις 8 με 9 το βραδυνό που είναι το ίδιο με το μεσημεριανό αλλά αντί για ρύζι 2 μέτριες πατάτες βραστές ή ψητές, α ξεχασα και πίνω γαλλικό καφέ 2 κούπες με 2 ζαχαρίνες στο σύνολο

1 φορά την εβδομάδα θα φάω μαυρομάτικα με 2 κουτ. λάδι και λίγο cottage και τις μέρες των προπονήσεων μετά την προπόνηση θα φάω λίγο μέλι ή μια μπανάνα

αυτά τα ολίγα. προσπαθώ να μην ξεφεύγω αλλά οπως είπα το σ/κ θα φάω κανένα πιο μαγειρευτό φαγητό.

αυτά τα ολίγα, πως σου φαίνεται ?

η διατροφή που ακολουθώ φαντάζομαι θα το κατάλαβες, είναι της κωνσταντινας κασκάνη, δεν πρόλαβα βέβαι να πάρω κάποια απάντηση της ειδικά για μένα γιατί το blog της έκλεισε, αλλά φαντάζομαι ότι έτσι περίπου είναι μια στεγνή διατροφή έτσι δεν είναι??

στην προπόνηση τώρα

πηγαίνω γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα και κάνω την πρώτη μέρα συνήθως τρίτη, πόδια την πέμπτη κάνω μαζί χέρια στήθος και την παρασκευή ώμους πλάτη.

για πόδια κάνω

σκουώτ με 1 πόδι bulgarian νομίζω λέγεται με 2 8κιλα στα χέρια 4 σετ 8 επαναλήψεις

σουμο σκουωτ με 30 κιλά 4Χ8

προβολες με 8κιλα στα χέρια 4Χ8

leg extension 30 kila 4X8

leg curl 25 kila 4Χ8

αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ και 20 κιλά βάρος στην κοιλιά 2Χ30

προσαγωγους -απαγωγους με 35 κιλα στα μηχανηματα 4Χ15

πιέσεις με 50 κιλά 4Χ8

στη ρωμαική βαθιές κάμψεις μέχρι κάτω , σαν ραχιαίους , δεν ξέρω αν στο περιγραφω καλά, και σηκώνομαι μέχρι να ευθυγραμίσσει το σώμα (από περιγραφή σκίζω ε??)

την μέρα των ποδιών δεν κάνω τιποτε αλλο ούτε καν κοιλιακούς τα παίζω τελείως και πάω σπίτι

μπορείς να μου πείς τη γνώμη σου gym συγκεκριμένα για το προγραμμα των ποδιών , και εννοείται ολες σας κορίτσια κάθε γνώμη καλοδεχούμενη, πως σσας φαίνεται?

θα ήθελα γνώμη και για τη διατροφή υπενθυμίζω δεν έχω περιττά κιλά είμαι 56 κιλά και 1.65 ύψος λιπομέτρηση δεν έχω κάνει το έχω σκοπό όμως το πρόβλημα μου εί΄ναι η κοιλίτσα μου και τα πολύ λεπτά μου ποδαράκια .

θέλω ένα δυνατό πρόγραμμα προπόνησης για το κάτω μέρος του σώματος όπως καταλαβαίνετε (γλουτούς , πόδια) θα γράψω αύριο για το προγραμμα των υπολοιπων ημερών μου απλά καιγομαι πιο πολύ να μου πείτε για το παραπανω προγραμμα πως σας φαινεται γιατι εκει πάσχω.
α κάτι σηματικό δυ ο φορες την εβδομάδα κάνω διαλλειματικη 20-25 λεπτά περίπου και πάει ως εξής
6 λεπτα ανηφορα στο 5 με 6,5 ταχυτητα και μετα 6 φορες τα εξης ενναλαξ 2 λεπτα με ανηφορα στο1 και 7.5 ταχυτητα και 30 δευτ. στο 11
και για υτο θελω τη γνωμησας.

ευχαριστω προκαταβολικα

φιλακια

gym
14-01-12, 23:42
να'μαι κι εγω λοιπόν, μετά από παρότρυνση της gym, το δικόμου πρόγραμμα διατροφής. να πω ότι το ακολουθώ πιστά τουλάχιστον 5 μέρες την εβδομάδα, και το σαββατοκύριακο βέβαια απλά το σ/κ θα φας και κάτί παραπάνω ρε παιδάκι μου έτσι δεν είναι? ετσι ειναι αλλα με μετρο παντα...
λοιπόν πάμε

ξυπνάω στις 6.30 αλλά τρώω όταν φτάσω στο γραφείο γύρω στις 9 τοστ με 2 φέτες σίκαλης και 2 φέτες καπνιστή γαλοπούλα

στις 12 ένα ξυνόμηλο

στις 2,30 με 3 150 γρ. γαλοπούλα ψητή ή ψάρι ή κοτόπουλο με σαλάτα πράσινη και 5 κουταλιές μπασμάτι με 2 κουτ. λάδι

στις 5 ένα ξυνόμηλο πάλι ή μια μπανάνα

στις 8 με 9 το βραδυνό που είναι το ίδιο με το μεσημεριανό αλλά αντί για ρύζι 2 μέτριες πατάτες βραστές ή ψητές, α ξεχασα και πίνω γαλλικό καφέ 2 κούπες με 2 ζαχαρίνες στο σύνολο

1 φορά την εβδομάδα θα φάω μαυρομάτικα με 2 κουτ. λάδι και λίγο cottage και τις μέρες των προπονήσεων μετά την προπόνηση θα φάω λίγο μέλι ή μια μπανάνα

αυτά τα ολίγα. προσπαθώ να μην ξεφεύγω αλλά οπως είπα το σ/κ θα φάω κανένα πιο μαγειρευτό φαγητό.

αυτά τα ολίγα, πως σου φαίνεται ?

η διατροφή που ακολουθώ φαντάζομαι θα το κατάλαβες, είναι της κωνσταντινας κασκάνη, δεν πρόλαβα βέβαι να πάρω κάποια απάντηση της ειδικά για μένα γιατί το blog της έκλεισε, αλλά φαντάζομαι ότι έτσι περίπου είναι μια στεγνή διατροφή έτσι δεν είναι??ετσι ειναι καλε ναι...

στην προπόνηση τώρα

πηγαίνω γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα και κάνω την πρώτη μέρα συνήθως τρίτη, πόδια την πέμπτη κάνω μαζί χέρια στήθος και την παρασκευή ώμους πλάτη.

για πόδια κάνω

σκουώτ με 1 πόδι bulgarian νομίζω λέγεται με 2 8κιλα στα χέρια 4 σετ 8 επαναλήψεις

σουμο σκουωτ με 30 κιλά 4Χ8

προβολες με 8κιλα στα χέρια 4Χ8

leg extension 30 kila 4X8

leg curl 25 kila 4Χ8

αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ και 20 κιλά βάρος στην κοιλιά 2Χ30

προσαγωγους -απαγωγους με 35 κιλα στα μηχανηματα 4Χ15

πιέσεις με 50 κιλά 4Χ8 τι πιεσεις εννοεις?

στη ρωμαική βαθιές κάμψεις μέχρι κάτω , σαν ραχιαίους , δεν ξέρω αν στο περιγραφω καλά, και σηκώνομαι μέχρι να ευθυγραμίσσει το σώμα (από περιγραφή σκίζω ε??) μια χαρα τα λες...:thumbup:

την μέρα των ποδιών δεν κάνω τιποτε αλλο ούτε καν κοιλιακούς τα παίζω τελείως και πάω σπίτι

μπορείς να μου πείς τη γνώμη σου gym συγκεκριμένα για το προγραμμα των ποδιών , και εννοείται ολες σας κορίτσια κάθε γνώμη καλοδεχούμενη, πως σσας φαίνεται?
ποσο καιρο το κανεις το προγραμμα αυτο κ αν νιωθεις οτι δουλευεις...

θα ήθελα γνώμη και για τη διατροφή υπενθυμίζω δεν έχω περιττά κιλά είμαι 56 κιλά και 1.65 ύψος λιπομέτρηση δεν έχω κάνει το έχω σκοπό όμως το πρόβλημα μου εί΄ναι η κοιλίτσα μου και τα πολύ λεπτά μου ποδαράκια .

ποσο καιρο την κανεις αυτην τη διατροφη και ποσο πιστη εισαι?>θελω καθε εμρα να γραφεις το τι τρως κ γενικα τι κανεις απο προπονησ ακριβως...
θέλω ένα δυνατό πρόγραμμα προπόνησης για το κάτω μέρος του σώματος όπως καταλαβαίνετε (γλουτούς , πόδια) θα γράψω αύριο για το προγραμμα των υπολοιπων ημερών μου απλά καιγομαι πιο πολύ να μου πείτε για το παραπανω προγραμμα πως σας φαινεται γιατι εκει πάσχω.
θα μπορουσες μηπως να ποσταρεις φωτο για να εχουμε καλυτερη εικονα?

α κάτι σηματικό δυ ο φορες την εβδομάδα κάνω διαλλειματικη 20-25 λεπτά περίπου και πάει ως εξής
6 λεπτα ανηφορα στο 5 με 6,5 ταχυτητα και μετα 6 φορες τα εξης ενναλαξ 2 λεπτα με ανηφορα στο1 και 7.5 ταχυτητα και 30 δευτ. στο 11
και για υτο θελω τη γνωμησας.

ευχαριστω προκαταβολικα

φιλακια

ποσο καιρο κανεις αυτο το ειδος της διαλειμματικης οπως λες?

voulaki
15-01-12, 12:27
Καλημέρα gym , ευχαριστώ για την απάντηση . Οι πιέσεις ειναι στο μηχάνημα leg press. Τη διαλλειματικη την κάνω τώρα δυο μήνες αλλά γενικά στα χρόνια που γυμνάζονται την έχω ακολουθήσει τα τελευταία δυο. Όχι συνέχεια αλλά ας πούμε δυο μήνες διαλλειματικη και άλλους δυο τρεις ανηφόρα και γρήγορο βάδην . Γενικά δεν έχω καταλήξει πιο στυλ με βοηθάει περισσότερο απλώς η διαλλειματικη. Με βολεύει για το θέμα του χρόνου επειδή σε 20 25 λεπτά τελειωνεις. Και επίσης δεν βαριέσαι. Τώρα για το προγράμματα των ποδιών που με ρωτησες με μικρές παραλλαγές το κάνω μάλλον συνέχεια δηλ. Εναλλάσω κανονικά σκουωτ με σκουωτ στο ένα πόδι επίσης έβαλα και τις αρσεις στη ρωμαϊκή τις τελευταίες 2 εβδομάδες , τα σούμο σκουωτ και τις αρσεις λεκάνης . Με πιάνει αυτό το προγράμματα απλά θέλω μια πιο λεπτομερή καθοδήγηση για τη διάρκεια του προγράμματος και λεπτομέρειες για την κάθε άσκηση π.χ. Ποσά κιλά πόσες επαναληψεις... Την διατροφή αυτή την κάνω από τέλος Αυγούστου. Είμαι γενικά πίστη όπως σου είπα τις 5-6 μέρες της εβδομάδας . Γενικα αν θα φάω κάτι έξω από τη διατροφή θα ειναι κάποιο φαγητό μαγειρεύουν π.χ σουτζουκακια με ρύζι , μακαρόνια με κιμά τέτοια... Δεν θα προτίμηση γλυκά δηλαδή
Και για να συνεχίσω το ημερολόγιο παρότι ντρέπομαι θα σας πω τι έφαγα χθες
Πρωινό μουσλι 5 κουταλιες και γάλα ελαφρύ
Μεσημεριανό γύρω στις 2 2 αβγά σε αντικ. Τηγάνι με 30 γρ. Φέτα
Απόγευμα 6-7 μπισκοτα ότι μπερ πόσο ντρέπομαι... Και έχει και συνέχεια ....
Το βράδυ λίγους γίγαντες με 1 φέτα ψωμι
Κατα τις 10 λίγα ποπ κόρνερ και στο καπάκι .... Μισή σοκολατα υγείας αμυγδαλου.
Είπαμε ειλικρίνεια έτσι? το ξέρω δεν έχω δικαιολογία μόνο ότι ήταν Σάββατο είμασταν πολύ χαλαροί με την οικογένεια και τοευχαριστηθηκα πολύ..
Σήμερα όμως τα κεφαλιά μέσα
Πρωινό 1 τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπουλα και γαλλικό με 1 natreen
Προς το παρόν αυτά θα επανέλθω αργοτερα
Α εννοείται θέλω να με δείτε για να μου πείτε γνώμες πως ανέβαζε φωτογραφίες θα μου πει κάποια κοπέλα ? σας ευχαριστω προκαταβολικα

gym
15-01-12, 22:00
βουλακι μου βαλε φωτο να σε κρινουμε καλυτερα και θα τα πουμε και για τα ποδια ναι?

οσο για τα κιλα που θα σηκωνεις αυτο το ξερεις εσυ,εγω και ο οποιοσδηποτε δεν μπορει να σου πει σηκωνε τοσα...;)

οσο για τη διατροφη,μια στο τοσο οκ...αφου δεν εχεις τυψεις που συζηταμε και με τις κοπελες τοση ωρα,ειαμστε οκ,...
συνεχιζουμε γερα λεμεεε!:toast:

voulaki
16-01-12, 10:59
συνεχίζω με τη διατροφή της χθεσινής ημέρας
μεσημεριανό 2 καλαμάκια κοτόπουλο με σαλάτα μαρούλι , 3 κουταλιες μπασμάτι και μιση πίτα αλαδωτη
γύρω στις 6 ένα μήλο και το βράδυ γύρω στις 10 2 φέτες ψωμί μαύρο με πολύ λίγη μοτσαρέλα από πάνω ψημένο
και πολύ λίγα ποπ κορν (λίγα αλήθεια λέω).
σημερα όμως τα κεφάλια μέσα!!
πρωινό γύρω στις 9 τοστ ολικης με 2 φέτες γαλοπούλα
κατά τις 12 1 μήλο
μεσημεριανό μπιφτέκι άπαχο χωρίς ψωμί το εχω ζυμώσει με λιγη βρώμη , σαλάτα μαρούλι , 4 κουτ. μπασμάτι και 2 κουτ. λάδι
απογευμα πάλι ένα μήλο και βράδυ ίδιο με το μεσημεριανό αλλά αντι για μπιφτέκι, κοτόπουλο
θα επανέλθω το βράδυ, με φωτό

voulaki
16-01-12, 14:25
38066
συνεχίζω με τη διατροφή της χθεσινής ημέρας
μεσημεριανό 2 καλαμάκια κοτόπουλο με σαλάτα μαρούλι , 3 κουταλιες μπασμάτι και μιση πίτα αλαδωτη
γύρω στις 6 ένα μήλο και το βράδυ γύρω στις 10 2 φέτες ψωμί μαύρο με πολύ λίγη μοτσαρέλα από πάνω ψημένο
και πολύ λίγα ποπ κορν (λίγα αλήθεια λέω).
σημερα όμως τα κεφάλια μέσα!!
πρωινό γύρω στις 9 τοστ ολικης με 2 φέτες γαλοπούλα
κατά τις 12 1 μήλο
μεσημεριανό μπιφτέκι άπαχο χωρίς ψωμί το εχω ζυμώσει με λιγη βρώμη , σαλάτα μαρούλι , 4 κουτ. μπασμάτι και 2 κουτ. λάδι
απογευμα πάλι ένα μήλο και βράδυ ίδιο με το μεσημεριανό αλλά αντι για μπιφτέκι, κοτόπουλο
θα επανέλθω το βράδυ, με φωτό ποσταρω δυο φωτογραφιες που εχω σωσμένες στο Pc του γραφείου μονο για τεστ, για να δω αν ανεβηκαν τελικά, και το βράδυ θα ποστάρω πρόσφατες. δεν είμαι έτσι τώρα υπ΄οψιν η κοιλιά είναι αρκετά καλύτερη αλλά στις καλοκαιρινές είναι τα πόδια μου καλύτερα γιατί έχουν λίγο λιπάκι πάνω τους. αγαπημένη gym μια πρώτη αποψη?

gym
16-01-12, 18:25
σε αυτες τις φωτο ποσο καιρο ασχολεισαι με γυμναστικη?
θα περιμενω τις προσφρατες φωτο για να σου πω...:green:

voulaki
16-01-12, 22:08
σε αυτες τις φωτο ποσο καιρο ασχολεισαι με γυμναστικη?
θα περιμενω τις προσφρατες φωτο για να σου πω...:green:

καλησπέρα , οι φωτό είναι πρόσφατες από το καλοκαίρι που μας πέρασε..σου είπα ότι γυμνάζομαι 9 χρόνια και θα περίμενες να δεις το κορμί ε? δεν έκανα σχεδόν ποτέ διατροφή , εκτός απο το περασμένο αυγουστο μεχρι τωρα που σου ειπα ότι το εχω πάρει πιο ζεστά . χτύπα αλύπητα ότι μου πεις θα το αντέξω.. και τώρα οι πρόσφατες ,ςιναι κακης ποιοτητας το ξερω , αλλα οι φωτο του ipad einai χαλια γενικως.

gym
17-01-12, 01:51
θα σου μιλησω ειλικρινα γιατι θελω να σε βοηθησω...

εχεις καλο σωματοτυπο με πολυ καλες προοπτικες...

αλλα εαν δεν φτιαξεις τη διατροφη σου θα μεινεις ετσι...
κατσε και σκεψου τι θες πραγματικα...να εχεις το σωμα των ονειρων σου η να μεινεις στασιμη?
δεν μου δειχνεις σημαδια σκληρης δουλειας στην προπονηση σου τοσα χρονια...
ακομη κ διατροφη που λες δεν εκανες,εαν δουλευες σωστα θα ειχες αλλιως διαμορφωμενα τα κιλα σου...
για να καταλαβεις τι λεω...εχω δει ατομα στα κιλα σου με πρισσοτερο λιπος αλλα βλεπεις οτι ειναι στυβαρα ατομα απο προπονηση απλα ετυχε λογω καποιας φασης στην ζωη τους να βαλουν κιλα,..οκ...


αυτο που θελω απο σενα ειναι το εξης
πρωτον-ο στοχος σου...οχι για ενα μηνα πλιζ...θελω σοβαρες αποφασεις,μεγαλες κοπελες ειμαστε...

δευτερον-θες να δουλεψεις πραγματικα κ θα κανεις θυσιες λογικες?(αυτο το καθοριζω εγω :green:)

τριτον-θελω να μου γραψεις οσο το δυνατον αναλυτικοτερα το τι προπονηση εκανες..καθαρα,οργανωμενα κ οτι μπορεις για να βγαλω ακρη

τεταρτον-απλα να θυμασαι οτι ειμαι διπλα σου και εγω και ολα τα μελη να σε οδηγησουμε σε αυτ ο που θες...ΑΛΛΑ οι πραξεις ειναι δικες σου!


;)

voulaki
17-01-12, 10:42
gymaki αγαπημένο έχεις δίκιο σε όλα, πραγματικά. Θα σου μιλήσω με ειλικρίνεια κι εγώ λοιπόν. σε όλα αυτά τα εννιά χρόνια που κάνω γυμναστική σοβαρή προσπάθεια κάνω τα 2 τελευταία χρόνια περίπου. τι εννοώ:
τα υπόλοιπα τα προηγούμενα, θα πήγαινα γυμναστήριο κανονικα περιπου 3 φορες την εβδομάδα π. χ θα έβλεπα ένα ομάδικο πρόγραμμα στην αίθουσα που θα μου άρεσε , μπορεί αυτό να ήταν χορευτικό ή στεπ ή ελεύθερα βάρη κλπ. και εμπαινα και το εκανα , μετά τίποτα, σπίτι. Δεν έκανα δηλ. τόσο οργανωμένη προπόνηση σητην αίθουσα με τα βάρη κάτω από συγκεκριμένο πρόγραμμα. διατροφή και κανονική προπόνηση όπως σου είπα κάνω από τον περασμένο αύγουστο μέχρι σήμερα δηλ. περίπου 5 μήνες, φαίνεται νομίζω μια διαφορά στην κοιλιά από τις καλοκαιρινές μου φωτο με τις χθεσινες , τουλάχιστον έτσι νομίζω, αν όχι να μου το πεις σε παρακαλω , να μου μιλάς όσο αυστηρά θα μίλαγες στην αδελφή σου , δεν με νοιάζει, αλήθειες θελω.
την διατροφή μου και την προπόνηση μου για τα πόδια τουλάχιστον, την είδες πιο πάνω , θέλεις να σου γραψω τι κανω και για πλατη στηθος και ωμους και χερια?
ειμαι έτοιμη να προσπαθήσω πραγματικά, αλήθεια. περιμένω οδηγίες

GeoDask
17-01-12, 12:20
μπράβο ρε κορίτσια, φοβερή αλληλοσυμπαράσταση και πολύ καλές συμβουλές :thumbup:

voulaki
17-01-12, 13:50
:welcome:προγραμμα διατροφης για σημερα τριτη 17-1
πρωινο 9,30 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 natreen
ενδιαμεσο γυρω στις 12 1 μηλο
μεσημεριανο γυρω στις 2,30 150 γρ. τονο σε νερο με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι με 2 κουτ. λαδι
απογευματινο γυρ στις 4,30 1 μηλο (εχω μαζί μου και 1 κουλούρι θεσ/κης πολυσπορο, να το φαω κι αυτο , επειδη στις 6 θα παω γυμναστηριο ,για εξτρα ενεργεια??
6 γυμναστηριο
σημερα θα κάνω πόδια , το πρόγραμμα που έχω ποσταρει λίγο πιο πάνω
α, κάτι άλλο όταν γυρίσω σπίτι να φάω κάτι σε διάστημα 1 ώρας? Ξέρω ότι πρέπει να φάς κάτι του στυλ μια μπανάνα λιγο μέλι, ισχύει?
βραδυνο γύρω στις 9,30 σκέφτομαι ότι και το μεσημέρι αλλά αντί για τόνο 2 αβγά βραστά με τα υπόλοιπα συνοδευτικά. να βγάλω λέτε τον υδατάνθρακα επειδή είναι βράδυ ή να τη φάω την πατατούλα μου??
καλοδεχούμενες oi απόψεις όλων και βεβαίως της αρχηγού gym:)

gym
18-01-12, 00:35
gymaki αγαπημένο έχεις δίκιο σε όλα, πραγματικά. Θα σου μιλήσω με ειλικρίνεια κι εγώ λοιπόν. σε όλα αυτά τα εννιά χρόνια που κάνω γυμναστική σοβαρή προσπάθεια κάνω τα 2 τελευταία χρόνια περίπου. τι εννοώ:
τα υπόλοιπα τα προηγούμενα, θα πήγαινα γυμναστήριο κανονικα περιπου 3 φορες την εβδομάδα π. χ θα έβλεπα ένα ομάδικο πρόγραμμα στην αίθουσα που θα μου άρεσε , μπορεί αυτό να ήταν χορευτικό ή στεπ ή ελεύθερα βάρη κλπ. και εμπαινα και το εκανα , μετά τίποτα, σπίτι. Δεν έκανα δηλ. τόσο οργανωμένη προπόνηση σητην αίθουσα με τα βάρη κάτω από συγκεκριμένο πρόγραμμα. διατροφή και κανονική προπόνηση όπως σου είπα κάνω από τον περασμένο αύγουστο μέχρι σήμερα δηλ. περίπου 5 μήνες, φαίνεται νομίζω μια διαφορά στην κοιλιά από τις καλοκαιρινές μου φωτο με τις χθεσινες , τουλάχιστον έτσι νομίζω, αν όχι να μου το πεις σε παρακαλω , να μου μιλάς όσο αυστηρά θα μίλαγες στην αδελφή σου , δεν με νοιάζει, αλήθειες θελω.
την διατροφή μου και την προπόνηση μου για τα πόδια τουλάχιστον, την είδες πιο πάνω , θέλεις να σου γραψω τι κανω και για πλατη στηθος και ωμους και χερια?
ειμαι έτοιμη να προσπαθήσω πραγματικά, αλήθεια. περιμένω οδηγίες

θελω να μου γραψεις τα παντα...

διαφορα εννοειται εχειςς ρε απο τις πρωτες...καμια σχεση...;)

gym
18-01-12, 00:37
:welcome:προγραμμα διατροφης για σημερα τριτη 17-1
πρωινο 9,30 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 natreen
ενδιαμεσο γυρω στις 12 1 μηλο
μεσημεριανο γυρω στις 2,30 150 γρ. τονο σε νερο με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι με 2 κουτ. λαδι
απογευματινο γυρ στις 4,30 1 μηλο (εχω μαζί μου και 1 κουλούρι θεσ/κης πολυσπορο, να το φαω κι αυτο , επειδη στις 6 θα παω γυμναστηριο ,για εξτρα ενεργεια?? το φαγες ?ε φατο αλλα θα εχουμε αλλες επιλογες για εξτρα ενεργεια για προπονηση οκ?>;)
6 γυμναστηριο
σημερα θα κάνω πόδια , το πρόγραμμα που έχω ποσταρει λίγο πιο πάνω
α, κάτι άλλο όταν γυρίσω σπίτι να φάω κάτι σε διάστημα 1 ώρας? φαε αμεσως μετα τα βαρη κ περιμενε καμια ωρα μετα το αεροβιο αν ειναι χιτ..
Ξέρω ότι πρέπει να φάς κάτι του στυλ μια μπανάνα λιγο μέλι, ισχύει?:thumbup:
βραδυνο γύρω στις 9,30 σκέφτομαι ότι και το μεσημέρι αλλά αντί για τόνο 2 αβγά βραστά με τα υπόλοιπα συνοδευτικά. να βγάλω λέτε τον υδατάνθρακα επειδή είναι βράδυ ή να τη φάω την πατατούλα μου??εξαρταται τι ωρα θα κοιμηθεις...αν πεσεις αμεσως βγαλτην...αν πεσεις σε τρεις ωρες ναι...
καλοδεχούμενες oi απόψεις όλων και βεβαίως της αρχηγού gym:)

εννοειται!:toast:

GeoDask
18-01-12, 01:05
εννοειται!:toast:

Gym,το γεύμα που έχει για μεσημεριανό δεν θα ήταν καλύτερα να το έβαζε 1.30-2 ώρες πρίν την προπόνηση της με καστανό ρύζι αντί για μπασμάτι ;

voulaki
18-01-12, 11:24
:welcome: καλημέρα σε όλους και όλες
σημερινό πρόγραμμα
9,00 πρωινο τοστ με 2 φετες ολικης και 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με μαρουλι 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
6 1 μηλο παλι
9-9,30 βραδυνο λεω να φαω φασολια μαυροματικα με λιγο λαδι και τυρι κοτατζ

τωρα gymaki μου από προπόνηση
πηγα χθες τριτη και έκανα το προγραμμα που εχω αναφερει παραπανω, μονο αυτο χωρις κοιλιακους ή αερόβιο. όταν κάνω πόδια, τα παιζω λίγο, είμαι αρκετά κουρασμένη και δεν μπορώ να κάνω κατι αλλο μετά, ίσως κοιλιακούς αν νομιζεις , οτι μου πεις. θα σου αναφερω κατι ασχετο. οταν παω γυμναστηριο ειμαι το πιο αντικοινωνικο ατομο , δε χαζευω ειμαι 100% συγκεντρωμενη δεν καθυστερω και πραγματικα δινω το 100%, ειδικα σε σκουωτ και προβολες στα τελευταια σετ στις 2-3 τελευταιες επαναληψεις σταματω για 2-3 sec για να παρω μια ανασα, και βλεπω αλλες κοπελες η πλειοψηφια δηλ. να κανουν πιεσεις ποδιων με 10 κιλα και να μιλανε στο τηλεφωνο να βρισκουν ενα γνωστο και να κανουν ενα διαλλειμα τεταρτου αναμεσα στα σετκαι αλλα τετοια. δεν μπορω να καταλαβω τι λαθος κανω και δεν παιρνω λιγο ογκο στα ποδια. τελος παντων . μια μικρη παρενθεση ηταν αυτη.
τωρα στο προγραμμα . μπορω να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα. συνηθως τριτη πεμπτη παρασκευη . χθες εκανα ποδια οπως σου ειπα. συριο θα κανω χερια στηθος κοιλιακους και αεροβιο,τα εξης:

χερια (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

καμψεις με βαρακια 4κιλα
και καμψεις στο μηχανημα με 10 κιλα
βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους)
καθιστη το χερι πισω απο το κεφαλι αρσεις με 4 κιλα (ενα ενα χερι) σορρυ για τις περιγραφες δεν ξερω την ονομασια τους), οτι θες ρωτα

στηθος

πιεσεις στηθους στο μηχανημα με 15 κιλα
σε μπαλα με βαρακια 4κιλα ανοιγματα
ξαπλωμενη σε παγκο πιεσεις με μπαρα με βαρος 5 κιλα (+τα κιλα της μπαρας)
push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα
κοιλιακοι

αρσεις λεκανης 3Χ25
πλαγιοι κοιλιακοι στη ρωμαικη 3Χ25
σιτ απς με τα ποδια ψηλα(ορθη γωνια)

αεροβιο

σε διαδρομιο
6 λεπτα σε ανηφορα (το βαζω στο 5) και ταχυτητα 6,5
μετα 30 σεκ. σπριντ στο 11 με κλιση στο 1
2λεπτα στο 7,5
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

αυτα για αυριο

την παρασκευη κανω πλατη-ωμους κοιλιακους και αεροβιο

πλατη (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
στο μηχανημα ιπισθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
κωπηλατικη με 15 κιλα
και σε ενα αλλο μηχανημα παλι ελξεις κανω καθιστη με 15 κιλα γ....ο δεν ξερω καθολου τις ονομασιες...

ωμους

ορθια κωπηλατικη με 10 κιλα
απαγωγες με 4κιλα βαρακια στα χερια
στο μηχανημα ωμων πιεσεις ωμων με 10 κιλα
προτασεις και τα δυο χερια μαζι με 4 κιλα βαρακια στο καθε χερι

κοιλιακοι και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα

αυτα.
σιγουρα θα θες διευκρινισεις για τις ασκησεις , που να καταλαβεις ετσι οπως τα λεω ε?
εννοειται οτι περιμενοντας την αρχηγο μπορει να μουπει οποιος οποια θελει προτασεις υποδειξεις κλπ θα χαρώ πολύ

gym
18-01-12, 11:30
Gym,το γεύμα που έχει για μεσημεριανό δεν θα ήταν καλύτερα να το έβαζε 1.30-2 ώρες πρίν την προπόνηση της με καστανό ρύζι αντί για μπασμάτι ;

ναι ρε συ...αλλα πολλες φορες το προγραμμα μας δεν ειναι το ιδανικοτερο για το θεμα προπονουμαι-τρωω....στυλ μαμ-κακα -νανι

πχ μπορει να ειναι εξω...μπορει να εχει δουλεια...μπορει μπορει μπορει...

σιγουρα ειναι καλο να το εχει πριν αλλα...

και δεν ειναι απαραιτητο το καστανο ρυζι...κ το μπασματι καλο ειναι...μην κολλαμε σε λεπτομερειες...στην ουσια!;)

gym
18-01-12, 11:39
:welcome: καλημέρα σε όλους και όλες
σημερινό πρόγραμμα
9,00 πρωινο τοστ με 2 φετες ολικης και 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με μαρουλι 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
6 1 μηλο παλι
9-9,30 βραδυνο λεω να φαω φασολια μαυροματικα με λιγο λαδι και τυρι κοτατζ βασικα θα σου πεσουν βαρυα...να ξερεις...εγω λεω να φας μια σαλατα μαρουλι-λαχανο-πιπερια κοκκινη με κοτατζ μεσα ;)

τωρα gymaki μου από προπόνηση

πηγα χθες τριτη και έκανα το προγραμμα που εχω αναφερει παραπανω, μονο αυτο χωρις κοιλιακους ή αερόβιο. όταν κάνω πόδια, τα παιζω λίγο, είμαι αρκετά κουρασμένη και δεν μπορώ να κάνω κατι αλλο μετά, ίσως κοιλιακούς αν νομιζεις , οτι μου πεις.

θα σου αναφερω κατι ασχετο. οταν παω γυμναστηριο ειμαι το πιο αντικοινωνικο ατομο , δε χαζευω ειμαι 100% συγκεντρωμενη δεν καθυστερω και πραγματικα δινω το 100%, ειδικα σε σκουωτ και προβολες στα τελευταια σετ στις 2-3 τελευταιες επαναληψεις σταματω για 2-3 sec για να παρω μια ανασα, και βλεπω αλλες κοπελες η πλειοψηφια δηλ. να κανουν πιεσεις ποδιων με 10 κιλα και να μιλανε στο τηλεφωνο να βρισκουν ενα γνωστο και να κανουν ενα διαλλειμα τεταρτου αναμεσα στα σετκαι αλλα τετοια. δεν μπορω να καταλαβω τι λαθος κανω και δεν παιρνω λιγο ογκο στα ποδια. τελος παντων . μια μικρη παρενθεση ηταν αυτη.

θες να μεγαλωσουν τα ποδια σου η απλα ετσι οπως ειναι να σφιξουν?για τα υπολοιπα εσυ απλα κοιτας τη δουελια σου κ την προπ σου κ ασε τις αλλες να χτενιζονται

τωρα στο προγραμμα . μπορω να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα. συνηθως τριτη πεμπτη παρασκευη . χθες εκανα ποδια οπως σου ειπα. συριο θα κανω χερια στηθος κοιλιακους και αεροβιο,τα εξης:

χερια (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

καμψεις με βαρακια 4κιλα
και καμψεις στο μηχανημα με 10 κιλα
βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους)
καθιστη το χερι πισω απο το κεφαλι αρσεις με 4 κιλα (ενα ενα χερι) σορρυ για τις περιγραφες δεν ξερω την ονομασια τους), οτι θες ρωτα

στηθος

πιεσεις στηθους στο μηχανημα με 15 κιλα
σε μπαλα με βαρακια 4κιλα ανοιγματα
ξαπλωμενη σε παγκο πιεσεις με μπαρα με βαρος 5 κιλα (+τα κιλα της μπαρας)
push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα
κοιλιακοι

αρσεις λεκανης 3Χ25
πλαγιοι κοιλιακοι στη ρωμαικη 3Χ25
σιτ απς με τα ποδια ψηλα(ορθη γωνια)

αεροβιο

σε διαδρομιο
6 λεπτα σε ανηφορα (το βαζω στο 5) και ταχυτητα 6,5
μετα 30 σεκ. σπριντ στο 11 με κλιση στο 1
2λεπτα στο 7,5
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

αυτα για αυριο

την παρασκευη κανω πλατη-ωμους κοιλιακους και αεροβιο

πλατη (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
στο μηχανημα ιπισθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
κωπηλατικη με 15 κιλα
και σε ενα αλλο μηχανημα παλι ελξεις κανω καθιστη με 15 κιλα γ....ο δεν ξερω καθολου τις ονομασιες...

ωμους

ορθια κωπηλατικη με 10 κιλα
απαγωγες με 4κιλα βαρακια στα χερια
στο μηχανημα ωμων πιεσεις ωμων με 10 κιλα
προτασεις και τα δυο χερια μαζι με 4 κιλα βαρακια στο καθε χερι

κοιλιακοι και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα

αυτα.

σιγουρα θα θες διευκρινισεις για τις ασκησεις , που να καταλαβεις ετσι οπως τα λεω ε?
εννοειται οτι περιμενοντας την αρχηγο μπορει να μουπει οποιος οποια θελει προτασεις υποδειξεις κλπ θα χαρώ πολύ

αυτο το προγραμμα ποσο καιρο το κανεις?(σορρυ αν ξαναρωταω τα ιδια αλλα θελω να τα βλεπω κ συνεχεια γραμμενα...γρια γαρ):green:

voulaki
18-01-12, 12:25
:thumbup:ενταξει ελενιτσα μου θα φαω για βραδυ αυτο που μου ειπες, τωρα για τα ποδια που μου λες τι θελω, αφου με ειδες ρε συ, σε σχεση με το σωμα μου , επειδη η λεκανη μου ειναι ανοιχτη, δεν ειναι πολυ αδυνατα?? εσυ τι λες να κανω ? νομιζω οτι αν γεμισουν λιγο θα φαινεται πιο συμμετρικο το σωμα μου. τωρα για το προγραμμα το κανω για αρκετο καιρο 2 μηνες περιπου, με πολυ μικρες παραλαγες π.χ τωρα τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω βαλει τα push ups για το στηθος, ή τα σκουωτ στο ενα ποδι και τις αρσεις λεκανης με τα ποδια στο στεπ (ολα αυτα για ποδια) γενικα νομιζω χρειαζεται αλλαγη αλλα σκουωτ και προβολες νομιζω ειναι οι σουπερ ασκησεις για ποδια γλουτους ετσι?;)

gym
18-01-12, 15:40
:thumbup:ενταξει ελενιτσα μου θα φαω για βραδυ αυτο που μου ειπες, τωρα για τα ποδια που μου λες τι θελω, αφου με ειδες ρε συ, σε σχεση με το σωμα μου , επειδη η λεκανη μου ειναι ανοιχτη, δεν ειναι πολυ αδυνατα?? εσυ τι λες να κανω ? νομιζω οτι αν γεμισουν λιγο θα φαινεται πιο συμμετρικο το σωμα μου. τωρα για το προγραμμα το κανω για αρκετο καιρο 2 μηνες περιπου, με πολυ μικρες παραλαγες π.χ τωρα τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω βαλει τα push ups για το στηθος, ή τα σκουωτ στο ενα ποδι και τις αρσεις λεκανης με τα ποδια στο στεπ (ολα αυτα για ποδια) γενικα νομιζω χρειαζεται αλλαγη αλλα σκουωτ και προβολες νομιζω ειναι οι σουπερ ασκησεις για ποδια γλουτους ετσι?;)

χμ....τα ποδια σου θελουν πιο καλη προπονηση....να καθαρισουν κ να προπονηθουν παραλληλα...ο κορμος σου ειναι οκ...απλα θελεις πιο σωστη δουλεια και μαλλον πιο πειθρχημενη διατροφουλα...οχι υπερβολες...φυσιολογικα πραγματα...

ολα θα τα κανουμε..!:toast:

voulaki
18-01-12, 15:49
οκ boss , οποτε περιμενοντας το προγραμμα προπονησης που θα μου βγαλεις, εγω συνεχιζω αυτο που ηδη κανω με προπονηση και διατροφη ε?;)

gym
18-01-12, 18:01
οκ boss , οποτε περιμενοντας το προγραμμα προπονησης που θα μου βγαλεις, εγω συνεχιζω αυτο που ηδη κανω με προπονηση και διατροφη ε?;)

ακριβως κουκλα μου...!;)

voulaki
19-01-12, 10:46
:welcome:καλημερουδια, παμε σημερινη διατροφη 19-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 φασολια μαυροματικα με 2 κουτ. λαδι και cottage cheese (εδω ελενιτσα μου μπορεις να μου πεις ποσοτητες? δηλ. ποσα φασολια και ποσο cottage ειναι οκ σαν ποσοτητα)?
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση χερια-στηθος το προγραμμα που εχω αναφερει παραπανω
μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι
9,00 πεστροφα 150 γρ. με χορτα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι
αυτα προς το παρον;)

katerina.
20-01-12, 07:32
ειδα τις φωτο σου βουλακι..μου ωραιος σωματοτυπος...να σου πω κυρια μου λες για την κοιλια μου τι να πω εγω για τις ποδαρες σου ...αλλαζουμε να σου δωσω εγω κοιλια ....και εσυ να μου δωσεις ΠΟΔΑΡΕς..στεγνες διμετρες???: :thumbup:

gym
20-01-12, 09:42
:welcome:καλημερουδια, παμε σημερινη διατροφη 19-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 φασολια μαυροματικα με 2 κουτ. λαδι και cottage cheese (εδω ελενιτσα μου μπορεις να μου πεις ποσοτητες? δηλ. ποσα φασολια και ποσο cottage ειναι οκ σαν ποσοτητα)?
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση χερια-στηθος το προγραμμα που εχω αναφερει παραπανω
μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι
9,00 πεστροφα 150 γρ. με χορτα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι
αυτα προς το παρον;)

θες να μου πεις αν τα τρως με ζουμι οπως τα φτιαχνουν οι μαμαδες-γιαγιαδες μας η τα κανεις εσυ νεροβραστα?;)

voulaki
20-01-12, 10:06
ειδα τις φωτο σου βουλακι..μου ωραιος σωματοτυπος...να σου πω κυρια μου λες για την κοιλια μου τι να πω εγω για τις ποδαρες σου ...αλλαζουμε να σου δωσω εγω κοιλια ....και εσυ να μου δωσεις ΠΟΔΑΡΕς..στεγνες διμετρες???: :thumbup: μου εφτιαξες τη μερα :) ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια. για την ανταλλαγή πες μου μέρος και ώρα. :wink:;)

voulaki
20-01-12, 10:08
θες να μου πεις αν τα τρως με ζουμι οπως τα φτιαχνουν οι μαμαδες-γιαγιαδες μας η τα κανεις εσυ νεροβραστα?;) gymaki moy νεροβραστα, προσθετω στο πιατο ξυδι και 2 κουτ. λαδι

voulaki
20-01-12, 10:44
:welcome:καλημέρα, τι ωραία, παρασκευή!!πάμε διοτροφή για σήμερα 20-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
6,00 προπονηση πλατη ωμους κοιλιακους αεροβιο, τα παρακατω:


πλατη (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
στο μηχανημα ιπισθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
κωπηλατικη με 15 κιλα
και σε ενα αλλο μηχανημα παλι ελξεις κανω καθιστη με 15 κιλα γ....ο δεν ξερω καθολου τις ονομασιες...

ωμους

ορθια κωπηλατικη με 10 κιλα
απαγωγες με 4κιλα βαρακια στα χερια
στο μηχανημα ωμων πιεσεις ωμων με 10 κιλα
προτασεις και τα δυο χερια μαζι με 4 κιλα βαρακια στο καθε χερι
κοιλιακοι

αρσεις λεκανης 3Χ25
πλαγιοι κοιλιακοι στη ρωμαικη 3Χ25
σιτ απς με τα ποδια ψηλα(ορθη γωνια)

αεροβιο

σε διαδρομο
6 λεπτα σε ανηφορα (το βαζω στο 5) και ταχυτητα 6,5
μετα 30 σεκ. σπριντ στο 11 με κλιση στο 1
2λεπτα στο 7,5
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων )

μεταπροπονητικο λεω κανενα γιαουρτακι με μελι

9,00 μακαρονια ολικης με λιγη σαλτσα ντοματα σπιτικη με λιγο λαδι και λιγο cottage

gymaki αν κατι δεν σου αρεσει μου το λες ε??:)

gym
20-01-12, 12:25
gymaki moy νεροβραστα, προσθετω στο πιατο ξυδι και 2 κουτ. λαδι

τελειααααα....να τρως γυρω στις 6-7κσουπας ανεταααααααααα απο φασολια κ ειναι κ τελεια...

και απο κοτατζ βαλε το μισο κεσεδακι...αναλογα τι παιρνεις...τι παιρνεις αληθεια?
απο το λιντλ ειχε ενα καλο ρε γαμωτο αλλα νομιζω το σταματησαν κ φερνουν κατι χαζα χωρις συστατικα πισω παρακαλω κ τιγκα στο αλατι...αφου το τρως κ σε πιανει λυσσααααααααα.........38254:green:

gym
20-01-12, 12:27
:welcome:καλημέρα, τι ωραία, παρασκευή!!πάμε διοτροφή για σήμερα 20-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
6,00 προπονηση πλατη ωμους κοιλιακους αεροβιο, τα παρακατω:


πλατη (ολα τα σετ ειναι 4Χ12)

στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
στο μηχανημα ιπισθολαιμιες ελξεις με 25 κιλα
κωπηλατικη με 15 κιλα
και σε ενα αλλο μηχανημα παλι ελξεις κανω καθιστη με 15 κιλα γ....ο δεν ξερω καθολου τις ονομασιες... καταλαβαμε ομως...;)

ωμους

ορθια κωπηλατικη με 10 κιλα
απαγωγες με 4κιλα βαρακια στα χερια
στο μηχανημα ωμων πιεσεις ωμων με 10 κιλα
προτασεις και τα δυο χερια μαζι με 4 κιλα βαρακια στο καθε χερι
κοιλιακοι

αρσεις λεκανης 3Χ25
πλαγιοι κοιλιακοι στη ρωμαικη 3Χ25
σιτ απς με τα ποδια ψηλα(ορθη γωνια) οι κοιλιακοι σου πιαστηκαν εκεινη την ωρα πως ηταν?ποση ωρα σου πηρε η κοιλια μονο?

αεροβιο

σε διαδρομο
6 λεπτα σε ανηφορα (το βαζω στο 5) και ταχυτητα 6,5
μετα 30 σεκ. σπριντ στο 11 με κλιση στο 1
2λεπτα στο 7,5
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων )

μεταπροπονητικο λεω κανενα γιαουρτακι με μελι

9,00 μακαρονια ολικης με λιγη σαλτσα ντοματα σπιτικη με λιγο λαδι και λιγο cottage

gymaki αν κατι δεν σου αρεσει μου το λες ε??:)
εννοειται...;)

voulaki
20-01-12, 12:48
τελειααααα....να τρως γυρω στις 6-7κσουπας ανεταααααααααα απο φασολια κ ειναι κ τελεια...

και απο κοτατζ βαλε το μισο κεσεδακι...αναλογα τι παιρνεις...τι παιρνεις αληθεια?
απο το λιντλ ειχε ενα καλο ρε γαμωτο αλλα νομιζω το σταματησαν κ φερνουν κατι χαζα χωρις συστατικα πισω παρακαλω κ τιγκα στο αλατι...αφου το τρως κ σε πιανει λυσσααααααααα.........38254:green: χαχα τι σκυλαρος ειναι αυτος ,:shock: αφου ασυναισθητα εκανα το κεφαλι μου λιγο πισω
παιρνω το dirollo καλο ειναι, 2,2 λιπαρα και ειναι 225 γρ. να τρωω το μισο ε? οικοιλιακοι μου παιρνουν περιπου 10 λεπτα και την αλλη μερα ειμαι λιγο πιασμενη, λιγο ομως , να ξερεις παντως οτι γενικα την επομενη μερα της προπο παντα ειμαι πιασμενη δηλ. χθες που εκανα χερια στηθος, σημερα τεντωνομαι και ποναω στηθος χερια τρικεφαλα ολα, αλλα χθες αυξησα λιγο τα κιλα στους τρικεφαλους, και εκανα παραπανω πους απς :liftheavy:

gym
20-01-12, 12:55
χαχα τι σκυλαρος ειναι αυτος ,:shock: αφου ασυναισθητα εκανα το κεφαλι μου λιγο πισω
παιρνω το dirollo καλο ειναι, 2,2 λιπαρα και ειναι 225 γρ. να τρωω το μισο ε? οικοιλιακοι μου παιρνουν περιπου 10 λεπτα και την αλλη μερα ειμαι λιγο πιασμενη, λιγο ομως , να ξερεις παντως οτι γενικα την επομενη μερα της προπο παντα ειμαι πιασμενη δηλ. χθες που εκανα χερια στηθος, σημερα τεντωνομαι και ποναω στηθος χερια τρικεφαλα ολα, αλλα χθες αυξησα λιγο τα κιλα στους τρικεφαλους, και εκανα παραπανω πους απς :liftheavy:

αλμυρο ειναι αυτο ρε...παρε αλλο αν βρεις...

φυσιολογικο ειναι αυτο το πιασιμο...να μην σε ανησυχει καθολου!

voulaki
20-01-12, 13:15
αλμυρο ειναι αυτο ρε...παρε αλλο αν βρεις...

φυσιολογικο ειναι αυτο το πιασιμο...να μην σε ανησυχει καθολου! ok, θα κοιταξω για καμμια αλλη μαρκα. για σημερα το βραδυ που εχω μακαρονια , τι ποσοτητα? να φαω 2 κουπες? ή παραπάνω ?(ειναι πενες) πες παραπανω! πες παραπάνω!!

gym
20-01-12, 13:32
ok, θα κοιταξω για καμμια αλλη μαρκα. για σημερα το βραδυ που εχω μακαρονια , τι ποσοτητα? να φαω 2 κουπες? ή παραπάνω ?(ειναι πενες) πες παραπανω! πες παραπάνω!!

2 κουπες ετοιμα βραστα εννοεις καλε η ωμα?κ τι ειναι αυτες οι κουπες?
εννοεις μηπως τα φλιτζανια του τσαγιου η τις αλλεςςςςς??????


αν ειναι ωμα παμτως ενα φλιτζανι του τσαγιου γεματο καλα καλα σου φτανει...βαλε κ την ντοματα σου κ την ριγανη σου...αμα θες ριξε κ εναν τονο κ φατο!;)

voulaki
20-01-12, 14:20
2 κουπες ετοιμα βραστα εννοεις καλε η ωμα?κ τι ειναι αυτες οι κουπες?
εννοεις μηπως τα φλιτζανια του τσαγιου η τις αλλεςςςςς??????


αν ειναι ωμα παμτως ενα φλιτζανι του τσαγιου γεματο καλα καλα σου φτανει...βαλε κ την ντοματα σου κ την ριγανη σου...αμα θες ριξε κ εναν τονο κ φατο!;)ναι μωρε του τσαγιου εννοω.. οποτε να μετρησω μια κουπα τσαγιου ωμα και μετα να τα ριξω να βρασουν οκ?

marvin
20-01-12, 16:44
voulaki αν θυμαμαι καλα καποτε σε ενα διαιτολογο που ειχα παει μου ειχε δωσει 1 κουπα κανονικη σαν δοσομετρητη.Σε ολα τα ζυμαρικα αναφεροταν σαν μιση κουπα ,αρα θεωρητικα του τσαγιου ειναι μια καλη μοναδα μετρησης για αυτα.Βεβαια εγω τη μετρηση την εκανα με βρασμενα ζυμαρικα.:unsure:

voulaki
20-01-12, 17:22
voulaki αν θυμαμαι καλα καποτε σε ενα διαιτολογο που ειχα παει μου ειχε δωσει 1 κουπα κανονικη σαν δοσομετρητη.Σε ολα τα ζυμαρικα αναφεροταν σαν μιση κουπα ,αρα θεωρητικα του τσαγιου ειναι μια καλη μοναδα μετρησης για αυτα.Βεβαια εγω τη μετρηση την εκανα με βρασμενα ζυμαρικα.:unsure:thanks marvin:thumbup:

gym
20-01-12, 18:26
ναι μωρε του τσαγιου εννοω.. οποτε να μετρησω μια κουπα τσαγιου ωμα και μετα να τα ριξω να βρασουν οκ?

ωμα βαλτα...αν ειναι του τσαγιου η χαμηλη αν καταλαβαμε ολες το ιδιο ,τοτε ναι...

voulaki
21-01-12, 12:00
Καλημερα , πάμε σήμερα διατροφη 21/1
9 βρω μη 5 Κουτ με γάλα 1,5 λιπαρά
12 1 μήλο
3 μάλλον ψάρι με ψητά λαχανικά και 2 κοτ λάδι
6 μια μπανάνα
Το βράδυ θα βγω για φαγητό κι ο θεός βοηθός θα προσπαθήσω να συγκρατηθω όμως
Ελενιτσα μου από προπόνηση ? συνεχίζω αυτή που κάνω? καμμιά αλλαγή? γιατί με τη διατροφη η κοιλιά μου έχει πέσει όντως αλλά μου φαίνεται ότι θα χάσω κι απο τα πόδια και θα γίνουν πιο αδύνατα κι απο της κοτας . Να τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη ? να παίξω με πιο πολλά κιλά? αλλα πάλι στα σκουωτ και στις προβολές με το ζόρι βγάζω τις τελευταίες επαναλήψεις στο προγράμματα που ήδη κάνω. Help!! Απ όλες σας κορίτσια κάθε συμβουλή πολύτιμη ειδικά απο τις πιο έμπειρες...

gym
21-01-12, 14:55
Καλημερα , πάμε σήμερα διατροφη 21/1
9 βρω μη 5 Κουτ με γάλα 1,5 λιπαρά
12 1 μήλο
3 μάλλον ψάρι με ψητά λαχανικά και 2 κοτ λάδι
6 μια μπανάνα
Το βράδυ θα βγω για φαγητό κι ο θεός βοηθός θα προσπαθήσω να συγκρατηθω όμως χαλαρωσε βρε κ βγες να ξεσκασεις...μην το εχεις στο μυαλο σου γιατι εκει την παταμε...κουλ!πες θα βγω κ οτι γινει...μην εχεις εκει το μυαλο σου...


Ελενιτσα μου από προπόνηση ? συνεχίζω αυτή που κάνω? καμμιά αλλαγή? γιατί με τη διατροφη η κοιλιά μου έχει πέσει όντως αλλά μου φαίνεται ότι θα χάσω κι απο τα πόδια και θα γίνουν πιο αδύνατα κι απο της κοτας . Να τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη ? να παίξω με πιο πολλά κιλά? αλλα πάλι στα σκουωτ και στις προβολές με το ζόρι βγάζω τις τελευταίες επαναλήψεις στο προγράμματα που ήδη κάνω. Help!! Απ όλες σας κορίτσια κάθε συμβουλή πολύτιμη ειδικά απο τις πιο έμπειρες...

θα ποσταρω αργοτερα σχετικα με την προπονηση σου ναι?απλα δωσε μου λιγο χρονο να το ετοιμασω...ειστε κ αρκετες!!!!!!:P:P:P

voulaki
21-01-12, 17:52
θα ποσταρω αργοτερα σχετικα με την προπονηση σου ναι?απλα δωσε μου λιγο χρονο να το ετοιμασω...ειστε κ αρκετες!!!!!!:P:P:P

Οκ boss!

voulaki
22-01-12, 13:06
Καλημέρα σε όλους πάμε συνέχεια της χθεσινής μέρας
Τελικά δε βγήκα οπότε το απόγευμα εφαγα
5 κάστανα
9 δυο σουτζουκακια με λίγο ρύζι
10 γιαούρτι με λίγο μέλι και λίγα fitness
Σήμερα 22/1
9 βρωμη 5 Κουτ. Με γάλα 1.5
12 μια μπανάνα
2,30 μάλλον καμμια οι έλεγα σε αντικολλητικο με Χόρτα και 2 Κουτ λάδι
6 μήλο
9 κοτόπουλο με ψητα λαχανικά

Πήρα και το προγράμματα μου απο την αρχηγό τέλεια!! Απο Δευτέρα πάμε γερά λέμε!!!

xelashai
22-01-12, 13:08
:welcome:το ειδα το προγραμματακι σου...μπραβο!καλη αρχη....;)

gym
22-01-12, 15:47
γερα λεμε γεραααα!:weights::weights::weights:

voulaki
23-01-12, 12:33
:welcome:καλημέρα, άντε πάλι από την αρχή , τσαγκαροδευτέρα:(
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12.00 1 μηλο
2,30 τονος με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι (τα ιδια παντελακη μου..)
6,00 μπανανα και γιαουρτι
9,30 κατι σε ψητο κοτοπουλο ή γαλοπουλα με χορτα , να βαλω και καμμια μικρή πατατούλα??
αυτά προς το παρόν..;)

gym
23-01-12, 14:25
βαλε μια μικρη...δεν τρεχει κατι!κ πεσε για υπνο πιο μετα!οχι αμεσως...;)

voulaki
24-01-12, 11:58
καλημέρα:welcome:
διατροφη 24-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φ. γαλοπουλα και καφεσ γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο ψητο με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι με 2 κουτ. λαδι
4,30 10 μηλο
6 προπονηση ποδια σημερα το προγραμμα της gym. για να δουμε.. θα το βγαλω??:unsure:

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο στις 8 1 γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 λεω 1 φλυτζανι τσαγιου μακαρονια ολικης με λιγη σαλτσα ντοματα και μισο κεσεδακι cotage
12 υπνοοοοςςςς...

gym
24-01-12, 15:55
μια χαρα θα το βγαλεις...με τα κιλα που πρεπει να βαλεις για να δουλευεις...
με την ενταση σου...με τα διαλειμματα σου οσο νιωθεις οτι χρειαζεσαι κ ολα καλα...

:toast:

voulaki
25-01-12, 11:00
καλημερα:welcome:
διατροφη 25-1
9,00 τοστ με ψωμι ολιηκς και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 γαλοπουλα ψητη με χορτα και λιγο λαδι
6,00 1 μηλο
9,00 ομελετα με 2 αβγα και σαλατα μαρουλι και λιγο cottage
σημερα ρεπο απο γυμναστηριο αυριο παλι;)

gym
25-01-12, 11:06
καλημερα:welcome:
διατροφη 25-1
9,00 τοστ με ψωμι ολιηκς και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 γαλοπουλα ψητη με χορτα και λιγο λαδι
6,00 1 μηλο
9,00 ομελετα με 2 αβγα και σαλατα μαρουλι και λιγο cottage
σημερα ρεπο απο γυμναστηριο αυριο παλι;)

:toast::toast:

voulaki
26-01-12, 11:06
καλημερα:welcome:
διατροφη 26-1
9,00 τοστ με ψωμι ολικης και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 1 φλυτζ. τσαγιου μακαρονια ολικης με τονο και λιγο λαδι
4,30 1 μηλο

6,00 προπονηση

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης σου
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας επιλογης σου
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

9,00 ψητο κοτοπουλο και σαλατα μαρουλι και 1 πατατα ψητη και 2 κουτ. λαδι
gymaki με βλεπεις τι καλη που ειμαι... ουτε μια παρασπονδια εε?:banana:

gym
26-01-12, 18:46
αστερι λεμεεεεεεεεεεεεεε.....(ελπιζω να μην κρυβεις κατι κ γινει χαμος ετσι???????:green::green:)

voulaki
26-01-12, 22:09
αστερι λεμεεεεεεεεεεεεεε.....(ελπιζω να μην κρυβεις κατι κ γινει χαμος ετσι???????:green::green:)

Όχι λενακι μου τ´ ορκίζομαι!!!

gym
27-01-12, 00:25
Όχι λενακι μου τ´ ορκίζομαι!!!

38785


τωρα να σε δω!:green::green:

voulaki
27-01-12, 10:25
38785


τωρα να σε δω!:green::green: χαχαχα:rolf::rolf::rolf::rolf:

voulaki
27-01-12, 13:58
καλημερα σε ολους:welcome:
διατροφη 27-1
9,00 τοστ με ψωμι ολικης και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 γαλοπουλα ψητη με μαρουλι 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο

6,00 προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ

μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι

9,30 ψαρι ψητο με μαρουλι και λιγο λαδι και 1 μικρη πατατα ψητη

voulaki
27-01-12, 14:04
gymaki moy και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω. οι τρεις μερες προπονηση ειναι λιγο?? εννοειται οτι εσυ ακολουθησες το οτι μπορω να παω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα και προσαρμοσες το προγραμμα μου συμφωνα με αυτο και σε ευχαριστω για αυτο, αλλα ανεξαρτητα απο το ποτε μπορω να παω εγω , αν σου ελεγα να μου πεις τι θα ηταν ιδανικο για μενα , και το στοχο μου, τι θα μου προτεινες?;)

voulaki
28-01-12, 16:17
Καλησπέρα άργησα σήμερα πήγα για βόλτα ψώνια κλπ τρελό κρύο ...
Πάμε τα γνωστά
9 βρωμη 5 Κουτ με γάλα
12.30 μόνο 3 πιρουνιες απο μια κρέπα με σοκολατα και μπισκοτα, το ορκίζομαι μόνο τρεις!!!
3 ψάρι με λαχανο σαλάτα και λίγο λάδι
6 μια μπανάνα
Ελένη μου το βράδυ θα βγω για φαγητο οπότε θα το ρίξω λίγο έξω οκ?

gym
28-01-12, 20:51
ριξτο καλε οπως νιωθεις...



υ.γ. για πες συγκεκριμενα πως εχεις σκοπο να το ριξεις?:green:

voulaki
28-01-12, 21:39
ριξτο καλε οπως νιωθεις...



υ.γ. για πες συγκεκριμενα πως εχεις σκοπο να το ριξεις?:green:
Ατιμη γυναικα....!! Που πήγε το μυαλό σου...??

gym
28-01-12, 21:44
εγω ειμαι αθωα...εσυ λεγε τι θα φας!:green:

voulaki
29-01-12, 11:18
εγω ειμαι αθωα...εσυ λεγε τι θα φας!:green:
Gymaki moy αμαρτησα!!!
Λοιπόν έφαγα και ήπια τα εξής
Ένα μαρτινι τρία τέσσερα ποτήρια κρασί σαλάτα , ψαρονεφρι γεμιστο με τυρί και σπανάκι και πατάτες τηγανητες και τέλος δυο τρεις Κουτ. Σουφλε σοκολατα . Το ευχαριστηθηκα όμως Ελένη μου πέρασα καλά!!
Σήμερα σου ορκίζομαι ξανά τη διατροφη μου θα συνεχίσω
Έχω φάει σήμερα βρωμη με γάλα και καφέ σήμερα να περιορισω τον υδατάνθρακες λέω στα αλλα γεύματα , τι λες??

gym
29-01-12, 12:25
ελα κουκλα μου...καλα εκανες αφου το ευχαριστηθηκες...

σημερα ναι απο λιγο ομως μειωσε...μην σε πιανει πανικος!ναι?
κ αν νιωθεις καθολου πρηξιμο απο χθες ΑΝ λεω κανε καμια βολτα χαλαρα...;)

voulaki
30-01-12, 12:52
:welcome:καλημέρα τρελό κρύο σήμερα ..ας ποστάρω διατροφή μπας και ζεσταθούν τα χέρια μου λίγο..
30-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 φασολια μαυροματικα με 2 κουτ. λαδι και cottage cheese
4,30 1 μηλο
9,00 πεστροφα 150 γρ. με χορτα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι
αντε να επανελθουμε γιατι ξεφύγαμε το σ/κ:P:P
λενακι, 3-4 ποστ πιο πανω σε ρωταω κάτι.. στο μετεφερα εδω..το βλεπεις με την ησυχια σου και μου λες, οκ?:):)
gymaki moy και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω. οι τρεις μερες προπονηση ειναι λιγο?? εννοειται οτι εσυ ακολουθησες το οτι μπορω να παω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα και προσαρμοσες το προγραμμα μου συμφωνα με αυτο και σε ευχαριστω για αυτο, αλλα ανεξαρτητα απο το ποτε μπορω να παω εγω , αν σου ελεγα να μου πεις τι θα ηταν ιδανικο για μενα , και το στοχο μου, τι θα μου προτεινες?

gym
30-01-12, 13:08
ελα ρε συ σορρυ το προσπερασα με τοσα μηνυματα...

αλλα καπου νομιζω ξαναπαντησα κατι τετοιο...τεσπα
ακου
το θεμα δεν ειναι τι ειναι γενικα σωστο,το θεμα ειναι τι μπορεις ΕΣΥ να κανεις...

μωρη σουσουραδα μπορεις να κανεις προπονηση πιο πολλες φορες και μας το κρυψες?πες τα ολααααααααααααααααααααα:green:


υ.γ.ελα στο τοπικ να τα πουμε μην λερωθει το λογκ σου ρε κ δεν βγαζουμε ακρη μετα οκ?:toast:

voulaki
30-01-12, 13:43
ελα ρε συ σορρυ το προσπερασα με τοσα μηνυματα...

αλλα καπου νομιζω ξαναπαντησα κατι τετοιο...τεσπα
ακου
το θεμα δεν ειναι τι ειναι γενικα σωστο,το θεμα ειναι τι μπορεις ΕΣΥ να κανεις...

μωρη σουσουραδα μπορεις να κανεις προπονηση πιο πολλες φορες και μας το κρυψες?πες τα ολααααααααααααααααααααα:green:


υ.γ.ελα στο τοπικ να τα πουμε μην λερωθει το λογκ σου ρε κ δεν βγαζουμε ακρη μετα οκ?:toast:ok boss!!:bowdown:

voulaki
31-01-12, 14:42
καλημερααααα..:wave:
διατροφη 31-1
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 μαυροματικα με μισο κεσεδακι κοτατζ και λιγο λαδοξυδο
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 μαλλον κανενα τονο με μαρουλι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

12 υπνοοοοςςςς:sleeping:

gym
01-02-12, 01:56
που ειναι αυτο το κοριτσι?:unsure:

voulaki
01-02-12, 11:48
που ειναι αυτο το κοριτσι?:unsure::welcome:εδώ είμαι!!! αφου καθε μέρα γράφω ρε αγάπη... το μπλογκ το διαβαζω ανελλιπως απλα δεν προλαβαίνω να γράψω πάντα λόγω δουλειάς. το ζυγισμα δεν το εχω ξεχασει , θα το κανω μαλλον αυριο το πρωι και θα σου πω , αλλα φωτο θα ανεβασω το σαββατο οκ;);)μηπως να το κανω στο τελος του μηνα:unsure: φοβαμαι, θα δεις καμμια διαφορα άραγε:unsure:
παμε διατροφουλα:weights:
9,00 πρωινο τοστ με 2 φετες ολικης και 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με λαχανο 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
6 1 μηλο παλι
9-9,30 βραδυνο λεω να φαω σολωμο με ψητα λαχανικα με λιγο λαδι και τυρι κοτατζ
ρεπο σημερα απο γυμναστηριο:green::green:

gym
01-02-12, 11:50
:welcome:εδώ είμαι!!! αφου καθε μέρα γράφω ρε αγάπη... το μπλογκ το διαβαζω ανελλιπως απλα δεν προλαβαίνω να γράψω πάντα λόγω δουλειάς. το ζυγισμα δεν το εχω ξεχασει , θα το κανω μαλλον αυριο το πρωι και θα σου πω , αλλα φωτο θα ανεβασω το σαββατο οκ;);)μηπως να το κανω στο τελος του μηνα:unsure: φοβαμαι, θα δεις καμμια διαφορα άραγε:unsure:
παμε διατροφουλα:weights:
9,00 πρωινο τοστ με 2 φετες ολικης και 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με λαχανο 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
6 1 μηλο παλι
9-9,30 βραδυνο λεω να φαω σολωμο με ψητα λαχανικα με λιγο λαδι και τυρι κοτατζ
ρεπο σημερα απο γυμναστηριο:green::green:

θα ηθελα σημερα ζυγισμα κ φωτο....:green::green::green:

voulaki
01-02-12, 11:58
θα ηθελα σημερα ζυγισμα κ φωτο....:green::green::green:ατιμη γυναικα.. τι να σε κανω .. δεν μπορω να σου πω οχι.. :love: αντε το βραδυ;)

gym
01-02-12, 12:00
ατιμη γυναικα.. τι να σε κανω .. δεν μπορω να σου πω οχι.. :love: αντε το βραδυ;)

:lol::lol::lol::lol::lol:

voulaki
01-02-12, 21:19
gymaki moy οπως σου υποσχεθηκα:
υψος 1.65
κιλα 55.8 (ζυγιστηκα πριν λιγο)
να εισαι επιεικης λιγο , η κοιλια μου μπορει να ειναι και καλυτερη , εχω ενα θεμα με την τουαλετα τις τελευταιες 2 μερες:(:(
αυτα τα ποδια κοτας θα φτιαξουν ποτε ρε γ.....το:cursing::cursing:

marvin
01-02-12, 21:29
:thumbup: Βουλακι εισαι τυχερη.. δεν εχεις παχος πανω σου κατα την γνωμη μου χρειαζεσαι βαρη να δεσεις .Μια χαρα κορμακι εχεις και εσυ.Απορω που γκρινιαζετε βρε!!!!:turtle::turtle:

voulaki
01-02-12, 21:34
:thumbup: Βουλακι εισαι τυχερη.. δεν εχεις παχος πανω σου κατα την γνωμη μου χρειαζεσαι βαρη να δεσεις .Μια χαρα κορμακι εχεις και εσυ.Απορω που γκρινιαζετε βρε!!!!:turtle::turtle:
Ευχαριστω Marvin mou τα πόδια μου ειναι όλος μου ο καημός!!Μ

marvin
01-02-12, 21:39
Ευχαριστω Marvin mou τα πόδια μου ειναι όλος μου ο καημός!!Μ

Πιστεμε με και τα δικα μου.Μονο που εσυ θες να τα γεμισεις και εγω να τα αδειασω:green:!!!Εσενα με καλο προγραμμα και προσπαθεια ειναι ευκολο.Εμενα παραμενει δυσκολος στοχος!!!

gym
01-02-12, 23:36
λοιπον εχω να δηλωσω οτι η κοιλια ειναι σαφως καλυτερη...
τα ποδια θελουν χτυπημα κ μπαμ!

ολα θα γινουν...τα κιλα σου μια χαρα!:clap::clap:

Stella
02-02-12, 00:09
Βουλάκι η κοιλιά μεγάλη διαφορά πραγματικά! ΜΠΡΑΒΟ!!!:clap::clap::clap::clap:

xelashai
02-02-12, 00:13
οντως βρε μεγαλη διαφορα η κοιλια..θα κανεις εσυ κατι κοιλιακους...
παμε δυνατα για τα ποδια τωρα ε?

amst
02-02-12, 01:34
Μπράβο σου!
Οι κόποι σου έπιασαν τόπο, ήσουν πολύ καλή και έγινες ακόμη καλύτερη. :clap::clap::clap:

katerina.
02-02-12, 08:52
vulaki επαθα σοκ :shock::shock::shock::shock:πολυ γρήγορα ανταποκριθηκε το σώμα σου ...μεσα σε τοσο λιγο χρονικό διάστημα τέτοια αλλαγή???ΜΠΡΑΒΟ:clap::clap::clap::clap:συνεχισε ΔΥΝΑΤΑ.....

voulaki
02-02-12, 10:21
αγαπες μου γλυκες:love::love: , ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια, με εχετε ανεβασει μεχρι εκει που δεν παει!!! φιλακια πολλα:love:

voulaki
02-02-12, 12:59
καλημερα στην πιο ωραια παρεα!!!!:welcome::welcome:
διατροφη 2-2

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
6,00 προπονηση χερια στηθος κοιλιακους αεροβιο, τα παρακατω:


χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας 2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

μεταπροπονητικο λιγο μελι με γιαουρτι

9,30 ομελετα με 2 αβγα σαλατα και 1 πατατα μετρια ψητη με λιγο λαδολεμονο

gymaki με την προπονηση των ποδιων μου τωρα που τα ειδες και χθες, δεν αλλαζω κατι ετσι, συνεχιζω κανονικα το προγραμμα που μου εχεις βγαλει ?;);)
τα παρακατω κανω
1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

gym
02-02-12, 14:04
πως νιωθεις με αυτο?

ακριβως πες μου...

βαθμο δυσκολιας...χρονου...πονοι μηπως πουθενα?τα παντα πρεπει να ξερω ναι?

voulaki
02-02-12, 14:35
πως νιωθεις με αυτο?

ακριβως πες μου...

βαθμο δυσκολιας...χρονου...πονοι μηπως πουθενα?τα παντα πρεπει να ξερω ναι? ελενη δεν ποναω πουθενα, το νιωθω πολυ καλα.. το νιωθω να δουλευει, εννοειται οτι ζοριζομαι, αλλα το βγαζω. να φανταστεις οτι προχθες ξεχαστηκα και δεν πηρα μαζι μουτο προγραμμα και προωθητικες προβολες νομιζα οτι μου ειχες 3*30 οχι 20 και τις εβγαλα, επεσα κατω μετα αλλα οκ..:thumbup:, βεβαια μετα δεν νιωθω τα ποδια μου δηλ. δεν θα μπορουσα να κανω τιποτε αλλο πχ κοιλιακους αεροβιο κλπ. απλα το λεω επειδη θελω ογκο στα ποδια, και ελεγα μηπως να εκανα λιγοτερες επαναληψεις με περισσοτερα κιλα , τι λες??:unsure:οτι διαταξεις βασιλισσα μας!!!:bowdown::bowdown:

gym
02-02-12, 14:42
ελενη δεν ποναω πουθενα, το νιωθω πολυ καλα.. το νιωθω να δουλευει, εννοειται οτι ζοριζομαι, αλλα το βγαζω. να φανταστεις οτι προχθες ξεχαστηκα και δεν πηρα μαζι μουτο προγραμμα και προωθητικες προβολες νομιζα οτι μου ειχες 3*30 οχι 20 και τις εβγαλα, επεσα κατω μετα αλλα οκ..:thumbup:, βεβαια μετα δεν νιωθω τα ποδια μου δηλ. δεν θα μπορουσα να κανω τιποτε αλλο πχ κοιλιακους αεροβιο κλπ. απλα το λεω επειδη θελω ογκο στα ποδια, και ελεγα μηπως να εκανα λιγοτερες επαναληψεις με περισσοτερα κιλα , τι λες??:unsure:οτι διαταξεις βασιλισσα μας!!!:bowdown::bowdown:

χαχαχαχα...σιγα ρεεεεε!χαχα...


θα το δουμε μαζι στο τοπικ μας ναι?για ελα απο εκει λιγο μην το γεμισουμε εδω!;)

voulaki
03-02-12, 11:15
καλημεραααα:welcome::welcome:
διατροφη 3-2

9,00 τοστ με ψωμι ολικης και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 1 φλυτζ. τσαγιου μακαρονια ολικης με τονο και λιγο λαδι
4,30 1 μηλο

6.00 προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα αν εχετε αλλιως με αλτηρα σε παγκο να ακουμπαει η μεση σου 3*12 αργα να καταλαβεις την κινηση
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ

μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι

9,30 μπριζολα χοιρινη με μπροκολο και λιγο λαδι

eri_87
03-02-12, 17:03
Να πω κι εγώ τί βλέπω ατις φωτο; :green: βελτίωση στη κοιλίτσα και μια χαρά κορμό! Δεν έχεις λίπος κ τέτοια, οπότε πας καθαρά για να χτίσεις μυς! Τα πόδια θέλουν δουλειά για να πάρουν λίγο όγκο... Ακολούθα τις συμβουλές της gym και θα δικαιωθείς! :thumbup:
Καλή συνέχεια στο πρόγραμμά σου κ καλή δύναμη!

voulaki
03-02-12, 17:21
Να πω κι εγώ τί βλέπω ατις φωτο; :green: βελτίωση στη κοιλίτσα και μια χαρά κορμό! Δεν έχεις λίπος κ τέτοια, οπότε πας καθαρά για να χτίσεις μυς! Τα πόδια θέλουν δουλειά για να πάρουν λίγο όγκο... Ακολούθα τις συμβουλές της gym και θα δικαιωθείς! :thumbup:
Καλή συνέχεια στο πρόγραμμά σου κ καλή δύναμη!ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, ελεγα και στη μαρβιν τα ποδια ειναι ο μεγαλος μου καημος, δεν παιρνουν ογκο με τιποτα . ομως ειναι και τα ατιμα τα γονιδια :(:(, ιδια η μανουλα μου :love:δεν νομιζω ότι και να κανω να αποκτησω π.χ τα ποδια της κατερινας ή τους κοιλιακούς της... Οσο και να φαω θα παει ολο στην κοιλια και γυρω απο τη μεση... φαντασου ενα στραγαλι με ποδια ενα πραμα...:green::green:

eri_87
03-02-12, 17:30
ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, ελεγα και στη μαρβιν τα ποδια ειναι ο μεγαλος μου καημος, δεν παιρνουν ογκο με τιποτα . ομως ειναι και τα ατιμα τα γονιδια :(:(, ιδια η μανουλα μου :love:δεν νομιζω ότι και να κανω να αποκτησω π.χ τα ποδια της κατερινας ή τους κοιλιακούς της... Οσο και να φαω θα παει ολο στην κοιλια και γυρω απο τη μεση... φαντασου ενα στραγαλι με ποδια ενα πραμα...:green::green:
Κοίτα να δεις μια διαφορά... Τί θα φας είναι το θέμα και βασικά να προπονηθείς ΣΩΣΤΑ, αποτελεσματικά, με βάρη. Αν κάνεις την ανάλογη εκγύμναση θα δεις ότι ο όγκος θα πάει και στα πόδια (μυς) ενώ στη κοιλιά πάει το λίπος! :green: Εγώ να καταλάβεις, έχω φωτο που ήμουν 20χρονών στα 45κιλά με ένα πρόσωπο σα μοσχαράκι :green: ενώ τώρα 4χρόνια μετά με 4-5 κιλά παραπάνω και δε φαίνομαι καθόλου έτσι.. Άρα μη νομίζεις ότι πάντα εκεί θα παίρνεις κιλά, αυτό αλλάζει αν το κάνεις εσύ βέβαια να αλλάξει. ;)

voulaki
03-02-12, 17:43
Κοίτα να δεις μια διαφορά... Τί θα φας είναι το θέμα και βασικά να προπονηθείς ΣΩΣΤΑ, αποτελεσματικά, με βάρη. Αν κάνεις την ανάλογη εκγύμναση θα δεις ότι ο όγκος θα πάει και στα πόδια (μυς) ενώ στη κοιλιά πάει το λίπος! :green: Εγώ να καταλάβεις, έχω φωτο που ήμουν 20χρονών στα 45κιλά με ένα πρόσωπο σα μοσχαράκι :green: ενώ τώρα 4χρόνια μετά με 4-5 κιλά παραπάνω και δε φαίνομαι καθόλου έτσι.. Άρα μη νομίζεις ότι πάντα εκεί θα παίρνεις κιλά, αυτό αλλάζει αν το κάνεις εσύ βέβαια να αλλάξει. ;)μακάρι έρη μου...αν το καταφέρω αυτό, τωρα στα 39 μου, το σωμα δεν αλλαζει και ευκολα οσο μεγαλωνεις..

voulaki
06-02-12, 11:07
:welcome:καλημέρα αγαπημένο ημερολόγιο
σε εγκατελειψα δυο μερες αλλα ήταν το παιδακι μου αρρωστο , και δεν ειχα καθόλου χρόνο.θα γραψω μονο την μοναδική μου ατασθαλια στο φαγητο, εφαγα χθες στις 7 το απογευμα μια κρεπα με δικη μου ζυμη οποτε την εκανα οσο πιο light γινοταν και εβαλα μια μπανανα λιγο μελι και λιγη καρυδοψυχα, . ολα τα κυριως γευματα του σ/κ τα εκανα χωρις υδατανθρακα για να το ισσοροπησω λιγο. ελενη μου δεν πειραζει και πολυ εε?απο σημερα ομως παμε γερα:weights::weights:
διατροφη 6-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφε με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 μαυροματικα φασολια νεροβραστα με μισο κεσεδακι kottage και λιγο λαδοξυδο
6,00 1 μπανανα
9,00 κοτοπουλο ψητο με μαρουλι και μια μικρη πατατα ψητη με λιγο λαδολεμονο

xelashai
06-02-12, 11:10
:welcome:..περαστικα στο παιδακι σου!

voulaki
06-02-12, 11:53
:welcome:..περαστικα στο παιδακι σου!ευχαριστώ δαφνη μου!;)

gym
06-02-12, 12:16
:welcome:καλημέρα αγαπημένο ημερολόγιο
σε εγκατελειψα δυο μερες αλλα ήταν το παιδακι μου αρρωστο , και δεν ειχα καθόλου χρόνο.θα γραψω μονο την μοναδική μου ατασθαλια στο φαγητο, εφαγα χθες στις 7 το απογευμα μια κρεπα με δικη μου ζυμη οποτε την εκανα οσο πιο light γινοταν και εβαλα μια μπανανα λιγο μελι και λιγη καρυδοψυχα, . ολα τα κυριως γευματα του σ/κ τα εκανα χωρις υδατανθρακα για να το ισσοροπησω λιγο. ελενη μου δεν πειραζει και πολυ εε?απο σημερα ομως παμε γερα:weights::weights:
διατροφη 6-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφε με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 μαυροματικα φασολια νεροβραστα με μισο κεσεδακι kottage και λιγο λαδοξυδο
6,00 1 μπανανα
9,00 κοτοπουλο ψητο με μαρουλι και μια μικρη πατατα ψητη με λιγο λαδολεμονο

εννοειται...

περαστικα στο παιδακι σου αγαπη μου...

voulaki
07-02-12, 17:01
καλησπέρα σε ολες , λιγο αργουτσικα σημερα αλλα δεν εχω κουραγιο ουτε γιαυτο, με κολλησε το παλικαρι μου και ειμαι χαλια . θα ποσταρω μονο διατροφη γιατι για γυμναστηριο σημερα δεν με βλεπω δεν με κρατανε τα ποδια μου (αδιαθετησα κιολας πρωι πρωι:cursing:)
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφε γαλλικο με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος με μαρουλι και 5 κουτ. μπασματι με λαδι και λεμονι
6,00 μηλο με γιαουρτι
9,30 κοτοπουλο ψητο με ψητα λαχανικα και λιγο κοτατζ

gym
07-02-12, 17:17
καλησπέρα σε ολες , λιγο αργουτσικα σημερα αλλα δεν εχω κουραγιο ουτε γιαυτο, με κολλησε το παλικαρι μου και ειμαι χαλια . θα ποσταρω μονο διατροφη γιατι για γυμναστηριο σημερα δεν με βλεπω δεν με κρατανε τα ποδια μου (αδιαθετησα κιολας πρωι πρωι:cursing:)
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφε γαλλικο με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος με μαρουλι και 5 κουτ. μπασματι με λαδι και λεμονι
6,00 μηλο με γιαουρτι
9,30 κοτοπουλο ψητο με ψητα λαχανικα και λιγο κοτατζ

περαστικα σου κουκλα μου!
κ εγω ετσι!αλλα το παλευουμε!

voulaki
07-02-12, 17:38
περαστικα σου κουκλα μου!
κ εγω ετσι!αλλα το παλευουμε!ευχαριστω, αγάπη;)

vaggan
07-02-12, 21:20
μπραβο βουλακι μια χαρα σε βρισκω :welcome:

voulaki
13-02-12, 13:20
αγαπημενο ημερολογιακι μου μου ελειψες , αντε με τις παλιοαρρωστειες, παμε τωρα γερα και εντατικα!!!:weights:
διατροφη 13-2-2012
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 μακαρονια ολικης 1 κουπα τσαγιου με τονο και λιγο λαδι
6,00 10 μπανανα
9,30 κοτοπουλο ψητο με μαρουλι και λιγο λαδοξυδο
αυριο γυμναστηριο
ευτυχως οταν εισαι αρρωστος γενικα δεν εχεις ορεξη για φαι οποτε μπορει και να εχασα και κανενα μισοκιλο:green:

gym
14-02-12, 04:29
αντε με τις αρρωστιες...πες τα...καλη επανοδο κουκλα!:toast::weights:

voulaki
14-02-12, 13:44
καλημερααααα..
διατροφη 14-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 2 αβγα βραστα με μαρουλι και ρυζι με λιγο λαδι
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 κοτοπουλο με μαρουλι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

voulaki
15-02-12, 12:48
διατροφη 15-2
9,00 τοστ με ψωμι ολικης και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μπανανα
2,30 γαλοπουλα ψητη με μαρουλι 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο

6,00 προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ

μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι

9,30 ψαρι ψητο με μαρουλι και λιγο λαδι και 1 μικρη πατατα ψητη

voulaki
16-02-12, 15:20
διατροφη 16-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
6,00 προπονηση χερια στηθος κοιλιακους αεροβιο, τα παρακατω:


χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας 2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

μεταπροπονητικο λιγο μελι με γιαουρτι

9,30 τσικνοπεμπτη σημερα θα το ριξουμε λιγο εξω.. οχι πολυ λενακι μου ενταξει??:green::green:

voulaki
17-02-12, 12:02
καλημέρααααααα χθές το τσικνισα λιγο οχι και πολυ φαι αλλα το γλυκο που μας κερασαν στην ταβερνα το τσακισα.. μωσαικο!!! το αγαπημενο μου.. τελος παντων , περασαμε σουπερ, το ευχαριστηθηκα, απο σημερα ξανα στην διατροφη μου
διατροφη 17-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και καφε με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 μαυροματικα φασολια νεροβραστα με μισο κεσεδακι kottage και λιγο λαδοξυδο
6,00 1 μπανανα
9,30 κοτοπουλο ψητο με μαρουλι και μια μικρη πατατα ψητη με λιγο λαδολεμονο

gym
17-02-12, 15:11
καλα εκανες κ το τσικνισες...μια χαρα ησουν!γκοου ον!;)

voulaki
20-02-12, 13:59
καλημερααααα.. το σαββατοκυριακο χαθηκα λιγο δεν ποσταρα διατροφη αλλα σε γενικες γραμμες δεν ξεφυγα πολυ μονο λιγα ποπκορν στο σινεμα και μια μπουγατσα το πρωι της κυριακης, τα υπολοιπα κυριως ομως ηταν χωρις υδατανθρακα καθολου
διατροφη 20-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 μακαρονια ολικης 1 φλυτζανι τσαγιου με τονο και λιγο λαδι
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα ελενημου εδω βαζω κιλα 5 με 7
bulgarian2.σκουώτ με 1 πόδι 4*123.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20 και εδω κραταω απο 1 εξακιλο βαρακι σε καθε χερι5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 κοτοπουλο με μαρουλι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

voulaki
21-02-12, 12:35
διατροφη 21-2
9,00 τοστ με ψωμι ολικης και γαλοπουλα 2 φετες , καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12 1 μηλο
2,30 γαλοπουλα ψητη με μαρουλι 4 κουτ. μπασματι και 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μπανανα

6,00 προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25 ελενη εδω ζοριζομαι αρκετα στη μεση ... ποναω μηπως να κανω λιγοτερες επαναληψεις??

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ

μεταπροπονητικο γιαουρτι με μελι

9,30 ψαρι ψητο με μαρουλι και λιγο λαδι

RAMBO
21-02-12, 12:35
πειναω....:thumbup:

voulaki
21-02-12, 12:40
πειναω....:thumbup::unsure::unsure:

RAMBO
21-02-12, 12:41
μου φενεται πολυ λιγο φαγητο;)..δεν πεινας?

voulaki
21-02-12, 12:53
μου φενεται πολυ λιγο φαγητο;)..δεν πεινας?οχι ιδιαιτερα , το βραδυ ισως περισσότερο, αλλα επειδη μπορει να φαω σχετικα αργα 9,30-10 δεν βαζω υδατανθρακα, γιαυτο μαλλον, το σ/κ ομως ξεφευγω παντα, θα φαω και εξω και τη σαβουρα και το γλυκο , οποτε πρεπει να το ισσοροπω καπως μετις καθημερινες. ;);)

RAMBO
21-02-12, 12:54
και γω καπως ετσι το κανω...ξεδινω τα σ/κ:green:

gym
22-02-12, 22:55
εφοδος!:green::green:αναφορα!:green::green:

voulaki
23-02-12, 11:49
εφοδος!:green::green:αναφορα!:green::green:

ελενη μου καλημερα:welcome: , ναι δεν εγραψα χθες ειχα αδεια και ημουν σπιτι και τριγυρονουσα σε δουλειες ολη μερα. gym δεν πηγα εφαγα τα κλασσικα μου χωρις ενδιαμεσα ομως γιατι δεν προλαβαινα αλλα εφαγα το βραδυ ρε γ..το:(:(, γαυρο τηγανητο με κουνουπιδι γυρω στις 9 και κοιμηθηκα στις 12 ελπιζω να μην εκατσε ολο στην κοιλια μου
παμε σημερινη διατροφη

23-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο

6,00 προπονηση χερια στηθος κοιλιακους αεροβιο, τα παρακατω:


χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας 2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

μεταπροπονητικο λιγο μελι με γιαουρτι

9,30 κοτοπουλο με κουνουπιδι και 1 μικρη πατατα ψητη

gym
23-02-12, 11:50
καλε εκει που λεω εγω οσα βγηκαν εσυ γραφεις...ποσα βγηκαν τελικα...!:green:

τελικα ποσα εκανες?

voulaki
23-02-12, 12:27
καλε εκει που λεω εγω οσα βγηκαν εσυ γραφεις...ποσα βγηκαν τελικα...!:green:

τελικα ποσα εκανες?λαθος ποστ ειναι αυτο ε?? με μπερδεψες παλι:P:P

gym
23-02-12, 12:28
χεχε...απλα βρε εσυ θα γραφεις το ποσα κανεις...καταλαβες?:P:P

voulaki
23-02-12, 12:56
χεχε...απλα βρε εσυ θα γραφεις το ποσα κανεις...καταλαβες?:P:Paaaa!!!:) καλα καμμενο τοχω τελειως, λοιπον αλλες φορες βγαινουν 12 καθε σετ αλλες 10 ή μπορει να κανω το πρωτο σετ 15 οποτε καιτα φτυνω και κατεβαζω τα επομενα σε 12 ή 10 οσο αντεχω πραγματικα μετα σωριαζομαι..

gym
23-02-12, 12:57
aaaa!!!:) καλα καμμενο τοχω τελειως, λοιπον αλλες φορες βγαινουν 12 καθε σετ αλλες 10 ή μπορει να κανω το πρωτο σετ 15 οποτε καιτα φτυνω και κατεβαζω τα επομενα σε 12 ή 10 οσο αντεχω πραγματικα μετα σωριαζομαι..

αντε απο την επομενη φορα θα τα γραφεις ομως ναι?ναι!:green:

voulaki
23-02-12, 13:02
αντε απο την επομενη φορα θα τα γραφεις ομως ναι?ναι!:green:ναιιιι!!!:P

voulaki
24-02-12, 16:03
διατροφη 24-2

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 2 αβγα βραστα με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
9,00 χοιρινη μπριζολα με σαλατα με λαδολεμονο και λιγο κοτατζ
ισως φαω κανενα γιαουρτακι αργοτερα κατα τις 10,30

ελενη, για το χθεσινο προγραμμα οι βυθισεις για τρικεφαλο βγηκαν 20-15-15 και τα πουσ απσ 15-12-12
ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο για γλουτο, τον πανω μυ (νομιζω τον λενε gluteus maximus) καποια απο τις ασκησεις που μου εχεις βαλει για ποδια με πιανει καλα , εχω δει ενα φουσκωμα στο πανω μερος των γλουτων που μου αρεσει πολυ ;);) νομιζω οτι εχω στρογγυλεψει λιγο εκει, ποια ειναι λες που τον δουλευει τοσο καλα για να ττο δουλεψω πιο πολυ το λεω με περισσοτερα κιλα... thanks dear;)

gym
24-02-12, 17:38
διατροφη 24-2

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 2 αβγα βραστα με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
9,00 χοιρινη μπριζολα με σαλατα με λαδολεμονο και λιγο κοτατζ
ισως φαω κανενα γιαουρτακι αργοτερα κατα τις 10,30

ελενη, για το χθεσινο προγραμμα οι βυθισεις για τρικεφαλο βγηκαν 20-15-15 και τα πουσ απσ 15-12-12
ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο για γλουτο, τον πανω μυ (νομιζω τον λενε gluteus maximus) καποια απο τις ασκησεις που μου εχεις βαλει για ποδια με πιανει καλα , εχω δει ενα φουσκωμα στο πανω μερος των γλουτων που μου αρεσει πολυ ;);) νομιζω οτι εχω στρογγυλεψει λιγο εκει, ποια ειναι λες που τον δουλευει τοσο καλα για να ττο δουλεψω πιο πολυ το λεω με περισσοτερα κιλα... thanks dear;)

παντου οπου μπορεις θα ανεβαζεις κιλα μεχρι εκει ωστε να βγαζεις σωστα την τεχνικη και να δυσκολευεσαι στις τελευταιες δυο επαναληψεις...
παντου θα ανεβαζεις κιλα οταν νιωθεις οτι μπορεις

και εννοειται θα δεις διαφορα κια που εισαι ακομα αν συνεχισεις ετσι

voulaki
28-02-12, 11:25
καλημερααααα.. τι ωραιο τριημερακι , φαγαμε ηπιαμε ξεκουραστηκαμε , ελενη μου να μη σου πω τι εφαγα , εφαγα , ξεφυγα , το ευχαριστηθηκα , το ξεχναμε και παμε παρακατω ετσι δεν ειναι??;)
διατροφη 28-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος με ρυζι και μαρουλι και λιγο λαδι
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα ελενημου εδω βαζω κιλα 5 με 7
bulgarian2.σκουώτ με 1 πόδι 4*123.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20 και εδω κραταω απο 1 εξακιλο βαρακι σε καθε χερι5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 κοτοπουλο με μαρουλι με λιγο λαδι και λιγο κοτατζ

marvin
28-02-12, 13:22
καλημερααααα.. τι ωραιο τριημερακι , φαγαμε ηπιαμε ξεκουραστηκαμε , ελενη μου να μη σου πω τι εφαγα , εφαγα , ξεφυγα , το ευχαριστηθηκα , το ξεχναμε και παμε παρακατω ετσι δεν ειναι??;)
διατροφη 28-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος με ρυζι και μαρουλι και λιγο λαδι
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα ελενημου εδω βαζω κιλα 5 με 7
bulgarian2.σκουώτ με 1 πόδι 4*123.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20 και εδω κραταω απο 1 εξακιλο βαρακι σε καθε χερι5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 κοτοπουλο με μαρουλι με λιγο λαδι και λιγο κοτατζ

φαγαμε ηπιαμε.....;:shock: ποιος το θυμαται .....παμε παρακατω καλε....;):welcome:

voulaki
28-02-12, 13:49
φαγαμε ηπιαμε.....;:shock: ποιος το θυμαται .....παμε παρακατω καλε....;):welcome::rolf::rolf::rolf:;);)σωστη!!!!!

gym
01-03-12, 00:36
ακριβως...δεν κολλαμε σ εαυτα../.παρακατωωωωωωωω

voulaki
01-03-12, 11:27
διατροφη 29-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
6,30 1 μηλο
9,30 τονος με μαρουλι και λιγο λαδολεμονο
11,00 1 γιαουρτι 2%

voulaki
01-03-12, 11:33
διατροφη 1-3
διατροφη 16-2
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 χοιρινη μπριζολα με λιγα μακαρονια ολικης μαρουλι με λιγο λαδολεμονο
4,30 1 μπανανα

6.00 προπονηση

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα
μετα 30 σεκ. σπριντ
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων )

8,00 1 γιαουρτι

9,30 ομελετα με σαλατα μαρουλι με λαδι και λεμονι και λιγο cottage

voulaki
01-03-12, 22:12
1-2 κιλα 55.8
1-3 κιλα 55.8
ευτυχως δεν εχω παρει κιλα, ζυγιστηκα πριν λιγο , οποτε παιζει το πρωινο ζυγισμα να ειναι κανενα μισο κιλο λιγοτερο, οπως θα δειτε παρακατω στις φωτο δεν νομιζω οτι εκαν κατι ιδιαιτερο αυτο το μηνα. ψιλο τα ιδια με βλεπω, ισως λιγο ο γλουτος σηκωθηκε , μπορει να ειναι και η ιδεα μου, πρεπει να το παρω αποφαση μαλλον οτι δεν θα αποκτησω μεση δαχτυλιδι, και ποδια κατερινας ;)θελει πολυ πειθαρχια στη διατροφη και δεν αντεχω να ειμαι τοσο στρατιωτης.. :(
αχχχχχχ!!! μελαγχολησα τωρα!!:(:( θελω κοιλια φετες λεμε και ποδι τουμπανο!!!!!!!!!!!!!!!

gym
01-03-12, 22:14
οπα οπα βλεπω κοιλιακους βλεπω στρογγυλαδα πισω?ρε βουλα κοπελα μου πολυ χαιρομαι!:clap::clap::clap::clap::clap:

νεξτ μανθ σε θελω ακομη καλυτερη!μην επαναπαυεσαι!:weights::weights::weights:

RAMBO
01-03-12, 22:15
....σε σχεση με τις προηγουμενες που τις ειδα τωρα φενεσαι πιο μαζεμενη στο σωμα και ειδικα απο την μεση και κατω,στην μεση θελει λιγο ακομα

voulaki
01-03-12, 23:01
....σε σχεση με τις προηγουμενες που τις ειδα τωρα φενεσαι πιο μαζεμενη στο σωμα και ειδικα απο την μεση και κατω,στην μεση θελει λιγο ακομα
Δε θέλει λίγο θέλει πολυ αλλά πρέπει να πεινάσω και δεν αντεχω ευχαριστω για το σχόλιο αρχηγείο !

voulaki
01-03-12, 23:35
Δε θέλει λίγο θέλει πολυ αλλά πρέπει να πεινάσω και δεν αντεχω ευχαριστω για το σχόλιο αρχηγείο ! αυτο το ipad ακου αρχηγειο!! αρχηγε ηθελα να γραψω...

RAMBO
01-03-12, 23:36
..μικρο το κακο :P

voulaki
01-03-12, 23:37
οπα οπα βλεπω κοιλιακους βλεπω στρογγυλαδα πισω?ρε βουλα κοπελα μου πολυ χαιρομαι!:clap::clap::clap::clap::clap:

νεξτ μανθ σε θελω ακομη καλυτερη!μην επαναπαυεσαι!:weights::weights::weights: ευχαριστω coach ;) εννοειται:weights::weights:

katerina.
02-03-12, 00:30
ευχαριστω coach ;) εννοειται:weights::weights:

μπραβο;) βρε βουλακι κιλα δεν εχασες ειδες πως εχεις μαζεψει ομως???θελω το ποδια σου ρε γαμωτο αδυνατα και χυτά....

voulaki
02-03-12, 11:00
μπραβο;) βρε βουλακι κιλα δεν εχασες ειδες πως εχεις μαζεψει ομως???θελω το ποδια σου ρε γαμωτο αδυνατα και χυτά....θα τρελαθώ, ζηλεύει ο ήλιος τη βαρυχειμωνιά, είναι δυνατόν!! μέχρι και στιχακι σου εγραψα....;);)

voulaki
02-03-12, 15:44
διατροφη 2-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο

προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα αν εχετε αλλιως με αλτηρα σε παγκο να ακουμπαει η μεση σου 3*12 αργα να καταλαβεις την κινηση
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15

1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα



αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες


9,30 μπιφτεκι με μαρουλι και λιγο λαδολεμονο
11,00 1 γιαουρτι 2%

morgoth
02-03-12, 15:46
πολυ καλο σκαρι. υψος? κιλα?

voulaki
02-03-12, 16:13
πολυ καλο σκαρι. υψος? κιλα? 1.65 55 κιλα, thanks;)

katerina.
02-03-12, 19:43
1.65 55 κιλα, thanks;)

φαίνεσε πολυ πιο ψηλη!!!!!εχεις μακρια ποδια!!!

εχω φαει τρελλο κολλημα με τα ποδια σου:thumbup:

8avos
02-03-12, 20:09
Άν και μόνο ένας μήνας,το οτι βρίσκεσαι σε σωστό δρόμο είναι οφθαλμοφανέστατο,τουλάχιστον σ εμάς τους παρατηρητές!Απ τα θετικά σου είναι οτι δεν έχεις-κρατάς καθόλου λίπος στους γλουτούς,σημείο που πάσχει το γυναικείο σώμα.Οσο για την κοιλιά αμέσως φανήκαν οι γραμμές της μόλις έδειξες συνέπεια,φαντάσου πως θα σαι αν το συνεχίσεις το ίδιο αυστηρά!Μπράβο σου πάντως,αποτελέσματα φανήκαν και συνέχισε απτόητη!Αθλητική υποδομή είχες απο πρίν(εκτός τα χρόνια του γυμναστηρίου)?Αν οχι,είναι ακόμη πιο δύσκολος ο αγώνας σου.

Miss Fit
03-03-12, 00:05
Βουλάκι, εισαι σούπερ!!! Συνέχισε πιο αυστηρα αυτόν τον μήνα και θα δεις, δεν γινεται να μην φανουν αποτελέσματα πάνω στο σώμα σου!!!:weights::welcome:

eri_87
03-03-12, 13:30
Τα πας μια χαρά! Βελτίωση υπάρχει κ όσο προχωράς θα υπάρχει! Το ότι άλλαξες στο πιο δυνατό τις προπονήσεις σου παίζει σημαντικό ρόλο, θα δεις ότι θα σχηματιστείς γρήγορα. Έχεις φοβερό ατού που δεν κρατάς λίπος-νερά στα πόδια, τυχερούλα... Όσο για μέση δαχτυλίδι, καλέ ο σωματότυπός σου δεν είναι αυτού του στυλ! Δεν πρόκειται να στενέψει η μέση, αλλά την κοιλίτσα μια χαρά την μαζέυεις! Συνέχισε!!! :thumbup:

gym
03-03-12, 13:33
Τα πας μια χαρά! Βελτίωση υπάρχει κ όσο προχωράς θα υπάρχει! Το ότι άλλαξες στο πιο δυνατό τις προπονήσεις σου παίζει σημαντικό ρόλο, θα δεις ότι θα σχηματιστείς γρήγορα. Έχεις φοβερό ατού που δεν κρατάς λίπος-νερά στα πόδια, τυχερούλα... Όσο για μέση δαχτυλίδι, καλέ ο σωματότυπός σου δεν είναι αυτού του στυλ! Δεν πρόκειται να στενέψει η μέση, αλλά την κοιλίτσα μια χαρά την μαζέυεις! Συνέχισε!!! :thumbup:



ο σωματοτυπος της ειναι να οντως μεση δαχτυλιδι ερη μου..η κοιλια της αν προσεξει κ προσπαθησει θα γινει φετες...κ δεν λεω υπερβολες...φετες κανονικα!
ο πωπος της θα ανεβει ψηλα κ θα εχει γυναικεια καμπυλη ...γενικα εχει σουπερ σωμα...το θεμα ειναι ποσο θα προσπαθησει για να πετυχει αυτο που εχει στο μυαλο της!

η μεση της απλα θελει λιγοτερα λιπος που βλεπουμε οτι καθαριζει σιγα σιγα...

eri_87
03-03-12, 13:39
^^^ :unsure: Δε ξέρω, μπορεί... Απλά επειδή έχει ανοιχτή λεκάνη μου φαίνεται έτσι μάλλον. Πάντως όπως και να έχει, βελτιώνεται. :)

voulaki
05-03-12, 11:11
διατροφη 3-3
9,00 βρωμη 4 κουτ. σουπας με γαλα 2% και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 γιαουρτιο 2% με 1 αχλαδι
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με κουνουπιδι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
6 μισο ποτηρι φυσικο χυμο σαγκουινι
9,30 3 καλαμακια χοιρινα με σαλατα λαχανο και μια πιτα αλαδωτη
10,30 3-4 πτι μπερ παπαδοπουλου

voulaki
05-03-12, 11:18
4-3
9,00 βρωμη 4 κουτ. της σουπας με γαλα 2% και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 2-3 φετες γαλοπουλα με 1 κριτσινο ολικης
2,30 κοτοπουλο 150γρ. με λαχανο και λιγη φετα
6 1 μπανανα
9,30 2 αβγα ομελετα με λιγο κουνουπιδι

voulaki
05-03-12, 11:20
διατροφη 5-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος 150γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο
9,00 κοτοπουλο με λιγο κοτατζ και λαχανο-καροτο σαλατα με λιγο λαδι

voulaki
05-03-12, 11:26
Τα πας μια χαρά! Βελτίωση υπάρχει κ όσο προχωράς θα υπάρχει! Το ότι άλλαξες στο πιο δυνατό τις προπονήσεις σου παίζει σημαντικό ρόλο, θα δεις ότι θα σχηματιστείς γρήγορα. Έχεις φοβερό ατού που δεν κρατάς λίπος-νερά στα πόδια, τυχερούλα... Όσο για μέση δαχτυλίδι, καλέ ο σωματότυπός σου δεν είναι αυτού του στυλ! Δεν πρόκειται να στενέψει η μέση, αλλά την κοιλίτσα μια χαρά την μαζέυεις! Συνέχισε!!! :thumbup: ερι μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια , ναι ρε συ εννοειται οτι ο σωματοτυπος μου ειναι ψιλοτετραγωνος δεν ειχα ποτε μεση, ηταν λιγο στην πλακα αυτο, το ιδιο και τα ποδια μου, ποτε δεν προκειται να τουμπανιασουν, ισως να δειχνουν λιγο πιο γεματα αν τα προπονησω σωστα και σκληρα;)

voulaki
06-03-12, 11:44
καλημερααααα..
διατροφη 6-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 kotopoylo με μαρουλι και ρυζι με λιγο λαδι
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες με 6κιλα κιλα στα χερια 3*20
5.leg extension 3*12 με 25 κιλα
6.leg curl 3*12 με 25 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 10 κιλα

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι
9,30 2 αβγα βραστα με μαρουλι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

gym
06-03-12, 18:28
καλημερααααα..
διατροφη 6-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 kotopoylo με μαρουλι και ρυζι με λιγο λαδι ΠΟΣΟΤΗΤΕς ΑΠΟ ΚΟΤΑ/ΡΥΖΙ?
4,30 1 μηλο
6.00 προπονηση (ποδια σημερα)

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες με 6κιλα κιλα στα χερια 3*20
5.leg extension 3*12 με 25 κιλα
6.leg curl 3*12 με 25 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 10 κιλα

μεταπροπονητικο ενα γιαουρτι με λιγο μελι τι θα ελεγες για ενα γιαουρτι με μηλο για αλλαγη?
9,30 2 αβγα βραστα με μαρουλι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

το λαδι ωμο εννοεις ετσι?

το σκουωτ σου τι ευος κινησης εχει με αυτα τα κιλα που κανεις?

voulaki
07-03-12, 10:29
το λαδι ωμο εννοεις ετσι?

το σκουωτ σου τι ευος κινησης εχει με αυτα τα κιλα που κανεις? gymaki μου καλημέρα το λαδι εννοειται ειναι ωμο δυο κουτ. της σουπας και το ρυζι 4 κουτ. της σουπας το κοτοπουλο ειναι στανταρ καθε φορα που το αναφερω στη διατροφη περιπου 150 γρ.. το σκουωτ φροντιζω να παω οσο πιο κατω γινεται να γινει οσο μπορει full σκουωτ δηλ.. το βαρος ειναι η μπαρα, που δεν ξερω ποσα κιλα ειναι και τη γεμιζω με 2 πλακες των 5 κιλων την καθεμια. 10 κιλα ειναι το συνολο

morbit_killer
07-03-12, 10:39
καλησπέρα , οι φωτό είναι πρόσφατες από το καλοκαίρι που μας πέρασε..σου είπα ότι γυμνάζομαι 9 χρόνια και θα περίμενες να δεις το κορμί ε? δεν έκανα σχεδόν ποτέ διατροφή , εκτός απο το περασμένο αυγουστο μεχρι τωρα που σου ειπα ότι το εχω πάρει πιο ζεστά . χτύπα αλύπητα ότι μου πεις θα το αντέξω.. και τώρα οι πρόσφατες ,ςιναι κακης ποιοτητας το ξερω , αλλα οι φωτο του ipad einai χαλια γενικως.

Καλημέρα voulaki οι γλουτοι σου και οί μηροί σου είναι απαράδεκτοι χρειάζεσε πολύ squat και extession από στομάχι εντάξει είσε ;)

voulaki
07-03-12, 12:27
διατροφη 7-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 φασολακια λαδερα , μικρη μεριδα με λιγο cottage
6,30 1 μηλο με μισο κεσεδακι γιαουρτι
9,30 γαλοπουλα ψητη 150 γρ. με χορτα και 2 κουτ. λαδι , ι πατατα μικρη ψητη

marvin
07-03-12, 12:34
Καλημέρα voulaki οι γλουτοι σου και οί μηροί σου είναι απαράδεκτοι χρειάζεσε πολύ squat και extession από στομάχι εντάξει είσε ;)

Οπως και ο τροπος που γραφεις επισης αλλα δεν βαριεσαι...συμβαινουν αυτα!!!!:welcome:

gym
07-03-12, 13:21
Καλημέρα voulaki οι γλουτοι σου και οί μηροί σου είναι απαράδεκτοι χρειάζεσε πολύ squat και extession από στομάχι εντάξει είσε ;)

προσεχε το υφος σου φιλε μου...απαραδεκτο ποστ και θα παρακαλεσω να μην συνεχιστουν τετοιου ειδους απο μερος σου...

gym
07-03-12, 13:22
διατροφη 7-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 φασολακια λαδερα , μικρη μεριδα με λιγο cottage
6,30 1 μηλο με μισο κεσεδακι γιαουρτι
9,30 γαλοπουλα ψητη 150 γρ. με χορτα και 2 κουτ. λαδι , ι πατατα μικρη ψητη

βαλε κ μπολικο λεμονι να γουσταρεις!:turtle::turtle::turtle::turtle:

voulaki
07-03-12, 13:30
[/B]
βαλε κ μπολικο λεμονι να γουσταρεις!:turtle::turtle::turtle::turtle:thanks gym, για ολα..

gym
07-03-12, 13:35
thanks gym, για ολα..

anytime!;)

voulaki
07-03-12, 17:50
το λαδι ωμο εννοεις ετσι?

το σκουωτ σου τι ευος κινησης εχει με αυτα τα κιλα που κανεις?ελενη δηλ. να τρωω 3 φρουτα τη μερα , ειμαστε οκ? δεν ειναι πολλα? ή μηπως εννοεις τις μερες της προπονησης μονο?

ελμερ
07-03-12, 21:38
voulaki ειδα τις φωτος σου.....εχεις πολυ καλη βαση,βλεπω διαχωρισμο στους κοιλιακους σου με τους πλαγιους και ωραιες αναλογιες.....και τα ποδια σου ειναι καλα....δεν ξερω ποιοι ειναι οι στοχοι σου ,αλλα σε λιγο καιρο αν συνεχισεις διατροφη και γυμναστικη θα εισαι και φετες.......:thumbup::welcome:

gym
07-03-12, 21:40
ελενη δηλ. να τρωω 3 φρουτα τη μερα , ειμαστε οκ? δεν ειναι πολλα? ή μηπως εννοεις τις μερες της προπονησης μονο?

τρως τρια φρουτα?ψαχνω ψαχνω μια μερα σου κ δεν βρισκω ρε συ με τοσα φρουτα...

δυο εισαι οκ!εξαρταται ομως παντα με το πως παιζεις μεσα στη μερα σου....τρια φρουτα εσυ λες αλλα τι φρουτα?

δυο εισαι οκ παντως!τρως καλα μεσα στη μερα σου γενικα...ωραια κ σωστα

TEFAAtzis
07-03-12, 22:08
πολυ εμφανης διαφορα σε σχεση με τις πρωτες φωτογραφιες,συνεχισε ετσι εισαι σε καλο δρομο:thumbup:

voulaki
07-03-12, 22:53
τρως τρια φρουτα?ψαχνω ψαχνω μια μερα σου κ δεν βρισκω ρε συ με τοσα φρουτα...

δυο εισαι οκ!εξαρταται ομως παντα με το πως παιζεις μεσα στη μερα σου....τρια φρουτα εσυ λες αλλα τι φρουτα?

δυο εισαι οκ παντως!τρως καλα μεσα στη μερα σου γενικα...ωραια κ σωσταλενακι κάθε μέρα έχω δυο φρούτα μήλο στισ 12 και μπανάνα πριν την προπόνηση κατα τισ 4.30. να τρώω μετά την προπόνηση ένα σκέτο γιαούρτι?

gym
07-03-12, 22:55
λενακι κάθε μέρα έχω δυο φρούτα μήλο στισ 12 και μπανάνα πριν την προπόνηση κατα τισ 4.30. να τρώω μετά την προπόνηση ένα σκέτο γιαούρτι?

α καλα τα ματια μου πουλακια κανουν...

ηθελες να βαλεις καιι αλλο φρουτο μετα απο προ?

γιατι δεν το αλλαζεις σε ενα πιτακι με βρωμη μεταπροπονητικα?;)

voulaki
07-03-12, 22:56
Ευχαριστω παιδια για τα καλά σας λόγια!ας ειναι καλά το gymaki που δεν μας αφήνει σε ησυχία!

voulaki
07-03-12, 22:57
α καλα τα ματια μου πουλακια κανουν...

ηθελες να βαλεις καιι αλλο φρουτο μετα απο προ?

γιατι δεν το αλλαζεις σε ενα πιτακι με βρωμη μεταπροπονητικα?;)Οκ boss θα το κανω

gym
07-03-12, 22:59
Οκ boss θα το κανω

να βαρας στην προπονηση κ μετα ενα καλο μαμ...το γιαουρτι τι να φτουρισει..;)

voulaki
08-03-12, 11:28
καλημερα:welcome:
διατροφη 8-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 2 μπιφτεκια με μαρουλι με λαδοξυδο 4 κουτ ρυζι μπασματι
4,30 1 μηλο

6.00 προπονηση
χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10 7 κιλα
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12 με 7 κιλα
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν (βγαινουν συνηθως το πρωτο 20 20 το δευτερο και 16-18 το τελευταιο
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12 με 4 κιλα

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12 με αλτηρες των 4 κιλων
2.επικληνης ανοιγματα 4*12 με αλτηρες 4 κιλα ο καθενας
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12 το ιδιο
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν συνηθως προσπαθω για 3-12 επαναληψεις

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου

μεταπροπονητικο θα δοκιμασω σημερα το πιτακι βρωμης

9,30 μπριζολα χοιρινη με μαρουλι και λεμονι και μια μικρη ψητη πατατα με λιγο λαδι

voulaki
09-03-12, 17:53
διατροφη 9-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος 160γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
4,30 1 μηλο

προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*12 με 25 κιλα
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12 με 25 κιλα
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12 με 10 κιλα
4.pullover μηχανημα με 8 κιλα 3χ12
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10 με 10 κιλα
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12 με 4 κιλα καθε αλτηρας
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10 με 6 κιλα καθε αλτηρας
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15 με 4 κιλα

1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15


αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες

μεταπροπονητικο 3 ασπραδια (το πιτακι βρωμης δεν μαρεσε καθολου, μπορει να το ξαναπροσπαθησω)

9,30 μπιφτεκι με μαρουλι και λιγο λαδολεμονο

gym
10-03-12, 05:53
πως το εφτιαξες>?

κ μενα δεν μ αρεσε οταν το πρωτοεφτιαξα αλλα μετα εμαθα να το φτιαχνω σωστα κ με δικα μου κολπακια

voulaki
12-03-12, 16:37
διατροφη 10-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 τονος 160γρ. με μαρουλι και 4 κουτ. μπασματι, 2 κουτ. λαδι
6.00 1 μηλο
σινεμα και ποπκορν και κατα τις 11 μια κρεπα με καλαμποκι πιπερια ντοματα και μπεηκον (ξερω, ξερω αλλα ετρωγαν ολοι και ζηλεψα)

voulaki
12-03-12, 16:39
διατροφη 11-3
9,00 4 κουτ. βρωμη με γαλα 2% καφες με ζαχαρινη
12,00 1 κοματι μετριο σπιτικη πορτοκαλοπιτα
2,30 ομελετα με 2 αβγα και σαλατα λαχανο με λαδολεμονο
6,30 κρεπα γλυκια (χωρις σχολια .., ντρεπομαι:oops:)
10,00 2 κεφτεδακια μονο

voulaki
12-03-12, 16:41
διατροφη 12-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μηλο
2,30 τονος 160γρ. με 1 φλ. τσαγιου μακαρονια ολικης με 2 κουτ. λαδι
6,30 1 μπανανα
9,30 ψητη γαλοπουλα 150 γρ. με χορτα με λιγο λαδολεμονο και λιγο κοτατζ

gym
12-03-12, 18:59
να ντρεπεσαι!φτου σου!:P:P:P


καλα εκανες ξεδωσες...!

voulaki
14-03-12, 13:16
διατροφη 13-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο με μαρουλι και ρυζι με λιγο λαδι 4,30 1 μηλο
6 1 μηλο
9,30 γαλοπουλα με λαχανο σαλατα και μια μικρη ψητη πατατα με λαδολεμονο

voulaki
14-03-12, 13:21
διατροφη 14-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 φασολια μαυροματικα 6-7 κουταλιες της σουπας με κοτατζ και λαδοξυδο,
4.30 1 μηλο

6,00 προπονηση

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12 χωρις βαρος
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 12,5 κιλα

μεταπροπονητικο 3 ασπραδια
9,30 μπιφτεκι μοσχαρισιο με χορτα με λαδολεμονο και 1 πατατα ψητη μικρη

gym
14-03-12, 14:31
διατροφη 13-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 κοτοπουλο με μαρουλι και ρυζι με λιγο λαδι 4,30 1 μηλο
6 1 μηλο
9,30 γαλοπουλα με λαχανο σαλατα και μια μικρη ψητη πατατα με λαδολεμονο


διατροφη 14-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 φασολια μαυροματικα 6-7 κουταλιες της σουπας με κοτατζ και λαδοξυδο,
4.30 1 μηλο

6,00 προπονηση

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12 χωρις βαρος
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα εδω τι ρυθμο εχεις?
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 12,5 κιλα

μεταπροπονητικο 3 ασπραδια χορτασες με αυτο μονο?τι ωρα το εφαγες και μετα απο ποση ωρα βασικα ηταν το τελευταιο γευμα?
9,30 μπιφτεκι μοσχαρισιο με χορτα με λαδολεμονο και 1 πατατα ψητη μικρη

;)

voulaki
14-03-12, 15:10
;)καλησπερα λενακι μου , to leg extension προσπαθω οσο πιο αργα. κοιτα το μεταπροπονητικο το εχω ως εξης: τελειωνω κατα τις 7,30 την προπο, οποτε κατα τις οχτω παρα δεκα πρεπει να φαω κατι , πειναω ετσι κι αλλιως αλλα ειναι πολυ νωρις για το κυριως βραδυνο μου . οποτε τη βγαζω με τα ασπραδια και μετα απο 1-1,30 ωρα περιπου τρωω το βραδυνο μου. Το πιτακι το δοκιμασα αλλα στουμπωσα, μου φανηκε πολυ φαι για μεταπροπονητικο ίσως εφτιαξα και μεγαλη δοση δεν ξερω, και μετα δεν πεινουσα για να φαω και το κανονικο βραδινο. εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο?;)

gym
14-03-12, 15:11
αφου το κανεις ετσι εισαι οκ απλα ηθελα να δω τις ωρες σου...
μ αρεσει που τοεχεις μια χαρα με τη διατροφη:toast:

voulaki
15-03-12, 17:09
διατροφη 15-3
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και γαλλικος καφες με 1 ζαχαρινη
12,00 1 μπανανα
2,30 2 χοιρινα σουβλακια (καλαμακια) 1 πιτα αλαδωτη , λιγο κοτατζ και φασολια μαυροματικα νεροβραστα 5-6 κουτ της σουπας. πεινουσα σημερα πολυ , αλλα τωρα αισθανομαι πολυ βαρυ το στομαχι μου ρε γ...το:(
4,30 1 μηλο
9,30 γαλοπουλα ψητη 150γρ με λαχανο σαλατα με λαδολεμονο

gym
16-03-12, 17:09
αν νιωθεις γενικα το στομαχι σου βαρυ ...ειτε απο βλακειες αλλα κ γενικα,....πιες λιγο λεμονι ;)

marvin
17-03-12, 00:27
διατροφη 11-3
9,00 4 κουτ. βρωμη με γαλα 2% καφες με ζαχαρινη
12,00 1 κοματι μετριο σπιτικη πορτοκαλοπιτα
2,30 ομελετα με 2 αβγα και σαλατα λαχανο με λαδολεμονο
6,30 κρεπα γλυκια (χωρις σχολια .., ντρεπομαι:oops:)
10,00 2 κεφτεδακια μονο

Πριν φτασω να διαβασω αυτο το ποστ σου σκεφτομουν πως εχεις προσαρμοστει πολυ καλα σε διατροφη και γυμναστικη.Νομιζω πως επειδη εφαγες κατι παραπανω δεν θα πρεπει να σε κανει να νιωθεις ασχημα.Τα πας πολυ καλα.Ολοι χρειαζομαστε να ξεφευγουμε που και που!!!:thumbup:

voulaki
17-03-12, 14:45
Πριν φτασω να διαβασω αυτο το ποστ σου σκεφτομουν πως εχεις προσαρμοστει πολυ καλα σε διατροφη και γυμναστικη.Νομιζω πως επειδη εφαγες κατι παραπανω δεν θα πρεπει να σε κανει να νιωθεις ασχημα.Τα πας πολυ καλα.Ολοι χρειαζομαστε να ξεφευγουμε που και που!!!:thumbup:
Καλημέρα νίκη, εννοείται το φαγητό ειναι απόλαυση πιστεύω πρέπει να τρως που και που τη λιχουδια που σου έχει λείψει αλλα μετα μην σε σκοτώνουν οι τύψεις γιατι το έφαγα με πήγε πίσω κλπ για αυτό τη γουστάρω τη gym που σε αυτό το θέμα σκέφτεται έτσι ακριβώς . Νίκη μου να σε ρωτήσω και κάτι? άσχετο, η καινουρια φωτό τα σπάει είσαι σε εξαιρετικό επίπεδο δεν έχω λόγια λοιπόν να επανέλθω θέλω τα φώτα σου αν μπορείς έχω στο προγράμματα μου Bulgarian squat τα κάνω με το πόδι στηριγμένο στον πάγκο αλλα με πιάνει κράμπα δεν με βολεύει καθόλου και νομίζω ότι έτσι χαλάω και την τεχνική. Να τα κάνω στo smith? Me to πόδι να μην ακουμπά πουθενά σαν πέλαργος , ξέρεις, τι λες?
Πιάνει το ίδιο?

marvin
17-03-12, 19:06
Καλημέρα νίκη, εννοείται το φαγητό ειναι απόλαυση πιστεύω πρέπει να τρως που και που τη λιχουδια που σου έχει λείψει αλλα μετα μην σε σκοτώνουν οι τύψεις γιατι το έφαγα με πήγε πίσω κλπ για αυτό τη γουστάρω τη gym που σε αυτό το θέμα σκέφτεται έτσι ακριβώς . Νίκη μου να σε ρωτήσω και κάτι? άσχετο, η καινουρια φωτό τα σπάει είσαι σε εξαιρετικό επίπεδο δεν έχω λόγια λοιπόν να επανέλθω θέλω τα φώτα σου αν μπορείς έχω στο προγράμματα μου Bulgarian squat τα κάνω με το πόδι στηριγμένο στον πάγκο αλλα με πιάνει κράμπα δεν με βολεύει καθόλου και νομίζω ότι έτσι χαλάω και την τεχνική. Να τα κάνω στo smith? Me to πόδι να μην ακουμπά πουθενά σαν πέλαργος , ξέρεις, τι λες?
Πιάνει το ίδιο?

Βουλακι μου η φωτο μου ειναι περσινη αλλα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Τωρα για την ασκηση που λες θα πρεπει να μιλησεις με την Ελενη που εχει γνωσεις στα θεματα ασκησεων και επιβλεπει τα προγραματα σας.Θα σου πω την αποψη μου βεβαια αλλα της Ελενης μετραει καλυτερα.
Δεν καταλαβαινω γιατι και που σε πιανει κραμπα.Θεωρω πως στη σμιθ δεν γινεται,το βαρος της μπαρας δεν θα σε αφησει να εχεις καλη τεχνικη συνεπως ισοροπια,χωρις το ποδι σου να ακουμπαει καπου.Δεν το βλεπω εφικτο εκτος και αν δεν εχω καταλαβει τι θες να κανεις!!!

gym
18-03-12, 03:19
καντην χωρις βαρος να δεις αν σε ποναει γενικα κ αν και παλι εχεις πονο,την αλλαζεις...

μπορει να μην εχεις τεχνικη αλλα η κραμπα δεν μας δειχνει κατι τετοιο...μ κανει εντυπωση...μπορει κατι να παιζει με την θεση σου...


οτι μας ποναει,το αλλαζουμε χωρις δευτερη σκεψη

voulaki
18-03-12, 11:44
καντην χωρις βαρος να δεις αν σε ποναει γενικα κ αν και παλι εχεις πονο,την αλλαζεις...

μπορει να μην εχεις τεχνικη αλλα η κραμπα δεν μας δειχνει κατι τετοιο...μ κανει εντυπωση...μπορει κατι να παιζει με την θεση σου...


οτι μας ποναει,το αλλαζουμε χωρις δευτερη σκεψη
Λενακι μου καλημέρα έτσι κι αλλιώς χωρίς βάρος την κάνω δεν ειναι ακριβώς πόνος ειναι κάτι σαν άβολη στάση να το πω, πιάνεται το πόδι που ειναι στον πάγκο με πονάει η καμαρα στο πέλμα δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω , σταματώ στη μέση του σετ για να ξανάβολεψω το πόδι μήπως να κάνω μισή κίνηση? δηλ. Να μην ανεβαίνω μέχρι επάνω, τι λες?

gym
18-03-12, 14:21
Λενακι μου καλημέρα έτσι κι αλλιώς χωρίς βάρος την κάνω δεν ειναι ακριβώς πόνος ειναι κάτι σαν άβολη στάση να το πω, πιάνεται το πόδι που ειναι στον πάγκο με πονάει η καμαρα στο πέλμα δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω , σταματώ στη μέση του σετ για να ξανάβολεψω το πόδι μήπως να κάνω μισή κίνηση? δηλ. Να μην ανεβαίνω μέχρι επάνω, τι λες?

οχι...θα την αλλαζα εφοσον η θεση σου ειναι αβολη....θεμα τεχνικης ειναι αλλα δεν θα ποναμε κ για μια ασκηση σιγα...

διαλεξε μια αλλη για ποδια που να την ξερεις κ γραψτην να δουμε αν ειναι οκ

gym
18-03-12, 22:09
εφοδοςςςςςςςςςςςςς

voulaki
19-03-12, 11:56
διατροφη 16-3

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 φασολια μαυροματικα με 2 κουτ. λαδι και cottage cheese
4,30 1 μηλο
9,00 πεστροφα 150 γρ. με χορτα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι

voulaki
19-03-12, 11:58
διατροφη 17-3
9,00 γαλα με βρωμη 4 κουτ. καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 μπριαμ μαγειρεμενο απο εμενα με λιγο κοτατζ
4,30 1 μηλο
9,00 σινεμα και ποπ κορν και μολις γυρισα κατα τις 11,30 2 κεφτεδακια με λιγο γραβιερα , ξερω πολυ αργα αλλα πειναγα και δενειχα κατι αλλο στο σπιτι:(

voulaki
19-03-12, 12:01
18-3
9,00 βρωμη 4 κουτ. με γαλα 2% καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 φαγητο εξω λιγα καλαμαρακια ψητα χταποδι ψητο και σαλατα πρασινη μπολικη
6,30 λιγα φρουτα δηλ. 2 κομ. αχλαδι μισο μηλο και 1 μπανανα
9,00 το μπριαμ που περισεψε με 1 φετα ψωμι τη βουτηξα στο λαδακι , θελω ξυλο αλλα ειναι τοσο νοστιμο το ατιμο;)

voulaki
19-03-12, 12:05
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 γαλοπουλα 150 γρ. με μαρουλι και 2 κουτ. λαδι και λεμονι και 4 κουτ. μπασματι
4,30 1 μπαρα δημητριακων δυστυχως με σοκολατα:( , δεν εχω παρει δευτερο φρουτο μαζι μου σημερα μονο το μηλο

6.00 προπονηση

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12 χωρις βαρος ( αυτη θα την αλλαξω , θα βρω κατι σημερα και θα το ποσταρω να το δεις
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 12,5 κιλα

μεταπροπονητικο 3 ασπραδια


9,00 τονος 150 γρ. με χορτα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι

voulaki
19-03-12, 12:29
λενακι θυμασαι που λεγαμε να αλλαξω τα bulgarian squat ? τι θα ελεγες να εκανα πλαινα squat με το ενα ποδι πανω στο στεπ . καταλαβες ποια λεω?

voulaki
21-03-12, 13:57
λενακι θυμασαι που λεγαμε να αλλαξω τα bulgarian squat ? τι θα ελεγες να εκανα πλαινα squat με το ενα ποδι πανω στο στεπ . καταλαβες ποια λεω?
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 γαλοπουλα 150 γρ. με μαρουλι και 2 κουτ. λαδι και λεμονι και 4 κουτ. μπασματι
4,30 1 μπανανα

6.00 προπονηση

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12 χωρις βαρος (ελενη αυτη την αλλαξα εκανα αυτη που σου ειπα με το ενα ποδι πανω σε στεπ αλλα με ψιλοκραξανε γιατι δεν την εκανα πολυ καλα μαλλον δεν ειχα ισσοροπια οποτε εκανα στη σμιθ σκουωτ με το βαρος μπροστα , οκ καλη ηταν με επιασε , πως σου φαινεται να συνεχισω με αυτη?)
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 με 12,5 κιλα [B]και αυτη θα την αλλαξω θα την κανω χωρις κιλα καθολου γιατι οι γαμπες μου που ειναι ετσι κι αλλιως πολυ αδυνατες , εχουν πεταξει ενα ποντικι πισω χθες που βγηκα και φορεσα φουστα και τακουνια , δεν μπυ αρεσε οπως πεταγε εκει:([B]

μεταπροπονητικο 3 ασπραδια


9,00 μπριζολα χοιρινη με ντοματα σαλατα και 1 πατατα ψητη μετρια με 2 κουτ. λαδι

voulaki
21-03-12, 14:03
9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 γαλοπουλα 150 γρ. με μαρουλι και 2 κουτ. λαδι και λεμονι και 4 κουτ. μπασματι
4,30 1 μπανανα

6.00 προπονηση

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3Χ12
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*10

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

το αλλαξα λιγο και κανω το εξης σε διαδρομο
3 λεπτα περπατημα στο 6,5 με 3 ανηφορα και μετα 1 λεπτο σπριντ στο 11 με 7,5 ανηφορα αυτο ενναλαξ 5 φορες με το τριλεπτο διαλλειμα περπατημα, καλα πολυ δυνατο τρελος ιδρωτας λεμε.. πως σου φαινεται λενακι?;)

μεταπροπονητικο εκανα πιτακι βρωμης , καλο μου βγηκε

9,30 ψαρι 150 γραμ. με σαλατα ντοματα αγγουρι 2 κουτ. λαδι και 1 πατατα ψητη μικρη

gym
22-03-12, 12:32
γαμπες αυξησε επαναληψεις απλα χωρις κιλα....μην το αφησεις ομως χωρις εκγυμναση

μετα οκ για τις ασκησεις που αλλαξες


ειδες ρε που το πιτακι σου βγηκε επιτελους καλο?;)

voulaki
22-03-12, 14:25
ΔΙΑΤΡΟΦΗ 22-3

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, φρεντο 1 ζαχαρινη εγινε φρεντο το καφεδακι ελενη μου δηλ. το γαλα θα μου δινει λιγες θερμιδες παραπανω , δεν πειραζει φανταζομαι ε??
12,00 ενα μηλο
2,30 γαλοπουλα 150 γρ. με 2 μετριες πατατες και 2 κουτ. λαδι και λεμονι
4,30 1 μηλο παλι

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*12 με 25 κιλα
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12 με 25 κιλα
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12 με 15 κιλα
4.pullover στον παγκο 3*12 με 8κιλο βαρακι
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10 με 10 κιλα
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12 με 6κιλα βαρακια
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10 με 6 κιλα βαρακια
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15 με 6 κιλα βαρακια εδω δεν βγαζω 15 βγαζω μεχρι 12

μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης βαζω 3 ασπραδια 1 κροκο και 1 κουτ. βρωμη ενταξει δεν ειναι?

9,30 δεν ξερω ακομη, κατι σε ψητο κρεας με σαλατα και λιγο ρυζι κλασσικα;) τζυμακι ντοματα σαλατα τρωμε αφοβα οσες φορες θελουμε?

gym
22-03-12, 14:30
ΔΙΑΤΡΟΦΗ 22-3

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, φρεντο 1 ζαχαρινη εγινε φρεντο το καφεδακι ελενη μου δηλ. το γαλα θα μου δινει λιγες θερμιδες παραπανω , δεν πειραζει φανταζομαι ε??οχι παιδι μου...πιες τον καφε σου ανετα
12,00 ενα μηλο
2,30 γαλοπουλα 150 γρ. με 2 μετριες πατατες και 2 κουτ. λαδι και λεμονι
4,30 1 μηλο παλι

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*12 με 25 κιλα
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12 με 25 κιλα
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12 με 15 κιλα
4.pullover στον παγκο 3*12 με 8κιλο βαρακι
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10 με 10 κιλα
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12 με 6κιλα βαρακια
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10 με 6 κιλα βαρακια
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15 με 6 κιλα βαρακια εδω δεν βγαζω 15 βγαζω μεχρι 12

μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης βαζω 3 ασπραδια 1 κροκο και 1 κουτ. βρωμη ενταξει δεν ειναι?βαλε καλε βρωμη 2κσ...σιγα

9,30 δεν ξερω ακομη, κατι σε ψητο κρεας με σαλατα και λιγο ρυζι κλασσικα;) τζυμακι ντοματα σαλατα τρωμε αφοβα οσες φορες θελουμε?

εννοειται κ μην ακουσω κανεναν να πει οτι θα γεμισουμε νερα θα δαγκωσω λαρυγγια λεμε...
απλα περιμενε βρε συ να βγουνε κανονικα....δεν νομιζω να εχουν βγει ακομα...:unsure:

voulaki
22-03-12, 14:37
εννοειται κ μην ακουσω κανεναν να πει οτι θα γεμισουμε νερα θα δαγκωσω λαρυγγια λεμε...
απλα περιμενε βρε συ να βγουνε κανονικα....δεν νομιζω να εχουν βγει ακομα...:unsure:εισαι θεα λεμε!!!! κατι τετοια ακουγα και διαβαζα για τη ντοματουλα και ειχα τρελαθει, ουτε 2 φορες την εβδομαδα γιατι εχει ζαχαρη και αλλα χαζα..

gym
22-03-12, 14:39
εισαι θεα λεμε!!!! κατι τετοια ακουγα και διαβαζα για τη ντοματουλα και ειχα τρελαθει, ουτε 2 φορες την εβδομαδα γιατι εχει ζαχαρη και αλλα χαζα..

ναι ξερω πεταγονται διαφορα...

ακου να δεις...

οταν δεις την κοιλια σου να ειναι σαν πετσα και να θελησεις να φανουν οι κατω σου οι κοιλιακοι...τοτε θα την κοψεις κ την ντοματα κ πολλα αλλα...


αλλα μην τρελαθουμε δηλαδη πια....κοβουνε ντοματες αλλα τα τσιτ τα τρελα τσιταρες κ μετα λενε γιατι δεν χανουν...

εχω ακουσει πολλα κ γι αυτο σου λεω φαε την ντοματα σου παιδι μου....μην φας εναν κηπο αλλα φαε μια ντοματα ελεος...

εννοειται οχι πααπρες δεν τα σχολιαζω καν αυτα

voulaki
22-03-12, 14:52
ναι ξερω πεταγονται διαφορα...

ακου να δεις...

οταν δεις την κοιλια σου να ειναι σαν πετσα και να θελησεις να φανουν οι κατω σου οι κοιλιακοι...τοτε θα την κοψεις κ την ντοματα κ πολλα αλλα...:rolf::rolf:σε μια αλλη ζωη


αλλα μην τρελαθουμε δηλαδη πια....κοβουνε ντοματες αλλα τα τσιτ τα τρελα τσιταρες κ μετα λενε γιατι δεν χανουν...

εχω ακουσει πολλα κ γι αυτο σου λεω φαε την ντοματα σου παιδι μου....μην φας εναν κηπο αλλα φαε μια ντοματα ελεος...

εννοειται οχι πααπρες δεν τα σχολιαζω καν αυτα:bowdown::bowdown: μια που εφτιαξε ο καιρος, και μια που ξαναγυρισες κοντα μας, η ψυχολογια στα υψη λεμε!!!!

voulaki
23-03-12, 12:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :welcome:
23-3

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 τονος 150 γρ. με λαχανο και 2 κουτ. λαδι και λεμονι και 2 μικρες πατατες ψητες
6,00 1 μηλο
9,30 μπιφτεκι μοσχαρισιο με σαλατα ντοματα και λιγο κοτατζ

gym
24-03-12, 22:01
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :welcome:
23-3

9,00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο ανετα κ ενα γιαουρτι
2,30 τονος 150 γρ. με λαχανο και 2 κουτ. λαδι και λεμονι και 2 μικρες πατατες ψητες
6,00 1 μηλο
9,30 μπιφτεκι μοσχαρισιο με σαλατα ντοματα και λιγο κοτατζ

θα θελα πιο πολλες φορες να δω αλλα πρωινα...οχι συνεχεια τοστ ολικης κ αλλαντικα
βαλε βρωμη η μουσλι με γιαουρτι....η γαλα....αλλαξε το καμια φορα

voulaki
24-03-12, 23:08
θα θελα πιο πολλες φορες να δω αλλα πρωινα...οχι συνεχεια τοστ ολικης κ αλλαντικα
βαλε βρωμη η μουσλι με γιαουρτι....η γαλα....αλλαξε το καμια φορα
Ελένη μου έχεις δίκιο, το έχω βαρεθεί κι εγώ αλλα επειδή το τρώω στη δουλειά το πρωινο μου ειναι πολυ πρακτικό το τοστ ενώ σε άλλη περίπτωση θα πρέπει να κουβαλάω διάφορα και να τα φτιάχνω στο γραφείο, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα , τρώω βρωμη το σ/κ, να βάλω κοτατζ αντί για γαλοπουλα ίσως και φέτες ντομάτας , τι λες??

koukoutsaki
25-03-12, 17:52
Voulaki θα μπορουσες ισως να παρεις στο γραφειο το γιαουρτακι σου κ τη βρωμη χωρια, υπαρχουν κατι πολυυυυυυ μικρα ταπερακια και θα σε βολεψει....εχω παρει και γω τετοια για ωρα αναγκης;)

voulaki
26-03-12, 12:56
Voulaki θα μπορουσες ισως να παρεις στο γραφειο το γιαουρτακι σου κ τη βρωμη χωρια, υπαρχουν κατι πολυυυυυυ μικρα ταπερακια και θα σε βολεψει....εχω παρει και γω τετοια για ωρα αναγκης;)ΚΑΛΗΜΕΡΑ κουκουτσακι , δεν εχεις αδικο, αλλα ηδη κουβαλαω αρκετα (φρουτα φαγητο μεσημεριανο κλπ και να παρω και μπολακι για το πρωινο) θα μου φυγει ο ωμος απο το βαρος . βλεπεις δεν οδηγω και κουβαλαω την τσαντα μου την τσαντα του γυμναστηριου + την τσαντα φαγητου και η δουλεια μου ειναι 1 ωρα δρομος με λεωφορειο, ασε πικρα:(:(:( οποτε το τοστ σε αλουμινοχαρτο με βολευει. οποτε αυτο δεν με βλεπω αν το αλλαζω. μπορει να βαλω οπως εγραψα αντι για αλλαντικα, ντοματα με κοτατζ.;);)τι λες?

voulaki
26-03-12, 13:06
καλημερα καλημερα ;);)
παμε διατροφη 26-3
(δυο μερες το σ.κ δεν εγραψα , τι να γραψω δηλ. εφαγα αρκετα οχι τοσο φαγητο οσο και τις 2 μερες γλυκο , πεσανε και κατι γιορτες ... τι να πω ξεφυγα.:( δεν γινεται κατι, οποτε παμε παρακατω.. θα βαλω απο σημερα ακουγοντας την συμβουλη σου ελενιτσα μου μια εξτρα μερα αεροβιο , κοιλιακους και διατασεις


9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες γαλλικος με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 τονος 150 γρ. με 1 κουπα τσαγιου μακαρονια ολικης και 2 κουτ. λαδι και λεμονι
4,30 1 μηλο
προπονηση

κοιλιακους

1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα
αεροβιο

25 λεπτα HIIT 3 λεπτα περπατημα σε ανηφορα ενναλαξ με 1 λεπτο σπριντ σε ανηφορα οσο μπορω γρηγορα σαν να με κυνηγανε να με σκοτωσουν φαντασου , αυτο ενναλαξ 5 φορες.
τελος διατασεις 10-15 λεπτα ειναι καλα?

μεταπροπονητικο πιτακι ή 2-3 ασπραδια

9,30 μπιφτεκι μοσχαρισιο με σαλατα ντοματα

Stella
26-03-12, 13:18
Μου κάνει εντύπωση που γράφεις το λόγκ στην αρχή της ημέρας.
Αυτά τα ακολουθείς ακριβως;
Δηλαδή δεν προκείπτει ποτέ κάτι που σε αναγκάζει να τα τροποποιήσεις;

katerina.
26-03-12, 13:45
Μου κάνει εντύπωση που γράφεις το λόγκ στην αρχή της ημέρας.
Αυτά τα ακολουθείς ακριβως;
Δηλαδή δεν προκείπτει ποτέ κάτι που σε αναγκάζει να τα τροποποιήσεις;


συγνωμη ..που παρεμβαίνω ..αλλα στελλακι μου και εγω το ιδιο κανω γιατι βγαζω προγραμμα για το τι θα φαω απο τη προηγουμενη μερα ....τωρα αν κατι προκυψει η κατι παει οχι ακριβως οπως το θελω ...το ποσταρω απο κατω ..η το γραφω την επομενη..;)

voulaki
26-03-12, 13:50
Μου κάνει εντύπωση που γράφεις το λόγκ στην αρχή της ημέρας.
Αυτά τα ακολουθείς ακριβως;
Δηλαδή δεν προκείπτει ποτέ κάτι που σε αναγκάζει να τα τροποποιήσεις;εχεις δικιο στελλα κι εγω αν ημουν στη θεση σου θα ειχα αυτη την απορια, απλα μεχρι και το απογευματινο (στις 6) που τρωω συνηθως φρουτο ειμαι στη δουλεια και ολα αυτα τα εχω παρει μαζι μου οποτε αναγκαστικα θα τα φαω, δεν εχω κατι αλλο, ετσι μενει μονο το μεταπροπονητικο και το βραδυνο, που συνηθως κατα 90% ειναι αυτο που γραφω.
αν αλλαξει, δεν θα ξεφυγει σε σαβουρα, παρα σε κατι παρομοιο δηλ. αν γραψω γαλοπουλα μπορει να φαω κοτοπουλο ή ψαρι ή αντι για πιτακι να βρασω αβγα και να φαω τα ασπραδια για να μη μπουκωσω πολυ. καθημερινη δεν βγαινω για καφε ή για φαγητο που εκει θα ξεφευγα ενδεχομενως, και στο σπιτι δεν παιζει να εχω σαβουριτσες μπισκοτακια σοκολατακια κλπ..σπανια..;)

voulaki
26-03-12, 13:53
:toast:
συγνωμη ..που παρεμβαίνω ..αλλα στελλακι μου και εγω το ιδιο κανω γιατι βγαζω προγραμμα για το τι θα φαω απο τη προηγουμενη μερα ....τωρα αν κατι προκυψει η κατι παει οχι ακριβως οπως το θελω ...το ποσταρω απο κατω ..η το γραφω την επομενη..;)

Stella
26-03-12, 15:03
εχεις δικιο στελλα κι εγω αν ημουν στη θεση σου θα ειχα αυτη την απορια, απλα μεχρι και το απογευματινο (στις 6) που τρωω συνηθως φρουτο ειμαι στη δουλεια και ολα αυτα τα εχω παρει μαζι μου οποτε αναγκαστικα θα τα φαω, δεν εχω κατι αλλο, ετσι μενει μονο το μεταπροπονητικο και το βραδυνο, που συνηθως κατα 90% ειναι αυτο που γραφω.
αν αλλαξει, δεν θα ξεφυγει σε σαβουρα, παρα σε κατι παρομοιο δηλ. αν γραψω γαλοπουλα μπορει να φαω κοτοπουλο ή ψαρι ή αντι για πιτακι να βρασω αβγα και να φαω τα ασπραδια για να μη μπουκωσω πολυ. καθημερινη δεν βγαινω για καφε ή για φαγητο που εκει θα ξεφευγα ενδεχομενως, και στο σπιτι δεν παιζει να εχω σαβουριτσες μπισκοτακια σοκολατακια κλπ..σπανια..;)

Γι΄αυτό ρωτάω και΄γω...γιατί και μένα συνήθως από το μεσημέρι και μετά αλλάζει το πλάνο σε σχέση με αυτό που είχα σχεδιάσει από το πρωί και μου΄κανε εντύπωση πώς τα καταφέρνεις!;)

...εντιτ: γιατί δεν είδα διορθώσεις όπως της Κατερίνας. :)

koukoutsaki
26-03-12, 16:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ κουκουτσακι , δεν εχεις αδικο, αλλα ηδη κουβαλαω αρκετα (φρουτα φαγητο μεσημεριανο κλπ και να παρω και μπολακι για το πρωινο) θα μου φυγει ο ωμος απο το βαρος . βλεπεις δεν οδηγω και κουβαλαω την τσαντα μου την τσαντα του γυμναστηριου + την τσαντα φαγητου και η δουλεια μου ειναι 1 ωρα δρομος με λεωφορειο, ασε πικρα:(:(:( οποτε το τοστ σε αλουμινοχαρτο με βολευει. οποτε αυτο δεν με βλεπω αν το αλλαζω. μπορει να βαλω οπως εγραψα αντι για αλλαντικα, ντοματα με κοτατζ.;);)τι λες?

Voulaki καλησπερα, καλο ειναι και ντοματα κοτατζ μπορεις να τα εναλλασεις ισως για να μη βαρεθεις κιολας, με τη ζεστη θα παλευτει ομως αργοτερα? Θα εχεις αμεση προσβαση σε ψυγειο?
Πιστεψε με αυτο που σου λεω ειναι τοσα δα σκατουλακι μεγεθος σαν ενα πακετο τσιγαρα αμελητεος ογκος και βαρος ,εγω πηρα απο praktiker σε διαφορα χαρουμενα χρωματα..
Ουτε εγω οδηγω παντου με ΜΜΜ παω..:green:

voulaki
26-03-12, 16:24
Voulaki καλησπερα, καλο ειναι και ντοματα κοτατζ μπορεις να τα εναλλασεις ισως για να μη βαρεθεις κιολας, με τη ζεστη θα παλευτει ομως αργοτερα? Θα εχεις αμεση προσβαση σε ψυγειο?
Πιστεψε με αυτο που σου λεω ειναι τοσα δα σκατουλακι μεγεθος σαν ενα πακετο τσιγαρα αμελητεος ογκος και βαρος ,εγω πηρα απο praktiker σε διαφορα χαρουμενα χρωματα..
Ουτε εγω οδηγω παντου με ΜΜΜ παω..:green:α ναι ε? δεν ηξερα οτι ειναι τοσο μικρα, θα κοιταξω να τα παρω κι εγω τοτε, thanks αγαπη;)

koukoutsaki
26-03-12, 16:28
Και επιπλεον παμφθηνα και σε πολυ ωραια χρωματα...θα βρεις ειτε σε οβαλ ειτε ορθογωνια σαν πακετα τσιγαρα εγω πηρα και απο τα δυο.Και σε διακοπες θα χρειαστουν...;)

xelashai
26-03-12, 17:49
Και επιπλεον παμφθηνα και σε πολυ ωραια χρωματα...θα βρεις ειτε σε οβαλ ειτε ορθογωνια σαν πακετα τσιγαρα εγω πηρα και απο τα δυο.Και σε διακοπες θα χρειαστουν...;)

η ξανθια.. δεν εχω κσταλαβει τι ειναι αυτο....:green:

koukoutsaki
26-03-12, 17:54
η ξανθια.. δεν εχω κσταλαβει τι ειναι αυτο....:green:

ελα βρε Δαφνουλα μου κι εγω ξανθια ειμαι!:P

voulaki
27-03-12, 13:39
η ξανθια.. δεν εχω κσταλαβει τι ειναι αυτο....:green::rolf::rolf:ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΣΥ:P

voulaki
27-03-12, 13:49
:welcome::welcome:
διατροφη 27-3


9.00 γιαουρτι 2% με μουσλι καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη (το αλλαξα τζυμακι μου αλλα να σου πω δεν χορτασα , με το τοστ χορταινω καλυτερα με πιανει το ψωμι ρε παιδι μου τι να πω..μαλλον θα το παω 3 μερες τοστ 2 γιαουρτι μουσλι και 2 γαλα βρωμη .. τι λες??
12,00 ενα μηλο
2,30 μπριζολα χοιρινη με ντοματα αγγουρι σαλατα με 2 κουτ. λαδι και 2 μετριες πατατεσ με λεμονι
4,30 μπανανα

6.00 προπονηση ποδια

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ μπροστινα στη σμιθ με 10 κιλα βαρος , ουτε αυτη την καταφερνω καλα μου γλυστραει το βαρος στους δικεφαλους , τελος παντων θα την προσπαθησω παλι
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 χωρις κιλα

10 λεπτα διατασεις

μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης γυρω στις 7,30

9,30 γαλοπουλα ψητη με μαρουλι σαλατα και λαδολεμονο

gym
27-03-12, 16:52
:welcome::welcome:
διατροφη 27-3


9.00 γιαουρτι 2% με μουσλι καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη (το αλλαξα τζυμακι μου αλλα να σου πω δεν χορτασα , με το τοστ χορταινω καλυτερα με πιανει το ψωμι ρε παιδι μου τι να πω..μαλλον θα το παω 3 μερες τοστ 2 γιαουρτι μουσλι και 2 γαλα βρωμη .. τι λες??

ποσο εβαλες?ποσο μουσλι κ ποσο βρωμη λες?ιδεα σου ειναι κ να συνηθισεις θελει....εγω με ψωμι αν δεν φαω αρκετο ντεν
12,00 ενα μηλο
2,30 μπριζολα χοιρινη με ντοματα αγγουρι σαλατα με 2 κουτ. λαδι και 2 μετριες πατατεσ με λεμονι
4,30 μπανανα

6.00 προπονηση ποδια

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω με 10 κιλα στη μπαρα 4Χ12
2.σκουώτ μπροστινα στη σμιθ με 10 κιλα βαρος , ουτε αυτη την καταφερνω καλα μου γλυστραει το βαρος στους δικεφαλους , τελος παντων θα την προσπαθησω παλιτεχνικη τεχνικη κανε με σκετη μπαρα
3.σουμο σκουωτ 4*12 με 10 κιλα στη μπαρα
4.προβολες προχωρητικες 3*20 με βαρακια των 6 κιλων
5.leg extension 3*12 με 30 κιλα
6.leg curl 3*12 με 30 κιλα
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’ με 10 κιλα στην κοιλια
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12 με 35 κιλα
9.γαμπες σμιθ 4*25 χωρις κιλα

10 λεπτα διατασεις

μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης γυρω στις 7,30

9,30 γαλοπουλα ψητη με μαρουλι σαλατα και λαδολεμονο

:toast:

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 17:36
να κανω μια παρεμβαση βρε κοριτσια. ποια η διαφορα στο να μην βαλει βρωμη και να εχει στο πρωινο μουσλι η τοστ? μια και το αλλο ειναι το μουσλι με το τοστ. το ενα εχει αρκετα ζακχαρα και το αλλο υψηλο γλυκαιμικο δεικτη.
ισως η μονη διαφορα να ειναι στα ποιοτηκα λιπαρα. ετσι δεν ειναι η κανω λαθος?

gym
27-03-12, 23:45
κοιτα...αν το παρεις θερμιδικα δεν εχει διαφορα αν τα μετρησεις σωστα

αν το παρεις ποιοτικα η βρωμη ειναι πιο καθαρη απο το μουσλι

το μουσλι εμποριου ειδικα θα εχει διαφορα καλουδια μεσα που δεν ελεγχεις τι παιζει απο ποσοτητες

γι αυτο προτεινω αν δεν μπορει καποιος βρωμη σκετη ας κανει δικο του μουσλι

μετα...οσον αφορα το τοστ,το οποιο κ αυτο γινεται συνηθως με ψωμι του τοστ κ οχι κανονικο οποτε δεν σε χορταινει κ το ιδιο,ειμαι αρνητικη στο κομματι το συγκριτικο με τη βρωμη

τι προτιμας?βρωμη η ψωμι ως υδατανθρακα?

σιγα σιγα ειναι καλο να εχει και κατι αλλο αν βεβαια της το επιτρεπει και η καθημερινοτητα της....

και οσο παμε προς καλοκαιρι εγω δεν θα θελα να εχω ψωμια μεσα....γι αυτο ειναι καλο να το συνηθισει σιγα σιγα...

περα απο αυτο...η βρωμη σου προσφερει μεγαλυτερο κορεσμο με λιγοτερες θερμιδες....

αν μου ελεγες ποιος ειναι ο ποιοτικοτερος υδατανθρακας (οχι λιπαρα)...θα σου ελεγα μετα την πατατα που την εχω ψηλα ειναι η βρωμη κ τελευταιο το μακαρονι με προτελευταιο το ψωμι το σπιτικο κιολας...τα αλλα δεν τα βαζω καν μεσα...



ολα αυτα βεβαια ισχυουν αναλογα με το στοχο του καθενος και το ποσο ακραιος η οχι ειναι με τη διατροφη του...για μενα δεν ειναι ακραια,για τον χ ψ ειναι...αυτα ειναι επιλογες!



ελπιζω να απαντησα επαρκως στο ερωτημα σου!:toast:

ΝΑΤΑΛΙΑ
28-03-12, 17:43
κοιτα...αν το παρεις θερμιδικα δεν εχει διαφορα αν τα μετρησεις σωστα

:thumbup:

αν το παρεις ποιοτικα η βρωμη ειναι πιο καθαρη απο το μουσλι

:thumbup:

το μουσλι εμποριου ειδικα θα εχει διαφορα καλουδια μεσα που δεν ελεγχεις τι παιζει απο ποσοτητες

γι αυτο προτεινω αν δεν μπορει καποιος βρωμη σκετη ας κανει δικο του μουσλι

:thumbup:

μετα...οσον αφορα το τοστ,το οποιο κ αυτο γινεται συνηθως με ψωμι του τοστ κ οχι κανονικο οποτε δεν σε χορταινει κ το ιδιο,ειμαι αρνητικη στο κομματι το συγκριτικο με τη βρωμη

η διαφορα ειναι πως εχεις επιλογες για το τι θα εχει μεσα. και η επιλογες ειναι πολλες.

τι προτιμας?βρωμη η ψωμι ως υδατανθρακα?

βρωμη. δεν το συζηταμε. απο το μουσλι καλυτερα το τοστ.

σιγα σιγα ειναι καλο να εχει και κατι αλλο αν βεβαια της το επιτρεπει και η καθημερινοτητα της....

:thumbup: αν κατι το μπουχτησεις θα ειναι αργα. οποτε το να εχεις επιλογες ειναι οτι καλυτερο.

και οσο παμε προς καλοκαιρι εγω δεν θα θελα να εχω ψωμια μεσα....γι αυτο ειναι καλο να το συνηθισει σιγα σιγα...

:clap:

περα απο αυτο...η βρωμη σου προσφερει μεγαλυτερο κορεσμο με λιγοτερες θερμιδες....

:thumbup:

αν μου ελεγες ποιος ειναι ο ποιοτικοτερος υδατανθρακας (οχι λιπαρα)...θα σου ελεγα μετα την πατατα που την εχω ψηλα ειναι η βρωμη κ τελευταιο το μακαρονι με προτελευταιο το ψωμι το σπιτικο κιολας...τα αλλα δεν τα βαζω καν μεσα...

εδω δεν θα συμφωνησω. μετα την πατατα το ρυζι. απο πολλες πλευρες και να το δεις.
τελευταιο το ψωμι? εε αναλογος ποιους υδατανθρακες εχεις στην λιστα των υδατανθρακων σου.



ολα αυτα βεβαια ισχυουν αναλογα με το στοχο του καθενος και το ποσο ακραιος η οχι ειναι με τη διατροφη του...για μενα δεν ειναι ακραια,για τον χ ψ ειναι...αυτα ειναι επιλογες!

:thumbup:



ελπιζω να απαντησα επαρκως στο ερωτημα σου!:toast:

:thumbup:

voulaki
28-03-12, 18:57
Διατροφή 28/3
7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 2 βραστα αβγά με ρύζι 4 κουτ 4 ελιεσ και σαλάτα αγγουρι με 2 κουτ λαδι
6 γιαούρτι με 1 μπανάνα
9 κοτόπουλο ψητό με 1 βραστα πατάτα και λίγο κοτατζ
Απο σήμερα θα πειραματιστω λίγο με τη διατροφή μου. Έχω τρομερά φουσκωματα και πόνο στην κοιλια, κάτι με πειράζει. Θα κάνω δοκιμές περιορίζοντας σαλάτες και γαλακτοκομικα, όσο μπορώ βέβαια, δεν μπορεί κάθε απόγευμα να είμαι σαν 4 μηνών!! Κοντεύω να σκάσω! Ξέρετε ποια λαχανικα ειναι τα πιο ευπεπτα? έχει καμμιά σας παρόμοια θέματα?

koukoutsaki
28-03-12, 20:19
Διατροφή 28/3
7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 2 βραστα αβγά με ρύζι 4 κουτ 4 ελιεσ και σαλάτα αγγουρι με 2 κουτ λαδι
6 γιαούρτι με 1 μπανάνα
9 κοτόπουλο ψητό με 1 βραστα πατάτα και λίγο κοτατζ
Απο σήμερα θα πειραματιστω λίγο με τη διατροφή μου. Έχω τρομερά φουσκωματα και πόνο στην κοιλια, κάτι με πειράζει. Θα κάνω δοκιμές περιορίζοντας σαλάτες και γαλακτοκομικα, όσο μπορώ βέβαια, δεν μπορεί κάθε απόγευμα να είμαι σαν 4 μηνών!! Κοντεύω να σκάσω! Ξέρετε ποια λαχανικα ειναι τα πιο ευπεπτα? έχει καμμιά σας παρόμοια θέματα?

Voulaki μου αυτο εχει να κανει με το γαστρεντερικο του καθενος....δοκιμαζεις κ το βλεπεις....
πχ εγω με το πολυ συχνα ρυζι εχω θεματα...η πατατουλα δε μεπειραζει....
με λαχανα μπροκολα και οσπρια υποφερω
κουνουπιδι ετσι κι ετσι
κολοκυθακια μια χαρα
το μαρουλι επισης δε με πειραζει
με γαλα χωρις λακτοζη βρηκα την ησυχια μου
...........και παει λεγοντας να μην σε κουραζω

gym
28-03-12, 23:23
:thumbup:

εχεις δικιο....απλα επειδη δεν εχω στη λιστα μου το ρυζι,δεν το ανεφερα...μιλουσα προσωπικα δηλαδη κ κακως δεν εβαλα την λεξη''προσωπικα''
τι να πεις ...αυπνη κοπελα δυο μερες...:P:P


anyway....πατατα μετα ρυζι...χαχα


απλα το εχω βγαλει γιατι δεν με βολευει πρακτικα...κατα τα αλλα ,μια χαρα ειναι...

:toast::toast:

gym
28-03-12, 23:24
Διατροφή 28/3
7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 2 βραστα αβγά με ρύζι 4 κουτ 4 ελιεσ και σαλάτα αγγουρι με 2 κουτ λαδι
6 γιαούρτι με 1 μπανάνα
9 κοτόπουλο ψητό με 1 βραστα πατάτα και λίγο κοτατζ
Απο σήμερα θα πειραματιστω λίγο με τη διατροφή μου. Έχω τρομερά φουσκωματα και πόνο στην κοιλια, κάτι με πειράζει. Θα κάνω δοκιμές περιορίζοντας σαλάτες και γαλακτοκομικα, όσο μπορώ βέβαια, δεν μπορεί κάθε απόγευμα να είμαι σαν 4 μηνών!! Κοντεύω να σκάσω! Ξέρετε ποια λαχανικα ειναι τα πιο ευπεπτα? έχει καμμιά σας παρόμοια θέματα?

και πονο?χμ...

απο σαλατικα αυτο που θα μπορουσε να σε πρηξει αν κ αυτο ειναι αναλιγα το ατομο παντα ειναι το λαχανο,κουνουπιδι,μπροκολο...

ειναι τα συνηθεστερα αν ξεφυγεις σε ποστητα...τωρα τι να πω...δοκιμασε εσυ απο μονη σου με τις τροφες μπας κ βρεις αυτο που σε πειραζει

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:27
απλα το εχω βγαλει γιατι δεν με βολευει πρακτικα...κατα τα αλλα ,μια χαρα ειναι...

:toast::toast:

ελα βρε! σακουλακια-κατσαρολα-και ξερεις και ποσα γρ ειναι.;)

gym
30-03-12, 00:29
ελα βρε! σακουλακια-κατσαρολα-και ξερεις και ποσα γρ ειναι.;)

χεχεχ αλλο εννοουσα!:green::green::green:

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:30
Διατροφή 28/3
7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 2 βραστα αβγά με ρύζι 4 κουτ 4 ελιεσ και σαλάτα αγγουρι με 2 κουτ λαδι
6 γιαούρτι με 1 μπανάνα
9 κοτόπουλο ψητό με 1 βραστα πατάτα και λίγο κοτατζ
Απο σήμερα θα πειραματιστω λίγο με τη διατροφή μου. Έχω τρομερά φουσκωματα και πόνο στην κοιλια, κάτι με πειράζει. Θα κάνω δοκιμές περιορίζοντας σαλάτες και γαλακτοκομικα, όσο μπορώ βέβαια, δεν μπορεί κάθε απόγευμα να είμαι σαν 4 μηνών!! Κοντεύω να σκάσω! Ξέρετε ποια λαχανικα ειναι τα πιο ευπεπτα? έχει καμμιά σας παρόμοια θέματα?

εγω σε αυτα που εχεις εδω δεν βλεπω κατι που μπορει να το προκαλει. το μονο που βλεπω πως θα μπορουσε, ειναι το γιαουρτι με την μπανανα.
βγαλε την μπανανα και δες.

voulaki
30-03-12, 08:19
εγω σε αυτα που εχεις εδω δεν βλεπω κατι που μπορει να το προκαλει. το μονο που βλεπω πως θα μπορουσε, ειναι το γιαουρτι με την μπανανα.
βγαλε την μπανανα και δες.

Ο πόνος και το φουσκωμα ειναι στάνταρ νωρίς το απόγευμα γύρω στις 3 μετα το μεσημεριανό μου δηλ δεν νομίζω ότι ειναι η μπανάνα που την τρώω αρκετά μετα . Τώρα που γράφω έχω να παω τουαλέτα απο την Τρίτη, ασε Δράμα. Ξέρεις ποτέ είχα τρομερή βελτίωση στο θέμα σχεδόν δεν με είχε πιάσει ποτέ η κοιλια μου? θα σου φανεί παράξενο αλλα πριν δυο χρόνια περίπου έκανα για κανένα τρίμηνο την δίαιτα ατκινς ξέρεις με τους ελάχιστους υδατάνθρακες δεν έκανα γουρούνι εώς τύπου μπεηκον τρέλα λίπη κλπ απλά εννοείται καθόλου φυτικές ίνες ψωμί φρούτα μόνο φράουλα άβοκαντο το έτρωγαν θυμάμαι λιναροσπορο αλλα μου έλειπε ρε γ....το τα δημητριακά τα φρούτα το ρυζακι και έτσι τη σταμάτησα

voulaki
30-03-12, 10:05
σορρυ για το πιο πανω ποστ καποιεσ λεξεις ειναι αλαμπουρνεζικα, το ρημαδι το τ9 του κινητου φταιει:green::green:

voulaki
30-03-12, 10:11
διατροφη 29-3

7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με 4 κουτ. ρυζι και κολοκυθακια νεροβραστα με λαδολεμονο
4,30 μπανανα

6 προπονηση

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10 με 6κιλα βαρακια
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12 με 7,5 κιλα
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν βγηκαν 15 15 12
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12 με 4κιλα βαρακια

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12 με 6κιλα βαρακια
2.επικληνης ανοιγματα 4*12 με 6κιλα βαρακια
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12 με 6κιλα βαρακια
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν βγηκαν μονο 10 το σετ:(

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

20 λεπτα ελλειπτικο με εναλλαγες 1 λεπτο σπριντ και με αντισταση μεγαλη και 3 λεπτα μικρη αντισταση πολυ γρηγορο

voulaki
30-03-12, 10:19
διατροφη 30-3

7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 γιαουρτι με βρωμη 40 γρ. και μια κουτ. γλυκου μελι, καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
2,30 κοτοπουλο 150 γρ. με 4 κουτ. ρυζι και φασολακια νεροβραστα με λαδολεμονο
4,30 μπανανα

6 προπονηση

πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*12 με 25 κιλα
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12 με 25 κιλα
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12 με 10 κιλα
4.pullover μηχανημα αν εχετε αλλιως με αλτηρα σε παγκο να ακουμπαει η μεση σου 3*12 αργα να καταλαβεις την κινηση το κανω παντα σε παγκο δεν εχουμε μηχανημα με 8κιλο βαρακι
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10 με 10 κιλα
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12 με 6κιλα βαρακια κανω 10 επαναληψεις
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10 με 6κιλα βαρακια
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15 με 6κιλα βαρακια κανω 12 επαναληψεις

5.κοιλιακοι

1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο
σε διαδρομο 25 λεπτα HIIT 1 ΛΕΠΤΟ ΑΝΗΦΟΡΑ στο 8 με 11 ταχυτητα (σπριντ δηλ) και 3 λεπτα περπατημα με 3 ανηφορα και 6 ταχυτητα, ολο αυτο ενναλαξ βγαινει περιπου 6 ενναλαγες (πολυ το ευχαριστιεμαι αυτο κοριτσια, να παρω και παλμογραφο μη μεινω καμμια ωρα:green::green:

α και κατι τελευταιο, λετε το νερο με λεμονι το πρωι να βοηθαει ?? μπορει να ειναι τυχαιο αλλα και τουαλετα πηγα και ξεφουσκωσα αρκετα, περιμενω και περιοδο βεβαια αλλα παρολα αυτα αισθανομαι πολυ καλυτερα

gym
31-03-12, 02:31
να βοηθαει στο θεμα κοιλιας -τουαλετας εννοεις/<χμ....δεν εχω διαβασει πουθενα κατι σχετικο παντως...

giannis64
31-03-12, 20:47
Ο πόνος και το φουσκωμα ειναι στάνταρ νωρίς το απόγευμα γύρω στις 3 μετα το μεσημεριανό μου δηλ δεν νομίζω ότι ειναι η μπανάνα που την τρώω αρκετά μετα . Τώρα που γράφω έχω να παω τουαλέτα απο την Τρίτη, ασε Δράμα. Ξέρεις ποτέ είχα τρομερή βελτίωση στο θέμα σχεδόν δεν με είχε πιάσει ποτέ η κοιλια μου? θα σου φανεί παράξενο αλλα πριν δυο χρόνια περίπου έκανα για κανένα τρίμηνο την δίαιτα ατκινς ξέρεις με τους ελάχιστους υδατάνθρακες δεν έκανα γουρούνι εώς τύπου μπεηκον τρέλα λίπη κλπ απλά εννοείται καθόλου φυτικές ίνες ψωμί φρούτα μόνο φράουλα άβοκαντο το έτρωγαν θυμάμαι λιναροσπορο αλλα μου έλειπε ρε γ....το τα δημητριακά τα φρούτα το ρυζακι και έτσι τη σταμάτησα

βαλε στην διατροφη σου βρωμη η αλλες τροφες που εχουν φυτικες ινες. βαλε και γαλατακι. θα σε βοηθησουν αρκετα.

voulaki
02-04-12, 11:00
βαλε στην διατροφη σου βρωμη η αλλες τροφες που εχουν φυτικες ινες. βαλε και γαλατακι. θα σε βοηθησουν αρκετα.ευχαριστω φιλε μου, θα προσπαθησω..

voulaki
02-04-12, 11:14
διατροφη 31-3
8,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 γαλα με βρωμη 40 γρ. καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
13,00 ενα γιαουρτι με 1 αχλαδι
15,00 μια πιτα αραβικη σικαλεως με κοτοπουλο 150 γρ. μαρουλι και λιγο κοτατζ με2 κουτ λαδι
6,00 1 αχλαδι
9,30 τονος 150 γρ. με μαρουλι και λαδολεμονο (και 1 μικρο παγωτακι):green::green:

διατροφη 1-4

8,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 γαλα με μουδλι 40 γρ. καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
13,00 ενα αχλαδι
15,00 φασολια μαυροματικα 6 κουτ. σουπας με λαδοξυδο και 100 γρ. κοτατζ
7,00 1αχλαδι +1 μηλο
10,30 μπριζολα χοιρινη (μεγαλουτσικη) με μαρουλι σαλατα με λαδοξυδο (λαδι 2 κουτ. σουπας)

διατροφη 2-4

7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα καφες φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα αχλαδι
14,30,00 κοτοπουλο 150 γρ με 4 κουτ ρυζι και μαρουλι σαλατα με λαδοξυδο
4,30 1 μπανανα

6,00 προπονηση

κοιλιακοι

1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα


25 λεπτα αεροβιο HIIT αναλογια 1 λεπτο σπριντ προσ 3 περπατημα ολο σε ανηφορα ενναλαξ περιπου 6 φορες

10 λεπτα διατασεις

γυρω στις 7,30 πιτακι βρωμης

9,30 γαλοπουλα 150 γρ. με κολοκυθακια βραστα με λαδολεμονο και λιγο κοτατζ

voulaki
03-04-12, 14:08
:welcome::welcome:καλησπέρα κοριτσαρες
διατροφη 3-4
7,30 1 ποτήρι χλιαρο νερό με μισό λεμόνι στημένο
9.00 γιαουρτι με μουσλι 40 γρ. φρεντο με 1 ζαχαρινη
12,00 ενα μηλο
14,30,00 μακαρονια ολικης 1 φλ. τσαγιου με 1 κονσερβα τονο 160 γρ. με 2 κουτ. λαδι
6,30 1 μηλο με γιαουρτι 2%
9,30 γαυρο ψητο στο φουρνο με λιγα ψητα μανιταρια και σαλατα μαρουλι με 2 κουτ λαδι και ξυδι
ξεκουραση σημερα... αδιαθετησα μετα απο 33 μερες και σερνομαι:(

koukoutsaki
03-04-12, 14:26
Hello Voulaki
Αυτο το νερο με το λεμονι δε σε πιανει το στομαχακι σου νηστικια?:unsure:

voulaki
03-04-12, 14:31
Hello Voulaki
Αυτο το νερο με το λεμονι δε σε πιανει το στομαχακι σου νηστικια?:unsure: :welcome:κουκουτσακι, αυτο ειπα κι εγω μολις μου το ειπαν αλλα το μυστικο ειναι το χλιαρο νερο , σχεδον μια εβδομαδα τωρα που το κανω δεν με εχει πονεσει τιποτα, εχω διαβασει και εδω μεσα στο φορουμ απο αλλους οτι τους εχει βοηθησει. και λεγεται οτι ειναι και λιποδιαλυτικο ..

koukoutsaki
03-04-12, 14:35
Για λιποδιαλυτικο δεν το πολυπιστευω...:unsure:
τι προσφερει? καθαρισμο του οργανισμου?

voulaki
03-04-12, 14:54
Για λιποδιαλυτικο δεν το πολυπιστευω...:unsure:
τι προσφερει? καθαρισμο του οργανισμου?κουκουτσακι για ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ, ελπιζω να ανοιξει

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?675-Lemon-water-diet

koukoutsaki
03-04-12, 15:20
xm...ενδιαφερον..αλλα με το στομαχακι μου αδειο δε θα παιξω εγω προσωπικα ;) φοβαμαι....

voulaki
03-04-12, 15:39
xm...ενδιαφερον..αλλα με το στομαχακι μου αδειο δε θα παιξω εγω προσωπικα ;) φοβαμαι....κουκουτσακι επειδη εχω θεματα με φουσκωματα και δυσπεψια και πονο στο στομαχι και το ανεφερα στην ελενη εκεινη μου το προτεινε αρχικα αυτο με το λεμονι, και μετα το εψαξα λιγο παραπανω και βρηκα ολα αυτα. ασε να ειμαι εγω το πειραματοζωο να το κανω για κανενα μηνα, να δω πως θα παω, και θα ποσταρω σχετικα ;)

koukoutsaki
03-04-12, 15:44
Voulaki εγω με εντερο εχω θεματα...για αυτο δεν τρωω και πολλες τροφες ή τουλαχιστον τις αποφευγω οσο μπορω. :(
Οπως και να χει θα περιμενω να διαβασω τις αποψεις-παρατηρησεις σου γυρω απο το θεμα , και τι ειδες οτι σου προσφερε ;):green:

voulaki
03-04-12, 15:48
Voulaki εγω με εντερο εχω θεματα...για αυτο δεν τρωω και πολλες τροφες ή τουλαχιστον τις αποφευγω οσο μπορω. :(
Οπως και να χει θα περιμενω να διαβασω τις αποψεις-παρατηρησεις σου γυρω απο το θεμα , και τι ειδες οτι σου προσφερε ;):green:σοβαρα ? δεν το ηξερα, κι εμενα το βασικο μου προβλημα ειναι το εντερο απο εκει προερχονται ολα πονος φουσκωμα κλπ , τοτε με νιωθεις 100% ξερεις τι βασανο ειναι, ναι εννοειται θα δω πως θα παει και θα σου πω..;)