PDA

Επιστροφή στο Forum : Elina's log



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

eli_din3
16-01-12, 00:32
Αντε gym με πεισες τι να σε κανω :P

1.67 52 κιλα... 21,3% λιπος

λοιποονν

σημερα δεν ειχε προπονηση γιατι γυρισα σπιτι 5 το απογευμα και εχω πολυ διαβασμα για εξεταστικη..

Πρωινο δημητριακα 30 γρ με 130 μλ γαλα 1,5%

Δεκατιανο (μονο 10 η ωρα δεν ηταν βεβαια αλλα τεσπα) 1 μπανανα

Μεσημεριανο 120 γρ ψαρονεφρι 160 γρ μπασματι.. μια ντοματα

Απογευματινο 1 μικρο αχλαδακι και ενα μικρο μανταρινακι

Βραδυνο 3 φετες γαλοπουλα..ενα τυρακι la vas qui rit light, ενα παξιμαδακι krispies πρασινα χωρις ζαχαρη και 100 μλ γαλα 1,5% λιπαρα (η διατροφολογος φταιει οχι εγω :P)

marvin
16-01-12, 00:35
Καλη αρχη Ελινα!!!!:turtle::turtle:

eli_din3
16-01-12, 00:39
Καλη αρχη Ελινα!!!!:turtle::turtle:

ty xD

gym
16-01-12, 02:48
αιντε βρε καλη αρχη και απο εδω!
σε θελω οργανωμενη και δυνατη εεεεε!!!!!!:toast::toast:

lila_1
16-01-12, 12:47
Αντε gym με πεισες τι να σε κανω :P

1.67 52 κιλα... 21,3% λιπος

λοιποονν

σημερα δεν ειχε προπονηση γιατι γυρισα σπιτι 5 το απογευμα και εχω πολυ διαβασμα για εξεταστικη..

Πρωινο δημητριακα 30 γρ με 130 μλ γαλα 1,5%

Δεκατιανο (μονο 10 η ωρα δεν ηταν βεβαια αλλα τεσπα) 1 μπανανα

Μεσημεριανο 120 γρ ψαρονεφρι 160 γρ μπασματι.. μια ντοματα

Απογευματινο 1 μικρο αχλαδακι και ενα μικρο μανταρινακι

Βραδυνο 3 φετες γαλοπουλα..ενα τυρακι la vas qui rit light, ενα παξιμαδακι krispies πρασινα χωρις ζαχαρη και 100 μλ γαλα 1,5% λιπαρα (η διατροφολογος φταιει οχι εγω :P)

Ποιός είναι ο στόχος σου?

katerina.
16-01-12, 13:19
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!:welcome::welcome:

eri_87
16-01-12, 15:32
Άντε, καλή αρχή στο λογκ σου!! :welcome:

eli_din3
16-01-12, 17:01
Ποιός είναι ο στόχος σου?

απωλεια λιπους και γραμμωση (λεμε τωρα :p) με λιγα λογια να σφιξω....

eli_din3
16-01-12, 17:10
ευχαριστω ολες σας :)

lila_1
16-01-12, 17:34
Μου φαίνονται λίγα για συντήρηση, γιατί στη παρούσα φάση αυτό πρέπει να κανεις, αν όχι υπερθερμιδική διατροφή..
Είναι πολύ λίγα τα κιλά σου για να χάσεις και άλλα...
Τέσπα, το βλέπεις πως πάει και το ρυθμίζεις

eli_din3
16-01-12, 17:42
Μου φαίνονται λίγα για συντήρηση, γιατί στη παρούσα φάση αυτό πρέπει να κανεις, αν όχι υπερθερμιδική διατροφή..
Είναι πολύ λίγα τα κιλά σου για να χάσεις και άλλα...
Τέσπα, το βλέπεις πως πάει και το ρυθμίζεις

αφου στην γραμμωση κοβεις καμια 200 θερμιδες ημερησιως :S

lila_1
16-01-12, 17:47
Ναι, όταν υπάρχει μυική υποδομή για να γραμμώσεις....Και κόβεις θερμίδες με σκοπό να χάσεις κιλά από λίπος και υγρά.
Τώρα που ξεκινάς εσύ χωρίς καμία υποδομή, θες διατοφή συντήρησης ή και ελαφρώς υπερθερμιδική για να δείς μυικές γραμμές.
Με επιφύλαξη τώρα αυτά γιατί χωρίς φωτογραφία..δεν.

eli_din3
16-01-12, 17:58
Ναι, όταν υπάρχει μυική υποδομή για να γραμμώσεις....Και κόβεις θερμίδες με σκοπό να χάσεις κιλά από λίπος και υγρά.
Τώρα που ξεκινάς εσύ χωρίς καμία υποδομή, θες διατοφή συντήρησης ή και ελαφρώς υπερθερμιδική για να δείς μυικές γραμμές.
Με επιφύλαξη τώρα αυτά γιατί χωρίς φωτογραφία..δεν.

χμμ..η διατροφη ειναι απο διατροφολογο
να σου στειλω μια σε πμ γιατι να την βαλω σε κοινη θεα λιγο δυσκολο ?:P
απλα δεν θελω ΚΑΘΟΛΟΥ ογκο...και ειδικα στ ποδια που ο τετρακεφαλος απο το πλαι εχει γινει ενα πεταχτο πραμα :(

lila_1
16-01-12, 18:17
χμμ..η διατροφη ειναι απο διατροφολογο
να σου στειλω μια σε πμ γιατι να την βαλω σε κοινη θεα λιγο δυσκολο ?:P
απλα δεν θελω ΚΑΘΟΛΟΥ ογκο...και ειδικα στ ποδια που ο τετρακεφαλος απο το πλαι εχει γινει ενα πεταχτο πραμα :(
Αυτό δε λέει κάτι
Υπάρχουν διατροφολόγοι και διατροφολόγοι. Ναι οκ, μπορεί να του ζήτησες να χάσεις βάρος, οπότε μια χαρά διατροφή σου έβγαλε..Υποθερμιδική (λογικά)
Το ζήτημα είναι τι σκοπό έχεις, και αν αυτός έχει να κάνει με μυικότητα γραμμώσεις γυμναστικές κλπ περιπλέκεται λίγο.


Τώρα αυτό που λες για τον όγκο δεν παίζει....θέλει πολύ χτύπημα, για πολλά χρόνια, με πολλά κιλά και χημεία στη περίπτωση των γυναικών.
Το μόνο που θα πετύχεις αν προπονείσαι σοβαρά και με αξιόλογη διατροφή είναι σφριγυλό σώμα, με ελαφριές μυικές γραμμές. Και αυτό εάν προπονείσαι συστηματικά για 1-2 χρόνια.
Αλλά μυικοτητα με τόσο χαμηλό βάρος δεν παίζει..ή παίζει αλλά πολύ διακριτική...
Άμα χάσεις και άλλο, ειδικά εάν γυμνάζεσαι παράλληλα θα γίνεις λίγο κρεμάστρα.
Βάλε μία φωτογραφία εδώ ακέφαλη, δεν υπαρχει πρόβλημα...

gym
16-01-12, 18:19
ελινα μου μην ντρεπεσαι...για να σε δουμε και να σε βιηθησουμε σωστα στο λεμε...μια χωρις κεφαλι που λεει η λιλα ειναι οκ...αιντε αιντε!:toast:

eli_din3
16-01-12, 18:20
ελινα μου μην ντρεπεσαι...για να σε δουμε και να σε βιηθησουμε σωστα στο λεμε...μια χωρις κεφαλι που λεει η λιλα ειναι οκ...αιντε αιντε!:toast:

ναι να δειξω τα ζυμαρακια μου σε ολους :p αντεεεε
τωρα περα απο την πλακα δεν θελω να βαλω φωτο να φαινεται κοιλια και εσωρουχο δημοσια..εχουμε και ενα παλικαρι που πριζει :P

lila_1
16-01-12, 18:22
δε χρειάζεται εσώρουχο!
Βάλε κολάν και κοντό μπλουζάκι, μια χαρά θα καταλάβουμε

gym
16-01-12, 18:22
οπως νιωθεις εσυ απλα θα ηταν καλυτερα για να σου πουμε τι κ τι θελεις...
πχ το σωμα σου μπορει να το βλεπεις με πεταχτο τετρακεφαλο αλλα στην τελικη να μην ειναι...

ετσι κ αλλιως δεν σε ξερουμε προσωπικα για να σε γνωρισουμε καλε πες του...

αλλα δεν σε πιεζω,οπως νιωθεις...

eli_din3
16-01-12, 18:29
οπως νιωθεις εσυ απλα θα ηταν καλυτερα για να σου πουμε τι κ τι θελεις...
πχ το σωμα σου μπορει να το βλεπεις με πεταχτο τετρακεφαλο αλλα στην τελικη να μην ειναι...

ετσι κ αλλιως δεν σε ξερουμε προσωπικα για να σε γνωρισουμε καλε πες του...

αλλα δεν σε πιεζω,οπως νιωθεις...

σας εστειλα με πμ... αποτι βλεπετε υπαρχει ενα θεμα με την περιφερεια και με το μπαλακι εκει το ψωμακι στ πλαι του ποδιου :P

gym
16-01-12, 18:30
σας εστειλα με πμ... αποτι βλεπετε υπαρχει ενα θεμα με την περιφερεια και με το μπαλακι εκει το ψωμακι στ πλαι του ποδιου :P

τσου...δεν εστειλες...:green:

lila_1
16-01-12, 18:37
Εγώ την είδα..
Επιμένω να μη χάσεις βάρος, γιατί επειδή βλέπω σχετικά μακρύ κορμό υποθέτω ότι στο άνω σώμα θα ψιλοπετάνε κοκκαλάκια
Το σώμα σου είναι μια χαρά για ξεκίνημα, ακολούθα την διατροφή που κάνεις τώρα και αν παρατηρήσεις απώλεια βάρους αύξησε λίγο θερμίδες.
Καλύτερος κριτής, πάντως, είναι ο καθρέφτης και τα ρούχα να ξέρεις, όχι η ζυγαριά.

Εντιτ: Βασικά το σημαντικότερο....

Γυμνάζεσαι με βάρη ή όχι???

gym
16-01-12, 18:42
ελα καλε..τωρα την ειδα κ εγω ...

λοιπον. ..αυτο που θες ειναι γυμναστικη...καλη προπονηση και οσο το δυνατον σωστη διατροφη ισορροπημενα πραγματα και οχι υπερβολες
ουτε διαιτα θες ...γυμναστικη με βαρη θες να σφιξει το σωμα σου να δεσει...


τι και τι κανεις λοιπον απο γυμναστικη?

εντιτ...λιλα με προλαβες ρε!:toast:

lila_1
16-01-12, 18:46
:green::turtle:

eli_din3
16-01-12, 18:47
ελα καλε..τωρα την ειδα κ εγω ...

λοιπον. ..αυτο που θες ειναι γυμναστικη...καλη προπονηση και οσο το δυνατον σωστη διατροφη ισορροπημενα πραγματα και οχι υπερβολες
ουτε διαιτα θες ...γυμναστικη με βαρη θες να σφιξει το σωμα σου να δεσει...


τι και τι κανεις λοιπον απο γυμναστικη?

εντιτ...λιλα με προλαβες ρε!:toast:

λοιποοοννν...κανω αεροβια πλεον 3 φορες την βδομαδα μιση ωρα.. (απο 3-4 1 ωρα).. αιθουσες μυικης ενδυναμωσης..αασκησεις με βαρος σωματος..καμψεις κοιλιακοι ραχιαιοι σκουωτ προβολες κτλ.. παουερ πλειτ 3 φορες την βδομαδα πιο πολυ για κοιλια...βαρη εκανα για κανα τριμηνο πριν εναν χρονο αλλα βαρεθηκα και τα παρατησα..τωρα ξανααρχισα εχει 2-3 μερες...αλλα δεν εχω προγραμα..το γυμ ζηταει 20 ευρω..και εγω 20 ευρω για ενα εκτυπωμενο προτυπο δεν δινω.. να πω οτι σε μελετουσαν ατομικα να πω οκ
οσο αφορα για τον ογκο και τους τετρακεφαλους κτλ..απλα το λεω και η μαμα μου καθε φορα που ασχολειται καταληγει με εναν τετρακεφαλο τουμπανο

lila_1
16-01-12, 18:49
Καλέ ζαλίστηκα, δεύτερο σπίτι το χεις κάνει το gym? :green:
Τέσπα όπως είπε και η ελένη, το βασικότερο είναι προπόνηση με βάρη, με τα άλλα θα δείς μικρη διαφορά και με πεπερασμένη πρόοδο

gym
16-01-12, 18:54
η μαμα σου καλε τι σχεση εχει με το 4κεφαλο σου?:rolf:τρεληηη...

πρωτον....βγαλε το παουερ πλειτ απο την ζωη σου....

δευτερον...κανεις πολλα και δεν βλεπω μυικοτητα για αυτα που κανεις..

τριτον...θες βαρη και θα κανεις αν θες να δεις το σωμα σου να σχηματιζεται αλλιως...να σφιξεις βρε αδερφε

τεταρτον...με αυτα τα αεροβια αιθουσες κτλ που κανεις,χανεις πολυ κ δεν ειναι αυτο που θελουμε...δεν σε θελουμε σκινυ φατ...σε θελουμε σφιχτη σαν βραχο ωρε...:green:

πεμπτον...δηλαδη αν πουμε πεντε πραγματα εδω θα κανεις βαρη η μπα?

εκτον...ξαναπες μου ποσο καιρο συνολο ασχολεισαι?κ ειχες δικαοπες κτλ κτλ

εβδομον...δεν μου ρχεται κατι αλλα στανταρ θα μου ρθει αργοτερα!:green:

eli_din3
16-01-12, 18:58
η μαμα σου καλε τι σχεση εχει με το 4κεφαλο σου?:rolf:τρεληηη...

πρωτον....βγαλε το παουερ πλειτ απο την ζωη σου....

δευτερον...κανεις πολλα και δεν βλεπω μυικοτητα για αυτα που κανεις..

τριτον...θες βαρη και θα κανεις αν θες να δεις το σωμα σου να σχηματιζεται αλλιως...να σφιξεις βρε αδερφε

τεταρτον...με αυτα τα αεροβια αιθουσες κτλ που κανεις,χανεις πολυ κ δεν ειναι αυτο που θελουμε...δεν σε θελουμε σκινυ φατ...σε θελουμε σφιχτη σαν βραχο ωρε...:green:

πεμπτον...δηλαδη αν πουμε πεντε πραγματα εδω θα κανεις βαρη η μπα?

εκτον...ξαναπες μου ποσο καιρο συνολο ασχολεισαι?κ ειχες δικαοπες κτλ κτλ

εβδομον...δεν μου ρχεται κατι αλλα στανταρ θα μου ρθει αργοτερα!:green:

απλα εξηγω βρε οτι εχουμε ακρβως το ιδιο τετρακεφαλο αν τον δεις στν καθρεφτη (γονιδια :P)

σφιγγω και αργα γμτ... ναι ΚΑΛΕ :p εννοειται οτι θα κανω..το χω παρει αποφαση..απλα δεν ξερω τι να κανω :P

συνολο ασχολουμαι ενα χρονο... απλα επειδη το καλοκαιρι σταματησα 2 μηνες..και γενικα εγω χαλαρωνω αμεσως...οτι και να ειχα κανει χαθηκε.. οχι οτι ειχα κανει κ τιποτα αλλα λεμε τωρα :P

gym
16-01-12, 19:08
απλα εξηγω βρε οτι εχουμε ακρβως το ιδιο τετρακεφαλο αν τον δεις στν καθρεφτη (γονιδια :P)

σφιγγω και αργα γμτ... ναι ΚΑΛΕ :p εννοειται οτι θα κανω..το χω παρει αποφαση..απλα δεν ξερω τι να κανω :P

συνολο ασχολουμαι ενα χρονο... απλα επειδη το καλοκαιρι σταματησα 2 μηνες..και γενικα εγω χαλαρωνω αμεσως...οτι και να ειχα κανει χαθηκε.. οχι οτι ειχα κανει κ τιποτα αλλα λεμε τωρα :P

χμ...στο γυμναστηριο σου δεν σου βγαλανε ουτε προσαρμογη?αποκλειεται...πρεπει μια προσαρμογη σε ολους βγαζουν

eli_din3
16-01-12, 19:09
χμ...στο γυμναστηριο σου δεν σου βγαλανε ουτε προσαρμογη?αποκλειεται...πρεπει μια προσαρμογη σε ολους βγαζουν

ναι εχω ενα προγραμμα αλλα ειναι περσυνο :P

gym
16-01-12, 19:11
ναι εχω ενα προγραμμα αλλα ειναι περσυνο :P

ωραιααααα...ποσταρε το...

eli_din3
16-01-12, 19:12
ωραιααααα...ποσταρε το...

οκ φευγω γυμναστηριο τωρα... θα το κλεψω και θα το φερω σπιτι να το ποσταρω :p :D

eli_din3
16-01-12, 21:52
ωραιααααα...ποσταρε το...

τι να σου πω..ε τι να σου πω..το προγραμμα μεχρι χθες ηταν εκει..και σημερα πεταξαν οσα εκλειναν εναν χρονο....
ποση γκαντεμια????
το συμπαν μου στελνει οιωνους να μην κανω βαρη :P χαχα

επομενως αυτοσχεδιασα απο οτι θυμομουν...εε χαλαρα εκανα σημερα μη με βρισεις πρωτη μερα :P

λοιποον

Πρωινο 2 παξιμαδακια κρισπιες χωρις ζαχαρη.. 200 μλ γαλα 1.5% 1 βραστο αυγο

Δουλεια 4 ωρες περπατημα

Αναμεσα δεκατιανο 1 πορτοκαλι

Μεσημεριανο (ποσο ωραιο παιζει να ταν??) φιλετο κοτοπουλο μαριναρισμενο με μουσταρδα λεμονι παπρικα και ριγανη..με πατατες λεμονατες στην χυτρα (1 κουταλια γλυκου λαδι)..και μια πεντανοστιμη ντοματα χωριατικη...ααχχχχ :love:

Απογευματινο ενα γιαουρτι 2% και ενα ξινομηλο

Προπονηση
Ζεσταμα 10 λεπτα
20 λεπτα κοιλιακοι στο παουερ πλειτ...και μια ασκηση ραχιαιοι(ναι πρεπει να κανω κι αλλους αλλα το ξεχασα :p)
και τωρααα...
στα βαρη εκανα τρικεφαλο και πλατη..

πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια..(αν λεγεται ετσι που ειναι τα χερια 90 μοιρες με το σωμα και τα κατεβαζεις) 4 σετ
10 επαναληψεις 10 κιλα... 8 επαναληψεις 15 (που τις εβγαλα χαλια γιατι ηταν πολλα τα κιλα τελικα) και αλλες 10+10 με 12,5 κιλα...

μετα εκανα βυθισεις 4χ10

μετα πηγα για εκτασεις (αν λεγονται ετσι) αλλα το χερι πραγματικα δεν σηκωνοταν..εκανα 5 και μετα αληθεια δεν πηγαινε πανω..

και παμε πλατη..λατ μασιν..εμπροσθολαιμιες... 4σετ... 12 ρεπσ 15 κιλα...8ρεπς 20 κιλα...10 ρεπς 15 κιλα 10 ρεπς 15 κιλα..
μετα το μηχανημα upper back (που ειμαι σιγουρη οτι το κανω λαθος) 4 σετ των 10 ρεπς 10 κιλα...

και τελος vertical traction 4 σετ 10 κιλα 25 κιλα..
αποθεραπειρα 5 λεπτα.. και δροοομο..

Βραδυνο : 110 γρ φιλετο κοτοπουλο..150 γρ πατατες (μηπως πολυς υδατανθρακας για βραδυνο??) και μια ντοματα...
α..και 5 σταφιδες :P

λιπαρα γυρω στα 32 γραμμαρια..η διαιτολογος μου χε βαλει κ αλλα αλλα δεν τα φαγα... πολλα δεν ειναι?

πανικοβληθηκα λιγο με το προγραμμα...δεν εχω ιδεα τι να κανω

gym
17-01-12, 01:44
τι να σου πω..ε τι να σου πω..το προγραμμα μεχρι χθες ηταν εκει..και σημερα πεταξαν οσα εκλειναν εναν χρονο....
ποση γκαντεμια????
το συμπαν μου στελνει οιωνους να μην κανω βαρη :P χαχα

επομενως αυτοσχεδιασα απο οτι θυμομουν...εε χαλαρα εκανα σημερα μη με βρισεις πρωτη μερα :P

λοιποον

Πρωινο 2 παξιμαδακια κρισπιες χωρις ζαχαρη.. 200 μλ γαλα 1.5% 1 βραστο αυγο θα προτιμουσα δυο φετες ψωμι μαυρο πχ γερμανικο(μια)να σε κρατησει πιο πολυ

Δουλεια 4 ωρες περπατημα ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΝ

Αναμεσα δεκατιανο 1 πορτοκαλι

Μεσημεριανο (ποσο ωραιο παιζει να ταν??) φιλετο κοτοπουλο μαριναρισμενο με μουσταρδα λεμονι παπρικα και ριγανη..με πατατες λεμονατες στην χυτρα (1 κουταλια γλυκου λαδι)..και μια πεντανοστιμη ντοματα χωριατικη...ααχχχχ :love:δεν ξερω ρε,...εσυ το φαγες μονοφαγουυ!!!!!!!
:thumbup:
Απογευματινο ενα γιαουρτι 2% και ενα ξινομηλο:thumbup:

Προπονηση
Ζεσταμα 10 λεπτα
20 λεπτα κοιλιακοι στο παουερ πλειτ...και μια ασκηση ραχιαιοι(ναι πρεπει να κανω κι αλλους αλλα το ξεχασα :p)φφφφφφφφφ
και τωρααα...
στα βαρη εκανα τρικεφαλο και πλατη..

πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια..(αν λεγεται ετσι που ειναι τα χερια 90 μοιρες με το σωμα και τα κατεβαζεις) 4 σετ
10 επαναληψεις 10 κιλα... 8 επαναληψεις 15 (που τις εβγαλα χαλια γιατι ηταν πολλα τα κιλα τελικα) και αλλες 10+10 με 12,5 κιλα...

μετα εκανα βυθισεις 4χ10 σε παγκο η διζυγο με υποβοηθηση?

μετα πηγα για εκτασεις (αν λεγονται ετσι) αλλα το χερι πραγματικα δεν σηκωνοταν..εκανα 5 και μετα αληθεια δεν πηγαινε πανω..

και παμε πλατη..λατ μασιν..εμπροσθολαιμιες... 4σετ... 12 ρεπσ 15 κιλα...8ρεπς 20 κιλα...10 ρεπς 15 κιλα 10 ρεπς 15 κιλα..
μετα το μηχανημα upper back (που ειμαι σιγουρη οτι το κανω λαθος) 4 σετ των 10 ρεπς 10 κιλα...

και τελος vertical traction 4 σετ 10 κιλα 25 κιλα..
αποθεραπειρα 5 λεπτα.. και δροοομο..

Βραδυνο : 110 γρ φιλετο κοτοπουλο..150 γρ πατατες (μηπως πολυς υδατανθρακας για βραδυνο??) και μια ντοματα...
α..και 5 σταφιδες :P γενικα ναι και τις σταφιδες δεν χρειαζοταν....αλλα ηταν μετα απο προπονηση οποτε δεκτον...τι ωρα το εφαγες?

λιπαρα γυρω στα 32 γραμμαρια..η διαιτολογος μου χε βαλει κ αλλα αλλα δεν τα φαγα... πολλα δεν ειναι? α ναι ειναι κ η διατολογος...
:green:
πανικοβληθηκα λιγο με το προγραμμα...δεν εχω ιδεα τι να κανω

εννοεις απο τα βαρη?γιατι πανικοβληθηκες?

λοιπον κουλ λεμε...θα τα δουμε ολα μαζι!ακους εκει αγχωθηκε η αλλη επειδη πηγε για προπονηση...αντε καλε...εγω σημερα πχ ενω ημουν σκατα ,σηκωνομαι φουλ μουσικη λεωωωωω θα παςςςςςςςς και οχι μονο πηγα αλλα στο δρομο εκανα κ μπιτ μπιτ σαν κογιοτ....τρελο γελιο λεμε!:green::green: να ετσι ενα πραγμα...
http://www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk

eli_din3
17-01-12, 10:20
εννοεις απο τα βαρη?γιατι πανικοβληθηκες?

λοιπον κουλ λεμε...θα τα δουμε ολα μαζι!ακους εκει αγχωθηκε η αλλη επειδη πηγε για προπονηση...αντε καλε...εγω σημερα πχ ενω ημουν σκατα ,σηκωνομαι φουλ μουσικη λεωωωωω θα παςςςςςςςς και οχι μονο πηγα αλλα στο δρομο εκανα κ μπιτ μπιτ σαν κογιοτ....τρελο γελιο λεμε!:green::green: να ετσι ενα πραγμα...
http://www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk

οι βυθισεις ηταν ..χμμ..επιασα εκει που κανουν κωπηλατικη και αρχισα....γιατι διζυγο ρωμαικη καρεκλα νομιζω δεν εχει το γυμ..οχι οτι θα μοορουσα να το κανω εκει..ο τρικεφαλος ειναι το πιο αδυναμο σημειο μου..το βραδυνο ηταν στις 8μιση το βραδυ..
οχι βρε αγχωθηκα που δεν εχω προγραμμα και κανω στα κουτουρου οτι μου ρθει..και επισης δεν το φχαριστηθηκα ετσι :(

eli_din3
17-01-12, 17:00
Σημερα δεν εχει προπονηση γιατι τρεχω σαν τον Βεγγο απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ...μαμ :

Πρωινο 45 γρ μουσλι fytro και 200 γρ γαλα 1.5%

Δεκατιανο 1 πορτοκαλι 6 αμυγδαλα

Μεσημεριανο 150 γρ ψαρι (βγαλε κοκαλα κεφαλια βλακειες ουτε 50 δεν εμειναν που λεει ο λογος),, + λαχανο σαλατα με μια κουταλια τ γλυκου λαδι συν 2 φετες ψωμι ολικης..τι να κανω ρε chief δεν μου φθασαν της καψερης....

Απογευματινο θα φαω 1 krispies χωρις ζαχαρη με ενα la vas qui rit light και μια μπανανα......

καιιι Βραδυνο : λεω καμια σαλατουλα με 2 φετες γαλοπουλα που εχω να φαω και καιρο

gym
18-01-12, 00:16
Σημερα δεν εχει προπονηση γιατι τρεχω σαν τον Βεγγο απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ...μαμ :

Πρωινο 45 γρ μουσλι fytro και 200 γρ γαλα 1.5%

Δεκατιανο 1 πορτοκαλι 6 αμυγδαλα

Μεσημεριανο 150 γρ ψαρι (βγαλε κοκαλα κεφαλια βλακειες ουτε 50 δεν εμειναν που λεει ο λογος),, + λαχανο σαλατα με μια κουταλια τ γλυκου λαδι συν 2 φετες ψωμι ολικης..τι να κανω ρε chief δεν μου φθασαν της καψερης....

Απογευματινο θα φαω 1 krispies χωρις ζαχαρη με ενα la vas qui rit light και μια μπανανα......

καιιι Βραδυνο : λεω καμια σαλατουλα με 2 φετες γαλοπουλα που εχω να φαω και καιρο

θα μπορουσες να φας σαλατουλα με κανα ασπραδι λεω εγω τωρα ....κανεναν τονο...

;)

gym
18-01-12, 00:17
οι βυθισεις ηταν ..χμμ..επιασα εκει που κανουν κωπηλατικη και αρχισα....γιατι διζυγο ρωμαικη καρεκλα νομιζω δεν εχει το γυμ..οχι οτι θα μοορουσα να το κανω εκει..ο τρικεφαλος ειναι το πιο αδυναμο σημειο μου..το βραδυνο ηταν στις 8μιση το βραδυ..
οχι βρε αγχωθηκα που δεν εχω προγραμμα και κανω στα κουτουρου οτι μου ρθει..και επισης δεν το φχαριστηθηκα ετσι :(



κακως...οποτε πηγαινεις γυμναστηριο απλα πορωνεσαι κ κανεις...νομος..

οχι για πολυ ακομα ναι?
θα σε φτιαξω..

eli_din3
18-01-12, 00:46
[/B]


κακως...οποτε πηγαινεις γυμναστηριο απλα πορωνεσαι κ κανεις...νομος..

οχι για πολυ ακομα ναι?
θα σε φτιαξω..

περιμενω με ανυπομονησια σαν μικρη μαθητρια :P :D :D :D

eli_din3
18-01-12, 22:55
ουυυυυυυυυυυυυ να μαι παλι!

σημερα στο γυμναστηριο εκανα οτι να ναι..για ωμους και στηθος αρχισα..σε ποδια κατεληξα...

Πρωινο 30 γρ μουσλι με 200 γρ γαλα 1.5% και μια φετα ψωμι.. ε να μας κρατησει και λιγο... ανεβασμα σκαλας 4 ωρες ειχα...

Δεκατιανο 1 ξινομηλο

Μεσημεριανο μακαρονια ολικης με σαλτσα ντοματας σπιτικη και 30 γρ philadelphia light.. σαλατα δν ειχα..αρχισα να τρωω κατι χορτα αλλα τα ειχε παραβρασει η μαμα μ κ ειχαν γινει χαλια....

Απογευματινο 1 ολοκληρο αυγο συν 2 ασπραδια

Γυμ...

10 λεπτα διαδρομο ζεσταμα....τα 3 χαλαρο τρεξιμο στο 7.7 τα αλλα στο 6.5

κοιλιακοι ραχιαιοι..
και παμε ποδια..οτι να ναι εκανα...οτι εβρισκα κ οτι θυμομουν..

-μηχανημα προσαγωγων 4 σετ... 15 επι 20 κιλα... 10 επι 25 κιλα...8 επι 25 κιλα..8 επι 25 κιλα..
-μηχανημα απαγωγων 4 σετ... 30 επι 12... 30 επι 10..30 επι 10 30 επι 10..
-standing leg curl.. 4 σετ... 12 επι 20...(ή 25 δεν θυμαμαι) ...12 επι 20..10 επι 20 ..10 επι 20..
-μηχανημα τετρακεφαλων... 4 σετ..20 επι 10...
-στο multi hip...πηγα να κανω την ασκηση για τους γλουτους..δεν ενιωσα γαμωτο στο σημειο να με καιει...δεν ξερω..ενω γενικα το νιωθα..ενιωθα ενα γενικο πραμα... 12 χ 30 μου φαινονται λιγα... αυξανω.. 12 επι 40.. λιγα..αυξανω..12 επι 50..λεω νταξει... 12 χ 50..
-4χ12 καθισματα... (τα καθισματα δεν ξερω αλλα ποτε δεν τα νιωθα γλουτο..παντα τετρακεφαλο..βασικα γενικα εχωενα θεμα με τον γλουτο..δεν τον νιωθω ποτε γμτ..παντα ο τετρακεφαλος με πιανει)
-πρεσσα..με ψηλα τα ποδια και ανοιχτα.. 3 σετ... 30 κιλα επι 10 επαναληψεις..παλι τετρακεφαλο ενιωσα..

Αποθεραπεια..


γυρνα σπιτι και τρωω βραδυνο... παααρα πολυ ωραιο βραδυνο...
40 γρ ψωμι ολικης(2 μικρες φετουλες) με μια φετα γαλοπουλα και 50 γρ cottage...(μεχρι και στο cottage το χειροτερο διαλεξα..philadelphia..να φανταστω..ναι ναι ειναι χαλια αλλαξε το??) ως κρυο σαντουιτς..παααρα πλ ωραιο παιδια...
εγω που μεχρι τωρα ετρωγα cottage και εκανα εμετο (χωρις υπερβολη ειχα κανει εμετο οταν ειχα δοκιμασει)

gym
18-01-12, 23:09
ουυυυυυυυυυυυυ να μαι παλι!

σημερα στο γυμναστηριο εκανα οτι να ναι..για ωμους και στηθος αρχισα..σε ποδια κατεληξα...περιεργο...;)

Πρωινο 30 γρ μουσλι με 200 γρ γαλα 1.5% και μια φετα ψωμι.. ε να μας κρατησει και λιγο... ανεβασμα σκαλας 4 ωρες ειχα...
δεν το μετραω λεμε...
Δεκατιανο 1 ξινομηλο

Μεσημεριανο μακαρονια ολικης με σαλτσα ντοματας σπιτικη και 30 γρ philadelphia light.. σαλατα δν ειχα..αρχισα να τρωω κατι χορτα αλλα τα ειχε παραβρασει η μαμα μ κ ειχαν γινει χαλια....

Απογευματινο 1 ολοκληρο αυγο συν 2 ασπραδια

Γυμ...

10 λεπτα διαδρομο ζεσταμα....τα 3 χαλαρο τρεξιμο στο 7.7 τα αλλα στο 6.5

κοιλιακοι ραχιαιοι..
και παμε ποδια..οτι να ναι εκανα...οτι εβρισκα κ οτι θυμομουν..

-μηχανημα προσαγωγων 4 σετ... 15 επι 20 κιλα... 10 επι 25 κιλα...8 επι 25 κιλα..8 επι 25 κιλα..
-μηχανημα απαγωγων 4 σετ... 30 επι 12... 30 επι 10..30 επι 10 30 επι 10..
-standing leg curl.. 4 σετ... 12 επι 20...(ή 25 δεν θυμαμαι) ...12 επι 20..10 επι 20 ..10 επι 20..
-μηχανημα τετρακεφαλων... 4 σετ..20 επι 10...
-στο multi hip...πηγα να κανω την ασκηση για τους γλουτους..δεν ενιωσα γαμωτο στο σημειο να με καιει...δεν ξερω..ενω γενικα το νιωθα..ενιωθα ενα γενικο πραμα... 12 χ 30 μου φαινονται λιγα... αυξανω.. 12 επι 40.. λιγα..αυξανω..12 επι 50..λεω νταξει... 12 χ 50..
-4χ12 καθισματα... (τα καθισματα δεν ξερω αλλα ποτε δεν τα νιωθα γλουτο..παντα τετρακεφαλο..βασικα γενικα εχωενα θεμα με τον γλουτο..δεν τον νιωθω ποτε γμτ..παντα ο τετρακεφαλος με πιανει)
-πρεσσα..με ψηλα τα ποδια και ανοιχτα.. 3 σετ... 30 κιλα επι 10 επαναληψεις..παλι τετρακεφαλο ενιωσα..


κ απο ολα αυτα πηγες κ εκανες αυτα τα χαζουλικα στην αρχη ε?κ στο τελος αφησες τα καλα ε?????α ρε ξυλο κ εσυ που θες...αναμονη αναμονη...;)
Αποθεραπεια..τι αποθεραπεια?


γυρνα σπιτι και τρωω βραδυνο... παααρα πολυ ωραιο βραδυνο...
40 γρ ψωμι ολικης(2 μικρες φετουλες) με μια φετα γαλοπουλα και 50 γρ cottage...(μεχρι και στο cottage το χειροτερο διαλεξα..philadelphia..να φανταστω..ναι ναι ειναι χαλια αλλαξε το??) ως κρυο σαντουιτς..παααρα πλ ωραιο παιδια...
εγω που μεχρι τωρα ετρωγα cottage και εκανα εμετο (χωρις υπερβολη ειχα κανει εμετο οταν ειχα δοκιμασει)

τι ωρα εφαγες το ψωμι?

eli_din3
18-01-12, 23:11
τι ωρα εφαγες το ψωμι?

8μιση... μεταπροπονητικο...
εε να σου πω..τα κιλα για αρχη καλα ειναι?

eli_din3
18-01-12, 23:13
η αποθεραπεια..περπατημα..περιπου στο 6
ναι ρε συ δεν το μετρας..αλλα οσο να το κανεις καποιες θερμιδες καιγονται και εγω λιμοκτονω

gym
18-01-12, 23:14
8μιση... μεταπροπονητικο...
εε να σου πω..τα κιλα για αρχη καλα ειναι?

τα κιλα ειναι σχετικα με το καθε μηχανημα...δεν μπορω να γνωριζω αν τα δικα σου 20 κιλα ειναι οντως 20...καθε μηχανημα κ αλλο...
εσυ τα ενιωσες οκ?οτι δουλευες η μπα?

για τετοια ωρα θα ηθελα κατι αλλο σαν υδατανθρακα απλα αυτο που διαλεξες ηταν πιο γρηγορο...anyway...δεν τρεχει κατι βεβαια...;)

eli_din3
18-01-12, 23:17
τα κιλα ειναι σχετικα με το καθε μηχανημα...δεν μπορω να γνωριζω αν τα δικα σου 20 κιλα ειναι οντως 20...καθε μηχανημα κ αλλο...
εσυ τα ενιωσες οκ?οτι δουλευες η μπα?

για τετοια ωρα θα ηθελα κατι αλλο σαν υδατανθρακα απλα αυτο που διαλεξες ηταν πιο γρηγορο...anyway...δεν τρεχει κατι βεβαια...;)

χμμ..τι θα ηθελες?? πες μου και μενα να μαθαινω :P
ουυυ τα καραενιωσα..αφου στο τελος το ποδι εφευγε στην αρχικη θεση ηθελα δεν ηθελα....
με τον γλουτο δεν ξερω τι θα κανω που δεν τον νιωθω ποτε τον αναθεματισμενο

gym
18-01-12, 23:18
χμμ..τι θα ηθελες?? πες μου και μενα να μαθαινω :P
ουυυ τα καραενιωσα..αφου στο τελος το ποδι εφευγε στην αρχικη θεση ηθελα δεν ηθελα....
με τον γλουτο δεν ξερω τι θα κανω που δεν τον νιωθω ποτε τον αναθεματισμενο

:green::green::green:αναμονη κ υπομονη τεκνον μου ειναι οι λεξεις κλειδια για σενα...;)

eli_din3
18-01-12, 23:19
:green::green::green:αναμονη κ υπομονη τεκνον μου ειναι οι λεξεις κλειδια για σενα...;)

χ0αχ0α0χ0α0χ0α πολυ μυστηριο ρε ελενη :P
τον υδατανθρακα δεν μου το λες.... με τσιγκλας με επιμονη και υπομονη.. εεεε :P xD

lila_1
18-01-12, 23:20
-4χ12 καθισματα... (τα καθισματα δεν ξερω αλλα ποτε δεν τα νιωθα γλουτο..παντα τετρακεφαλο..βασικα γενικα εχωενα θεμα με τον γλουτο..δεν τον νιωθω ποτε γμτ..παντα ο τετρακεφαλος με πιανει)
-πρεσσα..με ψηλα τα ποδια και ανοιχτα.. 3 σετ... 30 κιλα επι 10 επαναληψεις..παλι τετρακεφαλο ενιωσα..


Αυτό για τις γυναίκες ισχύει, έχουν ισχυρότερους τους μυς των τετρακεφάλων απο αυτούς των δικεφ-γλουτών

ΓΙα τα καθίσματα άνοιξε περισσότερο τα πόδια, περισσότερο απο το άνοιγμα των ώμων, έχε σφιχτούς τους γλουτούς στη διάρκεια της κίνησης και σπρώχνε με τις φτέρνες.
Στην πρέσσα τα πόδια ψηλά στη πλατφόρμα, σφιχτοί γλοιτοί και σπρώχνεις πάλι από τις φτέρνες

gym
18-01-12, 23:20
χ0αχ0α0χ0α0χ0α πολυ μυστηριο ρε ελενη :P
τον υδατανθρακα δεν μου το λες.... με τσιγκλας με επιμονη και υπομονη.. εεεε :P xD

ρε συ...θα προτιμουσα πατατα η ρυζακι η καλαμποκακι...κ το ψωμι οκ ειναι...απλα οχι συστημα ετσι?

eli_din3
18-01-12, 23:22
ρε συ...θα προτιμουσα πατατα η ρυζακι η καλαμποκακι...κ το ψωμι οκ ειναι...απλα οχι συστημα ετσι?

ααα οκ..danke Schön!

eli_din3
18-01-12, 23:23
Αυτό για τις γυναίκες ισχύει, έχουν ισχυρότερους τους μυς των τετρακεφάλων απο αυτούς των δικεφ-γλουτών

ΓΙα τα καθίσματα άνοιξε περισσότερο τα πόδια, περισσότερο απο το άνοιγμα των ώμων, έχε σφιχτούς τους γλουτούς στη διάρκεια της κίνησης και σπρώχνε με τις φτέρνες.
Στην πρέσσα τα πόδια ψηλά στη πλατφόρμα, σφιχτοί γλοιτοί και σπρώχνεις πάλι από τις φτέρνες


χμμμ...εχω ενα θεμα εδω..δεν ξερω ή μαλλον δεν μπορω να σφιγγω τους γλουτους μου οταν εχω ανοιχτα ποδια :S

gym
18-01-12, 23:24
χμμμ...εχω ενα θεμα εδω..δεν ξερω ή μαλλον δεν μπορω να σφιγγω τους γλουτους μου οταν εχω ανοιχτα ποδια :S

εννοεις εχεις πονο καπου η απλα δεν μπορεις να νιωσεις τι σου λεει για το σφιξιμο?

eli_din3
18-01-12, 23:26
εννοεις εχεις πονο καπου η απλα δεν μπορεις να νιωσεις τι σου λεει για το σφιξιμο?

οχι οχι πονο...αλλα δεν ξερω πως να σφιξω εκεινο το σημειο..μπορω να το κανω μονο με κλειστα ποδια..για να σου δωσω να καταλαβεις..ειναι σαν να μου λες κουνα το αυτι σου..απλα δεν μπορω! δεν γινεται! δεν συμβαινει

lila_1
18-01-12, 23:30
χμμμ...εχω ενα θεμα εδω..δεν ξερω ή μαλλον δεν μπορω να σφιγγω τους γλουτους μου οταν εχω ανοιχτα ποδια :S

Μπορείς απλά θέλει συγκέντρωση...
Γενικά δεν είναι η κατεξοχήν άσκησηη γλουτών τα σκουώτ, οπότε δεν πειράζει και τόσο να μην τους νιώθεις.
Τώρα άμα τα νιώθεις στους τετρακεφάλους κάνε το άλλο...γύμνασε με compount και απομονωτικές τους 4κεφάλους και μετά κάνε σκουώτ για να πάρουν το βάρος οι γλουτοί

Πάντως εμένα τα σκουώτ άρχισαν να με πιάνουν μετά απο πολύ καιρό προπόνησης, και μόνο αφού πήραν μία μάζα...μέχρι τότε όσο και να πάλευα δεν ένιωθα τα πόδια μου να δουλέυουν....

lila_1
18-01-12, 23:31
οχι οχι πονο...αλλα δεν ξερω πως να σφιξω εκεινο το σημειο..μπορω να το κανω μονο με κλειστα ποδια..για να σου δωσω να καταλαβεις..ειναι σαν να μου λες κουνα το αυτι σου..απλα δεν μπορω! δεν γινεται! δεν συμβαινει
Ωραία,.... σφίξτους με κλειστά τα πόδια και μετά άνοιξέ τα με σφιγμένους ακόμα τους γλουτούς να δείς αν γίνεται...

gym
18-01-12, 23:31
χμ...περιεργο...ολες οι γυναικες ξερουμε να τον σφιγγουμε!:green:

να το μαθεις λοιπον...δεν ειναι τιποτα...απλη συνειδητοποιηση του μυ εκεινης της περιοχης ειναι...
ειναι πολυ σημαντικο σε καθε ασκηση να ξερεις κ να σφιγγεις κ απο μονη σου αυτο που δουλευεις...;)

eli_din3
18-01-12, 23:33
Μπορείς απλά θέλει συγκέντρωση...
Γενικά δεν είναι η κατεξοχήν άσκησηη γλουτών τα σκουώτ, οπότε δεν πειράζει και τόσο να μην τους νιώθεις.
Τώρα άμα τα νιώθεις στους τετρακεφάλους κάνε το άλλο...γύμνασε με compount και απομονωτικές τους 4κεφάλους και μετά κάνε σκουώτ για να πάρουν το βάρος οι γλουτοί

Πάντως εμένα τα σκουώτ άρχισαν να με πιάνουν μετά απο πολύ καιρό προπόνησης, και μόνο αφού πήραν μία μάζα...μέχρι τότε όσο και να πάλευα δεν ένιωθα τα πόδια μου να δουλέυουν....


τωρα περιμενεις απο τη ασχετη να ξερει τι ειναι compount :P

eli_din3
18-01-12, 23:37
Ωραία,.... σφίξτους με κλειστά τα πόδια και μετά άνοιξέ τα με σφιγμένους ακόμα τους γλουτούς να δείς αν γίνεται...

αα το δοκιμασα και βρηκα ποιο ειναι το προβλημα μου..να σφιξω τον γλουτο με λυγισμενα γονατα..με τεντωμενα μια χαρα το κανω...αρα fail :P

lila_1
18-01-12, 23:37
τωρα περιμενεις απο τη ασχετη να ξερει τι ειναι compount :P

Ναι σόρρυ:turtle:
Compound είναι oi σύνθετες ασκήσεις, που περιλαμβάνουν την κίνηση 2 αρθώσεων και πάνω και ενεργοποιούν παραπάνω απο έναν μυ..
Τέτοιες είναι τα σκουώτ, η πρέσσα, οι προβολές, τα deadlifts...όσον αφορά τα πόδια πάντα

lila_1
18-01-12, 23:43
αα το δοκιμασα και βρηκα ποιο ειναι το προβλημα μου..να σφιξω τον γλουτο με λυγισμενα γονατα..με τεντωμενα μια χαρα το κανω...αρα fail :P

Χμμμ..μάλλον έχεις quad dominance,είναι ισχυροί οι 4κέφαλοί σου και πάιρνουν όλο το βάρος ότι και να κάνεις...μία υπόθεση αυτή..
Κάνε αυτό που σού πα, δηλαδή γύμναζε πρώτα απομονωτικά τους 4κέφ. να κουραστούν και μετά κάνε ότι άλλο...
Εναλλακτικά μη γυμνάζεις πολύ τους 4κέφ, και επικετρώσου σε απομονωτικές γλουτών και προβολές που τους δουλεύουν φουλ, μέχρι να πάρουν...

Αλήθεια οι γλουτοί σου πώς δείχνουν?:turtle:

eli_din3
18-01-12, 23:50
Χμμμ..μάλλον έχεις quad dominance,είναι ισχυροί οι 4κέφαλοί σου και πάιρνουν όλο το βάρος ότι και να κάνεις...μία υπόθεση αυτή..
Κάνε αυτό που σού πα, δηλαδή γύμναζε πρώτα απομονωτικά τους 4κέφ. να κουραστούν και μετά κάνε ότι άλλο...
Εναλλακτικά μη γυμνάζεις πολύ τους 4κέφ, και επικετρώσου σε απομονωτικές γλουτών και προβολές που τους δουλεύουν φουλ, μέχρι να πάρουν...

Αλήθεια οι γλουτοί σου πώς δείχνουν?:turtle:

χμμ..καμια ιδεα για απομονωτικες γλουτων...?
πεσμενοι :P!!! (ενω ο τετρακεφαλος βασιλευει και αν τν δεις απο το πλαι πεταει παρα πλ..)

γενικα ειμαι αρκετα ακωλη θα ελεγα :P

lila_1
18-01-12, 23:55
Υπάρχει μηχάνημα γλουτών, λογικά το έχετε,,,
Πολύ καλές είναι οι προβολές! Εκεί τους νιώθεις φούλ!
Δοκίμασε πρέσσα με τα πόδια ψηλά στη πλατφόρμα οι μύτες να μην πατάνε και να σπρώνχνεις με τις φτέρνες..
Προσπάθησε να συγκεντρωθείς και να τους σφίγγεις

Τσέκαρε στο youtube για glute exercise, θα σου βγάλει πολλά
Δες και πειραματίσου ποια σε ποιάνει καλύτερα
:weights:

eli_din3
19-01-12, 00:14
Υπάρχει μηχάνημα γλουτών, λογικά το έχετε,,,
Πολύ καλές είναι οι προβολές! Εκεί τους νιώθεις φούλ!
Δοκίμασε πρέσσα με τα πόδια ψηλά στη πλατφόρμα οι μύτες να μην πατάνε και να σπρώνχνεις με τις φτέρνες..
Προσπάθησε να συγκεντρωθείς και να τους σφίγγεις

Τσέκαρε στο youtube για glute exercise, θα σου βγάλει πολλά
Δες και πειραματίσου ποια σε ποιάνει καλύτερα
:weights:

δεν το εχουμε αυτη ειναι η βλακεια..και ειμαστε κ μεγαλο κ κεντρικο γυμναστηριο τι να πεις....εκεινο το πραμα...step machine??
λετε να βοηθησει?

lila_1
19-01-12, 12:03
δεν το εχουμε αυτη ειναι η βλακεια..και ειμαστε κ μεγαλο κ κεντρικο γυμναστηριο τι να πεις....εκεινο το πραμα...step machine??
λετε να βοηθησει?
To step είναι για αερόβια
Αν το χρησιμοποίήσεις για διαλειμματική αερόβια, ενδεχομένως να βοηθήσει

Αν δεν έχετε μηχάνημα γλουτών θα χετε σίγουρα χαμηλή τροχαλία...Βάλε εκεί κάτι που να δένει γύρω απ τον αστράγαλο και κάνε αυτή
http://www.youtube.com/watch?v=TxCKOacYm9o

gym
19-01-12, 12:14
ελινα μου αν εισαι ακωλη κ θες να τον τσιτωσεις να μην παραλειψεις,περα απο αυτα που λεει η λιλα,να κανεις σκουωτ οσο πιο χαμηλα μπορεις...
θελει λιγο καιρο να μαθεις σωστα την τεχνικη κ οχι απλα να ανεβοκατεβαινεις,αλλα οταν την μαθεις θα δεις διαφορα...

σκοωτ σε διαφορες παραλλαγες...ξεκινα απο τα απλα με την μπαρα πισω...αλλα θα σε συμβουλευα τωρα απο την αρχη να μπεις σε ελευθερα κ οχι σε σμιθ...κ ας ειναι η μπαρα 5 κιλα εσυ κανε ελευθερα...;)

marvin
19-01-12, 12:39
To step είναι για αερόβια
Αν το χρησιμοποίήσεις για διαλειμματική αερόβια, ενδεχομένως να βοηθήσει

Αν δεν έχετε μηχάνημα γλουτών θα χετε σίγουρα χαμηλή τροχαλία...Βάλε εκεί κάτι που να δένει γύρω απ τον αστράγαλο και κάνε αυτή
http://www.youtube.com/watch?v=TxCKOacYm9o

Λιλα εγω περυσι με αυτη την ασκηση αλλα στο μηχανημα μαζι με απειρα σκουωτ πρεπει να σου πω οτι με βοηθησε να τον ανεβασω ..εναν οροφο πιο πανω:P.Φετος που κανω ελευθερα σκουωτ πλεον σε τρεις παραλλαγες νομιζω πως ειναι το πρωτο σημειο που επανηλθε μετα απο καιρο που ειχα σταματησει λογο κολληματος.:turtle:

voulaki
19-01-12, 13:05
ελινα μου αν εισαι ακωλη κ θες να τον τσιτωσεις να μην παραλειψεις,περα απο αυτα που λεει η λιλα,να κανεις σκουωτ οσο πιο χαμηλα μπορεις...
θελει λιγο καιρο να μαθεις σωστα την τεχνικη κ οχι απλα να ανεβοκατεβαινεις,αλλα οταν την μαθεις θα δεις διαφορα...

σκοωτ σε διαφορες παραλλαγες...ξεκινα απο τα απλα με την μπαρα πισω...αλλα θα σε συμβουλευα τωρα απο την αρχη να μπεις σε ελευθερα κ οχι σε σμιθ...κ ας ειναι η μπαρα 5 κιλα εσυ κανε ελευθερα...;) γιατί αρχηγέ είναι καλύτερα τα ελεύθερα σκουωτ? στο smith δεν ειναι πιο σταθερη η κινηση και πιο ελεγχομενη?:unsure:

marvin
19-01-12, 13:14
γιατί αρχηγέ είναι καλύτερα τα ελεύθερα σκουωτ? στο smith δεν ειναι πιο σταθερη η κινηση και πιο ελεγχομενη?:unsure:

Ακριβως αυτο ειναι.Σταθερη και ελεγχομενη απο τη σμιθ ομως.Οταν την κανεις ελευθερα σφιγγεις εσυ περισσοτερο τους μυς σου για να εκτελεσεις σωστα και ελεγχεις απολυτα εσυ το σωμα σου.Κανε και το ενα και το αλλο και θα δεις την διαφορα.

eli_din3
19-01-12, 13:17
ελινα μου αν εισαι ακωλη κ θες να τον τσιτωσεις να μην παραλειψεις,περα απο αυτα που λεει η λιλα,να κανεις σκουωτ οσο πιο χαμηλα μπορεις...
θελει λιγο καιρο να μαθεις σωστα την τεχνικη κ οχι απλα να ανεβοκατεβαινεις,αλλα οταν την μαθεις θα δεις διαφορα...

σκοωτ σε διαφορες παραλλαγες...ξεκινα απο τα απλα με την μπαρα πισω...αλλα θα σε συμβουλευα τωρα απο την αρχη να μπεις σε ελευθερα κ οχι σε σμιθ...κ ας ειναι η μπαρα 5 κιλα εσυ κανε ελευθερα...;)

υπαρχουν μπαρες 5 κιλα??:P δεν ξερω καν που ειναι οι μπαρες...
χμ αν θες να δωσεις καμια λεπτομερη περιγραφη για την σωστη τεχνικη??

voulaki
19-01-12, 13:19
Ακριβως αυτο ειναι.Σταθερη και ελεγχομενη απο τη σμιθ ομως.Οταν την κανεις ελευθερα σφιγγεις εσυ περισσοτερο τους μυς σου για να εκτελεσεις σωστα και ελεγχεις απολυτα εσυ το σωμα σου.Κανε και το ενα και το αλλο και θα δεις την διαφορα. αα... το 'πιασα, thanks:thumbup:

eli_din3
19-01-12, 19:12
Μολις ειχα το πρωτο μου βουλιμικο επεισοδιο.αν λεγεται ετσι αυτο...

ξυπναω ωραια και καλα..

πρωινο.. 30 γρ μουσλι 200 γρ γαλα 1.5 1 κρισπιες 1 la vas qui rit light....

δεκατιανο 2 μανταρινια..

μεσημεριανο τονοσαλατα...με 5 φυλλα σγουρη σαλατα... 90 γρ τονο σε νερο.. 2 κουταλιες καλαμποκι...φρεσκο κρεμμυδακι και μια κουταλια σουπας λαδι.. + 50 γρ cottage + 1 φετα ψωμι ολικης..

απογευματινο (στις 4μιση) 1 ξινομηλο και ενα γιαουρτι 2 %...

και τωρα ερχεται το καλο..μετα απ μιαμιση ωρα..στις 6..δεν ξερω πως...αρπαζω το καλαμποικι και τρωω ολη την κονσερβα... 270 γραμμαρια...ΟΛΗ ΟΛΗ!! θεε μου...εχω καρααγχωθει...τι να κανωω?? ευτυχως εχω προπονηση τωρα.. τι να κανωω..τι να φαω για βραδυυυ βοηθειααααααααα :(

Stella
19-01-12, 19:26
Μολις ειχα το πρωτο μου βουλιμικο επεισοδιο.αν λεγεται ετσι αυτο...

ξυπναω ωραια και καλα..

πρωινο.. 30 γρ μουσλι 200 γρ γαλα 1.5 1 κρισπιες 1 la vas qui rit light....

δεκατιανο 2 μανταρινια..

μεσημεριανο τονοσαλατα...με 5 φυλλα σγουρη σαλατα... 90 γρ τονο σε νερο.. 2 κουταλιες καλαμποκι...φρεσκο κρεμμυδακι και μια κουταλια σουπας λαδι.. + 50 γρ cottage + 1 φετα ψωμι ολικης..

απογευματινο (στις 4μιση) 1 ξινομηλο και ενα γιαουρτι 2 %...

και τωρα ερχεται το καλο..μετα απ μιαμιση ωρα..στις 6..δεν ξερω πως...αρπαζω το καλαμποικι και τρωω ολη την κονσερβα... 270 γραμμαρια...ΟΛΗ ΟΛΗ!! θεε μου...εχω καρααγχωθει...τι να κανωω?? ευτυχως εχω προπονηση τωρα.. τι να κανωω..τι να φαω για βραδυυυ βοηθειααααααααα :(

Αντε ρε και μας τρομαξεεεεες..........
Άκου βουλιμικό επεισόδιο η μια κονσ. καλαμπόκι!!!
Αν ήταν έτσι τα βουλιμικά....εγώ τώρα θα ήμουν μοντέλο....
Τιποτα δε θα κάνεις!
Πηγαινε κάνε κανονικά την προπόνηση σου και φάε το βραδυνό που θα έτρωγες κανονικά!
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Βάλε λίγο παραπάνω κρεας/ψάρι στο μεσημεριανό για να σε κρατάει αν νοιώθεις ότι πεινάς!

eli_din3
19-01-12, 21:59
Αντε ρε και μας τρομαξεεεεες..........
Άκου βουλιμικό επεισόδιο η μια κονσ. καλαμπόκι!!!
Αν ήταν έτσι τα βουλιμικά....εγώ τώρα θα ήμουν μοντέλο....
Τιποτα δε θα κάνεις!
Πηγαινε κάνε κανονικά την προπόνηση σου και φάε το βραδυνό που θα έτρωγες κανονικά!
ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Βάλε λίγο παραπάνω κρεας/ψάρι στο μεσημεριανό για να σε κρατάει αν νοιώθεις ότι πεινάς!

αν προσθεσεις ολους αυτους τους υδατανθρακες.. = ο υδατανθρακας της χρονιας σε μια μερα :(

ρε πραγματικα..το τρωγα..και ελεγα.... σταματα..φθανει..μετα θα κλαιγεσαι..αλλα δεν σταματουσα..το σωμα μου ελεγε..ΠΡΕΠΕΙ να φας το καλαμποκι :P και μεσα σε 1 λεπτο.. ουτε...παει ολο...

τεσπα...


20 λεπτα κοιλιακοι ραχιαιοι...

30 λεπτα αεροβιο..(στον διαδρομο πολλες φορες με ποναει το καλαμι μπροστα δεν ξερω γιατι)

μετα..ωμοι... Πιέσεις Ώμων - Όρθιος, Λαβή Πρηνισμού (2μιση κιλα) 4 χ 12
Εκτάσεις Ώμων προς τα Εμπρός - μέχρι την Οριζόντια Θέση ιδια κιλα.. ιδια σετ επαναληψεις πανω κατω.. Μηχανημα delts...10 κιλα... 4 σετ.. απο 8 επαναληψεις απο την 5 και μετα εβγαιναν χαλια δεν αντεχα..

στηθος.. Πιέσεις Αλτήρων 3 κιλα... 4 επι 12
Εκτάσεις Στήθους 2μιση κιλα... 4 επι 10... αυτα..μετα δεν αντεχα αλλο..ημουν και ψυχολογικα κατεβεβλημενη απο το καλαμποκι :P..εκανα διατασεις..αποθεραπεια 3 λεπτα διαδρομο γιατι δεν ειχα χρονο..και δρρρομο... για βραδυνο θα φαω..μια μπουκια τονο... και λιγο cottage...αχχ...

gym
20-01-12, 10:00
καλα...σε καμια περιπτωση δεν ηταν βουλιμικο αυτο!χαλαρωσε...απλα εφαγε ςλιγο παραπανω υδατ...so what?γυμναζεσαι....εισαι νεα...μια χαρα!
συνεχιζουμε τρελη μου!:toast:

eli_din3
20-01-12, 10:50
εχω ενα προβλημα (θα μου πεις εσυ απο προβληματα τι αλλο :P)...δεν ξερω τι ραχιαιους να κανω..στην ρωμαικη καρεκλα καθε φορα που εχω προσπαθησει ποναω..μονο μια φορα εκανα ολα τα σετ οσα ειχα και η μεση μου με πεθαινε για 3 μερες μετα....:(

gym
20-01-12, 12:22
εχω ενα προβλημα (θα μου πεις εσυ απο προβληματα τι αλλο :P)...δεν ξερω τι ραχιαιους να κανω..στην ρωμαικη καρεκλα καθε φορα που εχω προσπαθησει ποναω..μονο μια φορα εκανα ολα τα σετ οσα ειχα και η μεση μου με πεθαινε για 3 μερες μετα....:(

χμ...ακου η ρωμαικη μπορει να σου βγαλει κ προβλημα αν δεν κανεις σωστα...το θεμα ειναι να μην ανεβαινεις τερμα ψηλα και να μην σφιγγεις πωπο για να ανεβεις...ελαχιστα για να πιασει ραχη...

κανε στο πατωμα ρε συ...αλλα τεντωσε τα χερια μακρυα κ κανε ελεγχομενα χωρις ταλαντεσυη γιατι ουσιατσικα γυμναζεις το οτιδηποτε παρα τη μεση..


τι θεμα εχεις ακριβως με μεση μας ειπες?:unsure:

eli_din3
20-01-12, 16:14
χμ...ακου η ρωμαικη μπορει να σου βγαλει κ προβλημα αν δεν κανεις σωστα...το θεμα ειναι να μην ανεβαινεις τερμα ψηλα και να μην σφιγγεις πωπο για να ανεβεις...ελαχιστα για να πιασει ραχη...

κανε στο πατωμα ρε συ...αλλα τεντωσε τα χερια μακρυα κ κανε ελεγχομενα χωρις ταλαντεσυη γιατι ουσιατσικα γυμναζεις το οτιδηποτε παρα τη μεση..


τι θεμα εχεις ακριβως με μεση μας ειπες?:unsure:

τι εννοεις χωρις ταλαντευση???... δεν ξερω..παντως γενικα πχ με την ρωμαικη ποναει... και γενικα ειναι πολυ αδυναμη και ευαισθητη... ασε..πχ ασκησεις κοιλιακων τις οποιες οι κοιλια δεν νιωθει τις χανω απο την μεση επειδη αρχιζει και ποναει και ειναι κριμα..

gym
20-01-12, 18:30
τι εννοεις χωρις ταλαντευση???... δεν ξερω..παντως γενικα πχ με την ρωμαικη ποναει... και γενικα ειναι πολυ αδυναμη και ευαισθητη... ασε..πχ ασκησεις κοιλιακων τις οποιες οι κοιλια δεν νιωθει τις χανω απο την μεση επειδη αρχιζει και ποναει και ειναι κριμα..

να κανεις ηρεμα κ με ελεγχο κ οχι μπαμ μπαμ ...μονο δηλαδη να ανεβοκατεβαινεις κ ουσιαστικα να μην κανεις ραχιαιους...
βγλαε την ρωμαικη αφου σε ποναει...

eli_din3
20-01-12, 19:02
Εχουμε και λεμε... πρωινο 50 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1.5%
δεκατιανο 1 ξινομυλο
μεσημεριανο..το πιο τελειο μεσημεριανο εβερ.. 300 γρ γιγαντες στο φουρνο με σαλτσουλα ντοματα και μια φετα μαυρο ψωμι (περιττο κατα την γνωμη μου αλλα μου το βαλε) και 20 γρ ασπρο τυρι... συνολο.. ολο το ταψι ειχε μια κουταλια σουπας λαδι.. ενω επρεεπε η καθε μεριδα να χε τοσο αλλα τεσπα (α ρε μαμα :P)
απογευματινο 3 φετες γαλοπουλα 2 la vas qui rit light..(ειχε τελειωσει το κοτατζ)
βραδυνο δεν ξερω....κανενα ασπραδακι μαλλον...γιατι παλι πολυς υδατανθρακας επεσε... και θα παω για καφε.αρα τσαι

προπ δεν εχει σημερα...αυριο ομως εχω αεροβια και δικεφαλο..και κυριακη αεροβια και θα κανω και λιγο ποδαρακι παλι...
αυταα...απορια... μια σοκολατα ροφημα μια φορα στις 15 (με ζαχαρινη φυσικα) επιτρεπεται? δυστυχως με γαλα ολοκληρο γιατι ειναι απο καφετερια...

gym
21-01-12, 04:18
Εχουμε και λεμε... πρωινο 50 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1.5%
δεκατιανο 1 ξινομυλο
μεσημεριανο..το πιο τελειο μεσημεριανο εβερ.. 300 γρ γιγαντες στο φουρνο με σαλτσουλα ντοματα και μια φετα μαυρο ψωμι (περιττο κατα την γνωμη μου αλλα μου το βαλε) και 20 γρ ασπρο τυρι... συνολο.. ολο το ταψι ειχε μια κουταλια σουπας λαδι.. ενω επρεεπε η καθε μεριδα να χε τοσο αλλα τεσπα (α ρε μαμα :P)
απογευματινο 3 φετες γαλοπουλα 2 la vas qui rit light..(ειχε τελειωσει το κοτατζ)
βραδυνο δεν ξερω....κανενα ασπραδακι μαλλον...γιατι παλι πολυς υδατανθρακας επεσε... και θα παω για καφε.αρα τσαι

προπ δεν εχει σημερα...αυριο ομως εχω αεροβια και δικεφαλο..και κυριακη αεροβια και θα κανω και λιγο ποδαρακι παλι...
αυταα...απορια... μια σοκολατα ροφημα μια φορα στις 15 (με ζαχαρινη φυσικα) επιτρεπεται? δυστυχως με γαλα ολοκληρο γιατι ειναι απο καφετερια...

ναι καλε εννοειται ...σιγα μην κολλησουμε στο ροφημα!τις σαντυγες εκεινες τις χαζες να μην εχει κ εισαι οκ!

eli_din3
21-01-12, 15:11
ωραια αρχισε η μερα βρε..με το τσιτ τ μηνα... μολις εφαγα μηλοπιτα για πρωινο... τελεια (τουλαχιστον ηταν σπιτικη και τουλαχιστον στον πρωινο).. παω για αεροβιο γιατι εννοειται πανικοβληθηκα :P

eli_din3
21-01-12, 22:15
[/B]

ναι καλε εννοειται ...σιγα μην κολλησουμε στο ροφημα!τις σαντυγες εκεινες τις χαζες να μην εχει κ εισαι οκ!

σιγα μην εχει και σαντιγυ ρ :P ειπαμε...εδω δεν πινω σοκολατα το τελευταιο 3μηνο γιατι νομιζω δεν επιτρεπεται :P πωω και την λατρευω..


εχουμε και λεμε..νομιζω οτι καηκε η μηλοπιτα τι στ διαολο...(ηταν ομως παιδια..μουρλια..αυτη η μαμα του δικου μου εχει ταλεντο)

Πρωινο στις 2 η ωρα :P 1 κομματι μηλοπιτα λοιπον..:P και 200 μλ γαλα 1,5%

20 λεπτα αεροβιο... (μες τον αερα εγω να τρεχω σαν την τρελη)

Μεσημεριανο 4μιση 120 γρ ψαρονεφρι με 200 γρ πατατες..συνολο 10 γρ λαδιου.. σαλατα λαχανο

Μετα απο μια ωρα ενα ζελε sweet and balance χωρις ζαχαρη...

Μετα γυμ... αλλα 45 λεπτα αεροβια... το ενα τεταρτο τρεξιμο στο 8 (οχι συνεχομενα) και το υπολοιπο γρηγορο περπατημα στο 7.. ολα αυτα με κλιση 5%.. και ερχομαι να γινομαι λιωμα.. διατασεις.. κοιλιακοι..δεν θυμαμαι καν ποσοι ηταν..απλα εκανα... και εκανα και εκανα.. (με ποδια ψηλα ολοι)
ραχιαιοι....
Κάμψεις Δικεφάλων - Όρθια 3 κιλα 4 επι 10
Κάμψεις Δικεφάλων (Τροχαλία με Μπάρα) - Όρθια 4 σετ... 10 κιλα επι 8 επαναληψεις... 7 επι 10 7 επι 10 7 επι 10..
Αποθεραπεια δεν εκανα δεν αντεχα :P

(ηταν μια στο γυμ που εκανε ασκησεις χεριων με βαρακι ενος κιλου... ρε κοπελα μου ουτε εγω που ειμαι ο πιο αγυμναστος ανθρωπος στον κοσμο δεν κανω με ενα κιλο)

Και μετα σπιτακι..βραδυνο 9 παρα... 2 ασπραδια..1 κρισπιες χωρις ζαχααρη..1 la vas qui rit light και απειρο λαχανο :P

eli_din3
22-01-12, 20:13
Πρωινο στις 10μιση 40 γρ μουσλι με 200 μλ γαλα..

Μεσημεριανο στις 1 100 γρ φιλετο κοτοπουλο και 200 γρ μπασματι με ενα κουταλακι τ γλυκου λαδι.. σαλατα λαχανο..
μισο ζελε sweet and balance χωρις ζαχαρη..

Απογευματινο 4μιση .τοστ με 2 φετες ψωμι ολικης 50 γρ κοτατζ και μια φετα γαλοπουλα καπνιστη (βλακεια αλλα αυτη μου πηρε ο μπαμπας :P)

6 και 20 με 7.. 35 λεπτα αεροβιο στην ωραια παραλια της θεσσαλονικης xD δεν ξερω γιατι αλλα μολις σταματησα ολα γυριζαν..

Βραδινο θα φαω σε λιγο στις 7μιση... εε.... λιγο κοτοπουλο.. γρ δν ξερω ακομα οτι περισεψε απο το μεσημερι με λιγο λαχανακι ή λίγο κοτατζ

αντε και απ αυριο μπαινει σε εφαρμογη τ προγραμμα σου gym..ωχ παναγια μου..αντε να δουμε...περιττο να πω οτι ξυπνησα κατα τς 8 απο το αγχος γιατι σκεφτομουν μισοκοιμισμενη οτι δεν μπορω να κανω τις ασκησεις που μου βαλες και επισης σκεφτομουν πως εκτελούνται κτλ :P

eli_din3
22-01-12, 20:31
Πρωινο στις 10μιση 40 γρ μουσλι με 200 μλ γαλα..

Μεσημεριανο στις 1 100 γρ φιλετο κοτοπουλο και 200 γρ μπασματι με ενα κουταλακι τ γλυκου λαδι.. σαλατα λαχανο..
μισο ζελε sweet and balance χωρις ζαχαρη..

Απογευματινο 4μιση .τοστ με 2 φετες ψωμι ολικης 50 γρ κοτατζ και μια φετα γαλοπουλα καπνιστη (βλακεια αλλα αυτη μου πηρε ο μπαμπας :P)

6 και 20 με 7.. 35 λεπτα αεροβιο στην ωραια παραλια της θεσσαλονικης xD δεν ξερω γιατι αλλα μολις σταματησα ολα γυριζαν..

Βραδινο θα φαω σε λιγο στις 7μιση... εε.... λιγο κοτοπουλο.. γρ δν ξερω ακομα οτι περισεψε απο το μεσημερι με λιγο λαχανακι ή λίγο κοτατζ

αντε και απ αυριο μπαινει σε εφαρμογη τ προγραμμα σου gym..ωχ παναγια μου..αντε να δουμε...περιττο να πω οτι ξυπνησα κατα τς 8 απο το αγχος γιατι σκεφτομουν μισοκοιμισμενη οτι δεν μπορω να κανω τις ασκησεις που μου βαλες και επισης σκεφτομουν πως εκτελούνται κτλ :P

τελικα το βραδυνο ειναι 45 γρ κοτοπουλο.. το φαγε η μαμα το υπολοιπο και εγινε χαμος... ενα ασπραδι και 50 γρ κοτατζ... και 5 γουλιες χυμο...

gym
23-01-12, 10:13
Πρωινο στις 10μιση 40 γρ μουσλι με 200 μλ γαλα..

Μεσημεριανο στις 1 100 γρ φιλετο κοτοπουλο και 200 γρ μπασματι με ενα κουταλακι τ γλυκου λαδι.. σαλατα λαχανο..
μισο ζελε sweet and balance χωρις ζαχαρη..

Απογευματινο 4μιση .τοστ με 2 φετες ψωμι ολικης 50 γρ κοτατζ και μια φετα γαλοπουλα καπνιστη (βλακεια αλλα αυτη μου πηρε ο μπαμπας :P)

6 και 20 με 7.. 35 λεπτα αεροβιο στην ωραια παραλια της θεσσαλονικης xD δεν ξερω γιατι αλλα μολις σταματησα ολα γυριζαν..

Βραδινο θα φαω σε λιγο στις 7μιση... εε.... λιγο κοτοπουλο.. γρ δν ξερω ακομα οτι περισεψε απο το μεσημερι με λιγο λαχανακι ή λίγο κοτατζ

αντε και απ αυριο μπαινει σε εφαρμογη τ προγραμμα σου gym..ωχ παναγια μου..αντε να δουμε...περιττο να πω οτι ξυπνησα κατα τς 8 απο το αγχος γιατι σκεφτομουν μισοκοιμισμενη οτι δεν μπορω να κανω τις ασκησεις που μου βαλες και επισης σκεφτομουν πως εκτελούνται κτλ :P

:rolf::rolf::rolf::rolf: ρε μην αγχωνεσαι λεμε...πανε εκει κ κανε να το ευαριστηθεις κ ρωτα να σου πουν....δουλεια τους ειναι...γινε τσιμπουρι!:green::green:

eli_din3
23-01-12, 17:05
ε ντρεπομαι και να τους πριζω...

λοιπον σημερα μεχρι στιγμης..

Πρωινο 9μιση 45 γρ μουσλι με 250 γρ γαλα 1,5 % + 20 γρ ψωμι ολικης.. (ε το λυμπιστικα τι να κανω)

Δεκατιανο στις 12μιση :P 2 μανταρινια

Μεσημεριανο στις 3, 450 γρ φασολακια (η διαιτ. 300 μου γραφε αλλα εγω μετα την δουλεια απλα ΠΕΙΝΟΥΣΑ) μια κουταλια της σουπας λαδι..
+ μια φετα ψωμι ολικης +15 γρ τυρι φετα..

eli_din3
23-01-12, 23:06
ε ντρεπομαι και να τους πριζω...

λοιπον σημερα μεχρι στιγμης..

Πρωινο 9μιση 45 γρ μουσλι με 250 γρ γαλα 1,5 % + 20 γρ ψωμι ολικης.. (ε το λυμπιστικα τι να κανω)

Δεκατιανο στις 12μιση :P 2 μανταρινια

Μεσημεριανο στις 3, 450 γρ φασολακια (η διαιτ. 300 μου γραφε αλλα εγω μετα την δουλεια απλα ΠΕΙΝΟΥΣΑ) μια κουταλια της σουπας λαδι..
+ μια φετα ψωμι ολικης +15 γρ τυρι φετα..

Απογευματινο 2 κρισπιες... 50 γρ κοτατζ..1 la vache qui rit light...και μια τεραστια αχλαδαρα..

Γυμναστηριο..τα σκατωσα..σορρυ και για την εκφραση...αλλα αποτι μου βαλες δεν μπορεσα να καταφερω τιποτα.. κατεληξα να κλαιω ( ναι ειμαι κοριτσακι :P)
τι ειναι αυτα που μου βαλες ρ :P

τσπ...15 λεπτα ζεσταμα..
-ελξεις σε μονοζυγο 3 χ 12 με 30 κιλα υποβοηθηση...χαχαχ πολυ γελασα αληθεια.. αλλα εκει που γελασα πιο πολυ ηταν στις
-βυθισεις τρικεφαλου....σε καρεκλα κατεληξα να τις κανω λοιπον.... 12 χ 3 σετ
-καμψεις γυναικειες 3 σετ επι 5 :P
-καμψεις δικεφαλου με αλτηρες ορθια εναλλαξ 3*12 .3 κιλα.. ( ο ενας δεν αντεχε ενω ο αλλος ηταν μια χαρα δεν ξερω γιατι :S)
-πιεσεις με μπαρα καθιστη..o γυμναστης δεν ηξερε ποιες ηταν και μου δειξε κατι αλλες πιεσεις που τις εκανα με 2 κιλα..3 χ 12
-εκτασεις με αλτηρες πλαι 3χ12 με 2 κιλα..στην αρχη μου φανηκαν λιγα αλλα μετα ενιωσα
-ραχιαιοι στο πατωμα... 4 χ 25...

διατασεις αποθεραπεια..

Βραδυνο 100 γρ τονος και λιγα δημητριακα ολικης..

gym
23-01-12, 23:17
μην απογοητευεσαι...για ολα υπαρχουν παραλλαγες...

μονοζυγο αν και εχεις υποβοηθηση(βαλε κ αλλη ρε) κανε στην τροχαλια αν κ ειμαι του μονοζυγου πιο πολυ...τεσπα...

βυθισεις ισχυει το ιδιο με το μονοζυγο εφοσον εχεις υποβοιηθηση αλλα τεσπα...κανε σε παγκο...

οσο για τα υπολοιπα κ γενικα να θυμασαι οτι ολοι απο καπου ξεκινησαμε με τα ροζ κ μωβ βαρακια...σιγα σιγα θα ανεβεις!;)

eli_din3
24-01-12, 17:04
Προπονηση γιοκ σημερα... δεν προλαβαινω τιποτα απο το διαβασμα.αυριο παλι :P

Πρωινο 45 γρ μουσλι και 200 μλ γαλα 1,5% +μια φετα γαλοπουλα

Δεκατιανο 2 μανταρινια

Μεσημεριανο.. 150 γρ σαρδελες στον φουρνο.. ειναι που ειναι λιπαρες εβαλε και η πανεξυπνη μαμα μου και μια κουταλια της σουπας λαδι στο ταψι... ΤΕΛΕΙΑ... ελπιζω να μην το ρουφηξαν ολο ολο και το φαγα.. πφφ... +1μιση φετα ψωμι... + σαλατα μαρουλι με 1 κουταλακι του γλυκου λαδι (δεν ηξερα ακομη για τα κατορθωματα της mommy)..δεν πειραζει θα κοψουμε λιγο απο τους υδατανθρακες σημερα...

eli_din3
24-01-12, 23:10
Προπονηση γιοκ σημερα... δεν προλαβαινω τιποτα απο το διαβασμα.αυριο παλι :P

Πρωινο 45 γρ μουσλι και 200 μλ γαλα 1,5% +μια φετα γαλοπουλα

Δεκατιανο 2 μανταρινια

Μεσημεριανο.. 150 γρ σαρδελες στον φουρνο.. ειναι που ειναι λιπαρες εβαλε και η πανεξυπνη μαμα μου και μια κουταλια της σουπας λαδι στο ταψι... ΤΕΛΕΙΑ... ελπιζω να μην το ρουφηξαν ολο ολο και το φαγα.. πφφ... +1μιση φετα ψωμι... + σαλατα μαρουλι με 1 κουταλακι του γλυκου λαδι (δεν ηξερα ακομη για τα κατορθωματα της mommy)..δεν πειραζει θα κοψουμε λιγο απο τους υδατανθρακες σημερα...

Μετα απο καμια ωρα λιγα δημητριακα ολικης..

Απογευματινο.. 1 γιαουρτι 2% και ενα αχλαδι..αυτα..
βραδυνο μετα τα καθεκαστα δεν τρωω...αφηστε που γυρισα σπιτι μολις οποτε τετοια ωρα.....

eli_din3
26-01-12, 19:07
Χθες ξεχασα να γραψω και τωρα δεν θυμαμαι καν τι εκανα και τι εφαγα αλλα κλασσικα... παμε σημερα..

9.30 30 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1% ενα κρισπιες χωρις ζαχαρη και ενα la vache qui rit light...

11.00 ενα πορτοκαλι

12 η ωρα γυμ.. 10 λεπτα ζεσταμα.. και μετα αιθουσα.. abs hips...ε δεν αντεξα ρε γυμ ηθελα να μπωωω..ντοντ γουορι ομως μας
πηδ**ε... καθισματα και προβολες και ολα τα συναφη... τα ποδαρακια μου δεν ενιωθαν.. (ο τετρακεφαλος βασικα κλασσικα)... ε μετα κοιλια... ωραια ωραια μαρεσε σημερα η κοιλια καναμε πολλες ασκησεις... και μετα ραχιαιους...καλους.. ωραιους..εσφιξε η μεσουλα μ... ε διατασεις και αντε γεια

2.00... 180 γρ μακαρονια ολικης με σαλτσα ντοματας και 30 γρ philadelphia light...+ σαλατα μαρουλι με μια κουταλια γλυκου λαδι...εε τι αλλο.... αα ναι..και επειδη τα μακαρονια μου χαν βγει πιο λιγα αποτι μου χε βαλει η διαιτολογος να φαω εφαγα και 20 γρ ψωμι..α και εφαγα και 50 γρ τονο για να πατω λιγη πρωτεινη..αλλα με το ζορι


5.30 ενα γιαουρτι 2% και ενα αχλαδι..

τωρα για βραδυνο δεν ξερω... μου λειπουν ακομα αρκετες πρωτεινες αρα με κοβω για κανα αυγο (ενα ολοκληρο αφου μου λειπουν λιπη μεχρι τωρα και 2-3 ασπραδια.. αντε και μπορει λιιιιγο τονο για να συμπληρωσω πρωτεινη)

Αλλα εχω ενα θεμα....πρεπει να παω ισοθερμιδικα.. αυτην την στιγμη αν εγω απο τις 1200 θερμιδες που εχω πεσει σε πλατω και δεν χανω ουτε μαυτες..παω αμεσως στις 1600 που ειναι η συντηρηση μου (1700 ειναι αλλα νταξει :P) νομιζω πως θα βαλω... ετσι ειπα να ανεβαζω 100 θερμιδες το δεκαημερο..για να προλαβαινει να προσαρμοζεται και ο μεταβολισμος μου... ομως.. λιγο παραπανω τρωω..και εκτος του οτι νταξει τρελενομαι στις τυψεις... σκαω κιολας..δηλαδηπιεζομαι να φαω.. μπορει και να ναι ψυχολογικο δεν ξερω

gym
27-01-12, 01:04
Χθες ξεχασα να γραψω και τωρα δεν θυμαμαι καν τι εκανα και τι εφαγα αλλα κλασσικα... παμε σημερα..

9.30 30 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1% ενα κρισπιες χωρις ζαχαρη και ενα la vache qui rit light...

11.00 ενα πορτοκαλι

12 η ωρα γυμ.. 10 λεπτα ζεσταμα.. και μετα αιθουσα.. abs hips...ε δεν αντεξα ρε γυμ ηθελα να μπωωω..ντοντ γουορι ομως μας
πηδ**ε... καθισματα και προβολες και ολα τα συναφη... τα ποδαρακια μου δεν ενιωθαν.. (ο τετρακεφαλος βασικα κλασσικα)... ε μετα κοιλια... ωραια ωραια μαρεσε σημερα η κοιλια καναμε πολλες ασκησεις... και μετα ραχιαιους...καλους.. ωραιους..εσφιξε η μεσουλα μ... ε διατασεις και αντε γεια
:thumbup:
2.00... 180 γρ μακαρονια ολικης με σαλτσα ντοματας και 30 γρ philadelphia light...+ σαλατα μαρουλι με μια κουταλια γλυκου λαδι...εε τι αλλο.... αα ναι..και επειδη τα μακαρονια μου χαν βγει πιο λιγα αποτι μου χε βαλει η διαιτολογος να φαω εφαγα και 20 γρ ψωμι..α και εφαγα και 50 γρ τονο για να πατω λιγη πρωτεινη..αλλα με το ζορι


5.30 ενα γιαουρτι 2% και ενα αχλαδι..

τωρα για βραδυνο δεν ξερω... μου λειπουν ακομα αρκετες πρωτεινες αρα με κοβω για κανα αυγο (ενα ολοκληρο αφου μου λειπουν λιπη μεχρι τωρα και 2-3 ασπραδια.. αντε και μπορει λιιιιγο τονο για να συμπληρωσω πρωτεινη)

Αλλα εχω ενα θεμα....πρεπει να παω ισοθερμιδικα.. αυτην την στιγμη αν εγω απο τις 1200 θερμιδες που εχω πεσει σε πλατω και δεν χανω ουτε μαυτες..παω αμεσως στις 1600 που ειναι η συντηρηση μου (1700 ειναι αλλα νταξει :P) νομιζω πως θα βαλω... ετσι ειπα να ανεβαζω 100 θερμιδες το δεκαημερο..για να προλαβαινει να προσαρμοζεται και ο μεταβολισμος μου... ομως.. λιγο παραπανω τρωω..και εκτος του οτι νταξει τρελενομαι στις τυψεις... σκαω κιολας..δηλαδηπιεζομαι να φαω.. μπορει και να ναι ψυχολογικο δεν ξερω

πρωτον εχω πεθανει με τα μαυρισμενα....μ αρεσει που απο την μια πηγαινεις με το μπλοκακι στο χερι(οπως λεςςςςς) και απο την αλλη ξερεις με το ματι τι κ ποσο σου χρειαζεται κ σου λειπει...
τρελοκομειο...ε τρελοκομειο!:P:P

θα ανεβεις εβδομαδα εβδομαδα απο τις 1200 θα πας 250 πανω...

θα το κρατησεις δυο εβδομαδες...κ μετα αλλες τοσες,,,γκεγκε?
ασε το σωμα σου να προσαρμοστει...100 100 100 θα κανεις δεκα χρονια πια!;)

γιατι πιεζεσαι βασικα?δεν το καταλαβαινω αυτο...πιεζεσαι να φας μια σοκολατα αν σου πω να φας?μαλλον οχι...αρα πιεζεσαι να φας τα πεντακαθαρα κ υγειινα...

it's ok dear!θα συνηθισεις...θελει υπομονη κ χρονο...δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη αυτο...διατροφικες συνηθειες αλλαζεις...οχι παντελονια!:green::green:

eli_din3
27-01-12, 01:09
πρωτον εχω πεθανει με τα μαυρισμενα....μ αρεσει που απο την μια πηγαινεις με το μπλοκακι στο χερι(οπως λεςςςςς) και απο την αλλη ξερεις με το ματι τι κ ποσο σου χρειαζεται κ σου λειπει...
τρελοκομειο...ε τρελοκομειο!:P:P

θα ανεβεις εβδομαδα εβδομαδα απο τις 1200 θα πας 250 πανω...

θα το κρατησεις δυο εβδομαδες...κ μετα αλλες τοσες,,,γκεγκε?
ασε το σωμα σου να προσαρμοστει...100 100 100 θα κανεις δεκα χρονια πια!;)

γιατι πιεζεσαι βασικα?δεν το καταλαβαινω αυτο...πιεζεσαι να φας μια σοκολατα αν σου πω να φας?μαλλον οχι...αρα πιεζεσαι να φας τα πεντακαθαρα κ υγειινα...

it's ok dear!θα συνηθισεις...θελει υπομονη κ χρονο...δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη αυτο...διατροφικες συνηθειες αλλαζεις...οχι παντελονια!:green::green:

καθολου ματι νταρλιγκ :p θες αναλυση?? λοιπον ενα αυγο 6 γρ πρωτεινης +2 ασπραρια 8 = 14 και 12 απο τα 50 γρ τονου...= 26.. σε παρακαλω με προσβαλεις :p πλεον με το ματι υπολογιζω οτι θες.. τα χω μαθει απεξω αχαχαχαχ :P

eli_din3
27-01-12, 01:12
α επισης πιεζομαι να το φαω οχι απο αποψη γευσης αλλα απο αποψη "θα παχυνω" και απο αποψη συνηθειας να τρωω λιγο τοσους μηνες

gym
27-01-12, 01:15
α επισης πιεζομαι να το φαω οχι απο αποψη γευσης αλλα απο αποψη "θα παχυνω" και απο αποψη συνηθειας να τρωω λιγο τοσους μηνες

κακως...δεν εχεις αναγκη απο απωλεια κιλων...εχεις αναγκη απο σφιξιμο...μυς...γυμναστικη!παιξε με συντηρηση την οποια θα φτιαξεις σιγα σιγα γιατι τωρα με τα ψιχουλα που τρως εισαι αλλου πατω κ αλλου βρισκομαι..σιγα σιγα θα ανεβεις οπως ειπα!

eli_din3
27-01-12, 23:18
Δεν πηγα προπονηση σημερα γιατι δεν ειχα χρονο ουτε να ξυθω.... και συνειδητοποιησα πως δεν εκανα καθολου αεροβιο αυτην την βδομαδα..ομιτζι??? θα κανω αυριο και μεθαυριο απο μια ωρα για να αναπληρωσω την αλλη που δεν εκανα τι λες??

Πρωινο 30 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1% 1 κρισπιες χωρισ ζαχαρη ενα λα βας κι ρι λαιτ

Δεκατιανο 1 πορτοκαλι

Μεσημεριανο κοτοσουπα... 100 γρ κοτα..μπουτι.... καθολου λαδι... +μια φετα ψωμι ολικης + μισο καροτο

Απογευματινο (πεντανοστιμο) τοστ με ψωμι ολικης με μισο κοτατζ και γαλοπουλα 2 φετες.. και 50 γρ τονο μετα (σιγα μη χαλουσα το τοστακι μου)

Βραδυνο δοκιμασα λιγο απο αυτο που πηρα απο το εν καρπω (θα κοιμηθω κατα τις 6 το πρωι οποτε χαλαλι ο υδατανθρακας) και 4 ασπραδια... και ενα λα βασ κι ριτ λαιτ... (τα φαγα μες το λεωφορειο να φανταστειτε)


Εχω να δηλωσω οτι η κυρια των γερμανικων μου μου δωσε ενα πακετακι με μαρτσιπαν πως λεγονται αυτα τελοσπαντων και φυσικα δεν το αγγιξα και δεν θα το αγγιξω.. :p α ρε καημενη μαμα..και ειχες απεξαρτηθει απο την σοκολατα τους τελευταιους μηνες :P αντε παω να κανω γρηγορο περπατημα κανα εικοσαλεπτο :P

gym
28-01-12, 00:08
Δεν πηγα προπονηση σημερα γιατι δεν ειχα χρονο ουτε να ξυθω.... και συνειδητοποιησα πως δεν εκανα καθολου αεροβιο αυτην την βδομαδα..ομιτζι??? θα κανω αυριο και μεθαυριο απο μια ωρα για να αναπληρωσω την αλλη που δεν εκανα τι λες??

Πρωινο 30 γρ μουσλι 200 μλ γαλα 1% 1 κρισπιες χωρισ ζαχαρη ενα λα βας κι ρι λαιτ

Δεκατιανο 1 πορτοκαλι

Μεσημεριανο κοτοσουπα... 100 γρ κοτα..μπουτι.... καθολου λαδι... +μια φετα ψωμι ολικης + μισο καροτο

Απογευματινο (πεντανοστιμο) τοστ με ψωμι ολικης με μισο κοτατζ και γαλοπουλα 2 φετες.. και 50 γρ τονο μετα (σιγα μη χαλουσα το τοστακι μου)

Βραδυνο δοκιμασα λιγο απο αυτο που πηρα απο το εν καρπω (θα κοιμηθω κατα τις 6 το πρωι οποτε χαλαλι ο υδατανθρακας) και 4 ασπραδια... και ενα λα βασ κι ριτ λαιτ... (τα φαγα μες το λεωφορειο να φανταστειτε)


Εχω να δηλωσω οτι η κυρια των γερμανικων μου μου δωσε ενα πακετακι με μαρτσιπαν πως λεγονται αυτα τελοσπαντων και φυσικα δεν το αγγιξα και δεν θα το αγγιξω.. :p α ρε καημενη μαμα..και ειχες απεξαρτηθει απο την σοκολατα τους τελευταιους μηνες :P αντε παω να κανω γρηγορο περπατημα κανα εικοσαλεπτο :P

ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙς...εκτος του οτι ειναι απαισιο ,γνωμη μου ειναι οτι ειναι οι πιο αχρηστες θερμιδες...σαν πλαστικο...δωστο αλλου!;)

eli_din3
28-01-12, 13:02
ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙς...εκτος του οτι ειναι απαισιο ,γνωμη μου ειναι οτι ειναι οι πιο αχρηστες θερμιδες...σαν πλαστικο...δωστο αλλου!;)

dont worry..η μαμα και το μπόυφρεντ τα φαγαν :P

gym
28-01-12, 13:06
dont worry..η μαμα και το μπόυφρεντ τα φαγαν :P

οπα...εδω βλεπω σοβαρες καταστασεις...μπουφρεντ κ μαμα μαζι αν τρωνε...αντε με το καλο βρε!
38855:green:

eli_din3
28-01-12, 13:15
οπα...εδω βλεπω σοβαρες καταστασεις...μπουφρεντ κ μαμα μαζι αν τρωνε...αντε με το καλο βρε!
38855:green:

xa0x0a0x0ax0a0x0a0ax0a0 αντε βρε

εν τω μεταξυ οι κακιές οι ίδιεςετσι??- αχρηστες θερμιδες..πλαστικο φαι..πασαρε το σε καποιον αλλον...αχαχαχαχ
- ναι ασε τερμα ανθυγειινο... το δωσα στην μαμα μου και στον δικο μου :P
τι καλεςςς :D

eli_din3
28-01-12, 21:05
Γεια σας γεια σας και χαρα σας!!

Πρωινο στις 12 :P 30 γρ μουσλι και 200 μλ γαλα 1%

Δεκατιανο στις 2 :P 2 πορτοκαλια μινι σαιζ :P

Μεσημεριανο στις 4μιση-5 100 γρ φιλετο κοτοπουλο με μουσταρδουλα και ντοματουλα σε μπαγκετα ολικης (παιδια νταξει..ακομα το σκεφτομαι και αναστεναζω...ηταν απολαυση)ω + σαλατα μαρουλι με φρεσκο κρεμμυδακι και μια κουταλια τ γλυκου λαδι...

Απογευματινο 7 Λιγη μπαγκετουλα που ειχε μεινει και 40 γρ κοτοπουλο π εχε περισσεψει με μισο κοτατζ...

Τωρα επειδη το γυμ κλεινει κ δεν προλαβαινω να παω.. θα κανω τις ασκησεις που μου εχεις βαλει με τρικιλα βαρακια σπιτι (μονο τις ελξεις σε μονοζυγο δεν μπορω..θα βρω καμια αλλη ασκηση για πλατη να κανω) και μετα θα κανω μιση ωρα με 40 λεπτα αεροβιο εξω στην παγωνια :/

καιιιι βραδυνο κατα τις 9μιση.... (αργα θα κοιμηθωωω) εεε...4-5 ασπραδια με μισο γιαουρτι 2% αυτα τα ωραια και σημερα

gym
28-01-12, 21:08
Γεια σας γεια σας και χαρα σας!!

Πρωινο στις 12 :P 30 γρ μουσλι και 200 μλ γαλα 1%

Δεκατιανο στις 2 :P 2 πορτοκαλια μινι σαιζ :P

Μεσημεριανο στις 4μιση-5 100 γρ φιλετο κοτοπουλο με μουσταρδουλα και ντοματουλα σε μπαγκετα ολικης (παιδια νταξει..ακομα το σκεφτομαι και αναστεναζω...ηταν απολαυση)ω + σαλατα μαρουλι με φρεσκο κρεμμυδακι και μια κουταλια τ γλυκου λαδι...

Απογευματινο 7 Λιγη μπαγκετουλα που ειχε μεινει και 40 γρ κοτοπουλο π εχε περισσεψει με μισο κοτατζ...

Τωρα επειδη το γυμ κλεινει κ δεν προλαβαινω να παω.. θα κανω τις ασκησεις που μου εχεις βαλει με τρικιλα βαρακια σπιτι (μονο τις ελξεις σε μονοζυγο δεν μπορω..θα βρω καμια αλλη ασκηση για πλατη να κανω) και μετα θα κανω μιση ωρα με 40 λεπτα αεροβιο εξω στην παγωνια :/

καιιιι βραδυνο κατα τις 9μιση.... (αργα θα κοιμηθωωω) εεε...4-5 ασπραδια με μισο γιαουρτι 2% αυτα τα ωραια και σημερα

τι λες βρε τρελη που κλεινει?στις 12 κλεινειιιιιιιιιιιιιιι αλλαξε κατι?:green::green:

eli_din3
28-01-12, 21:10
τι λες βρε τρελη που κλεινει?στις 12 κλεινειιιιιιιιιιιιιιι αλλαξε κατι?:green::green:

πηρα τηλ και μου πε κλεινει στις 9 (ειναι σαββατοοο)

gym
28-01-12, 21:12
πηρα τηλ και μου πε κλεινει στις 9 (ειναι σαββατοοο)

ε ...ειναι απαραδεκτοι...ενα καλο ειχαν στο ωραριο κ το κανανε σαν...τεσπα..

κανε με το σωμα σου ρε σπιτι κ βγες εξω...δεν εχει κρυο ...μια χαρα ειναι!:green:

eli_din3
28-01-12, 21:18
ε ...ειναι απαραδεκτοι...ενα καλο ειχαν στο ωραριο κ το κανανε σαν...τεσπα..

κανε με το σωμα σου ρε σπιτι κ βγες εξω...δεν εχει κρυο ...μια χαρα ειναι!:green:

αυτο θα κανω... ευτυχως εχει η μαμα βαρακια :p εγω ποτε θα φαω σοκολαταααα? :p

εχω να φαω εναν μηνα αλλα πριν μια βδομαδα ειχα φαει για πρωινο μια μηλοπιτα..αρα σε ποσο καλη γυμ??:P

gym
28-01-12, 21:19
αυτο θα κανω... ευτυχως εχει η μαμα βαρακια :p εγω ποτε θα φαω σοκολαταααα? :p

εχω να φαω εναν μηνα αλλα πριν μια βδομαδα ειχα φαει για πρωινο μια μηλοπιτα..αρα σε ποσο καλη γυμ??:P

θες να φας πουλι μου?φαε...φαε να ηρεμησεις κ εσυ αλλα κοψε απο υδατ απο αλλου...κ εξαρταται ποσο θα φας...ρυθμισε το αυτο συμφωνα με το διαιτολογιο σου!;)

eli_din3
28-01-12, 21:21
θες να φας πουλι μου?φαε...φαε να ηρεμησεις κ εσυ αλλα κοψε απο υδατ απο αλλου...κ εξαρταται ποσο θα φας...ρυθμισε το αυτο συμφωνα με το διαιτολογιο σου!;)

θα φαω σε καμια βδομαδα...εχω και εξεταστικη..... αρα επιβαλλεται λιγη :p

xelashai
28-01-12, 21:22
αυτο θα κανω... ευτυχως εχει η μαμα βαρακια :p εγω ποτε θα φαω σοκολαταααα? :p

εχω να φαω εναν μηνα αλλα πριν μια βδομαδα ειχα φαει για πρωινο μια μηλοπιτα..αρα σε ποσο καλη γυμ??:P

ζηλιάρα...:P:P

gym
28-01-12, 21:23
θα φαω σε καμια βδομαδα...εχω και εξεταστικη..... αρα επιβαλλεται λιγη :p

ναι πως...πες το αλλη μια μπας κ το πιστεψεις ομως ε?:green::green:

eli_din3
28-01-12, 21:26
ναι πως...πες το αλλη μια μπας κ το πιστεψεις ομως ε?:green::green:

ελα ρε..τοσες θερμιδες χανονται απο την πολλη σκεψη σε παρακαλω τωρα...:p

ε ναι δαφνη ζηλεψαααα

(για να ειμαι ειλικρινης δεν τολμουσα και να ρωτησω :P αφου ρωτησε αλλη ειπα να χωθω και γω χαχα)

eli_din3
29-01-12, 22:47
Αλλη μια μερα χωρις γυμναστηριο...τελεια.... γ**ω το διαβασμα μου...

Πρωινο στις 1 2 κρισπιες χωρις ζαχαρη 1 la vache qui rit light 1φετα γαλοπουλα και ενα αχλαδακι..200 μλ γαλα 1%

Μεσημεριανο στις 4 300 γρ φακες...με 20 γρ τυρι φετα..και μιση φετα ψωμι...+σαλατα λαχανο.. συνολο ενα κουταλακιτ γλυκου λαδι...

Απογευματινο στις 6-6μιση 1 γιαουρτι +ενα αχλαδι....και μισο κουταλακι τ γλυκου φυστικοβουτηρο ετσι για την γευση :P

Αεροβιο στις 8μιση μεχρι 9 (ενα ποντικι πεταχτηκε μπροστα μου εκει που ετρεχα στην παραλια)

Βραδινο σαλατα με μαρουλι και 90 γρ τονο.. μισο κουταλακι τ γλυκου λαδι... μισο γιαουρτι και 100 γρ γαλα 1%...

ε ρε γυμμμ οι θερμιδες παλι 1200 ειναι... προσπαθω να τρωω αλλα δεν γινεται αλλοοοοο σκαωωωωωωωωωωω :( πφφ

gym
29-01-12, 23:46
αυξησε πρωτεινη σε καθε γευμα σου...και σιγα σιγα ειπαμε θα ανεβασεις θερμιδες...οχι μπαμ μπαμ!

eli_din3
30-01-12, 02:27
αυξησε πρωτεινη σε καθε γευμα σου...και σιγα σιγα ειπαμε θα ανεβασεις θερμιδες...οχι μπαμ μπαμ!

ε αληθεια δεν μπορω αλλη πρωτεινη θα σκασω αληθεια..

ασε που δινουμε της μπιμπ τα λεφτα.. μαλλον θα παμε μακρο να τα παρουμε σε ποσοτητες(και τιμες) χονδρικης δεν παιζει ετσι :p

eli_din3
30-01-12, 12:36
εχασα μισο κιλο :(
σημερα θα φαω το υποσχομαιιιιιιιιιιιιιιιι

gym
30-01-12, 13:10
κατσε κατω κ σιγα σιγα θα ανοιξει η ορεξη σου....με το μαλακο ομως ε...δεν θελω να μπουκωσεις με το ζορι...το εχω παθει κ δνε ηταν ωραιο!;)

gym
30-01-12, 13:11
ε αληθεια δεν μπορω αλλη πρωτεινη θα σκασω αληθεια..

ασε που δινουμε της μπιμπ τα λεφτα.. μαλλον θα παμε μακρο να τα παρουμε σε ποσοτητες(και τιμες) χονδρικης δεν παιζει ετσι :p

τι να πουν κ τα αγορια με τον τρελο ογκο ρε...ασε...ασεεεεε

eli_din3
30-01-12, 17:24
ειμαι πολυ περηφανη..μεχρι στιγμης εχω ΣΚΑΣΕΙ στο φαι..

Πρωινο στις 11μιση.. 1 γιαουρτι 2% (νταξει δεν το ξανακανω..πρωινιατικα το τρωγα με μια εκφραση αηδιας..μου λεει η μανα μ τι κανεις παιδι μ γιατι εισαι ετσι??) 30 γρ μουσλι και 150 γρ γαλα 1%

Δεκατιανο στις 2... 1 ξινοοοομυλοοοοο :love:

Μεσημεριανο στις 4.. νταξει.εδω δημιουργησα.. ομελετα... 2 ολοκληρα 2 ασπραδια.. 2 φετες γαλοπουλα.. 20 γρ φετα.. 40 γρ μανιταρια...λιγο αλατακι λιγο πιπερακι..... λιγο πεντανοστιμο..βγηκε μια ομελετερα king size 250 γρ :P και (εδω το χeσα λιγο) 2 φετες ψωμι ολικης...α και μισο καροτακι

και ενα ζελε που εφτιαξα με γλυκαντικα (10 θερμιδες εχει ολο κ ολο και 0.5 ζαχαρη μη με μαλωσεις θεια γυμ )

gym
30-01-12, 18:18
ειμαι πολυ περηφανη..μεχρι στιγμης εχω ΣΚΑΣΕΙ στο φαι..

Πρωινο στις 11μιση.. 1 γιαουρτι 2% (νταξει δεν το ξανακανω..πρωινιατικα το τρωγα με μια εκφραση αηδιας..μου λεει η μανα μ τι κανεις παιδι μ γιατι εισαι ετσι??) 30 γρ μουσλι και 150 γρ γαλα 1%

Δεκατιανο στις 2... 1 ξινοοοομυλοοοοο :love:

Μεσημεριανο στις 4.. νταξει.εδω δημιουργησα.. ομελετα... 2 ολοκληρα 2 ασπραδια.. 2 φετες γαλοπουλα.. 20 γρ φετα.. 40 γρ μανιταρια...λιγο αλατακι λιγο πιπερακι..... λιγο πεντανοστιμο..βγηκε μια ομελετερα king size 250 γρ :P και (εδω το χeσα λιγο) 2 φετες ψωμι ολικης...α και μισο καροτακι

και ενα ζελε που εφτιαξα με γλυκαντικα (10 θερμιδες εχει ολο κ ολο και 0.5 ζαχαρη μη με μαλωσεις θεια γυμ )

απορω για το γιαουρτι μαζι με το γαλα...πραγματικα...
γιατι δεν ετρωγες παραπανω γαλα η παραπανω γιαουρτι κ εκατσες κ εφαγες με το ζορι το γιαουρτι λες κ ειναι μαγικο τροφιμο κ το κανεις κ με το ζορι?:unsure:

μετα ενα σκετο μηλο...

μετα εφαγες 4 ασπραδια με δυο κροκους...αλλαντικο μεσα...φετα...μανιταρια...κ ψωμι....σιγα ρε το κινγκ σαιζ!:green:

και το ζελε ζελε!καλα σε λεω εγω γλυκαντζου!;)

να δω τι θα φας πια μεχρι το βραδυ που θα σκασεις κιολας βρε με οοοοοοοοοολα αυτα που εφαγες!

λοιπον...γρρρρρρρρ!!!!!αναμενω μεχρι το βραδυ<!;)

eli_din3
30-01-12, 20:00
απορω για το γιαουρτι μαζι με το γαλα...πραγματικα...
γιατι δεν ετρωγες παραπανω γαλα η παραπανω γιαουρτι κ εκατσες κ εφαγες με το ζορι το γιαουρτι λες κ ειναι μαγικο τροφιμο κ το κανεις κ με το ζορι?:unsure:

μετα ενα σκετο μηλο...

μετα εφαγες 4 ασπραδια με δυο κροκους...αλλαντικο μεσα...φετα...μανιταρια...κ ψωμι....σιγα ρε το κινγκ σαιζ!:green:

και το ζελε ζελε!καλα σε λεω εγω γλυκαντζου!;)

να δω τι θα φας πια μεχρι το βραδυ που θα σκασεις κιολας βρε με οοοοοοοοοολα αυτα που εφαγες!

λοιπον...γρρρρρρρρ!!!!!αναμενω μεχρι το βραδυ<!;)


βρε κακουργα 10 θερμιδες πηρα ολο κ ολο σιγα την γλυκατζουυυυυυυυυυυυ :p


λοιπον

Απογευματινο στις 6μιση ενα γιαουρτι 2% και ενα αχλαδακι..ε και μετα ειδα κ 2 φετες γαλοπουλας και δεν αντεξα.τις εφαγα και αυτες :P

Γυμ παλι δεν εχει γιατι δεν προλαβαινω... αντε αυριο να δωσω το δυσκολο το μαθημα να τελειωνω και να πηγαινω καθε μερα πφ... Θα κανω στο σπιτι καθισματα προβολες και τετοια.. και βαρακια ανω μερος..και κοιλιακους ραχιαιους...κατι σαν κυκλικο δηλαδη..και μετα κανα μισαωρακι αεροβιο... (ε τοσο που φαγα σημερα και ειμαι ολη μερα σ μια καρεκλα αν δεν κανω κ αεροβιο θα αυτοκτονησω)

Βραδινο κατα τις 9μιση (θα κοιμηθω αργα προβλεπεται νυχτα διαβασματος) 100 γρ τονο με λαχανο ή μαρουλι..αυταα

Δεν εχω φαει ακομα βραδινο και μου φαινεται λες και εχω φαει το μισο σπιτι ετσι?? τοσο δεν ετρωγα ουτε οταν δεν εκανα διατροφη... το στομαχι μου θα εκραγειιι (και οι τυψεις εχουν αρχισει και βγαινουν στην επιφανεια)
..αυτα.. φιλακια :P

gym
30-01-12, 20:02
αμα πιεζεσαι σου ειπα...πηγαινε το σιγα σιγα κ μην σε πιανει πανικοςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!:shock::shock::toast:

eli_din3
30-01-12, 23:05
και ναι μολις εφαγα μιση κονσερβα καλαμποκι και τα μισα φιτνες με σοκολατα της αδερφης μου.. τι να κανω?

προσπαθω να κρατησω την ψυχραιμια μου αλλα δεν..

eli_din3
30-01-12, 23:06
κομβικο σημειο..ελινα ετοιμη να τα παρατησει. τελεια.

xelashai
30-01-12, 23:09
κομβικο σημειο..ελινα ετοιμη να τα παρατησει. τελεια.

ελα βρε τι επαθες?

marvin
30-01-12, 23:10
κομβικο σημειο..ελινα ετοιμη να τα παρατησει. τελεια.

Δεν ηρθε το τελος του κοσμου.Κανε το χατηρι σημερα στον εαυτο σου αλλιως αυριο θα φας απο οτιδηποτε σου ερθει σε μεγαλες ποσοτητες.Κακως πιστευεις οτι κατι χαλασε.
Σημερα εφαγες παραπανω,αυριο φαε λιγοτερο απο υδατανθρακα και ολα καλα.

Ελινα μενει κουλ και μαζι παμε για τον τερματισμο.....:turtle::turtle::turtle:

katerina.
30-01-12, 23:18
Δεν ηρθε το τελος του κοσμου.Κανε το χατηρι σημερα στον εαυτο σου αλλιως αυριο θα φας απο οτιδηποτε σου ερθει σε μεγαλες ποσοτητες.Κακως πιστευεις οτι κατι χαλασε.
Σημερα εφαγες παραπανω,αυριο φαε λιγοτερο απο υδατανθρακα και ολα καλα.

Ελινα μενει κουλ και μαζι παμε για τον τερματισμο.....:turtle::turtle::turtle:

διαβασε το τιπ που μας εγραψε σημερα η gym...ολα καλα δεν τα παραταμε με μια αναποδια...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

xelashai
30-01-12, 23:23
και ναι μολις εφαγα μιση κονσερβα καλαμποκι και τα μισα φιτνες με σοκολατα της αδερφης μου.. τι να κανω?

προσπαθω να κρατησω την ψυχραιμια μου αλλα δεν..

αχ τωρα καταλαβα γιατι...ελα βρε δικιο εχουν τα κοριτσια....ξεχασε το και προχωρα..αυριο ειναι μια νεα μερα..
το αεροβιο το πρωινο μην ξεχάσεις για να μάθεις...και να η τιμωρία σου...39132
100φορες παρακαλώ οτι δεν θα το ξανακάνεις..:P

ελα περα απο την πλάκα...γιατι ομως?δεν ησουν καλα και εφαγες?

eli_din3
30-01-12, 23:30
αχ κοριτσια δεν ξερω..πρωτη φορα στους 4 μηνες διατροφης χανω ετσι τον ελεγχο... πρωτη φορα...

ειμαι ΠΑΡΑ πολυ στενοχωρημενη...................
θυμωνω με τον εαυτο μου π το κανα...
θυμωνω με τον εαυτο που μου χαλασε ολη την διαθεση και την ορεξη μια αναποδια..
θυμωνω που αυριο δινω μαθημα και ΔΕΝ μπορω να κανω αεροβιο το πρωι.
θυμωνω που αυριο δινω και θα βγω βραδιατικα να τρεχω σαν την τρελη.....

marvin
30-01-12, 23:37
αχ κοριτσια δεν ξερω..πρωτη φορα στους 4 μηνες διατροφης χανω ετσι τον ελεγχο... πρωτη φορα...

ειμαι ΠΑΡΑ πολυ στενοχωρημενη...................
θυμωνω με τον εαυτο μου π το κανα...
θυμωνω με τον εαυτο που μου χαλασε ολη την διαθεση και την ορεξη μια αναποδια..
θυμωνω που αυριο δινω μαθημα και ΔΕΝ μπορω να κανω αεροβιο το πρωι.
θυμωνω που αυριο δινω και θα βγω βραδιατικα να τρεχω σαν την τρελη.....

Ελινα μου μην πεφτεις σε αυτη την παγιδα.Αυριο φαε κανονικα ισως με λιγοτερο υδατανθρακα αλλα και αυτο μονο για το ψυχολογικο σου και ολα καλα.Δεστο θετικα.Εδωσες στον μεταβολισμο σου βοηθεια αποψε.Δεν εχεις ακουσει για τα τσιτ..τα βρωμικα γευματα που κανουν καθε 10 μερες οι ββ για να ξεκωλανε τον μεταβολισμο τους;Ε κατι τετοιο πες πως εκανες και εσυ.Στο κατω κατω δεν εφαγες και 10 τουρτες βρε.....δεν παχαινε κανεις που εφαγε υδατανθρακα το βραδυ.Τρωω αρκετες φορες.Αν δεν σου κανει κεφι μην βγεις για αεροβιο.Το καταναγκαστικο ειναι που κανει την ζημια.

xelashai
30-01-12, 23:38
αχ κοριτσια δεν ξερω..πρωτη φορα στους 4 μηνες διατροφης χανω ετσι τον ελεγχο... πρωτη φορα...

ειμαι ΠΑΡΑ πολυ στενοχωρημενη...................να μην εισαι..παει περασε..
θυμωνω με τον εαυτο μου π το κανα...
θυμωνω με τον εαυτο που μου χαλασε ολη την διαθεση και την ορεξη μια αναποδια..να βρεις ξανα την ορεξη σου..αντε!
θυμωνω που αυριο δινω μαθημα και ΔΕΝ μπορω να κανω αεροβιο το πρωι.καλα..θα βρουμε αλλη τιμωρια:P
θυμωνω που αυριο δινω και θα βγω βραδιατικα να τρεχω σαν την τρελη....μη μας κρυωσεις κιολας.
ελα βρε..κοιτα τα μαθηματα σου τωρα ..θα φας λιγοτερους υδατανθρακες αυριο οπως ειπε και η marvin..με την πρωτη ευκαιρια θα κανεις και την γυμναστικουλα σου και ολα οκ...

eli_din3
30-01-12, 23:38
δεν ειμαι εγω γιαυτα.....

δεν ειμαι..τελος!

γυμναζω την κοιλια μου και τα ποδια μου εναν ολοκληρο χρονο και το μονο που εχω καταφερει ειναι απο ζελε να αναβαθμιστω σε ζυμαρι. και δεν ξερω καν αν ειμαι ζυμαρι.. παιζει ακομα να μαι καπου αναμεσα....

προσπαθω τοσο καιρο και εχω κανει μια τρυπα στο νερο..και στην διατροφη..και στην ασκηση...

ειναι σαν να μ λεει το σωμα μου.. αφου δεν θα χασω ποτε το λιπος μου και αφου βλεπεις οτι ποτε δεν σφιγγω οοοσος καιρος και να περασει.. τι το παιδευεις???

αισθανομαι πως οτι κανω το κανω τζαμπα γιατι ποτε δεν βλεπω διαφορα

xelashai
30-01-12, 23:40
ααααα...θες ξυλο εσυ απόψε...

eli_din3
30-01-12, 23:42
ααααα...θες ξυλο εσυ απόψε...

:p

συγγνωμη για το πριξιμο.............

marvin
30-01-12, 23:42
δεν ειμαι εγω γιαυτα.....

δεν ειμαι..τελος!

γυμναζω την κοιλια μου και τα ποδια μου εναν ολοκληρο χρονο και το μονο που εχω καταφερει ειναι απο ζελε να αναβαθμιστω σε ζυμαρι. και δεν ξερω καν αν ειμαι ζυμαρι.. παιζει ακομα να μαι καπου αναμεσα....

προσπαθω τοσο καιρο και εχω κανει μια τρυπα στο νερο..και στην διατροφη..και στην ασκηση...

ειναι σαν να μ λεει το σωμα μου.. αφου δεν θα χασω ποτε το λιπος μου και αφου βλεπεις οτι ποτε δεν σφιγγω οοοσος καιρος και να περασει.. τι το παιδευεις???

αισθανομαι πως οτι κανω το κανω τζαμπα γιατι ποτε δεν βλεπω διαφορα

Τιποτα δεν το κανεις τζαμπα Ελινα μας.Ολα θελουν τον χρονο τους.Θα δεις οτι θα σε ανταμειψει το σωμα σου για αυτο που του δινεις.Θελει χρονο επιμονη και υπομονη.Μην τα παρατησεις τωρα.Εδω ειναι που πρεπει να κρατησεις και σου υποσχομαι οτι ολα θα αλαξουν με μαθηματικη ακριβεια.Αρκει να μην τα παρατησεις τωρα.Αν απο ζελε..εγινε ζυμαρι ..ειναι μεγαλη αλλαγη.. δωστου χρονο να καθαρισει .

xelashai
30-01-12, 23:46
δεν ειμαι εγω γιαυτα.....

δεν ειμαι..τελος!

γυμναζω την κοιλια μου και τα ποδια μου εναν ολοκληρο χρονο και το μονο που εχω καταφερει ειναι απο ζελε να αναβαθμιστω σε ζυμαρι. και δεν ξερω καν αν ειμαι ζυμαρι.. παιζει ακομα να μαι καπου αναμεσα....

προσπαθω τοσο καιρο και εχω κανει μια τρυπα στο νερο..και στην διατροφη..και στην ασκηση...

ειναι σαν να μ λεει το σωμα μου.. αφου δεν θα χασω ποτε το λιπος μου και αφου βλεπεις οτι ποτε δεν σφιγγω οοοσος καιρος και να περασει.. τι το παιδευεις???

αισθανομαι πως οτι κανω το κανω τζαμπα γιατι ποτε δεν βλεπω διαφορα

ελα μωρε καμαρι μου μη στεναχωριεσαι...ξερεις ποσες φορες τα εχω πεί εγω αυτα??κι ακομα τα σκεφτομαι πολλες φορες...αλλα προσπαθω να διωξω αυτες τις χαζες σκέψεις γιατι μονο πίσω με πηγαίνουν...
ετσι κι εσυ..θα κανεις υπομονη...τη διατροφουλα σου...τη γυμναστικουλα σου και θα δεις...;)
τιποτα δεν γινεται σε μια νυχτα...με προσπάθεια θα τα καταφερεις...αλλα οποτε σου ερχονται στο μυαλο αυτες οι κακές σκέψεις κάνε ενα φουου..να φύγουν...
εχεις κι εμας να σε στηρίζουμε βρε τυχερούλα...;);)

marvin
30-01-12, 23:46
:p

συγγνωμη για το πριξιμο.............

Ελινα μου γυμναζω τα ποδια μου χρονια και ειναι το πιο χαλια σημειο πανω μου για μενα.Ποτε δεν σταματησα,το εχω δει εγωιστικα..εγω θα νικησω και οχι αυτα.Εγω τα οριζω.Το σωμα σου εσυ το οριζεις,τωρα που σου αντιστεκεται μην το αφηνεις να νικησει.Δεν πριζεις κανεναν,ολοι θελουμε στηριξη καποιες στιγμες.Γιαυτο ειμαστε εδω.

xelashai
30-01-12, 23:47
:p

συγγνωμη για το πριξιμο.............

χαζη..τι συγνώμη??
γιαυτο ειμαστε εδω..

eli_din3
30-01-12, 23:47
ουφ..... με ηρεμησατε καπως... ευχαριστω ρε κοριτσια που τρεξατε ολες να απαντησετε.....:):)

xelashai
30-01-12, 23:51
ουφ..... με ηρεμησατε καπως... ευχαριστω ρε κοριτσια που τρεξατε ολες να απαντησετε.....:):)

ελα βρε χαζο...και την επομενη φορα που θα σκεφτεις να φας κατι που δεν πρέπει..μπες εδω να μας το πεις..
να δουμε?θα τολμήσεις??:P
ελα πλακιτσα..:rolf::rolf:

gym
30-01-12, 23:51
μολις μπηκα σπιτι...
ελινα ηρεμησε...
ελινα πριν απαντησω εχεις κατι να πεις?:green::green:

επισης...να απαντησω ως καλη φιλη η ως κακια γυμναστρια?:green::green:

xelashai
30-01-12, 23:53
μολις μπηκα σπιτι...
ελινα ηρεμησε...
ελινα πριν απαντησω εχεις κατι να πεις?:green::green:

επισης...να απαντησω ως καλη φιλη η ως κακια γυμναστρια?:green::green:

ουπς..την εβαψες...:rolf::rolf:

Stella
30-01-12, 23:54
Kάτσε βρε Ελινάκι γιατί θα με τρελάνεις!
Δεν καταλαβαίνω προς τι το αγχος και η στεναχώρια;
Είσαι μια κοπέλα πολύ αδύνατη, με χαμηλό ποσοστο λίπους (ναι, ναι το 21% δε θεωρείται υψηλό/το φυσιολογικό είναι 20-25%)
και με ένα ωραίο σωμα...τι ζυμαράκια και τέτοια λές;;;;:shock:
Φάε όπως σε κάνει να νοιώθεις καλά και χορτάτη χωρίς να καταπιέζεσαι!
Κανε και τη γυμναστική που σ΄αρέσει ότι και να΄ναι αυτό....βάρη;αερόβιο;τμήματα;
Ότι σ΄αρέσει και σε κάνει να νοιώθεις όμορφα!
Μην σκεφτεσαι τη γυμναστική μονο σαν μέσο για να φτιάξεις σώμα! Το γυμναστήριο είναι η ξεκούρασή μας από όλες τις έγνοιες...είναι η ώρα που επικοινωνούμε απολύτα με το σώμα μας...με κάθε σημείο του...και δε σκεφτόμαστε τις υπόλοιπες εγνοιές μας!

Και επισης επρεπε να σε έχω κοντά μου να δεις εγώ τι έτρωγα σε μέρες που με έπιανε λαιμαργια....τα φιτνες ήταν το 1/10 από όσα έτρωγα...
Και αν θεωρεις ότι έχει προβλημα εσύ που είσαι 52 κιλά....τι να πω και γω που πριν από ένα μηνα επιασα τα 70 και δε με χωραγε τιποτα ....κι όμως το σώμα μου εξακολουθει να μ΄αρέσει και να το αγαπώ και γι΄αυτό προσπαθώ να το βελτιώσω....το ίδιο πρέπει να κάνεις και΄συ!
Να αγαπήσεις το σώμα σου που άλλωστε είναι και πολύ ωραίο!

eli_din3
30-01-12, 23:58
μολις μπηκα σπιτι...
ελινα ηρεμησε...
ελινα πριν απαντησω εχεις κατι να πεις?:green::green:

επισης...να απαντησω ως καλη φιλη η ως κακια γυμναστρια?:green::green:

οτι ειχα να πω το πα..:P
ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ................
σαν κακια γυμναστρια φυσικα..

eli_din3
30-01-12, 23:58
Kάτσε βρε Ελινάκι γιατί θα με τρελάνεις!
Δεν καταλαβαίνω προς τι το αγχος και η στεναχώρια;
Είσαι μια κοπέλα πολύ αδύνατη, με χαμηλό ποσοστο λίπους (ναι, ναι το 21% δε θεωρείται υψηλό/το φυσιολογικό είναι 20-25%)
και με ένα ωραίο σωμα...τι ζυμαράκια και τέτοια λές;;;;:shock:
Φάε όπως σε κάνει να νοιώθεις καλά και χορτάτη χωρίς να καταπιέζεσαι!
Κανε και τη γυμναστική που σ΄αρέσει ότι και να΄ναι αυτό....βάρη;αερόβιο;τμήματα;
Ότι σ΄αρέσει και σε κάνει να νοιώθεις όμορφα!
Μην σκεφτεσαι τη γυμναστική μονο σαν μέσο για να φτιάξεις σώμα! Το γυμναστήριο είναι η ξεκούρασή μας από όλες τις έγνοιες...είναι η ώρα που επικοινωνούμε απολύτα με το σώμα μας...με κάθε σημείο του...και δε σκεφτόμαστε τις υπόλοιπες εγνοιές μας!

Και επισης επρεπε να σε έχω κοντά μου να δεις εγώ τι έτρωγα σε μέρες που με έπιανε λαιμαργια....τα φιτνες ήταν το 1/10 από όσα έτρωγα...
Και αν θεωρεις ότι έχει προβλημα εσύ που είσαι 52 κιλά....τι να πω και γω που πριν από ένα μηνα επιασα τα 70 και δε με χωραγε τιποτα ....κι όμως το σώμα μου εξακολουθει να μ΄αρέσει και να το αγαπώ και γι΄αυτό προσπαθώ να το βελτιώσω....το ίδιο πρέπει να κάνεις και΄συ!
Να αγαπήσεις το σώμα σου που άλλωστε είναι και πολύ ωραίο!

και εγω ετσι ημουν οσον αφορα το γυμναστηριο..... αν δν πηγαινα δεν αντεχα... ανυπομονουσα να παω... περνουσα τελεια... αλλα τον τελευταιο καιρο εχω αγχωθει..

Stella
31-01-12, 00:07
Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι...για σκέψου λίγο σήμερα το βράδυ που θα ξαπλώσεις όλα αυτά που σου είπαμε....;)

xelashai
31-01-12, 00:09
και εγω ετσι ημουν οσον αφορα το γυμναστηριο..... αν δν πηγαινα δεν αντεχα... ανυπομονουσα να παω... περνουσα τελεια... αλλα τον τελευταιο καιρο εχω αγχωθει..
αν θες να το συζητησουμε παμε στο τοπικ γιατι στο καναμε το ημερολογιο...
και γιατι αγχώνεσαι κυρια μου???

eli_din3
31-01-12, 00:15
αν θες να το συζητησουμε παμε στο τοπικ γιατι στο καναμε το ημερολογιο...
και γιατι αγχώνεσαι κυρια μου???

δεν με νοιαζει..και αυτα μερος του ημερολογιου ειναι στην ουσια. θα τα διαβαζω καποια στιγμη και θα γελαω...

αγχωνομαι με ολα αυτα..... με τα βαρη..με τις ασκησεις..με την ενταση.. με την συχνοτητα.. με το οτι κανω τοσο καιρο και δεν βλεπω διαφορα... με το οτι δεν μπορω να φαω λιγη σοκολατιτσα μια φορα στ τοσο...με το αν θα προλαβω να χω βελτιωση μεχρι το καλοκαιρι... με το οτι δν μαρεσει το σωμα μου.. με το ποσοστο λιπους...με οοολα..

xelashai
31-01-12, 00:22
δεν με νοιαζει..και αυτα μερος του ημερολογιου ειναι στην ουσια. θα τα διαβαζω καποια στιγμη και θα γελαω...

αγχωνομαι με ολα αυτα..... με τα βαρη..με τις ασκησεις..με την ενταση.. με την συχνοτητα.. με το οτι κανω τοσο καιρο και δεν βλεπω διαφορα... με το οτι δεν μπορω να φαω λιγη σοκολατιτσα μια φορα στ τοσο...με το αν θα προλαβω να χω βελτιωση μεχρι το καλοκαιρι... με το οτι δν μαρεσει το σωμα μου.. με το ποσοστο λιπους...με οοολα..

ελα να τα πάρουμε ενα ενα..
με τα βαρη..με τις ασκησεις..με την ενταση.. με την συχνοτητα..μα γιατι σε αγχώνουν αυτα? εχεις το προγραμματακι σου,το ακολουθεις?αν το ακολουθεις ποιο το προβλημα?
θα μαθεις σωστα την τεχνικη και σιγα σιγα θα ανεβαίνεις και επίπεδο βρε χαζουλα

eli_din3
31-01-12, 00:24
ελα να τα πάρουμε ενα ενα..
με τα βαρη..με τις ασκησεις..με την ενταση.. με την συχνοτητα..μα γιατι σε αγχώνουν αυτα? εχεις το προγραμματακι σου,το ακολουθεις?αν το ακολουθεις ποιο το προβλημα?
θα μαθεις σωστα την τεχνικη και σιγα σιγα θα ανεβαίνεις και επίπεδο βρε χαζουλα

το θεμα ειναι πως ειναι και περιοδος εξεταστικης και δεν μπορω να το ακολουθω οσο θελω..και αυτο ειναι το χειροτερο..επισης ειμαι σιγουρη οτι ολα τα κανω λαθος

xelashai
31-01-12, 00:29
το θεμα ειναι πως ειναι και περιοδος εξεταστικης και δεν μπορω να το ακολουθω οσο θελω..και αυτο ειναι το χειροτερο..επισης ειμαι σιγουρη οτι ολα τα κανω λαθος

προεχει η εξεταστικη!λιγες μερες ειναι..θα περασουν..αμεσως μετα αν το θελεις θα αφιερωνεις περισσοτερο χρονο στην γυμναστικουλα σου..
οσο για την τεχνικη..ελα δεν το πιστευω...και παλι ομως οτι θελεις να ρωτας..την ελένη..τα κορίτσια..οχι εμένα:P..μπορεις να βρεις βιντεακια να δεις την τεχνικη

xelashai
31-01-12, 00:37
και συνεχίζουμε...
το οτι δε βλεπεις διαφορά...υπομονηηηη..θα δεις..αν και ειμαι σιγουρη οτι εχεις ηδη δει...αλλα θες κανακεμα τωρα τι να σε κάνω??
με το οτι δεν μπορεις να φας σοκολατα...και ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις??η ελένη ειπε οτι μπορουμε απλα ε οχι και καθε μερα..κ οχι κ μεγαλη ποσοτητα..καταλαβαίνεις...δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα βρε και σοκολατα και σωματαρα ε???ολα θα τα τρωμε και με μέτρο..
ενταξει ως εδω?

xelashai
31-01-12, 00:50
με το οτι δεν μου αρεσει το σωμα μου...ναι τωρα κατι μας ειπες..ρωτα με κι εμενα..
ποια γυναικα τα βλεπει ολα τελεια???κυταριτιδες..κοιλιτσες..μπουτακια..κτλ..κτλ..ετσι ειμαστε τι να κανουμε...γκρινιαρες:P
αντε τωρα..δωσε χρονο στο σωμα σου..ξεκολλα λιλο το μυαλο σου απο αυτα..αληθεια αυτες οι σκεψεις δεν σου προσφερουν κατι...και να δεις σε λιγο καιρο πως θα δεις το σωμα σου και θα λες..φτου σου κουκλα μου:P...
αντε παρε κ ενα φιλακι τωρα...39141

eli_din3
31-01-12, 01:28
gym τι εχεις να πεις? γιατι εισαι σιωπηλη? :P

gym
31-01-12, 01:32
νομιζεις...:P:P

eli_din3
31-01-12, 22:48
Πρωινο στις 9μιση 30 γρ μουσλι με 200 γρ γαλα..

Ενδιαμεσο στις 12.. μισο γιαουρτι με μια μπανανα

Στις 2μιση μεσημεριανο... 100 γρ μοσχαρι με 250 γρ λαχανο.... και 1μιση φετα ψωμι... α και 15 γρ φετα...

Εδω τρ εφαγα λιγο γρηγορα αλλα επειδη διαβαζα δεν μπορουσα να περιμενω γιατι δεν μπορουσα να συγκετρωθω..

4μιση :40 γρ ψωμι.. τοστ με 50 γρ κοτατζ και 2 φετες γαλοπ... και μια κουταλιτσα φυστικοβουτηρο για την γευση...

Προπονηση...

15 ζεσταμα ποδηλατο...

-καθισματα.. αλλα χωρις μπαρα γιατι ηταν μεσα στην αιθουσα και ειχε μαθημα.. 4 σετ 1 επι 15.. και τα αλλα 3 επι 12(κλασσιμα τα νιωθα τετρακεφαλο)
-πλιε με 5 κιλα στο χερι..3*15
-προβολες... αλλα δεν τις εκανα προχωρητικες..το ξες το γυμναζιουμ.κ ειδικα τετοια ωρα.. οχι προχωρητικες.. χωρο τις απλες που λεει ο λογος να κανω δεν ειχε.. 10 στο καθε ποδι +10 στο αλλο.. αυτο 3 φορες..στο τελος καθε δεκαδας εμενα για 10 δευτερολεπτο κατω.. απλα....δεν το νιωθα στο ποδι.. με πονουσε μονο η πατουσα :p μονο οταν εμενα κατω το νιωθα... τι εκανα λαθος???

-leg extension 3 σετ... 12 επαναληψεις επι 17,5 κιλα (καταλαθος :P) και τα αλλα με 15 κιλα..
-leg curl 3 επι 12.. 20 κιλα.. και σημερα συνειδητοποιησα οτι εκανα το standing leg curl τοσο καιρο...
-γαμπες.. δεν εκανα στο σμιθ γιατι ντρεπομουν να παω μες τους αντρες..το κανα σε κεινο που καθεσε και πας τσουκ τσουκ πανω κατω τον ασπραγαλο... 4 επι 25... 20 κιλα..

τωρα κοιλια... επειδη στο μονοζυγο δυσκολα..
-εκανα στο στρωμα αυτες http://www.youtube.com/watch?v=EuSRb4X4MCY

αλλα στηριζα και λιγο την μεση για να μη με πονεσει.. 15 επι 3
- και τελος κρις κρος...εκανα 40'' επι 3..αλλα με πονουσε η μεση :/

εε μετα 10 λεπτα ποδηλατο.. και διατασεις..
και γυρναω σπιτι με ΜΙΑ πεινα...δεν ξερεις τι εφαγα..οχι δεν ξερεις τι εφαγα!και τι δεν εφαγα βασικα
λοιποοον
1 γιαουρτι.. 2 παξιμαδακια κρισπιες χωρις ζαχαρη... 1 la vas qui rit..2 φετες γαλοπουλα... 50 γρ καλαμαρι...και 150 μλ γαλα.. τι εχεις να δηλωσεις?

gym
01-02-12, 01:56
πρωτον....δεν εχει ΄΄έιχε αντρες κ ντρεπομουν΄΄ η προπονηση ειναι προπονηση

δευτερον,στα καθισματα παρε ενα παγκο πισω κ λιγο πριν κατσεις σηκωνεσαι κ παλι κατω μπας κ μαθεις την κινηση

τριτον,στην ασκηση για κοιλια προσεχε τη μεση σου...ειμαι σιγουρη οτι κανεις κενο με το στρωμα

τεταρτον,παω να σου τα ψαλλω στο τοπικ μας:green::green:

eli_din3
01-02-12, 01:58
πρωτον....δεν εχει ΄΄έιχε αντρες κ ντρεπομουν΄΄ η προπονηση ειναι προπονηση

δευτερον,στα καθισματα παρε ενα παγκο πισω κ λιγο πριν κατσεις σηκωνεσαι κ παλι κατω μπας κ μαθεις την κινηση

τριτον,στην ασκηση για κοιλια προσεχε τη μεση σου...ειμαι σιγουρη οτι κανεις κενο με το στρωμα

τεταρτον,παω να σου τα ψαλλω στο τοπικ μας:green::green:

τι εννοεις παγκο???

τι εκανα παααλιιιι

gym
01-02-12, 02:21
αστο

παρε μια καρεκλα πχ σπιτι σου κ πριν πας να κατσεις ξανασηκω να μαθεις την κινηση

eli_din3
01-02-12, 13:40
μην τις δει κανεις εκτος απο την γυμμμμ..ντρεπομαιιιι

1/2/12 κιλα 51.7 υψος 1.67.. θα χουμε κ λιπομετρηση τ απογευμα..(τωρα που το το σκευτομαι και η μυικη μου μαζα 41.7 ειναι.. εχω ενα θεμα με το κομμα 7 :P)




τωρα περα απ τν πλακα..οι στοχοι μου δεν ειναι τοσο προχωρημενοι οσο οι δικοι σας :P

-θελω να φυγει αυτο απο πισω.. π ενω ειμαι ισια μεχρι ενα σημειο μετα διπλα απο τον γλουτο πεταει.. που αυτο μου εμφανιστηκε φετος πρωτη φορα.. θεμα διατροφης να φανταστω? (ειρωνεια..μολις εφτιαξα διατροφη εμφανιστηκε)..τελοσπαντων να γινει ομοιομορφο αυτο.. (τα ποδια μ να ξερετε φαινονται πιο λεπτα εδω αποτι ειναι)

-νταξει να γυμναστω γλουτο γιατι οχι μονο ειναι στα πατωματα...αλλα απο τι βλεπετε δεν υπαρχει κιολας καν

-ανω μερος να σφιξει αλλα οχι υπερβολες...

- ε κοιλιτσα θελω... βασικα...ΑΠΑΙΤΩ μετα απο τετοια διατροφη και απο τοσο καιρο κ τοσες ασκησεις να γινει ωραια...αυτα τα απλα :p xaxax

-α επισης θελω εκεινη η γραμμουλα της πλατης να κατεβει πιο κατω.. ραχιαιοι να φανταστω ε?

μα τι ρεαλιστικοι στοχοι θα μου πεις... απλα μιλαω για τους τελικους και μακροχρονιους στοχους μου.. σιγα σιγα

xelashai
01-02-12, 13:50
οχι..οχι ..δεν τις ειδα...
αχχχ...απο που να αρχισω..
ετσι ειναι ο γλουτος που πεφτει στα πατωματα εεεεεε???39291
ναι..ναι το βλεπω...αχχχ

eli_din3
01-02-12, 13:54
οχι..οχι ..δεν τις ειδα...
αχχχ...απο που να αρχισω..
ετσι ειναι ο γλουτος που πεφτει στα πατωματα εεεεεε???39291
ναι..ναι το βλεπω...αχχχ

χ0αχ0α0χ0α λιωνω με τον γερο!!
οι φωτογραφιες με κολακευουν :P
εσυ τσουπρα φωτος δεν εχειιι?? μεχρι και εγω εβαλα :P

kritsinaki!
01-02-12, 13:58
ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΧΗΡΕΣ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ...και να τονισω...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ:turtle::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf::P:P:P ΧΑΧΑΧΧΑΧ

eli_din3
01-02-12, 14:04
ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΧΗΡΕΣ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ...και να τονισω...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ:turtle::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf::rolf::P:P:P ΧΑΧΑΧΧΑΧ

εσυ εισαι κριτσινι..ησυχια :P

eli_din3
01-02-12, 14:09
α ξεχασα και εναν αλλον στοχο.. να μαζευτουν τα πλαινα τα πισω..αυτα

kritsinaki!
01-02-12, 14:19
α ξεχασα και εναν αλλον στοχο.. να μαζευτουν τα πλαινα τα πισω..αυτα

χαχαχχα :P:P:P:P πλαγιους ραχιαιους βαλε στο προγραμμα ντιαρ αν κ αυτα κυριως με την διατροφη φευγουν....:(:(:(

eli_din3
01-02-12, 14:42
χαχαχχα :P:P:P:P πλαγιους ραχιαιους βαλε στο προγραμμα ντιαρ αν κ αυτα κυριως με την διατροφη φευγουν....:(:(:(

αν φευγουν με την διατροφη καλως..γιατι πλαγιους ραχιαους αν εννοεις σε ρωμαικη καρεκλα δεν μπορω λογω μεσης

kritsinaki!
01-02-12, 14:59
αν φευγουν με την διατροφη καλως..γιατι πλαγιους ραχιαους αν εννοεις σε ρωμαικη καρεκλα δεν μπορω λογω μεσης

κ στον ταυρο μπορεις να κανεις θα σε βοηθησει στην μεση παρα πολυ...κ εγω δυσκοκοιλη εχω κ υποφερω...:(:(

eli_din3
01-02-12, 15:27
κ στον ταυρο μπορεις να κανεις θα σε βοηθησει στην μεση παρα πολυ...κ εγω δυσκοκοιλη εχω κ υποφερω...:(:(

εε ταυρος η ρωμαικη δεν ειναι???

gym
01-02-12, 16:00
μην τις δει κανεις εκτος απο την γυμμμμ..ντρεπομαιιιι

1/2/12 κιλα 51.7 υψος 1.67.. θα χουμε κ λιπομετρηση τ απογευμα..(τωρα που το το σκευτομαι και η μυικη μου μαζα 41.7 ειναι.. εχω ενα θεμα με το κομμα 7 :P)

39286

39287


τωρα περα απ τν πλακα..οι στοχοι μου δεν ειναι τοσο προχωρημενοι οσο οι δικοι σας :P

-θελω να φυγει αυτο απο πισω.. π ενω ειμαι ισια μεχρι ενα σημειο μετα διπλα απο τον γλουτο πεταει.. που αυτο μου εμφανιστηκε φετος πρωτη φορα.. θεμα διατροφης να φανταστω? (ειρωνεια..μολις εφτιαξα διατροφη εμφανιστηκε)..τελοσπαντων να γινει ομοιομορφο αυτο.. (τα ποδια μ να ξερετε φαινονται πιο λεπτα εδω αποτι ειναι)

-νταξει να γυμναστω γλουτο γιατι οχι μονο ειναι στα πατωματα...αλλα απο τι βλεπετε δεν υπαρχει κιολας καν ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

-ανω μερος να σφιξει αλλα οχι υπερβολες...ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙς ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΗΝΑΚΙΑ ΜΗΝ ΠΩ ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΣΟΥΣΟΥΡΑΔΑ

- ε κοιλιτσα θελω... βασικα...ΑΠΑΙΤΩ μετα απο τετοια διατροφη και απο τοσο καιρο κ τοσες ασκησεις να γινει ωραια...αυτα τα απλα :p xaxaxΑΣΕ ΜΑς ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙς ΜΕ ΤΕΤΟΙΑΑΑΑΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΙΟΛΑς...ΕΔΩ ΤΡΩς ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΛΕΜΕ....:P:P:P:P:P:P


ΕΛΙΝΑ ΖΕΙς Ε?????

-α επισης θελω εκεινη η γραμμουλα της πλατης να κατεβει πιο κατω.. ραχιαιοι να φανταστω ε?

μα τι ρεαλιστικοι στοχοι θα μου πεις... απλα μιλαω για τους τελικους και μακροχρονιους στοχους μου.. σιγα σιγα

ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ...


ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΛΕΜΕ...απλα θες προπονηση τελος...

eli_din3
01-02-12, 16:03
ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ...


ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΛΕΜΕ...απλα θες προπονηση τελος...

ε τι εχει η διατροφη μου δασκαλα?? 2 φορες εφαγα λιγο καλαμποκακι το βραδυ :P τοσο κακο ειναι? :unsure:

katerina.
01-02-12, 16:45
ε τι εχει η διατροφη μου δασκαλα?? 2 φορες εφαγα λιγο καλαμποκακι το βραδυ :P τοσο κακο ειναι? :unsure:


ετσι οπως σε ακουγα να μιλας νομιζα οτι θα δω κατι τραγικο ...με λιγη προπονηση θα εισαι σουπερ...σουπερ

katerina.
01-02-12, 16:58
μην τις δει κανεις εκτος απο την γυμμμμ..ντρεπομαιιιι

1/2/12 κιλα 51.7 υψος 1.67.. θα χουμε κ λιπομετρηση τ απογευμα..(τωρα που το το σκευτομαι και η μυικη μου μαζα 41.7 ειναι.. εχω ενα θεμα με το κομμα 7 :P)

39286

39287


τωρα περα απ τν πλακα..οι στοχοι μου δεν ειναι τοσο προχωρημενοι οσο οι δικοι σας :P

-θελω να φυγει αυτο απο πισω.. π ενω ειμαι ισια μεχρι ενα σημειο μετα διπλα απο τον γλουτο πεταει.. που αυτο μου εμφανιστηκε φετος πρωτη φορα.. θεμα διατροφης να φανταστω? (ειρωνεια..μολις εφτιαξα διατροφη εμφανιστηκε)..τελοσπαντων να γινει ομοιομορφο αυτο.. (τα ποδια μ να ξερετε φαινονται πιο λεπτα εδω αποτι ειναι)

-νταξει να γυμναστω γλουτο γιατι οχι μονο ειναι στα πατωματα...αλλα απο τι βλεπετε δεν υπαρχει κιολας καν

-ανω μερος να σφιξει αλλα οχι υπερβολες...

- ε κοιλιτσα θελω... βασικα...ΑΠΑΙΤΩ μετα απο τετοια διατροφη και απο τοσο καιρο κ τοσες ασκησεις να γινει ωραια...αυτα τα απλα :p xaxax

-α επισης θελω εκεινη η γραμμουλα της πλατης να κατεβει πιο κατω.. ραχιαιοι να φανταστω ε?

μα τι ρεαλιστικοι στοχοι θα μου πεις... απλα μιλαω για τους τελικους και μακροχρονιους στοχους μου.. σιγα σιγα

ΑΛΦΑΔΙ ...εισαι κοριτσακι δωσε μου τα ποδια και τουςγλουτους σου και παρε οτι θελεις απο μενα....

marvin
01-02-12, 21:15
:weights::weights: αν σκεφτω οτι προχτες προσπαθουσαμε να σε πεισουμε να μην τα παρατησεις ..γιατι εφαγες καλαμοκι και δεν θυμαμαι τι αλλο και ειχες πεσει στα μαυρα πανια....:spank::spank:..Βρε μια χαρα κορμι εχεις....τι κλαιγεσαι....γκρρρρρρρρρρρ!!!!!!

eli_din3
01-02-12, 22:35
:weights::weights: αν σκεφτω οτι προχτες προσπαθουσαμε να σε πεισουμε να μην τα παρατησεις ..γιατι εφαγες καλαμοκι και δεν θυμαμαι τι αλλο και ειχες πεσει στα μαυρα πανια....:spank::spank:..Βρε μια χαρα κορμι εχεις....τι κλαιγεσαι....γκρρρρρρρρρρρ!!!!!!

δεν θελουμε μια χαρα. θελουμε ΤΕΛΕΙΟ! σωστα?

eli_din3
01-02-12, 23:26
Πρωινο στις 12μιση :P 40 γρ μουσλι με 250 μλ γαλα και 1 κουταλιτσα φυστικοβουτηρο

Mεσημεριανο στις 3 120 γρ σαρδελες ψητες... 2 κρισπιες (ειχε τελειωσει το ψωμι) 150 γρ μπροκολο...

και 2 κουταλακια τ γλυκου μαρμελαδα της γιαγιας (ελαα μωρε γυυυμ τι ειναι 2 κουταλιτσες? και η γιαγια μ βαζει ελαχιστη ζαχαρη οταν την φτιαχνει)

Απογευματινο στις 7 παρα 15. 1 γιαουρτι και 1 ξινομηλο. μπαμπατσκο :p ηταν καλε... ισα που χωρουσε στ χερι μου.. προπ....

μιση ωρα αεροβιο..αχ το φχαριστηθηκα... ετρεχα κανα 10λεπτο και δεν ψοφησα (εγω καποτε στα 30'' επεφτα κατω :P)

-Ελξεις 3χ12 με υποβοηθηση 30 κιλα... μου βγηκαν πιο ευκολα απο την αλλη φορα!!
-Καμψεις γυναικειες 3χ10
-Βυθισεις σε καρεκλιτσα 3χ12 (εδω χαλια...πφφ)
- Καμψεις δικεφαλου 3χ13.. 3 κιλα..
-Στρατιωτικες πιεσεις.. (αλλα με αλτηρες) 3 κιλα ..3χ12
-Εκτασεις πλαι 2 κιλα..3 χ 12 καλα εδω οι τελευταιες δεν εβγαιναν παει ο ωμος :P
-Ραχιαιοι 4χ25

Διατασεις. 5 λεπτα αποθεραπεια και αντε γεια..

Και γυρναω που λες σπιτι με ΜΙΑ πεινα....

1)100 γρ τονο με μαρουλι κ 1 κουταλακι γλυκου λαδι
2)60 γρ γιαουρτι
3)1 κρισπιες
4)Μερικα δημητριακα ολικης....

τι εχεις να δηλωσεις?? ρ...δν ξερω..επειδη το βραδινο μου ειναι μετα απο προπονηση σχεδον παντα.. πειναω πολυ και τρωω παρα πολυ.. μηπως ειναι παρα πολλα για βραδυ?? :/

eli_din3
01-02-12, 23:27
επισης λιπομετρηση... 20.5% ..να το χουμε και εδω... ( σε λιγο θα το πω σε ολο το φορουμ:P)

gym
01-02-12, 23:32
εισαι θεα...δεν εχω να πω τιποτα...κ κατεβασμενο λιπος...κ προπονηση ανεβηκες ...φτου φτοου το κοριτσι μας!:clap::clap:

eli_din3
01-02-12, 23:57
εισαι θεα...δεν εχω να πω τιποτα...κ κατεβασμενο λιπος...κ προπονηση ανεβηκες ...φτου φτοου το κοριτσι μας!:clap::clap:

wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ο πρωτος επαινος απο την γυμμμμμμμμμμμμμμμμμμ :D

για το φαι?? δεν ειναι υπερβολη για βραδυ?

Stella
02-02-12, 00:02
Αχ βρε Ελίνα με τα παραπονάκια σου.....:P
Ντε και καλά να σου πούμε κάτι άσχημο...
Που να το βρούμε το άσχημο πάνω σου κοριτσάκι μου.....:unsure:
Άντεεεεεε γκρινιαρούλα!;)
Φάε καλά και κάνε ότι σου λέει η Ελένη!:thumbup:

amst
02-02-12, 01:38
Εμένα μ'αρέσεις! Πολύ...

Αλλά πιο πολύ μ'αρέσουν τα μάτια σου:P:P:P

eli_din3
02-02-12, 01:43
Εμένα μ'αρέσεις! Πολύ...

Αλλά πιο πολύ μ'αρέσουν τα μάτια σου:P:P:P

τ χαμογελο μου?? :P

amst
02-02-12, 01:47
τ χαμογελο μου?? :P


Κι αυτό
κι αυτό!!!!

:P:P:P:P:P

eli_din3
02-02-12, 23:10
Γεια σας καλα μου πλασματα...

Πρωινο στις 12... τι ηθελα και το φαγα.... ειχα δει εδω οτι γινεται ωραιο γιαουρτι με 1 κουταλια κακαο και 1 μελι.. ε το κανω... ντακξει... με το ζορι το φαγα γιατι λυπηθηκα το γιαουρτι..απαισιο..... 2 κουταλιες δημητριακα φιτνες (τελειωσαν τ αλλα γιαυο δεν ειχα τι να φαω σημερα) και 200 μλ γαλα... 1 κουταλακι φυστικοβουτηρο... (ε πρεπει να το κοψω ε)

Μεσημεριανο στις 2μιση.. ομελετα..2 αυγα +2 ασπραδια.. 2 φετες γαλουλα 20 γρ φετα και 100 (ναι εκατο) γραμμαρια μανιταρια.. 1μιση φετα ψωμι...ηρθα και εσκασα ομως ετσι?

Απογευματινο 5μιση μισο γιαουρτι και 1 ξινομηλαρακι....

Ενα εμβολιμο γευμα στις 6μιση.. ενα μικρο αχλαδι..

Στις 8 γυμ..

μιση ωρα αεροβιο....αχ ετρεξα παλι δεκα λεπτακια :D :D το μεταλ τραγουδι να σου ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ πιο γρηγορα... και η φορμα που καποτε σ πατουσε τα πλαινα να σ πεφτει... αχ πλ χαρηκα :P αλλα εκνευριστηκα γιατι ετρεχα με το ενα χερι στν κωλο :P

μετααα.. δεν εκανα τιποτα σημερα ειπα θα ξεκουραστω..εκανα κορμο
.

-15χ3 κοιλιακοι με 6κιλο βαρακι...20 20 20..αλλα μ πονεσε ο αυχενας :S το χα ψηλα το βαρακι βασικα
-3 σετ κοιλιακων με ποδια ψηλα..το ενα 40 ρεπς.. και τα αλλα 2 20..
-μετα εκεινα εκεινες τις γλυκουλες αρσεις... 20 επι 3...
-μετα εκανα κατι κοιλιακους..χμμ ..λοιπον..ξαπλωνεις στο πλαι..εχεις μια μπαλιτσα αναμεσα στ γονατα.. και σηκωνεις και τα 2 ποδια ψηλα... καταλαβες ή λεω βλακειες?? τεεελοιοι κοιλιακοι τους λατρευω.... ε τεσπα.. εκανα 3 σετ απο αυτους... το ενα 40 επαναληψεις και τα αλλα 2 20...
-ραχιαιους.. αυτοι που σηκωνεις λιγο τα ποδια μαζι με τα χερια... 3 σετ.. παλι 40 το πρωτο τα αλλα 20..


βεβαια μολις ειδα τι μ εχεις βαλει γ κορμο και δεν εχει καμια σχεση... αλλα δν ειχα μαζι μ το χαρτακι γιατι εδινα μαθημα πριν και δεν θυμομουν...απο την επομενη φορα θα το χω....τα κανα πολυ χαλια ?? :(


Βραδυνο... μισο γιαουρτι..100 γρ τονο... μισο καροτο...και ενα παξιμαδακι κρισπιες ...εμμ αυτααα

eli_din3
03-02-12, 23:10
Σημερα δεν εφαγα ωραια.......το παρακανα με τους υδατανθρακες.. (κλασσικη)

Πρωινο στις 11μιση 30 γρ δημητριακα ολικης με 200 μλ γαλα συν ενα αυγο

Μεσημεριανο στις 2μιση 300 γρ φασολακια με 50 γρ κοτατζ και 2 φετες ψωμι..ο ναι...2... ελα ερχεται κ το αλλο καλο... λιγη μαρμελαδα της γιαγιας για επιδορπιο..ε δεν αντεξα...

Απογευματινο στις 6... 2 φετες ψωμι 100 γρ γιαουρτι και μια μπανανα

Αεροβιο στις 9 με 9μιση..μιση ωρα..τα δεκα λεπτα τρεξιμο τα αλλα γυρω στο 7-7.4 με εκοψα

Και μετα σπιτι εκανα..

-Καμψεις γυναικειες 3χ10
-Βυθισεις 3χ15... στο ενα σετ σηκωνα και το ενα ποδι στις μισες και το αλλο στις αλλες μισες :P
-Καμψεις δικεφαλου 3χ12 3 κιλα.. ο δικεφαλος σε λιγο θα ανεβει κιλα με κοβω...εκτος αν μ ανεβασεις τις επαναληψεις
-Πιεσεις ωμων 3χ15 3 κιλα.... και ηθελα να κανω και τις πλαινες εκτασεις αλλα δεν μπορω με τρικιλα δεν ανεβαινε το χερι :/
-Ραχιαιοι στο πατωμα με τα ποδαρακια ψηλα.. 4 σετ των 25.. τα 2 τα κανα μαζι για να νιωσει..και τα αλλα χωρια

Ρε τι πεινα ειναι αυτη μετα την προπονηση??? μαλλον δεν πρεπει ν κανω βραδυ γιατι τρωω πολυ μετα...

Βραδινο στις 9μιση με 10 παρακαλω..
130 γρ φιλετο κοτοπουλο..
80 γρ μπροκολο.. και λιγα φιτνες... οχιιι οχιιι δεν σ γραφω γραμμαρια που να χτυπας τον κωλο σ κατω :p
εε ετσι κι αλλιως θα κοιμηθω αργα προβελεται νυχτα διαβασματος...

eli_din3
04-02-12, 20:10
Νταξει ναι..μπραβο Ελινα..οχι..μπραβο... την εκανες ΠΑΛΙ την πατατα....το χω παραξηλωσει τις τελευταιες μερες... πραγματικα ειμαι παρα πολυ θυμωμενη....

Πρωινο....1 αυγο 1 ασπραδι 30 γρ δημητριακα ολικης 200 μλ γαλα....

Δεκατιανο 1 μικρο πορτοκαλι 100 γρ..

Μεσημεριανο 120 γρ φιλετο κοτοπουλο... 150 γρ μπροκολο.... ολα καλα μεχρι εδω..και ερχεται το καλο..ταραταταααμ 2 φετες ο ναι δυο φετες ψωμι.. και 100 κιλα μαρμελαδα της γιαγιας.. ναι ΕΚΑΤΟ ΚΙΛΑ..ορκιστηκα οτι θα φαω μια κουταλια και εφαγα πεντακοσιες.....
φουσκωσα τοσο πολυ που 2 ωρες μετα δεν μπορουσα να παρω καλη ανασα καν...δεν μπορουσα να ανασανω λεμεεε..μετα απ 2-3 ωρες αρχισα να ανασαινω παλι κανονικα... αλλα ημουν τουρλα.. μα περασαν 5 ωρες και δεν πεινουσα....

ε τρελενομαι παω δινω μαθημα φευγω αρων αρων γυμ...

-45 λεπτα διαδρομο...αρχισα με κλιση 5 και σταδιακα το πηγα 7 και στο τελος 10.... 20 λεπτα τρεξιμο στο 9 (τα δεκα συνεχομενα τα αλλα χωριστα) και τα υπολοιπα 25 λεπτα περιπου στο 7 με 7.4.... 500 κατι θερμιδες ελεγε..τωρα εκαψα δεν ξερω...ερχομαι και λιωνω.. αλλα οχι...ΟΧΙ...θα κανω ποδια..

-Καθισματα 4 επι 15... νομιζω βρηκα το κλικ που θα με κανει να νιωσω γλουτο..τον ενιωσα να ενεργοποιειται... ουτε να τραβαει ουτε να καιει.. απλα να κανει το τσακ που νομιζεις πως ισως βρηκες το σωστο σημειο....τελικα ολα θεμα ενος κλικ πιο πανω/πιο κατω/πιο δεξια/πιο αριστερα/πιο κει/πιο διαγωνια ειναι παντως... χαρμοσυνο νεο αυτο..να και κατι καλο...

-Πρεσσα... οσο πιο ψηλα γινεται τα ποδια να ακουμπαει μονο η φτερνα και καραανοιχτα 3χ12 ..εβαλα 20 κιλα μονο γιατι πρωτη φορα πατουσα τοσο πολυ μονο την φτερνα και το αλλο να αιωρειται... δεν ενιωσα γλουτο παρεπιπτοντως εδω...κλασσικα ο τετρακεφαλος να ωρυεται

-Πλιε 3χ15 με 5 κιλα βαρακι...
-Προβολες 20 χ 3.. καλα αυτο δεν το νιωθω καθολου τοπικα..απλα μετα απο ενα σημειο μου κουραζει τα κοκαλλα...λεω να βαλω βαρακια εδω

-Leg extension 3x12 15 κιλα

-Leg curl 12x20 κιλα... 12χ25 κιλα.. 12χ20 κιλα...

-Και τωρα ερχεται το χαρμοσυνο γεγονος...........αποφασισα λεω αντε να κανω και μια γεφυρα... και εκανα 4χ15 και μετα απο καθε τελευταια επαναληψη εμενα και για 15 μικρα σπρωξιματα πανω.. ε στην αρχη κλασσικα... τετρακεφαλος νιωθει.. μια απο τα ιδια λεω μεσα μου...... κ στο 2ο σετ στο τελος στα μικρα πανω.. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΓΛΟΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ...δεν ηθελα να σταματησω.. πραγματικα ΔΕΝ ηθελα να σταματησω οχι αστεια...αν με αφηνες εκει.. πραγματικα θα κανα μεχρι να πεσω κατω το πιστευω...α πολυ μεγαλη χαρα..πολυ μεγαλη... νταξει να πω την αληθεια ξεκ*λοθηκα σημερα στην προπονηση...ημουν λες και με εβγαλες απο το μπανιο στον ιδρωτα μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο αλλα το φχαριστηθηκα....

τωρα βεβαια δεν ξερω τι να φαω μετα απ τα καθεκαστα....:(

eli_din3
04-02-12, 22:09
Τελικα εφαγα ενα γιαουρτι και 40 γρ φιλετο κοτοπουλο..θα κανω αλλο ενα τεταρτακι με εικοσαλεπτο γρηγορο περπατημα(γυρω στο 7).. θα παω σ ενα σπιτι και θα το εκμεταλλευτω για να περπατησω.... ειπα να μην ερθουν να με παρουν.. που φθασαμε...

gym
04-02-12, 23:55
Νταξει ναι..μπραβο Ελινα..οχι..μπραβο... την εκανες ΠΑΛΙ την πατατα....το χω παραξηλωσει τις τελευταιες μερες... πραγματικα ειμαι παρα πολυ θυμωμενη....

Πρωινο....1 αυγο 1 ασπραδι 30 γρ δημητριακα ολικης 200 μλ γαλα....

Δεκατιανο 1 μικρο πορτοκαλι 100 γρ..

Μεσημεριανο 120 γρ φιλετο κοτοπουλο... 150 γρ μπροκολο.... ολα καλα μεχρι εδω..και ερχεται το καλο..ταραταταααμ 2 φετες ο ναι δυο φετες ψωμι.. και 100 κιλα μαρμελαδα της γιαγιας.. ναι ΕΚΑΤΟ ΚΙΛΑ..ορκιστηκα οτι θα φαω μια κουταλια και εφαγα πεντακοσιες.....
φουσκωσα τοσο πολυ που 2 ωρες μετα δεν μπορουσα να παρω καλη ανασα καν...δεν μπορουσα να ανασανω λεμεεε..μετα απ 2-3 ωρες αρχισα να ανασαινω παλι κανονικα... αλλα ημουν τουρλα.. μα περασαν 5 ωρες και δεν πεινουσα....

ε τρελενομαι παω δινω μαθημα φευγω αρων αρων γυμ...

-45 λεπτα διαδρομο...αρχισα με κλιση 5 και σταδιακα το πηγα 7 και στο τελος 10.... 20 λεπτα τρεξιμο στο 9 (τα δεκα συνεχομενα τα αλλα χωριστα) και τα υπολοιπα 25 λεπτα περιπου στο 7 με 7.4.... 500 κατι θερμιδες ελεγε..τωρα εκαψα δεν ξερω...ερχομαι και λιωνω.. αλλα οχι...ΟΧΙ...θα κανω ποδια..

-Καθισματα 4 επι 15... νομιζω βρηκα το κλικ που θα με κανει να νιωσω γλουτο..τον ενιωσα να ενεργοποιειται... ουτε να τραβαει ουτε να καιει.. απλα να κανει το τσακ που νομιζεις πως ισως βρηκες το σωστο σημειο....τελικα ολα θεμα ενος κλικ πιο πανω/πιο κατω/πιο δεξια/πιο αριστερα/πιο κει/πιο διαγωνια ειναι παντως... χαρμοσυνο νεο αυτο..να και κατι καλο...

-Πρεσσα... οσο πιο ψηλα γινεται τα ποδια να ακουμπαει μονο η φτερνα και καραανοιχτα 3χ12 ..εβαλα 20 κιλα μονο γιατι πρωτη φορα πατουσα τοσο πολυ μονο την φτερνα και το αλλο να αιωρειται... δεν ενιωσα γλουτο παρεπιπτοντως εδω...κλασσικα ο τετρακεφαλος να ωρυεται

-Πλιε 3χ15 με 5 κιλα βαρακι...
-Προβολες 20 χ 3.. καλα αυτο δεν το νιωθω καθολου τοπικα..απλα μετα απο ενα σημειο μου κουραζει τα κοκαλλα...λεω να βαλω βαρακια εδω
εμ σου κουραζει τα κοκκαλα και καλα λες,εμ θελεις και βαρακια...πφφφφ....μαθε να την κανεις καλα...μαλλον κατι κανεις λαθος παλι!
-Leg extension 3x12 15 κιλα

-Leg curl 12x20 κιλα... 12χ25 κιλα.. 12χ20 κιλα...

-Και τωρα ερχεται το χαρμοσυνο γεγονος...........αποφασισα λεω αντε να κανω και μια γεφυρα... και εκανα 4χ15 και μετα απο καθε τελευταια επαναληψη εμενα και για 15 μικρα σπρωξιματα πανω.. ε στην αρχη κλασσικα... τετρακεφαλος νιωθει.. μια απο τα ιδια λεω μεσα μου...... κ στο 2ο σετ στο τελος στα μικρα πανω.. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΓΛΟΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ...δεν ηθελα να σταματησω.. πραγματικα ΔΕΝ ηθελα να σταματησω οχι αστεια...αν με αφηνες εκει.. πραγματικα θα κανα μεχρι να πεσω κατω το πιστευω...α πολυ μεγαλη χαρα..πολυ μεγαλη... νταξει να πω την αληθεια ξεκ*λοθηκα σημερα στην προπονηση...ημουν λες και με εβγαλες απο το μπανιο στον ιδρωτα μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο αλλα το φχαριστηθηκα....

τωρα βεβαια δεν ξερω τι να φαω μετα απ τα καθεκαστα....:(

θα μου κανεις μια χαρη?ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΜΟΝΟ ΓΛΟΥΤΟ!
να χαιρεσαι το ιδιο και για τα αλλα σημεια σου!


αντεεε!;)

eli_din3
04-02-12, 23:59
θα μου κανεις μια χαρη?ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΜΟΝΟ ΓΛΟΥΤΟ!
να χαιρεσαι το ιδιο και για τα αλλα σημεια σου!


αντεεε!;)

μα τα αλλα μου σημεια τα νιωθω μια χαρα σε καθε ασκηση..αυτος ειναι ελλατωματικος :P

eli_din3
05-02-12, 21:54
Πρωινο στις 1 :P 30 γρ δημητριακα ολικης με 200 μλ γαλα + 1 αυγο +1 ασπράδι

Μεσημεριανο στις 3μιση... 300 γρ φασολια φουρνου χωρις καθολου λαδι..120 γρ μπροκολο 30 γρ κοτατζ και μιση φετα ψωμι...1 κουταλακι γλυκου φυστικοβουτηρο
μια γουλια χυμο.

Απογευματινο 6μιση 1 γιαουρτι 1 πορτοκαλι... 1 γλυκου φυστικοβουτηρο

Στις 8 εκλεψα 2-3 σταφιδουλες απο τα δημητριακα :p

9 η ωρα.. 5 ασπραδια και λιγο καροτο... αυταα

TRIANTAFYLLOU
06-02-12, 05:49
θα ήθελα να πώ με αφορμή αυτό το τόπικ πως οι γυναίκες να μην φοβόσαστε να δίνετε βάση στα βάρη στις μεγάλες μυικές ομάδες και ειδικα στα πόδια , πάντα όμως με σωστή εκτέλεση και καλό ζέσταμα και αποθεραπεία με διατάσεις

τα πόδια με αυτό τον τρόπο και οι γλουτοί , ενώ λογικό να το θεωρείτε σημαντικό σημείο και να θέλετε όσο γίνετε να τα φτάσετε σε υψηλότερα επίπεδα , είναι και σημεία που αν δουλέψετε σωστα με βάρη θα ανταποκριθούν πιο γρήγορα απο κάθε άλλη μυική ομάδα .
μιλάω απο πείρα , θυμάμε μια γυμνάστρια που είχα στο γυμναστήριο για μοντέρνο χορό και ρυθμική , είχε πολύ καλό σώμα και γυμνασμένο με χαμηλό ποσοστό λίπους και πάρα πολυ καλα πόδια , παρ όλα αυτα δεν έκανε βάρη και παραπονιόταν ότι ήθελε να τονώσει τούς γλουτούς , γιατι ενω γυμναζόταν πολλές ωρες με αεροβική και χορό , δεν έκανε βάρη και την είχα πεί να έρχετε λίγο πρίν το μάθημα και 2 φορές την εβδομάδα να κάνει κάποιες ασκήσεις για τα πόδια , όπως μετα το ζέσταμα τετρακέφαλο, μηριαίο , σκουώτ και πρέσα , γύρω στα 40 λεπτα , είχε τρομερή βελτίωση και γρήγορη .

οι γλουτοί εσωτερικα είναι μύς όπως όλοι ,εξωτερικα υπάρχει το λίπος , αλλα είναι μεγάλοι μύς οπότε ανταποκρίνονται καλύτερα με σωστές ασκήσεις όπως πολυ σωστα σας λέει η Ελένη , απ ότι δηλαδή οι μυς του κορμού , που άλλωστε δεν είναι πρωτεύον στόχος σε μια γυναίκα .

οπότε χρησιμοποιόντας αντίσταση με τα βάρη τονίζονται περισσότερο και δίνουν το σχήμα που πρέπει , επίσης όσο και να μεγαλώσουν αυτο δεν είναι κακό γιατι τονίζουν ακόμη περισσότερο και όταν με την διατροφή μειωθεί σταδιακά το λίπος θα δείχνουν τέλεια .

η άσκηση που μπορεί να μπεί μεγάλο βάρος για τα γυναικεία δεδομένα χωρίς να επιβαρυνθεί ο σκελετός , μέση και σπονδυλική στήλη είναι η πρέσα , όπου μπορούμε ρυθμίζοντας με καθοδήγηση το ύψος του πατήματος στο μηχάνημα να δώσουμε μεγαλύτερη έμφαση στούς γλουτούς

αλλα πάντα εκεί δεν είναι κακό να υπάρχει ενα ποσοστό λίπους , είναι θέμα υγείας και να δουλεύει το ορμονικό σύστημα της γυναίκας , αλλα και απο αισθητικής πλευράς με ενα νορμάλ ποσοστό λίπους μια γυναίκα δείχνει πιο όμορφα , απο αγύμναστη και πιο αδύνατη , η απο τελείως στεγνή και μυώδης .
γι αυτο λέμε πως όσο γυμναζόμαστε μπορεί να χάσουμε λίγα έως καθόλου κιλα , παρ όλα αυτα αλλάζει η κατανομή του βάρους και η αναλογία μυών με λ'ίπους , εκτός τις περιπτώσεις γυναικών που κάνουν αγωνιστική δίαιτα και απαιτει πολυ χαμηλά ποσοστα λίπους αλλα αυτα δεν είναι για μακρόχρονο διάστημα , αλλα μόνο για τον αγώνα .

eli_din3
06-02-12, 15:01
θα ήθελα να πώ με αφορμή αυτό το τόπικ πως οι γυναίκες να μην φοβόσαστε να δίνετε βάση στα βάρη στις μεγάλες μυικές ομάδες και ειδικα στα πόδια , πάντα όμως με σωστή εκτέλεση και καλό ζέσταμα και αποθεραπεία με διατάσεις

τα πόδια με αυτό τον τρόπο και οι γλουτοί , ενώ λογικό να το θεωρείτε σημαντικό σημείο και να θέλετε όσο γίνετε να τα φτάσετε σε υψηλότερα επίπεδα , είναι και σημεία που αν δουλέψετε σωστα με βάρη θα ανταποκριθούν πιο γρήγορα απο κάθε άλλη μυική ομάδα .
μιλάω απο πείρα , θυμάμε μια γυμνάστρια που είχα στο γυμναστήριο για μοντέρνο χορό και ρυθμική , είχε πολύ καλό σώμα και γυμνασμένο με χαμηλό ποσοστό λίπους και πάρα πολυ καλα πόδια , παρ όλα αυτα δεν έκανε βάρη και παραπονιόταν ότι ήθελε να τονώσει τούς γλουτούς , γιατι ενω γυμναζόταν πολλές ωρες με αεροβική και χορό , δεν έκανε βάρη και την είχα πεί να έρχετε λίγο πρίν το μάθημα και 2 φορές την εβδομάδα να κάνει κάποιες ασκήσεις για τα πόδια , όπως μετα το ζέσταμα τετρακέφαλο, μηριαίο , σκουώτ και πρέσα , γύρω στα 40 λεπτα , είχε τρομερή βελτίωση και γρήγορη .

οι γλουτοί εσωτερικα είναι μύς όπως όλοι ,εξωτερικα υπάρχει το λίπος , αλλα είναι μεγάλοι μύς οπότε ανταποκρίνονται καλύτερα με σωστές ασκήσεις όπως πολυ σωστα σας λέει η Ελένη , απ ότι δηλαδή οι μυς του κορμού , που άλλωστε δεν είναι πρωτεύον στόχος σε μια γυναίκα .

οπότε χρησιμοποιόντας αντίσταση με τα βάρη τονίζονται περισσότερο και δίνουν το σχήμα που πρέπει , επίσης όσο και να μεγαλώσουν αυτο δεν είναι κακό γιατι τονίζουν ακόμη περισσότερο και όταν με την διατροφή μειωθεί σταδιακά το λίπος θα δείχνουν τέλεια .

η άσκηση που μπορεί να μπεί μεγάλο βάρος για τα γυναικεία δεδομένα χωρίς να επιβαρυνθεί ο σκελετός , μέση και σπονδυλική στήλη είναι η πρέσα , όπου μπορούμε ρυθμίζοντας με καθοδήγηση το ύψος του πατήματος στο μηχάνημα να δώσουμε μεγαλύτερη έμφαση στούς γλουτούς

αλλα πάντα εκεί δεν είναι κακό να υπάρχει ενα ποσοστό λίπους , είναι θέμα υγείας και να δουλεύει το ορμονικό σύστημα της γυναίκας , αλλα και απο αισθητικής πλευράς με ενα νορμάλ ποσοστό λίπους μια γυναίκα δείχνει πιο όμορφα , απο αγύμναστη και πιο αδύνατη , η απο τελείως στεγνή και μυώδης .
γι αυτο λέμε πως όσο γυμναζόμαστε μπορεί να χάσουμε λίγα έως καθόλου κιλα , παρ όλα αυτα αλλάζει η κατανομή του βάρους και η αναλογία μυών με λ'ίπους , εκτός τις περιπτώσεις γυναικών που κάνουν αγωνιστική δίαιτα και απαιτει πολυ χαμηλά ποσοστα λίπους αλλα αυτα δεν είναι για μακρόχρονο διάστημα , αλλα μόνο για τον αγώνα .

πρωτον τιμη μου που γραφεις στο λογκ μου! δευτερον ευχαριστουμε παρα πολυ για τις συμβουλες ! τριτον μαλλον παρεξηγησες..το οτι βαζω πχ 20 κιλα ή 15.. δεν σημαινει οτι τα κραταω χαμηλα επειδη φοβαμαι...τοσα αντεχω :P:P:P xD

TRIANTAFYLLOU
06-02-12, 18:43
πρωτον τιμη μου που γραφεις στο λογκ μου! δευτερον ευχαριστουμε παρα πολυ για τις συμβουλες ! τριτον μαλλον παρεξηγησες..το οτι βαζω πχ 20 κιλα ή 15.. δεν σημαινει οτι τα κραταω χαμηλα επειδη φοβαμαι...τοσα αντεχω :P:P:P xD

απλα επειδη αυτα τα τόπικ τα κοιτάτε περισσότερο γι αυτο έγραψα εδω , επειδη δεν προλαβαίνω να βλέπω όλα τα τόπικ του φόρουμ λόγω έλειψης χρόνου , γι αυτό και πολλες φορές έχω πεί σε παιδια και στούς μόντ , αν χρειαστεί κάπου συγκεκρημένα να πώ την άποψή μου στείλτε ενα μύνημα να το δώ και να γράψω , βοηθάει αυτό επειδη δεν ξέρω τι γίνετε στο φόρουμ σε όλα τα τόπικ , εκτός βέβαια εκεί που κάνουμε μοχαμπέτι και κουβεντολόι :P:P στα χρήσιμα επι του θέματος τόπικ , γιατι αν γράψω κάτι σε πρωσοπικό μήνημα θα το δεί μόνο ένας ενω στο ανοιχτό φόρουμ θα το δούν περισσότεροι
δεν σε παρεξήγησα έκανα αυτό που λένε "σε σένα τα λέω πεθερα για να τ ακούει η νύφη":P:P δηλαδή επειδη επικρατεί μια προκατάληψη με πολλες γυναίκες για τα βάρη και επειδη τέτοια τόπικ τα διαβάζουν , το έγραψα με σκοπό να βοηθήσω σ αυτη την κατεύθυνση .

μάλιστα εσείς απο την φύση σας επειδή έχετε λιγότερους μυς σε σχέση με τούς άντρες , θα βοηθήσετε και τον μεταβολισμό και την τόνωση των μυών άρα και της γραμμής του σώματος με τα βάρη , απλα η αερόβια με την διατροφή θα βοηθήσει στο χαμηλό ποσοστό λίπους

και μην ξεχνάμε πάλι τα γένια μας ευλογάμε γιατι όσο περισσότερες κορμάρες βγαίνετε στην παραλία το καλοκαίρι τόσο καλύτερη εκγύμναση θα προσφέρετε και στα μάτια των ανδρών :turtle::turtle::turtle:

gym
06-02-12, 18:51
απλα επειδη αυτα τα τόπικ τα κοιτάτε περισσότερο γι αυτο έγραψα εδω , επειδη δεν προλαβαίνω να βλέπω όλα τα τόπικ του φόρουμ λόγω έλειψης χρόνου , γι αυτό και πολλες φορές έχω πεί σε παιδια και στούς μόντ , αν χρειαστεί κάπου συγκεκρημένα να πώ την άποψή μου στείλτε ενα μύνημα να το δώ και να γράψω , βοηθάει αυτό επειδη δεν ξέρω τι γίνετε στο φόρουμ σε όλα τα τόπικ , εκτός βέβαια εκεί που κάνουμε μοχαμπέτι και κουβεντολόι :P:P στα χρήσιμα επι του θέματος τόπικ , γιατι αν γράψω κάτι σε πρωσοπικό μήνημα θα το δεί μόνο ένας ενω στο ανοιχτό φόρουμ θα το δούν περισσότεροι
δεν σε παρεξήγησα έκανα αυτό που λένε "σε σένα τα λέω πεθερα για να τ ακούει η νύφη":P:P δηλαδή επειδη επικρατεί μια προκατάληψη με πολλες γυναίκες για τα βάρη και επειδη τέτοια τόπικ τα διαβάζουν , το έγραψα με σκοπό να βοηθήσω σ αυτη την κατεύθυνση .

μάλιστα εσείς απο την φύση σας επειδή έχετε λιγότερους μυς σε σχέση με τούς άντρες , θα βοηθήσετε και τον μεταβολισμό και την τόνωση των μυών άρα και της γραμμής του σώματος με τα βάρη , απλα η αερόβια με την διατροφή θα βοηθήσει στο χαμηλό ποσοστό λίπους

και μην ξεχνάμε πάλι τα γένια μας ευλογάμε γιατι όσο περισσότερες κορμάρες βγαίνετε στην παραλία το καλοκαίρι τόσο καλύτερη εκγύμναση θα προσφέρετε και στα μάτια των ανδρών :turtle::turtle::turtle:

πεστα ρε λιακο πεστα!:bowdown::bowdown:

eli_din3
06-02-12, 22:42
Σημερα εφαγα ΠΟΛΥ ...

Πρωινο στις 11... 45 γρ δημητριακα ολικης και 200 μλ γαλα... 1 αυγο...

Μεσημεριανο στις 2.. 300 γρ φασολαδα (ε αφου μαρεσειιι) 30 γρ κοτατζ.. 1 φετα ψωμι ολικης... καιιι 1 κουταλια φυστικοβουτηρο... τουρμπο μεσημεριανο νταξει :P

Απογευματινο στις 4μιση-5 κρυο σαντουιτς 50 γρ ψωμι 4 φετες γαλοπουλα (ε τι να κανωω) και 60 γρ κοτατζ..

Γυμ.

15 λεπτα τρεξιματακι προθερμανση...
20 λεπτα παουερ πλειτ κοιλια μονο..πω και τι αρσεις και τι πλαινες στηριξεις σανιδες ποδια ψηλα πλαγιους με ποδια ψηλα..οτι θες εκανα ..ενιωσα ειναι η αληθεια...

Και αρχιιιζουμε...

-Ελξεις με υποβοηθηση 30 κιλα..3 χ12.. νιωθω δικεφαλο (ενω εχω λαβη πλατης).τι κανω λαθος ?
-Kαμψεις 3χ12 (γουιιι την προηγουμενη φορα εκανα 10 και την πρωτη 5) αλλα ζοριστηκα αρκετα να πω την αληθεια
-Βυθισεις τρικεφαλου.. καλα τα χερια τα χαν φτησει και εκλεψα λιγο δηλαδη ειχα τα ποδια σχετικα κοντα... 3χ12 (ειναι καλυτερη αυτη η ασκηση ή η πιεσεις??)
-Καμψεις δικεφαλου... 3 κιλα... 3χ12
-Πιεσεις ωμων 3 κιλα 3χ13
-Πλαγιες εκτασεις 3χ12 2 κιλα (καλα αυτη δυσκολη ειναι ε???)
-Ραχιαιοι 4χ25


Βραδινο στις 9.. εε 100 γρ τονο...4 πιρουνιες ρυζι και 1 πιρουνια μπροκολο..αυτααα

eli_din3
07-02-12, 23:40
Στο τελος καθε μερας οταν κανω απολογισμο..ποτε δεν ειμαι ευχαριστημενη......κανω πολλα λαθη γμτ...

Πρωινο 11... 30 γρ βρωμη 1 κουταλακι μικρο μελι...200 μλ γαλα...

Μεσημεριανο 2 Μυδοπιλαφο... 180 γρ μυδια.. 160 γρ ρυζι..ολη η κατσαρολα ειχε 2 κουταλιες της σουπας λαδι.. υπολογιζω να πηρα 10 γρ...(ειχε 4 μεριδες) + 60 γρ κοτατζ.. + μπροκολο κ κουνουπιδι... 1 κουταλακι τ γλυκου φυστικοβουτηρο...

Εμβολιμο γευμα χωνεται στις 3... ενα μικρο πορτοκαλι 100 γρ...

Στις 5 απογευματινο.. απειρο ψωμι... 3 φετες σε βαρος.. τοστ με 4 φετες γαλοπουλα και 20 γρ κοτατζ... 4 αποξηραμενα βερικοκα...

Προπονηση..μιση ωρα αεροβιο.. κλιση 5 %... 5 λεπτα τρεξιμο στο 9.. τα αλλα 7-7.2 και κανα 3-4 λεπτα ακομα τρεξιμο στο 8.8...

-Καθισματα 3χ15... παλι το χασα το σημειο :/
-Πρεσσα 3χ15 20 κιλα..
-Προβολες 20χ3
-Πλιε 3χ15 +6κιλο βαρακι..
-Εκτασεις (αν λεγεται ετσι) 3χ15... μου βαλε 10 κιλα αλλα μου φανηκαν λιγα..
-Leg extension 17μιση κιλα 3χ12
-Leg curl 3x12.. τ πρωτο 20 κιλα..τα αλλα 2 25 κιλα..
-Γεφυρα..4χ15 και σε καθε δεκαπεντε εμενα πανω για 15 μικρα να καινε.... και στο τελος εμεινα για 50 μικρα...και οταν σηκωθηκα...oλα γυρισαν ζαλιστηκα..στηχιχτηκα στο leg curl (:P) αλλα πηγα να πεσω και με κρατησε ενας τυπος...δεν ξερω γιατι ετσι...

Βραδινο στις 10... 6 ασπραδια.. 120 γρ κουνουπιδομπροκολο.. απιρο λαχανο.. 10 γρ ψωμι.. και 3 αποξηραμενα βερικοκα.. παρτα μαλ*ακα ελινα..το πα εγω για τα βερικοκα...

eli_din3
08-02-12, 00:14
α οχι εκτασεις τελικα..εκεινο τεσπα που εισαι στην τροχαλια και πας το ποδι πισω για γλουτο.. αν με πιανννννεις :P

gym
08-02-12, 10:32
προσεχε ρε να μην σκηκωνεσαι αποτομα και ζαλιζεσαι εκτος κ αν το εκανες επιτηδες επειδη ειδες τον μορφονιο!:green::green:

eli_din3
08-02-12, 12:16
προσεχε ρε να μην σκηκωνεσαι αποτομα και ζαλιζεσαι εκτος κ αν το εκανες επιτηδες επειδη ειδες τον μορφονιο!:green::green:

χαχαχαχα τρεληηη.. ναι τν ειδα και ειπα ας γινω ρεζιλι στο μισο γυμ :P

eli_din3
08-02-12, 21:09
Πρωινο στις 10μιιση 40 γρ δημητρ ολικης με 260 μλ γαλα..2 βερικοκα αποξηρ

Μεσημεριανο στις 1μιση ομελετα ενα αυγο +2 ασπραδια με μανιταρια.... και 100 γρ φακη,, και 2 φετες ψωμι...3 αποξηρ βερικοκα

Προπ στις 3
μιση ωρα αεροβιο... και μετα οτι μου χεις βαλει για ανω κορμο....

5 τρωω 1 γιαουρτι 2% και ενα ξινομηλο

Βραδινο 200 γρ φακη... 30γρ philadelphia light και 1 κουταλακι φυστικοβουτηρο (δεν πηρα τπτ απο λιπαρα σημερα μονο οτι ειχε η ομελετα απο τον κροκο και το γαλα το πρω γιαυτο)

Λιγο εφαγα.. αρα επειδη εχω και ολη νυχττα ταξιδι και δεν θα κοιμηθω μαλλον θα φαω και ενα φιλετακι κοτοπουλο σε κανα τριωρο

gym
08-02-12, 21:11
Πρωινο στις 10μιιση 40 γρ δημητρ ολικης με 260 μλ γαλα..2 βερικοκα αποξηρ

Μεσημεριανο στις 1μιση ομελετα ενα αυγο +2 ασπραδια με μανιταρια.... και 100 γρ φακη,, και 2 φετες ψωμι...3 αποξηρ βερικοκα

Προπ στις 3
μιση ωρα αεροβιο... και μετα οτι μου χεις βαλει για ανω κορμο....οταν γραφεις στο λογκ τα γραφουμε ολα κυρια μου.,...

5 τρωω 1 γιαουρτι 2% και ενα ξινομηλο

Βραδινο 200 γρ φακη... 30γρ philadelphia light και 1 κουταλακι φυστικοβουτηρο (δεν πηρα τπτ απο λιπαρα σημερα μονο οτι ειχε η ομελετα απο τον κροκο και το γαλα το πρω γιαυτο)

Λιγο εφαγα.. αρα επειδη εχω και ολη νυχττα ταξιδι και δεν θα κοιμηθω μαλλον θα φαω και ενα φιλετακι κοτοπουλο σε κανα τριωρο

:green:

eli_din3
08-02-12, 21:15
:green:

κυρια μου λειπω ολη μερα..δεν εχω ετοιμασει τιποτα... εχω να κανω μπανιο.. να κανω βαλιτσες.. να παρω τα φαγητα... και δεν προλαβαινω οχι να τα γραψω... ουτε ν τα σκεφτω :p ε ηταν ακριβως ιδια με την τελευταια μερα του ανω κορμου

xelashai
08-02-12, 21:17
στην αλάνα κορίτσια...:P

eli_din3
08-02-12, 21:29
στην αλάνα κορίτσια...:P

??

xelashai
08-02-12, 21:31
??

τιποτα...πλακα εκανα(για την αλάνα με τα χαλίκια..)

gym
08-02-12, 22:03
κυρια μου λειπω ολη μερα..δεν εχω ετοιμασει τιποτα... εχω να κανω μπανιο.. να κανω βαλιτσες.. να παρω τα φαγητα... και δεν προλαβαινω οχι να τα γραψω... ουτε ν τα σκεφτω :p ε ηταν ακριβως ιδια με την τελευταια μερα του ανω κορμου

ε τοτε βουρρρρρρρρρρρρρ για βαλιτσες...(το χειροτερο μου :green:)

eli_din3
17-02-12, 19:28
Αχ :D
Ξυπνησα στις 1μιση-2.. δεν ειχαμε τιποτα για πρωινο γιατι τα χα παρει ολα μαζι μου και τα χα φαει :p επομενως εφαγα 4 κρισπιες χωρις ζαχαρη με 2 la vas qui rit light.. 200 ml γαλα 1,5%.. 2 αποξηραμενα βερικοκα...αυτο. α και ενα αυγουλακι..


3μιση εφαγα 40 γρ δημητριακα ολικης.. και πηγα γυμ..

-30 λεπτα αεροβιο.. επεσα παντως στο τρεξιμο ε... πριν φυγω πιο πλ ωρα αντεχα...
-Ελξεις με υποβοηθηση 30 κιλα 3χ12 (οι ελξεις ρ γμτ με πιανουν δικεφαλο και οχι πλατη..μηπως να κανω τροχαλια??)
-Καμψεις 3χ12 γυναικειες
-Βυθισεις σε καρεκλα 3χ12
-Εδω εβαλα και πιεσεις τροχαλια για τρικεφαλο.. 3χ12 10 κιλα.. ετσι ειχα ορεξη :P
-Δικεφαλος 3χ12 3 κιλα (ειναι καλυτερα καθιστη ή όρθια? νομιζω καθιστη με πονεσαν πιο πολυ)
-Πιεσεις ομων 3 κιλα 3χ12
-Πλαγιες εκτασεις 3χ12 2 κιλα..
-Κοιλιακοι 4χ20 με ποδια ψηλα
-Ραχιαιοι 4χ25

διατασουλες και γεια


Μεσημεριανο στις δεν θυμαμαι αλλα μετα το γυμ... 300 γρ φακες... λιγο κοτατζ.. 1-2 κουταλιες σουπας να ταν... και 1 φετα ψωμι... και 5 γρ φυστικοβουτηρο γ την γευση.. αυταα μεχρι στιγμης

eli_din3
18-02-12, 21:18
Πρωινο στις 1 40 γρ δημητριακα 200 μλ γαλα..

Μεσημεριανο στις 3... 250 γρ φακες.. 1 φετα ψωμι... 40 γρ κοτατζ... 50 γρ καροτο και ενα κουταλακι γλυκου λαδι... 5 γρ φυστικοβουτηρο...2 αποξηρ βερικ


Γυμ...

10 λεπτα διαδρομο ζεσταμα...

-Σκουωτ με δικιλα 3χ15... το νιωσα νομιιιιιιζω γλουτο.. αλλα η μεση ενιωσε αρκετο πονο (η μεση ειναι το μονο σημειο που δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι ο καλος πονος ή ο κακος :unsure::unsure:)

-Προβολες 3χ20 .10 για καθε ποδι στατικες.. νταξει πεθανα

-Πρεσσα 3χ12 20 κιλα..εδω εγκαταλειπει σιγα σιγα ο τετρακεφαλος :P

-Πλιε 12χ3 με πεντακιλο... ηηηηρθε και το τρεμουλο

-Leg extension 17,5 κιλα 3χ12

-Leg curl 25 κιλα 3χ25

-Γεφυρα 4χ15... και στο τελος καθε σετ 15 μικρα πανω...

-Κοιλιακοι με ποδια 90 μοιρες 4χ15...

Απογευματινο 6μιση... 300 γρ γιαουρτι... και 1 ξινομηλο..εε...αυτα...

Και βραδυνο θα φαω.. καμια ομελετα.. 1 κροκος +2 ασπραδια + μανιταρια...αυτααα :)

eli_din3
18-02-12, 22:37
Πρωινο στις 1 40 γρ δημητριακα 200 μλ γαλα..

Μεσημεριανο στις 3... 250 γρ φακες.. 1 φετα ψωμι... 40 γρ κοτατζ... 50 γρ καροτο και ενα κουταλακι γλυκου λαδι... 5 γρ φυστικοβουτηρο...2 αποξηρ βερικ


Γυμ...

10 λεπτα διαδρομο ζεσταμα...

-Σκουωτ με δικιλα 3χ15... το νιωσα νομιιιιιιζω γλουτο.. αλλα η μεση ενιωσε αρκετο πονο (η μεση ειναι το μονο σημειο που δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι ο καλος πονος ή ο κακος :unsure::unsure:)

-Προβολες 3χ20 .10 για καθε ποδι στατικες.. νταξει πεθανα

-Πρεσσα 3χ12 20 κιλα..εδω εγκαταλειπει σιγα σιγα ο τετρακεφαλος :P

-Πλιε 12χ3 με πεντακιλο... ηηηηρθε και το τρεμουλο

-Leg extension 17,5 κιλα 3χ12

-Leg curl 25 κιλα 3χ25

-Γεφυρα 4χ15... και στο τελος καθε σετ 15 μικρα πανω...

-Κοιλιακοι με ποδια 90 μοιρες 4χ15...

Απογευματινο 6μιση... 300 γρ γιαουρτι... και 1 ξινομηλο..εε...αυτα...

Και βραδυνο θα φαω.. καμια ομελετα.. 1 κροκος +2 ασπραδια + μανιταρια...αυτααα :)

+80 γρ καλαμαρι

lila_1
19-02-12, 12:25
10 λεπτα διαδρομο ζεσταμα...

-Σκουωτ με δικιλα 3χ15... το νιωσα νομιιιιιιζω γλουτο.. αλλα η μεση ενιωσε αρκετο πονο (η μεση ειναι το μονο σημειο που δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι ο καλος πονος ή ο κακος :unsure::unsure:)



Κακός είναι
Κάνε οπωδήποτε ζέσταμα πριν στη μέση σου και άλλαξε τη τεχνική σου, θα καταλήξεις με πρόβλημα

Αντί για 10min διάδρομο καλύτερα να κάνεις πιο λειτουργικό ζέσταμα


Εντιτ: Τι εννοείς έκανες με δίκιλα?? Αλτηράκια??

eli_din3
19-02-12, 14:58
Κακός είναι
Κάνε οπωδήποτε ζέσταμα πριν στη μέση σου και άλλαξε τη τεχνική σου, θα καταλήξεις με πρόβλημα

Αντί για 10min διάδρομο καλύτερα να κάνεις πιο λειτουργικό ζέσταμα


Εντιτ: Τι εννοείς έκανες με δίκιλα?? Αλτηράκια??

ποιο ειναι πχ ενα λειτουργικο ζεσταμα?? και πως κανω ζεσταμα στην μεση??

εννοω οτι επειδη τις μπαρες τις εχουν στην αιθουσα και εξω εχουν μονο τις τεραστιες κανω αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=24PeqytTtq4

gym
19-02-12, 15:02
ποιο ειναι πχ ενα λειτουργικο ζεσταμα?? και πως κανω ζεσταμα στην μεση??

εννοω οτι επειδη τις μπαρες τις εχουν στην αιθουσα και εξω εχουν μονο τις τεραστιες κανω αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=24PeqytTtq4

δεν εχουν μονο τις ολυμπιακες....εχουν κ πιο μικρες...στην τελικη παρε την στραβομπαρα κ δοκιμασε...

αλλα εχουν κ πιο μικρες...τις εχω δει...;);)

υ.γ. επισης ειναι πιο δυσκολο τεχνικα ειδικα για σενα να κανεις με τους αλτηρες ψηλα ...καλυτερα χαμηλα διπλα αλλα κ παλι παιζει να ριχνεις πολυ το βαρος σου μπροστα

δοκιμασες αυτο που ειπαμε σπιτι με την καρεκλα/καναπε να μαθεις την κινηση η μπα?

eli_din3
19-02-12, 15:18
δεν εχουν μονο τις ολυμπιακες....εχουν κ πιο μικρες...στην τελικη παρε την στραβομπαρα κ δοκιμασε...

αλλα εχουν κ πιο μικρες...τις εχω δει...;);)

υ.γ. επισης ειναι πιο δυσκολο τεχνικα ειδικα για σενα να κανεις με τους αλτηρες ψηλα ...καλυτερα χαμηλα διπλα αλλα κ παλι παιζει να ριχνεις πολυ το βαρος σου μπροστα

δοκιμασες αυτο που ειπαμε σπιτι με την καρεκλα/καναπε να μαθεις την κινηση η μπα?

ναι το κανω αλλα δεν γινεται η κινηση να ειναι οπως καθεσαι στην καρεκλα ρε... αφου οταν καθεσαι αφηνεσαι τελειως πισω..εδω αν αφεθεις εστω και ελεγχομενα θα πεσεις...


εντιτ.. καλε αφου ρωρησα τον γυμναστη..αν τις εχεις δει πες μου κ μενα που ειναι :P

gym
19-02-12, 15:20
ναι το κανω αλλα δεν γινεται η κινηση να ειναι οπως καθεσαι στην καρεκλα ρε... αφου οταν καθεσαι αφηνεσαι τελειως πισω..εδω αν αφεθεις εστω και ελεγχομενα θα πεσεις...

μα δεν εννοω να αφεθεις...

η κινηση που καθομαστε ειναι η σωστη κινηση για να καταλαβεις πως ειναι το καθισμα

γι αυτο το λεμε και καθισμα

δηλαδη εσυ πηγαινες κ καθοσουν σε μια καρεκλα απλα ??????????????

αυτο με το σκουποξυλο η κατι μια ραβδο απο πισω στην πλατη ψηλα το δοκιμασες?;)

οι μπαρες ηταν στο ρακ πισω πισω...λες να τις πηραν???????και πως κανουν δικεφαλα οσοι δεν μπορουν με ολυμπιακη δηλαδη?
στραβομπαρα παντως εχουν...

οπως και να εχει...πρεπει να μαθεις τεχνικη κ αν δεν κανεις πρακτικη μονη σου δνε θα το πιασεις...

το καθισμα σε καρεκλα που σου λεω ειναι για να προσομοιασεις το σκουωτ οσο μπορεις
εννοειται δεν καθεσαι...λιγο πριν κατσεις σηκωνεσαι
δοκιμασε με ενα σκαμπο...κατι πιο χαμηλο

αλλα να μην ξεπερνανε τα γονατα ποτε μπορστα απο μυτες

eli_din3
19-02-12, 15:23
μα δεν εννοω να αφεθεις...

η κινηση που καθομαστε ειναι η σωστη κινηση για να καταλαβεις πως ειναι το καθισμα

γι αυτο το λεμε και καθισμα

δηλαδη εσυ πηγαινες κ καθοσουν σε μια καρεκλα απλα ??????????????

αυτο με το σκουποξυλο η κατι μια ραβδο απο πισω στην πλατη ψηλα το δοκιμασες?;)

οι μπαρες ηταν στο ρακ πισω πισω...λες να τις πηραν???????και πως κανουν δικεφαλα οσοι δεν μπορουν με ολυμπιακη δηλαδη?
στραβομπαρα παντως εχουν...

δεν αφηνομαι παιδι μου..κανονικα το κανω..απλα νομιζα πως οσο πιο πισω πισω καθεσαι τοσο πιο γλουτος ειναι ενω οσο πιο μπροστα τετρακεφαλος.. δηλαδη το βαρος των ποδιων πρεπει να ναι πισω ή μπροστα? ναι το δοκιμασα και η μαμα μου γελουσε :P αυτη βλεπεις εκανε χρονια βαρη και της φανηκε αστειο :P

gym
19-02-12, 15:26
δεν αφηνομαι παιδι μου..κανονικα το κανω..απλα νομιζα πως οσο πιο πισω πισω καθεσαι τοσο πιο γλουτος ειναι ενω οσο πιο μπροστα τετρακεφαλος.. δηλαδη το βαρος των ποδιων πρεπει να ναι πισω ή μπροστα? ναι το δοκιμασα και η μαμα μου γελουσε :P αυτη βλεπεις εκανε χρονια βαρη και της φανηκε αστειο :P

ναι αλλα οταν κανεις με μπαρα δεν θα εχεις αυτο το πισω να καθησεις...

θα πατας γενικα καλα στο πελμα...εξω στηθος ισια πλατη καμαρωτα θα εισαι...
δοκιμασε στο ανοιγμα των ποδιων...ο καθενας εχει το πατημα του

βρες το δικο σου

κ κανε χωρις μπαρα κ κιλα για να μαθεις...μην πας αμεσως σε κιλα...το προτιμω να μαθεις τεχνικη κ να μην τραυματιστεις παρα να μαθεις λαθος απο την αρχη


δοκιμασε πανω σου...κ πες την μαμα να σου δειξει αφου κανει χρονια βαρη ρε

eli_din3
19-02-12, 15:29
ναι αλλα οταν κανεις με μπαρα δεν θα εχεις αυτο το πισω να καθησεις...

θα πατας γενικα καλα στο πελμα...εξω στηθος ισια πλατη καμαρωτα θα εισαι...
δοκιμασε στο ανοιγμα των ποδιων...ο καθενας εχει το πατημα του

βρες το δικο σου

κ κανε χωρις μπαρα κ κιλα για να μαθεις...μην πας αμεσως σε κιλα...το προτιμω να μαθεις τεχνικη κ να μην τραυματιστεις παρα να μαθεις λαθος απο την αρχη


δοκιμασε πανω σου...κ πες την μαμα να σου δειξει αφου κανει χρονια βαρη ρε

για το καθισμα την ρωτησα και αυτη μου ειπε δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το νιωθεις... μαλλον ειμαι προβληματικη τι να πω :P επισης δεν θελω να ανακατευτει ΚΑΘΟΛΟΥ σαυτο το θεμα η μαμα μου... (εκτος απο το να μαγειρευει xD)

eli_din3
19-02-12, 21:32
Πρωινο στις 2 :P 40 γρ δημητριακα ολικης.. 20 μλ γαλα 1.5% ενα αυγο.

Μεσημεριανο στις 4.. 270 γρ σπανακοριζο με μιση κουταλια σουπας λαδι.. (γκκρρρρ αμαν ρε μαμα :P) 60 γρ κοτατζ και μια φετα ψωμι.. σαλατα λαχανο... 2 αποξηραμενα βερικοκα...

Γυμ στις 5μιση..

30 λεπτα διαδρομος αεροβιο..

-Ελξεις με 30 κιλα υποβοηθηση...3χ12
-Καμψεις γυναικειες.. 3χ15
-Βυθισεις σε καρεκλα 3χ12
-Πιεσεις τροχαλια για τρικεφαλο 3χ12 10 κιλα
-Καμψεις δικεφαλων εναλλαξ καθιστη 3χ12 3 κιλα..
-Πιεσεις καθιστη... 3χ12 3 κιλα..
-Εκτασεις πλαι 3χ12 2 κιλα..αυτες οι εκτασεις...
-Ραχιαιοι 4χ25


Απογευματινο 7μιση.. 130 γρ φιλετο κοτοπουλο και μια φετα ψωμι... σαλατα λαχανο .1 μικρο πορτοκαλι 90 γρ και μικρη μπανανα 100 γρ...

Βραδινο θα φαω 60 γρ φιλετο κοτοπουλο...

eli_din3
20-02-12, 21:08
λαλλαλαλαλαλαλ...σημερα το χε*α στο ψωμι...πηρα ενα καινουριο και το ξεσκισα..το ξεσκισα ομως :(

Πρωινο στις 10μιση 200 μλ γαλα 1,5% 40 γρ δημητριακα ολικης..1 αυγο και ενα ασπραδι...μιση φετα ψωμι

Μεσημεριανο στις 1μιση.. 250 γρ σπανακορυζο.. 1 κουταλακι γλυκου λαδι.... 15 γρ τυρι φετα.. και 2 φερες ψωμι σικαλεως 4076340763 5 γρ φυστικοβουτηρο..

Απογευματινο 4....1 γιαουρτι 2% και 2 φετες ψωμι σικαλεως παλι 4076340763 4076340763

Γυμ...ουτε αεροβιο εκανα πιφ...

Ζεσταμα...
-20 λεπτα κοιλια παουερ πλειτ...ειχα να κανω καιρο κ πεθανα λιγο...
-καθισματα 3χ15
-προβολες 10 καθε ποδι χ3 στατικες..
-πρεσσα..3χ12 20 κιλα...
-πλιε.. 3χ12 με εξακιλο βαρακι...
-λεγκ εξτενσιον 17.5 κιλα... 3χ12...
-λεγκ κερλ... 3χ12 25 κιλα...
-μετα εκανα το glute της technogym 3χ12 το καθε ποδι... 10 κιλα
-γεφυρα... 4χ15.. και 30'' πανω στο καθε τελος του σετ...

αυτα...

Βραδινο.... 1 σκουπ πρωτεινης με 200 μλ γαλα 0% και ενα κρισπιες χωρις ζαχαρη.. πειναω βεβαια αλλα με τοσο ψωμι που εφαγα σημερα δεν τρωω τιποτα αλλο..

lila_1
20-02-12, 21:39
Ελινα, τι σπλιτ κάνεις στη προπόνησή σου...?
Βλέπω κανεις κάθε φορά μία μυική ομάδα?

eli_din3
20-02-12, 21:43
Ελινα, τι σπλιτ κάνεις στη προπόνησή σου...?
Βλέπω κανεις κάθε φορά μία μυική ομάδα?

μου χει βαλει η γυμ κατι σαν κυκλικο .. μια μερα ανω μερος.. μια μερα κατω μερος και το κανω εναλλαξ

lila_1
20-02-12, 21:49
ok:thumbup:

katerina.
20-02-12, 22:00
[QUOTE=eli_din3;521095]Πρωινο στις 2 :P 40 γρ δημητριακα ολικης.. 20 μλ γαλα 1.5% ενα αυγο.

Μεσημεριανο στις 4.. 270 γρ σπανακοριζο με μιση κουταλια σουπας λαδι.. (γκκρρρρ αμαν ρε μαμα :P) 60 γρ κοτατζ και μια φετα ψωμι.. σαλατα λαχανο... 2 αποξηραμενα βερικοκα...

Γυμ στις 5μιση..

30 λεπτα διαδρομος αεροβιο..

-Ελξεις με 30 κιλα υποβοηθηση...3χ12
-Καμψεις γυναικειες.. 3χ15
-Βυθισεις σε καρεκλα 3χ12
-Πιεσεις τροχαλια για τρικεφαλο 3χ12 10 κιλα
-Καμψεις δικεφαλων εναλλαξ καθιστη 3χ12 3 κιλα..
-Πιεσεις καθιστη... 3χ12 3 κιλα..
-Εκτασεις πλαι 3χ12 2 κιλα..αυτες οι εκτασεις...
-Ραχιαιοι 4χ25


Απογευματινο 7μιση.. 130 γρ φιλετο κοτοπουλο και μια φετα ψωμι... σαλατα λαχανο .1 μικρο πορτοκαλι 90 γρ και μικρη μπανανα 100 γρ...

Βραδινο θα φαω 60 γρ φιλετο κοτοπουλο...[/QUOTE

οι ελξεις με υποβοηθηση 30 κιλα πως γινονται???δεν εχω καταλαβει:unsure::unsure::unsure: σε μονοζυγο??

eli_din3
20-02-12, 22:02
[QUOTE=eli_din3;521095]Πρωινο στις 2 :P 40 γρ δημητριακα ολικης.. 20 μλ γαλα 1.5% ενα αυγο.

Μεσημεριανο στις 4.. 270 γρ σπανακοριζο με μιση κουταλια σουπας λαδι.. (γκκρρρρ αμαν ρε μαμα :P) 60 γρ κοτατζ και μια φετα ψωμι.. σαλατα λαχανο... 2 αποξηραμενα βερικοκα...

Γυμ στις 5μιση..

30 λεπτα διαδρομος αεροβιο..

-Ελξεις με 30 κιλα υποβοηθηση...3χ12
-Καμψεις γυναικειες.. 3χ15
-Βυθισεις σε καρεκλα 3χ12
-Πιεσεις τροχαλια για τρικεφαλο 3χ12 10 κιλα
-Καμψεις δικεφαλων εναλλαξ καθιστη 3χ12 3 κιλα..
-Πιεσεις καθιστη... 3χ12 3 κιλα..
-Εκτασεις πλαι 3χ12 2 κιλα..αυτες οι εκτασεις...
-Ραχιαιοι 4χ25


Απογευματινο 7μιση.. 130 γρ φιλετο κοτοπουλο και μια φετα ψωμι... σαλατα λαχανο .1 μικρο πορτοκαλι 90 γρ και μικρη μπανανα 100 γρ...

Βραδινο θα φαω 60 γρ φιλετο κοτοπουλο...[/QUOTE

οι ελξεις με υποβοηθηση 30 κιλα πως γινονται???δεν εχω καταλαβει:unsure::unsure::unsure: σε μονοζυγο??

ναι...εκεινο που ειναι σαν ανσασερακι :P

gym
20-02-12, 23:17
ok:thumbup:

βεβαια η ελινα κανει και τα δικα της...αλλα δε βαριεσαι βρε...τι το εχουμε το προγραμμα?σιγα το πραγμα...ε ελινααααααα?:shock::shock:

πεταμε κ οτι θελουμε οταν εχουμε ορεξη...ετσι μωρε στο κεφι πανω!;););)

eli_din3
20-02-12, 23:21
βεβαια η ελινα κανει και τα δικα της...αλλα δε βαριεσαι βρε...τι το εχουμε το προγραμμα?σιγα το πραγμα...ε ελινααααααα?:shock::shock:

πεταμε κ οτι θελουμε οταν εχουμε ορεξη...ετσι μωρε στο κεφι πανω!;););)

μα οτι μου χεις βαλει το κανωω!! απλα αν εχω ορεξη κανω και αλλα ή δοκιμαζω διαφορα οργανα..κακο ειναι?? :(

gym
20-02-12, 23:26
μα οτι μου χεις βαλει το κανωω!! απλα αν εχω ορεξη κανω και αλλα ή δοκιμαζω διαφορα οργανα..κακο ειναι?? :(

κοιταξε να δεις

οταν βγαινει ενα προγραμμα,υπαρχει ενας χ σχεδιασμος απο πισω...αν εσυ εχεις αντοχες να κανεις και κατι επιλεον,παει να πει οτι μαλλον κατι δεν κανεις καλα και δεν ζοριζεσαι αρκετα...
προσωπικα εχω κανει προπονηση και με 6 σετ συνολο και μετα δεν μπορουσα να βγω απο το γυμναστηριο...
οποτε σκεψου λιγο γενικα το πως δουλευεις και σε τι ενταση

θα μου πεις ...''μα εγω πιεζομαι''
θα σου πω...αυτο το πλατε για κοιλια πως πας κ το κανεις μετα?η πριν?η κατι που ειδα για μηχανημα για γλουτους ενω ηδη πριν εχεις προχωρητικες...
με αλλα λογια...τι να φτουρισει βρε το μηχανημα για γλουτο μπροστα σε σκουωτ και προβολεςςςς?

τεσπα...προσπαθησε να εισαι οσο το δυνατον πιο αφοσιωμενη στα βαρη...απωλεια κιλων δεν θες...θες να αυξησεις μυικοτητα...δεν θα πρηστεις...απλα θα δεσεις πιο πολυ...

eli_din3
20-02-12, 23:31
κοιταξε να δεις

οταν βγαινει ενα προγραμμα,υπαρχει ενας χ σχεδιασμος απο πισω...αν εσυ εχεις αντοχες να κανεις και κατι επιλεον,παει να πει οτι μαλλον κατι δεν κανεις καλα και δεν ζοριζεσαι αρκετα...
προσωπικα εχω κανει προπονηση και με 6 σετ συνολο και μετα δεν μπορουσα να βγω απο το γυμναστηριο...
οποτε σκεψου λιγο γενικα το πως δουλευεις και σε τι ενταση

θα μου πεις ...''μα εγω πιεζομαι''
θα σου πω...αυτο το πλατε για κοιλια πως πας κ το κανεις μετα?η πριν?η κατι που ειδα για μηχανημα για γλουτους ενω ηδη πριν εχεις προχωρητικες...
με αλλα λογια...τι να φτουρισει βρε το μηχανημα για γλουτο μπροστα σε σκουωτ και προβολεςςςς?

τεσπα...προσπαθησε να εισαι οσο το δυνατον πιο αφοσιωμενη στα βαρη...απωλεια κιλων δεν θες...θες να αυξησεις μυικοτητα...δεν θα πρηστεις...απλα θα δεσεις πιο πολυ...

μα κανω :( η απωλεια κιλων που κολλαει???

gym
20-02-12, 23:31
μα κανω :( η απωλεια κιλων που κολλαει???

απλα τα υπενθυμιζω βρε...;)

eli_din3
20-02-12, 23:34
απλα τα υπενθυμιζω βρε...;)

μην υπενθυμιζεις και πολυ γιατι ετσι οπως παω σε λιγο θα χρειαζομαι :p πλεον τρωω ολο το σπιτι ολοι το λενε :P

RAMBO
21-02-12, 16:35
τι γινετε βρε Ελλη?πολυ απο κατω σε εχει παρει...υπομονη θελει

eli_din3
21-02-12, 16:39
τι γινετε βρε Ελλη?πολυ απο κατω σε εχει παρει...υπομονη θελει

Ελίνα... ναι ειμαι λιγο επιρρεπης στις ψυχολογικες μεταπτωσεις θα ελεγα :P..

RAMBO
21-02-12, 16:40
δοκιμασε σοκολατα:green:

xelashai
21-02-12, 16:42
δοκιμασε σοκολατα:green:

επ...σουτ εσυ!ακου σοκολατα...

eli_din3
21-02-12, 16:43
χαχαχα..σοκολατα λεει..μ εκανες και γελασα...

vaggan
21-02-12, 21:35
το σωμα σου ειναι καλο δεν νομιζω οτι πρεπει να αδυνατισεις αλλο απλα μην ξεφευγεις πολυ διατροφικα.

eli_din3
21-02-12, 23:23
το σωμα σου ειναι καλο δεν νομιζω οτι πρεπει να αδυνατισεις αλλο απλα μην ξεφευγεις πολυ διατροφικα.

χμμ..τι εννοεις να μην ξεφευγω?

eli_din3
21-02-12, 23:29
Πρωινο στις 10.. 210 μλ γαλα 1,5% 40 γρ δημητριακα ολικης.. 1 ασπραδι..

Στις 2 μια βλακεια.. μια μπανανα γιατι δεν αντεχα να περιμενω το φαι με αδειο στομαχι...

Μεσημεριανο 2μιση...100 γρ φιλετο κοτοπουλο... μπροκολοκουνουπιδοσαλατα....2 φετες ψωμι σικαλης. (απο αυριο την κοβω την μια φετα υποσχομαι..επιτελους τελειωσε αυτο το ψωμι)..20 γρ κοτατζ.. 5 γρ φυστικοβουτηρο 12 γρ αποξηραμενο ανανα

Απογευματινο 5μιση.. 3 κρισπιες..50 γρ κοτατζ... 1 πορτοκαλι 140 γρ... δεν χορτασα:P

Προπ..

Ζεσταμα..

-Ελξεις 12χ3 30 κιλα υποβοηθηση
-Καμψεις γυναικειες 3χ12
-Βυθισεις σε καρεκλα 3χ12
-Πιεσεις τροχαλια για τρικεφαλι... 3χ12 11 κιλα... την προηγουμενη φορα με το ζορι εβγαιναν 10 και ετρεμα ενω τωρα τα 11 δεν ενιωσα τιποτα δεν μπορω να βρω εξηγηση...
-Δικεφαλο εναλλαξ καθιστη 3χ12 3 κιλα επομενη φορα ανεβαζω κιλα εστω και σε ενα σετ
-Πιεσεις ωμων καθιστη... 3χ12 3 κιλα.. επομενη φορα ανεβαζω κιλα εστω και σε ενα σετ επισης
-Εκτασεις πλαι.. 3χ12 2 κιλα..νομιζω σαυτην την ασκηση δεν θα ανεβω ποτε :P
-Ραχιαιοι 4χ25

20 λεπτα αεροβιο... ηθελα 30 αλλα ειχα γερμανικα..

Αμεσως μετα εφαγα ενα πορτοκαλι 80 γρ και ενα φιλετο κοτοπουλο 100 γρ...(δηλαδη 8 η ωρα)

Και στις 10 εφαγα 150 γρ γιαουρτι 2%..

vaggan
22-02-12, 09:21
χμμ..τι εννοεις να μην ξεφευγω?σε ενα ποστ πιο πανω νομιζω οτι λες οτι τρως πολυ αυτο να προσεξεις κατα τα αλλα εισαι πολυ ενταξει σωματικα αυτη τι στιγμη:thumbup::welcome:

eli_din3
22-02-12, 09:31
σε ενα ποστ πιο πανω νομιζω οτι λες οτι τρως πολυ αυτο να προσεξεις κατα τα αλλα εισαι πολυ ενταξει σωματικα αυτη τι στιγμη:thumbup::welcome:

σε θερμιδες δεν ειναι πολυ... (1400-1500 και προσπαθω να αυξησω σιγα σιγα μεχρι ισοθερμιδικα γιατι ειχα κολλησει τον μεταβολισμο μου) αλλα για το σωμα μου και απο τις 1200 θερμιδες μου φαινεται ΠΟΛΥ...

vaggan
22-02-12, 11:59
στο θεμα των θερμιδων βασισε την διατροφη σου στην πρωτεινη. απαιτουν μεγαλυτερα ποσα ενεργειας για να χωνευθουν απο τους υδατανθρακες παρολο που εχουν τις ιδιες θερμιδες 4 ανα γραμμαριο. με διατροφη υψηλη σε πρωτεινη λογικα θα διχνεις πιο στεγνη με μικροτερη κατακρατηση υδατος αφου θα ριξεις τον υδατανθρακα,και επισης θα νοιωθεις πιο χορτασμενη.

lila_1
22-02-12, 12:32
σε θερμιδες δεν ειναι πολυ... (1400-1500 και προσπαθω να αυξησω σιγα σιγα μεχρι ισοθερμιδικα γιατι ειχα κολλησει τον μεταβολισμο μου) αλλα για το σωμα μου και απο τις 1200 θερμιδες μου φαινεται ΠΟΛΥ...

1400-1500 θεωρώ πως είναι ήδη ισοθερμιδικά για σένα αν κρίνω απο τα κιλά σου και την σωματοδομή σου. Είσαι πολύ αδύνατη-μικροσωμη
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να αυξήσεις παραπάνω τις θερμίδες σου, θα βάλεις λίπος.
Μπορείς να τις αυξήσεις μακροπρόθεσμα και πολύ αργά αν δείς ότι σε παίρνει, αλλά αυτό προυποθέτει αύξηση ποιοτικού βάρους που να υποστηρίζει τις θερμίδες
Και για να μπεί ποιοτικό βάρος, θα χρειαστεί καιρός

vaggan
22-02-12, 12:41
πολυ αδυνατη δεν την βλεπω πιστευω οτι με βαση φωτο που ειδα εχει κανονικα κιλα αλλα αυτο ειναι και στην κριση του καθενος.πιστευω και εγω ομως οτι δεν πρεπει να φυγει πανω απο 1500 θερμιδες.

lila_1
22-02-12, 12:54
είναι αρκετά αδύνατη


Το ότι είναι αδύνατη δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει λίπος vaggan
Είναι 51 κιλά απ ότι γράφει...με 1.67
Αδύνατη (για γυναίκα) σημαίνει κ ότι έχει χαμηλο βάρος, μικρή μυική μάζα, μικρή σωματοδομή κλπ
Δεν νομίζω να υποστηρίζει το σώμα της πάνω από 1400-1500 θερμίδες..

vaggan
22-02-12, 13:27
συμφωνω οτι στα χαρτια(βαση υψους βαρους)θεωρειται αδυνατη αλλα βαση φωτο και καθρεφτη που την βλεπω δεν ειναι πολυ αδυνατη,πιστευω οτι ειναι κανονικη πιο πολυ για εμενα μετραει ο καθρεφτης κα οχι τοσο τα νουμερα. τωρα για τις θερμιδες,θα συμφωνησω 1300 με 1500 το ανωτερο.

lila_1
22-02-12, 13:38
συμφωνω οτι στα χαρτια(βαση υψους βαρους)θεωρειται αδυνατη αλλα βαση φωτο και καθρεφτη που την βλεπω δεν ειναι πολυ αδυνατη,πιστευω οτι ειναι κανονικη πιο πολυ για εμενα μετραει ο καθρεφτης κα οχι τοσο τα νουμερα. τωρα για τις θερμιδες,θα συμφωνησω 1300 με 1500 το ανωτερο.

Το "κανονικός" είναι πολύ υποκειμενικό κ πάει ανάλογα με την αντίληψη του καθενός
Τα χαρτιά κ αριθμοί είναι άχρηστα για να βγάλεις συμπέρασμα στο πόσο όμορφο-συμμετρικό μπορεί να δείχνει ένα σωμα. Αν όμως είναι έγκυρα δίνουν καποια δεδομένα για να βγάλεις ορισμένα ασφαλή συμπεράσματα

Αντικειμενικά έχει νορμάλ επίπεδα λίπους για γυναίκα, μικρότερο βάρος από τη μέση γυναίκα, μικρότερη σωματοδομή από τη μέση γυναίκα και πολύ πιο λεπτό-μικρό κάτω κορμό από τη μέση γυναίκα
Αυτά φαίνονται από τις φωτογραφίες πρωτίστως και έρχονται και οι αριθμοί που τα επιβεβαιώνουν.

Τεσπα δεν έχει κ ιδιαίτερη σημασία.
για τις θερμίδες συζητάμε κ συμφωνούμε όχι πάνω απο 1500

vaggan
22-02-12, 13:59
βασικα συμφωνουμε απλα δεν την βρισκω πολυ αδυνατη ασχετως μυικης μαζας και σκελετικης κατασκευης αυτο που βλεπω το θεωρω κανονικο.βεβαια εσενα η λεξη πολυ αδυνατη μπορει να σου δημιουργει αλλη εικονα στο μυαλο σου εμενα μου προκαλει κατι πολυ ασχημο και αχαρο

lila_1
22-02-12, 14:07
ναι συμφωνοι..
Ας πούμε "λεπτή" που δεν έχει αρνητική χροιά

eli_din3
22-02-12, 14:46
χαχαχαχα...ενταξει??? καταληξαμε? :P

vaggan
22-02-12, 15:34
slim not skinny :toast::toast::welcome:

eli_din3
22-02-12, 16:12
ωραια..ας πω και εγω τωρα την γνωμη μου... καλα κιλα...οχι πολλα..ουτε πολυ λιγα.... σωμα με ταση για λιπος και λιγους μυες... κερδιζει δυσκολα μυς.. και αν δεν ασκειται.... ας μη το συζητησουμε καλυτερα...γενικα εχω μια ταση προς αυτο που λεμε "ζυμαρακι"... πιστευω οτι θα δω αργα σε σχεση με αλλα σωματα διαφορες

vaggan
22-02-12, 16:22
ωραια..ας πω και εγω τωρα την γνωμη μου... καλα κιλα...οχι πολλα..ουτε πολυ λιγα.... σωμα με ταση για λιπος και λιγους μυες... κερδιζει δυσκολα μυς.. και αν δεν ασκειται.... ας μη το συζητησουμε καλυτερα...γενικα εχω μια ταση προς αυτο που λεμε "ζυμαρακι"... πιστευω οτι θα δω αργα σε σχεση με αλλα σωματα διαφορεςσε εσενα μια χαρα διχνουν αυτα τα κιλα σε μια φιλη μου ειναι 52 κιλα ιδιο υψος με εσενα διχνει πολυ ασχημα γιαυτο θεωρω οτι ο σωματοτυπος παιζει μεγαλο ρολο νομιζω οτι το 99 τις 100 των γυναικων εχει ταση προς αυτο που λες ζυμαρακι γνωμη μου ειναι οτι υποτιμας τον εαυτο σου.

lila_1
22-02-12, 16:37
Οι γυναίκες κερδίζουν δύσκολα μυς ούτως η άλλως
Πως κατέληξες σ αυτό το συμπέρασμα με ένα-δύο μήνες προπόνησης?

Ετσι εύκολο είναι να φτιάξεις μυικότητα νομίζεις?