PDA

Επιστροφή στο Forum : chelsea's log!



chelsea7
17-01-12, 15:02
Καλησπέρα παιδιά,

Θα ηθελα τη βοηθεια σας στο προγραμμα μου. ειμαι 1,82 υψος και 81 κιλα γενικα ο σωματοτυπος μου ειναι πλαδαρος καθολου σφικτος με τα παχακια μου στην περιοχη της κοιλιας.
αυτο που θελω ειναι να εχω λιγο περισοτερο ογκο και full γραμμωση. το εβδομαδιαιο προγραμμα γυμναστικης που έχω αρχισει εδω και 2 μηνες ειναι δευτερα bodypump 1 ωρα τριτη βαρη και στο τελος μιση με 45 λεπτα body attack και παρασκευη 1 ωρα body pump, η διατροφη μου ειναι η εξης
Πρωινο: βρωμη με γαλα και 1 scoop whey
δεκατιανο: φρουτο με γιαουρτι ή τοστ με τονο
μεσημεριανο: κοτοπουλο ή μπιφτεκι (αντι για ψωμι στο ζυμωμα χρησιμοποιω βρωμη) ή σολομο ή τονο με αγριο (μαυρο ρυζι) και μια φορα τη βδομαδα οσπρια με λιγο φετα τυρι και παντα μια σαλατα με λαχανικα (μπροκολο πιπεριες μανιταρια ψητα στον ατμο ι στο φουρνο) + λιγο ελειολαδο
απογευμα: ενα φρουτο (πριν την προπονηση εαν παω)
μεταπροπονητικο: 1 scoop whey me 1 scoop δεξτροζη
βραδυνο: κοτοπουλο ή τονο ή μπιφτεκι με σαλατα και λιγο λαδι
μιση ωρα πριν τον υπνο σε ημερα προπονησης: 1 scoop πρωτεινη

να προσθεσω οτι μεσα στην μερα πινω 3-4 φλυτζανια πρασινο τσαι και τα σαβατοκυριακα 1 φλυτζανι συνδιασμο μαυρο με πρασινο τσαι και πολυ νερο
οπως σας ειπα και στην αρχη δεν φαινονται οι μυς μου γιατι το δερμα μου ειναι πλαδαρο, μετα απο 2 μηνες προγραμματος εχω δει μια διαφορα οχι ομως μεγαλη, φοβαμαι μηπως με το body pump οι μυς μου καιγονται και αντι να δυναμωνουν απλα γραμωνω στα κιλα που ειμαι, τι μου προτεινετε εσεις? ευχαριστω εκ των προτερων

chelsea7
21-01-12, 18:06
κανεις δεν μπορει να βοηθησει ?

beefmeup
21-01-12, 18:08
το λογκ ειναι για να καταγραφεις προπονησεις/διατροφη..
αν εχεις αποριες μπορεις να τις ρωτας εδω..
η στα γενικοτερα θεματα για ερωτησεις του φορουμ..

οποτε μαλλον γιαυτο δεν προσεξε κανεις την ερωτηση σου μεσα σε ενα θεμα για καταγραφη προπονησης..

ακυρο μαν,τωρα ειδα το πρωτο σου ποστ..
ισχυει οτι εγραψα για τις ερωτησεις,αγνοεις τα υπολοιπα...:P

eli_din3
21-01-12, 23:17
Καλησπέρα παιδιά,

Θα ηθελα τη βοηθεια σας στο προγραμμα μου. ειμαι 1,82 υψος και 81 κιλα γενικα ο σωματοτυπος μου ειναι πλαδαρος καθολου σφικτος με τα παχακια μου στην περιοχη της κοιλιας.
αυτο που θελω ειναι να εχω λιγο περισοτερο ογκο και full γραμμωση. το εβδομαδιαιο προγραμμα γυμναστικης που έχω αρχισει εδω και 2 μηνες ειναι δευτερα bodypump 1 ωρα τριτη βαρη και στο τελος μιση με 45 λεπτα body attack και παρασκευη 1 ωρα body pump, η διατροφη μου ειναι η εξης
Πρωινο: βρωμη με γαλα και 1 scoop whey
δεκατιανο: φρουτο με γιαουρτι ή τοστ με τονο
μεσημεριανο: κοτοπουλο ή μπιφτεκι (αντι για ψωμι στο ζυμωμα χρησιμοποιω βρωμη) ή σολομο ή τονο με αγριο (μαυρο ρυζι) και μια φορα τη βδομαδα οσπρια με λιγο φετα τυρι και παντα μια σαλατα με λαχανικα (μπροκολο πιπεριες μανιταρια ψητα στον ατμο ι στο φουρνο) + λιγο ελειολαδο
απογευμα: ενα φρουτο (πριν την προπονηση εαν παω)
μεταπροπονητικο: 1 scoop whey me 1 scoop δεξτροζη
βραδυνο: κοτοπουλο ή τονο ή μπιφτεκι με σαλατα και λιγο λαδι
μιση ωρα πριν τον υπνο σε ημερα προπονησης: 1 scoop πρωτεινη

να προσθεσω οτι μεσα στην μερα πινω 3-4 φλυτζανια πρασινο τσαι και τα σαβατοκυριακα 1 φλυτζανι συνδιασμο μαυρο με πρασινο τσαι και πολυ νερο
οπως σας ειπα και στην αρχη δεν φαινονται οι μυς μου γιατι το δερμα μου ειναι πλαδαρο, μετα απο 2 μηνες προγραμματος εχω δει μια διαφορα οχι ομως μεγαλη, φοβαμαι μηπως με το body pump οι μυς μου καιγονται και αντι να δυναμωνουν απλα γραμωνω στα κιλα που ειμαι, τι μου προτεινετε εσεις? ευχαριστω εκ των προτερων

και εγω ετσι ειμαι με το δερμα που λες κτλ..ελπιζω να παρουμε απαντηση