PDA

Επιστροφή στο Forum : 1,3 Dimethylamylamine (Primaforce)



beefmeup
17-01-12, 22:51
38111



1,3 Dimethylamylamine 20mg

στις 2 καπς(40 μιλι) ειναι πολυ τουμπανο...
φοβερη ενεγεια,κ φοκους μεσα στην προπονα..
απλα να σημειωσω οτι απο την ωρα ληψης του αργησε λιγο να μιε πιασει καλα..περιπου +1 ωρα..
κ απο ενεργεια,μου εδωσε κ για πολυ ωρα μετα την προπονηση..
ωραιο προιον,που δεν ειχε τυχει να δοκιμασω μονο του παρα μονο μεσα σε διαφορα prewo..
θα το παρω σιγουρα καποια στιγμη μιας κ τωρα απλα το δοκιμασα σαν δειγμα..

primordial
18-01-12, 16:45
Το δοκίμασες μόνο του ή σε στακάρισμα με caffeine?
Το θεωρώ πολύ καλό για την δουλειά που προρίζεται, αλλά είναι τόσα τα αρνητικά σχόλια σχετικά με τα sides που έχει, τα οποία με αποτρέπουν από το να το εντάξω στα συμπληρώματά μου. Προσπαθώ ακόμα κ στα prework που χρησιμοποιώ, να απουσιάζει από την λίστα των συστατικών τους. Είδομεν...;)

assos
19-01-12, 02:12
Το χρησιμοποιώ από αρχές Σεπτέμβρη.
Τα αποτελέσματα είναι όπως τα λέει ο beefmeup, απλά μετά από 2-3 μήνες χρειάζεται διακοπή ενός μήνα γιατί το συνηθίζει το σώμα.
Δεν έχω καμία άλλη παρενέργεια.

beefmeup
19-01-12, 12:37
Το δοκίμασες μόνο του ή σε στακάρισμα με caffeine?


μπα οχι μονο του..
στα 20 δεν με πολυεπιασε,αλλα στα 40 ηταν οκ..
κ να συμπληρωσω κιολας οτι μου εδωσε μια φοβερη αισθηση ενεργητικοτητας για πολλες ωρες μετα..ενδεχομενως οσοι εχετε προβλημε με υπνο να το αποφυγετε απογευματινες ωρες τουλαχιστον σε μεγαλη δοση..

Polyneikos
20-01-12, 22:26
To εχω προμηθευτει και εγω το εν λόγω προιον και εχω δοκιμασει διαφορες παραλλαγες για να δω που παίζω.
Το εχω παρει για stackarισμα μαζί με κιτρουλινη της ιδιας εταιρίας και καψουλες καφεινης των 200.

Οι δοκιμες μου με 2 μγ κιτρουλινη - 20 γρ 1,3 και 200 καφεινης δεν με ενθουσίασε,με μετρια αποτελεσματα.
Το ίδιο και με 400 γρ καφεινης (που μαλλον σε μενα δεν παίζει πολυ μεγαλο ρόλο καθως την εχω συνηθίσει)
Σημερα δεν πήρα καφεινη και αντ΄αυτου πηρα 40 μγ 1,3 και εβγαλα ωραία προπόνηση,μαζί με 4 μγ κιτρουλίνης.
Εκανα ωμους -τρικεφαλα και επειδη ειχα καλο pumping και ενεργεια,εκανα και δικεφαλα.
Αυριο θα παίξω 4μγ κιτρουλίνη , 40 μγ 1,3 και 200 καφεινης.
Αν μου συμβεί κατι,χαρηκα για την γνωριμία :welcome::green:

COBRA_STYLE
20-01-12, 22:47
αχαχα...σχετικα με την κιτρουλινη μαλλον εννοεις σε gr και οχι mg.:green:

luckyseven
20-01-12, 22:49
Αυτή ουσιαστικά είναι διεργετική ουσία την οποία παίρνουμε από το φυτό γεράνιο?

Polyneikos
20-01-12, 22:50
αχαχα...σχετικα με την κιτρουλινη μαλλον εννοεις σε gr και οχι mg.:green:

A ναι,σωστα,2 γρ ειναι:green:

Xxlakis
21-01-12, 14:07
To εχω προμηθευτει και εγω το εν λόγω προιον και εχω δοκιμασει διαφορες παραλλαγες για να δω που παίζω.
Το εχω παρει για stackarισμα μαζί με κιτρουλινη της ιδιας εταιρίας και καψουλες καφεινης των 200.

Οι δοκιμες μου με 2 μγ κιτρουλινη - 20 γρ 1,3 και 200 καφεινης δεν με ενθουσίασε,με μετρια αποτελεσματα.
Το ίδιο και με 400 γρ καφεινης (που μαλλον σε μενα δεν παίζει πολυ μεγαλο ρόλο καθως την εχω συνηθίσει)
Σημερα δεν πήρα καφεινη και αντ΄αυτου πηρα 40 μγ 1,3 και εβγαλα ωραία προπόνηση,μαζί με 4 μγ κιτρουλίνης.
Εκανα ωμους -τρικεφαλα και επειδη ειχα καλο pumping και ενεργεια,εκανα και δικεφαλα.
Αυριο θα παίξω 4μγ κιτρουλίνη , 40 μγ 1,3 και 200 καφεινης.
Αν μου συμβεί κατι,χαρηκα για την γνωριμία :welcome::green:

Προσοχη μονο γιατι εχω διαβασει για μειωση της libido σε εκτεταμενη χρηση....:green:

Mcstefan7
21-01-12, 17:41
Αυτό σε πιάνει πιο πολύ απο καφείνη??Εμένα που η καφείνη μου χαλά τον ύπνο αμα πάρω αυτό θα έχω το ίδιο πρόβλημα??

beefmeup
21-01-12, 17:43
Εμένα που η καφείνη μου χαλά τον ύπνο αμα πάρω αυτό θα έχω το ίδιο πρόβλημα??

μαλλον μεγαλυτερο προβλημα θα χεις..ειναι πιο δυνατο.
αλλα απο την αλλη αν δεν δοκιμασεις,δεν μπορεις να εισαι κ σιγουρος..μπορει να μη σε πιανει τοσο..

Devil
22-01-12, 06:55
Προσοχη μονο γιατι εχω διαβασει για μειωση της libido σε εκτεταμενη χρηση....:green:

οχι ακριβως... απλα η 1,3 dimethylamylamine προκαλει αγγειοσυστολη..... οποτε μπορει να ''μειωσει'' την ροη του αιματος σε καποια ''σημεια'':green:

salpas18
23-02-12, 22:09
polyneikos συγνώμη για το θέμα που το κλείδωσες δεν το ήξερα ότι υπάρχει και άλλο θέμα εάν είναι αυτό εδώ ποσταρο εδώ την μετάφραση αν έκανα πάλι γκάφα δεν ξανά ποσταρο συγνώμη!

DMAA τράβηξε τα προϊόντα από τα ράφια βάση
Με τον R. Anderson, Jon - συγγραφέας Προσωπικό
Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη 29 Δεκέμβρη 2011 11:23:38 EST
Το Υπουργείο Άμυνας έχει παραγγείλει ένα τέλος στην επί της βάσης των πωλήσεων του αριθμού των συμπληρωμάτων δημοφιλή προπόνηση με στρατιωτική buffs γυμναστήριο, την ανησυχία του για δυνητικά σοβαρές παρενέργειες ενός βασικό συστατικό, DMAA. Πάνω από μια ντουζίνα προϊόντα που περιέχουν DMAA έχουν yanked από on-base καταστήματα.

Αρχικά πωλούνται ως ρινικό αποσυμφορητικό, DMAA είναι εισηγμένη στο ετικέτες με τα συστατικά, όπως 1,3-dimethylamylamine ή γεράνι εκχύλισμα, σύμφωνα με τη συμπλήρωση GNC λιανοπωλητή. DMAA διατίθεται στην αγορά ως τα πάντα, από μια ενέργεια ενισχυτή σε ένα θαύμα για την απώλεια βάρους. Ωστόσο, ο στρατός ανησυχεί η ουσία ενδέχεται να συνέβαλαν στους θανάτους δύο στρατιωτών που είχαν καρδιακή προσβολή κατά τη διάρκεια της φυσικής άσκησης, μετά τη χρήση προϊόντων DMAA, καθώς και τις περιπτώσεις των τριών στρατιωτών και δύο πεζοναύτες που κατέρρευσε κατά τη διάρκεια έντονης άσκησης.

ΣΧΕΤΙΚΉ ΑΝΆΓΝΩΣΗ

Εργαστήριο βρίσκει ψευδείς ισχυρισμούς στις ετικέτες συμπλήρωμα

Τα προϊόντα που τραβήχτηκαν εν αναμονή της επανεξέτασης των δυνητικά σοβαρές παρενέργειες. Η αναθεώρηση δεν θα είναι πλήρης τουλάχιστον μέχρι τα τέλη Μαρτίου. Οι υπάλληλοι δεν απαγορεύει στρατευμάτων από τη χρήση των προϊόντων.

Επικαλούμενη ανησυχίες για την προστασία της ιδιωτικής ζωής, ο στρατός δεν έχει κυκλοφορήσει τα ονόματα των στρατευμάτων », τι τα προϊόντα που χρησιμοποιούσαν, πόσο είχαν ληφθεί ή άλλους παράγοντες που μπορεί να έχουν συμβάλει με τα γεγονότα.

"Αυτά τα προϊόντα είναι νόμιμα και ουσίες, όπως μέχρι σήμερα, καμία σχέση μεταξύ τους και DMAA ιατρικές παθήσεις που αναφέρθηκαν από τη στρατιωτική ιατρική παρόχους έχει επικυρωθεί επιστημονικά από εμάς", δήλωσε ο εκπρόσωπος του Υπουργείου Άμυνας Πέτρος Τάφοι. «Υπουργείο Άμυνας ζήτησε ότι τα προϊόντα να μεταφερθούν από τα ράφια ως προληπτικό μέτρο."

DMAA DE-ΡΆΦΙ

Ο Οργανισμός Άμυνας Logistics διέταξε όλα τα προϊόντα που περιέχουν 1,3-dimethylamylamine από τα ράφια βάση, συμπεριλαμβανομένων:

• USPlabs Jack3d

• USPlabs OxyElite Pro

• Nutrex Lipo Έρευνα-6 Μαύρο (και το δικό του)

• Nutrex Lipo-6 Μαύρο Ultra Concentrate (και το δικό του)

• Nutrex HEMO οργή-Μαύρο

• iSatori PWR

• MuscleTech NeuroCore

• Muscletech HydroxyStim

• Φαρενάιτ Διατροφή Lean EFX

• Napalm Πολέμου μυών

• Blast νιτρικό SNI

• Χυμός Βιορυθμός SSIN

• MuscleMeds Code Red

• SEI μεθυλεξ 4,2

• Διατροφή Spirodex Γάσπαρη

DLA είχε δηλώσει ότι η χειροβομβίδα και Πυροκροτητής Θέρμο Εμπρησμός ΧΑΡΤΗΣ επίσης τραβήχτηκαν αλλά επειδή διαπιστώθηκε ότι τα εν λόγω προϊόντα δεν περιέχουν DMAA, και έχουν ήδη επιστρέψει στα ράφια.

Επισημαίνοντας τις πρόσφατες ενέργειες του στρατού, San Bernardino, Καλιφόρνια, κάτοικος Johnnie Pacheco κατέθεσε ταξική δράση αγωγή εναντίον USPlabs maker συμπλήρωμα στο Περιφερειακό Δικαστήριο των ΗΠΑ στις 19 Δεκεμβρίου. Pacheco ισχυρίζεται αρχειοθετήσεις δικαστηρίου ότι η εταιρεία είναι ψευδείς και παραπλανητικές δηλώσεις στο μάρκετινγκ της DMAA συμπληρώματα Jack3d και OxyElite Pro.

"Η μορφή της DMAA [USPlabs] πωλεί τα προϊόντα είναι μια συνθετική μορφή που είναι και παράνομο και επικίνδυνο," διαβάζει καταγγελία Pacheco, ο οποίος δεν δηλώνει ότι Pacheco βλάφθηκε τη λήψη του προϊόντος, ούτε ότι ο ίδιος συνδέεται με την στρατιωτική.

Ούτε Pacheco ούτε στους δικηγόρους του, θα μπορούσε να επιτευχθεί για το σχόλιο από το χρόνο Τύπο.

USPlabs αξιωματούχοι αρνήθηκαν να σχολιάσουν σχετικά με την υπόθεση ή αν είχαν κανένα λόγο να πιστεύουν ότι ένα από τα δύο στρατιώτες που έχασαν τη ζωή τους είχαν τα προϊόντα τους.

"Το μόνο που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή είναι ότι είμαστε από την ασφάλεια των προϊόντων μας», δήλωσε ο εκπρόσωπος του Τζακ USPlabs Deschauer.

Στελέχη της εταιρείας επισημαίνουν σε πέντε κριτές μελέτες που δημοσιεύθηκαν πρόσφατα από το Πανεπιστήμιο του Μέμφις στο Τενεσί βεβαιώνει την κατάταξη της ασφάλειας του DMAA.

"Σαφώς, δεν υπάρχουν δεδομένα αιτίας-αποτελέσματος" που συνδέει DMAA με οποιαδήποτε προβλήματα υγείας, δήλωσε ο Δρ Ρίτσαρντ Bloomer, επικεφαλής του Αθλητισμού Υγείας του πανεπιστημίου Επιστημών, ο οποίος βοήθησε να οδηγήσει τις μελέτες και τις διαβουλεύσεις για το στρατό εμπειρογνώμονες σε θέματα υγείας σχετικά με τις επιπτώσεις της DMAA. "Νομίζω ότι το πρόβλημα με κάποιο από αυτά τα συμπληρώματα είναι ότι μπορείτε να πάρετε [άνθρωποι] με δόσεις που υπερβαίνουν κατά πολύ τις τυπικές συστάσεις."

DMAA δόθηκε σε αποκλ του αμερικανικού Οργανισμού κατά της Φαρμακοδιέγερσης τον Αύγουστο, αλλά τα προϊόντα με το σχετικό συστατικό εξακολουθούν να αποτελούν νόμιμο.

Χρηματοδοτήθηκε εν μέρει από USPlabs, μελέτες Bloomer έδειξε ότι DMAA παρέχονται "για την ίδια ανταπόκριση της αρτηριακής πίεσης ως δύο ή τρία φλιτζάνια καφέ."

"Δεν είμαι ένας τεράστιος ανεμιστήρας των διεγερτικών», είπε. "Αλλά η πραγματικότητα είναι ότι χιλιάδες άνθρωποι κάνουν τη χρήση τους. Οι άνθρωποι πρέπει ακριβώς να είναι υπεύθυνος. Όταν είστε υπέρβαροι, υπερτασικοί, υπερβολική άσκηση, όταν δεν είστε πραγματικά εξαρτάται να το κάνουν - αυτό είναι μόνο μια συνταγή για καταστροφή ».

Ο Δρ Γουίλιαμ OBERMEYER, επικεφαλής της έρευνας για την ανεξάρτητη εποπτεύουσα αρχή Εργαστήριο συμπλήρωμα Καταναλωτή, δήλωσε: «πολλά από αυτά πριν από την προπόνηση ενισχυτές," συμπεριλαμβανομένων των DMAA, είναι amphetaminelike ενώσεις που λειτουργούν με παρόμοιο τρόπο σε εφεδρίνη, "αλλά ακριβώς δεν είναι τόσο ισχυρή."

DMAA είναι γνωστό ότι προκαλεί ψευδώς θετικά αποτελέσματα για τη χρήση μεθαμφεταμίνης σε δοκιμές φαρμάκων, αλλά και στρατιωτικοί αξιωματούχοι επιμένουν συνέχεια δοκιμές εμποδίζει τα ψευδώς θετικά ενοχοποιούν μέλη της υπηρεσίας.

Στρατιωτική ηγέτες παίρνουν μια καλύτερη-από-ασφαλή-συγνώμη προσέγγιση.

"Υπήρξαν ευρήματα ότι το συγκεκριμένο συστατικό προκάλεσε σοβαρές αλλαγές σε άτομα όπως η αρτηριακή πίεση, πονοκεφάλους, ζαλάδα, εγκεφαλικό επεισόδιο, κατάθλιψη, καρδιακή αρρυθμία, αφυδάτωση, ρίγη και θανατηφόρα εξάντληση», σύμφωνα με ανακοίνωση του Πολεμικού Ναυτικού.

Μια 22-year-old στρατιώτης πέθανε μετά από την κατάρρευση κατά τη διάρκεια μιας μονάδας λειτουργεί σε βάση στο νοτιοδυτικό αυτό το καλοκαίρι, δήλωσε η Μαρία Tolleson, εκπρόσωπος του Στρατού γενικού χειρουργού. Αυτό το φθινόπωρο, ένα 32-year-old στην ίδια βάση κατέρρευσε μετά από μια δοκιμασία PT, στη συνέχεια, έχασαν τη ζωή τους μετά από ένα μήνα στο νοσοκομείο.

GNC εκπρόσωπος Γκρεγκ Μίλερ είπε ότι η εταιρεία έχει πουλήσει 440 εκατομμύρια δόσεις του DMAA προϊόντων από το 2007, με μία μόνο έκθεση των τυχόν προβλημάτων.

Roid Rage
23-02-12, 22:22
Πολυ ενδιαφερον και διαφωτιστικο αρθρο, αλλα εγω κραταω αυτο .


"Δεν είμαι ένας τεράστιος ανεμιστήρας των διεγερτικών», είπε.

Polyneikos
23-02-12, 22:42
Aυτη η μεταφραση από το Google μου θυμίζει λίγο σαν να ακουω τον Ογκουνσότο του Εργοτελη να κανει δηλωσεις:(

beefmeup
23-02-12, 22:43
η τον παραγοντα του εδεσαικου..:rolf::rolf::rolf:

οποτε παει κ αυτο σαν ουσια...κωστα τυχερος εισαι..εχεις για μισο χρονο ακομα..:green:

Polyneikos
23-02-12, 22:44
:thumbsup:

chris corfu
28-02-12, 22:59
"DLA είχε δηλώσει ότι η χειροβομβίδα και Πυροκροτητής Θέρμο Εμπρησμός ΧΑΡΤΗΣ επίσης τραβήχτηκαν αλλά επειδή διαπιστώθηκε ότι τα εν λόγω προϊόντα δεν περιέχουν DMAA, και έχουν ήδη επιστρέψει στα ράφια."

χαχαχαχα με αυτη τη μεταφραση ακομα γελαω... απιστευτο :bowdown::turtle:



τωρα σχετικα με αυτο εχουμε κατι νεο,?? γτ εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια για τα sides και οτι εχουν παρατηρησει μετα τη χρηση του συρικνωση-μαζεμα στα @@ με συνοδεια καποιου πονου, για αρκετες ωρες.. δεν εχω κανει χρηση για να εκφερω αποψη.. ξερει κανεις κατι η εχει παρατηρησει για το τελευταιο που ανεφερα??

exkaliber
29-02-12, 23:34
πρωτη εντυπωση


1)μυριζει ψαριλα
2)ειδα ενα μικρο μπουστ


απο βδομαδα θα τα πω ολα:green:

sofos
29-02-12, 23:49
πρωτη εντυπωση


1)μυριζει ψαριλα
2)ειδα ενα μικρο μπουστ


απο βδομαδα θα τα πω ολα:green:

παρε 2 απ αυτο εδω και πιες μια δυνατη φραπα και μετα θα σου πω εγω μικρο μπουστ :green::turtle:

exkaliber
01-03-12, 00:03
ακουσα οτι αν παρεις 4 καψουλες ειναι ακομη καλυτερα :P

δε μου λες,παρατηρησες τπτ περιεργο με την λιμπιντο?!?!?!?!?! τπτ μειωμενη ροη εκει που δεν πρεπει?!?!?!

sofos
01-03-12, 00:07
ακουσα οτι αν παρεις 4 καψουλες ειναι ακομη καλυτερα :P

δε μου λες,παρατηρησες τπτ περιεργο με την λιμπιντο?!?!?!?!?! τπτ μειωμενη ροη εκει που δεν πρεπει?!?!?!

εγω το ειχα δοκιμασει απ το oxy elite που χει μεσα και a-yohimbine οποτε δεν ειχα τετοιο θεμα :turtle: ισα ισα το αντιστροφο μη σου πω κιολας :P

nikossamos
06-03-12, 16:41
παρε 2 απ αυτο εδω και πιες μια δυνατη φραπα και μετα θα σου πω εγω μικρο μπουστ :green::turtle:

ωραίο αυτό αλλά μήπως είναι too much? μήπως κάνει κακό στον οργανισμό η μακροχρόνια χρήση αυτόν τον 2 μαζί?

beefmeup
06-03-12, 17:58
καλο ειναι να αποφευγεις τα πολλα διεγερτικα σε μεγαλες δοσεις,κ διαρκεια ληψης..
για τους περισοτερους ανθρωπους 20μιλι απο αυτο μαζι με 200 μιλι καφεινη ειναι αρκετα για να δουν ενα καλο αποτελεσμα..

No Fear
06-03-12, 20:31
Εγω παντως παιδια,που το πηρα πριν 2 εβδομαδες,οσες φορες το εχω δοκιμασει στα 2 caps δεν εχω καταλαβει τιποτα.
Να πινω και ενα φραπε λετε με 2 γεματες κουταλιες καφε μπας και δουλεψει?

exkaliber
25-03-12, 19:48
τελικα μ αρεσει αυτο το συμπληρωμα

δινει ενεργεια στην προπονηση και δεν επιρεαζει τον υπνο το βραδυ
εχω παρει και 3 μαζι το απογευμα και κοιμηθηκα κανονικα

συνηθως παιρνω 20μγ με 3 γρ ασπαρτικο οξυ

exkaliber
31-03-12, 01:25
τελικα αυτο κανει κακο εκει που δεν πρεπει?
δεν προσεξα τπτ περιεργο

Devil
31-03-12, 04:01
τελικα αυτο κανει κακο εκει που δεν πρεπει?
δεν προσεξα τπτ περιεργο

κατα κατω?

exkaliber
31-03-12, 21:03
e ναι:green:
δημιουργει προβλημα μακροπροθεσμα?

Devil
31-03-12, 21:15
e ναι:green:
δημιουργει προβλημα μακροπροθεσμα?

σε μερικους ναι.... αλλα δεν ειναι μονιμο..... αναλογα με τη χρηση παει...

exkaliber
01-04-12, 23:02
:roll:

ψαρωσα
θα το παιρνω μονο με την πλατη
3-3 βεβαια:green: