PDA

Επιστροφή στο Forum : ποδια μια ή δυο φορες τη βδομαδα?



kailas
20-01-12, 21:58
Το αδυνατο σημειο μου ειναι τα ποδια.Δυο προπονησεις τη βδομαδα (δευτερα-πεμπτη πχ) πιστευετε ειναι καλυτερα απο μια?

GeoDask
21-01-12, 02:52
Το αδυνατο σημειο μου ειναι τα ποδια.Δυο προπονησεις τη βδομαδα (δευτερα-πεμπτη πχ) πιστευετε ειναι καλυτερα απο μια?

Μπορείς να το κάνεις 2 φορές φίλε μου ναι. Δευτέρα και Παρασκευή ή Πέμπτη είναι μια χαρα.

NASSER
23-01-12, 16:52
Μπορείς να τα σπάσεις σε δυο μερες της εβδομάδας.

kailas
23-01-12, 18:16
Μπορείς να τα σπάσεις σε δυο μερες της εβδομάδας.


Το πηγαινω τη μια μερα δυνατη προπονηση και τη δευτερη λιγο πιο χαλαρα

GeoDask
24-01-12, 23:01
Το πηγαινω τη μια μερα δυνατη προπονηση και τη δευτερη λιγο πιο χαλαρα

Τι πάει να πεί χαλαρά, άφησε αρκετό χρόνο ανάμεσα στις δύο προπονήσεις σου και παίξε δυνατά και στις 2. Αν αργότερα δείς οτι αυτό σε κουράζει κράτα την μία ή κάνε deload για 1 εβδομάδα και φτού ξανά απο την αρχή μετα.

procop
24-01-12, 23:22
Τι πάει να πεί χαλαρά, άφησε αρκετό χρόνο ανάμεσα στις δύο προπονήσεις σου και παίξε δυνατά και στις 2. Αν αργότερα δείς οτι αυτό σε κουράζει κράτα την μία ή κάνε deload για 1 εβδομάδα και φτού ξανά απο την αρχή μετα.

μαλλον θα ηθελε να πει οτι την μια μερα παιζει βαρια κιλα,και την αλλη παιζει επαναληψεις!
π.χ
5*5 την μια μερα
3*10-12 την αλλη μερα.

GeoDask
24-01-12, 23:23
μαλλον θα ηθελε να πει οτι την μια μερα παιζει βαρια κιλα,και την αλλη παιζει επαναληψεις!
π.χ
5*5 την μια μερα
3*10-12 την αλλη μερα.

:green::P:welcome:

kailas
25-01-12, 15:40
μαλλον θα ηθελε να πει οτι την μια μερα παιζει βαρια κιλα,και την αλλη παιζει επαναληψεις!
π.χ
5*5 την μια μερα
3*10-12 την αλλη μερα.

παιζω 5 σετ πισω σκουοτ και 3 σετ μπροστινο σκουοτ τη δευτερα για τετρακεφαλους και αρκετα κιλα με λιγοτερες επαναληψεις.Τη πεμπτη παιζω 4 σετ σκουοτ πισω και 4 σετ ψηλη πρεσσα με λιγοτερα κιλα

Andrikos
25-01-12, 17:48
Η΄ σπάσε το μπροστά και το πίσω μέρος σε 2 ή σε μία, που για μένα βγάζει περισσότερο νόημα. Αλλά και τα 2 μέρη 2 φορές θέλει λίγες ασκήσεις και σετ κάθε φορά