PDA

Επιστροφή στο Forum : Το πρόγραμμα γραμμωσής μου για τους αγώνες



ioannis1
23-04-08, 22:30
πρωτο γευμα.80 γρ βρωμη σε νερο και 7 ασπραδια.
δευτερο γευμα.250 γρ πατατα βραστη και 170 γρ φιλετο κοτα.
τριτο γευμα.το ιδιο.
τεταρτο γευμα.μετα την προπονηση 2 σκουπ γουευ σε νερο.
πεμπτο γευμα .200 γρ πατατα και 200 γρ φιλετο κοτα.
εκτο γευμα.πριν τον υπνο 7 ασπραδια.
υπαρχει σαλατα σε καθε γευμα με λιγο ελαιολαδο.
βιταμινες εξτρα Α,Β,Ε,C,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΜΑΓΝΗΣΙΟ,ΚΑΛΙΟ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ GERIATRIC.
οπως βλεπετε δεν ειναι κατι που εχει ιδιαιτερα μυστικα.απλα εχει πολυ πεινα.στη πεινα τρωω μερικα ξινομηλα.

RUHL
23-04-08, 23:31
ασπραδια βραστα η τηγανιτα γιαννη?

KATERINI 144
23-04-08, 23:41
αυτή είναι η απορία που έχεις?! για δε ρωτάς γιατί δεν έχει άλλα συμπληρώματα και έχει μόνο whey?! :idea: :idea: :idea:
:smash: :geek:

ioannis1
24-04-08, 09:58
brasta.kai tin whey tin stamato 20 meres prin giati me tholoni.

dreads
24-04-08, 23:36
πω πω καθε μερα αυτο εχεις , η εχεις και refeed μερες , δλδ που ανεβαζεις τους υδατανθρακες??Εισαι μεγαλο παιδι γιαννη περιμενα να τρως περισσοτερο
με απογοητευσες :nana:

πλακα κανω :) :toast: κατι ξερεις παραπανω:):) μαλλον να διορθωσω,πολλα ξερεις παραπανω

βραστα τα ετρωγα μια περιοδο τα αυγα ΔΕΝ παλευονται ειδικα 16 που τρωω για πρωινο, εγω τα κανω τηγανιτα με νερο, τωρα θα πειτε πως!? απλα θελει παρα πολυ ωραα κανα 15λεπτο να εισαι πανω απο το τηγανι :<. αλλιως δν κατεβαινουν τα ατιμα :clown:

Muscleboss
25-04-08, 00:05
brasta.kai tin whey tin stamato 20 meres prin giati me tholoni.

αυτό το έχω ξανακούσει, αν και δε μπορώ να το καταλάβω είναι η αλήθεια. ίσως οι νυδατάνθκαρες που περιέχουν φταίνε σε αυτό.

Πάντως στο σώμα μου και σε αθλητές που έχω εμπειρία σε αγωνιστικές προετοιμασίες πρωτείνες isolate και συγκεριμένα με vp2 της AST δεν είχα παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο.

ΜΒ

RUHL
25-04-08, 00:09
λακτοζη(ελπιζω να το πα σωστα ετσι θυμαμε) πανο οχι υδατανθρακες

Muscleboss
25-04-08, 00:17
μα η λακτόζη υδατάνθρακας είναι... αν και συνήθως δε διευκρινίζεται στις συσκευασίες πρωτείνης.

ΜΒ

RUHL
25-04-08, 00:20
τελος παντων αυτο ειχα ακουσει εγω για αυτο το λογω τα κοβουν ας πουν οι ιδιοι

ioannis1
25-04-08, 11:08
πιστευω ειναι αυτο που λεει ο πανος.οι γουευ ειναι 80% και σιγουρα εχουν αρκετους υδατανθρακες για αγωνιστικη γραμμωση.πανο μπορεις να πεις μαρκες τετοιων πρωτεινων που λες γιατι δεν τις ξερω.εστω σε πμ. :bbbiceps:

Batista
25-04-08, 11:38
Yπαρχουν μερηκες που ειναι low carbs .
Εγω αυτη που περνω εχει 8 γρ. Υδατανθρακες σε 60 γρ. προτεηνης και για bonus στη δοσολογια αυτη εχει και 10 γρ κρεατηνη :)

billys15
25-04-08, 11:59
πιστευω ειναι αυτο που λεει ο πανος.οι γουευ ειναι 80% και σιγουρα εχουν αρκετους υδατανθρακες για αγωνιστικη γραμμωση.πανο μπορεις να πεις μαρκες τετοιων πρωτεινων που λες γιατι δεν τις ξερω.εστω σε πμ. :bbbiceps:

Οι 2 που ξερω εγω που ειναι πολυ καλες isolate,ειναι η VP2 που αναφερθηκε και η GF-Pro της Ergopharm.Μετα ειναι και της Dymatize η ISO-100,αλλα δεν την πολυεμπιστευομαι την εταιρεια με αυτο που εκανε στην Elite.

alekoukosmyconian
11-05-08, 15:10
πρωτο γευμα.80 γρ βρωμη σε νερο και 7 ασπραδια.
δευτερο γευμα.250 γρ πατατα βραστη και 170 γρ φιλετο κοτα.
τριτο γευμα.το ιδιο.
τεταρτο γευμα.μετα την προπονηση 2 σκουπ γουευ σε νερο.
πεμπτο γευμα .200 γρ πατατα και 200 γρ φιλετο κοτα.
εκτο γευμα.πριν τον υπνο 7 ασπραδια.
υπαρχει σαλατα σε καθε γευμα με λιγο ελαιολαδο.
βιταμινες εξτρα Α,Β,Ε,C,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΜΑΓΝΗΣΙΟ,ΚΑΛΙΟ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ GERIATRIC.
οπως βλεπετε δεν ειναι κατι που εχει ιδιαιτερα μυστικα.απλα εχει πολυ πεινα.στη πεινα τρωω μερικα ξινομηλα.



γιαννάρα έχω και γω με τη σερά μου κάποιες απορίες, αυτό είναι το βασικό πλάνο αλλά έπειτα όταν περνούν οι βδομάδες η βρώμη , τα ασπράδια, το κοτόπουλο, το λάδι στη σαλάτα δεν βγαίνουν?
στη σαλάτα επιτρέπεις καρότο,τομάτα ή μονο αγγούρι,μαρούλι,μπρόκολο?

ioannis1
11-05-08, 15:52
3 εβδομαδες πριν τον αγωνα βγαζω τη βρωμη και τρωω μονο πατατα κοτα και πρασινη σαλατα με μια κουταλια λαδι.αφαιρω και τα ασπραδια.

RUHL
11-05-08, 15:56
Γιαννη τα ασπραδια γιατι?(κανενας επιστημονικος λογος? η απλος τα εχεις σιχαθει? :green: )

ioannis1
11-05-08, 15:59
παντα ετσι τοκανα γιατι τα ασπραδια εχουν πολυ αλατι.αν και τωρα που με προπονει ο αργυρακης με βαζει και τρωω αλατι σχεδον μεχρι τελος.

alekoukosmyconian
11-05-08, 16:36
παντα ετσι τοκανα γιατι τα ασπραδια εχουν πολυ αλατι.αν και τωρα που με προπονει ο αργυρακης με βαζει και τρωω αλατι σχεδον μεχρι τελος.


ναι γνώριζα και για τα σπράδια ..αλλα και αλάτι σε βάζει ε? κάτι ξέρει λοιπόν? δηλαδή το στήθος κότας δεν το αντικαθιστάς μετά με ψάρι π.χ. μπακαλιάρο?



αν κάω βράδυ βάρη λες η σαλάτα να καθυστερεί την απορρόφηση υδατάνθρακα ή πρωτεινής? γιατί αν είναι να έχω μία και μόνο μία σαλάτα την ημέρα και μόνο μεσημερι και βράδυ να μην έχω λαχανικα

ioannis1
11-05-08, 18:05
οχι γιατι το ψαρι δεν με κραταει.πειναω τρομερα.

dreads
11-05-08, 22:07
εχω ακουσει παρα πολλα καλα πραγματα για το αλατι στην διαρκεια της γραμμωσης ειναι +++!!!

alekoukosmyconian
11-05-08, 22:24
εχω ακουσει παρα πολλα καλα πραγματα για το αλατι στην διαρκεια της γραμμωσης ειναι +++!!!


ε στα τελειώματα εφόσον έχεις κάνει ήδη την δίαιτα πείνα και θες να κάνεις απογλυκογονόνωση το αυξάνεις στο άδειασμα σου..2 με 3 μέρες σταδιακά.!


δε φαντάζεσαι πως μπορεί να δείξει ο αθλητής μέσα σε μία εβδομάδα αυξομειώνοντας νερό και αλάτι, παίζουν πολλά μυστικά.!


δεν ξέρω ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΑΠΟΓΛΥΚΟΓΟΝΩΣΗ Κ.Τ.Λ? :?:

ioannis1
11-05-08, 23:06
εγω παντως παιδια προτου με αναλαβει ο αργυρακης δεν εβαζα καθολου.τωρα το κοβω μονο στο γεμισμα.

alekoukosmyconian
11-05-08, 23:22
εγω παντως παιδια προτου με αναλαβει ο αργυρακης δεν εβαζα καθολου.τωρα το κοβω μονο στο γεμισμα.


στο γέμισμα κόβεις και σαλάτα δλδ. αγγούρι, λάχανο, μαρούλι, σπανάκι ΄και έχεις μόνο την καθαρή τροφή σου.?


το θεωρείς υπεροβολή τόσο στο γέμισμα μία μέρα πριν τους αγώνες όσο και μετά αν θες να κρατήσεις μάζες να τρως μισό ξινόμηλο με κάθε γεύμα? είδα πως το προτιμάς πολύ. και κάτι αλλο αν μετά την προπόνηση είχα μπανάνα με σκουπ πρωτείνη και τώρα ξαναβάλω μπανάνα τι μπορώ αντί για πρωτεινη πριν κάνω κανονικό γευμα? εκτός αν μία μπανάνα φτάνει μόνη της

ioannis1
12-05-08, 11:08
στο γεμισμα δεν βαζω αλατι,τρωω ρυζι η πατατα ανα μιαμιση ωρα,και πρωτεινη απο κοτα μια η δυο φορες μονο την ημρα.ξινιμηλο τρωω στο αδειασμα στην πεινα.καλο ειναι.θα στειλω πως εκανα την τελευταια εβδομαδα μεχρι τωρα το βραδυ.

Parakelsos
12-05-08, 12:40
πρωτο γευμα.80 γρ βρωμη σε νερο και 7 ασπραδια.
δευτερο γευμα.250 γρ πατατα βραστη και 170 γρ φιλετο κοτα.
τριτο γευμα.το ιδιο.
τεταρτο γευμα.μετα την προπονηση 2 σκουπ γουευ σε νερο.
πεμπτο γευμα .200 γρ πατατα και 200 γρ φιλετο κοτα.
εκτο γευμα.πριν τον υπνο 7 ασπραδια.
υπαρχει σαλατα σε καθε γευμα με λιγο ελαιολαδο.
βιταμινες εξτρα Α,Β,Ε,C,ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΜΑΓΝΗΣΙΟ,ΚΑΛΙΟ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ GERIATRIC.
οπως βλεπετε δεν ειναι κατι που εχει ιδιαιτερα μυστικα.απλα εχει πολυ πεινα.στη πεινα τρωω μερικα ξινομηλα.

Ποσες συνολικα θερμιδες σου βγαινουν ρε Γιαννη?Γιατι μου φενεσαι πολυ θηριο για να γραμμωνεις με τοσες λιγες......

RUHL
12-05-08, 13:16
.θα στειλω πως εκανα την τελευταια εβδομαδα μεχρι τωρα το βραδυ. :love: :love: :thumbup:

alekoukosmyconian
12-05-08, 18:03
στο γεμισμα δεν βαζω αλατι,τρωω ρυζι η πατατα ανα μιαμιση ωρα,και πρωτεινη απο κοτα μια η δυο φορες μονο την ημρα.ξινιμηλο τρωω στο αδειασμα στην πεινα.καλο ειναι.θα στειλω πως εκανα την τελευταια εβδομαδα μεχρι τωρα το βραδυ.




πω περιμένουμε με ανυπομονησία..μακάρι Γιαννάρα.΄χωσε χώσε!

Parakelsos
01-10-08, 03:16
Κανα νεο?