PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Whey Isolate (Scitec Nutrition)



kleiza7
24-01-12, 23:06
Γεια χαρα παιδια. εχει χρησιμοποιησει καποιος τη συγκεκριμενη πρωτεινη ή την εταιρια γενικοτερα?
Τι γνωμη εχετε?
Επεσα τυχαια πανω της και ειπα να την ποσταρω.
επειδη μετα την cytosport monster milk Που χρησιμοποιω τωρα θα παω για καμια 100αρα....
38662
38663

COBRA_STYLE
24-01-12, 23:27
δεν ειναι και ασχημη...η εταιρεια γενικα μετρια πραγματα.Παντως εχει καλες τιμες.

στη συγκεκριμενη με χαλανε ολα τα "καλα" παιδια μαζι...ασπαρταμη και ακεσουλφαμη....μονο η σουκραλοζη λειπει και κανεις στακ με τα χειροτερα γλυκαντικα.Θα μου πεις οι περισσοτερες εχουν σταντε την ακεσουλφαμη αλλα οκ.

kleiza7
25-01-12, 03:56
κοιτα για την ασπαρταμη πλεον την εχω απομυθοποιησει την ολη κατασταση.. το αλλο ΤΙ ΕΙΝΑΙ? :shock:
Εχω πολυ καλη γνωμη π.χ για την isopure zero carb της nature'w best. που ειναι και Aspartam free.. αλλα το 2κιλο βγαινει 100 ευρω απο γνωστο μαγαζι:P δεν μπορω να σκεφτω ουτε τη στιγμη που θα ακουμπαω ενα πρασινο για 2κιλη πρωτεινη!!! και σκεφτομαι εναλλακτικες...πινεται βεβαια σαν νερακι ρεομερα ελαφρια αλλα πολλα ρε γμτ..

Dimitrios
25-01-12, 18:01
κοιτα για την ασπαρταμη πλεον την εχω απομυθοποιησει την ολη κατασταση.. το αλλο ΤΙ ΕΙΝΑΙ? :shock:
Εχω πολυ καλη γνωμη π.χ για την isopure zero carb της nature'w best. που ειναι και Aspartam free.. αλλα το 2κιλο βγαινει 100 ευρω απο γνωστο μαγαζι:P δεν μπορω να σκεφτω ουτε τη στιγμη που θα ακουμπαω ενα πρασινο για 2κιλη πρωτεινη!!! και σκεφτομαι εναλλακτικες...πινεται βεβαια σαν νερακι ρεομερα ελαφρια αλλα πολλα ρε γμτ..

Υπάρχουν και άλλες καλύτερες επιλογές. Γενικά η Scitec είναι φτηνή αλλά νομίζω ότι είναι από Βουλγαρία ή Ουγγαρία το εργοστάσιο της οπότε δεν την έχω σε μεγάλη εκτίμηση. Υπάρχουν και άλλες isolate με καλύτερες κριτικές και περίπου ίδια τιμή με αυτή. ;)

kleiza7
25-01-12, 23:06
Υπάρχουν και άλλες καλύτερες επιλογές. Γενικά η Scitec είναι φτηνή αλλά νομίζω ότι είναι από Βουλγαρία ή Ουγγαρία το εργοστάσιο της οπότε δεν την έχω σε μεγάλη εκτίμηση. Υπάρχουν και άλλες isolate με καλύτερες κριτικές και περίπου ίδια τιμή με αυτή. ;)

Mπορεις να μου προτεινεις 2-3 ετσι να τισ τσεκαρω??
ευχαριστω :thumbup:

ΦΩΤΗΣ83
07-03-12, 14:26
Mπορεις να μου προτεινεις 2-3 ετσι να τισ τσεκαρω??
ευχαριστω :thumbup:

Λήγω πολύ όλες καλές είναι.. αυτοί καλή εταιρία είναι και αξιόπιστη σε όλα τα προϊόντα .
Βεβαία έχει ασπαρταμη μέσα σε αυτό μόνο βάζω τα κατά … στα υπόλοιπα είναι πολύ καλά και σαν γεύση και σε όλα..

Midenistis2009
11-03-12, 16:22
την συγκεκριμένη την χρησιμοποιω εγώ...! από θέμα διαλυτότητας και απόδοσης , στον οργανισμό μου , είναι άψογη όπως ακόμα και από θέμα γεύσης (βανίλιας για την ακρίβεια)...!
αυτό που αναφερθήκατε στα γλυκαντικά όντως με χαλάει λίγο αλλά πιστεύω ότι είναι μια καλή επιλογή στα υπόλοιπα..!!:thumbup:


41858

ΦΩΤΗΣ83
17-03-12, 21:08
την συγκεκριμένη την χρησιμοποιω εγώ...! από θέμα διαλυτότητας και απόδοσης , στον οργανισμό μου , είναι άψογη όπως ακόμα και από θέμα γεύσης (βανίλιας για την ακρίβεια)...!
αυτό που αναφερθήκατε στα γλυκαντικά όντως με χαλάει λίγο αλλά πιστεύω ότι είναι μια καλή επιλογή στα υπόλοιπα..!!:thumbup:


41858




Εννοείτε πως είναι πολύ καλή.. μην ξεχνάμε όλες isolate είναι σουπερ με τα υψηλοτέρα bcaa :weights:

TheWorst
17-03-12, 21:19
Ουγγαριας ειναι οντως. Εχω παρει 1 δωση απο εναν φιλο μου , σαν γευση καλη ειναι . Αλλο συμπερασμα δε μπορω να βγαλω απο 1 δωση:green:

sifounas1
30-03-12, 15:15
scitec nutrition ειναι αμερικανικη.....απο το orlando πιο συγκεκριμενα στην φλοριντα........ειδα και φωτος απο το εργοστασιο της..........Scitec Nutrition United States
www.scitecnutrition.com

Address
8034 Sunport Drive Suite 401
Orlando, FL
32809
United States

Telephone, fax

sobral
30-03-12, 16:00
έδρα Αμερική, παρασκευή-συσκευασία τα πάντα στην Ουγγαρία, μην ψαρώνεις. Χωρίς να έχω ακούσει κάτι κακό για την εταιρία έτσι, ίσα ίσα έχει πολλά iso και ανεβάζει κ lab tests στις πρωτείνες της, απλά για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Serious7
24-06-12, 14:06
έδρα Αμερική, παρασκευή-συσκευασία τα πάντα στην Ουγγαρία, μην ψαρώνεις. Χωρίς να έχω ακούσει κάτι κακό για την εταιρία έτσι, ίσα ίσα έχει πολλά iso και ανεβάζει κ lab tests στις πρωτείνες της, απλά για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Κατασκευάζουν προιόντα σε 2 εργοστάσια...ενα στην Αμερική και ένα στην Ουγγαρια..Αυτο εξηγει άλλωστε τις διαφορες στην τιμη(αν κοιταξετε
σε διαφορα site ελληνικα και ξενα).Το γνωριζω γιατι απο το γυμναστηριο που παω αυτος που το εχει συνεργαζεται με τον προμηθευτη της Scitec στην ελληνικη αγορα.Εχουν φτιαξει ακομη παγωτο πρωτεινης με την επωνυμια του γυμναστηριου και της εταιριας.Για να μην ξεφευγω...σαφως
και η Αμερικανικη παραγωγη θα ειναι καλυτερη,ομως για να την βρεις και να την ξεχωρισεις ,χρειαζεται ιδιαιτερο ψαξιμο :weights:

Polyneikos
26-09-13, 20:24
Ειναι η πρωτεϊνη που χρησιμοποιώ αυτό το διάστημα.
Διαλυτότητα, ευπεψία, 10/10.
Η γεύση είναι μια κλασσική σοκολάτα.:thumbup:

jam
31-03-14, 03:16
και ενα ριβιου απο μενα , απο σαμπολ την δοκιμασα , διαλυτικοτητα αρκετα καλη , μου αφρισε η αληθεια αλλα καθετε σιγα σιγα ο αφρος .
παρολαυτα δεν με πειραξε καθολου γιατι απο γευση ειναι η μονη σοκολατα που θα μπορουσα να ξαναπιω και να πινω καθημερινα πραγματικα τελια ! :thumbup: :thumbup:

stone garden
31-03-14, 12:15
μπορεις να αποφυγεις τον αφρο κουνοντας το σαικερ αριστερα-δεξια(κυκλικα) και οχι πανω κατω ;)