PDA

Επιστροφή στο Forum : Vitabolic (Biotech)



stelios17
24-08-11, 11:34
Εγω σκευτομαι να αγορασω αυτη ... Εχει και αυτη δελεαστικη τιμη + δωρεαν μεταφορικα απο ελληνικο κασταστημα....


Πως σας φαινονται ?....

40210

40211

Polyneikos
24-08-11, 12:18
Εγινε διαχωρισμος των προιοντων που ειχες βαλει σε ενα τόπικ.:thumbup:

Lao
27-08-11, 12:58
______________________________________________________________________________________________________




Εγω σκευτομαι να αγορασω αυτη ... Εχει και αυτη δελεαστικη τιμη 9,90 +δωρεαν μεταφορικα απο ελληνικο κασταστημα....


Πως σας φαινονται ?....

Ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην την αγόρασες. :green:

Γνώμη μου, να μην την πάρεις. Δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, οι ποσότητες δεν είναι καλές και γενικώς βλέπω τσιπιές...

lila_1
28-08-11, 11:38
Ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην την αγόρασες. :green:

Γνώμη μου, να μην την πάρεις. Δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, οι ποσότητες δεν είναι καλές και γενικώς βλέπω τσιπιές...

Τι εννοείς δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο ? Βιταμίνες έχει και βλέπω και καλή περιεκτικότητα....Πού είναι οι τσιπιές??


ΠΟυ την πουλάνε αυτή??

εντιτ : Κάτι δεν μου κάθεται καλά με την επωνυμία της. Κοπιά δεν είναι? Η nutrabolics εχει vitabolic. Αυτήν την εταιρία, η μάνα της την ξέρει??

Lao
28-08-11, 11:48
Τι εννοείς δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο ? Βιταμίνες έχει και βλέπω και καλή περιεκτικότητα....Πού είναι οι τσιπιές??


ΠΟυ την πουλάνε αυτή??

εντιτ : Κάτι δεν μου κάθεται καλά με την επωνυμία της. Κοπιά δεν είναι? Η nutrabolics εχει vitabolic. Αυτήν την εταιρία, η μάνα της την ξέρει??

Μερικές τσιπιές:

- Βιταμίνη Ε σε συνθετική μορφή.
- Δεν έχει βιοτίνη.
- Ας αφήσουμε το μαγνήσιο, ο ψευδάργυρος είναι σε μορφή οξειδίου και σε χαμηλή ποσότητα.
- Δεν έχει selenium, χρώμιο.

Και, συνεχίζοντας, έχει και σίδηρο.

Lucif3r
25-01-12, 16:57
Kαμια γνωμη για το προϊόν??

http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2011/11/12211_1730.jpg

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/vitabolic__2.jpg

Dimitrios
25-01-12, 17:44
O Lao θα μας δώσει τα φώτα του αν και δεν με τρελαίνει προσωπικά και πολύ...

Lao
25-01-12, 22:52
Βιταμίνη Ε σε συνθετική μορφή, μαγνήσιο και ψευδάργυρος ως oxide, sulfate εδώ και κει...

Υπάρχει λόγος που είναι φτηνή... Προσωπικά δεν θα την επέλεγα, είναι και «μία την μέρα».

Dimitrios
25-01-12, 22:55
Όπως καταλαβαίνεις Lucifer o Lao μίλησε! :chinese:
Οπότε---->:banana:

Lucif3r
25-01-12, 22:59
Βιταμίνη Ε σε συνθετική μορφή, μαγνήσιο και ψευδάργυρος ως oxide, sulfate εδώ και κει...

Υπάρχει λόγος που είναι φτηνή... Προσωπικά δεν θα την επέλεγα, είναι και «μία την μέρα».

Thanks φιλε Lao :green:


Όπως καταλαβαίνεις Lucifer o Lao μίλησε! :chinese:
Οπότε---->:banana:

Xαχα..ενταξει δοκιμαστηκα την πηρα επειδη ηταν φθηνη...η επομενη θα ειναι καλη :P

COBRA_STYLE
25-01-12, 23:04
και η Α...μπορει να μην ειναι μεγαλη ποσοτητα αλλα δε χαθηκε και ο κοσμος να την ειχαν ολη b-carotene ή ενα μερος.

συν οτι η μορφη της Β6 ειναι λιγο γουτουπου(θα μου πεις στις περισσοτερες ετσι ειναι,σχεδον καμια δε βαζει P5P) και η Β12 ειναι cyano...

για μενα ειναι fail.

Lao
25-01-12, 23:17
και η Α...μπορει να μην ειναι μεγαλη ποσοτητα αλλα δε χαθηκε και ο κοσμος να την ειχαν ολη b-carotene ή ενα μερος.

συν οτι η μορφη της Β6 ειναι λιγο γουτουπου(θα μου πεις στις περισσοτερες ετσι ειναι,σχεδον καμια δε βαζει P5P) και η Β12 ειναι cyano...

για μενα ειναι fail.

Εντάξει, στις Β ας μην είμαστε τόσο αυστηροί... Με τέτοιες ποσότητες που βάζουν σε πολλές multies και το μισό π.χ. να απορροφάει κανείς, πάλι καλά είναι. Όχι ότι δεν συμφωνώ μαζί σου, απλά η αλήθεια είναι ότι ελάχιστες είναι οι multies που ακόμα και τις Β τς έχουν σε highly bioavailable μορφή.

Όσον αφορά την Α, υπάρχει μια άποψη που λέει ότι υπάρχουν αρκετά άτομα που δεν μετατρέπουν αποτελεσματικά το β-καροτένιο, έτσι καλό είναι να μην είναι όλη ως προβιταμίνη.

Μάλιστα, ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να προτιμάμε D3 σε σχέση με την D2, καθώς η D2 πρέπει μέσα στο σώμα μας να μετραπεί σε D3.

Lucif3r
25-01-12, 23:36
ΥΓ. Το νεο μου κατουρημα ειναι πολυ διασκεδαστικο

http://www.light-sabers.net/images/lightsaber-yellow.jpg

Dimitrios
25-01-12, 23:41
ΥΓ. Το νεο μου κατουρημα ειναι πολυ διασκεδαστικο

http://www.light-sabers.net/images/lightsaber-yellow.jpg

Σε όλους... :turtle::inandout:

Lao
25-01-12, 23:51
ΥΓ. Το νεο μου κατουρημα ειναι πολυ διασκεδαστικο


Μην αγχώνεσαι, τα πρώτα 100 χρόνια είναι τα δύσκολα :P

Μια συμβουλή, να σπας την ταμπλέτα στην μέση και να παίρνεις από μισή με το πρωινό και το μεσημεριανό σου.

Lucif3r
26-01-12, 00:01
Μην αγχώνεσαι, τα πρώτα 100 χρόνια είναι τα δύσκολα :P

Μια συμβουλή, να σπας την ταμπλέτα στην μέση και να παίρνεις από μισή με το πρωινό και το μεσημεριανό σου.

Χαχαχα..
Οκευ θα το εφαρμοσω ευχαριστω!

Dimitrios
26-01-12, 00:39
Πρόσεχε όμως μήπως γίνει η μία επιφάνεια αιχμηρή! Την έχω πατήσει έτσι με κάτι αμινοξέα της ΟΝ και μου έγδαρε τον οισοφάγο το **** χάπι.:shock:

COBRA_STYLE
26-01-12, 00:46
^^ και γω ακριβως το ιδιο με αμινοξεα της ΟΝ:rolf:

Dimitrios
26-01-12, 01:07
^^ και γω ακριβως το ιδιο με αμινοξεα της ΟΝ:rolf:

Άσε πέθανα και αναστήθηκα σε δευτερόλεπτα! :eleph:

Lao
26-01-12, 01:11
Πρόσεχε όμως μήπως γίνει η μία επιφάνεια αιχμηρή! Την έχω πατήσει έτσι με κάτι αμινοξέα της ΟΝ και μου έγδαρε τον οισοφάγο το **** χάπι.:shock:


^^ και γω ακριβως το ιδιο με αμινοξεα της ΟΝ:rolf:


Άσε πέθανα και αναστήθηκα σε δευτερόλεπτα! :eleph:

Εγώ έχω πάθει το ίδιο με το αγαπημένο μου Uni-Liver. :green:

Παρόλαυτά, η λογική λέει ότι η παρούσα multi δεν θα έχει τόσο... γαϊδουρινές ταμπλέτες, οπότε δεν θα είναι πρόβλημα.