PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολεμικες Τεχνες Καβαλα



Kotel
28-01-12, 21:03
Γεια σας θα μπορουσε καποιος Καβαλιωτης να με ενημερωσει τι παιζει απο πολεμικες τεχνες στην Καβαλα γενικα,και πιο συγκεκριμενα αμα υπαρχει σχολη muai thai..Ευχαριστω..

giannis64
28-01-12, 21:50
αποτι ξερω υπαρχει. αλλα για σιγουρα θα σου απαντησει ο ηλιας ο τριανταφυλλου μολης δει το ποστ σου.

TRIANTAFYLLOU
29-01-12, 02:16
αποτι ξερω υπαρχει. αλλα για σιγουρα θα σου απαντησει ο ηλιας ο τριανταφυλλου μολης δει το ποστ σου.

ρε κουτσομπόλα εσύ μεσα στην καβάλα είσαι και δεν ξέρεις? αν ρωτούσε για κανένα μαγαζί με θεάματα θα ήξερες:P:P:P

στην καβάλα σίγουρα έχει win chun ,μία πολύ καλή σχολή , ταεκβοντο 2 σχολές και η παράδοση της καβάλας είναι στο κίκ μπόξ με 2 πολύ καλές σχολές , αυτα που αναφέρω γνωρίζω προσωπικά τούς δασκάλους και είναι φίλοι μου , αλλα μπορω να ρωτήσω και να μάθω αν έχει και muai thai.

Καραφλό Ακτινίδιο
29-01-12, 02:51
έτσι έχει παράδοση η Καβάλα στο Kick box , Παρις Βασιλικός , θωκταρίδης , Μπάμπης Λαζαρίδης

Kotel
29-01-12, 03:46
Την ξερω την σχολη win chun ..την εχω δει αλλα θα ηθελα συγκεκριμενα muai thai..αν μπορει καποιος να μαθει και να μου πει..επισης ξερετε αν υπαρχει σχολη πυγμαχιας;

sTeLaKoS
29-01-12, 12:43
Πυγμαχία κ.α. κάνουν στη σχολή του Πάρη Βασιλικού, απέναντι απ' το καρνάγιο, επάνω απ' το παλιό Dolls.
Πρέπει να κάνουν και στη σχολή πάνω απ' το γυμναστήριο body action, που είναι στο κτήριο του ena channel, παράδιπλα απ το παλιό νοσοκομείο.

Εάν έχεις μεταφορικό μέσo θα σου πρότεινα με κλειστά μάτια τη σχολή των Μαχητών Ν.Περάμου του Σωκράτη Καραίτη. :thumbup:

alex_92
03-02-12, 02:24
Καλησπερα, μηπως γνωριζετε στην Καβαλα που μπορω και αν εχει για να ξεκινησω πάλη ?

sak
03-02-12, 02:55
Και επισεις του Παναγιώτη Καρανικολή στην Ελευθερουπολη.

alex_92
12-02-12, 15:27
μηπως ξερει κανενας φιλος που μπορω να ξεκινησω παλη στη Καβαλα ?

Kotel
14-02-12, 22:44
Oson afora to muai thai uparxei apanthsh?
Sugnwmh gia ta greeklish alla den mporw na to gurisw sta ellhnika..euxaristw


***Απ' το επόμενο ποστ χρησιμοποίησε αυτόν τον μετατροπέα http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp) ***Mods Team***

S1lent
14-10-12, 18:03
Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι φοιτητής κ σπουδάζω στην Καβάλα. Θα ήθελα να ασχοληθώ με κάποια πολεμική τέχνη, αλλά δεν γνωρίζω τι υπάρχει στην πόλη, κ θα ήθελα αν μπορεί κάποιος (ίσως ντόπιος) να με διαφωτίσει.

Είχε ανοιχτεί παλαιότερα ένα πολύ παρόμοιο θέμα, το οποίο όμως δεν με κάλυψε. Έχω ασχοληθεί με Krav Μaga, αλλά απο ότι γνωρίζω δεν υπάρχει στην Καβάλα αντίστοιχη σχολή. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν υπάρχει, και διδάσκεται στην Καβάλα τίποτα παρόμοιο με το Krav Maga; Αν όχι, έχω ακούσει οτι υπάρχει μια σχολή Wing Chun, ισχύει; Και αν ναι, πού ακριβώς βρίσκεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Omegalos
14-10-12, 19:02
εχω φίλο που πηγαινει στην σχολη whun chu, και aikido εχουμε και επισης υπαρχει και η σχολη του Παρη Βασιλικου με πολλές διακρισεις και επιτυχίες!

S1lent
14-10-12, 19:17
εχω φίλο που πηγαινει στην σχολη whun chu, και aikido εχουμε και επισης υπαρχει και η σχολη του Παρη Βασιλικου με πολλές διακρισεις και επιτυχίες!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Μπορείς να μου πεις τη διεύθυνση της σχολής Wing Chun ή/και κάποιο τηλέφωνο; Γνωρίζεις επίσης αν υπάρχει κάτι παρεμφερές με το Krav Maga;

Omegalos
23-11-12, 22:55
φίλε προς τα ποταμουδια ειναι, επισης και στην περαμο εχει μια πολυ καλη σχολη kick boxing

sTeLaKoS
23-11-12, 23:45
φίλε προς τα ποταμουδια ειναι, επισης και στην περαμο εχει μια πολυ καλη σχολη kick boxing


:thumbup:

Ο πολυνίκης σύλλογος "Μαχητές Ν. Περάμου" του Σωκράτη Καραΐτη.

Omegalos
24-11-12, 11:03
απο εκει είναι και ο σοφοκλέους

dimitris07
29-12-12, 01:46
ρε κουτσομπόλα εσύ μεσα στην καβάλα είσαι και δεν ξέρεις? αν ρωτούσε για κανένα μαγαζί με θεάματα θα ήξερες:P:P:P

στην καβάλα σίγουρα έχει win chun ,μία πολύ καλή σχολή , ταεκβοντο 2 σχολές και η παράδοση της καβάλας είναι στο κίκ μπόξ με 2 πολύ καλές σχολές , αυτα που αναφέρω γνωρίζω προσωπικά τούς δασκάλους και είναι φίλοι μου , αλλα μπορω να ρωτήσω και να μάθω αν έχει και muai thai.

Που ακριβως υπαρχει σχολη win chun και εαν ξερεις , μπορω να γραφτω?? Πρεπει να εισαι πανω απο καποια ηλικια? Ειμαι 14,5.
Και νομιζω ειναι wing chun?

TRIANTAFYLLOU
30-12-12, 23:09
Έχει στη καβαλα γουιντσουνκ και είναι ο δάσκαλος μαθητής του δικού μου και λέγεται ιωσηφιδης νίκος. Δεν θυμάμαι όνομα οδού νομίζω Δαγκλη αλλα μπορει να κάνω λάθος , πάντως είναι στον ανηφορικό δρόμο πίσω απο το ξενοδοχειο ωκεανις εύκολο είναι η καβαλα δεν είναι πολυ μεγαλη !!Γι αυτη την πολεμική τέχνη είναι καλύτερα πιο μεγάλες ηλικίες σε σχέση με αλλα αθλήματα που ξεκινάνε απο πολυ μικρά παιδια , απο 7 χρόνων κ πάνω όσο παει είναι καλα για σένα είναι ιδανική ηλικία

TRIANTAFYLLOU
29-01-13, 05:08
ένα ακόμη δυσάρεστο νεο μετα το χαμό του ββερ θαναση κετούγια , μια μερα μετα είναι ο χαμός του Σίμου Ζαχόπουλου απο την καβάλα ιδρυτη του παγκρατίου αθλήματος στην Ελλάδα και ο πρωτεργάτης του κικ μπόξ στην καβάλα με μια πανύσχηρη ομάδα με πολλες διακρίσεις , σε ηλικία 65 ετων νικήθηκε οριστικα και αμετάκλητα
ας είναι ελαφρυ το χώμα και όσοι τον γνωριζαν θα τον θυμούνται πάντα

http://world-budo.gr/polemikes-texnes/pankration/1058-ektakto-sigise-i-foni-tou-simou-zaxopoulou.html

giannis64
02-03-13, 20:21
ηλια εγω τωρα το εμαθα.. κριμα. τον ειχα δασκαλο οταν ημουν 9 χρονων. φοβερος ανθρωπος. κριμα.

εφυγε ο δασκαλος των δασκαλων...:bowdown:


https://www.youtube.com/watch?v=POLc19zr96g

grtech
05-03-13, 00:18
Ας αναπαυτεί η ψυχούλα του εν ειρήνη.

AlexakisKon
06-03-13, 18:20
πηγαινα και εγω στην σχολη του οταν ημουν μικροτερος, πραγματικα ας αναπαυτει εν ειρηνη

giannis94
30-08-13, 18:16
Γεια σας παιδια.Επειδη θα ειμαι φοιτητης στην καβαλα και θελω να συνεχισω το wing chun θα ηθελα να ρωτισω αν ξερει κανεις απο καβαλα να μου πει αν εχει καποια σχολη wing chun εκει και αν ναι που.Εψαξα στο google αλλα δεν βρικα τιποτα.Οποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα παρα πολυ.Ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσατε για να το διαβασετε.:)

giannis94
03-09-13, 14:33
Γεια σας παιδια.Επειδη θα ειμαι φοιτητης στην καβαλα και θελω να συνεχισω το wing chun ξερει κανεις να μου πει που βρισκετε?οδο κτλ.Ευχαριστω.:)