PDA

Επιστροφή στο Forum : ελμερ ημερολογιο προπονησης.....



Σελίδες : [1] 2 3

ελμερ
30-01-12, 16:57
καλησπερα....τελικα ανοιξα και γω ημερολογιο προπονησης παρολο που ειπα να τα γραφω στα of topic.....πιο πολυ θα αναφερομαι σε προπονηση και διατροφη ...τα κιλα που κανω σε ασκησεις δεν ειναι παρα πολλα.....(στα ποδια ειδικα θα τα χαρακτηριζα παιδικα λογω και οστεοχονδρωσης παλιας.....)...ολες οι αποψεις και γνωμες ειναι ευπροσδεκτες,καλες,κακες αυστηρες τα παντα ολα.....:):welcome:

ελμερ
30-01-12, 16:59
σημερα ξεκινησα με 50 λεπτα ελλειπτικο με τερμα τον διασκελισμο και στο 9 τη δυσκολια για 48 λεπτα και μετα εκανα στηθος.....:welcome:

jannous44
30-01-12, 17:18
ασκησεις? κιλα.? καλη αρχη:welcome:

ελμερ
30-01-12, 17:25
σ ευχαριστω πολυ :toast:....εκανα μετα το ελλειπτικο (αφαγωτος) το στηθος....πεγκ ντεκ 6 σετ (1 ζεσταμα 30 κιλα) και μετα 40-50-60-50-50 και επαναληψεις απο 7 μεχρι 13 οσες βγαινανε μεχρι αποτυχιας....και μετα πιεσεις παγκου στο μηχανημα που καθεσαι (σορρυ που τα λεω λιγο μπακαλιστικα,δεν ξερω ολες τις ονομασιες τον οργανων) 4 σετ με 2 σετ στα 40 κιλα και 2 σετ στα 50 κιλα....δεν ηταν μεγαλος ο ογκος προπονησης αλλα ενω συνηθως μετα την αεροβια αφαγωτος παιρνω μια μπανανα και τρωω και μετα απο 10 λεπτα διαλλειμα συνεχιζω στα βαρη,σημερα δεν ειχα παρει και ενοιωθα κομμενος...... γυμναζω καθε μυικη ομαδα μια φορα την εβδομαδα και προσθετω αεροβια,κοιλιακους κτλ στο προγραμμα.....:welcome:

ελμερ
30-01-12, 17:30
και απο συμπληρωματα....πρωτεινη tempro 2-3 φορες τη μερα,πολυβιταμινη ,q10 και κολλαγονο για τους πονους στους πηχεις .....

jannous44
30-01-12, 17:35
γνωμη μου ειναι αν εισαι αφαγοτος να κανεις μονο αεροβιο και προπονηση να κανεις αφου εχεις φαει 2-3 γευματα οχι με αδειο στομαχι. απο την αλλη μπορεις να τρως κανονικα να κανεις την προπονηση σου και μετα το αεροβιο. στηθος μονο 2 ασκησεις?

gym
30-01-12, 17:35
καλη αρχη ελμερ!:toast:

ελμερ
30-01-12, 17:36
καλη αρχη ελμερ!:toast:

ευχαριστω!!!!:toast:

ελμερ
30-01-12, 17:42
γνωμη μου ειναι αν εισαι αφαγοτος να κανεις μονο αεροβιο και προπονηση να κανεις αφου εχεις φαει 2-3 γευματα οχι με αδειο στομαχι. απο την αλλη μπορεις να τρως κανονικα να κανεις την προπονηση σου και μετα το αεροβιο. στηθος μονο 2 ασκησεις?

εχεις δικιο,απλα επειδη προσπαθω να κανω και αφαγωτος αεροβιο καποιες μερες,δεν εχω χρονο μετα να επιστρεψω σπιτι και να παω παλι γυμναστηριο μετα απο μερικες ωρες :(.....σημερα ειδικα εκανα μονο 2 ασκησεις επειση ημουν κλαταρισμενος......γενικα κανω 4 ασκησεις για στηθος....δεν κανω συγκεκριμενο προγραμμα,κανω καποιες ασκησεις στανταρ και τις αλλες τις αλλαζω συνεχεια.....επιδιωκω να εχω doms,ειναι σημαδι πως δουλεψα καλα....:welcome:

jannous44
30-01-12, 17:43
εσυ ξες καλυτερα τον εαυτο σου συνεχισε ετσι:thumbup:

ελμερ
30-01-12, 17:47
να σαι καλα :thumbup:....η γνωμη σου οπως ολων των παιδιων ειναι καλοδεχουμενες....σιγα σιγα θα γραφω το προγραμμα μου μερα μερα να σχηματισετε μια εικονα....(φωτος δεν θα βαλω ντρεπομαι :oops: :welcome:

sofos
30-01-12, 21:07
καλη αρχη,βαλε και φωτος μη ντρεπεσαι μωρε μια παρεα ειμαστε :P

ελμερ
30-01-12, 21:08
ευχαριστω sofe :toast: μια παρεα ειμαστε απλα εγω ειμαι λιγο ντακοτα που λεει και ο Τρυφωνας....αμα γραμμωσω πολυ σε κανα τριμηνο ισως κατι να γινει......:green::welcome:

sofos
30-01-12, 21:11
ευχαριστω sofe :toast: μια παρεα ειμαστε απλα εγω ειμαι λιγο ντακοτα που λεει και ο Τρυφωνας....αμα γραμμωσω πολυ σε κανα τριμηνο ισως κατι να γινει......:green::welcome:

αχααχαχαχαχ καλως τοτε :toast::green:

ελμερ
31-01-12, 23:16
δευτερη προπονηση της βδομαδας σημερα....35 λεπτα διαδρομο στο 6,6 ταχυτητα με μικρη κλιση (αναγκαστικα πριν τα βαρη γιατι γινοταν πανικος στα βαρη και περιμενα να σπασιε ο κοσμος :( μετα καμψεις δικεφαλων 2 σετ με δεκακιλα απο 15-20 επαναληψεις καθε χερι για ζεσταμα....επειτα 1 σετ με 13 κιλα χ 12 (επαναληψεις) 1 σετ με 13 κιλους χ12 1 σετ με 16 κιλους χ8 1 σετ με 16 κιλους χ 6 ,1 σετ με 11 κιλους με 9 επαναληψεις 4 σετ ελξεις δικεφαλων στις λαβες που κανουμε τρικεφαλα (απο ψηλα με τα χερια ορθια (ωραια περιγραφη :))) με 15 κιλα καθε χερι (3 πλακες ) μεχρι κοπωσης...και τελος 3 σετ για πηχεις με 11 κιλο αλτηρα καθε χερι εναλλαξ (καθιστος) καλη προπονηση,καλη ενταση,αισιοδοξω να πιαστω αυριο ....(ζητω συγγνωμη που δεν ξερω ολες τις ονομασιες στων ασκησεων):toast::welcome:

ελμερ
14-05-12, 12:39
καλησπερα σας.....ωραια προπονηση σημερα με σουπερ ενεργεια.....τρικεφαλα και ωμους εκανα (χωρις αεροβιο)....θελω να χασω ακομα περιπου 3,5 κιλα.......:welcome:

beefmeup
14-05-12, 12:40
ελα ετσι για να βλεπω να ξεσκονιζονται τα λογκ..δωσε πονο λεμε..:bbbiceps:

Andreas C.
14-05-12, 12:46
Μια χαρά θα τα καταφέρεις να τα χάσεις φτάνει να το θέλεις φίλε Μπάμπη:toast:

vaggan
14-05-12, 12:55
καλη αρχη μπαμπη:toast::toast::toast:

ελμερ
14-05-12, 14:05
Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και για την υποστηριξη.....περιμενω σχολια σας,προτασεις σας!!!!:welcome::welcome:

gym
14-05-12, 18:58
αντε χεχεχεχ σε επεισα...καλη αρχη λοιπον!:green:

ελμερ
14-05-12, 19:18
ευχαριστω:toast::welcome:

ελμερ
15-05-12, 08:37
Ειμαι πιασμενος στα ποδια,γαμπες (και ωμους τρικεφαλους που εκανα χτες) :green:αλλαξα την προπονηση στα τρικεφαλα και ξεκιναω με πιεσεις πισω απ το κεφαλι με αλτηρα και συνεχιζω με πιεσεις στην τροχαλια ....και εχω αρχισει να εχω παλι doms......:thumbup::welcome:

vaggan
15-05-12, 11:43
τι ειναι τα doms?

beefmeup
15-05-12, 12:37
τα μυικα πιασιματα με την προπονη;)

vaggan
15-05-12, 12:48
ελμερ πεστα στα ελληνικα ρε φιλε :P:P

ελμερ
15-05-12, 14:46
Εχεις δικιο Βαγγο...εχουμε ξενομανια....:):welcome:

ελμερ
15-05-12, 16:55
Αυριο ερχεται το δεμα απο Πορτογαλια :green: :welcome:

beefmeup
15-05-12, 16:57
αντε σε καλη μερια..:bbbiceps:
να ανεβασεις κ φωτο απο τα λαφυρα ε??:welcome::welcome:

ελμερ
15-05-12, 17:03
ναι,ανετα...τσαμπα πραγμα (πρωτεινες ειναι)...θα τους τιμαω συχνα...:welcome:

ελμερ
18-05-12, 06:16
ξυπνησα με αρκετα doms στα δικεφαλα απ την χτεσινη προπονηση....εχω αλλαξει αρκετα τη φιλοσοφια των ασκησεων-τεχνικη και φαινεται να αποδιδει....:thumbup::welcome:

vaggan
18-05-12, 09:57
ποσα κιλα εισαι και τι υψος εχεις?

ελμερ
18-05-12, 13:03
1 81 υψος και 89 κιλα...:welcome:

ελμερ
21-05-12, 21:37
2 μερες ειμαι εκτος μαλλον απο ιγμοριο....θα παω εντος της βδομαδας να βγαλω και μια ακτινογραφια και να αρχισω παλι αντιβιωση...απο αυριο πρωτα ο θεος προπονηση παλι....:welcome:

ελμερ
24-05-12, 00:16
Βραδυνη προπονηση σημερα,τρικεφαλα και τραπεζοειδεις......δυνατη προπονηση,σιγουρα θα μαι πιασμενος αυριο..(ειμαι ηδη απο χτες στουσ κοιλιακους,μπροστα και πλαγιους :thumbup::welcome:

ελμερ
24-05-12, 12:35
Προπονηση δικεφαλων σημερα και ωμων....παρολη την πιεση χρονου πηγε πολυ καλα......(εχω δυναμωσει αρκετα στους ωμους,περυσι ημουν πολυ αδυναμος εκει,τωρα ειμαι στο μεσο ορο στα κιλα πλεον και ανεβαινω :thumbup::welcome:

vaggan
24-05-12, 12:41
απο διατροφουλα πως παμε?

ελμερ
24-05-12, 12:56
Δεν κανω αυστηρη διατροφη να μετραω γραμμαρια και ποσοτητες,εχω κοψει γλυκα παγωτα και τρωω οσο πιο στεγνα γινεται......και θα την σφιξω κι αλλο τον Ιουνιο...:):):welcome::welcome:

ελμερ
24-05-12, 22:35
Το πιασιμο συνεχιζεται στους κοιλιακους (μπροστα και πλαγιους)....αρχισαν να πιανονται και οι ωμοι απ την πρωινη προπονηση και τα τρικεφαλα απ την χτεσινη...(με λιγα λογια ειμαι πιασμενος σχεδον σ ολο το σωμα....:green::welcome::welcome:

ελμερ
25-05-12, 12:52
Σημερα πρωινη αεροβια αφαγωτος (53 λεπτα) απο 6 μεχρι 6,7 ταχυτητα με 3% κλιση...και μετα κοιλιακους .....το μεσημεριανο μου σημερα θα ειναι 3 πατατες βραστες με βραστη ντοματα και γιαουρτι στραγγιστο....8-) :green: :welcome::welcome:

vaggan
25-05-12, 14:06
Σημερα πρωινη αεροβια αφαγωτος (53 λεπτα) απο 6 μεχρι 6,7 ταχυτητα με 3% κλιση...και μετα κοιλιακους .....το μεσημεριανο μου σημερα θα ειναι 3 πατατες βραστες με βραστη ντοματα και γιαουρτι στραγγιστο....8-) :green: :welcome::welcome:αυξησε την πρωτεινικη προσληψη ειναι πολυ χαμηλα:toast:

ελμερ
25-05-12, 14:08
Σε μιση ωρα πριν φυγω για καφε θα πιω εναμιση σκουπ πρωτεινη ,εναμιση ακομη το βραδυ πριν κοιμηθω συν γιαουρτι τ απογευμα......:toast::welcome::welcome:

ελμερ
29-05-12, 11:39
Καλημερα.....δεν κοιμηθηκα καλα το βραδυ και η πρωινη προπονηση δεν ειχε τη διαρκεια που ηθελα...εκανα μονο δικεφαλα και πηχεις.τουλαχιστον πετυχα καλη ενταση εκανα και μερικες αρνητικες επαναληψεις στα τελευταια σετ (τις προτιμουσε ο Frank Zane :thumbup: )...ακουω απο κοσμο θετικα σχολια οτι εχω καλη σωματικη βελτιωση που μου δινει ακομα μεγαλυτερο κουραγιο και πεισμα για προπονηση-βελτιωση...:welcome::welcome:

Andreas C.
29-05-12, 13:19
Ωραίος :thumbup:

Συνέχισε έτσι φιλε Χαράλαμπε :toast:

john39
29-05-12, 13:35
Σημερα πρωινη αεροβια αφαγωτος (53 λεπτα) απο 6 μεχρι 6,7 ταχυτητα με 3% κλιση...και μετα κοιλιακους .....το μεσημεριανο μου σημερα θα ειναι 3 πατατες βραστες με βραστη ντοματα και γιαουρτι στραγγιστο....8-) :green: :welcome::welcome:

3 πατατες φιλε μου ειναι παρα πολυ βαση των κιλων σου..αν θες να γραμμωσεις βεβαια,επισης οπως σου ειπε και ο φιλος η πρωτεινη σου ειναι ασημαντη.ανεβασε την.ο μεταβολισμος σου δεν σπινταρει ετσι,
επισης εκανες 53 λεπτα σε αυτην την ταχυτητα με αυτην την κλιση ανεβασες τοσους πολλους παλμους στα ορια του αεροβιου?????

ελμερ
29-05-12, 14:31
Χοντρικα υπολογιζω πως τη μερα παιρνω 160 και πανω γραμμαρια πρωτεινης.......αυτο που λες για την πατατα το σκεφτομαι και γω μαλλον πρεπει να μειωσω....:thumbup: προσπαθω στην αεροβια να τηρω τον κανονα που λεει να μπορω να μιλαω με καποιον ενω κανω διαδρομο ενω ταυτοχρονα ανεβαζω παλμους....πες μου τη γνωμη σου πως πιστευεις πως πρεπει να κανω...(ολες οι γνωμες δεκτες και επιθυμητες :):welcome:

ελμερ
29-05-12, 14:32
Ωραίος :thumbup:

Συνέχισε έτσι φιλε Χαράλαμπε :toast:

Ευχαριστω πολυ Ανδρεα...δοκιμασε μερικες αρνητικες επαναληψεις οπως σου ειπα και στο log σου και θα με θυμηθεις.....:toast::welcome:

ελμερ
31-05-12, 12:29
Θριαμβοςςςςς....:green:...σημερα η ζυγαρια με εδειξε 90 με τα ρουχα....πλησιαζω το στοχο των 87 κιλων....μεγαλη ορεξη για προπονηση,εκανα 50 λεπτα διαδρομο και ελλειπτικο (ελιωσα :) και μετα κοιλιακους......:welcome::welcome:

ελμερ
04-06-12, 13:51
Σημερα εκανα την καλυτερη προπονηση της χρονιας......εκανα δικεφαλους-πηχεισ,κοιλιακους και διαδρομο.....εκανα και ατομικο ρεκορ στις καμπψεις δικεφαλων με 20 κιλους αλτηρες για 6 επαναληψεις στο καθε χερι.....8-) :green::welcome::welcome:

ελμερ
05-06-12, 12:31
Αλλη μια πολυ δυνατη προπονηση σημερα....40 λεπτα διαρδομο με ενδιαμεσα σπριντ και ωμους.....εχω μειωσει τους καφεδες (πινω 1-2 ντεκαφεινε τη μερα) .κοιμαμαι πιο καλα και εχω μεγαλυτερη ενεργεια. (αλυσιδα ειναι ολα).....πριν την προπονηση παιρνω bcaa και απο 1 χαπι cla,γκουαρανα και πρασινο τσαι .....:welcome:

ελμερ
06-06-12, 21:49
Σημερα αν και ειχα πιεση χρονου (ηθελα να παω για καφε :green: ) εκανα στηθος-τρικεφαλα...πολυ καλη ενεργεια και αντοχη,θα μπορουσα να κανω κανα 15 λεπτο ακομα προπονηση.....ψυχολογια στο μεγιστο,δυνατη προπονηση, :thumbup:...σημερα πρωι πρωι εκανα και το πρωτο μπανιο στη θαλασσα (πηρα χρωμα :) )....

Andreas C.
07-06-12, 12:12
Ωραίος :thumbup:

Πραγματικά χαίρομαι που τα πας περίφημα στις προπονήσεις σου, συνέχισε έτσι :toast: :welcome:

ελμερ
08-06-12, 12:10
Σ ευχαριστω πολυ....:toast: σημερα παιρνω ρεπο απ το γυμναστηριο να ξεκουραστω και θα παω παλι αυριο να αποτελειωσω τα ποδια.....:green: ....:welcome::welcome:

RAMBO
08-06-12, 21:08
Θριαμβοςςςςς....:green:...σημερα η ζυγαρια με εδειξε 90 με τα ρουχα....πλησιαζω το στοχο των 87 κιλων....μεγαλη ορεξη για προπονηση,εκανα 50 λεπτα διαδρομο και ελλειπτικο (ελιωσα :) και μετα κοιλιακους......:welcome::welcome:

Ωραιος,λιγο εμεινε υπομονη:clap:

ελμερ
10-06-12, 12:32
Καλησπερα και απ εδω,,,:green: ευχαριστη εκπληξη σημερα οτι η ζυγαρια με εδειξε 89.3 8-) :) ...καλα παω,συνεχιζω δυνατα....εχω αρχισει και σφιγγω λιγω παραπανω τη διατροφη (παγωτα γλυκα αναψυκτικα σουβλακια δεν υπαρχουν) :green: :welcome::welcome:

ελμερ
13-06-12, 23:18
Σημερα πηρα ρεπο απ τη γυμναστικη να γεμισουν οι μπαταριες και να ηρεμησει το πιασιμο απο τρικεφαλα και ποδια....αυτο το πρωι πρωτα ο θεος παω για τους ωμους και στηθος......:welcome:

Miss Fit
14-06-12, 00:00
Καλησπερα και απ εδω,,,:green: ευχαριστη εκπληξη σημερα οτι η ζυγαρια με εδειξε 89.3 8-) :) ...καλα παω,συνεχιζω δυνατα....εχω αρχισει και σφιγγω λιγω παραπανω τη διατροφη (παγωτα γλυκα αναψυκτικα σουβλακια δεν υπαρχουν) :green: :welcome::welcome:

Μπράβο σου, λιγο ακόμα και φτάνεις τον στόχο σου :thumbup: Βαστα γερά λέμε:welcome:

ελμερ
14-06-12, 20:37
Ευχαριστω πολυ miss fit :toast::toast:...το καλο ειναι πως οσο αδυνατιζω γυμναζομαι με περισσοτερη ορεξη......εχω αρχισει και κοιμαμαι και πιο νωρις το βραδυ και ξυπναω πιο φρεσκος......:thumbup::welcome::welcome:

Miss Fit
14-06-12, 23:32
Ευχαριστω πολυ miss fit :toast::toast:...το καλο ειναι πως οσο αδυνατιζω γυμναζομαι με περισσοτερη ορεξη......εχω αρχισει και κοιμαμαι και πιο νωρις το βραδυ και ξυπναω πιο φρεσκος......:thumbup::welcome::welcome:

Ε ναι βλέπεις αποτελέσματα και σου ανεβηκε η ψυχολογία, και πάλι μπράβο λοιπόν :toast:

ελμερ
14-06-12, 23:46
Καλα το ειπες..διαβαζω στο log σου πως και συ πας πολυ καλα....:thumbup::thumbup::welcome:

Miss Fit
14-06-12, 23:55
Καλα το ειπες..διαβαζω στο log σου πως και συ πας πολυ καλα....:thumbup::thumbup::welcome:


Ετσι λένε οι φιλεναδες μου ;) Ευχαριστημένη ειμαι και συνεχίζω :weights:

magdaline
14-06-12, 23:59
χαίρομαι που τα πας καλα πραγματικα χαιρομαι μπράβο:thumbup:

ελμερ
15-06-12, 09:46
Σ ευχαρστω πολυ Μαγδαληνη....και συ πας σουπερ......:toast::toast::welcome::welcome:

ελμερ
15-06-12, 12:01
Μεγαλη χαρα και σημερα....η ζυγαρια με εδειξε 88.3 8-) Καλα παμε,ψυχολογια στο full ....ισως πεσω στα 86 κιλα,αναλογα πως θα δειχνω στα 87 ;):welcome::welcome::welcome:

ελμερ
19-06-12, 19:23
Σημερα επανηλθα στις προπονησεις......δικεφαλα τρικεφαλα εκανα με καλη ενταση.......θα παω και Τεταρτη Πεμπτη Παρασκευη σερι για να παρω διημερο ρεπο για μπανια....(δοξα το θεο ολα πανε καλα μακρια απο τραυματισμους....:thumbup::welcome::welcome:

ελμερ
20-06-12, 12:39
Σημερα το προγραμμα ειχε διαδρομο και ωμους-τραπεζια.....ποταμι ο ιδρωτας καθ ολη την προπονηση,ειχα τοση διαθεση που εφτασα μεχρι "τελικης πτωσης":).....μακαρι να παει καθε μερα ετσι.....:thumbup::welcome::welcome:

ελμερ
24-06-12, 14:51
Μολις γυρισα απο γυμναστηριο,προπονηση ποδιων και κοιλιακων αλλη μια ευχαριστη εκπληξη,η ζυγαρια εδειξε 87,3 κιλα.....:thumbup::thumbup:...εχω ακουμπησει το στοχο που ειχα για φετος αλλα αφου βλεπω πως χανω ευκολα και αρχιζω και καθαριζω απ το λιπος(φαινονται οι 2 πρωτες σειρες κοιλιακων,δεν βγαζουν ματι αλλα φαινονται:)) λεω να πεσω ακομα λιγο......:):welcome::welcome:

ελμερ
26-06-12, 11:34
χτες το βραδυ επαιξα δικεφαλα και τραπεζια...σημερα 45 λεπτα αεροβιο και τρικεφαλα...α και μετανειες στην τροχαλια τρικεφαλων γονατιστος για κοιλιακους.....με πιανει ωραια αυτη η ασκηση.....(με βαρος 40-50-60-70-60-50 κιλα τα σετ....:thumbup::welcome::welcome:

Andreas C.
27-06-12, 11:01
Φίλε Χαράλαμπε συνέχισε έτσι και σε βλέπω να αποκτάς six pack φέτος :green:

Καλή συνέχεια :toast: :welcome:

ελμερ
27-06-12, 13:44
Ανδρεα σ ευχαριστω πολυ........σημερα εκανα στηθος και ωμους (ωμους εκανα ασκησεις που ειδα σ ενα βιντεο με τον Charles glass και ενοιωθα πως καιγοντουσαν οι ωμοι μου και με λιγα κιλα...πολυ καλα....;):welcome::welcome:

ελμερ
28-06-12, 20:42
Δινω και την πρωτη μου συνταγη που μολις δοκιμασα....:) βαζουμε στο multi (μιξερ) φραουλες (καμια 10 αρια) στραγγιστο γιαουρτι και στεβια (εβαλα μιση κουταλια εγω) χτυπαμε και γινεται ενα γιαουρτι σαν τα αγοραστα με φρουτα (μπορειτε να βαλετε οτι φρουτο σας αρεσει η παραπανω απο ενα η και πρωτεινη σκονη αν θελετε) :welcome::welcome:

ελμερ
03-07-12, 22:41
Σημερα προπονηση πλατης και πλαγιων κοιλιακων...δοξα το θεο καλα παμε αν και αυτη τη βδομαδα εχω κατι σεμιναρια να παω μετα τη δουλεια και δεν βλεπω να κανω εναν ολοκληρο κυκλο...ακουσα και ενα θετικο σχολιο απο μια φιλη που δεν εχει ιδεα απο βαρη μου ειπε "εισαι αδυνατος αλλα η πλατη σου ειναι αεροδρομιο και πηρα θαρρος αρκετο.....:green::welcome::welcome:

billys15
04-07-12, 02:00
Ειδικα οταν στο λεει το αντιθετο φυλο ειναι super...:green:

ελμερ
04-07-12, 08:25
Ναι....:green: καλημερα....:welcome:

ελμερ
10-07-12, 00:33
Επιστρεφω στο ημερολογιο μου.....δευτερη μερα που πηρα καρνιτινη (την ειχα παρει δωρεαν απ το βοτανο :) δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου η αν με βοηθησε και τις 2 μερες ειχα τρομερη ενεργεια στο γυμναστηριο...σημερα εκανα δικεφαλα τρικεφαλα ...στα δικεφαλα στο τελος εκανα μερικα drop σετ και στα τρικεφαλα ολα τα σετ σχεδον ηταν drop:shock:....μετα απο ενα μηνα αποχης εχω ξεκινησει παλι το ελευθερο ,ισως βοηθησε κι αυτο.....αλλες 10 μερες προπονηση μεχρι να φυγω για διακοπες,ειμαι στην τελικη ευθεια.....:):welcome::welcome:

ελμερ
11-07-12, 21:33
Σημερα εκανα ωμους και τραπεζια.....πολυ δυνατη προπονηση με drop set σχεδον σ ολα τα σετ ...9 μερες μεινανε μεχρι τις διακοπες και θα παω ετσι συνεχεια...ηταν τετοιο το καψιμο που δεν μπορουσα να αφησω τους αλτηρες κατω......συνεχιζεται η super ενεργεια και η καλη διαθεση και δεν ξερω απο τι ειναι.....:green:...κοιλιακοι στη ρωμαικη καρεκλα και 20 λεπτα ελλειπτικο μεχρι που τελειωσανε οι μπαταριες μου:thumbup:.....ηδη τα τραπεζια τα νοιωθω καπως πιασμενα,αυριο μαλλον θα ναι εντελως....:welcome::welcome:

Χριστοφορος123
11-07-12, 22:31
Γεια σου φιλε Χαραλαμπε ..
Αν μπορεις γραψε τις ασκησεις που κανεις για ωμους.

ελμερ
11-07-12, 22:43
http://www.youtube.com/watch?v=YaudUhe4HOg κανω την ασκηση που κανει η κοπελα στο 8.45 .αυτην που κανει στο 9.40 (κανω 6 σετ την καθεμια και κανω ...μετα πιεσεις ωμων με αλτηρες...και τραπεζια κανω dumbbell shrug (δεν ξερω πως λεγεται στα Ελληνικα βαλτη στο google θα την καταλαβεις ποια εννοω.....:welcome:

ελμερ
13-07-12, 12:17
Με τη σημερινη ζυγιση ο φετινος στοχος επετευχθει:bbbiceps::green:....86,9 με παπουτσια κτλ δηλ καθαρα 86.5 πιστευω.....μεχρι την αλλη Πεμπτη που θα κανω τελευταια προπονηση πριν τις διακοπες ισως χασω ακομα λιγο.....:) σημερα προπονηση πλατης και αεροβιο...κλασσικα με σουπερ ψυχολογια.....:thumbup::welcome::welcome:

Andreas C.
13-07-12, 15:35
Φίλε Χαράλαμπε αν βγάλεις όλα από πάνω σου και ζυγιστής σίγουρα θα πέσεις κάτω από 86 :thumbup:

Καλές διακοπές και καλή ξεκούραση αδελφέ :toast: :welcome:

ελμερ
13-07-12, 22:59
Ευχαριστω πολυ Ανδρεα,να σαι καλα :toast::toast:...μεχρι την Πεμπτη θα συνεχισω προπονησεις,θα κανω παυση 11 μερες που εχω αδεια,μετα αλλες 11 μερες κανονικα γυμναστικη,επειτα 11 μερες παυση ξανα (κλεινει το γυμναστηριο) και μετα κανονικα στις προπονησεις.....απ οτι βλεπω και συ πας τρενο στις προπονησεις σου.....:thumbup: :welcome:

Miss Fit
14-07-12, 00:06
Με τη σημερινη ζυγιση ο φετινος στοχος επετευχθει:bbbiceps::green:....86,9 με παπουτσια κτλ δηλ καθαρα 86.5 πιστευω.....μεχρι την αλλη Πεμπτη που θα κανω τελευταια προπονηση πριν τις διακοπες ισως χασω ακομα λιγο.....:) σημερα προπονηση πλατης και αεροβιο...κλασσικα με σουπερ ψυχολογια.....:thumbup::welcome::welcome:

Μπράβο και απο εδω :toast: Στις διακοπές αν δεν τρώς βλακιτισες ετοιματζιδικα ισως πέσεις και πιο κάτω καθώς θα εισαι ολη μερα έξω και θα αλλαξεις παραστάσεις.

ελμερ
14-07-12, 08:36
Θα προσπαθησω να π΄ροσεχω οσο γινεται τη διατροφη μου φετος στις διακοπες να μην παρω πανω απο 2 κιλα....:welcome::welcome:

ελμερ
01-08-12, 00:16
Μετα απο αρκετες μερες ανανεωνω το ημερολογιο μου.....σημερα η ζυγαρια με εδειξε 87,2 φαγωμενο,ισως να ειμαι και οριακα λιγοτερα απ οταν εφυγα στις διακοπες....Ειχε δικιο η Miss fit :) σημερα εκανα τρικεφαλα-δικεφαλα και χτες πλατη....στα δικεφαλα δεν εκανα πολλα σετ γιατι οπως λεει και ο Ηλιας (Τριανταφυλλου) ειχαν απο χτες επιβαρυνση,τα επαιξα δυνατα......θα συνεχισω μεχρι τις 12 του μηνα γυμναστικη,μετα 12 μερες off που κλεινει το γυμναστηριο και μετα απο 25 Αυγουστου καταστρωνω πλανο για τη νεα γυμναστηριακη χρονια....:) :welcome:

Miss Fit
01-08-12, 00:27
Μετα απο αρκετες μερες ανανεωνω το ημερολογιο μου.....σημερα η ζυγαρια με εδειξε 87,2 φαγωμενο,ισως να ειμαι και οριακα λιγοτερα απ οταν εφυγα στις διακοπες....Ειχε δικιο η Miss fit :) σημερα εκανα τρικεφαλα-δικεφαλα και χτες πλατη....στα δικεφαλα δεν εκανα πολλα σετ γιατι οπως λεει και ο Ηλιας (Τριανταφυλλου) ειχαν απο χτες επιβαρυνση,τα επαιξα δυνατα......θα συνεχισω μεχρι τις 12 του μηνα γυμναστικη,μετα 12 μερες off που κλεινει το γυμναστηριο και μετα απο 25 Αυγουστου καταστρωνω πλανο για τη νεα γυμναστηριακη χρονια....:) :welcome:

μμμμμ τέτοια να ακουω:toast:, οταν εχεις καταφερει τοσα πολλα με τοσο κόπο το σκεφτεσαι διπλα να τα χαλάσεις ολα μονο και μονο λογο διακοπων. Επισης οταν μπει το μικροβιο της σωστης διατροφής δεν ξαναβγαινει και αν δεν την κάνεις με βαρια καρδια τοτε δυσκολα θα αγνοησεις ολους τους "κανόνες" που μεχρι τώρα ακολουθουσες πιστά. Λοιπόν απο Σεπτεμβρη πάμε δυνατα ( εμεις και τα μαθητουδια στο σχολειό:P)

ελμερ
01-08-12, 00:32
Εχεις απολυτο δικιο.....:thumbup: ...απο Σεπτεμβριο με ακομα μεγαλυτερη ορεξη....:toast::welcome:

ελμερ
01-08-12, 18:38
σημερα εκανα ωμους τραπεζια....δνε μου κανε καρδια να σταματησω φοβερη ενεργεια (ειχα παρει και κιτρουλινη) ........αυριο αν το θυμηθω θα βαλω μια φωτο με αμανικο να ακουσω σχολια.....:):welcome:

ελμερ
02-08-12, 12:38
Σημερα εκανα στηθος κοιλιακους και λιγο διαδρομο...παλι πολυ καλη ενεργεια........εβγαλα τη φωτο που ελεγα χτες αλλα επειδη ειμαι σαν ταλαιπωρημενος οικοδομος δεν τη βαζω....:P:welcome::welcome:

kokolakis
03-08-12, 05:07
ετσιιιι αφησε τα κοριτσακια του φορουμ να ξεροσταλιαζουν....!!

απο διατροφη πως πας? απλα προσεχεις την σαβουρα ακομα??

ελμερ
03-08-12, 09:52
Προσεχω αρκετα,εχω κοψει εντελως τα γλυκα,αναψυκτικα (καμια εψα πορτοκαλι πινω που και που που εχει 29 θερμιδες :) )και τρωω αρκετη πρωτεινη και λιγοτερο υδατανθρακα......και οχι πολυ φαι....;):welcome::welcome:

ελμερ
03-08-12, 13:01
Σημερα εκανα ποδια και πλαγιους κοιλιακους.......τα ποδια ειναι το πιο αδυνατο σημειο μου λογω μιας οστεοχονδριτιδας που εχω και στα 2 ποδια και ειναι αδυναμα σε κιλα...απο τη νεα γυμναστηριακη σεζον λεω να τα κανω 2 φορες τη βδομαδα μηπως παρουν λιγο τα πανω τους......η προπονηση μου κοπηκε γιατι ειχα ενα 20 λεπτο τηλεφωνημα και μετα παγωσα κι εφυγα ...ευτυχως ειχα προλαβει να κανω αρκετα.....:welcome:

kokolakis
03-08-12, 13:22
ελα ρε φιλε οστεοχονδριτιδα ειχα και εγω εκει που ενωνεται το ποδι με την λεκανη, μικρος ημουν δημοτικο, πληρης ακινησια και καροτσακι ημουν και μου εφυγε...

ελμερ
03-08-12, 13:48
Μαλλον το ειπα λαθος,εμενα ειναι στο γονατο ,τα τελευταια χρονια δεν με ενοχλει πολυ αλλα εχω γενικα που και που μικρες ενοχλησεις.....:welcome:

kokolakis
03-08-12, 13:57
εκει που ηταν εμενα στο ''μηλο'' το πιθανοτερο ηταν να χρειαζομαι μοσχευμα καθε 1-2 χρονια αλλα την γλυτωσα...
θελει προσοχη, 2 φορες την βδομαδα μην τα κανεις σιγα σιγα θα παρουν τα πανω τους και αυτα...

ελμερ
03-08-12, 14:01
Ατο χω απο πιτσιρικας μαλλον απ το πολυ μπασκετ εγινε,για να καταλαβεις πως ειναι ειδικα στο αριστερο μου γονατο πεταγεται ενα κοκκαλο σαν μυτη σε σχημα.....δεν εχω ιδιαιτερεσ ενοχλησεις αλλα τα ποδια μου ειναι αδυναμα....:(:welcome::welcome:

ελμερ
09-08-12, 11:28
Αυτη την Κυριακη κλεινει το γυμναστηριο για 12 μερες.....εκανα δικεφαλα προχτες (τα σκασα,ακομα ειναι πολυ πιασμενα) χτες τρικεφαλα και τραπεζια και βλεπουμε.....τις μερες που θα ναι κλειστο λεω να πηγαινω για κανα μπασκετακι λιγο τρεξιμο :) το περιεργο ειναι οτι τωρα μετα απο διακοπες κτλ που κανω λιγοτερες προπονησεις εχουν παρει λιγο ακομα ογκο τα χερια μου ....αμεσως σκεφτηκα τον Ηλια κι εκεινο που του ειχε πει ο Τσοπουριδης!!μαλλον ξεκουραστηκαν και πηραν ...και ετοιμαζω πλανο προπονησης απο 25 Αυγουστου που ξαναρχιζω προπονησεις.....(καθε προταση γνωμη καλοδεχουμενη);):welcome::welcome:

ελμερ
10-08-12, 12:02
Σημερα εκανα ωμους και στηθος.....αν εχω κουραγιο θα παω και λιγο το βραδυ να κανω κοιλιακους .....ειμαι πιασμενος ακομα στα δικεφαλα,πιαστηκαν και τα τρικεφαλα (στα τρικεφαλα αλλαξα στυλ,ξεκινησα με βυθισεις αλλα με καλο ζεσταμα και μετα συνεχισα με αρσεις αλτηρα με τα δυο χερια πισω απ το κεφαλι ,kickbacks και στο τελος 2 σετ βυθισεις πανω σε παγκους μεχρι που στο τελευταιο σετ κατεβηκα και δεν μπορουσα ν ανεβω :) υπαρχει ενα παρκο εδω κοντα που μου παν πως εχει υπαιθρια οργανα γυμναστικης,θα παω να δω μηπως κανω λιγο τις μερες που ειναι κλειστο το γυμναστηριο...περιμενω και 2 πακετα ενα απο βοτανο και ενα απο Πορτογαλια με κρεατινη πετσετες γυμναστηριου κτλ....:welcome::welcome:

Andreas C.
10-08-12, 13:24
Ωραίος :toast:

Δεν υπάρχει κάποιο gym εκεί κοντά που να είναι ανοιχτό, να πηγαίνεις και να πληρώνεις με την κάθε φορά που πας?

ελμερ
10-08-12, 15:29
Εχεις δικιο...θα παω να ρωτησω σε ενα μεγαλο που εχει ανοιξει στο Μπουρναζι για να κανω ενα 13 ημερο συμβολαιο ποσο θα μου ζητησουν...:green::welcome: αν μου πουν κανα normal ποσο γιατι οχι....:welcome:

Andreas C.
10-08-12, 15:53
Είμαι περίεργος να δω πόσα θα σου πει και πόση διαφορά θα έχει με την μηνιαία συνδρομή :green:

ελμερ
24-08-12, 13:12
Αυριο πρωτα ο θεος αρχιζω παλι προπονησεις...:squat::squat: (ανοιγει το γυμναστηριο) θα κανω καποιες αποριες και οποιος εχει την καλη διαθεση να μου πει τη γνωμη του.....1) θα ξεκινησω κρεατινη ...να περιμενω καμια δεκαρια μερες για να αρχισω η να αρχισω απο αυριο κατευθειαν? 2) τα ποδια ειναι μακραν το πιο αδυνατο σημειο του σωματος και σε δυναμη και σε μυς....επειδη εφαρμοζω προγραμμα που κανω καθε σημειο μια φορα τη βδομαδα σκεφτομαι να κανω 2 φορες τη βδομαδα μονο τα ποδια για να παρουν...η μηπως ειναι λαθος αυτο? οσοι εχουν διαθεση ας μου πουν τη γνωμη τους....:welcome::welcome: (Ανδρεα ξεχασα να απαντησω στην ερωτηση σου για το γυμναστηριο,πηγα σε ενα top εδω στο Περιστερι αλλα και εκεινο εκλεινε για 6 μερες ,τζιφος λοιπον....:) :welcome::welcome:

Andreas C.
24-08-12, 15:23
Φίλε Χαράλαμπε η προσωπική μου άποψη είναι την κρεατίνη να την αρχίσεις όταν ξανά μπεις για τα καλά πίσω στο πρόγραμμα σου!

Όσο για το θέμα πόδια η γνώμη μου είναι δοκίμασε 2 φορές να δεις πως πάει και θα κρίνεις από μόνος σου :thumbup:

δηλαδή ρε φίλε με το ζόρι να μην σε αφήσουν να γυμναστής :turtle: :turtle:

ελμερ
24-08-12, 16:31
Ανδρεα καλα το πες,να χω ορεξη να γυμναστω και να μην μπορω να βρω......:green: για την κρεατινη κατι τετοιο ειχα και γω στο νου μου να την αρχιζα πιο μετα ....θα την βαλω στην ακρη κανα μηνα διμηνο και βλεπουμε......και για τα ποδια θα δοκιμασω 2 φορες τη βδομαδα και βλεπουμε.....φετος θα βαλω στο προγραμμα βασικες ασκησεις και πανω σ αυτες θα συμπληρωσω με τις αλλες..... :toast::welcome::welcome:

Andreas C.
24-08-12, 16:37
Εγώ εννοούσα στές 3 με 4 εβδομάδες το πολύ άρχισε την, τώρα αν θέλεις να το πας 2 μήνες δεν έχει πρόβλημα :toast: :welcome:

ελμερ
24-08-12, 16:40
Θα δω πως θα με παει πρωτα...ισως και στο μηνα επανω να αρχισω......το θετικο ειναι παρολο την δεκαπενθημερη απουσια ειμαι πιστευω στην ιδια ισως και ελαφρα καλυτερη κατασταση απ οταν σταματησα (πχ χερια) .....καλη γυμναστηριακη χρονια να εχουμε χωρις τραυματισμους......:toast::welcome:

Andreas C.
24-08-12, 16:52
Ωραίος :toast:

Μακάρι φίλε μου και να μην ξεχνάς πάντα να κάνεις πολύ κάλο ζέσταμα, είναι ο καλύτερη προστασία για τους τραυματισμούς :thumbup: :welcome:

ελμερ
25-08-12, 15:24
Σημερα εκανα την πρωτη "χαλαρη" κυκλικη προπονηση της χρονιας.....εχω ενα πονο αριστερα πισω στην πλατη ,με τσιμπαγε και σημερα,απεφυγα να κανω πλατη σημερα μεχρι να εξαφανιστει ο πονος......τα κιλα μου οπως ειχα προβλεψει ειναι τα ιδια (86.5 8-) παρολο τη σαβουρα που εφαγα ,κοιταγα να μην υπερβαινω τις θερμιδες συντηρησης μου οσο γινοταν και τα καταφερα...αυτα....αλλες 2 κυκλικες προπονησεις θα κανω και μετα κανονοκα προγραμμα......:welcome::welcome:

ελμερ
27-08-12, 22:18
Σημερα εκανα προπονηση στηθους και τρικεφαλα (δεν αντεξα να κανω κυκλικο,μια μερα μονο εκανα :green: ) ξεκινησα με εκτασεις σε κατακλινη παγκο,διαβασα καποιο μελος του forum που την ανεφερε,μια χαρα με επιανε....ο πονος στην πλατη ψηλα αριστερα συνεχιζει να υπαρχει,με τσιμπαγε σημερα,δεν θα κανω πλατη αυτη τη βδομαδα,ισως χαμηλωσω και ρυθμους μεχρι την αλλη βδομαδα μεχρι να μου περασει.....:welcome:

ελμερ
29-08-12, 14:33
Σημερα εκανα ωμους και κοιλιακους πλαγιους και κανονικους......ωραιο προγραμμα καλη ενεργεια,δεν εχω πεσει παρα πολυ σε δυναμη ....τα δικεφαλα απ την εσωτερικη μερια εχουν γεμισει ραγαδες......:( :welcome:

ελμερ
30-08-12, 14:51
Σημερα εκανα δικεφαλα -πηχεις....ειναι λιγο μπερδεμενο το προγραμμα αυτη τη βδομαδα γιατι δεν θα κανω πλατη (περιμενω να μου φυγει εντελως ο πονος πισω στην πλατη) .....εχω παθει φοβια μ αυτον τον πονο τις πρωτες μερες δεν ειχα καλο υπνο απ τον πονο,τωρα εχει σχεδον μηδενιστει (ο πονος).....:)...εκανα και τραπεζια ......αν και δεν εχω επανελθει στα κιλα που εκανα πριν τη διακοπη εχω καλη ενεργεια......το προγραμμα με μια μυικη ομαδα τη μερα (εκτος εξαιρεσεων για να βγει σε μια βδομαδα ενας κυκλος) μου παει καλα και παιζω με μεγαλη ενταση......θα συνεχισω ετσι και θα βαζω 2 φορες τα ποδια ...τα δικεφαλα ισως τα κανω καθε 9-11 μερες......:welcome:

ελμερ
01-09-12, 23:37
Χτες εκανα πλατη και κοιλιακους......θα ξεκινησω φετος να κανω και βασικες ασκησεις (αρσεις θανατου,κωπηλατικη με μπαρα κτλ) στην αρχη με πολυ λιγα κιλα και οσο γινεται καλα η κινηση θα ανεβαινω......σημερα ξυπνησα με φοβερο πιασιμο στα δικεφαλα φτερα κτλ....δεν πηγα γυμναστηριο,αυριο θα παω να κανω τα ποδια.....χτες πηγα να κανω διαδρομο αλλα ειχα μια μικρη ενοχληση στο αριστερο γονατο και εκανα μονο 20 λεπτα.....:welcome:

ελμερ
02-09-12, 15:31
Μετρησα τα δικεφαλα σημερα (πρωτη φορα μετα απο 12 χρονια :)....και τα 2 ειναι 40,5 εκατοστα...(κρυα)....:welcome:

Andreas C.
03-09-12, 13:23
Ωραίος :toast:

Από ότι φαίνεται φίλε άρχισες και πωρώνεσαι αρκετά :thumbup:

Το ξέρεις ότι θέλουμε και φωτογραφία :green:

ελμερ
03-09-12, 15:22
Σ ευχαριστω πολυ Ανδρεα για την υποστηριξη.....για φωτο δε νοιωθω ακομα ετοιμος,ειμαι πολυ θωλος παρολο που εχω ογκο.....ασε να καθαρισω λιγο και θα βαλω......:toast::welcome:

Andreas C.
03-09-12, 15:30
Τίποτα φίλε μου η ευχαρίστηση είναι δική μου :toast:

Όποτε νιώθεις έτοιμος βγάλε, εγώ απλώς σου λέω να βάλεις έτσι ώστε θα προσπαθήσεις την επόμενη φορά που θα βγάλεις να είσαι καλύτερος :thumbup:

ελμερ
03-09-12, 15:33
Χτες εκανα προπονηση ποδιων...παρολο που ειναι πολυ αδυναμα,τα δωσα ολα....σημερα εχω φοβερο πιασιμο.....αν κανω 2 φορες τη βδομαδα ποδια οπως ειχα πει θα ειμαι συνεχεια πιασμενος και δνε θα μπορω να περπατησω...:(:welcome:

ελμερ
04-09-12, 17:57
Σημερα εκανα μονο ωμους...ειμαι λιγο κρυωμενος και δεν ειχα πολλες δυναμεις.....καποια στιγμη ενοιωσα τις μπαταριες μου πολυ πεσμενες (μετα απο 30 λεπτα δυνατη προπονηση ) και απ το να ταλαιπωρω εμενα και τα βαρη τελειωσα.....:welcome:

RAMBO
04-09-12, 18:09
Περαστικά φίλε,συνέχισε δυνατά...:weights:

ελμερ
04-09-12, 18:12
Σ ευχαριστω....δοξα το θεο ορεξη υπαρχει ....(ειναι και τα ποδια μου πιασμενα,ενα βημα το λεπτο κανω....:):welcome:

ελμερ
05-09-12, 08:39
Σημερα βγαινει το πιασιμο απ τη χτεσινη προπονηση ωμων...και εχω κοιμηθει ελαχιστα....το καλο ειναι πως εχω μαθει τις δυναμεις μου και μπορω ακομη και στις κακες μου μερες να βγαζω εστω και μιση ποιοτικη προπονηση....το πιασιμο στα ποδια συνεχιζεται αν και εχει υποχωρησει.....:welcome:

ελμερ
06-09-12, 21:13
Σημερα εκανα μονο δικεφαλα πηχεις λογω κουρασης.ετσι προτιμησα να κανω μονο δικεφαλα και πολυ δυνατα παρα 2 μυικες ομαδες και χλιαρα....το πιασιμο στα ποδια συνεχιζει αν και φευγει (τουλαχιστον δεν παω πια σα χεσμενος :green: οπως και στους ωμους......:welcome:

ελμερ
07-09-12, 14:50
Σημερα το προγραμμα ειχε στηθος-τρικεφαλα....53 λεπτα συνολικος χρονος προπονησης......σημερα (πλεον) ξεπιαστηκαν τα ποδια μου....απο χτες πιαστηκαν τα δικεφαλα) σημερα μετα την προπονηση εφαγα μια μπανανα και μετα απο 20 λεπτα ηπια πρωτεινη με μια εξτρα δοση bcaa μεσα....και δεν ειχα το crashαρισμα που εχω συνηθως μετα την προπονηση.......:welcome:

ελμερ
08-09-12, 11:58
Σημερα ηταν η πρωτη φορα που εκανα αρσεις θανατου και κωπηλατικη με μπαρα....6 και 6 σετ...τα κιλα ηταν αναξια λογου,θελω να ξεκινησω σιγα σιγα να κανω καλα την κινηση και οταν δυναμωσω ανεβαζω....καταλαβα αυτο που λενε πολλοι οτι αν δεν κανεις βασικες ασκησεις δεν κανεις τιποτα....πολυ σκληρη προπονηση,ο ιδρωτας ετρεχε ποταμι και τελειωσα κατακοπος....τρεμανε τα ποδια μου μετα....θα τις καθιερωσω....πολυ καλη προπονηση σημερα....:welcome:

panakos
08-09-12, 15:11
συνεχισε δυνατα φιλε!!δψσε πονο που λεμε!!σε αυτο με τις βασικες ασκησεις εχω πολυ μεγαλο δικιο...
και στον τροπο εκτελεσης,και στον ιδρωτα!:thumbup:

ελμερ
08-09-12, 15:17
Ναι,πιστευα πως ειναι υπερβολικο αλλα καταλαβα πως ειναι σωστο....ειχαν κουραστει τα ποδια μου,καταλαβα να δουλευει η πλατη στο κεντρο,ραχιαιοι γενικα απ ολα δηλ:).....θα ξεκιναω μ αυτες με καλο ζεσταμα και μετα θα συνεχιζω στην υπολοιπη πλατη...:welcome:

panakos
08-09-12, 15:19
Ναι,πιστευα πως ειναι υπερβολικο αλλα καταλαβα πως ειναι σωστο....ειχαν κουραστει τα ποδια μου,καταλαβα να δουλευει η πλατη στο κεντρο,ραχιαιοι γενικα απ ολα δηλ:).....θα ξεκιναω μ αυτες με καλο ζεσταμα και μετα θα συνεχιζω στην υπολοιπη πλατη...:welcome:

ναι νομιζω και εγω οτι ετσι ειναι το πιο σωτο..πολυ καλο ζεσταμα για να αποφυγουμε τραυματισμο και πρωτα τις βασικες ασκησεις που εισαι και πιο ξεκουραστος και μετα τις υπολοιπες!!
καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου!!ευχομαι τα καλυτερα!:toast:

ελμερ
08-09-12, 15:20
Σ ευχαριστω πολυ....και σε σενα :toast::welcome:

ελμερ
09-09-12, 20:59
Σημερα πηρα αναγκαστικο off....ισως κρυωσα λιγο,ισως 2 μερες που ξενυχτησα,το πρωι γυμναστηριο και καπακι δουλεια (ισως ακουμπησα την υπερπροπονηση) και σημερα ημουν κομματια....τωρα ειμαι καλυτερα...Απο προπονηση,εχω πιαστει πισω στα ποδια,στην πλατη ραχιαιους και παραμενει το πιασιμο στα τρικεφαλα.....;):welcome:

ελμερ
11-09-12, 20:49
Μετα απο διημερη ξεκουραση και καλο υπνο σημερα εκανα δικεφαλα τρικεφαλα (ειχε κοσμο το γυμναστηριο και ηταν βολικο να κανω αυτες τις μυικες ομαδες για να μην περιμενω στα οργανα.....τρικεφαλα επαιξα 101%....εφτασα σε σημειο να μην μπορω να ελεγχω την αρνητικη φαση της κινησης.....και δικεφαλα πηγα καλα,καλο πρηξιμο....ξεκινησα σημερα και το rhodiola ....σε μερικες μερες θα σας πω εντυπωσεις.....:welcome:

Gianna
11-09-12, 21:54
Έχεις μπει δυνατά, εεε:weights: μπράβο!!!Έτσι, να πορωνόμαστε λίγο!!!!

Ο καλός ύπνος είναι βασικό. Διάβαζα τις προάλλες σε ένα βιβλίο ότι ο (βαθύς) ύπνος, πέραν του ότι πυροδοτεί την έκλυση της αυξητικής ορμόνης συμβάλλοντας στην ανάπτυξη της μυϊκής μάζας και την ανάπλαση των ιστών, επηρεάζει μέσω των ορμονών που εκλύονται και τον τρόπο που το σώμα χρησιμοποιεί την ενέργεια. Όσο λιγότερο κοιμόμαστε, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχουμε να προτιμάμε τρόφιμα πλούσια σε θερμόδες και υδατάνθρακες. Οπότε, σε καμιά ώρα, ύπνο :turtle:

ελμερ
11-09-12, 22:38
Εχεις απολυτο δικιο:thumbup:.....για μενα το πρωτο ειναι ο πλουσιος υπνος και μετα διατροφη και προπονηση.......αν δεν κοιμασαι σωστα και συσσωρευεται κουραση εισαι πολυ πεσμενος/η.......:toast: (αυριο ερχεται το δεμα απο Πορτογαλια)σημερα ελειψα απ το σπιτι 20 λεπτα και εκεινη την ωρα περασε ο κουριερ....:doh::doh: :welcome:

ελμερ
12-09-12, 16:49
Ηρθε το δεμα απο Πορτογαλια.....:turtle: πηρα και μισο scoop απ το νιτρικο mazimize intense της iforce.....γραφει δοκιμαστικα μισο scoop αν καποιος ειναι αμαθητος στα νιτρικα......επεισης γραφει να μην υπερβαινεις τα 2 scoop σε διαστημα 24 ωρων....θα γραψω εντυπωσεις σε καμια ωρα πυ θα επιστρεψω απο γυμναστηριο....:welcome:

ελμερ
12-09-12, 19:00
Σημερα εκανα προπονηση ωμων και κοιλιακους ......ειχα παρει και μισο scoop maximize intense της iforce.....στην αρχη ειχα λιγο ιλιγγο αλλα μετα μου περασε.....ειχα λιγο καλυτερη ενεργεια και αντοχη,δηλ εκει που η προπονηση μου θα σταματουσε στους ωμους,εκανα και 8 σετ κοιλιακους στο μηχανημα με τα βαρη......καλη ενταση καλη ενεργεια,θα το χρησιμοποιω μονο τις μερες που ειμαι λιγο περμενος λογω δουλειας υπνου κτλ.....τα κιλα μου ειναι 86.8 με τα ρουχα.....δεν θελω να ξεπερασω τα 90 το Χειμωνα ωστε απο Μαρτιο στη γραμμωση να χω λιγοτερο δρομο να διανυσω.....:welcome::welcome:

ελμερ
13-09-12, 12:48
Πλατη ειχε σημερα το μενου.....αυξησα τη δοση στο maximize στα 3/4 του scoop....ενω ξεκινησα καλα την προπονηση με ενεργεια,οσο περναγε η ωρα ειχα ιλιγγο και καποια νευρικοτητα....ευτυχως προλαβα να τελειωσω μια σκληρη προπονηση και επεστρεψα σπιτι.....θα μειωσω τη δοση παλι στο μισο scoop.....κατα τ αλλα μια χαρα...πολυ ορεξη....:thumbup::welcome:

vaggan
13-09-12, 22:19
καποιος δινει πονο εδω:thumbup:

ελμερ
14-09-12, 00:17
Σ ευχαριστω Βαγγο.....:toast: :welcome:

ελμερ
17-09-12, 12:14
Μετα απο 14 ωρες σερι υπνου....:green: ξυπνησα σημερα το πρωι με ορεξη για γυμναστικη...εκανα πλατη + αρσεις θανατου και κοιλιακους....ενεργεια στο full κριμα που επρεπε να σταματησω για να ετοιμαστω για δουλεια.....οσο κουραστηκα με τις αρσεις θανατου και την κωπηκατικη με μπαρα δεν κουραστηκα μ ολες τις αλλες μαζι.....:):welcome::welcome:

ελμερ
19-09-12, 12:35
Σημερα ειχα προπονηση στηθος τρικεφαλα ....κυριολεκτικα πεταγα....:green: η προπονηση κρατησε 70 λεπτα και σταματησα λογω πιεσης χρονου....ειχα και αυξηση κιλων στις πιεσεις με αλτηρες....δεν ξερω αν φταιει το ροδιολα που παιρνω αλλα σημερα ηταν σουπερ......μετα την προπονηση πινω ενα scoop whey μαζι με ενα scoop waxy και μια δοση bcaa....αυτο το χα διαβασει απ το nick savage που το κανε και νοιωθω λιγοτερη κουραση ..(αυτο που λεμε κρασαρισμα μετα την προπονηση)...μακαρι να συνεχισω ετσι...συντομα αρχιζω κρεατινη....:welcome::welcome:

ελμερ
23-09-12, 13:32
Χτες εκανα προπονηση ωμους κοιλιακους και διαδρομο...εκπληκτικη ενεργεια,ενω ενοιωθα να κουραζομουν απ τα βαρη,η ενεργεια μου ηταν στα υψη....δε μετραγα καν ποσα σετ εκανα για ωμους,πρεπει να φτασα τα 20.....μετα εκανα 35 λεπτα διαδρομο και στο τελος κοιλιακους...συνολικη ωρα προπονησης 110 λεπτα....:welcome::welcome:

ελμερ
24-09-12, 13:47
Σημερα εκανα μονο τρικεφαλα προπονηση γιατι εφυγα για μια δουλεια εκτακτα απ το γυμναστηριο :smash: φοβερη ενεργεια και αντοχη,εκανα και ρεκορ στα τρικεφαλα τροχαλια με κλειστη λαβη 7 επαναληψεις στα 80 κιλα....(οι τελευταιες πολυ ζορικες αλλα βγηκαν σωστα) δε μετρησα ουτε σετ ουτε τιποτα.....2 παλικαρια απ το γυμναστηριο μου ειπαν πως εχω αδυνατισει και γραμμωσει ...:thumbup: :welcome::welcome:

ελμερ
26-09-12, 12:47
Προπονηση πλατης σημερα......εδωσα το 110% ...ξεκινησα με κωπηλατικη με μπαρα 5 σετ,συνεχισα με αρσεις θανατου αλλα 5 σετ,μετα εκανα μονοζυγο με βοηθεια ,τροχαλια αναποδη λαβη και εμπρος ....δε μετρησα σετ στα τελευταια.....μετα τις αρσεις θανατου αρχισε να γινεται αδυναμο το πιασιμο το χεριων και γλιστραγε η μπαρα σε ολες τις ασκησεις...πρεπει να παρω αυτα τα βοηθητικα για τη λαβη......οποιοδηποτε σχολιο,προταση,γνωμη ειναι δεκτη και επιθυμητη ...απο συμπληρωματα χρησιμοποιω πρωτεινη whey και πολλων πηγων,bcaa, waxy maize,ροδιολα και κουαρσετινη.......ααα ξεκινησα και κρεατινη τριτη μερα σημερα........:welcome::welcome:

grtech
27-09-12, 01:05
Όπως το περιγράφεις φαίνεται να κάνεις πολύ δυνατές προπονήσεις ελμερ :clap::clap:.
Αν συνεχίσεις έτσι, χωρίς να το παρακάνεις, φέτος θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα.
Συνέχισε έτσι φίλε. :welcome:

Υ.Γ. Από διατροφή τι πλάνο ακολουθείς;

ελμερ
27-09-12, 01:13
Θα σου πω για παραδειγμα σημερα......πρωι ενα scoop πρωτεινης και καμια 10 αρια φουντουκια....μετα την προπονηση ενα scoop πρωτεινης ,μαζι με ενα scoop waxy maize....μεσημερι εφαγα ενα σουβλακι πιτα αλαδωτη καλαμακι κοτοπουλο ντοματα πατατα γιαουρτι...τ απογευμα 2 τοστ ψωμι ολικης ζαμπον χαμηλων λιπαρων και τυρι 10% λιπαρα...και βραδυ ενα σουβλακι πιτα αλαδωτη καλαμακι κοτοπουλο ντοματα πατατα σως γιαουρτιου...αυτα :welcome:

ελμερ
01-10-12, 16:49
Σημερα επαιξα ωμους τραπεζια και τρικεφαλα.......πηρα μισο scoop maximize intense πριν παω...δεν ξερω αν βοηθησε αυτο η αν ηταν απλα πολυ καλη μερα...εκανα συνολικα 90 λεπτα προπονηση,με τα γνωστα μικρα διαλλειματα που κανω:shock:....πολυ καλη ενεργεια αντοχη,ειχα λιγες δυναμεις να κανω ακομα αλλα επρεπε να φυγω.....η μανα σημερα με ρωτησε τι ειναι αυτεσ οι 2 γραμμες στην κοιλια μου...(τους κοιλιακους εννοουσε :turtle: )παρολο που δεν ειναι πεντακαθαροι επειδη δεν ειμαι στεγνος,εστω και ετσι φαινονται τα χωρισματα....δοξα το θεο καλα παω....:):welcome::welcome:

ελμερ
02-10-12, 19:06
Σημερα επαιξα δικεφαλα και πηχεις......πολυ καλη προπονηση,δινω πιο πολυ εμφαση στις ασκησεις των κατω κοιλιακων...οι 2 πανω σειρες οπως ειπα και πιο πανω φαινονται παρολο που εχω λιπος,ετσι πιστευω πως ειναι θεμα γραμμωσης να φανουν πεντακαθαρα.....πιασμενοι φουλ οι ωμοι απο χτες και τα τρικεφαλα,εκανα την ασκηση που ειχε βαλει σε φωτο ο goldenera με την μπαρα πισω απ την πλατη για τραπεζια και εχω πιαστει και κει σημερα.....:thumbup::welcome:

ελμερ
03-10-12, 18:30
Σημερα αναγκαστικα ξεκουραση (ισως και αυριο) γιατι ειμαι πιασμενος στα ποδια-γαμπες (απ την Κυριακη) ωμους,τραπεζια,δικεφαλα τρικεφαλα....δηλ σχεδον παντου πιασμενος, ετσι ξεκουραση,φαγητο και υπνος μεχρι να μειωθουν τα doms....:):welcome::welcome:

Miss Fit
03-10-12, 22:46
Θα σου πω για παραδειγμα σημερα......πρωι ενα scoop πρωτεινης και καμια 10 αρια φουντουκια....μετα την προπονηση ενα scoop πρωτεινης ,μαζι με ενα scoop waxy maize....μεσημερι εφαγα ενα σουβλακι πιτα αλαδωτη καλαμακι κοτοπουλο ντοματα πατατα γιαουρτι...τ απογευμα 2 τοστ ψωμι ολικης ζαμπον χαμηλων λιπαρων και τυρι 10% λιπαρα...και βραδυ ενα σουβλακι πιτα αλαδωτη καλαμακι κοτοπουλο ντοματα πατατα σως γιαουρτιου...αυτα :welcome:

Πολυ πιτα...:unsure: δεν προλαβαινεις να ετοιμαζεις κατι απο το σπιτι; Και απο πρωτεινη δεν εισαι αρκετα χαμηλα; Εχεις μετρησει γρ; Το πρωι θα εβαζα και υδατανθρακα να ξεκινησεις την μερα σου με ενεργεια, το βραδυ θα τον εκοβα καθως λογικα αραζεις οποτε δεν τον χρειαζεσαι ιδιαιτερα. Και ολα αυτα γιατι λες πως θέλεις να καθαρισεις.. (Δεν ξερω και πολλα απο διατροφες ανδρων, σορρυ αν λεω κατι ακυρο. Τα αγορια λογικά θα ξερουν καλυτερα:toast:)

Miss Fit
03-10-12, 22:51
Σημερα επαιξα ωμους τραπεζια και τρικεφαλα.......πηρα μισο scoop maximize intense πριν παω...δεν ξερω αν βοηθησε αυτο η αν ηταν απλα πολυ καλη μερα...εκανα συνολικα 90 λεπτα προπονηση,με τα γνωστα μικρα διαλλειματα που κανω:shock:....πολυ καλη ενεργεια αντοχη,ειχα λιγες δυναμεις να κανω ακομα αλλα επρεπε να φυγω.....η μανα σημερα με ρωτησε τι ειναι αυτεσ οι 2 γραμμες στην κοιλια μου...(τους κοιλιακους εννοουσε :turtle: )παρολο που δεν ειναι πεντακαθαροι επειδη δεν ειμαι στεγνος,εστω και ετσι φαινονται τα χωρισματα....δοξα το θεο καλα παω....:):welcome::welcome:

:rolf::rolf::rolf:Α ρε μανα ειναι μονο μια!! Και το προσεχει το παλικαρι!!!!:bbbiceps: Για να δουμε οταν κάνεις 6 πακς τι θα πει!! Η δικιά μου ειδε φλεβες το καλοκαιρι και ηθελε να με στειλει σε γιατρο :turtle::turtle:

ελμερ
03-10-12, 23:31
Σ ευχαριστω miss fit...θα βαλω και λιγο υδατανθρακα στο πρωινο μου.....για την πρωτεινη χοντρικα ειμαι στα 130 και πανω γραμμαρια τη μερα ,νομιζω πως ειμαι καλα πανω κατω.....εχω πολυυυ δρομο ακομα για το six pack :welcome:

ελμερ
03-10-12, 23:53
Εχω ατμομαγειρα στην κουζινα αλλα με τις βαρδιες στη δουλεια πολλες φορες δεν εχω χρονο και διαλεγω την ευκολη λυση...ολο λεω να μαγειρεψω εκει κανα κοτοπουλο,ρυζι κτλ....:welcome:

Miss Fit
04-10-12, 00:16
Εχω ατμομαγειρα στην κουζινα αλλα με τις βαρδιες στη δουλεια πολλες φορες δεν εχω χρονο και διαλεγω την ευκολη λυση...ολο λεω να μαγειρεψω εκει κανα κοτοπουλο,ρυζι κτλ....:welcome:

Εχει η Sanitas αυτες τις σακουλες που μπαινουν στο φουρνο και ψυνεις, ριξε το βραδακι ή σαββατοκ. το κοτοπουλο μαζι με κανα λαχανικο μεσα και βαλ το στο φουρνο. Ετοιμο το φαγητο κραταει στο ψυγειο 3 μερες. Προγραμματισμος και συνηθεια ειναι ολα. Ειναι κριμα να παιδευεσε τοσο στο γυμναστηριο και να κολλας στο μαγειρεμα βρε! Απο πρωτεινη σε παιρνει και για περισσοτερο, τοσο σχεδον φτανω κι εγω καμια φορα και ειμαι 52 κιλά.;)

Α! six pack θα δεις!!!!Ακου που σου λεω;):welcome:

Andreas C.
04-10-12, 10:33
Τι γίνετε φίλε όλα καλά?

Από ότι διαβάζω σου έχει γίνει διακαώς πόθος να κάνεις six pack:green: :toast::welcome:

ελμερ
05-10-12, 12:20
Καλημερα Ανδρεα...μια χαρα φιλε (ευχομαι να λυσεις γρηγορα το θεμα με τ αμαξι )...πιο πιτσιρικας ημουν λατρης του ογκου....οσο μεγαλωνω προτιμαω την ποιοτητα ...δηλ προτιμαω ενα σωμα που εχει six-pack και λιγο ογκο παρα ενα γομαρι χωρις γραμμωμενη κοιλια......πιστευω φετος με την καταλληλη διατροφη το καλοκαιρι και διαιτα θα τους εμφανισω το καλοκαιρι .....

ελμερ
05-10-12, 12:24
Σημερα εκανα προπονηση πλατης.......ανεβασα κιλα στις αρσεις θανατου και στην κωπηλατικη με μπαρα...απλα τωρα ειναι εντονοτερο το προβλημα με τη λαβη των χεριων μου που χαλαρωνει.......με πολυ καλη ψυχολογια λογω της αυξησης κιλων στις 2 βασικες ασκησεις (δεν κανω τιποτα τρομερα κιλα απλα απ τα 35 που ξεκινησα να τις κανω μπαρα και δισκοι ολα μαζι) σημερα πηγα στα 55 ολα μαζι και με καλυτερη τεχνικη ....;).....ξανα εδωσα το 101 % των δυμανεων μου...συνολικος χρονος προπονησης 50 λεπτα.......:welcome:

ελμερ
08-10-12, 19:15
Σημερα προπονηση ωμων και τραπεζια.....πηρα παλι 3/4 του scoop maximize intense ....πολυ καλη ενεργεια και ενταση,αυτοσυγκεντρωση,δε μιλουσα σε ανθρωπο και βγηκε ρολοι το προγραμμα....ποταμια ιδρωτα ως συνηθως..... δυσκολευομουν να σηκωσω το μπουκαλακι νερο να πιω ενοιωθα καψιμο στους ωμους :).....αρχισα να βλεπω φλεβα στο δεξι μπρατσο αχνα ακομα αλλα φαινεται ειδικα στα σετ :thumbup: ...μεταπροπονητικο ροφημα 1 scoop iso100 με 1 scoop flud dymatize και μια κουταλια bcaa ολα μαζι......:welcome:

ελμερ
09-10-12, 18:31
Σημερα προπονηση δικεφαλα-πηχεις τρικεφαλα και πλαγιοι κοιλιακοι......συνολικο χρονος προπονησης 70 λεπτα.....ειπα σημερα να σοκαρω λιγο τα δικεφαλα και μετα απο 3 σετ ζεσταμα καμψεις αλτηρων με πολλες επαναληψεις κι λιγα κιλα,επαιξα με στραβομπαρα μεγιστα δηλ 15+15 κιλα + στραβομπαρα....στο πρωτο σετ εβγαλα 9 επαναληψεις με λιγο κλεψιμο στις 2 τελαυταιες και στο δευτερο σετ εβγαλα 7......εκανα κατι σαν πυραμιδα ,απλα ξεκινησα απ την κορυφη της πυραμιδας και κατεβηκα.....:green:....συνολικα πολυ καλη ενεργεια και αντοχη......πολυ καλο πρηξιμο.....μακαρι να παω ετσι σερι......:thumbup::welcome:

ελμερ
11-10-12, 19:41
Σημερα εκανα μονο πλατη....εκανα και τεστ στη δυναμη....εβγαλα για πρωτη φορα 4 καθαρες στα 80 κιλα εμπροστολαιμια τροχαλια.....στα 70 κιλα εβγαλα 9 καθαρες.....σημερα δεν εκανα αρσεις θανατου ,ουτε κωπηλατικη με μπαρα γιατι εκανε ενας αλλος στον χωρο που κανω :doh: :green: ιδρωτας ποταμι , στους παγκους που εκανα ασκησεις σχηματιζοντουσαν λιμνουλες.....:):welcome::welcome:

vaggan
11-10-12, 20:27
Σημερα εκανα μονο πλατη....εκανα και τεστ στη δυναμη....εβγαλα για πρωτη φορα 4 καθαρες στα 80 κιλα εμπροστολαιμια τροχαλια.....στα 70 κιλα εβγαλα 9 καθαρες.....σημερα δεν εκανα αρσεις θανατου ,ουτε κωπηλατικη με μπαρα γιατι εκανε ενας αλλος στον χωρο που κανω :doh: :green: ιδρωτας ποταμι , στους παγκους που εκανα ασκησεις σχηματιζοντουσαν λιμνουλες.....:):welcome::welcome:ελα ρε ελμερακο δωσε πονο και πολυ ιδρωτα σπασε τα σιδερα:welcome::clap::thumbup:

ελμερ
12-10-12, 00:15
thanks Βαγγο......:toast::welcome:

ελμερ
12-10-12, 21:33
Σημερα ξεκουραση.....χτες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου καλα και σημερα το μεσημερι αναπληρωσα....εξαλλου δεν πρεπει να εχουμε το ποδι μας στο γκαζι συνεχεια,θελουμε και φρενο......απ τις προπονησεις που εκανα περσι καταλαβα πως ο συνδιασμος αυπνιας και σκληρης προπονησης μου δειχνει σημαδια υπερπροπονησης.....αυριο θα παω να κανω τα ποδια μονο και τελειωνει ο κυκλος αυτης της βδομαδας.....και ετοιμαζω το προγραμμα της επομενης που προσαρμοζεται με το προγραμμα της δουλειας.....πιασμενος ειμαι στα φτερα,στους κοιλιακους ωμους και στηθος ....φετος ειμαι συνεχεια πιασμενος....;):welcome::welcome:

ελμερ
14-10-12, 10:22
Χτες εκανα τα ποδια που ειχαν μεινει για να ολοκληρωθει ο εβδομαδιαιος κυκλος μιας προπονησης για καθε μερος του σωματος...εκανα και μερικες αρσεις θανατου,αν και τα ποδια μου ηταν κουρασμενα,εχει γινει η αγαπημενη μου ασκηση.....:green: πηρα και ιμαντες για να με βοηθησουν λιγο στο κρατημα να μην χαλαρωνει η λαβη μου...σημερα ειμαι μερα ξεκουρασης να ξεπιαστω λιγο και απο αυριο ξεκιναμε καινουριο κυκλο με δικεφαλα τρικεφαλα.....:welcome:

ελμερ
15-10-12, 11:51
Σημερα εκανα δικεφαλα τρικεφαλα....65 λεπτα κρατησε η προπονηση....πολυ καλη ενταση,ενεργεια,δυναμη,αντοχη......στα τρικεφαλα εκανα και αρνητικες στο τελος,μεχρι που δεν μπορουσα να κρατησω καθολου την αρνητικη κινηση......λογικα απο αυριο θα εχω και doms και στα 2 σημεια.....:welcome:

ελμερ
16-10-12, 11:51
Σημερα επαιξα ωμους τραπεζια......συνολο προπονησης 50 λεπτα περιπου.....αρχισα να βλεπω φλεβα στο δεξι χερι πιο καθαρα....τα κιλα μου σημερα ηταν 88.2....αν υπολογισουμε πως παιρνω και κρεατινη και ισως εχω κανα κιλο νερα ειμαι πανω κατω μια η αλλη......φετος θα προσπαθησω να μην ξεφυγω στα κιλα τωρα το Χειμωνα για να γραμμωσω πιο πολυ το Καλοκαιρι και να μην τρεχω και δεν φτανω.....:welcome:

ελμερ
19-10-12, 13:03
Σημερα επαιξα πλατη....ξεκινησα με αρσεις θανατου...εχω δυναμωσει σ αυτη την ασκηση...πριν 1 μηνα περιπου που ξεκινησα να την κανω εκανα με 35 κιλα συνολο,σημερα τα 35 κιλα ηταν πουπουλο....ως τωρα ειχα κανει μεχρι 55 κιλα (παντα μιλαω για βαρη και μπαρα συνολικα) ...σημερα εκανα 2 σετ στα 65 κιλα.....εβγαλα 8 και 7 καθαρες επαναληψεις.....φοβερη ασκηση,ενοιωθα να τραβαω με καθε σημειο του σωματος στις τελαυταιες επαναληψεις.....θα παω 2 προπονησεις σ αυτα τα κιλα και μετα θα δοκιμασω να ανεβασω αλλα 10.....συνεχισα με κωπηλατικη με μπαρα...μετα εκανα ενα διαλλειμα 30 λεπτα γιατι ηρθε ενας φιλος και μιλαγαμε....τελειωσα με μονοζυγο (με βοηθεια κιλων) κανονικες επαναληψεις και αρνητικες μεχρι που κλαταρα....και λιγους ραχιαιους...αυτα για σημερα....:welcome:

ελμερ
21-10-12, 15:49
Το ιγμωριο ξαναχτυπησε και με αφησε χτες και σημερα εκτος γυμναστηριου:(....πιστευω αυριο θα μαι καλα να ξαναρχισω προπονησεις....εχω ακομα doms στα δικεφαλα που μαλλον ειναι απ την κωπηλατικη με μπαρα.....:welcome:

grtech
21-10-12, 16:34
Περαστικά ελμερ και καλή συνέχεια. :welcome:

ελμερ
21-10-12, 18:56
Σ ευχαριστω παρα πολυ....:toast::welcome:

ελμερ
23-10-12, 21:54
Σημερα εκανα προπονηση μονο στηθους λογω περιορισμενου χρονου .....αλλαξα τις ασκησεις,ξεκινησα με πουλοβερ ζεσταμα και μετα με το μεγαλυτερο αλτηρα που εχει το γυμναστηριο (μονο 28 κιλα ειναι ο μεγαλυτερος) ...μετα συνεχισα με πιεσεις αλτηρων σε ισιο παγκο,μετα crossover αναποδα και kanonika για το τελος...δε μετρησα σετ αλλα ηταν αρκετα...καλη ενταση,καλη ενεργεια και εχω ανεβασει κιλα στις ασκησεις απο περσι.....:welcome::welcome:

vaggan
23-10-12, 22:07
ποτε μην χρησιμοποιεις κατι μεγαλο για ζεσταμα φιλε μου:)

ελμερ
23-10-12, 22:13
Μαλλον δεν το πα καλα...ξεκινησα μς 11 κιλο πουλοβερ καμια 30 αρια επαναληψεις,μετα πηγα στο 16 κιλο καμια 20 αρια και μετα πηγα στο 28....εχω καει πολλες φορες απο αποτομα κιλα και προσεχω πολυ πια.....:welcome::welcome:

ελμερ
24-10-12, 12:11
Σημερα επαιξα ωμους,τραπεζια και τρικεφαλα.....μεγαλος ογκος προπονησης η οποια κρατησε 70 λεπτα .....θα προσπαθησω μεχρι την Παρασκευη να τελειωσω τον εβδομαδιαιο κυκλο προπονησης επειδη μπορει να φυγω εκτος Αθηνων με τη δουλεια.....η ζυγαρια ειχε ανεβει στα 88.8 και σημερα με εδειξε 88.2...μαλλον αρχιζουν να φευγουν τα νερα της κρεατινης...αντε να δουμε που θα κατσει η μπιλια......:green::welcome:

ελμερ
25-10-12, 17:49
Σημερα πηρα ρεπο απ το γυμναστηριο λογω εντονου πιασιματος στα τραπεζια-ωμους και λιγο στα τρικεφαλα......:thumbup::welcome:

ελμερ
26-10-12, 15:09
Σημερα εκανα πλατη και δικεφαλα.....ξεκινησα με κωπηλατικη με μπαρα,μετα εκανα αρσεις θανατου (η αγαπημενη μου ασκηση :green: ) συνεχισα με good morning exercise μονο με την μπαρα για να μαθω καλα την κινηση (μια χαρα με επιανε )...συνεχισα με πουλοβερ με αλτηρα ,αναποδες ελξεις στην τροχαλια και με μερικα σετ στο μηχανημα του μονοζυγου (με βοηθεια).....τα δικεφαλα ειχαν πρηστει ηδη,ετσι με 6 μονο σετ ορθιος καμψεις αλτηρων και μειωμενα κιλα απ τα συνηθισμενα μου τα ξετιναξα...στα τελαυταια 2 σετ ενοιωθα σαν να ακουμπαγανε αναμμενα καρβουνα στους πηχεις μου.....ωραια προπονηση......:welcome::welcome:

Pavlos19
26-10-12, 15:15
Σημερα εκανα πλατη και δικεφαλα.....ξεκινησα με κωπηλατικη με μπαρα,μετα εκανα αρσεις θανατου (η αγαπημενη μου ασκηση :green: ) συνεχισα με good morning exercise μονο με την μπαρα για να μαθω καλα την κινηση (μια χαρα με επιανε )...συνεχισα με πουλοβερ με αλτηρα ,αναποδες ελξεις στην τροχαλια και με μερικα σετ στο μηχανημα του μονοζυγου (με βοηθεια).....τα δικεφαλα ειχαν πρηστει ηδη,ετσι με 6 μονο σετ ορθιος καμψεις αλτηρων και μειωμενα κιλα απ τα συνηθισμενα μου τα ξετιναξα...στα τελαυταια 2 σετ ενοιωθα σαν να ακουμπαγανε αναμμενα καρβουνα στους πηχεις μου.....ωραια προπονηση......:welcome::welcome:

καλυτερα να μην κανεις αρσεις και κωπηλατικη στην αρχη της προπονησης...βαλτες πιο μετα για να χει ζεσταθει η μεση

ελμερ
26-10-12, 15:19
Ξεκιναω με πολυ χαμηλα κιλα (35 ολα μαζι) και κανω καμια 20 αρια επαναληψεις χαλαρα και σιγα σιγα ανεβαζω....εξαλλου ακομα δεν βαζω πολλα κιλα (65 εχω βαλει μεγιστο) ....ισως βεβαια ξεκιναω με 'good morning exersice" για να ζεσταινω μεση και ραχιαιους....καλη ιδεα,thanks.....:thumbup::welcome::welcome:

Pavlos19
26-10-12, 15:21
Ξεκιναω με πολυ χαμηλα κιλα (35 ολα μαζι) και κανω καμια 20 αρια επαναληψεις χαλαρα και σιγα σιγα ανεβαζω....εξαλλου ακομα δεν βαζω πολλα κιλα (65 εχω βαλει μεγιστο) ....ισως βεβαια ξεκιναω με 'good morning exersice" για να ζεσταινω μεση και ραχιαιους....καλη ιδεα,thanks.....:thumbup::welcome::welcome:

ναι ηθελα ν σου γραψω ξεκινα με καλημερες αλλα το ξεχασα...καταρεμενα γεραματα :green:

ελμερ
26-10-12, 15:35
:rolf: να σαι καλα :welcome::welcome:

ελμερ
27-10-12, 20:21
Σημερα προπονηση ποδιων και κοιλιακων....επειδη γινοταν πανικος στο squat εδωσα μαχη με την πρεσσα :green:....ανεβασα λιγο και κιλα απ οτι εκανα παλια (παρολο που τα ποδια παραμενουν μακραν το πιο αδυναμο σημειο του σωματος μου εχουν δυναμωσει καπως) ...εκανα καμποσα σετ ισως και 10.....συνεχισα με leg extension και γαμπες.......με το ζορι περπατουσα,τρεμανε τα ποδια μου....εκανα και ροκανισματα για τους μπροστα κοιλιακους με οσες δυναμεις μου ειχαν απομεινει......συνολικος χρονος προπονησης 65 λεπτα.....:welcome:

ελμερ
29-10-12, 23:08
Σημερα εκανα προπονηση δικεφαλα πηχεις και τραπεζια.....δυνατη προπονηση απ το πρηξιμο στο τελος ποναγα....εκανα και τραπεζια για να ειμαι πιο ξεκουραστος σ εκεινη την περιοχη απ οταν ειμαι οτνα παιζω ωμους ...εκανα 6 σετ οπιστολαιμιες αρσεις με μπαρα.....:welcome::welcome:

ελμερ
30-10-12, 12:46
Σημερα εκανα στηθος τρικεφαλα και μπροστα κοιλιακους.....φοβερη ενεργεια...συνολικος χρονος προπονησης 95 λεπτα......(μονο βαρη :shock::) Εχω δυναμωσει αρκετα στο στηθος απο περσι......Εκανα και πουλοβερ ετσι και τα τρικεφαλα ειχαν κουραστει-ζεσταθει ετσι ξεκινησα πιο ευκολα την προπονηση τους....Παρολο που σωματικα ειχα κουραστει και τα κιλα επεφταν δε μου κανε καρδια να σταματησω......Εκανα και αρκετα σετ ροκανισματα,μετα τα πρωτα σετ που ηταν ζεσταμα,για πρωτη φορα σημερα εκανα και με 15 κιλο βαρος πισω απ το κεφαλι οσες μπορουσα πιο πολλες (στην αρχη εβγαιναν 15-16 )στα τελαυταια σετ 8...Αρχιζει και βγαινει απο χτες πιασιμο στα δικεφαλα και στα τραπεζια.....(μαλλον αρχιζει να ενεργει και το ροδιολα ,ειναι τεταρτη μερα σημερα....:welcome::welcome::welcome:

ελμερ
30-10-12, 22:24
Αυριο ειναι μερα ρεπο απ τη γυμναστικη γιατι ειμαι ηδη πιασμενος σε ποδια-γαμπες-δικεφαλα-πηχεις-και ερχεται και το πιασιμο σε τρικεφαλα-στηθος και πιθανον κοιλιακους.....:welcome::welcome:

ελμερ
01-11-12, 13:20
Σημερα εκανα πλατη.....ημουν πολυ πεσμενος σχετικα με τις προηγουμενες προπονησεις...και σε δυναμη και σε αντοχη.....αρσεις θανατου δεν εκανα καθολου......ισως χρειαζεται να ριξω ρυθμους για μερικες μερες......:welcome:

ελμερ
01-11-12, 15:18
Προσθετω την αχρηστη πληροφορια της μερας.....μετρησα την περιμετρο του στηθους μου γιατι θελω να παραγγειλω κατι ρουχα απο εξωτερικο και ειναι 112 εκατοστα.....:):welcome::welcome:

goldenera
01-11-12, 18:35
Σημερα εκανα πλατη.....ημουν πολυ πεσμενος σχετικα με τις προηγουμενες προπονησεις...και σε δυναμη και σε αντοχη.....αρσεις θανατου δεν εκανα καθολου......ισως χρειαζεται να ριξω ρυθμους για μερικες μερες......:welcome:


Γενικώς γυμνάζεσαι συνεχώς? (χωρίς περιόδους διαλλειμάτων). Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ακούσεις τί σου λέει ο οργανισμός σου, όπως και το κάνεις από ότι κατάλαβα. Ή μήπως θέλεις λίγο αύξηση φαγητού?;)

ελμερ
01-11-12, 18:52
Δε νομιζω πως ειναι θεμα φαγητου Γιαννη,εχω παρει και λιγο βαρος..(σημερα η ζυγαρια μ εδειξε 88.9 κιλα.....ισως χρειαζομαι να μπω μια βδομαδα σε "συντηρηση" που λενε.......θα δω πως θα παω και τις επομενες μερες και αναλογα,ισως κανω και 4 μερες ρεπο συνεχεια......θα κοιμηθω και λιγο παραπανω τωρα που εχω αδεια μηπως φταιει κι αυτο......:toast::welcome:

goldenera
01-11-12, 19:08
Εσύ ξέρεις;):thumbup: Αυτό που κάνουν πολλοί και ίσως είναι σωστό είναι κάθε 2 μήνες συνεχούς προπόνησης, μία εβδομάδα εκτός Έτσι ξεκουράζεται ο οργανισμός και σωματικά και νοητικά, και έπειτα είσαι πάλι έτοιμος και με καθαρό μυαλό και όρεξη ξαναμπένεις. Γι'αυτό σε ρώτησα αν προπονείσαι συνέχεια;)

ελμερ
01-11-12, 19:18
Η αληθεια ειναι πως εχω κλεισει 2,5 μηνες συνεχους προπονησης.....:unsure::welcome:

Miss Fit
02-11-12, 00:05
Σημερα εκανα πλατη.....ημουν πολυ πεσμενος σχετικα με τις προηγουμενες προπονησεις...και σε δυναμη και σε αντοχη.....αρσεις θανατου δεν εκανα καθολου......ισως χρειαζεται να ριξω ρυθμους για μερικες μερες......:welcome:

Ελμερ δεν ειναι κάθε μερα ιδια, λογικό ειναι κάποιες φορές να μην μπορούμε να δώσουμε το 100%, λογο κουρασης, διατροφής, ψυχολογίας πολλά μπορει να φταίνε.... Εγώ στην θέση σου θα εκάνα μια μερα μόνο αεροβιο πχ εξω ή και στον διάδρομο. ή θα πηγαινα και θα δοκίμαζα απλα καινουργιες ασκήσεις (κάποιες που δεν κανεις σε αυτην την ρουτίνα σου) με λιγα κιλά περισσότερο για την αλλαγή.... Ακόμα και αεροβιο και μετα πολλές διατάσεις θα μπορουσες να κάνεις. Σίγουρα να ακουσεις το σωμα σου, αλλα αν δεν θέλεις να κάνεις εντελος οφ κάτι τέτοιο ισως σε βοηθησει.

ελμερ
02-11-12, 00:09
Θα δω πως θα μαι αυριο μεθαυριο και αν ηταν απλα μια πολυ κακη μερα η αν θελω ξεκουραση.....ειναι καλη η ιδεα σου......(thanks :toast::welcome: )

ελμερ
02-11-12, 16:05
Σημερα εκανα μονο ωμους και 20 λεπτα διαδρομο γιατι ξυπνησα πιο αργα και δνε ειχα οσο χρονο ηθελα....:doh::doh: ημουν σε αισθητα καλυτερη κατασταση απο χτες.....οχι στο 100 % αλλα πολυ κοντα...μαλλον ημουν λιγο κουρασμενος χθες...θα αυξησω τον υπνο και λιγο το φαγητο και πιστευω θα μαι οκ.......:welcome::welcome:

ελμερ
05-11-12, 14:00
Μεγαλη χαρα σημερα γιατι επεστρεψα στα γνωστα στανταρ αντοχης και δυναμης........:thumbup: 85 λπετα προπονηση δικεφαλα,πηχεις και τρικεφαλα....σημερα αλλαξα λιγο παλι την προπονηση στα δικεφαλα,μετα τα πρωτα σετ καμψεις δικεφαλων ορθιος,μετα στις καμψεις αυτοσυγκεντρωσης κρατουσα στο τελος της θετικης κινησης 3-4 δεπτερολεπτα το μυ ενω εσφιγγα.......μ επιασε παρα πολυ ,τα κιλα επεφταν οσο περναγαν τα σετ γρηγορα αλλα πρηστικα πολυ και πολυυυ καψιμο......πιστευω θα χω doms αυριο στα δικεφαλα.....και τρικεφαλα εκανα δυνατη προπονηση ,απλα στα τελευταια σετ επειδη ειχα κουραστει αυξησα λιγο το χρονο αναπαυσης αναμεσα στα σετ....:welcome::welcome:

ελμερ
06-11-12, 20:21
Σημερα εκανα ωμους-τραπεζια και κοιλιακους.....καλη ενεργεια,εκανα αμετρητα σετ και καποια drop set.....μετα το τελευταιο σετ δε μπορουσα να σηκωσω το μπουκαλακι να πιω νερο.....:) κοιλιακους εκανα ενα στυλ ροκανισματα ,αυτο που σηκωνεσαι και τα χερια ειναι στα ποδια και γλιστρανε οπως ανεβαινεις....μου φανηκε πολυ ευκολη ασκησηαλλα οσο περναγανε τα σετ καταλαβα πως πιανει πολυ καλα.....εκανα 10-12 σετ μεχρι κοπωσης......στα τελευταια σετ ανεβαινα οσο μπορουσα και βγαινανε 9-8-7 επαναληψεις καπου εκει.... χρονος προπονησησ 70 λεπτα.....:welcome::welcome:

ελμερ
07-11-12, 23:45
Η ζυγαρια σημερα με εδειξε 88.9 κιλα....2.5 κιλα περιπου παραπανω απ το καλοκαιρι....εν το μεταξυ οποιος με βλεπει μου λεει πως αδυνατισα.....:):welcome:

ελμερ
08-11-12, 14:58
Σημερα εκανα στηθος και μετα ποδια...εγινε λιγο αχταρμας το προγραμμα της βδομαδας επειδη αλλαξαν καποιες βαρδιες στη δουλεια και χαλασε ο προγραμματισμος που ειχα κανει......θα δωσω εμφαση στο στηθος θα παιξω πιο πολυ πιεσεις σε επικληνη και ισιο παγκο και μερικα crossover κτλ,(χρειαζεται λιγη μαζα ακομα).....αρχιζουν να φαινονται φλεβες και στα 2 δικεφαλα αργα αλλα σταθερα.......:green::welcome:

ελμερ
10-11-12, 00:33
Ξεκουραση και σημερα.....εχω πιαστει στα ποδια-γαμπες και στο στηθος (100% επιτυχια :) αυριο η μεθαυριο θα κανω την τελευταια προπονηση της βδομαδας ,μου εχει μεινει η πλατη.....καλη διατροφη με λιγο αυξημενο υδατανθρακα ...:welcome::welcome:

ελμερ
12-11-12, 17:23
Η βδομαδα ξεκινησε με προπονηση τρικεφαλα-τραπεζια....επειδη τον τελευταιο καιρο επαιζα τα τρικεφαλα παντα δευτερα,ειπα να τα βαλω στο ξεκινημα της προπονησης που ειμαι ακομα ξεκουραστος.Εκανα πολλα σετ,εχασα το μετρημα:green:..τραπεζια ξεκινησα με αρσεις μπαρας πισω απ το κεφαλι (την ασκηση αυτη την ξεκινησα απ οταν το ειπε ο goldenera:thumbup: και 2 σετ με αλτηρες αρσεις αλτηρων μπροστα για τραπεζια με τις τελευταιες δυναμεις που μου ειχαν απομεινει.....;):welcome::welcome:

COBRA_STYLE
12-11-12, 18:45
χαραμιζεις 1 μερα για να παιξεις τρικεφαλα-τραπεζια?Εγω προσωπικα διαφωνω καθετα.Τα τραπεζια μπορουνε πανε κατα κυριο λογο με την πλατη ή εναλλακτικα με ωμους αμα θες.

ελμερ
12-11-12, 21:04
Επειδη θελω να δωσω λιγο ογκο στα τραπεζια κανω αρκετα σετ και για λιγο καιρο τα θεωρω ξεχωριστη ομαδα στο εβδομαδιαιο προγραμμα....εξαλλου αυτη τη βδομαδα μπορω να παω και 6 μερες γυμναστηριο λογω ωραριου δουλειας ,ετσι εχω μια ανεση να "απλωσω λιγο το προγραμμα" :toast::welcome:

ελμερ
12-11-12, 22:00
Ασχετο αλλα πως γινεται να εχω παρει σχεδον 3 κιλα απ το καλοκαιρι και να μου χουν πει τουλαχιστον 5 ατομα πως αδυνατισα.....:unsure::welcome:

ελμερ
13-11-12, 13:39
Σημερα αποτελειωσα τους ωμους και εκανα και κοιλιακους...ειχα πιεση χρονου επειδη ειμαι απογευματινος...συνολικος χρονος προπονησης 70 λεπτα....η ζυγαρια καρφωμενη στο 88.9....θα αυξησω λιγο τον υδατανθρακα να δω αν θα παρω βαρος.....:welcome:

goldenera
13-11-12, 22:10
Ασχετο αλλα πως γινεται να εχω παρει σχεδον 3 κιλα απ το καλοκαιρι και να μου χουν πει τουλαχιστον 5 ατομα πως αδυνατισα.....:unsure::welcome:

Εγώ πολύ θα το χαιρόμουν αν μου συνέβαινε αυτό;) Κατά πάσα πιθανότητα σημαίνει ότι τα κιλά αυτά έχουν κατανεμηθεί 'σωστά΄πάνω σου;)

ελμερ
13-11-12, 23:20
Ετσι πιστευω και γω Γιαννη:)...το καλοκαιρι ημουν 86.3 και σημερα μ εδειξε 88.9......ελεγα να μην περασω τα 90 κιλα μεχρι ν αρχισω γραμμωση ,ισως τελικα παω 91-92 και μετα πεσω 84-86 αναλογα ποσο θα στεγνωσω....:welcome::welcome:

ελμερ
14-11-12, 13:31
Σημερα εκανα μονο δικεφαλα....λογικα θα παω και το απογευμα μολις ξυπνησω να κανω και το στηθος-πλαγιους κοιλιακους....σημερα εκανα ενα πειραμα και εκανα και μια ισομετρικη μετα το τελος καθε σετ....μολις τελειωνε η ασκηση,κραταγα μια μπαρα με κιλα λιγο πανω απ την αρχικη θεση,οσο αντεχα τον πονο....φοβερο πρηξιμο και πιασιμο ισαξιο με αυτα που ειχα οταν επαιρνα κιτρουλινη...θα το ξανακανω για αλλαγη γιατι μ επιασε πολυ....:thumbup::welcome::welcome:

ελμερ
14-11-12, 20:54
Τελειωσα και το στηθος.....διαρκεια απογευματινης προπονησης 35 λεπτα.....αυριο ειναι μερα ξεκουρασης και συνεχιζω απο Παρασκευη......

ελμερ
15-11-12, 19:58
Σημερα ξεκουραση...να φυγει το πιασιμο απο δελτοειδης ωμους πηχεις και λιγο δικεφαλα....μεχρι Κυριακη εχω να κανω πλατη και ποδια....:wave::welcome:

ελμερ
16-11-12, 19:02
Σημερα ειχα πλατη.....πολυ καλη προπονηση με ενεργεια στο 101%!!! ξεκινησα με ρουμανικες αρσεις (πρωτη φορα δοκιμασα στα 75 κιλα μπαρα και βαρη συνολικα ) και εβγαλα 4...;) συνεχισα με καλημερες,μετα κωπηλατικη με μπαρα,επειτα εμπροστολαιμιες ελξεις μετα αναποδες ελξεις (και τα 2 αυτα στην τροχαλια) 3 σετ στο μονοζυγο το μηχανημα βε βοηθεια κιλων...ολα μεχρι fail συν μερικες αργες αρνητικες (καηκα εδω :) και στο τελος αλλη μια για πισω πλατη (δεν ξερω πως τη λενε :green: ) εκανα και 40 λεπτα διαδρομο βαδην (6 με 6,8 ταχυτητα με 2 μοιρες κλιση χρονος προπονησης πλατης 60 λεπτα....αυτα για σημερα....:thumbup::welcome::welcome::welcome:

Χριστοφορος123
16-11-12, 19:55
Μια ερωτηση..κωπηλατικη ποσα κιλα και ποσες επαναληψεις ;;
Καλη συνεχεια

ελμερ
16-11-12, 20:05
Οσες ερωτησεις θελεις....;) δεν εχω κανει πολλες φορες και συνηθως ξεκιναω με τις ρουμανικες......σημερα πχ που εκανα ρουμανικες 7 σετ και 4 σετ καλημερες,μετα που εκανα κωπηλατικη εκανα ενα σετ με 45 κιλα 16 επαναληψεις αν θυμαμαι καλα και αλλα 2 μετα με 55 κιλα συνολο μπαρα και κιλα 8 αρες και κλαταρα.....την αλλη βδομαδα θα ξεκινησω με αυτες και θα σου πω ποσες μπορω να κανω οταν ειμαι ξεκουραστος.....:toast::welcome::welcome:

Χριστοφορος123
16-11-12, 20:10
Κι εγω τωρα αρχισα κωπηλατικη μπαρας..δυνατη ασκηση αλλα κανω yates row γιατι ετσι δε χτυπαει και πολυ τη μεση..με κανονικη κωπηλατικη μπαρας με ενοχλει λιγο η μεση
Και κατι αλλο..τη μερα πλατης γιατι κανεις ρουμανικες;;
Ειδα βιντεο και αυτη η ασκηση πιανει περισσοτερο μηριαια δικεφαλα παρα πλατη

ελμερ
16-11-12, 20:18
Κοιτα,οι απλες αρσεις με δυσκολευουν γιατι τα ποδια μου ειναι πολυ αδυναμα λογω προβληματος με τα γονατα.....να καταλαβεις πιο πολλα κιλα σηκωνω στις καμψεις μπαρας παρα στα squat!!!!...ετσι στις ρουμανικες τραβαω καλυτερα και πιο πολλα κιλα επειδη εμπλεκονται ελαχιστα τα ποδια.....εμενα με πιανουν πολυ και σ ολη την πλατη,νοιωθω πιασιμο πισω στην πλατη απο χαμηλα εως πανω (και στα μηριαια εννοειται)...σετ γενικα δεν μετραω,σημερα ας πουμε που τραβαγα πολυ εκανα 6 σετ ρουμανικες (συν 2 ζεσταμα).....:welcome::welcome:

ελμερ
18-11-12, 17:06
Σημερα εκανα τα ποδια και πλαγιους κοιλιακους....παρολο το ξενυχτι και που κοιμηθηκα στις 5.30 ,ειχα αρκετα καλη ενεργεια..... Τα ποδια πιο αδυναμη μυικη μου ομαδα γι αυτο λειωνω με οσες δυναμεις εχω μηπως δυμανωσουν ...σημερα δυσκολευτηκα να γυρισω σπιτι (300 μετρα αποσταση με τα ποδια απ το γυμναστηριο) απ το πιασιμο...εκανα και γαμπες στο μηχανημα 5 σετ...συνολικη προπονηση 55 λεπτα....:welcome:

ελμερ
19-11-12, 22:22
Δημερα ημερα ξεκουρασης.....υπνος απ τις 14.30 μεχρι τις 20.00.αρχισε να βγαινει και το πιασιμο στα ποδια....απο αυριο full δουλεια...συντομα θα καθαρισω περισσοτερο τη διατροφη μου ωστε 11 Φεβρουαριου μετα τη γιορτη μου να μπουμε σε αυστηρη γραμμωση ......:welcome::welcome:

ελμερ
21-11-12, 13:41
Σημερα πηγαν ολα τελεια....πολυ καλος υπνος το βραδυ,το πρωι 4/5 ενος scoop maximize intense και ενα χαπι rhodiola και μετα γυμναστηριο.....ανεξαντλητη ενεργεια και αντοχη.....εσκασα τα δικεφαλα (στα τελευταια σετ εκανα ορθιος καμψεις αλτηρων με 8 κιλους και μου φαινοταν πως σηκωνα πετρες....:green: τελειωσα με 2 σετ ισομετρικες στα δικεφαλα (κρατημα των αλτηρων λιγο κατω απ το μεσο της καμψης και μετα σηκωμα και κρατημα και σφιξιμο στο τελος της κινησης για οσα δευτερα αντεχα.....πηχεις 3 σετ καμψεις σφυρια με 16 κιλους αλτηρες ολα μεχρι αποτυχιας και αλλα 2 σετ καθιστος με ενα χερι (δε ξερω ονομασια) :)...επειτα τρικεφαλα στην τροχαλια V ..με κλαταρισμενα τα δικεφαλα τα κιλα ηταν λιγοτερα....εκανα αρκετα σετ και με σχοινι και τα περισσοτερα drop (γυρω στα 10 ατα τα σετ)...συνεχισα με γαλλικες με ενα αλτηρα πισω απ το κεφαλι (4 σετ μεχρι αποτυχιας )...επειδη μου ειχαν μεινει μερικες δυναμεις ακομα εκανα ροκανισματα ,πρωτα ζεσταμα (ολα τα σετ μεχρι αποτυχιας) και μετα με 15 κιλα βαρος πισω απ το κεφαλι παλι μεχρι αποτυχιας...συνολικη διαρκεια προπονησης 95 λεπτα ,αν ειχα λιγο χρονο παραπανω θα συνεχιζα αλλα επρεπε να φυγω......:welcome::welcome:

ελμερ
22-11-12, 13:35
Σημερα προπονηση ωμων και τραπεζια.....δεν ειχα τη χθεσινη ενεργεια αλλα παλι ημουν σε καλο επιπεδο.....αρκετα drop set και πολλα σετ.....τραπεζια εκανα ανυψωσεις τραπεζιων με μπαρα πισω απ το κεφαλι και μπροστα σουπερ σετ με 45 κιλα...πεθανα.....ειμαι ηδη πιασμενος σε κοιλιακους (μ επιασαν πολυ καλα τα ροκανισματα με βαρος) τρικεφαλα και πηχεις......Σαββατο,Κυριακη,Δευτερα θα κανω παυση απο γυμναστικη και συμπληρωματα γιατι Τριτη θα κανω εξετασεις αιματος εχω να κανω 3 χρονια.....:):welcome::welcome:

ελμερ
22-11-12, 22:56
Να διορθωσω κατι,στα τραπεζια τα κιλα ηταν 38 ,οχι 45 μη γραφω και ανακριβειες.....;):welcome:

ελμερ
23-11-12, 12:57
Σημερα προπονηση πλατης...εδωσα εμφαση στην κωπηλατικη με μπαρα.....μετα απο καλο ζεσταμα και σταδιακη ανοδο κιλων,εβαλα 70 κιλα (35 συν 35) και την μεγαλη μπαρα του παγκου (μαλλον 15 κιλα ειναι,δε νομιζω 20)...συνολο 85 κιλα...εβγαλα 4 επαναληψεις,πολυ ζορικες μεν αλλα τις εβγαλα....μετα κατεβασα κιλα και επαιξα 12 αρες....συνολικα εκανα 8 σετ αν δεν κανω λαθος...μετα με πολυ πεσμενες τις δυναμεις μου εκανα 3 σετ κωπηλατικη με αλτηρα με αργη αρνητικη κινησα,αλλα 4 σετ εμπροστολαιμια στην τροχαλια μεχρι fail και η προπονηση ελαβε τελος...δεν ειχα κουραγιο ουτε για ενα παραπανω σετ....:welcome::welcome:

warrior s
23-11-12, 13:10
Αφού ρε φίλε εχθές δούλεψες τραπέζια τα οποία συμμετέχουν πολύ στην κωπηλατική μπάρας... Τι περίμενες, να πετάς? Μπορείς να μειώσεις τον αριθμό των προπονήσεων και να βάλεις μαζί κάποιες μυικές ομάδες... :bbbiceps:

ελμερ
23-11-12, 13:13
Εχεις δικιο σ αυτο που λες...απλα επειδη απο αυριο θα εχω τριημερη αποχη απ το γυμναστηριο για να δωσω την Τριτη αιμα εγινε λιγο αχταρμας το προγραμμα της προπονησης μου....ηθελα πιο πολυ να δω πως θα ειμαι σε μεγιστα κιλα......δεν ειχα ξανακανει ποτε αυτα τα κιλα (ρεκορ για μενα ηταν) την αλλη βδομαδα θα τα δοκιμασω ξεκουραστος να δω αν βγαλω περισσοτερες επαναληψεις.....(σ ευχαριστω για την παρατηρηση):thumbup::welcome::welcome:

warrior s
23-11-12, 13:16
Α τότε εντάξει :green: Δεν το είχα προσέξει αυτό :) Να είσαι καλά καλές προπονήσεις :welcome: :welcome:

ελμερ
23-11-12, 13:19
oλα τα σχολια ειναι ευπροσδεκτα ,απο ολους μαθαινω πραγματα,παιρνω ιδεες και πειραματιζομαι...και συ να σαι καλα....:thumbup::welcome:

ελμερ
25-11-12, 00:43
Σημερα δεν ειχε προπονηση,ουτε αυριο ουτε και τη Δευτερα για να δωσω αιμα την Τριτη.....ηθελα να παω γυμναστηριο σημερα και ειχανε παιξει τα νευρα μου.....αλλες 2 μερες υπομονη.....;) :welcome::welcome:

ελμερ
28-11-12, 11:51
Οι εξετασεις αιματος που εκανα βγηκαν κανονι....:green: και ανεβηκε και λιγο ο σιδηρος μου που ηταν χαμηλος....το μεσημερι που θα τις δω και γω θα γραψω αναλυτικοτερα.....:welcome::welcome:

ελμερ
28-11-12, 16:03
Εν ταχυ SGOT 22 με οριο εργαστηριου 4-45 και SGPT 17 με οριο εργαστηριου 5-45 κρεατινινη ορου 1 με οριο 0.7-1.4. ζαχαρο 0,93 και γενικα ολα εντος οριων..ανεβηκε και ο σιδηρος μου που ειναι γενικα χαμηλος....:thumbup::welcome:

ελμερ
28-11-12, 21:17
Χθες εκανα πλατη δικεφαλα.....πηρα μια πολυ καλη ιδεα απ το ημερολογιο του Χριστοφορου και ξεκινησα την προπονηση με Pendlay row....πολυ καλη ασκηση αν και ενοιωθα μια μικρη πιεση χαμηλα στην πλατη......συνεχισα με κωπηλατικη καθιστος 3 σετ και μετα εμπροστολαιμιες στην τροχαλια και αναποδες ελξεις στην τροχαλια.....τα περισσοτερα σετ στην τροχαλια ηταν drop 1 συν ενα 1 σετ δηλαδη καπακι....ημουν ηδη πολυ πρησμενος σε δικεφαλα οταν ξεκινησα να τα γυμναζω ετσι 6 σετ ορθιος καμψεις αλτηρων και 2 σετ σφυρια ηταν αρκετα για να πρηστω παρα πολυ....στα τελεταια σετ ειδικα ειχε μεγαλο καψιμο και δνε μπορουσα να κρατησω τους αλτηρες ουτε δεπτερολεπτο παραπανω...πολυ καλη προπονηση(σημερα εχω doms στα φτερα και λιγο στους πηχεις)......:welcome::welcome:

COBRA_STYLE
28-11-12, 21:17
θελω να σκασεις πρησμενος στο Ατλας:green:

ελμερ
28-11-12, 21:19
:rolf: θα χω παρει λαστιχα μαζι να κανω προθερμανση να μαι τουμπανιασμενος....:green::welcome:

Χριστοφορος123
28-11-12, 21:24
:thumbup::thumbup::thumbup:
Περιεργο που ενιωσες τσιμπημα στη μεση,...
Εισαι σιγουρος πως την κανεις σωστα;;
Προσεχε τα ποδια σου να μην ειναι τεντωμενα αλλα ελαφρως λιγυσμενα ωστε να μην πιεζεται η μεση..
Ναι ειναι φοβερη ασκηση ειναι το μονο ειδος κωπηλατικης με μπαρα που με πιανει τελεια φτερα χωρις να με πιασει παρα πολυ στους ωμους και τη μεση

ελμερ
28-11-12, 21:27
Ναι ειναι πολυ καλη Χριστοφορε :thumbup:...ειχα λυγισμενα λιγο τα ποδια.....το καλο ειναι πως σημερα δεν μου εχει μεινει καμια ενοχληση στη μεση....θα την ενταξω στην προπονηση μου...να δω ποιες ασκησεις θα πρωτοκανω ,αυτη,αρσεις θανατου Ρουμανικες,κωπηλατικη σκυφτος ,καλημερες,και τις αλλες ...ισως τις χωρισω σε 2 ομαδες και κανω μια βδομαδα τη μια ομαδα και την αλλη τη δευτερη.....:welcome:

goldenera
29-11-12, 02:29
:rolf: θα χω παρει λαστιχα μαζι να κανω προθερμανση να μαι τουμπανιασμενος....:green::welcome:

Θα φέρουμε και κρέμα μαυρίσματος να σε αλείψουμε να το κάνουμε Αμέρικαν στάιλ:turtle:

ελμερ
29-11-12, 17:03
Γιαννη να φερετε εκεινη τη χρυση κρεμα που βαζουν αθλητες,αυτη ειναι η καλη.....:turtle: καλα να μαστε θα περασουμε super στο Atlas....:toast::welcome:

ελμερ
30-11-12, 23:57
Σημερα εκανα στηθος-τρικεφαλα κοιλιακους....καλη ενεργεια,στα τρικεφαλα εκανα καποιες αλλαγες,εκανα διαφορετικα την κινηση στις πιεσεις στιν τροχαλια και με επιασαν περισσοτερο,κλαταρα πιο γρηγορα...:) κοιλιακους πολλα ροκανισματα με 15 βαρος πισω απ το κεφαλι και καπακι ροκανισματα χωρις βαρος (drop) .....εχω μια ενοχληση στον δεξιο τραπεζοειδη σαν τσιμπιμα....αυτη τη βδομαδα δε θα κανω ωμους τραπεζια να δω αν θα μειωθει η ενοχληση.....:welcome:

ελμερ
03-12-12, 00:00
Ο πονος στο τραπεζιο εχει μειωθει παρα πολυ.....αυτη τη βδομαδα θα κανω μονο ωμους και οχι τραπεζια για να τα προφυλαξω και να περασει εντελως η ενοχληση....ξεκινησα κρεατινη (τριτη μερα σημερα με 5 γραμμ) χθεσινη ζυγιση στο γυμναστηριο του κ Μπουρναζου 91.1 ,κανα 90 αρι ειμαι καθαρα.....:welcome::welcome:

ελμερ
03-12-12, 17:19
Ο καλος υπνος ειναι η καλυτερη "ντοπα"....το πρωι και με συμμαχο 3/4 του scoop maximize intense πηγα για δικεφαλα τρικεφαλα κοιλιακους....δικεφαλα ξεκινησα με πυραμιδα αναποδη,3 σετ καμψεις αλτηρων με 9 κιλους αλτηρες και πολλες επαναληψεις και μετα εκανα 2 σετ καμψεις μπαρας με 30 κιλα συν τη στραβομπαρα...εβγαλα 9 και 7 επαναληψεις αντιστοιχα...μετα εκανα αλλα 2 σετ 20 κιλα συν η στραβομπαρα...συνεχισα με καμψεις αλτηρων 13 κιλους,11 κιλους και 9 κιλους αντοιστοιχα εως fail....αλλα 3 σετ Hammer Bicep Curl με 13 κιλους τα 2 σετ και 11 κιλους αλτηρες το τριτο και αλλα 2 σετ για πηχεις καθιστος πανω στο ποδι (δε θυμαμαι ονομα):green: τρικεφαλα ξεκινημα με πιεσεις στην τροχαλια V ...ζεσταμα με 35 και 40 κιλα 2 σετ και πολλες επαναληψεις...μετα 50χ14, 60χ12 70χ10 80χ4 drop set με 60χ6....συν αλλα 2 σετ drop...μετα γαλλικες με αλτηρα πισω απ το κεφαλι με τα 2 χερια,3 σετ με 16 κιλο αλτηρα 13,10,8 επαναληψεις....και 2 σετ ενα χερι στην τροχαλια με την παλαμη να κοιταει το προσωπο.....τελος κοιλιακου,ξεκινημα με αρσεις ποδιων με τεντωμενα ποδια εως fail και μετα ροκανισματα με 15 αλτηρα 26,25,22,18,16 επαναληψεις.....σημερα το 15 κιλο μου φανηκε πιο "ελαφρυ" την αλλη φορα θα δοκιμασω με 20 κιλο να δω ποσες θα βγαλω...τελος ροκανισματα 2 σετ χωρις βαρος και 2 σετ ραχιαιους.....αυτα για σημερα,ελπιζω να μην σας κουρασα οπως τα γραφω.....(συνολο προπονησης 95 λεπτα) :welcome::welcome:

ελμερ
04-12-12, 14:33
Ξυπνησα με φοβερα doms σε δικεφαλα τρικεφαλα..ετοιμαζομαι για προπονηση στηθους,αεροβια και πλαγιους κοιλιακους.....:welcome:

ελμερ
04-12-12, 21:01
Τελικα πηγα τ απογευμα γυμναστηριο για να κοιμηθω το μεσημερι και επειδη γινοτανε λιγο χαβρα Ιουδαιων απο κοσμο εκανα τελικα ωμους-τραπεζια αντι για στηθος επειδη δεν ειχε παγκους ελευθερους....(μ αρεσει που ειχα πει πως δεν θα κανα ωμους αυτη τη βδομαδα λογω της ενοχλησης, η οποια σημερα ως δια μαγειας μου περασε ;) ) ....πολυ καλη ενεργεια,η αληθεια ειναι πως το παρακανα λιγο με τα σετ αλλα αφου πεταγα 8-),ειπα να μην παει χαμενη....ξεκινησα με ανυψωσεις με τεντωμενα χερια (σαν τα σφυρια αλλα τεντωνει ολο το χερι) με 2 σετ προθερμανσης και αλλα 4 , 5 σετ "πεταγματα με αλτηρες" ελαφρα σκυφτος με 11 κιλους αλτηρες μεχρι fail και μερικες rest and pause επαναληψεις,(καηκα σ αυτα τα σετ)....αλλα 4 σετ ανυψωσεις δισκου με τα 2 χερια πανω απ το κεφαλι με τον κορμο ελαφρα πισω...10 (κιλος)χ17 15χ13 15χ9 10χ10.....αυτη η ασκηση με ενοχλει λιγοτερο απ οτι οι κλασσικες πιεσεις με αλτηρες οι οποιες νομιζω μου δημιουργουν τους πονους στο δελτοειδη.....συνεχισα με ανυψωσεις μπαρας ορθιος για τραπεζια με στραβομπαρα...20χ16 (σε ολα τα σετ τα κιλα της στραβομπαρας ειναι εξτρα) 30χ12 30χ8 20χ9...και τελειωσα με την αγαπημενη μου πλεον με στραβομπαρα πισω απ την πλατη ανυψωσεις τραπεζιων...20χ13,20χ11,20χ9,20χ7 (συν στραβομπαρα).....αυτη τη στιγμη μου γραφω, ο δεξης μου ωμος ειναι πιασμενος.....διαρκεια προπονησης 60 λεπτα......:welcome::welcome:

ελμερ
05-12-12, 15:24
Ξυπνησα με φοβερο πιασιμο σε ωμους δελτοειδεις τραπεζια......:thumbup::welcome:

ελμερ
06-12-12, 13:09
Με "σκασμενους " τους ωμους απο προχτες πηγα σημερα να κανω πλατη.....ημουν πεσμενος σε κιλα,ετσι εκανα περισσοτερες επαναληψεις και μερικα drop σετ...ξεκινησα με pendlay rows,7 σετ συνολικα (τα 2 ζεσταμα) και συνεχισα με τροχαλια με εμπροστολαιμιες ελξεις ανοικτη λαβη 4 σετ,4 σετ εμπροστολαιμιες κλειστη λαβη και αλλα 4 σετ κλειστη λαβη αναποδες ελξεις ολες drop set...αφησα τα κοκκαλα μου στην τροχαλια σημερα....:green: συνολο χρονου προπονησης 50 λεπτα.....υπνος μεσημεριανος και λογικα θα παω παλι κατα τισ 18.00 να κανω και το στηθος ισως και διαδρομο αν βρω ελευθερο......τα κιλα μου ειναι 90,7 :welcome:

ελμερ
06-12-12, 19:46
Δευτερο ημιχρονο στις 17.10 σημερα,μονο στηθος...ξεκινησα με πιεσεις αλτηρων σε ισιο παγκο 8 σετ (2 προθερμανση συν 6)...μετα εκτασεις αλτηρων σε ισιο παγκο (4 σετ μου φυγε η ψυχη στις τελευταιες επαναληψεις) και αλλα 4 σετ πιεσεις αλτηρων στον επικληνη....κανα 4ο λεπτο κρατησε η προπονηση.....με βλεπω αυριο να σερνομαι.....:green::welcome:

ελμερ
06-12-12, 19:51
Παρολο που εχω παρει 4 κιλα απ το καλοκαιρι (86.5-90.7) εχω βαλει ελαχιστο λιπος σε μεση κτλ,....πιστευω πως πρωτα ο θεος το καλοκαιρι θα ακουμπησω το στοχο μου...το δεξι χερι προσπαθει να ακουμπησει τους 42 ποντους (αριστερο δε μετραω).....:green::welcome::welcome:

goldenera
06-12-12, 22:08
Πολύ καλά τα πας φίλε, συνέχισε έτσι:thumbup: Αν μου επιτρέπεις, θα προτιμούσα να έγραφες με διαφορετική δομή (σε μορφή πίνακα) ασκήσεις κιλά επαναλήψεις για να είναι πιο εύκολη και γρήγορη η ανάγνωση τους;)

warrior s
06-12-12, 22:15
Πολύ καλά τα πας φίλε, συνέχισε έτσι:thumbup: Αν μου επιτρέπεις, θα προτιμούσα να έγραφες με διαφορετική δομή (σε μορφή πίνακα) ασκήσεις κιλά επαναλήψεις για να είναι πιο εύκολη και γρήγορη η ανάγνωση τους;)

Σωστός!!!!!!!!!!!! :P :P :P. Η ακόμα καλύτερα να το κάνει όπως ο grtech που είναι μερακλής :green: :green:

ελμερ
06-12-12, 22:29
Εχετε δικιο.......θα κοιταξω να κανω ενα πινακακι με τα κιλα-επαναληψεις και μετα θα γραφω την εκθεση μου.....:green: ευχαριστω για τα καλα λογια.....:toast::welcome:

goldenera
06-12-12, 22:34
Σωστός!!!!!!!!!!!! :P :P :P. Η ακόμα καλύτερα να το κάνει όπως ο grtech που είναι μερακλής :green: :green:

Με όλο το σεβασμό προς όλα τα παιδιά που έχουν log, όντος o Σουηδός ο Γιώργης έχει μεταπτυχιακό και ντοκτορά επί του θέματος:green::thumbup:

ελμερ
06-12-12, 22:38
Ο grtech ειναι πολυ μπροστα σε οργανωση.......απλα, εγω, καποιες φορες ξεχναω ποσα σετ εχω κανει η καποια απ τα κιλα...θα προσπαθησω ομως να μη σας βγαζω τα ματια.....(και γω ζοριζομαι να διαβασω αυτα που γραφω :green: ):welcome:

warrior s
06-12-12, 22:43
Ο grtech ειναι πολυ μπροστα σε οργανωση.......απλα, εγω, καποιες φορες ξεχναω ποσα σετ εχω κανει η καποια απ τα κιλα...θα προσπαθησω ομως να μη σας βγαζω τα ματια.....(και γω ζοριζομαι να διαβασω αυτα που γραφω :green: ):welcome:

Ναι βρε παιδιά πλάκα έκανα!! :rolf: Ο grtech σε αυτό το κομμάτι δεν παίζεται :P. Κανενας δεν μπορεί να το κάνει αυτό.. Μην αγχώνεσε βρε ελμερ, δε μας βγάζεις τα μάτια προς θεού :). Απλά αν τα βάζεις τα κιλά και τις ασκήσεις μαζεμένα θα είναι καλύτερα :thumbup:

ελμερ
06-12-12, 22:45
:toast::welcome:

ελμερ
07-12-12, 22:58
Σημερα ημερα ξεκουρασης....cheat night με 1 μηλοπιτα Στεργιου ατομικη,1 με πιτα γιγας και κοντοσουβλι πατατα κτλ και ενα πιτα γιγας με καλαμακι κοτοπουλο πατατα κτλ ...με πιτα αλαδωτη,,,,:P:welcome::welcome:

goldenera
08-12-12, 00:12
Στεργίου ε? Τρελή μάσα στο στρατό με Στεργίου. Ωραίο cheat Ελμερ:thumbup:

ελμερ
08-12-12, 00:16
Ναι.....ειδικα αυτη η μηλοπιτα ειναι θανατος.....:) καλα εφαγα σημερα απο αυριο στο γνωστο μοτιβο....:welcome:

ελμερ
08-12-12, 20:54
Σημερα πηγα και εκανα τα ποδια που ειχαν μεινει γι αυτη την βδομαδα.....8 σετ πρεσσα,5 σετ γαμπες καθιστος και 7 σετ leg exstension τα τελευταια σετ rest and pause...παλορο που οπως εχω πει πολλες φορες τα ποδια μου ειναι το αδυνατο σημειο μου ,τα σκαω οσω μπορω πιο πολυ...δυσκολευτηκα να περπατησω 300 μετρα μεχρι το σπιτι.....:welcome: