PDA

Επιστροφή στο Forum : Real Mass (Gaspari Nutrition)



gas
28-03-10, 07:38
για σας παιδες:welcome: εχετε δοκιμαση την Real Mass ? αποτι βλεπω περιεχει οχι μονο μαλτοδεξτρινη αλλα και αλλα 2 ιδη υδατανθρακα ειναι καλη η βαζει λιπος?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9961&stc=1&d=1269754678


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9962&stc=1&d=1269754694

gas
29-03-10, 23:33
:unsure::unsure::(:(

Annih
30-03-10, 19:16
Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την. :thumbup:

gas
30-03-10, 21:12
Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την. :thumbup:

εγω αν θα τιν παρω θα την παρω για ενα εξτρα βοηθημα στις θερμιδες βεβεα δεν θα περνω 3 σκουπ:shock: σιγα,1,5 μετο πρωινο και ειμαστε οκ πιστευο ετσι να μη βαλω πολυ λιπος

sTeLaKoS
30-03-10, 21:14
Το 1,5 σκουπ έχει 25 γραμμάρια πρωτείνης. Υπολόγισε να αγγίζεις τα 30-35 γραμμάρια.

The Rock
30-03-10, 21:25
εγω αν θα τιν παρω θα την παρω για ενα εξτρα βοηθημα στις θερμιδες βεβεα δεν θα περνω 3 σκουπ:shock: σιγα,1,5 μετο πρωινο και ειμαστε οκ πιστευο ετσι να μη βαλω πολυ λιπος
Περιέχει corn syrup=γλυκόζη(δεξτρόζη αν προτιμάς :green:)
Θα χαζέψεις από το λίπος που θα βάλεις. Αυτές οι πρωτεϊνες είναι για πέταμα 100 τόπικς έχουν γίνει ότι είναι χαρά του λίπους.

sTeLaKoS
30-03-10, 21:34
Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την. :thumbup:


Η γλυκόζη που έχουν οι περισσότερες πρωτείνες όγκου σου εκτοξεύουν την ινσουλίνη σου στο θεό. Μάντεψε τι γίνεται μετά.
Το ρυζάκι ή βρώμη έχουνε χαμηλό GI και απορροφούνται με αργό ρυθμό.
Μη συγκρίνεις το ένα με το άλλο, καμία σχέση.

Panoseph
30-03-10, 22:23
Εγώ προτείνω το instant mass έχει low GI υδατάνθρακα

gas
31-03-10, 01:03
Εγώ προτείνω το instant mass έχει low GI υδατάνθρακα

υπαρχει στα extreme stores?

versus
14-06-10, 23:50
πολύ λίπος δεν προσθέτει!είτε λίγο είτε πολύ λίπος σε περίοδο όγκου θα πάρεις!οπότε....εγώ σου την συστήνω ανεπιφύλακτα άμα θες να πάρεις οπωσδήποτε όγκου!

scarone
23-07-10, 23:45
2 scoops=100gr περιεχουν μια καλη δωση πρωτεινη περιπου 33 γρ εγω παιρνω δυο scoops το πρωι και 2 μετα τ προπωνηση...αυτο που αναροτιεμε ειναι αν μαζι μ αυτη χρειαζεται ν φαω κ τιποτα αλλο κυριως το πρωι...η μηπως με καλυπτει σε υδατανθρακα και πρωτεινη μονο αυτο;

sTeLaKoS
25-07-10, 13:08
Δε πεινάς μόνο με τη πρωτείνη;

Φάε τη με βρώμη, να σε κρατήσει κανένα 3ωρο.

scarone
25-07-10, 14:33
Δε πεινάς μόνο με τη πρωτείνη;

Φάε τη με βρώμη, να σε κρατήσει κανένα 3ωρο.

ναι κ εγω το πρωι αυτο ελεγα ν κανω το πρωι...αλλα η full mass εχει και κανα 50γρ υδατανθρακα στ 2 σκουπσ και ελεγα πως ειναι αρκετος για ενα γευμα...εσυ τι λες δεν ειναι;
Και ακομα να φαω βρομη αν πειναω...αν ομως ειμαι μια χαρα λες να μην φαω;

Stalker
12-12-10, 17:04
Διάβαζα σε ένα σαιτ για την εν λογω <<φορμουλα>> και παρατηρησα το εξης.

ο πιο σημαντικό πλεονέκτημα όμως της REAL MASS είναι ότι παρά την προμήθεια τεράστιας ποσότητας ποιοτικών θερμίδων ανά γεύμα, αποφεύγει την συσσώρευση λίπους, αφού η ερευνητική ομάδα της Gaspari Nutrition, έχει προσθέσει την 4-Hydroxyisoleucine, μια ορμόνη που μοιάζει με την ινσουλίνη, που σημαίνει ότι επιτυγχάνεται ραγδαία αύξηση του μεταβολισμού, με αποτέλεσμα όλες οι θερμίδες και οι υδατάνθρακες να μετατρέπονται σε γλυκογόνο και ενέργεια, να ξοδεύονται δηλαδή για τους σκοπούς που θέλουμε, κι όχι να συσσωρεύονται με τη μορφή σωματικού λίπους.

Ορμόνη?

Devil
12-12-10, 19:31
Διάβαζα σε ένα σαιτ για την εν λογω <<φορμουλα>> και παρατηρησα το εξης.

ο πιο σημαντικό πλεονέκτημα όμως της REAL MASS είναι ότι παρά την προμήθεια τεράστιας ποσότητας ποιοτικών θερμίδων ανά γεύμα, αποφεύγει την συσσώρευση λίπους, αφού η ερευνητική ομάδα της Gaspari Nutrition, έχει προσθέσει την 4-Hydroxyisoleucine, μια ορμόνη που μοιάζει με την ινσουλίνη, που σημαίνει ότι επιτυγχάνεται ραγδαία αύξηση του μεταβολισμού, με αποτέλεσμα όλες οι θερμίδες και οι υδατάνθρακες να μετατρέπονται σε γλυκογόνο και ενέργεια, να ξοδεύονται δηλαδή για τους σκοπούς που θέλουμε, κι όχι να συσσωρεύονται με τη μορφή σωματικού λίπους.

Ορμόνη?


ποιος ειναι ο ξυπνιος που το εχει γραψει?????:green::green::green:

απο το Fenugreek βγαινει η 4-Hydroxyisoleucine....

το μονο που κανει ειναι να αυξανει την εκριση της ινσουλινης...... τουλαχιστον αυτο εχω ακουσει δεξια-αριστερα... δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με αυτο...

Adinamos
12-12-10, 19:35
Fail 'δημιουργικη' μεταφραση.
Μην ανησυχεις φιλε, no hormones at all.

Stalker
12-12-10, 23:32
ποιος ειναι ο ξυπνιος που το εχει γραψει?????:green::green::green:

απο το Fenugreek βγαινει η 4-Hydroxyisoleucine....

το μονο που κανει ειναι να αυξανει την εκριση της ινσουλινης...... τουλαχιστον αυτο εχω ακουσει δεξια-αριστερα... δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με αυτο...

Sorry για το νεο thread αλλα η αναζητηση δεν εβγαζε αποτελεσματα....Στο site των extreme το λεει αυτο.....οτι και καλα ειναι ορμονη

Devil
13-12-10, 17:00
Sorry για το νεο thread αλλα η αναζητηση δεν εβγαζε αποτελεσματα....Στο site των extreme το λεει αυτο.....οτι και καλα ειναι ορμονη

τιποτα νταξ... νο προμπλεμ... ειπα στα ''παιδια'' να το μεταφερουν... :green::green::green:

καλα ναι απο οτι βλεπω εχουν λιγο περιεργες περιγραφες στα προιοντα που πουλανε...

beefmeup
07-01-11, 20:44
λοιπον αν κ δεν τις παω μια αυτες τις "φορμουλες ογκου"δοκιμασα ενα δειγμα με γευση παγωτο σοκολατα,κ επαθα πλακα λεμε.
απιστευτη γευση/διαλυτοτητα!!
πινς βελουντο!!

μιλαμε σκεφτομαι να την αγορασω μονο κ μονο απτην γευση της:thumbup::thumbup::P

fotis_54
15-08-11, 16:42
Αν και ετεροχρονισμένα θέλω να συμπληρώσω πως αφού κατανάλωσα 3 κουβαδάκια από το συγκεκριμένο σκεύασμα
είδα μια αύξηση βάρους περίπου 7 κιλών. Βιαστικά μπορεί κάποιος να πεί πως τα μισά είναι λίπος. Τονίζοντας οτι πάντα
ήμουν εναντίον των gainers, σας επισημαίνω πως από 9,5% λίπος έπεσα στο 8,8%. Και η διατροφή μου δεν υστερούσε
βέβαια σε γλυκά και άλλα παχυντικά. Δεν ξέρω έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος ίσως δούλεψε σωστά για μένα και σε
κάποιον άλλο δεν πρόσφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα. Πιστεύω πως αξίζει μια ευκαιρία! :army2:

Υ.Γ.: Είμαι 17 χρονών γυμνάζομαι 2 χρόνια 1.75 ύψος και 82 κιλά.

sak
27-11-11, 21:38
...μια ερωτηση που αφορα την συσκευασια. Την τελευταια φορα που ειχα παρει την real mass , το προστατευτικο στρογγυλο χαρτακι που βγαζουμε οταν ανοιγουμε την πρωτεινη για πρωτη φορα ηταν ασπρο χωρις τα διακριτικα safety seal, Με εκανε εντυπωση γιατι αλλα προίοντα της gaspari φερουν αυτο το διακριτικο πανω στο στρογγυλο χαρτι ενω αυτη την φορα οχι... σας εχει ξανατυχει? .... (sorry για το off topic)

dante
07-04-13, 23:12
οσον αφορα την real mass ειχε κανενας τα αποτελεσματα που ηθελε??:)