PDA

Επιστροφή στο Forum : Hyper Gain (Hyper Strength)



leftis
14-10-11, 23:05
Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Real Gains(Uniliver) αλλά είδα από κριτικές ότι το realgains προκαλούσε πολλά φουσκώματα παρά τα καλά αποτελέσματα. (έχω δυσανεξία στην λακτόζη).

32375



Serving Size: 4 scoops (334g)
Amount Per Serving:

Total Calories: 1,240
Protein: 50g
Total Carbohydrates: 248g
-Sugars: 14g
-Dietary Fiber: 4g
-Fat: 7g
-Saturates: 3g
-Trans Fat: 1g
Sodium: 520mg
Vitamin A: 5,000IU
Vitamin C: 78mg
Vitamin D: 480IU
Vitamin E: 75IU
Thiamin (vitamin B1): 1.7mg
Riboflavin: 0.6mg
Niacin (vitamin B3): 18mg
Vitamin B6: 2.4mg
Folic Acid: 520 µg
Vitamin B12: 2.1µg
Biotin: 390mg
Pantothenic Acid (vitamin B5): 0.9mg
Calcium: 800mg
Magnesium: 280mg
Iodine: 210µg
Iron: 12.6mg
Zinc: 9mg
Selenium: 63µg
Copper: 0mg
Chromium: 240 µg
Manganese: 5.1mg
Potassium: 470mg
Phosphorus: 600mg
Moybdenum: 135mcg

Ingredients
Maltodextrin, Whey protein concentrate, Calcium caseinate, Sweet Dairy Whey, Egg albumin, Cocoa powder (Processed with Alkall), Natural and artificial flavor, taurine, Medium chain triglycerides, Vitamin and mineral premix (Vitamin A palmitate, Beta carotene, Ascorbic acid, Cholecalciferol, d, l alpha tocopheryl acetate, Thlamin hydrochloride, Riboflavin, Niacinamide, Pyridoxine hydrochloride, Folic acid, Biotin, d Calcium pantothenate, Ferric orthophosphate, Dicalcium phosphate, Dipotassium phosphate, Potassium iodide, Magnesium oxide, Zinc oxide, Sodium selenite, Manganese sulfate, Chromium chloride, Sodium molybdate, L-Glutamine, L-Arginine, Alpha Ketoglutaric scid, Choline bitrate, Taurine), Creatine monohydrate,Cellulose gum, Glutamine peptides, Acesulfame potassium.

beefmeup
14-10-11, 23:12
το Real Gains μια φορα πριν καμια 5αρα χρονια(σκοτεινες εποχες..) που ειχα παρει ενα κουβα με τι ναζε για πλακα..πρεπει να το εχω ξαναγραψει..χαλια ηταν εξ αλλου.
αυτο εδω στα 2 σκουπ την παλευει,αλλα κ παλι οι πηγες πρωτεινης που εχει δεν ειναι κ οι καλυτερες..
καλυτερα παρε ενα κουβα μαλτο μαζι με μια αλλη πρωτεινη,κ καντο σαν φορμουλα ογκου..
κ απο οικονομικης πλευρας σε συμφερει..

leftis
14-10-11, 23:16
το Real Gains μια φορα πριν καμια 5αρα χρονια(σκοτεινες εποχες..) που ειχα παρει ενα κουβα με τι ναζε για πλακα..πρεπει να το εχω ξαναγραψει..χαλια ηταν εξ αλλου.
αυτο εδω στα 2 σκουπ την παλευει,αλλα κ παλι οι πηγες πρωτεινης που εχει δεν ειναι κ οι καλυτερες..
καλυτερα παρε ενα κουβα μαλτο μαζι με μια αλλη πρωτεινη,κ καντο σαν φορμουλα ογκου..
κ απο οικονομικης πλευρας σε συμφερει..

Ναι, από εσένα το είχα δεί. Αυτό έρχετε αρκετά φθηνά γύρω στα 58€ το 5κιλό γιαυτό ενδιαφέρομαι. Απλά δεν ξέρω αν πολύ λένε τα συστατικά. 1g trans fat είδα και με χάλασε λίγο ας πούμε.

deluxe
14-10-11, 23:19
Τι να τους κανεις τους 248 υδατανθρακες! Ουτε ο coleman τρωει τοσους σε ενα γευμα! Ακομα και με 2 σκουπ και στα 124γρ υδατανθρακα, ειναι παλι υπερβολικα!

beefmeup
14-10-11, 23:20
κοιτα μετα απο τοσα χρονια μπορει να εχουν αλλαξει τα συστατικα της αλλης..:unsure:

μπα κ παλι αυτο που σου λεω σου χρεται φτηνοτερα..
13 ευρω για 1μιση κιλο μαλτο,κ αλλα 45 για μια καλη πρωτεινη μεγαλο κουβα..
αλλα εδω θα εχεις κ περισοτερη πρωτεινη κ θα επιλεγεις εσυ ποσο υ/α θα βαλεις μεσα;)
για την ποιοτητα ουτε λογος...

leftis
14-10-11, 23:23
Τι να τους κανεις τους 248 υδατανθρακες! Ουτε ο coleman τρωει τοσους σε ενα γευμα! Ακομα και με 2 σκουπ και στα 124γρ υδατανθρακα, ειναι παλι υπερβολικα!

4 σκούπ φυσικά είναι πολλά. Δεν φαντάζομαι κανείς να παίρνει τόσα. Εγώ 1 την ημέρα σκεφτόμουν ίσως σαν prewo ή απλά ανάμεσα σε 2 γεύματα.


κοιτα μετα απο τοσα χρονια μπορει να εχουν αλλαξει τα συστατικα της αλλης..:unsure:

μπα κ παλι αυτο που σου λεω σου χρεται φτηνοτερα..
13 ευρω για 1μιση κιλο μαλτο,κ αλλα 45 για μια καλη πρωτεινη μεγαλο κουβα..
αλλα εδω θα εχεις κ περισοτερη πρωτεινη κ θα επιλεγεις εσυ ποσο υ/α θα βαλεις μεσα;)
για την ποιοτητα ουτε λογος...

Εγώ μιλάω απο ελλάδα. Αν και συ για Ελλάδα λες, στείλε μου σε πμ αμα γίνεται το μαγαζί.

beefmeup
14-10-11, 23:24
ε για ελλαδα μιλαω κ γω φιλε..οι τιμες που σου λεω υπαρχουν κ στα xtreme..
μαλτο με 13 ευρω το 1μιση κιλο κ παρε κ μια πρωτεινη..

leftis
14-10-11, 23:30
ε για ελλαδα μιλαω κ γω φιλε..οι τιμες που σου λεω υπαρχουν κ στα xtreme..
μαλτο με 13 ευρω το 1μιση κιλο κ παρε κ μια πρωτεινη..

την μαλτο οκ την βρήκα. Μεγάλο κουβά με 45 δεν βρήκα :unsure: .
Επίσης πρωτείνη άντε να βγεί 2κιλη με το ζόρι με αυτά τα λεφτά.
1.5 μαλτο και 2 πρωτ= 3.5 κιλα συνολικού πρωιόντος καλύτερης ποιότητας βέβαια.

beefmeup
14-10-11, 23:35
την μαλτο οκ την βρήκα. Μεγάλο κουβά με 45 δεν βρήκα :unsure: .
Επίσης πρωτείνη άντε να βγεί 2κιλη με το ζόρι με αυτά τα λεφτά.


για δικιλη ελεγα κ γω..ο μικρος κουβας ειναι του κιλου.

sobral
14-10-11, 23:35
κ με αυτή θα έχεις προβλήματα αφού έχεις δυσανεξία στη λακτόζη. Έχει φθηνές πηγές πρωτείνης κακές επιλογές κατά τη γνώμη μου. Κάνε ότι σου είπε ο Beef. Αρχικά μπορεί να σου φανεί πιο ακριβή επιλογή αλλά θα σου κρατήσει μήνες ενώ με τα weight gainers δεν βγάζεις ούτε μήνα κ πληρώνεις 70-80% υδατάνθρακα ουσιαστικά. Κρίμα δεν είναι?;)

leftis
14-10-11, 23:46
κ με αυτή θα έχεις προβλήματα αφού έχεις δυσανεξία στη λακτόζη. Έχει φθηνές πηγές πρωτείνης κακές επιλογές κατά τη γνώμη μου. Κάνε ότι σου είπε ο Beef. Αρχικά μπορεί να σου φανεί πιο ακριβή επιλογή αλλά θα σου κρατήσει μήνες ενώ με τα weight gainers δεν βγάζεις ούτε μήνα κ πληρώνεις 70-80% υδατάνθρακα ουσιαστικά. Κρίμα δεν είναι?;)

Οκ, λέω να το κάνω έτσι μόλις μου τελειώσει η whey shake. Ευχαριστώ παιδιά.

sofos
14-10-11, 23:47
παρε μια νουτισπορ που ναι φτηνη και μαλτοδεξτρινη και θα σου βγουν οσο κ αυτη κ αν δε σου αρεσει η νουτρι την δινεις στον μπηφ η στη λιλα και θα σ αγαπησουν :green::turtle:

exkaliber
15-10-11, 03:04
ελα ρε
κι εγω την ειχα αυτην καποτε
την ειχα κανει τραμπα με μια mdy με εναν φιλο μου

μν την παρεις,δεν ξερεις καν γτ θα την αγορασεις:)
ιδου


4 σκούπ φυσικά είναι πολλά. Δεν φαντάζομαι κανείς να παίρνει τόσα. Εγώ 1 την ημέρα σκεφτόμουν ίσως σαν prewo ή απλά ανάμεσα σε 2 γεύματα.






για την πρωτεινη τωρα,θυμαμαι οτι ειχε καλη διαλυτοτητα και ωραια γευση βανιλια

leftis
15-10-11, 13:53
ελα ρε
κι εγω την ειχα αυτην καποτε
την ειχα κανει τραμπα με μια mdy με εναν φιλο μου

μν την παρεις,δεν ξερεις καν γτ θα την αγορασεις:)
ιδου




για την πρωτεινη τωρα,θυμαμαι οτι ειχε καλη διαλυτοτητα και ωραια γευση βανιλια

Για πες μου εσύ λοιπόν πώς χρησιμεύει γιατι εγώ λέω μπαρούφες.

leftis
24-10-11, 12:27
Παιδιά τελικά την πήρα. Πότε είναι το καταλληλότερο να την παίρνω? Μισό σκουπ το πρωί και μισό μετά την προπόνηση μαζί με whey?

leftis
25-10-11, 15:39
Παιδιά τελικά την πήρα. Πότε είναι το καταλληλότερο να την παίρνω? Μισό σκουπ το πρωί και μισό μετά την προπόνηση μαζί με whey?

Γεύση απλά χάλια. Μου έρχεται αναγούλα μόνο που μυρίζω την σκόνη. Την πίνω με κλειστή μύτη και πάλι κατεβαίνει δύσκολα.... Ελπίζω να τελειώσουν γρήγορα αυτά τα 5 κιλά και μαζί με την whey shake να κατεβαίνει πιο ευχάριστα....

sofos
25-10-11, 15:40
Γεύση απλά χάλια. Μου έρχεται αναγούλα μόνο που μυρίζω την σκόνη. Την πίνω με κλειστή μύτη και πάλι κατεβαίνει δύσκολα.... Ελπίζω να τελειώσουν γρήγορα αυτά τα 5 κιλά και μαζί με την whey shake να κατεβαίνει πιο ευχάριστα....

τι γευση την πηρες?

leftis
25-10-11, 21:34
τι γευση την πηρες?

double choco.