PDA

Επιστροφή στο Forum : Beta Alanine (Warriorlab)



primordial
09-10-11, 20:13
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91648&stc=1



http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/beta alanine_.jpg


Η απορία μου εντοπίζεται κυρίως στην αξιοπιστία του συγκεκριμένου σκευάσματος, καθώς κ της εταιρείας...
Το έχει δοκιμάσει κανείς...??? Γενικότερα κάποια γνώμη...???

SGP
22-10-11, 17:34
ξερει κανεις αν αξιζει παιδια???οποιος ξερει ας πει γιατι σκεφτομαι να το ξεκινησω δευτερα μαζι με κρεατινη

karpoutzidis
22-10-11, 18:21
σαν εταιρεια δεν ξερω αν ειναι αξιόπιστη αλλα την εχει φαει η μιση ελλαντα και ειναι καλα.τωρα τι να σου πω.:P:P:P:P:P

RAMBO
28-04-12, 13:07
Aρχιζω σημερα να κουμπωνω και απο αυτο,μιας και το ignitro εχει 2γρ θα περνω μονο σπαστα πρωι και βραδυ,θα κρατησω σταθερη δοση τα 6γρ συνολο

RAMBO
28-04-12, 13:35
+Να προσθεσω οτι αισθανομαι εντονα τσιμπηματα κατω απο το δερμα σε αρκετα σημεια,λογικο επι της χρησης της β αλανινης και σημαδι οτι δουλευει οπως λενε..

s0k0s
28-04-12, 14:07
Και εγω πηρα την ιδια πριν 1 βδομαδα. Δουλεψε πανω μου..
Καλη μας συνεχεια Ραμπο! ;)

s0k0s
30-04-12, 18:01
Απο την 5 μερα χρησης δεν νιωθω πλεον τσιμπηματα :unsure:
παιρνω 3 σπαστες δοσεις τον 2γρ.

s0k0s
01-05-12, 13:26
Απο την 5 μερα χρησης δεν νιωθω πλεον τσιμπηματα :unsure:
παιρνω 3 σπαστες δοσεις τον 2γρ.

Συνεχιζω κανονικα, δεν πειραζει;

Dimitrios
01-05-12, 14:14
Συνεχιζω κανονικα, δεν πειραζει;

Όλα καλά. Το μάξιμουμ είναι 6-7 γρ. ημερησίως οπότε δοκίμασε να τις κάνεις 3γρ το πρωί και 3 πριν την προπόνηση κανά μισάωρο. Αλλά εντάξει αυτό σημαίνει απλά ότι την συνηθίζει ο οργανισμός σου. Δεν είναι κάτι αρνητικό.;)

s0k0s
01-05-12, 14:15
Όλα καλά. Το μάξιμουμ είναι 6-7 γρ. ημερησίως οπότε δοκίμασε να τις κάνεις 3γρ το πρωί και 3 πριν την προπόνηση κανά μισάωρο. Αλλά εντάξει αυτό σημαίνει απλά ότι την συνηθίζει ο οργανισμός σου. Δεν είναι κάτι αρνητικό.;)

Α οκ, ε ισως να συνεχισω τοτε κ τις 3 σπασμενες δοσεις.. οπως με βολεψει.
Ευχαριστω ;)

Lao
01-05-12, 15:45
Δε νομίζω να έχει ιδιαίτερη σημασία το πότε κατά την διάρκεια της μέρας παίρνουμε την β-αλανίνη. Αυτό που έχει σημασία, είναι απλά να την παίρνουμε σταθερά.

RAMBO
02-05-12, 11:49
3 δοσεις των 2,5 περνω τωρα και μετα απο 10 λεπτα εχω πολυ εντονα τσιμπηματα κατω απο το δερμα ειδικα στα χερια και το προσωπο,κρατανε κανα 20 λεπτο προς το παρων

Lao
02-05-12, 16:07
3 δοσεις των 2,5 περνω τωρα και μετα απο 10 λεπτα εχω πολυ εντονα τσιμπηματα κατω απο το δερμα ειδικα στα χερια και το προσωπο,κρατανε κανα 20 λεπτο προς το παρων

Δεν μασάς, είσαι war beast εσύ :P

RAMBO
23-05-12, 22:50
Σχεδον κλεινω μηνα αλλα το μυρμηγκιασμα δεν λεει να φυγει ειδικα απο τις παλαμες και στο πηγουνι

(για καλο και για κακο εχω βαλει κατω δεξια σε μια λευκη κολα την υπογραφη μου):green::P

s0k0s
24-05-12, 09:42
Σχεδον κλεινω μηνα αλλα το μυρμηγκιασμα δεν λεει να φυγει ειδικα απο τις παλαμες και στο πηγουνι

(για καλο και για κακο εχω βαλει κατω δεξια σε μια λευκη κολα την υπογραφη μου):green::P

Ραμπο θυμησε μου, 2 μηνες παιρνουμε β-αλανινη και μετα 2 μηνες οφ ή 20μερες οφ;

Lao
24-05-12, 11:54
Σχεδον κλεινω μηνα αλλα το μυρμηγκιασμα δεν λεει να φυγει ειδικα απο τις παλαμες και στο πηγουνι

(για καλο και για κακο εχω βαλει κατω δεξια σε μια λευκη κολα την υπογραφη μου):green::P

Είπαμε... είσαι war beast! Κάθε πρωϊ, με το που ξυπνάς, θα κοιτιέσαι στον καθρέπτη και θα λες «δεν μασάω» 50 φορές.

Αυτό θα σε βοηθήσει, στο εγγυώμαι :P

RAMBO
24-05-12, 14:06
Soko 3μηνο κυκλο θα κανω μετα απο χειμμωνα..

Lao .......:rolf::rolf::rolf:

spyros!
02-02-15, 21:24
Καλησπερα παιδια,κανω και εγω χρηση beta alanine (της συγκεκριμενης εταιρειας) εδω και 3 μερες,αλλα δεν νιωθω τσιμπηματα,σημαινει οτι δεν λειτουργει πανω μου?Επισης το συνδυαζω με κρεατινη και aakg πριν την προπονηση!

beefmeup
02-02-15, 23:48
δεν εχει να κανει..αλλες φορες τα νιωθεις,αλλες φορες οχι..εχω παρει αρκετα συμπληρωματα με β-αλανινη ,αλλα κ σκετη πολλες φορες κ στα μισα με επιανε στα αλλα μισα οχι.
επισης σε ολα απο ενα σημειο κ χρησης κ μετα δεν την ενιωθα καθολου..αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει αυτο που ειναι να κανει..

την συγκεκριμενη την εχω παρει κ εγω κ εγινε οπως σου εγραψα..στην αρχη της χρησης της με επιανε φαγουρα ,ενω μετα απο λιγες μερες οχι..

spyros!
03-02-15, 01:21
δεν εχει να κανει..αλλες φορες τα νιωθεις,αλλες φορες οχι..εχω παρει αρκετα συμπληρωματα με β-αλανινη ,αλλα κ σκετη πολλες φορες κ στα μισα με επιανε στα αλλα μισα οχι.
επισης σε ολα απο ενα σημειο κ χρησης κ μετα δεν την ενιωθα καθολου..αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει αυτο που ειναι να κανει..

την συγκεκριμενη την εχω παρει κ εγω κ εγινε οπως σου εγραψα..στην αρχη της χρησης της με επιανε φαγουρα ,ενω μετα απο λιγες μερες οχι..



Μαλιστα,παντως εγω μεχρι στιγμης δεν εχω νοιωσει κατι.Εφοσον δεν ειναι παντα απαραιτητο,προχωραμε!Να σαι καλα!

beefmeup
03-02-15, 01:23
αν μπεις σε θεματα με β-αλανινη θα δεις να το αναφερουν αρκετοι αυτο..δεν υπαρχει θεμα,κ γω σπανια το νιωθω..

raiden
03-02-15, 01:55
Πλεον κ εγω δε το νιωθω αλλα σιγουρα κανει δουλεια και το καταλαβαινω οταν δεν την βαζω .. ειδικα στην προπονηση ποδιων ειναι εμφανης η διαφορα !

spyros!
03-02-15, 02:04
δεν εχει να κανει..αλλες φορες τα νιωθεις,αλλες φορες οχι..εχω παρει αρκετα συμπληρωματα με β-αλανινη ,αλλα κ σκετη πολλες φορες κ στα μισα με επιανε στα αλλα μισα οχι.
επισης σε ολα απο ενα σημειο κ χρησης κ μετα δεν την ενιωθα καθολου..αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει αυτο που ειναι να κανει..

την συγκεκριμενη την εχω παρει κ εγω κ εγινε οπως σου εγραψα..στην αρχη της χρησης της με επιανε φαγουρα ,ενω μετα απο λιγες μερες οχι..


Πλεον κ εγω δε το νιωθω αλλα σιγουρα κανει δουλεια και το καταλαβαινω οταν δεν την βαζω .. ειδικα στην προπονηση ποδιων ειναι εμφανης η διαφορα !

2γρ. ανα προπονηση δεν παιρνεις?

raiden
03-02-15, 02:05
3 συνηθως εκτος κ αν βαλω καποιο προεξασκητικο που να περιεχει καποξα ποσοτητα οποτε συμπληρωνω

NASSER
15-03-15, 00:10
Κάνω ξανά την παρουσίαση για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα του συμπληρώματος!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91648&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91649&stc=1

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
* Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διά
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.
Η Βήτα Αλανίνη είναι ένα αμινοξύ, που χρησιμοποιείται από τα μυϊκά κύτταρα για τη σύνθεση της Καρνοσίνης, η οποία βοηθάει τους μυς να έχουν τη μέγιστη τιμή στο pH, κάτι που επιτρέπει στο σώμα να ασκείται με μεγαλύτερη ένταση και περισσότερο χρονικό διάστημα, ενώ παράλληλα βοηθάει στην ταχύτερη αποθεραπεία.

Προσοχή: Η λήψη Bήτα-Αλανίνης ενδέχεται να προκαλέσει σε ορισμένα άτομα ένα αθώο και προσωρινό μούδιασμα κάτω από το δέρμα. Μια αίσθηση η οποία θα εξαφανιστεί μετά από κάποιο διάστημα χρήσης.

Συσκευασία: 200gr

ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
2γρ. 30 λεπτά πριν την προπόνηση. Αναμίξετε το σε 250ml νερού ή του αγαπημένου σας ροφήματος.

NASSER
15-03-15, 00:14
Η προσωπική μου εμπειρία είναι πως δουλεύει άψογα για το σκοπό που το παίρνω!
Βγάζω πιο ξεκούραστα την προπόνηση συν ότι εφόσον προσπαθώ, μεγιστοποιείται η απόδοση σε δύναμη και διάρκεια προπόνησης. Πολύ καλή επιλογή για μένα που δεν συμπαθώ τα διεγερτικά συμπληρώματα.
Το μούδιασμα και η φαγούρα είναι σε ανεκτικά επίπεδα και εφόσον το γνωρίζουμε, δεν προκαλεί άγχος και ανησυχία.

sobral
15-03-15, 02:16
Το αγαπημένο μου συστατικό. Απλό, φθηνό και αξιόπιστο. Οτιδήποτε περιέχει β-αλανίνη σε καλή ποσότητα σε μένα δουλεύει. Το παραπάνω είναι πολύ ωραίο άμα θες να φτιάξεις το δικό σου προεξασκητικό με διάφορα άλλα συστατικά ή σαν συμπλήρωμα σε ένα ήδη υπάρχον pre workout που περιέχει λίγη ή καθόλου β-αλανίνη.;)

storm68
19-03-15, 13:55
Ιδίως όταν πρόκειται να γυμναστώ βράδυ και δεν θέλω τσίτες παίρνοντας προεξασκητικό με καφεΐνη,
τότε βάζω Beta Alanine με AAKG και κάνω μία αξιοπρεπέστατη προπόνηση.

NASSER
14-04-15, 16:16
Μετά από έναν μήνα χρίσης, λειτουργεί το ίδιο με την πρώτη μέρα! παραμένω ενθουσιασμένος με την απόδοση του!!

kostas kou
17-04-15, 18:22
το συνδιασα σημερα με το frenzy, moy φανηκε παρα πολυ δυνατο, πως αλλιως μπορω να το παρω, λετε να παιρνω ενα σκουπ φρενζι πριν την προπονηση και ενα σκουπ β αλαινη μετα την προπονηση?

beefmeup
17-04-15, 20:12
δεν ειναι απαραιτητο να την περνεις ολη με τη μια την δοση.
μπορεις να σπας μιση πριν κ μιση μετα.

kostas kou
18-04-15, 02:20
δηλαδη ενα γραμμαριο πριν και ενα μετα?

beefmeup
18-04-15, 12:07
1μιση καλυτερα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
20-12-16, 14:10
Σας παρουσιάζουμε την ανανεωμένη εικόνα του προϊόντος.

Αυτές τις μέρες ισχύει μία ανεπανάληπτη προσφορά στο e-shop.
Δείτε το εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/eidika-proioda/beta-alanine-200-gr-warriorlab/)

112844

Polyneikos
20-12-16, 17:29
^^ Ωραία προσφορά, που αξίζει καποιος να τιμήσει.:thumbup:

NASSER
20-12-16, 18:53
Τιμή και ποιότητα, δυο σε ένα :thumbup:

ΑΘΛΗΤΗΣ
07-11-17, 15:22
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά στο e-shop εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/eidika-proioda/beta-alanine-200-gr-warriorlab/)