PDA

Επιστροφή στο Forum : Combustion (BPS)



Devil
19-10-11, 19:22
32932


Combustion is a carefully formulated synergistic fat burner that will give almost immediate thermogenic effects. We have used four powerful ingredients at their perfect doses that all work together. One bottle provides a full month supply of this powerful product.
Rauwolscine
Rauwolscine, also known as alpha-yohimbine, is an extremely superior form of yohimbine. Old yohimbine used to give people terrible anxiety, jitters, increased BP, etc. The stuff is just plain nasty. But with a slight chemical change, alpha-yohimbine is an extreme fat burner with far less side effects compared to regular yohimbine. In fact, many people do not get any negative effects from this ingredient.
This ingredient is special because it can turn off a receptor that when on, actually works to store fat on your body. Turning off this fat storing mechanism isn’t all though. This ingredient now allows the fat burning effects of the other ingredients of this formula to be more powerful.
The Science:
Rauwsolcine HCl is a selective alpha 2-adrenergic antagonist. Alpha 2 receptors are prevalent in the midsection, lower back, and chest. It is also a 5-HT1A receptor agonist, which can decrease heart rate and blood pressure, as well as increase sense of well being. This is why Combustion should not be used with any form of antidepressant.
1,3-dimethylamylamine
This ingredient has the ability to mimic and upregulate norepinephrine in the body. With this powerful stimulant, your body can direct fat burning mechanisms towards the turned off receptors from Rauwolscine HCl, as well as increase your energy and metabolic rate.
Caffeine
Lets face it…caffeine works. Numerous studies show its ability to increase energy expenditure, increase metabolic rate, increase lipolysis, etc. We did not put caffeine in this formula just because it’s a good stimulant, but because it ads synergy to the formula. Taking caffeine in combination to the other ingredients of Combustion are going to make each ingredient more powerful themselves!
Piperine
This ingredient is the whipped cream of the formula. One problem many people face when taking stimulant products is poor absorption. Piperine will increase the bioavailablilty of these ingredients, since it has been shown to prevent the breakdown of monoamines.
Calcium Carbonate
The cherry on top. Instead of using some useless form of magnesium or silicon to fill the empty space of Combustion capsules, we decided to make one more addition to the formula – calcium carbonate. Amines, like the ingredients in Combustion, have shown worse absorption when the pH of the stomach is too acidic. Calcium carbonate is a buffer that will increase the pH of the stomach (this making it less acidic) temporarily to increase the absorption of Combustion. It is the common ingredient in all of the antacid products you buy at the store. Nothing more, nothing less, just good formulation.

We have tested all of these ingredients by themselves, and in many different ratios of doses. We have found the formula of Combustion is the perfect balance.

Supplement Facts:
Serving size: 1 capsule
Servings per container: 90
Amount per serving %DV
Rauwolscine (Rauwolscine HCL) 6mg *
Caffeine 100mg *
1,3dimethylamylamine 25mg *
Black Pepper Extract (standardized to 20% Piperine) 50mg *

*Daily Value not Established


Directions:
To assess tolerance, start by taking 1 capsule before breakfast and 1 capsule six to eight hours later. Once tolerance is determined, take 1-2 capsules on an empty stomach before breakfast and an additional 1 capsule six to eight hours later on an empty stomach, if needed. DUE TO EXTREME POTENCY, DO NOT USE PRODUCT FOR LONGER THAN 8 WEEKS FOLLOWED BY A SUBSEQUENT 4 WEEK BREAK. DO NOT EXCEED 3 CAPSULES IN ANY 24 HOUR PERIOD.



και αυτο το αλλο συμπληρωμα της εταιριας.... και αυτο φαινετε καλο στα χαρτια...

average_joe
19-10-11, 19:32
μοιαζει πολυ με το oxyelite pro για το οποιο εχω δει καλες κριτικες.

τιμια πραματα παντως χωρις blend.

αν ειναι και αξιοπιστη και φθηνη εταιρεια μου φαινεται θα φορεθει πολυ του χρονου το καλοκαιρι.

Marios1991
19-10-11, 20:40
Ωραιο φαινεται!!

COBRA_STYLE
28-02-12, 01:21
Το'χει βρει κανεις?Ψαχνω αλλα δε το βρισκω καπου.

deluxe
07-03-12, 11:09
Ισως ηθελε λιγο Rauwolscine παραπανω.

Devil
09-03-12, 17:30
Το'χει βρει κανεις?Ψαχνω αλλα δε το βρισκω καπου.

ναι το βρηκα απο αγγλια.... ;)


Ισως ηθελε λιγο Rauwolscine παραπανω.

στα 2cps τα 12mg ειναι αρκετα νομιζω....;)

Dimitrios
05-06-12, 11:47
3η μέρα που το τρέχω στα 1+1 caps 30' λεπτά πριν το πρωινό και μετά από κανά 6-7 ώρες με άδειο στομάχι καμιά ώρα πριν την προπόνηση. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν μπας και με στείλει καμιά yohimb αλλά αν εξαιρέσω προς το παρόν το hangover στο πρωινό ξύπνημα που μπορεί να είναι και από το lean xtreme με το οποίο στακάρω. Την ''ενέργεια'' και το τσίτωμα από την 1,3dim δεν την έχω νιώσει να πω την αλήθεια ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο έντονη όσο αναφέρουν πολλοί χρήστες ώστε να μου κάνει τη διαφορά. στην μια βδομάδα λέω να δοκιμάσω στα 2+1. Αν δω διαφορά θα το κρατήσω αλλιώς θα το ρίξω πάλι 1+1.
Πάντως με το στακ lean+combustion έχω λίώσει στον ιδρώτα...:green:

edit: Κάτι που ξέχασα είναι πως μου έχει κόψει εδώ και 2 μέρες την όρεξη. Ειδικά πρωινό και δεκατιανό τα τρώω με το ζόρι.

primordial
05-06-12, 12:36
@ Dimitrios

Πωωω πωωωωω βιασύνη, δώσ' του λίγο χρόνο....:P:P
Πάντως για 2 caps πρίν την προπόνηση ανεβαίνεις στα 50mg. 1,3dim κ στα 12mg Yoh.. Όπως και να το κάνεις είναι αρκετά...;)
Πέρα από την πλάκα κλείσε την εβδομάδα με 1+1 όπως το πηγαίνεις κ αν δείς ότι δεν σου δίνει, κάνε το ανέβασμα....
μην καείς κιόλας...:green:

COBRA_STYLE
05-06-12, 12:53
Θα το τσιμπησω και γω μαλλον και θα κανω το ιδιο στακ περιπου με Lean Xtreme +ATD.

θα τρεξω 3 κουτια LX για ενα μηνα στις 10 caps.

primordial
05-06-12, 12:57
Θα το τσιμπησω και γω μαλλον και θα κανω το ιδιο στακ περιπου με Lean Xtreme +ATD.

θα τρεξω 3 κουτια LX για ενα μηνα στις 10 caps.

Ρε συ cobra, άσχετο, αλλά δεν είναι πολλά τα 10caps την ημέρα για το LX....???
Αν θές την μεταφέρουμε στο αντίστοιχο θέμα την συζήτηση, αλλά μου κάνει εντύπωση...;)

spartan77
05-06-12, 13:03
καλο φαινεται οντως!

θα το τσιμπισω κ γω:thumbup:

Dimitrios
05-06-12, 13:30
@ Dimitrios

Πωωω πωωωωω βιασύνη, δώσ' του λίγο χρόνο....:P:P
Πάντως για 2 caps πρίν την προπόνηση ανεβαίνεις στα 50mg. 1,3dim κ στα 12mg Yoh.. Όπως και να το κάνεις είναι αρκετά...;)
Πέρα από την πλάκα κλείσε την εβδομάδα με 1+1 όπως το πηγαίνεις κ αν δείς ότι δεν σου δίνει, κάνε το ανέβασμα....
μην καείς κιόλας...:green:

Ναι κάπως έτσι θα το κάνω. Ακόμα καλά καλά δεν έχω κλείσει 3 μέρες. Πάντως σε συνδυασμό με τον καιρό αυτές τις μέρες ο ιδρώτας δεν παλεύεται... Και είναι ακόμα αρχή...:P

sofos
06-06-12, 02:49
το οτι ιδρωνεις πολυ ωφειλεται κυριως στην yohimbine και γω με το oxy elite(που χει τα ιδια συστατικα με το combustion+2 βοτανα) οποτε το παιρνα καθομουν και με ελουζε κρυος ιδρωτας

Marios1991
06-06-12, 12:06
παιδια μπορειτε να με πμ που μπορω να το βρω σε αγγλικο site? thnx

Dimitrios
06-06-12, 13:11
παιδια μπορειτε να με πμ που μπορω να το βρω σε αγγλικο site? thnx

***************** ;)

***Mods Team***

Marios1991
06-06-12, 13:16
************* ;)

thnx :)

sTeLaKoS
06-06-12, 14:45
παιδια μπορειτε να με πμ που μπορω να το βρω σε αγγλικο site? thnx


***************** ;)

***Mods Team***


:moderator:
Είστε παλιοί στο φόρουμ, έπρεπε να ξέρετε τους κανονισμούς.

Dimitrios
06-06-12, 14:55
:moderator:
Είστε παλιοί στο φόρουμ, έπρεπε να ξέρετε τους κανονισμούς.

Ωχ σορρυ νόμιζα ότι έστειλα πμ γι αυτό και είχε και τίτλο η απάντησή μου... Σόρρυ..:(

nopantas
06-06-12, 19:04
σκεφτομαι να το παρω απο αμερικη..λετε να κολησει στο τελωνειο??

Marios1991
06-06-12, 19:26
σκεφτομαι να το παρω απο αμερικη..λετε να κολησει στο τελωνειο??

μπορει γιατι το 1,3dimethylamylamine εχει φαει μπαν νομιζω.. δεν ειμαι σιγουρος ομως..

nopantas
07-06-12, 00:38
αν το ανοιξουν λογικα ναι..ελπιζω ομως να ισχυει το ιδιο με βοτανο δλδ κατω απο 2 κιλα και 80$ περναει..

Dimitrios
07-06-12, 12:12
Παιδιά από Αμερική δν θα το βρείτε. εκτός αν έχει ξεμείνει πουθενά σε στοκ γιατί από τη στιγμή που τα μπάναραν όλα με 1,3 και yohimb όλα τα έβγαλαν σε στοκ σε μισή τιμή ξεπούλημα και έφυγαν πολύ γρήγορα. όποιος είναι τυχερός και πετύχει ας πάρει να έχει.;)

sofos
29-07-12, 09:36
λοιπον για να γραψω τι εχω παρατηρησει και γω.....αρχικα ειχα ξεκινησει παλιοτερα με oxy elite,ειχα παρει 2 φορες απο 2 χαπια και μ ειχε πιασει τρελα.....φουλ ενεργεια+ευφορια,μου το χε δωσει ενας φιλος μου 2 φορες,την 3η φορα που μ ειχε ξανα δωσει δε μ ειχε κανει τπτ....μετα απο 5 μηνες εκανα παραγγελια τουτω δω που ναι πολυ κοντα στο oxy elite....κατι μερες πριν φτασει αυτο ξανα δοκιμασα 2 καψουλες oxy elite τπτ....επειτα απο 1 βδομαδα που το χα αυτο στα χερια μου το ξεκινησα με 2 καψουλες μ επιασε μια φορα αλλα ημουν σε καλη διαθεση επειτα το συνεχισα μια στη 1 καψουλα+1 καφε μια στις 2 + παλι ενα καφε αλλα τπτ και εδω και 10 μερες ειμαι στις 2 καψουλες +1 καφε και δεν με πιανει αλλα το βραδυ δε μπορω να κοιμηθω λογο αγχους και λογο του οτι σε κανει να νιωθεις καπως παραξενα αυτο το γερανιο λολ....

μ εχει δωσει να καταλαβω οτι αν εισαι καλοδιαθετος αυτο σ ανεβαζει ακομα πιο πολυ,αν δεν εισαι ομως τοτε ειναι σα να μη το χεις παρει....αυτη την εντυπωση μ εχει δωσει...τωρα για την yohimbine και την a-yohimbine οτι βοηθανε να χασεις λιπος δε νομιζω,γιατι τους υδατανθρακες εδω και παρα πολυ καιρο δε τους εχω και πανω απο 150γρ και δεν εχω δει καμια διαφορα......επεισης δε ξερω κατα ποσο κανει αυτα που λεει η a-yohimbine γιατι και συναισθημα αγχους ειχα τα βραδια και κατι λιγες ταχυκαρδιες.....

Apaisiotatos
11-12-13, 23:21
Καλησπερα, εαν καποιος εχει το εν λογω συμπληρωμα και δεν το θελει πια, προτεινομαι να το αγορασω σε καλη τιμη. Οποιος ενδιαφερεται παρακαλω να μου κανει PM. Ευχαριστω!