PDA

Επιστροφή στο Forum : TTA-500 (SNS)



average_joe
12-10-11, 22:53
32281

32282


Stimulant Free Fat Loss Agent + Electrolyte Complex

TTA-500 can be cost effectively incorporated into fat loss, lean bulking, or body recomposition regimens.

TTA-500 contains 500 mg of Tetradecylthioacetic Acid (TTA) per capsule. TTA is commonly used to help aid in fat loss and body recomposition.

TTA-500 is stimulant free & can be used as a stand alone, or can be combined with other SYN-30, RK-125, or select other fat loss products.

A unique feature of TTA-500 is the addition of a 225 mg Electrolyte Support Complex in each capsule. This helps ensure that TTA-500 does not lead to the bloating and cramping that may affect some users of TTA containing products.

In simplest terms, Tetradecylthioacetic Acid (TTA) is a fatty acid that can help burn body-fat.


Directions:

As a dietary supplement, take 1 capsule 2 to 4 times per day in divided dosages, approximately 30 minutes prior to meals. To assess individual tolerance, it is suggested that individuals begin usage with 2 capsules per day and increase dosage by one capsule very 3 days until a maximum of 4 capsules per day is reached. If cramping is experienced, maintain or lower dosage accordingly.

average_joe
12-10-11, 22:54
Καλα, το 2 κουτια ηταν στανταρ και χωρις να το πει κανενας :) για 3 ακομα πιθανοτερο.
Ενω ομως το εχει on stock, στο καλαθι λεει οτι δεν υπαρχει, τεσπα. Αν κανει δουλεια, τοτε πρωτα αυτο και μετα ΤΤΑ και παραλληλα ΑLA, εγω λεω να μπω σε ενα μονιμο recomp.

με αφορμη αυτο ειπα να περασω στην αξιολογηση ενα τετοιο προιον καθως με ενδιαφερει.

και επειδη κλασσικα επιμενω καθε ουσια μονη της και καθως θεωρω την SNS αρκετα αξιοπιστη... να μαστε:green:.

ειχα δει ενα αναλογο θεμα με ενα προιον που εκανε review o @devil και ειχα σχηματισει καλη αποψη.
edit:http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8944-Damage-Control-Protocol-%28Recomp-Performance-Nutrition-%29/page2

απο την αλλη, κατι ελεγαν για απαγορευση...
οποιοδηποτε info δεκτο.
επισης αν καποιος γνωριζει που βρισκω καθως το αιβοτανο δεν το χει ευχαριστως να δεχθω κανα pm.:green:

off topic @Roid εδω με απογοητευσες!
αν εχεις διαθεση περνα απο δω http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?647-%CE%86%CE%BB%CF%86%CE%B1-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CF%8A%CE%BA%CF%8C-%CE%9F%CE%BE%CF%8D-%28ALA%29/page2 να πεις δυο λογια πως το χρησιμοποιεις.

Roid Rage
12-10-11, 23:07
Η SNS ειναι η αγαπημενη μου εταιρεια.. Η πρωτη μου επαφη με ΤΤΑ ηταν στο Meltdown και μαρεσε το overall αποτελεσμα και σε λιποδιαλυση και σε διεγερση/διαθεση και σε..αντοχες ας πουμε ;)
Μετα πηγα σε καθαρο TTA να ξερουμε τι μας γινεται και οπως ο Devil το εβαλα και γω σε περιοδο κρεπαλης, τα Χριστουγεννα ειναι ο διαολος μου, παντα παιρνω κανενα 4αρι κιλα, περσι ομως το πηρα και δεν ξεφυγα απο την αναμενομενη ανοδο. Ετσι θα το κανω και στο εξης, λεω για 2 κυκλους το χρονο. Παρενεργειες, σε στομαχι και κραμπες δεν ειδα.
Εξαφανιστηκε καποια στιγμη απο την αγορα και τοτε εκανα ενα στοκαρισμα 4 κουτια, αλλα βλεπω οτι βγαινει κανονικα.

deluxe
13-10-11, 01:28
Μου φαινεται θα παρω 2 κουτια απο αυτο και θα το εχω για τις αδειες μου, να μη ξεφευγω και αρκετα σε κιλα! Αλλα ακομα καλυτερο πιστευω ειναι το DCP, σου μειωνει και την ορεξη. Τι λετε;

Βεβαια για το TTA δε ακουγονται και τα καλυτερα, αλλα δε πειραζει.. :P

Rourke
13-10-11, 10:37
Είμαι κατά του TTA. Συμφωνώ με την γνώμη του χρήστη Bane και αυτά που είχε γράψει για το TTA στο παρελθόν στο τοπικ του RPN Damage-Control-Protocol. Τα έχω γράψει και εγώ στο παρελθόν. Φυσικά και δεν έχω πάθει κάτι από το ΤΤΑ που έχω παρει σε μικρές δώσεις , αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κλώνοι, ούτε λειτουργούν όλα τα συμπληρώματα σε όλους το ίδιο.
Κάποιους τους έστειλε μέχρι και στο νοσοκομείο και κάποιους με πρόβλημα στα νεφρά, έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά σχόλια σε ξένα φόρουμ. Πρώτα το είχε βγάλει η RPN και μετά το κατήργησε , όταν το έφερε πάλι στην αγορά το λιονταράκι μέσω SNS και Genomyx κάποιοι που πάθαν ζημιά από αυτό κράζανε στα φορουμ και λέγανε βγάλτε έξω το TTA από το DCP κτλ. Πάντως όταν καταργήθηκε και ξανά ήρθε στην αγορά βρήκε και πολλούς νοσταλγούς.

deluxe
13-10-11, 14:26
Καποιο λινκ εχεις με τα προβληματα που εχει δημιουργησει;

Rourke
13-10-11, 14:42
Άμα δεν με πιστεύεις και εμπιστεύεσαι τότε πολύ καλά κάνεις....Αλλά πριν το πάρεις τουλάχιστον Just Google it …. Θα βρεις πολλά links…


I wouldn't use this product,TTA may have some long term detrimental effects.Below my post is a post by Spook (a highly respected scientist and member of mindandmuscle) taken from the linked thread below.

In lieu of this product,I suggest Sesathin or Sesamin taken with fish oil.

I'd also pick up some green tea extract,Scivation's Lean Green or Primordial Performance's Tea-3 and take one dose per day,mid morning on an empty stomach.This dosage/timing is key for fat loss.

Sesathin and Sesamin are now both in bulk (liquid) form so pricing has been greatly reduced.



Spook's words on TTA:


First qoute in response to a question regarding rhabdo:



QUOTE
when people complain of cramping and muscle weakness on TTA are they in fact describing rhabdomyolysis?


Probobly not. But who the hell knows. I still can't beleive people are willing to take that stuff. Frankly TTA scares the crap out of me. I won't touch it with a ten foot pole. The idea of ingesting a non-metabolizable compound makes me nervous. Especially a fat soluble compound like TTA. Who the hell knows how long that stuff will sit around in your system. To scary for me.



Second qoute:


"TTA on the other hand could be dangerous. Please note I did not say "is" I said "could be". Need studies to test a radio labed version in humans. It does freak me out because of it's fat solubility and that pharmacokinetic studies in rats show preferential incorporation in to phospholipid membranes of the heart, liver and kidney.

With TTA it looks to me like you are taking in a fat that your body has a hellish time getting rid of. don't know what the ramifications of that are but it is enough of a big question mark to keep me away from it.

I mean what exactly happens to the cells where it is incorporated in to the membrane over the long term? does it build up in fat tissue like fat soluble poisons? What is the pathway through which it is eliminated in the kidney? Does it place undue stress on the kidneys? The reports of cloudy urine really freaked me out.

personally I would not touch the stuff."

Grfited from this thread,the discussion on TTA starts on page 11 and continues thru 13.

Devil
13-10-11, 14:52
rourke εχουμε και τις δοσεις που πηραν τα ατομα απο τα quote που ποσταρες?

απλα οταν μπηκα να τσεκαρω τι παιζει σε αμερικανικα forum με το dcp πριν το παρω... οι δοσεις που εβλεπα ηταν 2x και 3x η προτινωμενη... εγω την κανονικη χρησιμοποιησα τοτε (αν και χαμηλη) και απο sides δεν ειδα τιποτα και με bloodwork μετα...

Rourke
13-10-11, 15:00
Φυσικά αρκετός κόσμος έχει κράμπες και σε μικρές δώσεις και αρκετός και σε κανονικές. Το ότι πήγε κάποιος στο νοσοκομείο με πρόβλημα στα νεφρά δεν σημαίνει ότι θα πάνε όλοι.
Και εγώ το ξανά λέω: Φυσικά και δεν έχω πάθει κάτι από το ΤΤΑ που έχω πάρει σε μικρές δώσεις , αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κλώνοι, ούτε λειτουργούν όλα τα συμπληρώματα σε όλους το ίδιο. If it works for you fine then ok. Για παράδειγμα, σε κάποιους δουλεύει μία χαρά το Novedex XT αλλά κάποιοι δεν το υποφέρουν καν....

Edit: Αλλά γενικά δεν είναι συμπλήρωμα για να το προτείνεις....

Devil
13-10-11, 15:32
Φυσικά αρκετός κόσμος έχει κράμπες και σε μικρές δώσεις και αρκετός και σε κανονικές. Το ότι πήγε κάποιος στο νοσοκομείο με πρόβλημα στα νεφρά δεν σημαίνει ότι θα πάνε όλοι.
Και εγώ το ξανά λέω: Φυσικά και δεν έχω πάθει κάτι από το ΤΤΑ που έχω πάρει σε μικρές δώσεις , αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κλώνοι, ούτε λειτουργούν όλα τα συμπληρώματα σε όλους το ίδιο. If it works for you fine then ok. Για παράδειγμα, σε κάποιους δουλεύει μία χαρά το Novedex XT αλλά κάποιοι δεν το υποφέρουν καν....

Edit: Αλλά γενικά δεν είναι συμπλήρωμα για να το προτείνεις....

νταξ λογικο... οτι δουλευει εχει sides δεν μπορουμε να τα εχουμε δικα μας σε αυτη τη ζωη.... μεγαλα παιδια ειμαστε μπορουμε να κανουμε επιλογες...

τεσπα...

απλα εμενα μου φαινετε dose dependent περισσοτερο... αρα παει ψαχνοντας ο καθενας... βεβαια εφοσον δουλευει σε μικρες δοσεις στους περισσοτερους δεν βρισκω το λογο να αυξησει τη δοση καποιος για να δει περισσοτερα αποτελεσματα....

Rourke
13-10-11, 15:39
Δεν βρίσκεις τον λόγο? Μπρος στα κάλη τι είναι ο πόνος...έτσι γίνετε με αυτά συνήθως....αν δούνε ότι μπορεί να έχουν καλύτερα αποτελέσματα με μεγαλύτερες δώσεις....Η απελπισιά οδηγεί και στο παράλογο...:green:

average_joe
13-10-11, 15:43
Edit: Αλλά γενικά δεν είναι συμπλήρωμα για να το προτείνεις....

κοιτα και εγω αν μπω στη διαδικασια θα το ψαξω αρκετα το θεμα.
ελαφρά τη καρδία σε τιποτα.

γι αυτο και ποσταρα και εδω να παρω μια πρωτη γνωμη.

και προφανως περα απο το μου δουλεψε κτλ που ολοι θελουμε να ακουσουμε, πρεπει να υπαρχει και ο αντιλογος των sides για καλυτερη εικονα.

edit: μου φαινεται κατι εχασα:unsure: