PDA

Επιστροφή στο Forum : δυσκολια στο προγραμμα διατροφης..



JOHNP
02-05-08, 11:59
χερετω ολη την κοινοτητα.
με βαση αυτα που εχω διαβασει απο το φορουμ .... βγαζω τα εξης συμπερασματα για το σωμα μου,,,
με υψος 176
βαρος 85 κιλα
ποσ.λιπους 26%
ηλικια 21
δραστηριοτητα μετρια προς εντονη...
χρειαζομαι καθε ημερα 3600 θερμιδες για αυξηση μαζας και 157 γραμμαρια πρωτεινη ????
πριν βρω το φορουμ ειχα στο μυαλο μου να καταναλονω την ημερα 10 ασπραδια αυγων 200 γραμμαρια τονο σε νερο.. μισο με ενα κουτι γαλα με χαμηλα λιπαρα,το πρωι ενα μπολ bran sticks και μια με δυο δοσεις πρωτεινη τη μερα με 23 γραμμαρια πρωτεινη σε καθε δοση.με αυτα που προανεφερα καλυπτω τις αναγκες μου σε πρωτεινη?τι αλλο μου λειπει?
το κοτοπουλο δεν το ανεγερα γιατι ειναι πιο ακριβο να το αγορασω σε μεγαλες ποσοτητες απ οτι ο τονος... βλεπετε οικονομικα δεν τα παω πολυ καλα.
τελος παντων
λοιπον ποιος θα αρχισει πρωτος να με :spank: ?

KATERINI 144
02-05-08, 12:13
σαν βάση να ξέρεις ότι πρέπει να κάνεις 5-6 γεύματα την ημέρα κάθε 3 ώρες, και σε καθε γεύμα να παίρνεις 30-40 γραμμάρια πρωτεΐνης.
η θερμίδες πανω κατω ειναι αυτές που λες, αλλά να ξερεις πως εξαρτάται και απο τον μεταβολισμό σου ο αριθμός των θερμίδων. :awesome:

RUHL
02-05-08, 12:13
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1596

http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=95

http://rapidshare.com/files/105590327/theleanmassdiet.pdf

http://rapidshare.com/files/70432317/Diet_Supplements_Revealed_-_Will_Brink.rar

JOHNP
02-05-08, 12:33
σαν βάση να ξέρεις ότι πρέπει να κάνεις 5-6 γεύματα την ημέρα κάθε 3 ώρες, και σε καθε γεύμα να παίρνεις 30-40 γραμμάρια πρωτεΐνης.
: ε ναι ενοειται οτι θα προσπαθησω να εχω εξι γευματα τη μερα.. αλα δεν ξερω αν με τις ποσοτητες των τροφων που ανεφερα πιο πανω καλυπτω τις παναγκες μου σε πρωτεινη...
ruhl: ευχαριστω για τις πληροφοριες...αγγλικα δεν ξερω.... το ξερω οτι ειναι καλοκαιρι μπροστα αλλα τι γραμμωση να κανω αφου δεν εχω μαζα???

RUHL
02-05-08, 12:35
ποσ.λιπους 26% :chinese: :chinese: :chinese:

JOHNP
02-05-08, 12:54
ποσ.λιπους 26% :chinese: :chinese: :chinese:
ναι... :oops:

RUHL
02-05-08, 13:07
μεγαλο ποσοστο ειναι αν και σε ολους λεω πρωτα ογκο μετα γραμμωση σε εσενα θα πω το αντιθετο επειδη ειναι μεγαλα αυτα τα ποσοστα πεσε τουλαχιστον στο 17-18% και μετα ξανακανε ογκο

Γιατι με τον ογκο περνεις και αλλο λιπος αμα παρεις και αλλο λιπος θα ακουστει ενα παφ και τελος :green: :green: :green: :green: :joker: :joker: :joker: :joker: :joker: :geek: :geek: :geek: :geek: :army1:

JOHNP
02-05-08, 13:10
μεγαλο ποσοστο ειναι αν και σε ολους λεω πρωτα ογκο μετα γραμμωση σε εσενα θα πω το αντιθετο επειδη ειναι μεγαλα αυτα τα ποσοστα πεσε τουλαχιστον στο 17-18% και μετα ξανακανε ογκο

Γιατι με τον ογκο περνεις και αλλο λιπος αμα παρεις και αλλο λιπος θα ακουστει ενα παφ και τελος :green: :green: :green: :green: :joker: :joker: :joker: :joker: :joker: :geek: :geek: :geek: :geek: :army1: το ξερω γμτ οτι ειναι πολυ...επομενως ειναι καλυτερα να χασω πρωτα ενα 10 με 12 % λιπος ε?

RUHL
02-05-08, 13:56
:thumbup:

JOHNP
02-05-08, 14:12
:thumbup:
:pale: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

ioannis1
02-05-08, 14:23
μη κοιτας τα π0σοστα λιπους καταρχην.βασικος κανονας γραμμωσης.καθαριζεις την διατροφη σου απο αχρηστα φαγητα.οχι γλυκα, οχι τηγανιτα και λαδερα,ολα νεροβραστα και ψητα.τρως μονο κοτα ,ψαρι ασρπραδια, παχο γαλα και γιαουρτι.κανεις 6 μικρα γευματα οπως ειπε ο φωτης.τρως λιγους υδατανθρακες απο πτατα, ρυζι,βρωμη.ξεχνα τα μακαρονια.αρχισε αεροβια 40 λεπτα μετα τα βαρη η καλυτερα το πρωι.καλυτερα να χασεις λιγα κιλα και μετα να ξαναμπεις σε ογκο.παρε συμπληρωματα πρωτεινης.το φορουμ εχει εξαιρετικα και σε αψογες τιμες.

JOHNP
02-05-08, 14:53
μη κοιτας τα π0σοστα λιπους καταρχην.βασικος κανονας γραμμωσης.καθαριζεις την διατροφη σου απο αχρηστα φαγητα.οχι γλυκα, οχι τηγανιτα και λαδερα,ολα νεροβραστα και ψητα.τρως μονο κοτα ,ψαρι ασρπραδια, παχο γαλα και γιαουρτι.κανεις 6 μικρα γευματα οπως ειπε ο φωτης.τρως λιγους υδατανθρακες απο πτατα, ρυζι,βρωμη.ξεχνα τα μακαρονια.αρχισε αεροβια 40 λεπτα μετα τα βαρη η καλυτερα το πρωι.καλυτερα να χασεις λιγα κιλα και μετα να ξαναμπεις σε ογκο.παρε συμπληρωματα πρωτεινης.το φορουμ εχει εξαιρετικα και σε αψογες τιμες.
επειδη ειμαι νεος συνονοματε ,θα θελες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος για τα συμπληρωματα? τι να παρω πως κτλ? εχει το φορουμ συμπληρωματα?
πωπω αρχιζω να νιοθω σαν να ξεκιναω σημερα πρωτη φορα προπονηση!!!αγχοθηκα!

KATERINI 144
02-05-08, 14:57
το βασικότερο είναι η πρωτεΐνη, πάρε μια whey για αρχή και στη συνέχεια βλέπεις και κάνεις.

JOHNP
02-05-08, 15:02
το βασικότερο είναι η πρωτεΐνη, πάρε μια whey για αρχή και στη συνέχεια βλέπεις και κάνεις. ελπιζω να μην φαω ξυλο αλλα θα το πω... μου εχει ξεμεινει γυρω στα 3 κιλα απο την amerikan mas... και εχω κ ενα μπουκαλι υγρα αμινο. τα πεταω και περνω αλλα? τι προτεινετε?

ioannis1
02-05-08, 15:15
thn πρωτεινη κρατα την για τον χειμωνα στον ογκο.τα υγρα καλα ειναι για μετα την προπονηση μαζι με μια γουευ.νομιζω ο μβ ειναι οκαταλληλος για αυτο που ρωτας σχετικα με το φορουμ να σε απαντησει.

JOHNP
02-05-08, 15:19
[ ok! αν ο MB δει το ποστ και του ειναι ευκολο ας βοηθησει λιγακι... α ξεχασα... εχω και ενα κουτι μονουδρικη κρεατ. της ολ σταρς...ευχαριστω για την βοηθεια σας...

RUHL
02-05-08, 15:40
Mπορεις να κανεις πολυ ευκολα αυτα που λεει ο γιαννης για τα συμπληρωματα

τωρα αμα ληγουν σε λιγο καιρο η μονη χρηση της πρωτεινης ογκου ειναι μετα την προπονηση καμια αλλη ωρα(αλλιως περνεις λιπος) και τα αμινο οπως ειπε ο γιαννης

για την κρεατινη το ιδιο καλυτερα αστην για τον ογκο να μπεις δυναμικα

δεν σου ειπε κανενας να πινασεις ειναι αυτο που λεει ο γιαννης καθαρησε την διατροφη σου και βαλε αεροβια μεσα τετοιες πινες που κανουν οι ασχετοι που δεν ξερουν πως να χασουν τα κιλα δεν υπαρχουν στο ββινγκ

απο πρωτεινη αμα αγωρασεις παρε της optimum η καμια ΕΑΣ σου ειναι υπερ αρκετη

βαλε και πρασινο τσαγακι μεσα κατα την διαρκεια της ημερας και καφεινη πριν την αεροβια η προπονηση και τιποτα αλλο δεν σου χρειαζετε απο συμπληρωματα

KaKoFoNiX
03-05-08, 15:11
Δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε διατροφή όγκου.Κάνε μια υποθερμιδική καθαρή διατροφή όπως έγγραψε ο Γιάννης παραπάνω. Το σώμα σου θα χτίζει μύς και θα καίει λίπος ταυτόχρονα.Συμβαίνει σε όλους τους αρχάριους.Το ίδιο θα συμβεί και σε εσένα.Απλά, πολύ απλά, τρώγε καθαρά.

Απο συμπληρώματα δεν χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ.Μην πετάς τα λεφτά σου για αμινοξέα και σαχλαμάρες.

JOHNP
15-05-08, 19:33
ok. δηλαδη παραταω τη σκεψη για συμπληρωματα και απλα κανω πρποπνηση και αεροβικη και τροω λιγοτερες θερμιδες απ οτι χρειαζομαι για να διατηρησω το βαρος μου. εχει καποιος να μου προτεινει καποιο προγραμμα διατροφης?

RUHL
15-05-08, 21:33
Αφου απο πανω καλα τα εχεις τι να σου πρωτηνουμε? εφοσον δεν χανεις εισαι ΚΑΛΑ με αυτα που κανεις τωρα αμα χανεις ανεβασε λιγο και κατσε εκει μετα