PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Premium Mass Gainer (Muscletech)



mikrasiatis
02-02-12, 12:59
Παιδια βρηκα την νεα ''εφευρεση''της muscletech.:green::turtle:..
την εχει δοκιμασει κανεις?


39379








Supplement Facts
Serving Size: 2 Scoops (335 g)
Serving Per Container: 16
Amount Per Serving %DV
Calories 1270
Protein 50 g
Carbohydrates 261 g
Sugars 11 g
Dietary Fibre 1 g
Fat 3 g
Saturates 1.5 g
Sodium 530 mg
Vitamin A 192 IU
Vitamin C (as ascorbic acid) 2 mg
Vitamin D (as cholecalciferol) 11 IU
Vitamin E (as dl-alpha tocopheryl acetate) 0.7 IU
Thiamin (as thiamin mononitrate) 0.03 mg
Riboflavin 0.04 mg
Niacin (as niacinamide) 0.48 mg
Vitamin B6 (as pyridoxine hydrochloride) 0.05 mg
Folic Acid 13 μg
Vitamin B12 (as cyanocobalamin) 0.17μg
Biotin 8 μg
Pantothenic acid (as d-calcium pantothenate) 0.2 mg
Calcium 350 mg
Iron 3 mg
Phosphorus (as dicalcium phosphate) 18 mg
Iodine (as potassium iodide) 3 μg
Magnesium (as magnesium oxide) 13 mg
Zinc (as zinc oxide) 0.3 mg
Copper (as copper gluconate) 0.04 mg
Creatine Monohydrate 5000 mg
Amino Acid Blend 2020 mg
L-glutamine
L-glutamic acid
Taurine
L-leucine
L-isoleucine
L-valine

Dimitrios
02-02-12, 13:35
Και gainer και Muscletech; :thumbdown:

Polyneikos
02-02-12, 13:50
Aυτη την στιγμη το προφίλ που εχεις ανεβασει δεν λεει τίποτα.
Περιεχει η δόση 261 υδατανθρακες.Τι τύπου;Υψηλού ,χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη;Από τι πηγες;
Ενα gainer κατ΄εμε χαρακτηρίζεται απο την ποιοτητα των υδατανθρακων που για καποιους ειναι πολυτιμη βοηθεια.

mikrasiatis
02-02-12, 15:37
Aυτη την στιγμη το προφίλ που εχεις ανεβασει δεν λεει τίποτα.
Περιεχει η δόση 261 υδατανθρακες.Τι τύπου;Υψηλού ,χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη;Από τι πηγες;
Ενα gainer κατ΄εμε χαρακτηρίζεται απο την ποιοτητα των υδατανθρακων που για καποιους ειναι πολυτιμη βοηθεια.

εχεις απολυτο δικιο.θα τους ανεβασω μολις μπορεσω!

sofos
02-02-12, 19:23
Container Size: 5400g
Serving Size: 2 scoops (335g)
Servings Per Container: 16

Amount Per Serving:

Total Calories: 1,270
Protein: 50g
Total Carbohydrates: 261g
-Sugars: 11g
-Dietary Fibre: 1g
Fat: 3g
-Saturates: 1.5g
Sodium: 530mg
Vitamin A: 192 IU
Vitamin C (as ascorbic acid): 2mg
Vitamin D (as cholecalciferol): 11 IU
Vitamin E (as dl-alpha tocopheryl acetate): 0.7 IU
Thiamin (as thiamin mononitrate): 0.03mg
Riboflavin: 0.04mg
Niacin (as niacinamide): 0.48mg
Vitamin B6 (as pyridoxine hydrochloride): 0.05mg
Folic Acid: 13μg
Vitamin B12 (as cyanocobalamin): 0.17μg
Biotin: 8μg
Pantothenic acid (as d-calcium pantothenate): 0.2mg
Calcium: 350mg
Iron: 3mg
Phosphorus (as dicalcium phosphate): 18mg
Iodine (as potassium iodide): 3μg
Magnesium (as magnesium oxide): 13mg
Zinc (as zinc oxide): 0.3mg
Copper (as copper gluconate): 0.04mg

Creatine monohydrate: 5,000mg

Amino Acid Blend: (2,020mg)
L-glutamine
L-glutamic acid
Taurine
L-leucine
L-isoleucine
L-valine

Other Ingredients:

Maltodextrin, protein blend (whey protein concentrate [providing di-, tri-, oligo- and polypeptides], milk protein isolate, calcium caseinate, whey protein isolate [ion-exchanged, 97% purity]), cocoa powder, natural and artificial flavours, flour salt, sucralose, acesulfame-potassium, soy lecithin, vitamin A acetate.

Please Note: Nutritional facts and ingredients may vary slightly between flavours.

• Study Results: Subjects Gained Double the Muscle

• Build Mass, Increase Strength & Accelerate Recovery

• Designed to Enhance Nutrient Absorption into Muscles

• Features BCAAs, Essential Minerals, Glutamine & More

New 100% Premium Mass Gainer is one of the latest innovations from Team MuscleTech – America’s #1 Selling Bodybuilding Supplement Brand. This power-packed massbuilding formula is an effective way for bodybuilders, strength athletes and hard gainers to get the nutrients and musclebuilding compounds needed to grow bigger and stronger! Not only does 100% Premium Mass Gainer really work, it also comes in two delicious, mouth-watering flavours that’ll leave you wanting more!

Enjoy All the Benefits of 100% Premium Mass Gainer:

Perfect for bodybuilders, strength athletes and hard gainers looking for nutrients to grow bigger and stronger.

Delivers additional calories to help meet the unique needs of serious athletes.

Formulated with a scientifically validated musclebuilding compound shown in studies to build more muscle size and strength.

Accelerates muscle recovery when used to meet your daily protein requirements.

Designed to elevate insulin and drive nutrients into muscles for serious gains.

Provides essential branched chain amino acids (BCAAs), minerals, glutamine and more.

Easy to take any time of day. For best results, take between meals and before bed.

Tastes absolutely amazing! Mixes easily in milk or water.

NEW Power-Packed Massbuilding Formula
NEW 100% Premium Mass Gainer helps you meet your unique caloric needs by delivering a massive 1,270 calories, including 50 grams of high-quality protein and 261 grams of energy-providing carbs in every serving. It even features essential minerals, a complete spectrum of amino acids and an advanced compound shown in scientific studies to help build muscle size and strength – so you know it’s going to work!

The secret behind the massbuilding power of this mega-dosed formula lies in its calorie-dense macronutrient profile and its ability to elevate insulin (an important hormone) and drive more nutrients into your muscles – exactly where you need them! 100% Premium Mass Gainer is truly a one-of-a-kind formula designed to deliver.

Scientifically Shown to Help You Build More Mass
Do you want a massive physique complete with bigger arms, broader shoulders and a wider chest? With 100% Premium Mass Gainer, you can make it happen! This scientifically advanced massbuilding formula delivers what you need to build the bigger and stronger frame you’ve always wanted! In fact, in one 8-week scientific study, subjects taking 2,000 calories (found in approximately 1.5 servings of 100% Premium Mass Gainer) gained double the muscle than the control group (6.2 vs. 3.1 lbs.). In the same study, subjects also added more size to their chest and arms!

Mixes Easily & Tastes Absolutely Amazing
Thanks to Team MuscleTech researchers, 100% Premium Mass Gainer delivers everything you want in a massbuilding formula, in an easy-to-mix serving size. Not to mention, 100% Premium Mass Gainer was formulated with the help of industry-leading flavour experts, giving it a great taste that’s hard to beat! For a truly advanced, great-tasting massbuilding formula that really works, upgrade to 100% Premium Mass Gainer today!


ολα οσα ελλειπαν για το προιον..

mikrasiatis
03-02-12, 09:15
Με προλαβες...χε χε .Να σαι καλα γιατι με την δουλεια μια καθομαι μια τρεεχω...!!!
παντως η τιμη ειναι καλουτσικη για πρωτεινη ογκου..

vaggan
03-02-12, 11:06
αμα πινεις αυτη την δωση ετοιμασου για πολυ λιπος:green:παρε καλυτερα νεσκουικ μια πρωτεινη της αρεσκειας σου και μια καθαρη κρεατινη.νεσκουικ γευση φραουλα

mikrasiatis
03-02-12, 11:38
αμα πινεις αυτη την δωση ετοιμασου για πολυ λιπος:green:παρε καλυτερα νεσκουικ μια πρωτεινη της αρεσκειας σου και μια καθαρη κρεατινη.νεσκουικ γευση φραουλα

κοιτα επειδη την πηρα.Την χρησιμοποιω μονο κ μονο το πρωι στις 3 που ξυπναω κ φευγω σφεντωνα για δουλεια βαζωντας μονο ενα σκουπ σε γαλα κ ειμαι οκ!!! απο τις 8 το πρωι κ υστερα κανω τα γευματα μου κανονικα κ στην προπονηση περνω τα αμινοξεα μου κ αργοτερα ενα σκουπ καθαρη πρωτεινη...
Ποιο πολυ την πηρα λογο ποσοτητας κ τιμης!!!κι για το πρωι οπως προειπα μου ειναι τουμπανο το ενα σκουπ!!!

panakos
04-02-12, 16:53
καλησπέρα!!παιδιά αυτή η πρωτείνη αύξησης βάρους μοτ φαίνεται πολύ μούφα!λέει 50 γρ πρωτεινης ανα 335 γρ σκόνης!!
δηλαδή 14,9%!!!:shock:!δεν είναι υπερβολικά χαμηλό ποσοστό??υπάρχουν και gainers μς 25-30% πρωτείνη!!!

μου φαινεται ότι με αυτήν θα φουσκώσεις απο λίπος...

mikrasiatis
14-02-12, 14:26
καλησπέρα!!παιδιά αυτή η πρωτείνη αύξησης βάρους μοτ φαίνεται πολύ μούφα!λέει 50 γρ πρωτεινης ανα 335 γρ σκόνης!!
δηλαδή 14,9%!!!:shock:!δεν είναι υπερβολικά χαμηλό ποσοστό??υπάρχουν και gainers μς 25-30% πρωτείνη!!!

μου φαινεται ότι με αυτήν θα φουσκώσεις απο λίπος...


ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ απο 3 βδομαδες χρησης μαπα μαπα τσαμπα τα λεφτα ΜΑΚΡΙΑ!!! μονο το πρωι που την περνω δινει ενεργεια κτλπ.απο κει κ περα γευση ετσι κ ετσι .....μακρια

Sylar
02-04-12, 22:23
Παιδιά σας βρίσκω κάπως υπερβολικούς
Γύρω στις 16 μέρες χρησιμοποιώ το προιών , με ανάλογες μέρες σοβαρής προπόνησης , λόγω απουσίας όλο τον χειμώνα
και τα αποτελέσματα είναι όντως αξιόλογα , δέν μιλάω για ποσοστά λίπους αλλά καθαρά για ΣΟΒΑΡΗ αύξηση στον όγκο σε σχέση με το σημείο αφετηρείας.

stefanosVd
21-11-12, 14:59
Φιλε μου φυσικα και δεν θα ειδες αποτελεσματα αφου περνεις ενα scoop την ημερα. Το προιον λεει 4 scoop ημερα 2 το πρωι μετα το πρωινο και πριν το μεσημεριανο και αλλα 2 μετα την προπονηση. Πολυ αξιολογη για αυτους που δεν περνουν ευκολα κιλα και μπορουν να τηρησουν μια καλη διατροφη.

VT02
26-12-12, 16:52
εγώ τη δοκιμάζω εδώ και 15 μέρες, έχω δει ελάχιστη διαφορά και δεν μπορώ να πω ότι με κάλυψε.έπαιρνα 1 scoop περίπου κάθε 12 ώρες. πολύ πηχτή και από γεύση μέτρια (chocolate flavor). Δεν μου προκάλεσε ποτέ φούσκωμα και γενικά καμία άλλη παρενέργεια. Τη θεωρώ όμως καλύτερη από τη mutant mass και την triplex που είχα δοκιμάσει στο παρελθόν.

νικολακης
14-03-13, 12:04
καλημερα παιδια.. θελω αν μπορειτε να μου πειτε την δοσολογια και αμα ειναι να την διαλυω σε νερο η γαλα.. ευχαριστω:thumbup:

Polyneikos
14-03-13, 22:35
^^^

Η δοσολογία είναι : 2 scoops, 335 gr προιοντος.

Κατ΄εμε, σύμφωνα με αυτα τα συστατικά που περιέχει η προτεινόμενη δοσολογία ,


Supplement Facts
Serving Size: 2 Scoops (335 g)
Serving Per Container: 16
Amount Per Serving %DV
Calories 1270
Protein 50 g
Carbohydrates 261 g

, μια χαρά θα είναι στην μισή δοσολογία, δηλαδη 25 γρ πρωτ,, Υδατανθρ. 130 γρ κτλ κτλ.
Ξεκίνα το με νερό, η σκόνη ειναι πολλή και έτσι κι αλλιως η γεύση θα ειναι πλούσια.

ironjimis
16-03-14, 19:14
απτις αγαπημενες μου φορμουλες. χωρις φουσκωματα.:green:

Tiridus
16-03-14, 19:22
200+ υδατάνθρακες? Αυτό θα σε κάνει να μην χωράς απ'την πόρτα!! :porc: Καλύτερα να χρησιμοποιείται στην μισή του δόση δηλαδή 2 σκουπ ανα μερίδα, 4 σκουπ ημερήσια σύνολο. ;)

ironjimis
16-03-14, 19:37
200+ υδατάνθρακες? Αυτό θα σε κάνει να μην χωράς απ'την πόρτα!! :porc: Καλύτερα να χρησιμοποιείται στην μισή του δόση δηλαδή 2 σκουπ ανα μερίδα, 4 σκουπ ημερήσια σύνολο. ;)

εγω την πειρα σε γευση βανιλια και εχει πιο πολλες θερμιδες πρωτεινη και υδατανθρακα. εχει 1460 θερμιδες 70 γρ πρωτεινη και 288 υδατανθρακα. αλλα δεν βαζω 2 σκουπ βαζω 4. 1 το πρωι 2 μετα το γυμναστηριο και 1 μιση ωρα πριν τον υπνο. μαζι με φαι φτανω καπου στις 5000 θερμιδες.

ironjimis
16-03-14, 19:40
81735

δεν βρισκω την εικονα με γευση βανιλια αλλα ειναι 10 θερμιδες διαφορα. απο τι ειδα η φραουλα λεει 1470 θερμιδες

jam
16-03-14, 19:53
εγω την πειρα σε γευση βανιλια και εχει πιο πολλες θερμιδες πρωτεινη και υδατανθρακα. εχει 1460 θερμιδες 70 γρ πρωτεινη και 288 υδατανθρακα. αλλα δεν βαζω 2 σκουπ βαζω 4. 1 το πρωι 2 μετα το γυμναστηριο και 1 μιση ωρα πριν τον υπνο. μαζι με φαι φτανω καπου στις 5000 θερμιδες.

o υδατανθρακας που παιρνεις εχεις υποψη σου πως ειναι ζαχαρη ουσιαστικα ετσι ?

Tiridus
16-03-14, 19:57
εγω την πειρα σε γευση βανιλια και εχει πιο πολλες θερμιδες πρωτεινη και υδατανθρακα. εχει 1460 θερμιδες 70 γρ πρωτεινη και 288 υδατανθρακα. αλλα δεν βαζω 2 σκουπ βαζω 4. 1 το πρωι 2 μετα το γυμναστηριο και 1 μιση ωρα πριν τον υπνο. μαζι με φαι φτανω καπου στις 5000 θερμιδες.

Πολύ πράμα φίλε μου, πρέπει να βάζει μυικά κιλά αυτό το σακούλι.
Απο λίπος πώς κάθεται?

ironjimis
16-03-14, 20:01
παιδια και μυικα κιλα βαζεις και λιπος βαζεις. εμενα δεν με απασχολουν αυτα. ειμαι στον ογκο και τα τρωω ολα.

jam
16-03-14, 20:20
σκοπος του ογκου δεν ειναι να βαλεις 20 κιλα και τα 10-15 να ειναι λυπη ! οπως και ναχει παρα μαςς γκαινερς καλυτερα γουει και μια σοκολατα απο το περιπτερο ! αφου θα παρεις που θα παρεις ζαχαρη

ironjimis
16-03-14, 20:27
σκοπος του ογκου δεν ειναι να βαλεις 20 κιλα και τα 10-15 να ειναι λυπη ! οπως και ναχει παρα μαςς γκαινερς καλυτερα γουει και μια σοκολατα απο το περιπτερο ! αφου θα παρεις που θα παρεις ζαχαρη

τωρα λεμε ανεκδοτα χαχαχα τι να κανει η whey σε εναν ανθρωπο 100+ κιλων? οποιος θελει να βαλει κιλα με whey δεν προκειτε να βαλει ;)

jam
16-03-14, 20:31
η πρωτεινη που θα παρεις απο την μασσ θα ειναι η ιδια με την γουει και ακομη περισσοτερη στην γουει και φυσικα ειναι κανονικη γουει και οχι οπως αυτες που εχουν οι περισσοτερες γκεινερς σογιας κτλ , αναλογα , οπως και ναχει ολοι οι εξτρα υδατανθρακες που ειναι ζαχαρη στην τελικη στην μασσ καλυτερα να τρως σοκολατες και να το απολαυμανεις :turtle:

ironjimis
16-03-14, 20:40
η πρωτεινη που θα παρεις απο την μασσ θα ειναι η ιδια με την γουει και ακομη περισσοτερη στην γουει και φυσικα ειναι κανονικη γουει και οχι οπως αυτες που εχουν οι περισσοτερες γκεινερς σογιας κτλ , αναλογα , οπως και ναχει ολοι οι εξτρα υδατανθρακες που ειναι ζαχαρη στην τελικη στην μασσ καλυτερα να τρως σοκολατες και να το απολαυμανεις :turtle:


βγηκαμε εκτος τοπικ. αν δεν δουλευεις 8 ωρο και βαρια δουλεια τοτε καθεσε και μασας σοκολατες. οι φορμουλες ογκου ειναι η ευκολη λυση γλυτωνεις καποια γευματα.

Tiridus
16-03-14, 21:08
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του παιδιά, εδώ μιλάμε για σκευάσματα όγκου, αμα ήταν να μιλάμε για σοκολάτες δεν θα ήμασταν εδώ ή τουλάχιστον όχι σ'αυτό το τόπικ. :bounce:

Πάντως αυτή της Muscletech φαίνεται πολύ δυνατή και δίχνει παρόμοια της ON Serious Mass σε περιεκτικότητα με μόνη κύρια διαφορά οτι της ΟΝ έχει 10 γραμμάρια περισσότερης ζάχαρης.

ironjimis
16-03-14, 21:20
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του παιδιά, εδώ μιλάμε για σκευάσματα όγκου, αμα ήταν να μιλάμε για σοκολάτες δεν θα ήμασταν εδώ ή τουλάχιστον όχι σ'αυτό το τόπικ. :bounce:

Πάντως αυτή της Muscletech φαίνεται πολύ δυνατή και δίχνει παρόμοια της ON Serious Mass σε περιεκτικότητα με μόνη κύρια διαφορά οτι της ΟΝ έχει 10 γραμμάρια περισσότερης ζάχαρης.

καμια σχεση muscletech με της on serious mas. την εχω δοκιμασει 2 φορες και ειχα φουσκωματα αφηνα τα γευματα μου στην μεση. τουλαχιστον ετσι ηταν σε μενα.

jam
17-03-14, 00:21
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του παιδιά, εδώ μιλάμε για σκευάσματα όγκου, αμα ήταν να μιλάμε για σοκολάτες δεν θα ήμασταν εδώ ή τουλάχιστον όχι σ'αυτό το τόπικ. :bounce:

Πάντως αυτή της Muscletech φαίνεται πολύ δυνατή και δίχνει παρόμοια της ON Serious Mass σε περιεκτικότητα με μόνη κύρια διαφορά οτι της ΟΝ έχει 10 γραμμάρια περισσότερης ζάχαρης.


απλα αναφερθηκα γιατι πολλοι βλεπουν τα μασσ γκεινερ σαν παραδεισο ενω στην τελικη δεν αξιζουν καν τα λεφτα ! Οπως και να χει οι υδατανθρακες που αναφερουν τι ειναι ? τα 200+ γρ υδατανθρακα , ειναι μαλτοδεξτρινη ΚΑΙ τα 200+ , ουτε βρωμη ουτε σιταρι αλεσμενο και δεν ξερω και τι αλλο μπορει να νομιζει ο καθενας , ναι θα βοηθησουν καποιον ο οποιος δεν βαζει κιλα και ειναι εκτομορφικος στν αρχη μια φορα για ενα μηνα θα δωσει αυτη την διαφορα αλλα πο κει και περα δεν αξιζει , στην τελικη η αγορα γουει και μαλτοδεξτρινης διαφορετικα θα ειναι πιο φθηνα και θα βαζεις οση ποσοτητα θες, οπως και να χει να μπω στο θεμα τωρα , με πια κριτηρια λες οτι φενεται δυνατη ητε η ιδια με της ΟΝ ? να οι πληροφοριες και των δυο εδω

81745 81746

η σιριους απο μερια βιταμινες κτλ ειναι πολυ ανωτερη , η μασολ απο την αλλη εχει 5 γρ κρεατινης ενω η σιριους 1 οπως και να χει υπαρχουν διαφορες αρκετες ! απο κει και περα επιλογη του καθενος !

Tiridus
17-03-14, 00:57
Mίλησα τελείως επιφανειακά με βάση κάποιων αριθμών στην περιεκτικότητα του κάθε σκευάσματος, δεν πήρα κάποια θέση, ΣΑΦΩΣ και στην χρήση κάποιο θα υπερτερεί!
Εννοόντας επιφανειακά όπως 1270-1250 θερμίδες, 50-50 πρωτείνη, 80-70 χοληστερίνη, 260-250 υδατάνθρακες, βιταμίνες κτλπ.
Αυτό με την μαλτοδεξτρίνη το γνωρίζω, αλλά όταν κοιτάς για ΦΟΡΜΟΥΛΑ όγκου κοιτάς κάτι που να είναι όλα μέσα σε ενα πακέτο, κοινώς την γρήγορη λύση, χωρίς να μπλέκεσαι με αναμίξεις.
Την διαφορά στην κρεατίνη την αγνοώ διότι και το 1 γραμάριο είναι αρκετό για την δουλειά του εαν πάρει και 2η φορά μέσα στην ημέρα, αλλά ακόμη και χωρίς δεν αλλάζει κάτι σημαντικό.
Οπως και να'χει είναι και οι 2 δυνατές με μπόλικο πράμα μέσα, δεν τις έχω δοκιμάσει, το μόνο που γνωρίζω απο χρήση της ΟΝ είναι απο ένα
παιδί στο γυμναστήριο που χρειαζόταν μυική μάζα για το μπάσκετ ( ύψος γύρω στο 2.05 ) και μια διατροφολόγος αθλητισμού του πρότεινε αυτήν.
Ύστερα apo 2 μήνες μιλήσαμε και είχε δεί τεράστια διαφορά χωρίς να του κόβεται ή να του μειώνεται η όκρεξη ανάμεσα στα γεύματά του και γενικότερα φαινόταν πάνω του,
η διαφορά μάζας, οπότε έμεινε και υπερ-ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα.

jam
17-03-14, 01:14
και εγω πηρα την σιριους μια φορα ενα 2κιλο , 2,5 δεν θυμαμαι και βεβαια δεν κατυγορω καποιον η κατι !
ναι μου εδωσε αυτο το σπρωξημο να βαλω κιλα πανω μου και να πρωσορισω απο κει και περα και ειχα παρει ακομη 2 φορες με υδατανθρακα απο αλλη εταιρια που και παλι ηταν περιπου ενα 3μηνο το οποιο ναι εκανα διαφορα , και λιπος και μυικη διαφορα ! οπως και να χει ουτε τον εξυπνο ηρθα να κανω η κατι απλα αναφερθηκα για να γνωριζουν και οι αλλοι γιατι πολλοι δεν ξερουν για τα 200+ υδατανθρακα ,υπαρχουν αρκετα καλες φορμουλες , σε αλλο επιπεδο , που εχουν 70-100γρ υδ απο βρωμη , βιταμινες D / Κ κτλπ , πρωτεινη οχι απο σογιες και τετοια και τελοσπαντων πολλους ουσιαστικους συνδιασμους , και μπορει να παιζουν πανω κατω ιδιες τιμες η ναναι πιο τσιμπημενες , ναι αυτες οι φορμουλες θα μου αρεσουν πρωσοπικα και θα μου τραβηξουν την προσοχη! στην τελικη οκει η φορμουλα ειναι μια κανονικη μασσ γκεινερ δεν εχει και μεγαλη διαφορα , καλη κακη στην τελικη ολες ζαχαρη εχουν ! να κοιτατε την γευση αν μη τι αλλο !

argirisrx8
17-03-14, 19:52
δεν εχουν ολες ζαχαρη.αν θες καλη ογκου που τα εχει ολα κ χωρις ζαχαρη παρε την Elite Mass (Dymatize).για μενα η καλυτερη πρωτεινη ογκου.

jam
17-03-14, 23:05
πεσμου λιγο αυτα τα 70κατι γρ υδατ τι ειναι στο συγκεκριμενο προιον τοτε ? :unsure:

Tiridus
18-03-14, 00:05
πεσμου λιγο αυτα τα 70κατι γρ υδατ τι ειναι στο συγκεκριμενο προιον τοτε ? :unsure:

To μόνο που γνωρίζουμε είναι οτι οι υδατάνθρακες είναι 99% sugar free! :food:
Απο λοιπή περιεκτικότητα αναμένεται για αναγνώριση.

jam
18-03-14, 00:26
To μόνο που γνωρίζουμε είναι οτι οι υδατάνθρακες είναι 99% sugar free! :food:
Απο λοιπή περιεκτικότητα αναμένεται για αναγνώριση.

αυτο γνωριζουμε μονο ? φιλε κοιταξε εδω απλα για να καταλαβεις και εσυ και πολλοι αλλοι , δεν πειραζει αν βγω εκτος θεματος , ενας ατμιν ας μετακινησει την συζητηση παρολαυτα ειναι κατι που εχει σχεση . Οπως και να χει λοιπον κανω ποστ την ετικετα

81776

και τωρα να στο εξηγησω με βηματα ενα προς ενα , ασχολουμαστε πχ με τους υδα .
βλεπουμε καταρχας 77γρ υδα , ωραια
τι υδα ειναι θα μας πει πιο κατω , ετσι παμε στο θεματακι sustained complex carbs matrix απο κατω που θα μας αναλυσει τι υδα ειναι αυτα τα 77γρ και λεει ,
1 συστατικο δεξτροζη μετα μαλτο , μετα γουοξι και μετα ετσι ενα κερασακι απο οατ παουτερ .
λοιπον εχωντας υποψη δεν ξερω κατα ποσο το γνωριζεις τα συστατικα αναγραφονται κατα βαση ποσοστου απο το πιο πολυ μεχρι το πιο λιγο σε περιεκτικοτητα ,
αφου εχεις τωρα αυτο υποψη εχουμε 3 διαφορετικα ηδη απο ζαχαρη και ετσι για το γα**τω η νταιμαντιζ ειπε να βαλει και λιγο οατ , που αυτο ειναι το πιο λιγο σε περιεκτικοτητα ετσι δεν νομιζω να ξεπερνα μαξιμουμ 10γρ που αποκλειται .
Τωρα που σου εξηγησα πως παιζει το πραμα κατσε και δες ολα τα μπαλκινγ προιοντα και πεσμου μια γνωμη :)

Tiridus
18-03-14, 00:51
Αυτά που λες τα είχα διαβάσει, έλα μου ντε όμως που δεν αναφέρει πόσα γραμμάρια είναι μοιρασμένα στο καθένα συστατικό εαν και σε παρένθεση αναφέρει οτι περιέχουν μειωμένη ζάχαρη.
Δεν χρειάζεται όμως να το πάμε πιο αναλυτικά, η συγκεκριμένη έχει ισορροπημένα πραγματάκια, συγκριτικά όταν βλέπω μεγάλες περιεκτικότητες υδατανθράκων τρομάζω.

jam
18-03-14, 01:05
οπως και να χει δεν θα το συζητησουμε αλλο πιστευω δεν θα καταληξει καπου :turtle: γνωμη του καθενος στην τελικη !

argirisrx8
18-03-14, 16:27
αν μπεις κ βρεις το ελληνικο πινακακι θα δεις οτι γραφει οτι Αποτελείται από την υψηλότερη Γραμμική Αλυσίδα και τη Χαμηλότερη DE (ισοδυναμία Δεξτρόζης) που διατίθενται από τη Μαλτοδεξτρίνη (περισσότερο από 97% χωρίς ζάχαρη).για την elite mass. λεω.ελπιζω να σε καλυψα.

fotikas
28-04-14, 00:20
παιδια πηρα αυτο προιον και σκοπευω να το χρησημοποιω μονο μετα την γυμναστικη με ενα σκουπ. Πιστευετε πως θα παρω κιλα με τα 625 kcal ? και κατι ακομα τα 2.5 γρ κρεατινης υπαρχει περιπτοση να με πηραξουν; γιατι ειμαι μολις 17

Hoplite
04-08-14, 15:30
Προσωπικά μου φάνηκε πέταμα χρημάτων γιατί έτσι και αλλιώς οι υδατάνθρακες είναι φθηνοί...

τώρα fotikas εξαρτάτε τι άλλο τρως όλη μέρα και τον οργανισμό σου, προσωπικά για να βάλω κιλά χρειάζομαι τεράστιες ποσότητες φαγητού.

stelios-pitbull
04-09-14, 06:31
87122 σημερα την πηρα 48 ευρω εχει με τα βουκαλακια ροφιματων για πριν τον υπνο για να μην χανοντε 8ερμιδες στον υπνο βγηκε 60 ευρω. εγω που δεν περνω ευκολα κιλα κα8ολου με ειπε οτι 8α με βοη8ησει. 1 scoop (σε γαλα) το πρωι + πρωινο. κατι ενδιαμεσα αργοτερα πριν το μεσημερι. το μεσημερι φαγητο. απογευμα γυμναστηριο μετα ακριως το γυμ 1 scoop (σε νερο) μετα απο κανα 40λεπτο τρως κατι. μετα το βραδι βραδυνο και μετα το φαι ενα ροφημα ή αν τελειωσουν τα ροφηματα με ειπε μπορω να βαλω 1 scoop σε (γαλα) ή σε (γιαουρτι) για να μην καουν οι 8ερμιδες στον υπνο μου ιδικα αν κοιμασαι κ πολυ.